audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 21:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Első sorban olyan emberek kellenének, akik rá tudnak nézni a fórumra néhanap, tehát hetente, két hetente legalább egyszer, nincsenek olyan hajlamaik, mint shalafinak voltak anno...

Az adminisztrátornak tejhatalma van a fórum felett, ezért jó ha van legalább 2 belőle...
(Szerintem ezért kéne erre a posztra legalább 2 ember, maximum 4, hogy legyen redundancia.)

Itt lehet jelentkezni, megvitatni, kérdéseket feltenni, szavazni, vétózni, stb.

(Szavazni akkor tudunk ugye, ha többen jelentkeznek, mint amennyi ember kell...)

(Előzmények az offban olvashatóak...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyenlőre Toto van, mint jelentkező egy "talán elvállalná"-val...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 22:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ipcollector részéről is van egy talán, ha nem jön össze a 3 ember...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Igazából én max. moderátor lennék, és az eddigi saját hozzászólásaimat igazítanám, hogy ne maradjon
benne felesleg, hogy pl. egy AD1862 topic tiszta legyen. Természetesen Dys-cus és a többiek megoldásait,
hozzászólásait nem törölném.

Ha adminisztrátorrá választotok, akkor csinálnék a fórumnak új témát (megjelenést), ami nem az alapverzió lenne,
tehát beállításokban egy választható opció lenne. Ha alaptéma esetleg változna (ha igény lenne rá), arról szavazás lenne.

Karbantartást, üzemeltetést NEM tudom vállalni. Tehát ilyennel ne is bízzatok meg. Néha esetleg csinálnék biztonsági
másolatot, de még egyszer leírom, ez nem az én területem.

Adminisztrátori jogommal nem élnék vissza, ezután is nyugodtan be lehet szólni. (ha nem csúnya, nem történik semmi)
Nem lennék túl aktív személy a moderálásban, naprakészségben, tehát amit az első sorokban leírtam...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 22:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto, ne haragudjál már! Ez egy feladat. A kérdés az, hogy elvállalod e, vagy nem. Nincs olyan opció, hogy csak moderátor leszel, az is csak félig, magadra vonatkoztatva. :shock: Magadat moderálni elvileg most is tudod. Ahhoz nem kell semmiféle +jogkör. :lol:

Szerintem olyan nagyon megszakadni nem kell. Nagy ritkán akadna valami tennivaló....

Idézet:
Én még programoztam phpBB-t, tehát nem újdonság.


Ez egy kívánatos dolog lenne ide speciel, szerintem jó lenne ha elvállalnád, ha már úgy is értesz hozzá valamennyire...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 22:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Régebbi hozzászólásaimat sem szerkeszteni, sem törölni nem tudom. 25 perc áll rendelkezésre kb.

Én leírtam, mit tudok tenni a fórumért, abszolút nem kell elfogadni, hiszen több nézőpont is van.
Fórum motor tudatos módosítását is el tudom vállalni, legalább is azt a részét, amihez biztosan értek...
Bár erre túl nagy szükség úgy sem lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2015.05.27. 22:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 22:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na látod, annak a 25percnek az átállításához is adminra van szükség...

Ide most lehetőleg ne offoljunk. Most a tömör lényegre törő, egyértelmű, témába vágó hozzászólások legyenek itt, ha lehet...

KD mester írta:
Nem nagyon tolonganak a jelentkezők...

Toto elvállalod? CHZ, Tibi98, emersys, psuser, DHT, Barth Ida, GA2, Fordperfect, Ipcollector, banzai, stb, valaki esetleg?

3 ember jó lenne, ha lenne...


Gybalu71, dys-cus, ttshungary? Nyugodtan lehet jelentkezni annak, aki úgy érzi, hogy szívesen elvállalná!

CHZ-t sokan szívesen látnák szerintem az adminok között. Ha valakit alkalmasnak tartotok a feladatra, kérjétek fel, itt vagy pü-ben, hátha elvállalja...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 23:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Sanyi először a munkatársammá, aztán mondhatom, hogy a barátommá is vált, ezért érint mélyen a dolog és a "megfelelő témába" nem is tudtam még mit írni...
Mielőtt felhatalmazta diy-cus-t és KD mestert az admin joggal, előtte pár héttel megkérdezte tőlem, nem akarok e admin lenni. Akkor nemet mondtam, és sok indokom is volt rá... A legerősebb indokom az volt, hogy Ő kiválóan vezette, végezte a dolgát - nincs rám szükség.
Most, hogy ilyen sajnálatosan megváltozott a helyzet, ha senki nem ágál ellenem, akkor vállalom - a rá való tekintettel is.
...bár a rendszeres olvasáson és az esetleges moderáláson kívül nem tudom mi még a feladata az adminnak, de biztos kiokosít majd valaki.
Egyébiránt támogatom, ösztönzöm a következőket:
CHZ, emersys, DHT, Barth Ida, GA2, Fordperfect, Ipcollector, winkleer és fekete663.
db


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2015.05.27. 23:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 23:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kösz!

(Egyébként nekem, meg dys-cus-nak nincs admin jogkörünk, csak moderátori van. Ezért is lenne szükség adminokra is, mert most nincs egy sem... Mi nem tudjuk kompletten lementeni a fórumot csatolmányokkal, nem tudunk jogköröket adni, regisztrációt engedélyezni, kikapcsolni, stb-stb, nagyon sok mindent csak az admin tud megtenni...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 23:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Kösz!

(Egyébként nekem, meg dys-cusnak nincs admin jogkörünk, csak moderátori van. Ezért is lenne szükség adminokra is, mert most nincs egy sem...)

Huhh, valóban!
Akkor egyedül semmikép sem vállalom, ez az egyetlen feltételem....
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Többen kell legyetek, mindenképp. Szóval meglesz! Ipcollector is elvállalta arra az esetre, ha nem jön össze a létszám. Aztán még Toto is elvállalja remélhetőleg..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 07:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Ha meg vannak a jelöltek talán szavazásra lehetne bocsátani a dolgot. Azt gondolom sokat nyomhat a latban, hogy ide, ki mit írogat. Sok kiderülhet arról, hogy ki milyen ember. Alkalmas-e egyáltalán moderátornak. Idézőjelbe téve pártsemleges és nem részrehajló emberekre van szükség erre a feladatra. Nem hinném, hogy az dönt, hogy ki vállalja a feladatot. Ez egy eléggé felelősségteljes dolog azt hiszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 09:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Talán az adminnak, moderátornak nem olyat kellene választani, akinek egyik legfontosabb gondja az lenne, hogy a korábbi hozzászólásait hogy tudja átszerkeszteni. A legnagyobb feladat mindenféleképpen elsősorban az üzemeltetés, valamint a tagok számának növelése azért, hogy a hobbink még szélesebb tömegeket mozgasson meg. Ehhez viszont az kell, hogy a moderációval olyan irányba tereljük a hozzászólásokat, hogy azok mentesek legyenek mindenféle kicsinyességtől, útálattól, lenézéstől, off-tól, írigységtől, viszont kellő tisztelettel bírjanak még a kezdők irányába is. Mert azért az nem megy, hogy a fórum egy szelete PÜ-ben működik. A másik lehetőség a "bekényszerítése" az új tagoknak. Ezt a diy Audio.com jól csinálja. Még olyan érdeklődőt is beléptet, aki egy kukkot sem beszéli az angolt. Ha megvan a nagy létszám, akkor lehet gondolkozni a reklámfelületről, habár ez lehet kétélű is, mert nem tudom, mi van a reklámadóval. Tehát lehet, hogy a gyártói topic jobb megoldás. Elnézve a társ fórumok ez irányú olvasottságát, hozzászólások számát ez a téma most máshol halódik. A moderálás csak ezután jön. Véleményem szerint ez egy admin kötelessége.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Egyetértek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 09:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
dys-cus írta:
Talán az adminnak, moderátornak nem olyat kellene választani, akinek egyik legfontosabb gondja az lenne, hogy a korábbi hozzászólásait hogy tudja átszerkeszteni.

Illetve nem is olyat, aki beleszerkeszget a másik hozzászólásába a korrektség nevén...
Felajánlottam abszolút korrekten, hogyan tudnék segíteni... Nem kell elfogadni. Amúgy is számomra munka, nem pedig mások hozzászólásának szerkesztgetése, törlése, mert éppen nem tetszik valami...

Akiket én el tudnék fogadni:
sajti, KD mester, alkotó, GA2, istipisti, euro21, CHZ, emersys, DHT, Barth Ida, GA2, Fordperfect, Ipcollector, winkleer, deeraudio, Péter, Tibi98

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 10:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Úgy gondolom, a megfelelő személy mentes a szélsőségektől.
Az átlagos, a többség szociális igényeit preferálja és érvényesíti.

( deeraudio és lpcollektor is támogatott a részemről, és persze még sokan mások is. Nyilván alapvető, hogy vállalják a feladatot. )

Személy szerint örömmel venném, ha sajti is visszatérne a "csapathoz", akár admin / moderátorként is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 11:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Illetve nem is olyat, aki beleszerkeszget a másik hozzászólásába a korrektség nevén..."
Hogyne! Főleg ha másokra célozgatsz pejoratívan. Mint itt Balura. Gyerekes hozzáállásodat bizonyítja, hogy olyanokat is felsoroltál, akiket nem is ismersz, csak úgy gondolod az biztosan jó, mert még nem szólt hozzád.

Meg kellene érteni, hogy nem feltétlen valami DIY professzor kell adminnak, hanem olyan, akinek van ideje foglalkozni vele, akinek van toleranciája, aki elég idős, és tapasztalt róka ahhoz, hogy a nyikhajkodókat elrendezze, akit sokan ismernek személyesen, aki sokat publikál, aki már eleget bizonyított, aki segítőkész, aki régóta itt van a fórumon, aki régóta az egész hazai DIY közösségben ismernek, akinek a "hivatásosok" között is vannak ismerősei, aki konfliktus után békülékeny, aki ki tud egyezni ellenlábasával, aki meg tud bocsátani a másiknak, aki senkit sem nevez sufnituning cégnek, aki humorral is tud kezelni problémát.
Azt meg véletlen sem szabad gondolni, hogy az admin az lessz, akit itten most egy páran javasolnak, aztán gyorsan megválasztják. Talán hirdetni kellene a választást, és várni legalább 1 hónapot, hogy a dolog mindenkiben leülepedjen, valamint mindenki tudomást szerezzen a választásról. Ezért javaslom azt is, hogy ha valaki ír valamelyik saját topicba, akkor 1 mondatban utaljon a választásra, és tegyen egy linket ide. Ez most ne legyen off. Erre azért van szükség, mert például még nem voltam modi, addig egyszer sem olvastam bele az Off topicban, mert nem érdekelt, pedig engem is ekéztek ott, de nem tudtam róla. Viszont utólag sem szerkeztettem ki a velem szembeni ellenségesnek minősülő hozzászólásokat. Tehát ne kapkodjunk.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 11:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Úgy tűnik, nagyon másképp vélekedünk erről...

Szerintem:
Az admin / moderátor rendszer működése egy - a fórumtagok által - önként vállalt antidemokratikus forma. Ez az alapja és feltétele a hatásos működésnek.
Egy moderátor ( már, amikor moderátorként lép fel ) ne legyen "békülékeny", egyezkedő stb, sőt akármilyen.

Valójában az audiodiy-hoz sem kell értenie... A viselkedést figyeli, a konfliktusokat, antiszociális terjedést szünteti meg---> figyel, figyelmeztet, büntet ( a jövőbeli döntéseit már elfogadtuk a választáskor )

Nem szükséges még az sem, hogy ismerjük ( járok ilyen sok témakörös fórumra, közös moderátorral, tökéletesen működik ), a lényeg a szociális beállítottság, elfogulatlan döntés, következetes végrehajtás, mint feljebb írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A fórum karbantartása lenne az elsődleges dolguk a jelölteknek, de ahogy látom, a többség azt sem tudja, mit takar ez. Keverik a moderátorral, stb.

Arra számítottam, hogy még a kevés jelentkezőtől függetlenül is rögtön az lesz, hogy miért ne legyen xy. Még a létszám sem jött össze, de már ez, meg ez ne legyen...

Toto-t azért javasoltam, mert valami jártassága van ebben a phpBB dologban. Tőlem dys-cus te is lehetsz, de ha bele kell nyúlni valamit a fórumba, akkor bele kell nyúlni, aztán tudni kell, hogy mit, hogyan, miért... Szóval szerintem, nem árt ha van egyvalaki a csapatban, aki a fórum technikai részéhez is konyít valamennyire...

Nekem aztán mindegy, hogy Toto ez, vagy valaki más, de lehetőleg egy legyen köztük, aki nem tök analfabéta egy ilyen fórum technikai karbantartásához...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
KD mester írta:
A fórum karbantartása lenne az elsődleges dolguk a jelölteknek, de ahogy látom, a többség azt sem tudja, mit takar ez. Keverik a moderátorral, stb. ...
Az admin automatikusan kap moderátori jogkört is, vagy félreértem ?
Meg ez azért csak az off-topic, egy kis csevegés beleférhetne :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 11:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Igen azt is kapnak automatikusan, azt nem lehet elkerülni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én vállalnám a technikai részt azzal az ígérettel együtt, hogy nem leszek Shalafi.
De kell, hogy legyen rajtam kívül még két három ember.... és kell egy fix szerver!

Értek a PHP-hez felhasználói szinten, nagy átprogramozást úgy sem kell csinálni:

2004 óta:
http://web.archive.org/web/20050301000000*/http://www.gtasanandreas.hu
http://web.archive.org/web/20050706103823/http://gtasanandreas.hu/
http://web.archive.org/web/20050715013715/http://gtasanandreas.hu/

phpBB-t pedig karban kell tartani, időként frissíteni kell új verzióra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Már van egy fix ember, deeraudio, meg lennél te. Akkor van még 1-2 üres hely további 1-2 embernek. (Ipcollector is jelentkezett tartalékosnak, ha nem jön össze a 3.)

Szerintem a 3 admin csak összejön most már...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD, szerintem te legyél az egyik, illetve sajti-t csak vissza kellene hívni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha meg tudod oldani sajti visszahívását, akkor hajrá. Szükségtelen, hogy én is jelentkezzek. Már van két ember, meg van egy tartalékos jelentkező, aki elvállalja arra az esetre, ha nem jön össze a 3. Én maximum akkor vállaltam volna el ideiglenesen, ha nincs meg a létszám. CHZ-t is felkérhetnétek 3.-nak... Felkérném én is, de hát rám most éppen meg van haragudva...

Ha 4-en lennének, az sem gond szerintem. Annál több admin viszont már felesleges...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
CHZ csatlakozhatna adminnak, ha úgy gondolja...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 12:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
sajti írta:
Őszinte részvétem, én is ismertem személyesen.
Ha tudok valamiben segíteni, akkor szóljatok.

Sajti



Hát szerintem tudna. Szóljatok neki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köbgyökér meg röhög rajtunk. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Had röhögjön, az egy idióta.

Sanyi meghalt, el kell intéznünk a fórum további üzemeltetésének mikéntjét. Meg kell csinálni. Ez van.

Ez után a tárhely kifizetését is meg kell majd oldjuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
dys-cus írta:
Köbgyökér meg röhög rajtunk. :lol:

Csalódni fogtok, részvéttel van az eset miatt, mint ahogyan minden ember.
Tud róla, én mondtam meg neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ha szabad kérni, koncentráljatok inkább a téma címére és a megoldandó problémákra.

Érdekes módon hülyeségek benyögésében marhára aktív mindenki, amikor dönteni kéne, vagy valami keveset tenni kéne valamilyen ügyben, akkor meg elképesztően passzívak, apatikusak vagytok...

Válasszunk ki 3 embert, aztán írunk Sanyi feleségének az admin, meg tárhelyfizetés ügyben....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Írtam sajtinak admin ügyben...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Én is tudok segíteni, ha megfelelek !

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 13:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én javasoltalak is. Szerintem te teljesen megfelelsz a szakmádból adódóan is. Akkor meg is van a létszám...

Ha még akar valaki 4. lenni az szóljon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Bőven elég szerintem két admin. Puser kollegát, GA2-t vagy Mayky-t ajánlom erre a pozícióba.Felesleges 3 admin, annak megint csak baj lessz a vége. Továbbra is fenntartom, hogy várjunk egy hónapot a szavazással pont a legitimitás miatt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem pedig kell a három ember. 2 olyan személy van már, aki szerintem mindenkinek megfelel. psuser és deeraudio.

Ha a kettőből egyik elköltözik kínába, fél évig nem ér rá a fórummal foglalkozni valamilyen okból, akkor már csak 1 van...

Hát szavazni csak akkor lehetne, ha több jelentkező lenne, mint amennyi ember kellene a feladatra. Perpillanat viszont most éppen annyi van...

Ebből olyan nagy szavazást nem tudunk rendezni egyenlőre. :) (3-ból-3-at) Több biztos jelentkező kéne ahhoz.

Admin nélkül rendes szavazást sem tudunk egyébként indítani. Csak olyat maximum, hogy mindenki beír, kit támogat, aztán összeszámoljuk a szavazatokat esetleg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ezért is lenne elég kettő. Ha valaki kínába megy, majd választunk helyette. Én mondtam 3 embert, mondom még a Sajtit, de szerintem nem biztos, hogy vállalni fogja. Holnap találkozom vele, majd felhozom a témát. neki. Ez már 4 ember, ebből már kettőt lehetne választani.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sajti az előbb írt nekem, hogy nem vállalja. De ettől függetlenül őt támogatnám.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt én sem mondtam, hogy most azonnal kell eldöntsük ezt a kérdést, de ismerem a fórumosok érdektelenségét az ilyen ügyeket illetően, ezért jó, hogy most nekikezdtünk és van már néhány ember. Lehet, 1 hónap múlva még ekkora érdeklődés sem lenne.

Akkora hacacárét nem kell csinálni ebből. Két tucat emberből álló igen kicsi fórum ez. Indulásnál, amikor húde nagyon tökéletesen akart kitalálni mindenki mindent, akkor az lett a dologból, hogy óriási vitákkal 30 embernek volt 20 féle ellentétes véleménye, és semmi nem lett semmiből. Nem lett fórumszabályzat, moderálási elvek, stb. Kudarcba fulladt az egész és Sanyinak kellett végül mindent vinnie, mindent neki kellett csinálni. Volt még 4 admin megválasztva. Fél év után mind eltűnt, azóta sem jelentkeztek be.

Márpedig azok elméletileg 4-en is voltak Sanyin kívül. Klikkelj csak rá az adminisztrátorok feliratra, számold meg őket, meg nézd meg, mikor léptek be utoljára... Ennek tükrében szerintem nem elég 2 ember...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Eredetileg Sanyi nem úgy találta ki ezt a fórumot, hogy ő fogja egyedül csinálni. Több ember csinálta volna, nem lett volna "tulajdonosa". De pardon, sz@rt bele mindenki. Lesz@rta mindenki az ügyet, a shalafi mumus ellenére is, így lett az a helyzet, hogy Sanyi csinálta egyedül, ő fizette a tárhelyet is, stb, mert senki nem vállalt részt benne...

Arra nem voltak restek páran, hogy bevádolják Sanyit, hogy majd vele is az lesz mint shalafival, de elvállalni a fórum üzemeltetését, azt persze nem akarták...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Deeraudio, Psuser és Toto is vállalta, máris összejött a három ember.
Szavazhatunk is róluk, ha dys-cus így jobban efogadja Őket...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
Deeraudio, Psuser és Toto is vállalta, máris összejött a három ember.
Szavazhatunk is róluk, ha dys-cus így jobban efogadja Őket...

Ha meg van a 3 akkor minek szavazni? Legalább akkor ötből válasszunk 3-at. Demokratikusabb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
dys-cus-nak szerintem csak Toto-val van baja. Hát, ha talál helyette valakit, akkor rendben...

De 3-emberből 3-at választani elég értelmetlen. :lol: A három meg szerintem feltétlenül kell. A kettő az kevés szerintem.

Azért is nyugodtan lehet jelentkezni még, aki csak szeretne. Akkor tudunk szavazni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egy biztos, csak úgy támogatnám a fórumot, ha többiek is támogatnának.
Természetesen ez alatt nem a shalafiskodást kell érteni. Fejleszteném a fórumot korrekten, de nem tenném tönkre.
Hogy dys-cus megjegyzéseit esetleg törölném a SAJÁT hozzászólásomból, arra van nem is kevés esély...

De ha egy ember és barátai véleményén múlik minden, akkor engem már most felejtsetek el.
A nem támogatás pedig kölcsönös mind a két fél részéről...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 14:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azért kéne több admin, nehogy valakinek a "haverja" legyen csak egyedül a "mindenható" pozícióban. Több lábon álljon ez a fórum.
Minél több van, annál jobb. 3-4 ember egyáltalán nem sok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 15:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
dys-cus-nak szerintem csak Toto-val van baja. Hát, ha talál helyette valakit, akkor rendben...

De 3-emberből 3-at választani elég értelmetlen. :lol: A három meg szerintem feltétlenül kell. A kettő az kevés szerintem.

Azért is nyugodtan lehet jelentkezni még, aki csak szeretne. Akkor tudunk szavazni...

Egyetértek, bárkik is legyenek, a minimum a 3 fő.
Nagy probléma esetén eldönthetik egymás között könnyedén igazságos szavazással is, hogy mi legyen.

UI: A témákat amúgy sok helyen ki lehetne tisztogatni, de egyáltalán nem önös érdekek alapján...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 15:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Engem a fórumról nem ismer személyesen senki. Többen úgy gondolják, valószínűleg okkal, hogy visszaélnék
az adminisztrátori jogaimmal. És pont ezekért inkább mégsem vállalom sem az adminisztrátori sem a moderátori
feladatokat.

Szeretek amúgy weboldalt szerkeszteni, webdesign-al foglalkozni, DreamWeaver a kedvenc PHP szerkesztőm,
Photoshop CS6 pedig a kedvenc képszerkesztőm... Weboldalt, fórumot pedig tudok saját itthoni géppel is futtatni, teszt,
és fejlesztési feladatok miatt. De én inkább mindenképpen visszavonom, jó lesz az másnak, ha pedig lesz róla
szavazás, bizony szavazni is fogok.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 15:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na marha jó, akkor megint csak 2 jelentkező van...

Jelentkezzetek adminisztrátornak kedves fórumtagok! Nem túl megterhelő, ám de annál fontosabb feladat lenne ez...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 15:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Engem a fórumról nem ismer személyesen senki. Többen úgy gondolják, valószínűleg okkal, hogy visszaélnék
az adminisztrátori jogaimmal. És pont ezekért inkább mégsem vállalom sem az adminisztrátori sem a moderátori
feladatokat.

Szeretek amúgy weboldalt szerkeszteni, webdesign-al foglalkozni, DreamWeaver a kedvenc PHP szerkesztőm,
Photoshop CS6 pedig a kedvenc képszerkesztőm... Weboldalt, fórumot pedig tudok saját itthoni géppel is futtatni, teszt,
és fejlesztési feladatok miatt. De én inkább mindenképpen visszavonom, jó lesz az másnak, ha pedig lesz róla
szavazás, bizony szavazni is fogok.

Tegyél ígértet arra, hogy a saját dolgaidat adminként nem moderálod, vagy lehet a legjobb az, ha egy darabig egyáltalán nem moderálsz. Aztán lassanként ráérzel, beletanulsz, az apróbb (és téged nem érintő) modokon keresztül és majd mindenki elfogad... ;)
A programozói ismereteid itt fontosabbak lehetnek!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 15:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Amúgy is azt gondolom a jelenlegi modizás működik, nem kell ebbe belekotyognia senkinek. A majdani adminoknak sem, csak ha nagy vihar alakulna ki (vagy hosszú ideig nem modiznak egy nem oda illő hsz-t), esetleg modikat támadna valaki, vagy valakik...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség