audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.04.27. 00:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Öntsünk tiszta vízet a pohárba
HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:33 
Kiemelt Tag

Rejtés:
Ezt az alpári magatartást már igazán befejezhetnéd.. ;)
Attól hogy óriás betűméretet, illetve a lélekharangot elrettentő stílusú tortúrádat itt közzéteszed még nem lesz rend..
Te teszed fel a kérdést mikor az óvoda kiscsoportra emlékeztetsz itt mindannyiunkat... :)
De persze így is lehet csillapítani a kedélyeket... :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:39 
Alapítótag

Nah ja. Mindjárt ledugom az ujjam...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 16:47 
Alapítótag

Én Krizsit javasolnám modinak, legfeljebb most is visszautasítja majd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:11 
Fórumtag

Hát te otlm, bevállalod? Egy javaslat rád. Ipcollector? emersys?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:14 
Alapítótag

Én meg a szabályzat rendbetételét javasolnám elsősorban. Majd a moderátorok megválasztását, hogy a leendő láthassa milyen feltételekkel és mit kell teljesítsen.
lefixálnék még pár pontot, hogy ki , miért és hogyan kaphat kitiltást. Még pár pontot bevezetnék a kétes hírű felhasználókról. Valami fix mátrixba helyezném ezt az egészet mert nem olyan bonyolult szabályokat kell betartania annak aki ide téved és a moderátornak is könnyebb a dolga ha le van írva ezért azért milyen szankció jár, adhatja e egyedül, felülbírálhat e. Szóval a szabályokkal kizárnám a személyes érzelmeket és szigorítanék is a feltételeken, ha valaki itt akar fórumozni. Nem bujkálnék a szabályok megalkotásakor és alkalmazásakor a demokrácia mögé. Ez álszent is , és kicsi diktatúra kell a rend fenntartásáért ami attól válik jóvá, hogy le van írva átlátható és igazságos rögzített és ezért betartható is.Továbbá nem kezelném a törzsgárdát egyen értékűnek a szankciókat illetően egy frissen regisztrált ismeretlen nickkel mert nem igazságos. Hiszen senki nem ismeri ellenben az itt régóta jelenlévő és bizonyított felhasználóval szemben Nem olyan sok pont kell ehhez, csak korrekt megfogalmazás és következetesen be kell tartatni. A moderátornak is könnyebb és megkérdőjelezhetetlenné válik. Az esetleges átlapolásokat lehet gyorsan finomítani , megszavaztatni, megvitatni nyilvánosan. Meg ilyenek. Ezuitán jöhetnek a nevek a moderátor jelölteknek.
Már régebben láttam hsz eket, hogy valaki ezt vagy azt a személyt javasolja mert megbízik benne, s legtöbbször ezt a javaslatát a személyes kapcsolatára szakmai segítségére vagy segítőkészségére alapozza a jelöltet illetően, holott a fórum írásos anyagában látható , hogy az adott személy nem éppen a konfliktus kezelő képességéről híres, vagy csak nincs ott a szeren.
Szóval szerintem baj van urak úgy összességében.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:15 
Alapítótag

KD mester írta:

Kizárt dolog :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:27 
Fórumtag

Winkler!

Vedd azt is figyelembe, hogy max 30 ember alkotja ezt a fórumot (a többi nem igazán aktív). Ezeknek a nagy része alapvetően nem túlzottan alkalmas arra, hogy a többi fölött józanul befolyása legyen (moderáljon). Mindenkinek megvannak ebben az elég belterjes, nagyon szűk körben a haverjai, meg az ellenségei. Az egymás kitiltogatása ilyen alacsony létszám mellett, hát nem túl tanácsos. Ebből a harmincból ha itt hagyja az az 5-6 prominens személy a fórumot az egyet nem értés, stb miatt, vagy mert nem tetszik neki valami (eléggé olyan hangulat van) akkor ennek itt vége van....

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2012.03.24. 17:28-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:28 
Kiemelt Tag

Idézet:

Azt a fajta komfortot amit itt a fórumtagok már így elvárnak, félek nem tudnám teljesíteni :lol:
Viccet félretéve sem tudnám a sokszori időhiányok miatt elvállalni annyira leterhel a cég munkái, ezért kár is lenne belekezdeni...
Viszont akárkik is lesznek azok, csak úgy tudják majd tisztességgel a munkájukat végezni, hogy a "betontübbingeket" amire épül a fórum szabályzata idejében, s a fórumtagok által is helyesnek vélt formában legyenek lefektetve. Amíg ezek az intézkedések nem történnek meg sosem lesz kompromisszummentes az aranybulla.. Erre sajti is utalt már úgy érzem jogosan!

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára emersys 2012.03.24. 17:39-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:33 
Alapítótag

KD mester írta:
Winkler!

Vedd azt is figyelembe, hogy max 30 ember alkotja ezt a fórumot (a többi nem igazán aktív). Ezeknek a nagy része alapvetően nem túlzottan alkalmas arra, hogy a többi fölött józanul befolyása legyen (moderáljon). Mindenkinek megvannak ebben az elég belterjes, nagyon szűk körben a haverjai, meg az ellenségei. Az egymás kitiltogatása ilyen alacsony létszám mellett, hát nem túl tanácsos. Ebből a harmincból ha itt hagyja az az 5-6 prominens személy a fórumot az egyet nem értés, stb miatt, vagy mert nem tetszik neki valami (eléggé olyan hangulat van) akkor ennek itt vége van....

Igazad van de ami nem megy nem kell erőltetni én azt mondom. Annak sincs értelme, hogy megy a nyűglődés , magyarázkodás. A buzis liberális hozzáállástól meg elegem van, a hárításoktól is, meg a szigorú de következetlen döntésekből is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:44 
Fórumtag

Akkor meg van az a megoldás, hogy egyáltalán ne legyen moderáció, aztán lesz, ami lesz. Moderálja magát mindenki, ahogy tudja. Egy idő után beszabályozza magát a folyamat. Aki megy megy, aki marad, marad, aztán majdcsak lesz belőle valami...

(A régi fórum is így ment sok évig.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:51 
Alapítótag

Azért jobb megoldás sztem egy átgondolt, szigorú és következetes szabályzat megalkotása és betartatása. Ez sem egyszerű folyamat mert formálni kell (gyakorlatial a mostani átgondolása is ez ) a gyengéit korrigálni stb. Következetesen ehhez ragaszkodni, betartatni. Nincs apelláta. Ez is szelektál ám de véd is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 18:01 
Fórumtag

Engem valószínűleg kiszelektálna. :mrgreen:

Ez teljesen ok lenne, ha 5-10 szer ennyien vennének részt ezen a fórumon aktívan. De most is folyton ekörül van a konfliktus....

Szerintem akkor valaki kezdjen el egy ilyen szabályzatot összehozni, amit szavazással el lehet fogadni.
Csak beszéltek róla folyton, de idáig nem sikerült összehozni. A veszekedésre, meg az egymás beégetésére-lejáratására fordított energiából össze lehetett volna hozni egy ilyet. Ha van még bennetek szufla, akkor hajrá...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2012.03.24. 18:18-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 18:16 
Alapítótag

KD mester írta:
Engem valószínűleg kiszelektálna. :mrgreen:

Ez teljesen ok lenne, ha 5-10 szer ennyien vennének részt ezen a fórumon aktívan. De most is folyton ekörül van a konfliktus....

Szerintem akkor valaki kezdjen el egy ilyen szabályzatot összehozni, amit szavazással el lehet fogadni.
Csak beszéltek róla folyton, de idáig nem sikerült összehozni...

nem kellene 5-10 szer ennyi. A minőség fontosabb mint a mennyiség. Mindenki megmaradhatna ha betart egy két dolgot. Ennyi kell csak hozzá.
"Engem valószínűleg kiszelektálna." Nem biztos. Ugyanis Te is fix dolgokkal lennél tisztában, tudnád meddig és hogyan mehetsz el, különben kampó.
Te értékes dolgokat közölsz itt a fórumon, kvázi értékes tagja vagy. Ellenben a Te döntésed, hogy adott szabályok között Te akarsz e itt ilyen feltételekkel gondolatokat közölni.
Nem lenne nehéz dolgod betartani a szabályokat , viszont feléd sem érkezhetnének provokáló dolgok. Ha meg nem megy akkor nincs mese, valszeg építesz is meg rombolsz
Egyszerű ez mint a faguriga sztem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 18:30 
Fórumtag

Idézet:
Nem lenne nehéz dolgod betartani a szabályokat , viszont feléd sem érkezhetnének provokáló dolgok.

Végül is teljesen igazad van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 20:13 
Adminisztrátor

A teljes felzavarodás után mintha tisztulna a víz.

Az pl világosan látszik, hogy ebben a helyzetben elég nehéz lenne moderátort találni. Ahhoz, hogy bárki felelősséggel felvállalja ezt a tisztséget ahhoz tisztességes, a moderálási alapelveket pontosan megfogalmazó fórumszabályzat szükséges. Ez úgy magától nem fog létrejönni.

Ugyan nincs olyan szabály ami erre feljogosítana, de olyan sincs ami tiltaná így most felkérem

Otlm-et és Winkleert

egy szabályzat tervezet kidolgozására. Amennyiben nemet mondanak megpróbálok mást keresni, vagy jelentkezzen más aki úgy gondolja le tud írni olyan alapelveket melyek biztosítani tudják, hogy a fórum minden hozzászólása felvállalható legyen. Nem kell a személyekről szavazni, elfogadni. Ezt a szabályzattal kell megtenni. A kidolgozás után lehet elfogadásra vagy tovább finomításra visszautalni.

Amennyiben Otlm, Winkleer (vagy akik felvállalják) elfogadnak a hét elején-közepén én is be tudok szállni ebbe a folyamatba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 20:19 
Adminisztrátor

KD mester írta:
...... Nekem nem esik nehezemre nem írni ide........

Örömmel tölt el, hogy tegnap esti kérdésemre most adtál választ és ez tükröződik az avatarod és aláírásod megváltoztatásában is.
Kívánom, hogy hosszú időn keresztül légy ezen fórum megbecsült tagja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 20:52 
Kiemelt Tag

Az alapján a néhány magyar hifis témájú fórum amit az utóbbi kb 8 évben passzívan vagy aktívan követtem, ismét megállapítom, a relatíve kis létszámú aktív taglétszámban mindig akad néhány túlaktív, mondhatni túl okos, aki a toleranciát és az okosságot nehezen kezeli egyensúlyban és ezzel képes szétrepeszteni a többiek tűrőképességét, ami ugye ahhoz vezet, hogy néhányan lemaradoznak, nem kívánnak hadakozni, minek és mivégre?

A másik következménye, az új belépőket kimondottan taszítja a néha felbukkanó hangnem, ezért maradnak passzívak, vagy éppenséggel ők is lemaradnak.

Másik summázat, nincs az a fórumszabály vagy moderáció ami képes lenne átnevelni felnőtt embereket, ha azok nehezen viselik a fórumon összeverődött sokféle ember sokféle látás-gondolkozás módját.

Van egy sejtésem, az a szálka ami befurakodott az előző audiodiy fórumra az nem lett kihúzva, sőt tovább növekedett, mondhatni betokosodva fejlődik tovább.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 23:00 
Fórumtag

Rejtés:
Ez egy olyan teljesen általános jelenség, ami mindenhol így van. Nincsen rá megoldás. Teljes mértékben az emberi természet terméke.

Csak az intenzitása változik személyenként.

Abból táplálkozik, hogy mindenki okosabbnak hiszi magát a többieknél, hacsak nem hülyébbnek.
Az előbbi csoportba tartozóak a saját szubjektív véleményüket, meggyőződésüket próbálják rá eröltetni a többire, mutatván hogy ők a Janik a szemétdombon. Ebből aztán meddő viták kerekednek, amik el tudnak fajulni veszekedéssé is.

A második csoportba tartozóak csöndben vannak, meghúzzák magukat. Azt hihetnénk, hogy azok bölcsebbek, stb jellembeli tulajdonsággal rendelkeznek. Pedig nem, csak egyszerűen tudják magukról, hogy vesztesen jönnének ki az ilyen vitákból és egészen addig nem csatlakoznak az első csoporthoz, amíg úgy nem érzik, hogy kellően bele nem tanultak a dolgokba. :lol:

A harmadik csoport az, akik, már belefáradtak. Sokat művelték a szóban forgó tevékenységet és egész egyszerűen megunták. Szóval nincsenek szentek. Erre meg nem lesz megoldás. Kár ezzel foglalkozni szerintem. Ez pedig kifejezetten egy olyan témakör, ahol teljes mértékben fellép ez a jelenség. Mindig lesznek "okosok" aztán ez van. Természetes dominancia ösztön. Valóban nem lehet kinevelni senkiből. Például most éppen a találkozások témában van egy ilyen az együtemű egérriogatók vs PP téma megy egész enyhe stádiumban. Igazából ez a jelenség a hajtóereje is egy ilyen fórumnak :lol: , csak ugye a mérték számít igazán, mert egy szint fölött írritálóan hat (pl: shalafi esete)

Aki meg most azon van kiakadva, hogy nem veszem észre magam, nekik azt tudom mondani: de igen :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 00:15 
Fórumtag

istvan01 írta:
Az alapján a néhány magyar hifis témájú fórum amit az utóbbi kb 8 évben passzívan vagy aktívan követtem, ismét megállapítom, a relatíve kis létszámú aktív taglétszámban mindig akad néhány túlaktív, mondhatni túl okos, aki a toleranciát és az okosságot nehezen kezeli egyensúlyban és ezzel képes szétrepeszteni a többiek tűrőképességét, ami ugye ahhoz vezet, hogy néhányan lemaradoznak, nem kívánnak hadakozni, minek és mivégre?

A másik következménye, az új belépőket kimondottan taszítja a néha felbukkanó hangnem, ezért maradnak passzívak, vagy éppenséggel ők is lemaradnak.

Másik summázat, nincs az a fórumszabály vagy moderáció ami képes lenne átnevelni felnőtt embereket, ha azok nehezen viselik a fórumon összeverődött sokféle ember sokféle látás-gondolkozás módját.

Van egy sejtésem, az a szálka ami befurakodott az előző audiodiy fórumra az nem lett kihúzva, sőt tovább növekedett, mondhatni betokosodva fejlődik tovább.

Hát amit leírtál azt már sokféleképpen megfogalmazták, kifejezetten kellemetlem, de igaz. Tulajdonképpen a saját ökörségünkre kellene kieszelni valami megoldást, amivel saját magunkat tudjuk kordában tartani, hogy egy normálisabb hangulat/légkör legyen itten. Nem egyszerű a mutatvány. Valami ötlet a szabályzatos dolog mellé?

Rejtés:
Tudom, én meg shalafi húzzuk el innen a belünket. :mrgreen: Már kipróbáltam, de a helyzet utána sem javult optimális mértékben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 00:52 
Fórumtag

Idézet:
...azután tudomásul vettem, hogy PL regisztrációját engedélyeztük a fórumon (ez némileg az én hibám is), de hogy utána elkezdjük büntetni azokat, akik felháborodnak miatta, azt végképp nem tartom jogosnak...

Idézet:
...Shala(fi) topik rejtett fórumba áthelyezve. Ok: a személyeskedő hangnem, meddő viták.

Sajti

Valaki magyarázza meg nekem mi az a rejtett fórum..? Ha rejtett, akkor nem nyilvános, ha nem nyilvános akkor nem fórum...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 02:33 
Fórumtag

Idézet:
Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
Vannak megélhetési és hobbi felhasználók. Itt is, a HE-is, meg vagy tíz (10) fórumon. Állandó marakodás, turáni átok. (szerintem baromság, bebeszéljük magunknak, vagy BELÉNK KÓDOLJÁK. Merjünk nagyok lenni ;) Mi lenne, ha egy ilyen-viszonylag-kis országban feleennyi helyen lenne egy jó közösség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 09:01 
Alapítótag

Felesleges kerülgetni a forró kását a konkrét problémáról kellene diskurzust folytatni:

A moderatúrával semmi gond nem volt, egyértelműen látszik, hogy valamilyen feszültség alakult ki sny21 és a moderátorok között. sny21 az utóbbi időben elég teokratikus magatartásról tett tanúbizonyságot aminek hatására lemondtak a moderátorok és kísértetiesen kezd hasonló lenni a helyzet mint amilyen a régi fórumon volt. Viccnek is rossz volt , hogy ez a fórum is úgy jár hogy lekapcsolják. Ilyet az az ember viccből se mondjon akinél ott a kapcsoló, ezt totális csődnek értékelem. Legalábbis az írásos formában ez jön le, mert megy itt nagyban a titkolózás és senki nem mond semmi konkrétumot, így megoldás sem lesz. Abban az esetben megértem sny21 hozzáállását ha ő fenyegetve érzi magát valamiért azon tény miatt, hogy problémája lehet a fórum üzemeltetéséből és a rajta elhelyezkedő tartalom miatt, bár ugye ezt kizártuk a fórumszabályzatban. Ha ez a gondja akkor ezt illene lekommunikálnia, mert egyébként nem lesz megoldás.
Ahogy valaki írta nagyon rossz ötletnek tartom én is ezt a beajánlgatásos moderátor választást a kifejtett okok miatt. Mintahogyan azt is, hogy 2 ember alkossa újra a fórumszabályzatot. Szerintem elő lehetne venni újra a levelezőlistát amin rajtavannak az alapítótagok is. Közösen kéne újjászerveznünk az egész fórum működését, mert jelen pillanatban bárki bármit mond nem történik semmi. Ez így nem működőképes.
Továbbá a nagy vihart kavart két felhasználó: KD mester és PL
Egyszerű: Meg kéne szavazni és onnantól kezdve le lehetne zárni a témát. Már rég túllennénk rajta és el lenne felejtve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 09:39 
Alapítótag

Igaza van manta-z nek abban, hogy nem két embernek kell újraalkotnia a szabályzatot. Közösen kellene kiegészíteni , átformálni a régit.
Megtisztelő krizsi felkérése de ehhez én kevésnek érzem magam és időm sem engedi pillanatnyilag. Ezért sem vállalkoznék rá. Viszont fontosnak tartom, hogy ha készül valami tervezet azt minden alapítótag olvassa és gondolja át és szóljon hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 10:29 
Örökös tag

manta-z írta:
Felesleges kerülgetni a forró kását a konkrét problémáról kellene diskurzust folytatni:

A moderatúrával semmi gond nem volt, egyértelműen látszik, hogy valamilyen feszültség alakult ki sny21 és a moderátorok között. sny21 az utóbbi időben elég teokratikus magatartásról tett tanúbizonyságot aminek hatására lemondtak a moderátorok és kísértetiesen kezd hasonló lenni a helyzet mint amilyen a régi fórumon volt. Viccnek is rossz volt , hogy ez a fórum is úgy jár hogy lekapcsolják. Ilyet az az ember viccből se mondjon akinél ott a kapcsoló, ezt totális csődnek értékelem. Legalábbis az írásos formában ez jön le, mert megy itt nagyban a titkolózás és senki nem mond semmi konkrétumot, így megoldás sem lesz. Abban az esetben megértem sny21 hozzáállását ha ő fenyegetve érzi magát valamiért azon tény miatt, hogy problémája lehet a fórum üzemeltetéséből és a rajta elhelyezkedő tartalom miatt, bár ugye ezt kizártuk a fórumszabályzatban. Ha ez a gondja akkor ezt illene lekommunikálnia, mert egyébként nem lesz megoldás.
Ahogy valaki írta nagyon rossz ötletnek tartom én is ezt a beajánlgatásos moderátor választást a kifejtett okok miatt. Mintahogyan azt is, hogy 2 ember alkossa újra a fórumszabályzatot. Szerintem elő lehetne venni újra a levelezőlistát amin rajtavannak az alapítótagok is. Közösen kéne újjászerveznünk az egész fórum működését, mert jelen pillanatban bárki bármit mond nem történik semmi. Ez így nem működőképes.
Egyszerű: Meg kéne szavazni és onnantól kezdve le lehetne zárni a témát. Már rég túllennénk rajta és el lenne felejtve.

Tisztelt manta-z!
Arról persze szó sincs, hogy miért tettem ilyen "teokratikus" magatartásról tanúbizonyságot. Az, hogy ne történhessék a fórum lekapcsolása, nem az én feladatom lenne, hanem az adminisztrátoroké, illetve az admin jogosultsággal rendelkező moderátoroké, ugyanis hozzáférésük van az adatbázishoz, arról tudnak lokális és http mentést készíteni. De! ugyanúgy elkérhette volna ezt bármelyik moderátor tőlem, csak egy privit kellett volna küldeniük. Ugyanez a helyzet a mappaszerkezettel is, csak kérni kellett volna.

Múlt hét elején ismételten felhívtam erre a figyelmet, hogy nem egyedül vállaltam ezt az egészet, de azóta sem történt felém megkeresés.
Kérdem én, meddig tépjem a pofámat?!?!

2. A teokratikus magatartás két esetben fordult elő: Az egyik sajti esetében, ezt sajtival megbeszéltük, egyetértés nem született, de harag nincs. (részemről legalábbis)
A másik eset euro21 esete volt, ennek is meg van az oka, hogy miért bíráltam felül. Ha érdekel, olvass vissza, azután gondolkodj kicsit.

3. Említettem már nagyon régen, hogy segítséget várok a fórumszabályzat frissítéséhez. Nosza rajta! Mindenki tehet javaslatot.

4. Aki nem látja át a történtek egészét, kérem, hogy ne alkosson véleményt! Nehezen tolerálom azt, ha valaki vádaskodik az előzmények ismerete nélkül, mert ezek elferdítik a valóságot. Lehet engem köpködni, fenyegetni, házhoz is lehet jönni. Nagyívben tudjátok... Mindenek előtt tessék ép ésszel gondolkodni, és nem lesz semmi baj.

Végezetül: Annak nagyon örülök, hogy kezditek higgadtan megbeszélni a dolgokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 10:36 
Alapítótag

Hát én sem tartom alkalmasnak magam egy szabályzat összehozására, de a felmerült problémákra lenne néhány javaslatom, amit meg lehetne vitatni.

Szerintem jogos (kimondatlan) igény az admin-ok részéről hogy a befolyásuk legyen domináns, mivel ők dolgoznak ezen a fórumon a legtöbbet és a lehetőségeik természetesen a legnagyobbak a dolgok menete szempontjából. Nem küzdeni kellene ez ellen hanem jó kompromisszumot adni. Ez a probléma okozta elsősorban a régi fórum elhagyását és a mostani lemondásokat is, így ennek a rendezése a legsürgősebb. A javaslatom az alábbi.

Soroljuk 3 kategóriába a kihágásokat, azok súlya szerint rendelt maximálisan kiszabható szankciókkal, ezek lehetnek:
1. szabálysértés
2. vétség
3. súlyos vétség(végleges kitiltás lehet a következménye, újbóli regisztráció esetén bannolás)

Hogy mik sorolhatók ezekbe arról is lenne elképzelésem, majd beszéljük meg. Pl. 2. rendszeres durva, alpári hangnem a fórumtársakkal szemben, 3. valakire üzleti szempontból több alapos panasz érkezik, tudatos reklám stb.

A 2. és 3. kategóriákban hozott döntést a moderátorok és az admin szavazással döntsék el.
Az admin szava a szavazásokban 2 szavazatot érjen. Patthelyzetben az admin döntése legyen irányadó. Ha bárki vitatja az egyszemélyi modi vagy admin döntést, bármelyik modinak vagy adminnak legyen joga szavazásra bocsájtani a kérdést, addig a szankció érvényben marad. Döntést x időn belül meg kellene hozni.
A szankcionáltnak legyen joga felszólalni a saját ügyében privát levelezés formájában, erre egy levél erejéig legyen joga.
Az adminnak a fentieken túl nincsen plusz jogköre, de a szava súlyozottan van jelen, így ki lesz elégítve az igazságérzet is(nem sarkall keménykedésre), de megmarad a kontroll.

Továbbá privát levél nyilvánossá tétele szabálysértés legyen, kivéve, ha a fórum érdekeit sértő információt tesz közzé. Ha valaki rendszeresen ezen a módon kívánja lejáratni fórumtársait akik esetleg alkalmanként egyszer(azért egyszer mert a többszöri privát anyázás már zaklatás, és azért a zaklató feleljen) beolvas neki, az már vétség legyen. Egyes szabálysértések, rendszeres megismétlődés esetén szintén fejlődhetnek a ranglétrán.
Ennek elbírálása a moderátorok és admin plénum joga.
Vita esetén a két fél 1-1 levélben érvelhet maga mellett privát formában. A viták nem, csak a döntések nyilvánosak.

Szabálysértésekben egyszemélyben dönthetnek a kinevezettek, csak köztük lévő nézeteltérés esetén lenne szavazás, vétség és súlyos vétség kategóriájú kérdésekben kötelező lenne a szavazás.
Inaktív moderátor letehető legyen, helyére új moderátort választunk.

Szerintem egyelőre ezekben a kérdésekben született döntések már sínre tehetik a fórum életét, aztán a többi problémát majd hozza az élet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 10:50 
Alapítótag

Egyetértek a fentiekkel, valami ilyesmikre gondoltam én is a kiegészítéseket illetően. Még annyit, hogy, alapítótag, régóta jelenlévő tag élvezzen prioritást egy újonnan érkezővel szemben. Pl ne lehessen egy itt jelenlévő régi tagot bemocskolni bevádolni kvázi ellehetetleníteni egy kintről érkezőnek.Más fórumon lévő konfliktusuk esetén is ez a fórum védje a tagjait főleg ha az régi tag és eddig megkérdőjelezhetetlen a személye. A kétes üzleti ügyek is ebbe a kategóriába tartoznak. Ez fontos kérdés, hogy ne híguljon fel a közösség szélhámosokkal vagy arra hajlamos egyénekkel.
Kérdéses esetben legyen lehetőség a helyzet tisztázására és ez legyen kötelező is.
Aztán még ez finomítható még. A jelenleg kialakult problémát nem ezek érintik de arra otlm már leírt pár jó ötletet.
EGy személyben egy rendfentartó sem oldhat fel szankciót ezt javasolnám még bár ez is benne van a fentiekben de legyen ez külön szedve.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára winkleer 2012.03.25. 11:02-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 10:59 
Alapítótag

winkleer írta:
Egyetértek a fentiekkel, valami ilyesmikre gondoltam én is a kiegészítéseket illetően. Még annyit, hogy, alapítótag, régóta jelenlévő tag élvezzen prioritást egy újonnan érkezővel szemben. Pl ne lehessen egy itt jelenlévő régi tagot bemocskolni bevádolni kvázi ellehetetleníteni egy kintről érkezőnek.Más fórumon lévő konfliktusuk esetén is ez a fórum védje a tagjait főleg ha az régi tag és eddig megkérdőjelezhetetlen a személye.
Aztán mégez finomítható még.
EGy személyben egy rendfentartó sem oldhat fel szankciót

Egyetértek. Sajnos minden eshetőségre nem lesz szabály, de valamekkora szubjektív mozgásteret nyilván biztosítani kell a döntéshozóknak, mivel bizalmi alapon választjuk őket, eddigi teljesítményük és személyiségük alapján.

Még annyit, hogy ha valaki ellen eljárás indul, az erről kapjon privát értesítést, védekezésre legyen joga. Ne legyen bélásodás, hogy egyszer csak azon kapod magad ki vagy bannolva, mert a spanok mentek ríni.

Az már eleve gyanús, ha egy új regelt rögtön kötözködik, vagy azonnal felnyom valakit, ekkor meg kell nézni az IP címét, ha látható hogy rejti(pl. szingapúr), akkor azonnal kivágni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 11:47 
Adminisztrátor

sny21 írta:
2. A teokratikus magatartás két esetben fordult elő: Az egyik sajti esetében, ezt sajtival megbeszéltük, egyetértés nem született, de harag nincs. (részemről legalábbis)

Részemről soha nem is volt harag.

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 11:50 
Adminisztrátor

Tapasztalat alapján jelezném, hogy a folyamatos szavazgatás meglehetősen lelassítja az ügyintézést. Még a modik/adminok szavazása is néhány nap, a fórumtagság megszavaztatása egyszerűen lehetetlen. Ahogy látom nemhogy a tagság 50%-át, de még a 10%-át is nehéz rávenni a vélemény nyilvánításra.

Sajti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 12:12 
Alapítótag

manta-z írta:

sny21 írta:

Tisztelt manta-z!
Arról persze szó sincs, hogy miért tettem ilyen "teokratikus" magatartásról tanúbizonyságot.

A másik topikban kérdeztem, de te csak annyit mondtál, hogy nem én voltam a probléma hanem más. Erre sajti írt valami titokzatos választ, de ez nekem mint ebben a "vitában" kivülálló számára nem adott magyarázatot semmire. Örülnék ha konkrétan felvilágosítanál. A másik, fura tőled ez full hivatalos hangnem irányomban , személyesen ismerjük egymást és úgyhiszem nem volt eddig gondunk egymással. Részemről ez továbbra is áll és kérlek ne vedd támadásnak a kérdezősködésemet, csak szeretnék tisztán látni.

sny21 írta:
Az, hogy ne történhessék a fórum lekapcsolása, nem az én feladatom lenne, hanem az adminisztrátoroké, illetve az admin jogosultsággal rendelkező moderátoroké, ugyanis hozzáférésük van az adatbázishoz, arról tudnak lokális és http mentést készíteni. De! ugyanúgy elkérhette volna ezt bármelyik moderátor tőlem, csak egy privit kellett volna küldeniük. Ugyanez a helyzet a mappaszerkezettel is, csak kérni kellett volna.

Ha nem teszik azt amit vállaltak és a szabályzatban le van írva akkor mást kell keresni ezen posztokra.

sny21 írta:
Múlt hét elején ismételten felhívtam erre a figyelmet, hogy nem egyedül vállaltam ezt az egészet, de azóta sem történt felém megkeresés.
Kérdem én, meddig tépjem a pofámat?!?!

Akkor itt az ideje ezen változtatni, de valami átgondolt módon, mert úgy tűnik, hogy az admin és moderatúra csoport ezt nem volt képes "házon belül" megoldani.

sny21 írta:
A másik eset euro21 esete volt, ennek is meg van az oka, hogy miért bíráltam felül. Ha érdekel, olvass vissza, azután gondolkodj kicsit.

3. Említettem már nagyon régen, hogy segítséget várok a fórumszabályzat frissítéséhez. Nosza rajta! Mindenki tehet javaslatot.

4. Aki nem látja át a történtek egészét, kérem, hogy ne alkosson véleményt! Nehezen tolerálom azt, ha valaki vádaskodik az előzmények ismerete nélkül, mert ezek elferdítik a valóságot. Lehet engem köpködni, fenyegetni, házhoz is lehet jönni. Nagyívben tudjátok... Mindenek előtt tessék ép ésszel gondolkodni, és nem lesz semmi baj.

Végezetül: Annak nagyon örülök, hogy kezditek higgadtan megbeszélni a dolgokat.

Úgy érzem a 4. pontra semmi szükség nem volt. Nem mártírt meg bűnbakot akar itt keresni senki, hanem megoldani a problémákat és egy működőképes fórumot összehozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 12:20 
Alapítótag

Magam részéről annyit tudnék vállalni a fórummal kapcsolatban, ha a technikai feltételek adottak szívesen végzek mentést x időnként, továbbá a szerver / domain üzemeltetéséhez (egyelőre) anyagilag hozzá tudok járulni.
Egyetértek winkleer és otlm felvetéseivel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 12:41 
Alapítótag

sajti írta:
Tapasztalat alapján jelezném, hogy a folyamatos szavazgatás meglehetősen lelassítja az ügyintézést. Még a modik/adminok szavazása is néhány nap, a fórumtagság megszavaztatása egyszerűen lehetetlen. Ahogy látom nemhogy a tagság 50%-át, de még a 10%-át is nehéz rávenni a vélemény nyilvánításra.

Sajti

Persze, értem, de nem kell mindenről szavazni, csak súlyos szabálysértésekről, az pedig szerencsére nincs túl gyakran, csak mikor pl. KD-t kell kitiltani :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 12:47 
Fórumtag

Kérvényezném a regisztrációm törlését. Ebből már nem hiszem, hogy fórum lesz...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:01 
Kiemelt Tag

Szerintem meg igen is lesz belőle!
A problémák nem maguktól jöttek hanem félreértésekből meg más egyéb okok miatt, ennek a megszüntetése csak az itt fórumozókon múlik, rajtam legalább is nem. Amiben kell illetve tudok én partner vagyok a segítésben.
Nyílhatna akárhány fórum is, míg nincsenek leszegezve a szabályzatok ami szerint itt "élni", -fórumozni lehet, addig csak fejetlenség, meg a kiskapuk keresése lesz.
Ugyanúgy van szükség szabályzatokra mint a munkáltató és a munkavállaló közt, -ebben is le vannak fektetve az érdemi jogok, beleszólások, mindkét fél felére.. itt is hasonló perspektívákra lenne szükség. Így tudná mindenki a helyét s a határát..
Bár nem tudom nektek mik a meglátásaitok e téren..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:08 
Alapítótag

KD mester írta:

Ne bomolj mester, csak vicceltem. Értékes tagja vagy a fórumnak, csak kissé még forrófejű, de majd a kor lehűt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:09 
Fórumtag

Kb 10 ember vitatkozik itt, senki nem ért egyet senkivel. Mikor elindul egy kezdeményezés a megoldásra, akkor azonnal kikezdik azt is.

Például ez a nehogy már 2 ember csinálja a fórumszabályzatot dolog. De ha a másik 8 totálisan nem ért semmiben egyet, akkor hogyan?
Egyébként is az a két ember csak javaslatokat kreál ésszerű logika mentén, amiről majd szavazással kéne dönteni.
Nem tökmindegy, hogy ki csinálja, meg hány személy? Lényeg az ésszerűség, és a működőképesség.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:13 
Örökös tag

Épp ezért kérnék türelmet, és higgadtságot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:17 
Fórumtag

otlm írta:
KD mester írta:

Ne bomolj mester, csak vicceltem. Értékes tagja vagy a fórumnak, csak kissé még forrófejű, de majd a kor lehűt.

Nem úgy érzem, hogy nagyon hiányoznék nekik....

Egyébként kérdés az, hogy lesz e fórum, aminek a tagja lehetnék? Ilyen fokú egyet nem értés és lényegtelen hülyeségeken lovaglás mellett? Elég erősen megcsappant az egyébként sem túl magas létszám is az utóbbi időben. Az ilyen értelmetlen balhézások miatt is aprózódik ez a létszám rendesen. Majd a végén marad 5 ember, aki fórumozik egymással. Ebből majd 3 moderálja a maradék kettőt. Mondjuk azt már email-ben is ugyanúgy lehetne rendezni :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 13:38 
Kiemelt Tag

Azért azt se felejtsd el, hogy nem mindenki foglakozik az országban ilyen jellegű hobbival, már mint akik űzik is nem csak beszélnek róla.. Mert a He-n mindenkit megtalálsz, itt azért nem -ez már rögtön egy ok mért is nem regiznek be ide sokan..
Aztán azért említsük meg nem egy - kettő készülék, alkatrész, stb került már eladásra, ami a fórum érdeke. a csoportos rendelések és más egyéb tevékenységek is csak a fórum tagjainak érdekét szolgálja , ha másért nem is de a pénztárca barát ideológia sugallata megvan ..
Érdekes hogy az ember mindig csak a rosszról beszél ,a jóra meg alig emlékszik.. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 15:00 
Alapítótag

KD mester írta:
Kb 10 ember vitatkozik itt, senki nem ért egyet senkivel. Mikor elindul egy kezdeményezés a megoldásra, akkor azonnal kikezdik azt is.

Például ez a nehogy már 2 ember csinálja a fórumszabályzatot dolog. De ha a másik 8 totálisan nem ért semmiben egyet, akkor hogyan?
Egyébként is az a két ember csak javaslatokat kreál ésszerű logika mentén, amiről majd szavazással kéne dönteni.
Nem tökmindegy, hogy ki csinálja, meg hány személy? Lényeg az ésszerűség, és a működőképesség.

Nem erről van szó. Nem két embernek kéne megírnia hanem mindnyájunknak. Kényelmes dolog két embert ezzel megbízni aztán igen/nemmel szavazni arra amit kitaláltak. Mivel ez állítólag a mi fórumunk mindenki tegye bele a gondolatait ötleteit, ne csak a készülékekbe hanem pl. a szabályzatba is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 20:12 
Fórumtag

Szerintem meg pontosan arról van szó, hogy itt senkinek nem jó semmi, akárhogyan is van.

Legalább a vázát had építsék fel, aztán a többiek majd belekorrigálnak a javaslataikkal.

Másképpen nem lehet megcsinálni. Olyan itt nem lesz, hogy 3 nál több ember egyetértsen egy kérdésben. A mindannyian az meg egy nagyon tág fogalom. Egyáltalán nem fog ebben részt venni mindenki, csak azok, akik éppen részt vesznek benne. :lol: Tapasztalati úton belátható, hogy az a 374 tag nem fog ebben részt venni csak olyan kb 10 aktív tag, aki éppen pont hajlandó és van kedve hozzá. A végére lehet egy szavazást rendezni, de természetesen abban sem fog mindenki részt venni...

Szóval inkább örülni kéne, hogy akad két ember, aki bevállalta és a dolog vázát összehozza. Ami meg nem elfogadható, azt korrigálják a többiek javaslatokkal. Máshogy nem fog menni. A másik út hogy marad a nagy, sehova nem vezető meddő vitázás, ahogy idáig mindig, ha nem tudtok egységesen fellépni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 20:51 
Adminisztrátor

manta-z írta:
Nem erről van szó. Nem két embernek kéne megírnia hanem mindnyájunknak. Kényelmes dolog két embert ezzel megbízni aztán igen/nemmel szavazni arra amit kitaláltak. Mivel ez állítólag a mi fórumunk mindenki tegye bele a gondolatait ötleteit, ne csak a készülékekbe hanem pl. a szabályzatba is.

Mondj egy munkamódszert mely alkalmas arra, hogy a fórum aktív tagjai közösen megírjanak egy szabályzatot. Azt már meg sem merem említeni, hogy eu hatékonya történjék. Ez akkor sem menne ha mindenki személyesen jelen tudna lenni, nem ám úgy, hogy időnként beolvasunk és hozzászólunk, esetleg online beleszerkesztünk abba amit mások már összehoztak.
Nem kivitelezhető.

Nem véletlenül írtam két, esetleg három főt, ennyien még hatékonyan tudnak dolgozni, néhány szükségesnek ítélt részletben pedig ki tudják kérni továbbiak véleményét, szélsőséges esetben a fórumét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 20:59 
Alapítótag

Belevenném a felhasználói szabályzatba, hogy a felhasználó által beírt szakmai tartalom, elvi rajzok magyarázatok nem törölhetők, nem töröltethetők semmilyen indokkal. Az ugyan benne van , hogy szerzői jogok nem illetik meg a beírót , eddig sem illették, mégis értékes tartalmak vesztek el. Lehet ezt technikailag lehet kezelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 21:08 
Alapítótag

Én sokat foglalkoztam nyilvántartó rendszerek kódképzési módszereinek kidolgozásával. Ennek persze, szinte semmi köze ehhez a fórumhoz, de mégis érzek egy elég nyilvánvaló párhuzamot. Ott érdemes kódképzésen gondolkozni, ahol ehhez kellően sokféle dolgot akarnak nyilvántartani. Ennek a fórumnak is kell szabályzat, de szerintem még távolról sem ez az első lépés.
Itt most éppen a "létezik-e egyáltalán a fórum" kellemetlen kérdésével kellene szembesülni. Az itteni látogatottság, a felhalmozott szellemi termék, illetve annak aktualitása nagyon-nagyon megkérdőjelezhető.
Ilyen kilátástalan helyzetben, a legpraktikusabb szabály a "nincs szabály", illetve mindent lehet, ami nem sértő/bántó más számára. Kicsit bízni kell a fórumozók morális érzékében. Erre lehetne alapozni, és ha elindulna valamilyen aktív fórumélet, akkor az majd kialakítja magának a fontos irányelveket.
Többször olvasom az egyetértés hiányát, ami szerintem egyáltalán nem fontos. Nem az egyetértésre van szükség, hanem a másik véleményének objektív szemlélésére, egy olyan állapotra, mikor képesek vagyunk figyelni a többiekre. Aztán mindenki eldöntheti érdekli vagy nem, egyetért vagy nem.
A HE fórumának is vannak hibái, de ez az "odafigyelősdi" ott nagyon jól megvalósul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 21:31 
Alapítótag

KD mester írta:
Szerintem meg pontosan arról van szó, hogy itt senkinek nem jó semmi, akárhogyan is van.

Legalább a vázát had építsék fel, aztán a többiek majd belekorrigálnak a javaslataikkal.

Másképpen nem lehet megcsinálni. Olyan itt nem lesz, hogy 3 nál több ember egyetértsen egy kérdésben. A mindannyian az meg egy nagyon tág fogalom. Egyáltalán nem fog ebben részt venni mindenki, csak azok, akik éppen részt vesznek benne. :lol: Tapasztalati úton belátható, hogy az a 374 tag nem fog ebben részt venni csak olyan kb 10 aktív tag, aki éppen pont hajlandó és van kedve hozzá. A végére lehet egy szavazást rendezni, de természetesen abban sem fog mindenki részt venni...

Szóval inkább örülni kéne, hogy akad két ember, aki bevállalta és a dolog vázát összehozza. Ami meg nem elfogadható, azt korrigálják a többiek javaslatokkal. Máshogy nem fog menni. A másik út hogy marad a nagy, sehova nem vezető meddő vitázás, ahogy idáig mindig, ha nem tudtok egységesen fellépni...
Kivételesen mindenben egyetértek veled.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. 23:29 
Fórumtag

Igaza van szerintem is nagyjából. De Alkotónak is, mint ahogy ráérzett a párhuzamosságra egy másik szakmával.
Idézet:
Kicsit bízni kell a fórumozók morális érzékében. Erre lehetne alapozni, és ha elindulna valamilyen aktív fórumélet, akkor az majd kialakítja magának a fontos irányelveket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 06:12 
Alapítótag

winkleer írta:
Belevenném a felhasználói szabályzatba, hogy a felhasználó által beírt szakmai tartalom, elvi rajzok magyarázatok nem törölhetők, nem töröltethetők semmilyen indokkal. Az ugyan benne van , hogy szerzői jogok nem illetik meg a beírót , eddig sem illették, mégis értékes tartalmak vesztek el. Lehet ezt technikailag lehet kezelni.

Ebben a kérdésben bennem vannak kétségek.
Ha a beírt tartalom azonnal a fórum tulajdonába kerül és semmiképpen nem lehet már visszavonni, akkor az emberek többször is meggondolják, hogy a rendelkezésükre álló infókat megosszák vagy sem. Lehet hogy jobban járunk ha a tartalom kivihető, mint ha be sem hozzák.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 07:45 
Adminisztrátor

otlm írta:
Ha a beírt tartalom azonnal a fórum tulajdonába kerül és semmiképpen nem lehet már visszavonni, akkor az emberek többször is meggondolják, hogy a rendelkezésükre álló infókat megosszák vagy sem. Lehet hogy jobban járunk ha a tartalom kivihető, mint ha be sem hozzák.

Pelenkás korunkban ugye ezt a játékot hívták addvisszaabbabruhátnak?

A diy amatőr kategória, még ha professzionális szinten is űzik többen. Nem a színvonalát tekintve amatőr, hanem azt, hogy akik ide írnak, amit ide írnak az nem része nyereség céllal folytatott tevékenységnek (Azért időnként elő fordul, hogy ennek nyomai fel lelehetők, meg az is, hogy ilyenkor akad aki rosszallását fejezi ki). Tehát ha valakinek olyan infója, elképzelése, szellemi alkotása van amit nyereség céllal szeretne alkalmazni azt tartsa meg magának. A legjobb, ha még nem is célozgat rá ezzel más nyálát csordítva, magát fényezve. Van, vannak köztünk akik annak ellenére, hogy "megélhetési hifisek" jól tudják kezelni ezt. No meg olyan is volt, aki miután kitanult diy oldalakon egyszer csak átváltott "profiba" és onnét már csak titkai voltak.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Krizsi 2012.03.26. 07:49-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 07:48 
Adminisztrátor

winkleer írta:
............... mégis értékes tartalmak vesztek el. Lehet ezt technikailag lehet kezelni.

Elvileg ez azzal, hogy a hozzászólások szerkesztése korlátossá vállt rendeződött. A külső linkek okozhatnak problémát. Ezt manapság szinte minden oldalon igyekeznek korlátozni. Igaz, ehhez tárhely is kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 08:31 
Alapítótag

Krizsi írta:
otlm írta:

Pelenkás korunkban ugye ezt a játékot hívták addvisszaabbabruhátnak?

A diy amatőr kategória, még ha professzionális szinten is űzik többen. Nem a színvonalát tekintve amatőr, hanem azt, hogy akik ide írnak, amit ide írnak az nem része nyereség céllal folytatott tevékenységnek (Azért időnként elő fordul, hogy ennek nyomai fel lelehetők, meg az is, hogy ilyenkor akad aki rosszallását fejezi ki). Tehát ha valakinek olyan infója, elképzelése, szellemi alkotása van amit nyereség céllal szeretne alkalmazni azt tartsa meg magának. A legjobb, ha még nem is célozgat rá ezzel más nyálát csordítva, magát fényezve. Van, vannak köztünk akik annak ellenére, hogy "megélhetési hifisek" jól tudják kezelni ezt. No meg olyan is volt, aki miután kitanult diy oldalakon egyszer csak átváltott "profiba" és onnét már csak titkai voltak.

Ez azért nem ilyen egyszerű szerintem. Számos oka lehet annak ha valaki valamilyen beírását később nem szeretné itt látni, nem csak a haszonszerző mocskos kapitalistává avanzsálás. De ha ennél maradunk, akkor is félő, hogy az infók ezért be sem jönnek, így aztán nincs is miről beszélni. Szerintem többet lehetne tanulni abból, ha mindenki enélkül a teher nélkül írhatna. Persze ez szétzilálhatja a topicokat, de a nyereséget nem látom arányban az esetleges veszteséggel.
Egyébként valóban, a tárhely nagyon jól jönne, mert eleve máshová kényszerül az ember feltölteni a cuccait, leszámítva néhány minimál méretű képet.
Amúgy meg mindenkinek joga van szerintem a titkaihoz, és ma nem biztos hogy tudod hogy holnap mi lesz a titkod.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]