audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.01. 07:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Szia.
Pontosan mire gondolsz?
A 4-5láb a fűtésem, ahova a negatív betáplálás érkezni fog, azt tegyem rá tehát a földre, Mondjuk egy 3.3 Ohm-s ellenállással sorba megfelelő? a párhuzamos 100nf 10uF hidegítés úgy vélem maradhat.
A 9láb nekem egyenlőre még tabu, ő maradhat szabadon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 09:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
emersys írta:
A 9láb nekem egyenlőre még tabu, ő maradhat szabadon?


Maradhat. Vagy esetleg leföldeled. Ahogy jobban szól.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 10:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
emersys írta:
Szia.
Pontosan mire gondolsz?
A 4-5láb a fűtésem, ahova a negatív betáplálás érkezni fog, azt tegyem rá tehát a földre, Mondjuk egy 3.3 Ohm-s ellenállással sorba megfelelő? a párhuzamos 100nf 10uF hidegítés úgy vélem maradhat.
A 9láb nekem egyenlőre még tabu, ő maradhat szabadon?

DC fűtés esetén közvetlenül GDN az egyik, AC fűtésnél 2db 100 R testre a 4./5. , vagy már említett...
(9. kivezetés GND , (két trióda közötti árnyékolás).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 17:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Úgy érzem végére értem ennek a kapcsolásnak :)
A hibák elhárultak! -módosítottam a nyákon , és beiktattam a + földeléseket is.
Már csak egy valami nem tetszik... ha nagyobb megvezérlést kap keverőről, akkor a hangkép elmászik.
Rejtés:
Bővebben: a hangszíne tényleg nagyon tiszta és szép, kis hangerőn, (80mV -os bemeneti jelszintig kb)
Ha növelem a jelszintet az addigi tiszta hangja kifásúl, és szürkévé válik. (Mintha csak addig tartana az idilli :lol: )

Feszültségesések (terhelés függvényében) nincsenek sehol, sem a csőnél, sem a félvezetős részbe.
240V az anód fesz, +-37V a félvezetős rész.
CHZ mikor írtad nekem az erősítés hátrányát ennél a csőnél, erre gondoltál??


Csatolmányok:
kicsi3.JPG
kicsi3.JPG [ 171.13 KiB | Megtekintve 47541 alkalommal. ]
kicsi2.JPG
kicsi2.JPG [ 178.3 KiB | Megtekintve 47541 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 17:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
emersys írta:
CHZ mikor írtad nekem az erősítés hátrányát ennél a csőnél, erre gondoltál??


Inkább arra, hogy alacsony az erősítése.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Igen, az alacsony erősítésére céloztam, keverőről talán jobban ki lehet hajtani, nagyobb teljesítményt kaphatsz.
Idézet:
ha nagyobb megvezérlést kap keverőről, akkor a hangkép elmászik.

Ezt nem igazán értem, mit is jelent.
Próbáltad közvetlenül CD-ről, vagy más vonalszintű kimenetről is?
6N6P mehetne kicsit nagyobb árammal is, úgy látom maradt az ECC munkapontja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 18:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát ezzel az Ágoston Lajos féle erősítővel ugyanaz a gond, mint a másik kettő hibridjükkel. Totál rosszul tervezett, alapjaiban hibás kapcsolás.

A könyv szerinti kapcsoláson azonnal feltűnik, hogy a nyílt hurkú erősítés sokkal kisebb, mint az a zárt hurkú erősítés, amit a visszacsatoló hálózat határozna meg. A kapcsolásaik tükrözik a "tervezők" totális "lámaságát" a dologhoz.

Azt hitték, hogy ez működik úgy, hogy az egyébként jól tervezett texas kapcsolásból kiveszik a műveleti erősítőt és elé tesznek egy csövet. Alapvetően a lazított belső negatív visszacsatolású kompozit végfoknak alacsony és erősen nemlineáris bemeneti impedanciája van, ezért is kell feszültséggenerátoros meghajtást alkalmazni. Ebben a kapcsolásban az ECC83 meghajtás gyakorlatilag nem tekinthető annak. A kimeneti fokozat alacsony bemeneti ellenállása teljesen lerontja a cső erősítési tényezőjét. Ráadásul nagyon erősen nem lineáris a viselkedése. Ezen a negatív visszacsatolás sem segít, az előbbi lerontott erősítési tényező miatt, mivel gyakorlatilag nincs benne.

Egyetlen Ágoston könyvből származó hibrid kapcsolást sem ajánlok, mert mind totál konstrukcióhibás. Csak azokat a kapcsolásokat ajánlom, amit nem ők terveztek, azok korrektek, de a három hibrid az kész röhej. Valami hangot mindegyik ki fog adni magából természetesen, de normális működésre ezektől ne számítson senki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 19:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
KD mester írta:
Hát ezzel az Ágoston Lajos féle erősítővel ugyanaz a gond, mint a másik kettő hibridjükkel. Totál rosszul tervezett, alapjaiban hibás kapcsolás.

Egyetlen Ágoston könyvből származó hibrid kapcsolást sem ajánlok, mert mind totál konstrukcióhibás. Csak azokat a kapcsolásokat ajánlom, amit nem ők terveztek, azok korrektek, de a három hibrid az kész röhej. Valami hangot mindegyik ki fog adni magából természetesen, de normális működésre ezektől ne számítson senki...

Hát ez nagyon rosszul hangzik :(
Ezzel mi a baj:
Csatolmány:
Agoston_szimmetrikus_hibrid.gif
Agoston_szimmetrikus_hibrid.gif [ 19.49 KiB | Megtekintve 47517 alkalommal. ]

Kár lenne érte, mert ezzel a topológiával azonos FET-eket lehet használni a végeken.
A diyaudio.com -on egy ősrégi olasz DIY-s (Andrea Ciuffoli) épített ilyen elvek mentén erősítőt és 20 év óta a legjobb erősítőjének tartja. (Nem árulja!)
http://www.audiodesignguide.com/Hybrid2011/index.html
Üdv
Gyuri

Rejtés:
This an "End" level design so, like the Phono End and DAC End, it give the max sonic performances.
Now you may be perplexed about a hybrid design if you are a purist of vacuum tubes but I tell you all my friends are shocked by the result of this amplifier.
In a direct comparison with the my new 813-GM70 SE, the Hybrid 2010 version 2 and the PP2010, the difference is huge and it is very difficult to return to hear these other amplifiers.
All sounds are clear and detailed with incredible speed issue that leaves you speechless.
In the past 20 years I have made dozens of amplifiers with different topologies, but the results obtained with this was totally unexpected and unexplained.
I suggest this project to all those who want a definitive amplifier because it can be used to hear any kind of music and it drive any kind of loudspeakers without problems (multi-way and full-range).
A great experience is not required for this project because the assembly is very close to an electrical system rather than an electronic amplifier.
A pcb is only necessary for the protection circuit, but you can buy an assembled module on Ebay (see my Hybrid 2010).
Also if the Circlotron output stage avoid high dc output voltages in case of mosfet fault I suggest the use of a protection circuit like in my all solid state design.
There is the possibility to reduce and increase the output power with very simple modifications in the transformers and in the heatsinks.
The majority of benefits are available even implementing this project in a simplified version with a cheaper power supply (no chokes for the output power section).
Using a CLC (capacitor, choke e capacitor) power supply is possible skip any problem of noise and spikes generated in the rectifier.
In the driver section you can decide to use the Siemens D3a (hi-end pentode to use in triode connection) or the Russian 6C45 (pure triode).
Both these tubes give a very similar sound performances and it is impossible decide which is the best.
The test show as best mosfet to use the ACD100NSD and the 2SK1058.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 13:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezzel csak annyi, hogy totál instabil az offset a kimeneten és hogy baromi rossz a tápzaj elnyomása. Mindenképpen stabil táp kell hozzá. Az meg egy külön világ. Ugyanúgy jól kell megtervezni, mint egy végfokot. Akkor meg inkább tervezzen az ember egy jó végfokot.

Az Ágoston könyvben ajánlgatták hozzá az IRFP feteket. Az még tetézi a dolgot azzal, hogy nincs hozzá semmiféle termikus kompenzálás megemlítve, anélkül meg garantáltan megfut és leég.
100%, hogy ki se próbálták IRFP-vel.

A harmadik, hogy ennek a vélt előnye, hogy a jel mindkét periódusát ugyanolyan félvezetők állítják elő (ennek még lenne létjogosultsága is, ha alapból nem A osztályról lenne szó).
Ugyanezt el lehet érni komplementer félvezetőkkel hídkapcsolásban. Ott a kimeneti jel mindkét félperiódusát egy N+P csatornás fet állítaná elő nem lenne különbség, ugyanúgy megvalósulna ott is a jel szimmetriája. Ráadásul ennek az összes hibáját azonnal megoldaná a dolog. Én ezt a "ciklotron" gúnynevű kapcsolást egy látványos, de tök értelmetlen dolognak tartom, aminek semmiféle előnye nincs valójában...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 14:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha valaki akar építeni egy tényleg jó hibridet, (ami nem csak azt a célt szolgálja, hogy el lehessen mondani róla, hogy csöves erősítő), aminek a hangja is megüti azt a bizonyos szintet, annak kell egy tényleg jó félvezetős kimeneti fokozat.

Ez itt a lambda2 nevű erősítőm kimeneti fokozata. A 47K bemeneti lezáró ellenállással és az 1uF-os csatoló kondenzátorral máris használható hibrid erősítő építésére. Minden félvezető nagyon alaposan ki lett választva, sok meghallgatás árán, ezért semelyiket nem szabad lecserélni. (az áramgenerátorokba viszont jó a BC sorozat összes tagja). Nem kell bele snubbert tenni, meg semmit nem kell rajta változtatni. Ezt így egy az egyben meg kell építeni két példányban. Külön nyákon lehet csinálni hozzá akármilyen csöves meghajtást. Akár több félét is bele lehet próbálni, majd a véglegeset hagyni kell. Annyi ajánlásom még lenne a csöves részt illetően: a meghajtó fokozat kimeneti elenállása lehetőleg 10K alatt legyen. A trimmerrel az esetleges kimeneti offsetet lehet kinullázni. A feszültség utánhúzó 1Kohm-os ellenállásai 2W-osak!


Csatolmányok:
L2 out.GIF
L2 out.GIF [ 10.16 KiB | Megtekintve 47446 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 16:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Csatolva a saját megoldás. Kimeneti teljesítmény 50W/8ohm kevesebb, mint 0.5% torzítással.
4ohm-hoz már jó, ha még egy pár végtranyót beépítünk. Ez egyébként akár a felére is csökkentheti a torzítást 8ohmos terhelésnél is.
A tranyók általában elérhetőek, a 2SC3423/2SA1360 helyettesíthető 2SC2705/2SA1145 párossal, amelyek a Mousertől rendelhetőek. A cső E88CC. R27 5kohm+10kohm trimmer sorosan, ezzel kell beállítani a nyugalmi áramot, ízlés szerint.

Sajti


Csatolmányok:
hibrid_50W.PNG
hibrid_50W.PNG [ 70.8 KiB | Megtekintve 47059 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Most ott tartok , hogy őt megépítem, a végfokom elé.
Az érdekessége az egésznek annyi lesz, hogy kap majd egy olyan kimenete, ami impedancia illesztett lesz, és nyugodtan mehet a különféle félvezetősek után., mindenféle servo fokozat nélkül.
Ami tervezés alatt áll az jelenleg ...


Csatolmányok:
AlembicF2B_SCH.gif
AlembicF2B_SCH.gif [ 14.25 KiB | Megtekintve 47050 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Én ezt nem építeném meg.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Esetleg hangszerhez, más célra használhatatlan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Igen az egy kombóba lesz, amin szoktam próbálgatni., oda kell a hangszín rész nekem mindenképp.
A nagy végfok elé ő Épül meg majd., mert az a szobában van, és zenehallgatásra használom leginkább nem Pa célra.
Szobámba én se tenném be a hangszínverziósat, az nekem csak modosítani az eredeti jelalakot merőben, és nem biztos hogy jó irányba színezné ki :shock:


Csatolmányok:
F01schematic.jpg
F01schematic.jpg [ 58.74 KiB | Megtekintve 47043 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Ezt se.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Ezt se.

Sajti


Mi baj van vele?
Még hallani nem halottam ugyan, de nem írnak rosszat róla külföldi Diy oldalon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ez sem tetszik igazán, ekkora erősítésre nincs szükség .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Amit itt feltettem az előbb, annak semmiféle servo nem kell. Nagyon stabil áramkör. Elég csak a trimmerrel beállítani az ofsetet, ez nem mászkál, úgy marad. Ráadásul ennek jó a hangja.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
Csatolva a saját megoldás.

Ez tetszik, csak az nem , hogy invertál.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2011.08.18. 17:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
emersys írta:
Mi baj van vele?


Tele van felesleges csatolókondival. A visszacsatoló hálózat agyonterheli a második fokozatot, emiatt nő a torzítás, és csökken a kivezérelhetőség. A végére kapcsolt hangerőszabályzó miatt pedig túl nagy a kimenő impedanciája, ami miatt érzékeny lesz az utána kötött kábel kapacitásaira.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
CHZ írta:
Ez tetszik, csak az nem , hogy így invertál.


Fordítva kell bekötni a hangfalakat. Mondjuk nekem az előerősítőm is egyfokozatú lesz, és akkor már rendben a fázis.
Az ötlet egyébként a conrad-johnson-tól származik.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Amit itt feltettem az előbb, annak semmiféle servo nem kell. Nagyon stabil áramkör. Elég csak a trimmerrel beállítani az ofsetet, ez nem mászkál, úgy marad. Ráadásul ennek jó a hangja.... ;)

-Univerzális értelembe mondtam, pontosan azért, mert nem minden végfok marad stabil ennyire.
Idézet:
Ez sem tetszik igazán, ekkora erősítésre nincs szükség .

Előerősítő esetén ez talán annyira nem hátrányos, ha marad tartalék.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emersys 2011.08.18. 17:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Van tranzisztoros változat is. Egyenlőre nem rajzoltam még le, de tök ugyanolyan, mint ebben. Ilyet használok a lambda3-ba is. Bármit elé lehet kötni. Az összes hibrides, offsetes, meghajtásos gondot egyből kilövi.


Csatolmányok:
a4.GIF
a4.GIF [ 29.84 KiB | Megtekintve 47096 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Csővel nem is próbálod(tad)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
emersys írta:
Idézet:
Előerősítő esetén ez talán annyira nem hátrányos, ha marad tartalék.

Szerintem több hátránya van mint előnye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 17:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
De. A te általad ajánlott topológiával is és földelt katódos meghajtással is (sok csővel kipróbáltam). De sikerült olyan félvezetős meghajtást készíteni, (már hármat is), ami lenyomja a csöveseket. Sokat tököltem a csöves meghajtással. Biztos lehetett volna csővel is jobbakat összehozni, de a mostani félvezetős feszültség erősítők nagyon jók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Most ilyen moduláris végfokot építek. Már van 3 félvezetős meghajtó fokozat, de majd lesz egy csöves is megint. Kész erősítő lesz, amibe bármikor ki lehet cserélni a meghajtást. Így 5-6 féle különböző erősítő is meghallgatható lesz egy dobozban. Csak összelapátolom a csöves panelt, lehúzom a csatlakozókat, kirakom a félvezetőst és beleteszem a csöves meghajtást. Nem kell új erősítőt építeni. ;) 1 perc az egész, még a közvetlen oda-vissza összehasonlítás is menni fog.


Csatolmányok:
Bild3101.jpg
Bild3101.jpg [ 35.76 KiB | Megtekintve 47080 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Ez elég jól hangzik így, én, is hasonlóképp gondoltam, ugyanezt csővel.
Próbáltam elkerülni azt, hogy nekem kelljen nekiállni kitalálni valamit, mert akkor a sok-sok meghallgatás végett majd gondba leszek, mi szól jobban....mire azt fogom mondani az előfokra, hogy az jó vagy sem. -pont a sok meghallgatások végett.
Egyenlőre még a kombó előrébb van.
Esetleg addig ha valaki tud egy jobbat a linkeltnél, akár diszkrét elemekből álló csöves előfokot, az belinkelhetné :idea:
Köszönöm! (-és az észrevételeket is vele kapcsolatban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
A legutóbbi Marantz végfok modullal kivitelezett hibriddel addig jutottam, hogy 300W 1% torzítás mellett az elért kimeneti teljesítmény. Ez soknak tűnhet. De ami érdekes lehet, az egyes harmonikusok értéke:
H2:1.03%
H3:0.07%
H4:0.0056%
H5:0.00127%
H6:0.000938%

A többi harmonikus ennél csak alacsonyabb. A torzitás egyébként teljes egészében a csöves meghajtásból származik. Ez persze csak szimuláció, de ígéretesnek néz ki...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na szóval én is kér(deznék) egyet. Van egy pár ilyen kimeneti fokozatom, amire akármilyen meghajtást rá lehet kötni.

Viszont kellene egy csöves feszültségerősítő fokozat, aminek van 30V/V erősítése és képes jelvágás nélkül 100Vp-p jelet kiküldeni. Egyéb követelmény csak annyi, hogy legyen qrva jó hangja, legalábbis jó volna, ha túlszárnyalná a földelt katódos kapcsolásban üzemelő E88CC-t.

Javaslatok? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Viszont kellene egy csöves feszültségerősítő fokozat, aminek van 30V/V erősítése és képes jelvágás nélkül 100Vp-p jelet kiküldeni. Egyéb követelmény csak annyi, hogy legyen qrva jó hangja, legalábbis jó volna, ha túlszárnyalná a földelt katódos kapcsolásban üzemelő E88CC-t.


Ez sajnos nehéz kérdés. Mert a 30-szoros erősítés és a 100Vpp komoly kritérium páros. Érdemes lenne mégiscsak egy E88CC-t kipróbálni, közös katódos beállításban, áramgenerátorral az anódban. Állítólag igen jó hangja van.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Egyébként az áramgenerátorral a felére tudom csökkenteni a csöves meghajtó fokozat torzítását.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 18:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én a földelt katódos beállításban próbáltam 4mA árammal. 250V-ról ment 40Kohm anód ellenállással. 80V-os anódfesszel. A fennmaradó 170V a 40Kohm-os ellenálláson esett. Ennek volt az egyik legjobb hangja a csövesek közül, amiket próbáltam. Viszont most valami ígéretesebbre vágyok, ami ezt felülmúlhatná. Még a CHZ topológiájú meghajtás volt nagyon jó (a ruszki 6H2P-vel mintha még jobb lett volna, mint E88CC-vel). Annak tisztább, jóval levegősebb és részletezőbb hangja volt, mint a földelt katódos ECC-nek, viszont kevesebb dinamikával, gyengébb basszussal rendelkezett és az erősítése is jóval kevesebb volt (még a fele sem).

Szóval most valami komoly kellene. Ötlet?

(Nincs esetleg valami komoly csöves SE? Annak a meghajtása is jó volna szerintem. ARC mit használ meghajtás gyanánt a hibridbe?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:05 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
"Szóval most valami komoly kellene. Ötlet?"

Hamár ilyen tanácstalan vagy .D
invertáló GC elé dc csatolt katodkövető, elég 1mA áram, cső mindegy (vagynem)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
EEE :lol: Kapásból van 3-4 olyan végfokom, ami azt a sárga földig lealázza... A GC-n már jó néhányan túl vagyunk. Nem akarom fikázni, nem rossz erősítő az, de ha már van fényévekkel jobb erősítő, akkor minek csináljak GC-t? (Csináltam már eleget.) Egy ilyen hibrid szerintem fényévekkel jobb lehet.
Rejtés:
A B5 végfokom is mindig, mindenhol, mindenféle GC-t lenyomott, amikor össze voltak hasonlítva, nem csak a sajátomat. Még egyszer sem volt olyan, hogy a GC felülkerekedett volna a B5 erősítő mellett. Aztán már B5-öt sem csinálok .


Most a hibrid kapcsán olyan ötletem támadt, hogy egy 2A3 se-t is lehetne meghajtónak használni, csak nem kéne trafó, elég lenne egy folytóval párhuzamos ellenállás, vagy egy sima ellenállás is terhelésnek. Ilyet nem próbált még valaki?

CHZ! Nálad a hibrid a jobb, vagy a legjobban sikerült gainclon? :?:

Sajti? Az ARC hibrid meghajtásáról tudsz valami bővebbet? :mrgreen:

Most nem akarok egyet kifejleszteni. Az még csak megy hogy 50-100 féle tranyót meghallgat az ember foglalatokban, de csővel eljátszani ugyanezt egy kicsit drágább mulatság. Valami Jó típus kéne, ami megfelelő lehet meghajtónak a hibridbe.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2011.08.18. 19:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Egy jó ismerősömmel az alábbit tárgyaljuk .
Ez nincs túlságosan agyonbonyolítva.
Balance kör elhanyagolandó.
Helytálló lehet-?-, bár 6h6P-re nem is tudom...


Csatolmányok:
gad02_line.gif
gad02_line.gif [ 21.89 KiB | Megtekintve 46767 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát 6H6P-re gondolom más munkapont kell. Újra kell számolni. Ennek megfelelően az erősítés is meg fog változni. Mondjuk az a s...r a dologban, hogy egy hibrid erősítőhöz nagy jelszint kell, amihez a több száz voltos anódfesz is kevés szokott lenni néha...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
CHZ! A kapcsoló üzemű táphoz mit szólt az erősítőd? (Ez régi kérdés volt, azóta sem érkezett rá válasz....)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Hát 6H6P-re gondolom más munkapont kell. Újra kell számolni. Ennek megfelelően az erősítés is meg fog változni. Mondjuk az a s...r a dologban, hogy egy hibrid erősítőhöz nagy jelszint kell, amihez a több száz voltos anódfesz is kevés szokott lenni néha...


Na azért nem olyan vészes a helyzet, mert egy végcső meghajtásához is kell 100-120Vpp. A 6H6-hoz újra kell számolni mindent ebben a kapcsolásban, de ez nem akkor gáz. Viszont mert a 6H6 nagyáramú cső, ezért akár a katódkövetőt is ki lehet hagyni, ha 1.5-2kohm körüli kimenő impedancia megfelelő (nem túl hosszú a kábel a végfokig)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Sajti? Az ARC hibrid meghajtásáról tudsz valami bővebbet? :mrgreen:


Nagyjából megvan a kapcsolási rajza, de csak elvi szinten. 6H30P katódkövetővel hajt, brutálisan, mert csak dupla darlington a vége.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Sajti!

Te említettél egy csövet, ami jobb az E88CC-nél hibridbe. Az is valami H betűs volt. (Az a nem olcsón árazott cucc). Azzal van valami fejlemény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
KD mester írta:
CHZ! A kapcsoló üzemű táphoz mit szólt az erősítőd? (Ez régi kérdés volt, azóta sem érkezett rá válasz....)
Akkor még nem tudtam rá a választ, nagyon jól működik.
Méréskor, teljes kivezérlés mellett, rövidre zárt kimenetnél lekapcsolt, még védelemnek is bejött.
Csináltam toroidos tápot is hozzá, még nem hasonlítottam össze, csatira várok.


KD mester írta:
CHZ! Nálad a hibrid a jobb, vagy a legjobban sikerült gainclon? :?:


Jelenlegi hibrid simán veri a GC-t, de néhány csövest is.
Nem csak az én véleményem.

Így átfaragva simán összejön a 30V eff., 6N2P-vel is.
Katódban áramgenerátorral tovább csökkenthető a torzítása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 19:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Köszi a rajzot, ez príma. ;) Már csak annyit kellene tudni, hogy milyen típusu és gyártmányú csövet ajánlasz bele, amivel jó a hangja is? Régebben csináltam már egy nagyon hasonlót, igaz abba nem tettem katódkövetőt. (valami utánhúzásos tranyós emitterkövető volt helyette)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
6N2P-vel próbálnám, ECC83 jobb változataival is.
R2-vel játszadozva, torzítás minimumot kéne belőni , 10M nem kell, csak a progi. miatt van bent.
Második cső, 6N6P is lehetne, kis módosítással.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2011.08.18. 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nekem a végfok negatív oldali tápjáról egy ellenálláson keresztül (meg egy nagyon durva RC szűréssel) kapta az áramot a differenciál erősítő. Ennek az ellenállásnak az értéke eléggé bele tud szólni a hangba, ezzel nem kísérleteztél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Régebben egy hasonló kapcsolásnál igen, vége az lett, hogy stabilizáltam Z diódával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
itt a rokona :)
dc singled


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Sajti!

Te említettél egy csövet, ami jobb az E88CC-nél hibridbe. Az is valami H betűs volt. (Az a nem olcsón árazott cucc). Azzal van valami fejlemény?


6H30P az erősítése 10-12 max. a u-je 15. Szóval nem megy a 30-as erősítés

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2011.08.18. 20:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
emersys írta:
Egy jó ismerősömmel az alábbit tárgyaljuk .
Ez nincs túlságosan agyonbonyolítva.
Balance kör elhanyagolandó.
Helytálló lehet-?-, bár 6h6P-re nem is tudom...

Ez már jobb mint az előző.
Ezt is próbálhatod, egyszerű, J FET helyére az ellenállás is mehet, csak kicsit nagyobb lesz a torzítása.
R5/R8 ellenállások változtatásával belőhető a kívánt erősítés, jelenlegi beállítás kb 7x, de ez csökkenthető az említett módon. Nem fordít fázist, ami előerősítőnél nem hátrány!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség