audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.04.24. 06:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Öntsünk tiszta vízet a pohárba
HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 09:33 
Örökös tag

Privát üzenet és levél nyilvánosságra hozása tilos.
IRL adatok kiírása szintén tilos.

Krizsi hozzászólása áthelyezésre került.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 09:42 
Adminisztrátor

Felszólítalak, hogy tedd vissza.
Az IRL adatok az enyémek, rendelkezem velük. Ráadásul egyáltalán nem IRL mivel nem így hívnak. A magán levél nyilvánosságra hozataláért a felelősség az enyém, nem a tiéd.

Ne söpörd szőnyeg alá azon problémákat melyek súlyosan terhelik a fórumot. Hetek óta ezt teszed. Emeld ki a fejed a homokból!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 09:44 
Adminisztrátor

Bocs, nem az én nevem volt IRL. Javítom.
Itt a levél és az előző hozzászólásom

Úgy gondolom, hogy ez a téma itt nem off, tehát ide teszem.
Sajnálom, hogy több a fórum belső kapcsolatrendszerével foglalkozó hozzászólás mely szerintem bőségesen tartalmazott a közösség számára fontos hozzászólásokat süllyesztőbe került. A jogosságát nem vitatom csak a hasznosságát. Remélem ez a topik nem fog erre a sorsa jutni. Ennek érdekében felszólítok mindenkit a kellően higgadt kommunikációra.

Tegnap feltettem KD számára egy ártatlan kérdést, mely szerint ideje, hogy eldöntse megy-e vagy marad. Úgy gondoltam jogos a kérdés mivel az avatarában és az aláírásában is a megjelent beírással ellentétes tartalom jelent meg, mely szerint ő innét ki van tiltva. Ugye ha ki van akkor nem írhatna.

A kérdésemre nyilvánosan nem méltatott válasszal, de éjszaka kaptam egy privit. Tekintettel, hogy nyilvános kérdésre érkezett válasz (privátban sosem kommunikáltam vele) ezt ide pontosan beidézem. Egyben kinyilvánítom azt, hogy minden hasonló témakörben kapott privit vagy emailt nem válaszolok meg, ellenben nyilvánosságra hozom. Amennyiben a nyilvánosságra hozás akadályokba ütközik érintetlen tartalommal postázni fogom minden alapító tagnak.

Nem vagyok hajlandó közösséget érintő ügyekben magán kommunikációt folytatni.

"Kedves" Krizsnyák úr!

Szeretném önnel közölni, hogy NEM feltétlenül szükséges nekünk ezen az oldalon kommunikációba bocsájtkoznunk. Megmondom őszintén, hogy teljesen hidegen hagy az ön rólam alkotott véleménye (meg a nem rólam alkotott is). Megértem, ha nem kedvel engem, higgye el én sem kedvelem magát.

De sajnos lehet, hogy visszatolom a képemet ide.
Mivel páran kérték, hogy ha lehet, akkor az ide való témákban jó lenne, ha írnék néha nap. Valamint az általam egy utolsó, gerinc nélküli, hazug, szar alaknak tartott Pagrus** nevű szerves hulladék elhúzta innen a csíkot, így tulajdonképpen megszűnt a gátló tényező a részemről, ami visszatartana.

Ez az egyed tulajdonképpen shalafi miatt nem ír már ide, én meg őmiatta nem írtam ide. Én megmondom őszintén, hogy még a baráti körével sem szeretnék semmiféle jó viszonyt ápolni.

Csak leírtam a dolgot a tisztán látás végett. Felesleges engem provokálnia. Legfeljebb egy útszéli stílusban írt reakcióra számíthat tőlem, semmiféle érdemi befolyást nem tud tenni rám. Szóval szerintem felesleges és kár a gőzért. Erre sem szükséges választ írnia. Megleszek anélkül is! ;)

** a jelölt név Pagrus IRL neve volt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 09:58 
Kiemelt Tag

Azzal egyet lehet érteni, hogy a felek hozzájárulása nélkül nem illik nyilvánosságra hozni egy privát levelet, viszont olvasva (én még el tudtam olvasni) ez tényleg nem privát kérdésről szólt. Én magam undorodom a fórumokon a nicknév mögé bújt romboló, aljas rossz-szándékú megnyilvánulásoktól, /volt nekem is opponensem egy másik fórumon/ de itt már valóságos személy(ek) vannak jelen, szándékos rombolási szándékkal. Ezt a moderátoroknak vagy a többi fórumtagnak illene lekezelni, és ha ez nem sikerül, akkor darabjaira hullik ez a hobbi fórum, amit láthatóan egyesek nem csupán hobbi felületként kezelnek hanem valamilyen (önmegvalósítási) érvényesülési csatornának.

/ahogy látom, visszakerült a privát idézet/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:05 
Adminisztrátor

Nem került, az IRL adatokat javítva én tettem vissza.

Próbáljuk meg meg higgadtan, közösen helyre tenni a közösséget érintő problémákat, ezt pedig információ hiányában nem tudjuk megtenni. Sajnos a közelmúltban több ebbe az irányba mutató hozzászólás kukába került az egyébként arra érdemesekkel együtt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:07 
Örökös tag

Lehet feszültséget kelteni, provokálni, de menni fog a süllyesztőbe. Én szóltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:08 
Örökös tag

Krizsi írta:
Nem került, az IRL adatokat javítva én tettem vissza.

Próbáljuk meg meg higgadtan, közösen helyre tenni a közösséget érintő problémákat, ezt pedig információ hiányában nem tudjuk megtenni. Sajnos a közelmúltban több ebbe az irányba mutató hozzászólás kukába került az egyébként arra érdemesekkel együtt.

És hogyan tennéd "rendbe" a fórumot? Erre azért kíváncsi lennék!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:13 
Alapítótag

Krizsi írta:
Ne söpörd szőnyeg alá azon problémákat melyek súlyosan terhelik a fórumot. Hetek óta ezt teszed. Emeld ki a fejed a homokból!

Akkor most itt is megismétlem...
Véleményem szerint minnél elöbb fel kellene állni az új moderátor csapatnak. (Itt többen is kaptatok felkérést, kérlek fogadjátok el.) A fórum közösségének felhatalmazásával pedig szerezzetek érvényt a jogos kitiltásoknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:13 
Adminisztrátor

Például úgy, hogy nem vindikálsz magadnak mindenek felett álló jogot. Szépen terelgeted a fórumot az audiodiy irányában melynél egy ember véleménye volt mind felett.

Érdeklődöm: hány moderátora van pillanatnyilag a fórumnak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:22 
Örökös tag

Elárulom, az éremnek mindig két oldala van!

Ti szeretnétek formálni a fórumot, hogy a számotokra nem kívánt személyek ne fórumozhassanak. Szép dolog a baráti kör, de a közösség nagyobb. Szándékosan keltitek a feszültséget, és provokáltok. Nem első esetben, és nem csak ezen a fórumon.

Ha valóban tiszta vizet öntenél a pohárba, akkor nem a múlt hánytorgatásával, és provokációval kezdenéd a hozzászólásod.

Jelenleg egy aktív moderátora van a fórumnak. Mint említettem, a házszabályok módosításával kellene kezdeni, utána moderátorokat választani. Amíg ez nem történik meg, a helyzet változatlan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:34 
Adminisztrátor

Nem a múltat hánytorgatom. Egy tegnapi nyilvánosan feltett ártatlan kérdésre magánban kapott választ hoztam nyilvánosságra. Csonkítás, egyéni preferenciák érvényesítése nélkül. Nem tudom ez mitől provokáció. A feszültséget nem én csinálom, én max tükrözöm. Azzal pedig, hogy a szőnyeg alá söpröd a konfliktusokat nem oldod meg őket.

A nyilvánosságra hozott piriviért továbbra is minden felelősséget vállalok, tedd vissza.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:42 
Alapítótag

Sajnos egyikőtöket sem ismerem személyesen, így a szó szoros értelmében barátságról sem lehet szó köztünk. Személyes ellentétem sem volt még egyetlen fórumtárssal sem, így az indulatok sem motiválnak. Azt viszont látom, hogy a folyamatos problémát és (nem szakmai) vitát generáló fórumtagok köre elég jól behatárolható...
Kérlek, Benneteket se a személyes indulatok motiváljanak, amikor a fórum sorsáról döntötök.

Véleményem szerint a Moderátor(ok) döntéseinek nyilvános bírálata, megkérdőjelezése, vagy semmissé nyilvánítása sem vezet jóra ...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:43 
Alapítótag

A mai nappal azonnali hatállyal lemondok moderátori jogosultságomról!

OK:

sny21 82.131.xxx.xxx 25 perccel ezelőtt Felhasználó kitiltásának feloldása
» KD mester
» KD mester
euro21 84.206.xxx.xxx 34 perccel ezelőtt Felhasználó kitiltása „minősíthetetlen hangnem, provokáció” okkal
» KD mester

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:45 
Örökös tag

Az előzménye:

sny21 írta:
Már elnézést, de ezzel ismételten nem értek egyet. Mert én itt voltam az elejétől, és nem ő kezdte. A nem megfelelő hangnemért pedig már figyelmeztettem.

Másrészt a fokozatosság elve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:46 
Alapítótag

euro21 írta:

Sajnos ettől tartottam...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:47 
Örökös tag

Krizsi írta:
Például úgy, hogy nem vindikálsz magadnak mindenek felett álló jogot. Szépen terelgeted a fórumot az audiodiy irányában melynél egy ember véleménye volt mind felett.

Érdeklődöm: hány moderátora van pillanatnyilag a fórumnak?

Frissítve: egy sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:47 
Alapítótag

Azt is említsd meg, hogy nyom nélkül kitörölted azt a nyílt hozzászólásomat, amiben elmagyaráztam mindenkinek az okokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:49 
Kiemelt Tag

Egyébként szükség van erre?
Az alkalmazkodási készség kialakulását egyénfüggő (ugyanakkor tanulható) emberi sajátosságnak tartom, ami nélkülözhetetlen egy közösségi fórumon. SNY abban biztosan igaza van a való életből is kiindulva, hogy míg nyílvonáságra hozol privát leveleket az nem épp helytálló, -mert attól lett privát, hogy te kaptad, s nem a közösségi fórum üzenőfala dicsekedett vele, ezt neked kell lerendezned az illetővel énszerintem( és ne mi, a fórumtagok veregessük meg a győztes mellét féltéglával ,hogy igen x-y nak volt igaza... ezt óvodában ha minden igaz kinövi az emeber).. -Jah és nem biztos hogy ez a szőnyeg alá sepregető efektus, -hanem lehet épp egy védekezési mechanizmus, az esetleges viták és provokációk elkerülése érdekében. A feszültséget valóban nem te csinálod, viszont azzal hogy ide kiírod esélyt adsz egy újabb vita tárgyának.
A hozzászólást annak fejében írtam, hogy nem ismerlek sem téged, sem az adminisztrátort személyesen, így érzelemmentes mondatokba foglaltam össze amit szerettem volna.
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 10:59 
Örökös tag

Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:03 
Fórumtag

Hogy került ide a privát üzenetem?

Aki kitereget egy ilyet, arról már egyszer leírtam a véleményemet. Mármint a jellemét illetően.

A privát üzenetet elismerem, én írtam, abból a célból, hogy tisztázzam Krizsi nevű felhasználóval, hogy felesleges provokálnia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:10 
Örökös tag

euro21 írta:
Azt is említsd meg, hogy nyom nélkül kitörölted azt a nyílt hozzászólásomat, amiben elmagyaráztam mindenkinek az okokat!

Egyetlen hozzászólás sem került törlésre általam. Áthelyezésre került, abba a rejtett fórumba, amibe neked is van betekintésed.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:12 
Fórumtag

Az igen. Most látom, hogy ki is voltam tiltva egy olyan dologért, amit be sem írtam. Vagy hogy volt ez? :lol:

Krizsi nevű felhasználót nem illettem semmiféle jelzővel a privát üzenetben. Azért jó tudni, hogy nyílvánosságra hoz ilyen privát levelet, ami senki másra nem tartozik rajta kívül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:19 
Adminisztrátor

emersys írta:
Egyébként szükség van erre?
Az alkalmazkodási készség kialakulását egyénfüggő (ugyanakkor tanulható) emberi sajátosságnak tartom, ami nélkülözhetetlen egy közösségi fórumon. SNY abban biztosan igaza van a való életből is kiindulva, hogy míg nyílvonáságra hozol privát leveleket az nem épp helytálló, -mert attól lett privát, hogy te kaptad, s nem a közösségi fórum üzenőfala dicsekedett vele, ezt neked kell lerendezned az illetővel énszerintem( és ne mi, a fórumtagok veregessük meg a győztes mellét féltéglával ,hogy igen x-y nak volt igaza... ezt óvodában ha minden igaz kinövi az emeber).. -Jah és nem biztos hogy ez a szőnyeg alá sepregető efektus, -hanem lehet épp egy védekezési mechanizmus, az esetleges viták és provokációk elkerülése érdekében. A feszültséget valóban nem te csinálod, viszont azzal hogy ide kiírod esélyt adsz egy újabb vita tárgyának.
A hozzászólást annak fejében írtam, hogy nem ismerlek sem téged, sem az adminisztrátort személyesen, így érzelemmentes mondatokba foglaltam össze amit szerettem volna.
Köszönöm!

Van az a pont ahol a privát a közösség információit olyan mértékben csorbítja, hogy átkerül abba a kategóriába, hogy nyilvánosságra kell hozni. Egy nyilvános kérdésre adott privát válasz azt jelzi, hogy aki annak valamilyen okból ezt takargatni akarja. Mivel az a válasz amit kaptam nem számomra személyes dolgokat tartalmazott, a küldő közösség által való megítélésében fontos lehet ezért döntöttem úgy, hogy nyilvánosságra hozom. Vállalva minden jogi következményét. Aki akar jelentsen fel, pereljen. Ehhez jogom van.
Nem tudom mi az oka, de a moderatúra ezt a jogomat megsértette. Nem tudom mi indította erre, nem is érdekel. Fenyegetőzni sem akarok, nem az én kenyerem. Csupán annyit szeretnék, hogy a fórum működésével kapcsolatos ügyek tartozzanak a fórum elé. Ne elleplezett információk mentén alakítsanak ki véleményt a fórumtagok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:26 
Adminisztrátor

KD mester írta:
Hogy került ide a privát üzenetem?

Aki kitereget egy ilyet, arról már egyszer leírtam a véleményemet. Mármint a jellemét illetően.

A privát üzenetet elismerem, én írtam, abból a célból, hogy tisztázzam Krizsi nevű felhasználóval, hogy felesleges provokálnia.

Tisztelt Kd Mester (én nem alkamazokidézőjelet)
Egyáltalán nem provokáltalak, csak feltettem egy kérdést melynek az az ellentmondás volt az alapja, hogy az avatarodban is, az aláírásodban is az szerepelt, hogy ki vagy tiltva. Ennek ellenére írtál. Én úgy gondolom ez a provokáció, ezt szerettem volna tisztába tenni, hogy akkor vag yne írj, vagy cserélj avatart, aláírást.
Az általad írt privát üzenet nyilvánosságra hozatalért vállalom a felelősséget, tedd meg a szükséges jogi lépéseket.
Veled ellentétben nekem nincs takargatni valóm a közösség előtt felhatalmazok minden tagot, hogy az általam írt mailokat, privát üzeneteket, telefon beszélgetésekből idézeteket nyilvánosságra hozzanak. Én vállalom a felelősséget minden szavamért.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:34 
Alapítótag

euro21 írta:

OK:

» KD mester
» KD mester
euro21 84.206.xxx.xxx 34 perccel ezelőtt Felhasználó kitiltása „minősíthetetlen hangnem, provokáció” okkal
» KD mester
Ne máááár. Kísértetiesen kezd hasonlítani a helyzet a régire. Ott is azzal kezdődött, hogy a tech admin felülbírálta a modokat. Azután a rejtett részbe süllyesztett topicok stb. A többit már mindenki ismeri.
Kedves SNY21! Nagy hibát követtél el, mert én tegnap folyamatosan követtem az eseményeket a moderátor kerestetik topicban. Láttam a folyamatosan kitörölt és utána visszaidézett off hozzászólásokat és szerintem tévedsz, akkor amikor azt írod, hogy KD-t provokálták. Immáron sokadszor engeded vissza és az egész eredménye az, hogy mindhárom mod lemondott(ebből kettő ezért). Egyszerűen nem értem miért véded be. Tevékenységével szétzilálja a fórumot. Elárulom volt egy halvány elképzelésem, hogy elvállaljam a modságot, mivel többen megkerestek magánban, hogy elvállalnám-e, de a történtek fényében eszem ágában sincs. Ezekkel a felülbírálásokkal csak modok tekintélyét ásod alá!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:36 
Kiemelt Tag

A tisztázási reakció érthető , mert mióta ember az ember mindig jó érzéssel öntődik el a szíve, ha elismerésre kerül a saját igaza a nagyvilág előtt és ő az yx.
De hidd el egyszerűbb ha te intézed személyesen az illetővel privátban, mert a nyílvonáságra hozott levelek döntő része mindig kivetni valót hagynak maga után, s itt most nem a feljelentgetésekről van szó, hanem arról hogy olykor még az embernek a saját maga józan ítélőképesét is feszegetni fogják, vagy rosszabb esetben megkérdőjelezik érett-e eléggé.
Arra meg aztán senkinek nincs szüksége szerintem , mert van épp elég más dolog az életben amivel kell foglalkozni..
Ezért értettem együtt sny reakciójával, s próbáltam utalni rá mért nem helyes ha így cselekszel. -ez csak az én véleményem a sokunk közül, nem kell rá adnod! (viszont rossz szándék sem volt bent).
A hsz-ből én kiszállnék, csak támpontokkal akartam hozzájárulni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:37 
Fórumtag

Figyelj Krizsi! Meg írom én neked nyíltan is, nem akarok takargatni semmit.

Pagrus miatt nem írtam ide. És a baráti körével sem szeretnék jóban lenni. (te meg Quadlipi). Ez annyit takar, hogy nem szeretnék veletek semmilyen párbeszédet folytatni. Nem vagyok kíváncsi a véleményetekre és a puszta személyes gyűlölet miatti, személyemet támadó provokációtokra sem.

Ti nem szerettek engem én meg benneteket nem komállak. Ez van.

Gondoltam, jó ha ezt tudod és kerüljük egymást. Kb a fél fórummal nem vagyok jó viszonyban már. Mert megmondtam nekik a véleményemet, bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Ezt pedig nem tűrik.
Aki meg jellembelileg olyan kategória, hogy pl: kitereget egy privát levelet, azzal nem áll szándékomban semmiféle jó viszonyt ápolni. Nincs szándékomban vele kommunikálni. Ennek a fórumnak a keménymagja 20-30 ember. Ennek úgy a harmada-fele, akivel nem ápolok jó viszonyt és nem is szeretnék. ;)

A továbbiakban nem szeretnék veled párbeszédet folytatni.
Ennyi, nem kell hozzám szólni. A provokációt ti kezdeményezitek nem én. Ez van ezt kell szeretni, vagy nem. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 11:53 
Adminisztrátor

Nem gondolom, hogy reagálnom kellene bármit is. A topiktagok rendelkeznek annyi információval, hogy meg tudják ítélni a kialakult helyzetet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:06 
Alapítótag

Úgy emlékszem annak idején arról volt szó, hogy a kitiltásokhoz a moderátorok többségi döntése kell majd.
Jelenleg nincs moderátor, de tegnapig is patthelyzet volt, mivel a tech. admin jogköre is egy szavazatot ér ezen a szinten. Nem többet és nem kevesebbet!
Szóval hiba volt önhatalmú kitiltásokat eszközölni, de az admin sem áll a modik felett. Az ilyen kérdésekről dönteni kellene a felhatalmazottaknak szerintem, mert ez az egyedüli garancia az önkény ellen.
Az admin végzi a legtöbb munkát a közösség érdekében, így aztán néha kicsit több jogot vindikál magának a kelleténél. A modoknak azonban tudomásul kell venniük, hogy a döntéseik felülbírálhatóak, de azért jobb lenne ha súlyos kérdésekben nem döntenének önhatalmúlag, és akkor nem lépne fel az admin sem.
Szóval, szerintem tisztázzátok a helyzetet és ne hisztériázzunk a legelső félreértés miatt, mert akkor előbb utóbb mindenki lesz itt modi legalább egy hétig, aztán elfogyunk és kezdhetjük elölről...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:11 
Fórumtag

KD mester írta:

Ti nem szerettek engem én meg benneteket nem komállak. Ez van.

AJJAJ FEKETE VONAT ELVITTED A PÁROMAT...
Te KD Mester tucc te aztán hantázni rendesen! Mit mondtál a HE fórumról? Oszt onnan kirúgásod után visszamentél ismételten, és akkor miről is pofázol?
Ti nem szerettek engem én meg benneteket nem komállak. Ez van. Miért is vagy még itt?
Mijattad van a feszkó ember!
Te nem szeretsz, én nem szeretlek téged,
Érzés nélkül múlnak el az évek.
Jól megértjük egymást itt az diyers-en,
Éjjel-nappal hazudunk egymásnak.....
Szójjjon a ROCK.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:21 
Alapítótag

otlm írta:
Úgy emlékszem annak idején arról volt szó, hogy a kitiltásokhoz a moderátorok többségi döntése kell majd.
Jelenleg nincs moderátor, de tegnapig is patthelyzet volt, mivel a tech. admin jogköre is egy szavazatot ér ezen a szinten. Nem többet és nem kevesebbet!
Szóval hiba volt önhatalmú kitiltásokat eszközölni, de az admin sem áll a modik felett. Az ilyen kérdésekről dönteni kellene a felhatalmazottaknak szerintem, mert ez az egyedüli garancia az önkény ellen.
Az admin végzi a legtöbb munkát a közösség érdekében, így aztán néha kicsit több jogot vindikál magának a kelleténél. A modoknak azonban tudomásul kell venniük, hogy a döntéseik felülbírálhatóak, de azért jobb lenne ha súlyos kérdésekben nem döntenének önhatalmúlag, és akkor nem lépne fel az admin sem.
Szóval, szerintem tisztázzátok a helyzetet és ne hisztériázzunk a legelső félreértés miatt, mert akkor előbb utóbb mindenki lesz itt modi legalább egy hétig, aztán elfogyunk és kezdhetjük elölről...

Egyetértek. Viszont döntéseik megvitatását ne a fórum nyilvánossága elött tegyék meg, mert így nevetségessé válhatnak. Amennyiben nem tudnak közös határozatot hozni, szavaztassák meg a tagságot ...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:24 
Fórumtag

lpcollector írta:
otlm írta:

Egyetértek. Viszont döntéseik megvitatását ne a fórum nyilvánossága elött tegyék meg, mert így nevetségessé válhatnak. Amennyiben nem tudnak közös határozatot hozni, szavaztassák meg a tagságot ...

Teljesen egyetértek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:28 
Fórumtag

Kikionak mondanám: Azért vagyok még itt, mert a pagrus elhúzta a csíkot. 1.

Mert páran megkértek, vagyis írták, hogy jó lenne, ha... 2.

Mert sajti nem moderál már 3.

(A szakmai tudása viszont az egyik legnagyobb érték ezen a fórumon szerintem, szóval nagyon remélem, hogy civilben azért marad és még sok érdekes írása lesz).

Kikio, ne haragudj, de tőled azért a hozzászólásod elég komolytalanul jött ki, nem tudom valahogy átérezni. :lol: :D

Azért jót derültem rajta. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:32 
Fórumtag

KD mester írta:
Kikionak mondanám: Azért vagyok még itt, mert a pagrus elhúzta a csíkot. 1.

Mert páran megkértek, vagyis írták, hogy jó lenne, ha... 2.

Mert sajti nem moderál már 3.

(A szakmai tudása viszont az egyik legnagyobb érték ezen a fórumon szerintem, szóval nagyon remélem, hogy civilben azért marad és még sok érdekes írása lesz).

Kikio, ne haragudj, de tőled azért a hozzászólásod elég komolytalanul jött ki, nem tudom valahogy átérezni. :lol: :D

Azért jót derültem rajta. :D

Viccnek is szántam hisz itt semmi nem komoly!
Szójjjón a ROKKK

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:38 
Fórumtag

Téma címéhez méltan azért szónék pár szakmait:

Öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Napjainkban egyre nagyobb figyelmet fordítunk a vízre. Szervezetünk nagyarányú és fontos alkotórésze, egyben tápláléka is, így különösen fontos, hogy gyakran, jó minőségű vizet igyunk.
Ahogy az már csak a lényeges kérdésekkel kapcsolatban lenni szokott, ez ügyben is nagy a zűrzavar. Vajon milyen a jó víz, avagy mindegy-e, hogy melyiket választjuk? Az ásványvíz jobb-é vagy a csapvíz-é?
Érdemes minél többet kipróbálni, váltogatni a fogyasztott vízfajtákat. A szervezet a változatosságot is meghálálja, és ne felejtsük: egyéni eltérések is lehetnek. Egyszóval (v)ízlések és pofonok....
Én a fröccsel való ivászatot perfalálom :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:54 
Fórumtag

Rejtés:
Egyébként az a gáz, hogy kevés számú ember van itt. Mindegyiknek problémája van a másik 1-fórumközsség számú taggal. Teljesen mindegy, ki mit csinál, az biztosan nem fog tetszeni a fél fórumnak. Szóval eléggé a csuka meg a róka esete áll fennt. Igen nehéz megoldani a kérdést.

Igaza volt a sajtinak, hogy kellene egy közösség által megszavazott teljesen egyértelmű fórumszabályzat. A moderátorságot meg lehetőleg olyanok vállalják el, akik képesek hideg fejjel, elfogultságtól mentesen dönteni (jó tudom, legfeljebb a tündérmesékben van ilyen) és tényleg tudomásul veszik, hogy a döntéseik felülbírálhatóak szavazással, nem cselekedhetnek kedvük szerint akármit.

Ez a dolog meg, hogy az első ilyen esetben játsszák a sértődöttet, nem állja meg a helyét. Pont attól lenne valaki alkalmas erre, hogy tudja kezelni az ilyen helyzeteket és nem az az első, hogy lemondással elhárítja a felvállalt feladatát, amikor nem az ő személyes akarata érvényesül.
Ha valaki moderátor lesz, akkor szerintem illene felvállalni azt is, hogy nem mond le azonnal a kritikus helyzetekben, hanem képviseli azt, amit elvállalt...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 12:59 
Alapítótag

Előre leszögezem, hogy KD esetében nem mint /természetes/ személyről, hanem fórumtagról beszélünk.
Lehet az "életben" szeretni, lehet utálni, lehet ignorálni, akkor is ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint más fórumtagra.

A saját hozzászólásom a "Főhadiszállás"-"KD" topikból (2012.02.15), tehát idézhetem:

"A gond az, hogy a Felhasználói Szabályzatból kimaradt egy lényeges pont:

Quadlipi javaslata: viewtopic.php?f=129&t=6
"Hozzátennék két dolgot. 1. Aki bármikor dupla nickel operál annak annak azonnal bünti. 2. A büntetés a dupla nickért az, hogy törölni kell mindkét nickjét.
Tehát valahogy így: Aki két különböző nickel regisztrál, annak minkét nickje azonnal törölve lesz."

Ha ezt szerepeltettük volna, KD mint nick végleges törlést kapna.
Egyébként Tadzsi nick is csak ez alapján mehetett volna a kukába. ;)

viewtopic.php?f=128&t=97
Tisztségviselők
"6.) Az Adminisztrátorok jogosultak jelentős fórum szabályzat szegés esetén a felhasználó regisztrációs jogának megszüntetésére. A megszüntetés, azaz kizárás tényéről, az indoklással együtt a megfelelő tájékoztató topikban mindenki számára elérhető módon közleményt kell közzétenni."

Ha ezt elfogadtatjuk (tagi szavazás a fórumszabályzat módosításáról), akkor nincs ógás-mógás, nincs visszaengedés ugyanolyan nicken, és szabályozottan, mindenkire egyformán kötelező jelleggel rendezzük ezt a problémát.

A mostani helyzetet lehetne kezelni egy tagi szavazással (a többszörös regisztráció után maradhat-e KD), bár én arra tippelnék, hogy a fórum aktívabb, de balhét kerülő része úgy kivágná, mint macskát... :D"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:03 
Fórumtag

Egyébként volt egy szavazás, hogy a három moderátor és egy admin döntése kell a kitiltáshoz. Ezt a fórumközösség megszavazta. Vajon ezt miért nem írtad be a hozzászólásodba?

A nickem törlését én is kezdeményeztem. Ez egyértelmű lenne. Teljes értékű megoldás a kérdésre!

Rendben euro, szavaztassuk meg a dolgot!

Mi tart vissza, hogy elindíts egy szavazást?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:10 
Fórumtag

I lájk you!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:24 
Adminisztrátor

Mit is mondjak. Olyan jó ezt úgy olvasni, hogy nincsen teendőm vele :)

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:33 
Adminisztrátor

KD mester írta:
Ez a dolog meg, hogy az első ilyen esetben játsszák a sértődöttet, nem állja meg a helyét. Pont attól lenne valaki alkalmas erre, hogy tudja kezelni az ilyen helyzeteket és nem az az első, hogy lemondással elhárítja a felvállalt feladatát, amikor nem az ő személyes akarata érvényesül.
Ha valaki moderátor lesz, akkor szerintem illene felvállalni azt is, hogy nem mond le azonnal a kritikus helyzetekben, hanem képviseli azt, amit elvállalt..

Személyes érintettség okán:

Elég sokat nyeltem, amíg moderátor voltam a fórumon. Tudomásul vettem, hogy sny21 visszaengedett a fórumra (jóllehet mindmáig a lehető legrosszabb döntésnek tartom), azután tudomásul vettem, hogy PL regisztrációját engedélyeztük a fórumon (ez némileg az én hibám is), de hogy utána elkezdjük büntetni azokat, akik felháborodnak miatta, azt végképp nem tartom jogosnak.
Én vállalom a felelősséget az összes eddig hozott döntésemért, az összes kitörölt/javított/áthelyezett hozzászólásért. Ma sem csinálnám másképpen. De egyrészt szabályzat nélkül nehéz moderátorkodni, másrészt pedig folyamatos felülbírálásokkal ráadásul kiábrándító is.
Végül is nem sértődöttség, hanem belefáradás okozta a lemondást.

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:35 
Adminisztrátor

KD mester írta:
Egyébként volt egy szavazás, hogy a három moderátor és egy admin döntése kell a kitiltáshoz. Ezt a fórumközösség megszavazta. Vajon ezt miért nem írtad be a hozzászólásodba?

A nickem törlését én is kezdeményeztem. Ez egyértelmű lenne. Teljes értékű megoldás a kérdésre!

Rendben euro, szavaztassuk meg a dolgot!

Mi tart vissza, hogy elindíts egy szavazást?

Semmi. Volt szavazás. Annak eredménye alapján ma nem tudnál ide írni...

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 13:42 
Alapítótag

KD mester írta:

Akkor rosszul jártál. ;)

Mindhárom moderátor és a két jelen levő adminból egy azonosan nyilatkozott: adott esetben a kettős regisztráció miatt kizárás!

NEM -időszakos- kitiltás!
Végleges kizárás!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 14:35 
Fórumtag

Nem úgy értettem, hogy a személyes elfogultság miatt erre alkalmatlan moderátorok szavazzák meg ezt a kérdést, akik lemondóban vannak éppen, hanem, hogy a fórumközösség. Akarjátok, hogy szakmai témákban írjak ide vagy sem?

Ennyi. Nekem nem esik nehezemre nem írni ide. A régi fórumon 1 évig szüneteltettem a dolgot, ide meg 3 hónapja nem írok szóval döntsétek el a kérdést. Tegnap is csak bosszantott, hogy valami törölt balhé kapcsán emlegettek, amit nem is láttam. Beírtam egy teljesen semleges tulajdonképpen OFF hozzzászólást hogy mi lesz rá a reakció. Nem kellett sokat várni, mire azonnal támadás ért, hogy minek írok ide.

Szóval nem kell alamuszi módon burkoltan sértegetőzni. Nektek az a bajotok, hogy megírtam rólatok a véleményemet annó. Ennyi. Teljes személyes elfogultság.

A többszörös regisztrációt is merőben alantas módon úgy állítjátok be, mintha a nickemmel párhuzamosan használtam volna 5 másikat. Pedig nem.

Csak a kitiltás után felindulásból beregisztráltam 5 nicken és anyáztam egy sort. KB 2 óra intervallum alatt 5 regről ment 5-10 hozzászólás. De akkor már ki voltam tíltva....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 14:41 
Adminisztrátor

KD mester írta:
Nem úgy értettem, hogy a személyes elfogultság miatt erre alkalmatlan moderátorok szavazzák meg ezt a kérdést, akik lemondóban vannak éppen, hanem, hogy a fórumközösség.

A moderátorokat a fórumközösség választotta. Döntésük a közösség véleményét reprezentálta és elfogulatlan volt.

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 14:47 
Fórumtag

Idézet:
elfogulatlan volt.

Ó hát persze.

Ha tényleg volt ilyen szavazás (noha decemberben még azt állítottad telefonon, hogy nem volt) akkor természetesen jogszerű a dolog. Hogy mind a 3 moderátor, meg egy admin úgy döntött, hogy kizárnak, abban az esetben teljesen jogos a dolog. Ez esetben kérvényezem a nicknevem törlését!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 15:37 
Fórumtag

Ja azt esetleg nem tudja valaki, hogy euro21 mi a francra föl tiltott ki?

Sajnos lemaradtam a dologról. :lol:

Gondolom a Krizsi úr által bemásolt személyes üzenetem lehetett az újabb válóok. :mrgreen:

Nade nem őt kéne akkor szankcionálni, hogy ilyeneket beír a fórumra? :lol: Én azt nem a fórumra írtam és most úgy tűnik, hogy egy nem a fórumba beírt dolog miatt euro21 kitiltott. Azért az nem gyenge. De persze itt nem elfogult senki...

Csak érdekelne. Ha esetleg valaki meg tudná írni pü-ben...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:09 
Fórumtag

Ennek kell mennie egy ilyen Diy fórumon?
Hee, ez nagyobb agyrém mint amilyen én vagyok..:D
Legyen már vége ennek!
Van itt színház, benne hattyú halála, a hét bűnbánó zsoltár parafrázis, Breaking and Entering, bocsesz Angolul sikerült (Bűnös viszonyok akart lenni).
Nem csak ez a fórum nem müxik magyar-honban normálisan, hanem másutt sem olajozott, de ekkora színház (duma-színház) sehol sem látható!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:10 
Fórumtag

Ennek kell mennie egy ilyen Diy fórumon?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:11 
Fórumtag

Ennek kell mennie egy ilyen Diy fórumon????

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]