audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 23:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Előkerült a raktárból pár db mérőerősitő . SK 176/SJ 56 párokkal.
Régebben kipróbáltam CHZ fórumtársunk által tervezett hibrideket .több féle meghajtással.Az utolsó fejlesztést ami E 180 F csővel készült még nem hallottam.Szerinte ez sikerült a legjobban.Úgy döntöttem kipróbálom illetve mivel van még fet kipróbálok egy 2 illetve akár 4 pár fetes verziót.
Kiváncsi leszek sikerül e Emersys bipoláris hibridjéhez méltó ellenfelet Épiteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Szia.
Az enyém is csak egy a sok közül, úgyhogy... :) Világszinten senki nem kiáltotta ki referenciának sem semmi ehhez hasonlónak, bár az tény hogy arra lehetőség sincs , hogy olyan sokan megtudják hallgatni sajnos.

CHZ fetes hibridei közül én egyet sem halottam sajnos, de így hogy megépíted majd a nyákjait, így talán most már lehetőségem nyílik nekem is egy fülelésre.
Fet VS Bipoláris tranzisztor.., :?: -szerintem nem ezen fog múlni, ez csak egy apró porszem a gépezetben, a többi építő elemmel egyetemben.
(MJL3281/1302A is kimondottan audio célra lett fejlesztve: http://www.onsemi.com/pub_link/Collater ... 281A-D.PDF )
Ennél a VS történetnél sokkal fontosabb lesz az építőelemek összehangolása.., és minnél bonyolultabb annál nehezebb lesz az életed.. :) , vegyük csak azt hogy pl hány anód tápot terveztem mire itt kötöttem ki...

Jó munkát hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 13:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Az alap erősitő.


Csatolmányok:
Fetes Hibrid1.jpg
Fetes Hibrid1.jpg [ 543.99 KiB | Megtekintve 92645 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 13:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Ez a nyák nagyon szépen tervezett.
Respect a javából :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
CHZ remek tervet készített neki.
Ha van időd, összevethetnéd az enyémmel is, a kisebb verziós kimeneti fokozattal (-ennek a nyákját már 1X odaadtam neked még tavaj, az NJW tranyókkal kompatibilis TO247-es kivitel)
CHZ nyákját ha elkészíted, annak a csöves meghajtását mindössze 1 vezetékkel rá is tudod kötni erre, és azonnal elválna a két kimeneti fokozat közti különbség/illeszkedés az E180F-hez.
De szerintem az E280F-el jobb hangod lenne..

(Ezt a kimeneti fokozatot már hallottad, ez volt nálad kint az 1db E88CC csöves meghajtással bedobozolva)


Csatolmányok:
Kimeneti fokozat.JPG
Kimeneti fokozat.JPG [ 730.96 KiB | Megtekintve 92630 alkalommal. ]
Kimeneti fokozat2.JPG
Kimeneti fokozat2.JPG [ 942.46 KiB | Megtekintve 92630 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 13:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
CHZ remek tervet készített neki.
Ha van időd, összevethetnéd az enyémmel is, a kisebb verziós kimeneti fokozattal (-ennek a nyákját már 1X odaadtam neked még tavaj, az NJW tranyókkal kompatibilis TO247-es kivitel)
CHZ nyákját ha elkészíted, annak a csöves meghajtását mindössze 1 vezetékkel rá is tudod kötni erre, és azonnal elválna a két kimeneti fokozat közti különbség/illeszkedés az E180F-hez.
De szerintem az E280F-el jobb hangot lenne..

(Ezt a kimeneti fokozatot már hallottad, ez volt nálad kint az 1db E88CC csöves meghajtással bedobozolva)




A két cső kompatibilis viszont E 280 F em most nincs 4 et odaadtam neked 2 pedig belekerült a 211SE be ujracsövezéskor.

6ZS9P akarom kiprobálni.Zoli szerint nagyon jó. Az E 280 F fel mikrofoniával kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 13:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
emersys írta:
CHZ remek tervet készített neki.
Ha van időd, összevethetnéd az enyémmel is, a kisebb verziós kimeneti fokozattal (-ennek a nyákját már 1X odaadtam neked még tavaj, az NJW tranyókkal kompatibilis TO247-es kivitel)
CHZ nyákját ha elkészíted, annak a csöves meghajtását mindössze 1 vezetékkel rá is tudod kötni erre, és azonnal elválna a két kimeneti fokozat közti különbség/illeszkedés az E180F-hez.
De szerintem az E280F-el jobb hangod lenne..

(Ezt a kimeneti fokozatot már hallottad, ez volt nálad kint az 1db E88CC csöves meghajtással bedobozolva)




Nagyon jó hangú finom részletező mégis dinamikus erősitő Mármint Emersys tranyósa. Volt szerencsém hallani mielőtt uj gazdája elvitte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 19:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát a 6ZS9P sem lesz a legnyerőbb mikrófónia szempontból. De legalább igen jól tud szólni a fetes kimeneti fokozattal. (Zolinak meg én javasoltam :lol: ).

Az E jelű viszont teljesen más dolog. Szemmel láthatóan is, meg hangilag is. A simát próbáld ki feltétlenül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 22:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Kiváncsi leszek hogy az E88cc-6N6p illetve 6N6P-s meghajtásnál jobb lesz e a pentoda ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A 6N6p az egy nagyon vérszegény, töketlen, mély hiányos, dinamikátlan hangot fog csinálni magában. Nekem legalább is ilyen volt.

A pentódák meg egyfajta "ködös" hangot csinálnak. Tudom, hogy neked ez vicces, de ez egy találó szó rá. Elvesznek a részletek a "homályban". Ráül egyfajta ködszerű s...r a hangképre, amiben meghal a mikrodinamikája a hangoknak, eltűnnek a részletek. Ebből a szempontból jó a 6ZS9P. Majdnem olyan, mint a triódák, nem ködösít nagyon, csak egy ici-picit.

A 6N6P egyáltalán nem ködösít, szép tiszta, transzparens, de olyan vékony, erőtlen, testetlen hangja van, hogy kiábrándító... Mély hangokat is is csak nyomokban, komoly odafigyeléssel véltem felfedezni.
Kb olyan volt, mint amikor a tesco-s dinnyére ráírják, hogy nyomokban mogyórót tartalmazhat. :lol:

Igaz, nem a fetes kimenettel próbáltam, hanem a B100 elé kötve. A fetes kimenettel, lehet, hogy még mélye is lenne, ha szerencséd van. De nem valószínű. Szerintem esélyes, hogy s...r lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Amúgy ma berendeltem két Siemens E280F-et vatyeráról. (szerencsém volt :mrgreen: ) Majd valamikor megjön, meg majd valamikor nyáron megfülelem. Összevetem a Matrix meghajtóval, meg az IL861 csöveimmel, hátha.... Ha sz...rabb lesz, majd eladom a TT...ába, úgy elviszik, mint gyöngytyúk a t....ot. :lol: Ha meg beválik, akkor hibrid lesz a cuccból. (Építek egy ilyen fetes kimenetű végfokot, jó magas +-55V tápfesszel. Ez már nem lesz integrált, csak sima végfok, egyetlen hálózati kapcsolóval...)

A bevált meghajtás már adott. Ha ennél jobb lesz az IL861, vagy az E280F, akkor az lesz bele téve, ha nem, akkor marad a jól bevált Matrix meghajtó. (Az már bizonyított nálam...)

(Az IL861-el jól jártam. 5e-be adtak 8db-ot postával. Szép, aranyozott lábú 10e órás minőségi csövek, eredeti dobozban). Itt a fórumon valaki SE-be próbálta meghajtónak és nagyon el volt ájulva tőle. Még ezeket is ki kéne próbálnom, csak hát soha nincs elég idő mindent kipróbálni... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Hát tranyokkal teljesen találó amit irtál a CHZ nak is ez volt a véleménye amit épitett " Vérszegény" . Emersysé viszont dögös . Szerintem 2 vagy több végtranyoval sokat javulna a dolog. En eddig csak feteset épitettem .Viszont az nagyon jól szól mindkét meghajtással. Ne feletkezzünk meg JLH egyik fontos mondatáról " a csöveknek megvannak a gyári ajánlott munkapont beállitásai de az hogy hangilag mi a legideálisabb azt ki kell kisérletezni ! Elküldtem Ágoston Lajos barátomnak meghallgatásra a 6N6P fetest azt mondták akik hallgatták hogy egyik legjobb hibrid amit hallottak eddig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A 6N6P egyáltalán nem ködösít, szép tiszta, transzparens, de olyan vékony, erőtlen, testetlen hangja van, hogy kiábrándító... Mély hangokat is is csak nyomokban, komoly odafigyeléssel véltem felfedezni.

Pár hónapja olvastam egy összehasonlító mérést az E182CC/5687/6N30P-DR(drakula, alias "horrorár",)/ECC90/6N6P csőcsaládról. A LEGKISEBB TORZÍTÁSA a sima 6N6P-nek volt("vérszegény", mint jól írtad). Középmezőnyben volt többfajta 5687, (ezért standard), a legnagyobb torzítása a 6N30P-DR-nek volt (JÓTÉKONY TORZÍTÁS/HANGOLÁS mint írtad) Tehát akár lehet műszaki összefüggés is a hangjuk között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Érdekes, én tranyós B100-al próbáltam. Az meg tranyós meghajtással, meg pentódákkal nem vérszegény, kicsit sem... Csak 6N6P-vel, de azzal nagyon. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Ha hibridet csinálsz épits normális tápot a csöves résznek szerintem a vérszegénység egyik oka a gyenge táp.

Nem véletlen hogy Emersys is mennyi munkát fektetett a csöves rész tápjába.Meg is lett az eredménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Idézet:
A 6N6P egyáltalán nem ködösít, szép tiszta, transzparens, de olyan vékony, erőtlen, testetlen hangja van, hogy kiábrándító... Mély hangokat is is csak nyomokban, komoly odafigyeléssel véltem felfedezni.

Pár hónapja olvastam egy összehasonlító mérést az E182CC/5687/6N30P-DR(drakula, alias "horrorár",)/ECC90/6N6P csőcsaládról. A LEGKISEBB TORZÍTÁSA a sima 6N6P-nek volt("vérszegény", mint jól írtad). Középmezőnyben volt többfajta 5687, (ezért standard), a legnagyobb torzítása a 6N30P-DR-nek volt (JÓTÉKONY TORZÍTÁS/HANGOLÁS mint írtad) Tehát akár lehet műszaki összefüggés is a hangjuk között.



És hogy milyen kapcsolásban arról nem esett szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Érdekes, én tranyós B100-al próbáltam. Az meg tranyós meghajtással, meg pentódákkal nem vérszegény, kicsit sem... Csak 6N6P-vel, de azzal nagyon. ;)



CHZ is azzal probálta nem is épitett több tranyósat!


Probáld ki a 6N6P simát nem a PI-t SRPP ben 21ma al .Meg fogsz lepődni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Emersys tápját használom a hibrides szórakozásokhoz. Ja, amúgy emersys csöves meghajtásával sem vérszegény. Olyan mélyet csinál, hogy be...ás... Nem a tranyós véggel van a gond.

Ja, majd még emersys meghajtását is ki kell próbálniom FET véggel egyszer... Mondjuk az már a férőhely miatt is elég necces...

Az egycsöves meghajtók egyébként nem kényesek a tápra. Mivel én egy 100Mohm dinamikus ellenállású feszültség utánhúzott áramgenerátort használok anódellenállás helyett. Határozottan jobb a hang, mint anód ellenállással. Minden csőnél ez a tapasztalat vele. Tisztábbak, áttetszőbbek a hangok, jobb az összkép...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Idézet:
A 6N6P egyáltalán nem ködösít, szép tiszta, transzparens, de olyan vékony, erőtlen, testetlen hangja van, hogy kiábrándító... Mély hangokat is is csak nyomokban, komoly odafigyeléssel véltem felfedezni.

Pár hónapja olvastam egy összehasonlító mérést az E182CC/5687/6N30P-DR(drakula, alias "horrorár",)/ECC90/6N6P csőcsaládról. A LEGKISEBB TORZÍTÁSA a sima 6N6P-nek volt("vérszegény", mint jól írtad). Középmezőnyben volt többfajta 5687, (ezért standard), a legnagyobb torzítása a 6N30P-DR-nek volt (JÓTÉKONY TORZÍTÁS/HANGOLÁS mint írtad) Tehát akár lehet műszaki összefüggés is a hangjuk között.



Hol lehet erről a csoda mérésről olvasni ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azóta is keresem :oops: De biztosan nem sima kapcsolásban volt, SPPP vagy mu-follover. Megkeresem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gybalu71 írta:
KD mester írta:
Érdekes, én tranyós B100-al próbáltam. Az meg tranyós meghajtással, meg pentódákkal nem vérszegény, kicsit sem... Csak 6N6P-vel, de azzal nagyon. ;)



CHZ is azzal probálta nem is épitett több tranyósat!


Probáld ki a 6N6P simát nem a PI-t SRPP ben 21ma al .Meg fogsz lepődni.



Hát tényleg nem a legjobb hangja van E180F-el hajtva. Fényévekkel jobb a hozzá való meghajtásokkal (L4, miczo meghajtó, stb). Emersys meghajtásával viszont marha jó. Szóval lehet azzal is hibridet csinálni, csak egy kicsit több cső kell elé... Az egycsöves meghajtások a fetes kimenettel szólnak igazából jól, nem a tranyós B100-al.

CHZ csak egy E180F-el próbálta. Azzal meg elég gyenge. De ez nem a B100 hibája. Megfelelő meghajtással csúcs hangja van. (Csak az nem az E180F) Olvass csak bele abba a 60 oldalas témába. Összehasonlítottuk már egy rakás csövessel. Gyári ARC-től kezdve nanovasas triódás SE-ken át az OTL-ig mindennel. ;) Na meg CHZ féle hibriddel is összevetették többen is, a meghallgatási tapasztalatokat is leírták a hibridhez képest. Nincsen annak vérszegény hangja... (Illetve ha nem hozzá való meghajtást kap, akkor igen, de hát nem olyannal kell használni. ;) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 23:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Gybalu71 írta:
KD mester írta:
Érdekes, én tranyós B100-al próbáltam. Az meg tranyós meghajtással, meg pentódákkal nem vérszegény, kicsit sem... Csak 6N6P-vel, de azzal nagyon. ;)



CHZ is azzal probálta nem is épitett több tranyósat!


Probáld ki a 6N6P simát nem a PI-t SRPP ben 21ma al .Meg fogsz lepődni.


Hát tényleg nem a legjobb hangja van E180F-el hajtva. Fényévekkel jobb a hozzá való meghajtásokkal (L4, miczo meghajtó, stb). Emersys meghajtásával viszont marha jó. Szóval lehet azzal is hibridet csinálni, csak egy kicsit több cső kell elé... Az egycsöves meghajtások a fetes kimenettel szólnak igazából jól, nem a tranyós B100-al.

CHZ csak egy E180F-el próbálta. Azzal meg elég gyenge. De ez nem a B100 hibája. Megfelelő meghajtással csúcs hangja van. (Csak az nem az E180F) Olvass csak bele abba a 60 oldalas témába. Összehasonlítottuk már egy rakás csövessel. Gyári ARC-től kezdve nanovasas triódás SE-ken át az OTL-ig mindennel. ;) Na meg CHZ féle hibriddel is összevetették többen is, a meghallgatási tapasztalatokat is leírták a hibridhez képest. Nincsen annak vérszegény hangja... (Illetve ha nem hozzá való meghajtást kap, akkor igen, de hát nem olyannal kell használni. ;) )


hol lehet olvasni a CHZ féle hibriddel történt meghallgatásról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 00:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát, most így nagy hirtelen a 36. oldalon találtam valamit. Kroma épített egy B9-matrix-B100 kombót, meg egy CHZ féle hibridet is és egy csöves HTA30-at. Ezeket hasonlította össze. E280F-et is rendelt a hibridbe. Arról jó lett volna, ha ír valamit, hogy milyen lett... Még valaki más is írt beszámolót, de arról fogalmam sincs, hol van. Ja meg még volt mugen hibrid, B9 összehasonlítás is valahol...

Hát kroma-t kérdezd meg, őrá emlékszem konkrétan. A másik fórumos nickjére már nem. Nála valami B100 alapú dolog lett a nyerő, valahol le van írva...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 01:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként ez a fetes, vagy tranyós vég e a jobb, ez egy hülyeség. 1db pentódával kétségtelenül a fetes vég lett a jobb, nálam is, meg CHZ-nál is... De van, amivel meg a fetes vég nem jó, a tranyós B100 meg nagyon is jó.

Szóval mihez mi illeszkedik a kérdés. CHZ egyébként nem kísérletezik. Csak összeépíti, amit kigondol. Elsőre dobozba szerelve, stb. Azt az vagy jó lesz, vagy nem...

A tranyós véghez más jellegű csöves meghajtó illeszkedik, mást kell hozzá csinálni (ott van emersys-é példának), mert más a hangkaraktere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 08:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
A pentódák meg egyfajta "ködös" hangot csinálnak. Tudom, hogy neked ez vicces, de ez egy találó szó rá. Elvesznek a részletek a "homályban".


Ez tök jó mondat volt... :) :lol:

Nem kis feladat volt pont emiatt tiszta és hatalmas dinamikát keltő áteresztő pentódát találnom a tápba. (PL508)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 08:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nekem az eddigi csúcs ami most van: RFT ECC83-ra épült jelkondiciónáló 100%ban visszacsatolt opcióban csöves tápról , és az E88CC+6SZ19P anódcsatolt meghajtás. Ez valami irdatlan jó párosítás így.. :)

Nincs késztetésem már egy ideje semmilyen számomra újabb dolgot kipróbálni, mert annyira jól szól, hogy nem bírok róla leszakadni.
Eszembe sem jut fetes véget csinálni hozzá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Sima 2db E88CC-vel is már egy nagyon korrekt hangú sztereo végfokot lehet létrehozni (pláne egy jó csöves anódtáppal).
Után építésre tőlem ez a legegyszerűbb, esetleg a csöves jelkondícionálót is életéve ECC83-al:

Ui: A végfoknak megvan a rendesen kidolgozott kapcsi rajza is Protelben.
Azon minden rajt van (a lentebb látott kapcsoláson a kimenti fokozat egy kicsit hiányos, emitter ellenállások, ill még pár apróság), de a lényeg látszik..


Csatolmányok:
Signal ConD.JPG
Signal ConD.JPG [ 62.37 KiB | Megtekintve 92429 alkalommal. ]
Small Hibryd.JPG
Small Hibryd.JPG [ 107.68 KiB | Megtekintve 92429 alkalommal. ]
Small Hibryd2.jpg
Small Hibryd2.jpg [ 721.38 KiB | Megtekintve 92429 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na megjött a 3db E280F csövem. Végre. :P

Majd kipróbálom őket, valamikor...

Sajnos beszámolót egyenlőre nem tudok nektek írni a hangjáról...

Viszont! Megkérdeztem egy fórumos kollégát, neki mik a tapasztalatai vele (CHZ hibridbe, tehát fetes B100 vég, meg ez a cső párosítva).

Elég biztató választ kaptam a kérdésre:

Idézet:
Őszintén szólva a a 180-as csővel nem igazán voltam megelégedve, de sikerült szereznem egy pár új Siemens E280F csövet.A változás (nálam!) döbbenetes volt, nagyságrenddel jobb hangzás.Mind a mély, mind a közép-magas tartományban jelentős volt a javulás. Nem emlékszem most, hogy a E180 milyen gyártmány volt, bár azt sem tudom neked megmondani, hogy ebben az esetben a gyártónak volt e jelentősége, de a 280-as cső nekem nagyon bejött.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nah, Kíváncsi vagyok én is, mennyivel lesz másabb.
Áteresztőben amit észre lehetett venni: Testesebb a hangzás, és kicsit talán tisztább is.
A pentódás hangképe azért megmaradt. Siemens E280F volt nála a csúcs ezek közül, Talán a Valvo esetleg űberelné, de a Telefunken az pl mattabb volt lényegesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 23:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Beszéltem Zolival (CHZ) Ő is azt mondta ,hogy az E280 F Tetszett neki a legjobban utána az orosz pentoda aztán a 180F. Rendeltem pár db jó féle 280 F et . Legyen mit probálni. Amit még senki nem probált ugy tudom az a több fet párhuzamosan .Szerintem sokat hozhat a konyhára .Emersys hibridjében is a magas csillapitási tényező nagyon ott van! Azt kell mondanom hogy fel kell kötni a gatyát aki ezt probálja tulszárnyalni.Aki meg nem hiszi jöjjön el a talira hallgassa meg!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 16:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
CHZ Barátunk Jóvoltából elkészült az uj nyákterv.Tali után Kipróbáljuk.

A jumpereknek köszönhetően jónéhány tipusú csővel meghallgatható.


Csatolmányok:
Dupla Fetes Hibrid.jpg
Dupla Fetes Hibrid.jpg [ 134.03 KiB | Megtekintve 91691 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 17:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nagyon szép, precíz nyákterv! Mint azt várhattuk CHZ-től... :D
Azért tegyétek fel légyszi a kapcsolási rajzot is, ha valaki utánépítené, vagy csak kérdezne könnyebb legyen a dolga!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 17:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ugyanaz a kapcsolás, mint a réginél. Van két +fet, meg két +470R gate ellenállás, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként meg hibás a nyákterv. A két meghajtó tranyó emittere közé kéne kötni a 100R ellenállást. Az el van kötve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 11:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Másik fórumról idézve kicsit:

Idézet:
Ez a hibrid lett az egyik legjobb hangó E280F csővel. Az az ötletem támadt, Tranzisztoros hibrideknél a több pár tranzisztor jó eredményt hozott hangzásban.milyen lenne több pár fettel. Zoli jóvoltából elkészült a panel.


Az én hibridemben amit hallani véltél a dinamika terén, az nem isten igazándiból a 4pár tranyó miatt van.
A többfokozatú, fülre üsszehangolt meghajtás csöves táppal való körítése miatt szól így tulajdonképp. Természetesen ehhez a kimenti fokozat is hozzá teszi szerepét, de....
Én pl abszolút nem vagyok ill leszek azon meglepődve, hogy egy már CHZ által megtervezett letesztelt hibridben a +1 pár végtranyó moddolással a végén úgynevezett dinamikai többlet annyira észrevehetően nem keletkezne..
A dinamikus, és kellően csillapított hangzás nem a végtanzisztorok számától fog gyakorlatilag függeni, persze a Damping Faktor mint viszonyszám mindenképp magasabb lesz a párhuzamosítás által.

Kd féle eredeti B100 vs B200 moddolásakor is előjött ez szerintem.
Dinamikusabb biztos nem lett tőle a hangzás. (b200 esetén)

Nálam a 4pár végtranyóra épült kimeneti fokozat, egy hangra igen összehangolt 3 fokozatú emitter követő. A 4pár pedig valóbban hozott az 1párhoz képest., De az 1 illetve 2 pár közt nem véltem felfedezni akkor különbséget mint a már említett 1 -4pár közt.
Persze a párhuzamosítást sem érdemes az n dik fokig növelni, a sok párhuzamosítás behoz egy csomó nem lineáris kapacitást is a körbe.

Minden estre remélem ill kívánom, hogy javítson nektek az hangzáson a + 1pár fet.
Én is meghallgatnám hogy szól, sosem hallottam még CHZ hibridet..szeretném pedig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 11:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Gybalu71 írta:
CHZ Barátunk Jóvoltából elkészült az uj nyákterv.Tali után Kipróbáljuk.
A jumpereknek köszönhetően jónéhány tipusú csővel meghallgatható.


Sikerült a fetes megépítése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 08:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gondolom a képen látható kapcsolás is hibrid. Félvezetőkben járatos kollegákat kérdezném, hogy szerintük milyen FET-ek vannak ebben a kapcsolásban, és azok helyettesíthetők-e valamilyen manapság könnyen beszerezhetőekkel. Az érdeklődésem oka az, hogy ebben az erősítőben benne vannak a "nagy erősítők"-ben lévő megoldások: CFB, a cross coupled, és a tükörszimmetrikus felépítés. Kiváncsi lennék a hangjára, ezért lehet, meg is építeném.


Csatolmányok:
V35.JPG
V35.JPG [ 592.47 KiB | Megtekintve 91002 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 10:40 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Gondolom a képen látható kapcsolás is hibrid. Félvezetőkben járatos kollegákat kérdezném, hogy szerintük milyen FET-ek vannak ebben a kapcsolásban, és azok helyettesíthetők-e valamilyen manapság könnyen beszerezhetőekkel. Az érdeklődésem oka az, hogy ebben az erősítőben benne vannak a "nagy erősítők"-ben lévő megoldások: CFB, a cross coupled, és a tükörszimmetrikus felépítés. Kiváncsi lennék a hangjára, ezért lehet, meg is építeném.


FET ügyben leginkább találgatásokat hallottam. Leggyakrabban a 2sk170 2sj74 merül fel.

Én nem ezt a meghajtót építeném meg. Sokkal jobbak is vannak, ráadásul tisztán csővel megvalósítva.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 11:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
"Én nem ezt a meghajtót építeném meg. Sokkal jobbak is vannak, ráadásul tisztán csővel megvalósítva."

Nos igen, de hajt a kíváncsiság, meg a csővel való takarékosság. :lol:
Mellesleg itthon ami szól, az csővel van, egy darab tranyó, Fet nincs benne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
sajti írta:
dys-cus írta:
Gondolom a képen látható kapcsolás is hibrid. Félvezetőkben járatos kollegákat kérdezném, hogy szerintük milyen FET-ek vannak ebben a kapcsolásban, és azok helyettesíthetők-e valamilyen manapság könnyen beszerezhetőekkel. Az érdeklődésem oka az, hogy ebben az erősítőben benne vannak a "nagy erősítők"-ben lévő megoldások: CFB, a cross coupled, és a tükörszimmetrikus felépítés. Kiváncsi lennék a hangjára, ezért lehet, meg is építeném.


FET ügyben leginkább találgatásokat hallottam. Leggyakrabban a 2sk170 2sj74 merül fel.

Én nem ezt a meghajtót építeném meg. Sokkal jobbak is vannak, ráadásul tisztán csővel megvalósítva.

Sajti



2sj74 egész biztosan nincs benne...

A 2SK170, az már lehet. De lehet még 2SK117, 2SK146, stb...

A P-fet (az növekményes MOS FET) lehet pl IRF9610, meg még 500 más dolog is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Én nem ezt a meghajtót építeném meg. Sokkal jobbak is vannak, ráadásul tisztán csővel megvalósítva.


Aztán mégis mitől jó az, ha tisztán csővel van?

(Szerintem nem verte volna őket a földhöz anyagilag, ha bevágnak még egy ECC csövet. A két millás erősítőnél már nem az a 2000Ft megtakarítás számít. Szerintem más okból tömik tele félvezetőkkel a cuccaikat... Egyszerűen lehet azért, mert mondjuk jobb hangot értek el a két fettel, mint akármilyen csővel abban a kapcsolásban, abban a pozícióban.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:20 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
sajti írta:
"Én nem ezt a meghajtót építeném meg. Sokkal jobbak is vannak, ráadásul tisztán csővel megvalósítva."

Nos igen, de hajt a kíváncsiság, meg a csővel való takarékosság. :lol:
Mellesleg itthon ami szól, az csővel van, egy darab tranyó, Fet nincs benne.


Ne legyél gazdaságos! 2db csővel pöpec szimmetrikus bemenetű meghajtót lehet csinálni. 3db-al pedig brutálisan jót..

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:21 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
KD mester írta:
Aztán mégis mitől jó az, ha tisztán csővel van?


Mert hallgattam, és jobban tetszett.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
sajti írta:
KD mester írta:
Aztán mégis mitől jó az, ha tisztán csővel van?


Mert hallgattam, és jobban tetszett.

Sajti



Hát ez elég semmit mondó válasz volt. Mit, hogyan, mivel összehasonlítva?

Nekem meggyőződésem, hogy az ilyen vegyes kapcsolásokkal sokkal jobb hangot lehet elérni, mint tisztán csővel.

Ha tisztán csővel csinálja az ember, az csak egy kéz megkötés. Csökkenti a kipróbálható variációk számát, amiből meg adódik a rosszabb esély a jó hangra.

Nekem meg gyakorlati tapasztalatom, hogy kis jelszinten különösen előnyösek a félvezetők a csövekkel szemben, hangminőségi szempontokból!

Nem véletlenül tömik tele a phono, meg hasonló cuccaikat félvezetőkkel. Nem véletlenül tesznek a végfokok, meg előfokok bemenetére félvezetőket. És anyagilag sem olcsóbb ez a a hibrid megoldás. Ez is téves elképzelés... A jobb hangfrekis félvezetők ára simán vetekszik a csövekével...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:34 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
KD mester írta:
sajti írta:
KD mester írta:
Aztán mégis mitől jó az, ha tisztán csővel van?


Mert hallgattam, és jobban tetszett.

Sajti



Hát ez elég semmit mondó válasz volt. Mit, hogyan, mivel összehasonlítva?

Nekem meggyőződésem, hogy az ilyen vegyes kapcsolásokkal sokkal jobb hangot lehet elérni, mint tisztán csővel.

Ha tisztán csővel csinálja az ember, az csak egy kéz megkötés. Csökkenti a kipróbálható variációk számát, amiből meg adódik a rosszabb esély a jó hangra.

Nekem meg gyakorlati tapasztalatom, hogy kis jelszinten különösen előnyösek a félvezetők a csövekkel szemben, hangminőségi szempontokból!

Nem véletlenül tömik tele a phono, meg hasonló cuccaikat félvezetőkkel. Nem véletlenül tesznek a végfokok, meg előfokok bemenetére félvezetőket. És anyagilag sem olcsóbb a megoldás. Ez is téves elképzelés...


A tisztán csöves (VT130) sokkal simábban zenét. Kevésbé volt érezhető a gép jelenléte. Valahogy több érzelem volt benne, és kevesebb munka. A hibrid (V140) nekem picit kelletlennek tűnt, ráadásul a sávszélei picit háttérbe szorultak. Energiából is kevesebbet éreztem benne.
Ha megnézed az ARC kapcsolásait, akkor azt láthatod, hogy nagyon ritkán használják ki a félvezetők nyújtotta kapcsolási lehetőségeket. Inkább olyan, mintha kivették volna a közös katódos kapcsolásból a csövet, és beletették a közös source kapcsolásban a FET-et.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Ne legyél gazdaságos! 2db csővel pöpec szimmetrikus bemenetű meghajtót lehet csinálni. 3db-al pedig brutálisan jót..

Sajti[/quote]

...a brutálisan jóra rá lehet kérdezni??? Konkrétan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:40 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
ttshungary írta:
Ne legyél gazdaságos! 2db csővel pöpec szimmetrikus bemenetű meghajtót lehet csinálni. 3db-al pedig brutálisan jót..

Sajti


...a brutálisan jóra rá lehet kérdezni??? Konkrétan?[/quote]

Nézd meg a VT-130 meghajtását!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Akkor én most hoznék egy ellenpéldát is. Építgették itt, vagy a másik fórumon azt a bizonyos ARC phono-t, aminek fet van a bemenetén.

De hát ugye unszimpatikus, hogy van benne félvezető, azt megpróbálták kihelyettesíteni csővel. (mert hát ugye hülye az ARC tervezője is, nem tudta, hogy a bemenetre is rakhatna csövet, valahogy ez eszébe se jutott :lol: ) De, kudarc lett a vége. ;) A tisztán csöves próbálkozások megbuktak...

Asszem az akki is görcsölt vele itt, hogy legyen full csöves verzióban, de valahogy a legutóbbi fényképén fetek voltak a paneljébe, valahogy mégiscsak...

Talán ő tudna bővebben is mesélni, hogy mik a tapasztalatok ezzel a dologgal...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
sajti írta:
ttshungary írta:
Ne legyél gazdaságos! 2db csővel pöpec szimmetrikus bemenetű meghajtót lehet csinálni. 3db-al pedig brutálisan jót..

Sajti


...a brutálisan jóra rá lehet kérdezni??? Konkrétan?


Nézd meg a VT-130 meghajtását!

Sajti[/quote]

Hát azért ebben van egy "kis félvezető".....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fetes hibrid
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 23:53 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Persze, nyilván van ellenpélda is, mint ahogy lehet jó korrektort csinálni többféle módon. Én azért írtam meg a véleményem, mert a konkrét kapcsolás hangját ismerem.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség