audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 00:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
3modi+3admin jó ötlet, meg a gépi titkos/ :?: nem titkos szavazás is, minél többen szavazzanak.
A személyes(kedő) problémák túlnyomó részét meg rendezhetnék a felek pü-ben, az általában félreértéseken alapuló indulatokat ott kellene egymás közt levezetni.
A szakmai csatározás meg maradjon, elvégre abból lehet tanulni szinte mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 00:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
lpcollector írta:
KD mester írta:
Tudod mi a csendesebb meg a higgadtabb légkör ára?
Az, ami a HE-n van. Ott mindenki csendben van, mert aki nem, az azonnal ki van b...a köbzoli által.

Tudom, én is ott kezdtem, bár én önként jöttem el, de miatta...
Elsősorban nem a moderáció, hanem a hangnem ami kezd itt nálunk bántó lenni.


Hát ezt megoldani nem semmi mutatvány lenne. Ez a "liberalizmus" ára. Ha nagyobb a szabadság, akkor az emberek többet engednek meg maguknak. Ha el vannak kussoltatva, ahogy a HE-n, akkor meg a nyugodtabb a légkör...(Én inkább a szabadabb légkör pártján vagyok, nem a HE-s légkör pártján. Még ha ettől több a konfrontáció, keményebb a hangnem, több a vita, akkor is. De hát másnak meg más tetszik. Ezek ellentmondásos dolgok...)

A nyugodt légkörhöz diktatúra kell, egy darab tejhatalmú diktátorral. Az ellenfeleit eltünteti, a maradék meg el lesz szép csendben, nyugodt légkörben. Nem lesz a demokrácia miatti sűrű "lármázás"....

Egyébként szerintem az itteni hangulat javuló tendenciát mutat. Jobb, mint régen. Hónapok óta nem volt balhé. Most jött ez a teac dolog, ami tovább gyűrűzött. De majd elmúlik ez is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 08:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Szerintem a "liberalizmus" nem azt kell jelentse, nekem mindent szabad és az "igazamat" nem igaz módszerekkel is meg "kell" védeni.
Az egyén szabadsága addig terjedhet, amíg a másik ugyanilyen szabadságát nem sérti.
Apropó, az inkriminált, vitát (D. vs T.) mostanra lezárt topicban az én második hsz-emben nem említettem konkrét nevet.
Bizony. Az egó önkontroll hibái nem új keletűek. A Rómába bevonuló, győztes csatából visszatérő vezérnek törvény előírt módon, egy rabszolga menet közben folyamatosan azt kellett a vezér fülébe mondania: "Nem vagy halhatatlan." Vagyis a mostani dicsőséged ne szálljon a fejedbe, nem vagy mindenható, örökké a csúcson - én így értelmezem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 10:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hozzá szólok már én is.
Szabályzat: Köszönjük meg, hogy megírják nekünk, mindazonáltal azt javasolnám, hogy ha készen van, akkor nem kellene még nyilvánosságra hozni. Szöveg file-ban, vagy PÜ-ben el kellene küldeni minden tisztségviselőnek, hogy olvassák át, és ha valamivel nem értenek egyet, vagy valamit változtatni akarnak, vagy valami plusszt akarnak hozzáírni, akkor a megfelelő helyre tegyenek egy csillagot, s a tervezet végére írjuk oda az észrevételt, stb. Ha íly módon, a tisztségviselők úgymond aláírják, hogy ez a szabályzat megfelel az itteni helyzetnek, és követelményeknek, illetve támpontot nyújt a többieknek minden síkon, akkor kellene szavazásra bocsájtani az egészet. Ez kellően demokratikus, de még nem megy el az eszement liberalizmus felé, ami maga sz anarchia, a partalan vita.

A sportbajnokságokon is van kiemelt csapat. Engem és KD Mestert Sanyi annak idején azért tett modivá, mert megtehette, másrészt hogy két különböző irányvonal egymással ellentétben, vitában lévő képviselőit hozza olyan helyzetbe, hogy azok -mivel állítólag értelmes emberek - feltudják mérni azt, hogy az ellentétük a fórumot szétverheti. Nos ez nem történt meg. És ez így jó. Mármint a szétverés. Tehát én nem rendeznék szavazást a meglévő tisztségviselőkről, de újat mindenféleképpen választanék, de csak egyet. A háromlábú szék nem billeg. Ha két modi nem egyezik, akkor egy harmadik tud dönteni. Páros létszám esetén szakadhat a tábor. Lucky-t én is javaslom. És tegyük bele a szabályzatba, ami ne is szabályzat legyen, hanem "Működési Irányelvek" , ami azért csak demokratikussabban hangzik, hogy egy tisztségviselő visszahívható, ha legalább X számú fórumozó, aki pl alapító tag, meg kiemelt tag ezt kezdeményezi.

Továbbá javaslom Totó kinevezését FFM-nek, azaz Fórum Főmérnöknek, aki a Fórum megjelenési formáját a kéréseknek megfelelően megváltoztatja. Például nagyon nagy durranás lenne ez a válasz gomb, mert így egyszerűbb lenne hívatkozni valamire a nélkül, hogy az a valami 3X4-szer újra megjelenjen. A változást az FFM csak akkor végezheti el, ha az adminok azt egybehangzóan jóváhagyják. Gondolom ez így egyszerű, és nem ad lehetőséget arra, hogy egy nap arra ébredjünk: rá sem ismerünk a fórumunkra. :)

Továbbá én is az mellé a vélemény mellé állok, hogy a Fórumunk problémáit más fórumban kibeszélni, fórumunk tagjait bírálni nem etikus, sőt ellentétes minden úriemberi viselkedés móddal. Úriember mást, annak hátamögött nem bírál, pocskondiáz, gúnyol, stb., a megfelelő szó kiemelhető. Továbbiakban én ezzel a kérdéssel foglalkozni nem akarok, de ki is gyepálom az ilyen jellegű beszólásokat, függetlenül attól, hogy ki írja.
Nos a többit majd az irányelvek olvasása után.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 10:49 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Szabályzat: Köszönjük meg, hogy megírják nekünk, mindazonáltal azt javasolnám, hogy ha készen van, akkor nem kellene még nyilvánosságra hozni. Szöveg file-ban, vagy PÜ-ben el kellene küldeni minden tisztségviselőnek, hogy olvassák át, és ha valamivel nem értenek egyet, vagy valamit változtatni akarnak, vagy valami plusszt akarnak hozzáírni, akkor a megfelelő helyre tegyenek egy csillagot, s a tervezet végére írjuk oda az észrevételt, stb. Ha íly módon, a tisztségviselők úgymond aláírják, hogy ez a szabályzat megfelel az itteni helyzetnek, és követelményeknek, illetve támpontot nyújt a többieknek minden síkon, akkor kellene szavazásra bocsájtani az egészet. Ez kellően demokratikus, de még nem megy el az eszement liberalizmus felé, ami maga sz anarchia, a partalan vita.


Lásd főhadiszállás, "Fórumszabályzat előzetes megvitatása" topik.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 11:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszi!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 18:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
appme írta:
Szerintem a "liberalizmus" nem azt kell jelentse, nekem mindent szabad és az "igazamat" nem igaz módszerekkel is meg "kell" védeni.
Az egyén szabadsága addig terjedhet, amíg a másik ugyanilyen szabadságát nem sérti.
Apropó, az inkriminált, vitát (D. vs T.) mostanra lezárt topicban az én második hsz-emben nem említettem konkrét nevet.
Bizony. Az egó önkontroll hibái nem új keletűek. A Rómába bevonuló, győztes csatából visszatérő vezérnek törvény előírt módon, egy rabszolga menet közben folyamatosan azt kellett a vezér fülébe mondania: "Nem vagy halhatatlan." Vagyis a mostani dicsőséged ne szálljon a fejedbe, nem vagy mindenható, örökké a csúcson - én így értelmezem.


Appme! Ez a hozzászólásod itt off. Az ilyen beírásokat légyszíves az Index Pólfórumába írd legközelebb. Baromira nem érdekel itt bennünket a Te liberalizmusról vallott nézeteid, sem történelmi anekdota kincsed. Ezenkívül mindenki, mégegyszer írom:Mindenki unja a célozgatásaidat mind itt, mind más fórumon. Kérlek hagyj fel ezzel a tevékenységeddel.

Hozzászólásodat nem törlöm, maradjon ez mindenki számára mementó.
A fentiek miatt figyelmeztetésben részesítettelek.
Dyscus.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 18:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Én ennek a gondolatmenetnek a folytatását gondoltam a hsz-emmel. sajnálom, hogy nem volt egyértelmű, nem ment át...
Mélységesen fájlalom, hogy megakasztottam egy fontos témát a nem ideillő soraimmal...
Idézet:
Hát ezt megoldani nem semmi mutatvány lenne. Ez a "liberalizmus" ára. Ha nagyobb a szabadság, akkor az emberek többet engednek meg maguknak. Ha el vannak kussoltatva, ahogy a HE-n, akkor meg a nyugodtabb a légkör...(Én inkább a szabadabb légkör pártján vagyok, nem a HE-s légkör pártján. Még ha ettől több a konfrontáció, keményebb a hangnem, több a vita, akkor is. De hát másnak meg más tetszik. Ezek ellentmondásos dolgok...)

A nyugodt légkörhöz diktatúra kell, egy darab tejhatalmú diktátorral. Az ellenfeleit eltünteti, a maradék meg el lesz szép csendben, nyugodt légkörben. Nem lesz a demokrácia miatti sűrű "lármázás"....

Egyébként szerintem az itteni hangulat javuló tendenciát mutat. Jobb, mint régen. Hónapok óta nem volt balhé. Most jött ez a teac dolog, ami tovább gyűrűzött. De majd elmúlik ez is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Személy szerint mflogi kolléga javaslatát támogatnám (ha technikailag megoldható), hogy az egyes topicokban legyen a moderátor a topicgazda, vagy egy olyan ember(ek) akit az oda aktívan írók elfogadnak (kijelölnek).

Jelenlegi moderátorok helyett újakat javasolnék. Már ha van jelentkezö.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:49 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
miczo írta:
Személy szerint mflogi kolléga javaslatát támogatnám (ha technikailag megoldható), hogy az egyes topicokban legyen a moderátor a topicgazda, vagy egy olyan ember(ek) akit az oda aktívan írók elfogadnak (kijelölnek).

Jelenlegi moderátorok helyett újakat javasolnék. Már ha van jelentkezö.

Jelenleg úgymond globális moderátorok vannak, őrájuk mindenképpen szükség van. Szvsz egy műszaki fórumon szerintem irreális, hogy a topikgazda átszerkesztgesse a tartalmát, maradjanak csak bent a buta kérdések és válaszok, hogy ne kelljen még egyszer leírni, megkérdezni...
PL. mi van ha pont a topikgazda ír szakmai butaságokat és a figyelmeztetők, helyesbítők HSZ-eit meg kitörölgeti? Jönnek a bajok, silányul a fórum...

Minden tekintetben alkalmas jelentkező nemigen akad (mindössze egy), s lehet a régiek is hibáznak néha, de az aktivitásuk és szakmai tudásuk, témáik tömegvonzó szerepe, illetve a személyüket nem érintő moderációk során végzett kiváló munka okán - nehéz lenne őket helyettesíteni. (Persze ebből a köz keveset lát - de a balhét mindenki figyeli...)
Az új szabályzatterv jobban megköti a helytelen moderátori kezeket is, s remélhetőleg a rend is nagyobb lesz.
A fórum "rombolásában" érdekelt "tagok" pedig sokkal kisebb toleranciát élvezhetnek ezentúl.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 20:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Továbbá javaslom Totó kinevezését FFM-nek, azaz Fórum Főmérnöknek, aki a Fórum megjelenési formáját a kéréseknek megfelelően megváltoztatja. Például nagyon nagy durranás lenne ez a válasz gomb, mert így egyszerűbb lenne hívatkozni valamire a nélkül, hogy az a valami 3X4-szer újra megjelenjen. A változást az FFM csak akkor végezheti el, ha az adminok azt egybehangzóan jóváhagyják. Gondolom ez így egyszerű, és nem ad lehetőséget arra, hogy egy nap arra ébredjünk: rá sem ismerünk a fórumunkra.

Különböző emberek vagyunk, különböző igényekkel. Viszont bármiféle komolyabb változtatás igen időigényes... Szóval akkor a cég embere lennék, és ti lennétek a főnökeim. Mivel fizetnétek ki? 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto írta:
Idézet:
Továbbá javaslom Totó kinevezését FFM-nek, azaz Fórum Főmérnöknek, aki a Fórum megjelenési formáját a kéréseknek megfelelően megváltoztatja. Például nagyon nagy durranás lenne ez a válasz gomb, mert így egyszerűbb lenne hívatkozni valamire a nélkül, hogy az a valami 3X4-szer újra megjelenjen. A változást az FFM csak akkor végezheti el, ha az adminok azt egybehangzóan jóváhagyják. Gondolom ez így egyszerű, és nem ad lehetőséget arra, hogy egy nap arra ébredjünk: rá sem ismerünk a fórumunkra.

Különböző emberek vagyunk, különböző igényekkel. Viszont bármiféle komolyabb változtatás igen időigényes... Szóval akkor a cég embere lennék, és ti lennétek a főnökeim. Mivel fizetnétek ki? 8-)



Összedobhatunk neked valamennyit közösen erre a célra. Én támogatnám ezt az ötletet is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gondolkodtam a mindent megoldó, abszolút üdvözítő, végső megoldáson. :D

Beterjesztem a többi moderátorok és adminok elé megvitatásra. Azzal a céllal, hogy kössenek bele, találjanak rést a pajzson.

Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok a "találmánnyal" kapcsolatban. De nagyon ígéretesnek látszik a szememben. Ha nekik is tetszik, ők is belerakják az ötleteiket, akkor még kikerülhet ide a nyilvánosság elé is.

Ez egy moderálási metódus, vagy moderálási (nem is tudom, minek nevezzem) "algoritmus" lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Összedobhatunk neked valamennyit közösen erre a célra. Én támogatnám ezt az ötletet is...

Én biztos nem fogok pénzt kérni, követelni ezért. Én, ha pl. frissítek, azzal támogatom a fórumot. Ha érted, mire gondolok... :lol:

Több megoldás is létezhet pl. a fórum motor frissítésére. Fórummotor váltás is működhet, megfelelő konvertálás esetén.
Hozzáteszem, franc se tudja, mennyire válik be, tehát ezt így kell kezelni. Megoldható a fizetős tartalomkezelő alkalmazása ingyen is, de az már kockázatos... tehát ingyenes motort érné meg továbbra is alkalmazni. Ebből a jelenlegi phpBB az egyik legnépszerűbb...

De majd hagyom, hogy ti átbeszéljétek, mit hogyan... nem kizárt, hogy lesznek így pár órás szünetek, de nyilván nem a cél, hogy napokig álljon. Nem ártana persze több aktív admin, és ilyenek...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 21:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ebből a jelenlegi phpBB az egyik legnépszerűbb...
Na ez a baj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 22:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Átírhatok néhány kódot, hogy a botok ne tudjanak regisztrálni, stb... De nyílt forrású nyilván. Ami lehet jó és rossz.
De mivel sok éves fejlesztés, így a legdurvább hibákat már úgyis javították rajta elvileg.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 23:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto!
S kb. mennyiből jönne ki egy fizetős fórummotor? És mik a lehetőségek?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 23:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Nem ártana persze több aktív admin, és ilyenek...

Ha jön még egy moderátor, akkor hatan leszünk. Az már csak elég mindenre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.20. 06:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
deeraudio írta:
Toto!
S kb. mennyiből jönne ki egy fizetős fórummotor? És mik a lehetőségek?
db

Pl. az AVX motorja jelenleg 50e forint körül indul, és ez csak a fórum. És félévente kell megújítani +25 dollárért,
vagy többért a licencet. Én abszolút hülyeségnek és kóklerségnek tartom ezt.
Ingyenes lehetőségeket kellene majd megnézni egyszer, visszajelzéseket róla és a konvertálás minőségét,
ha szükség lesz új motorra. Át is írhatom egy kicsit a kezelését akár ennek is, hogy biztonságosabb legyen.
Viszont akkor minden frissítésnél újra kell írni/igazítani az egészet...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.20. 11:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
deeraudio írta:
Toto!
S kb. mennyiből jönne ki egy fizetős fórummotor? És mik a lehetőségek?
db

Pl. az AVX motorja jelenleg 50e forint körül indul, és ez csak a fórum. És félévente kell megújítani +25 dollárért,
vagy többért a licencet. Én abszolút hülyeségnek és kóklerségnek tartom ezt.
Ingyenes lehetőségeket kellene majd megnézni egyszer, visszajelzéseket róla és a konvertálás minőségét,
ha szükség lesz új motorra. Át is írhatom egy kicsit a kezelését akár ennek is, hogy biztonságosabb legyen.
Viszont akkor minden frissítésnél újra kell írni/igazítani az egészet...

Akkor tárgytalan. :(
Köszi!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.20. 15:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem nem nagyon kell variálgatni, max. új keresőt írni, ha szükség lesz rá.
Esetleg ha mégis kellene alternatíva, talán ez az egyik legjobban hozzápasszoló...
http://www.simplemachines.org/community/index.php#c3

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.23. 13:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A kiemelt hirdetés határideje ma este 19 órakor lejár, aki még fontolgatja az tegye meg a jelentkezését mielőbb!
Döntés (vagy szavazás) csak a jelentkezések lezárása után, de legkésőbb egy hét múlva lesz.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.23. 20:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
miczo írta:
Személy szerint mflogi kolléga javaslatát támogatnám (ha technikailag megoldható), hogy az egyes topicokban legyen a moderátor a topicgazda, vagy egy olyan ember(ek) akit az oda aktívan írók elfogadnak (kijelölnek).
Szerintem praktikus lenne, ha valamelyik moderátor "összebalhézik" (akár saját topikjában is), és a másik fél, (vagy egy olvasó), -vagy akár ő maga úgy érzi, hogy adott szituációban nem tud kellőképpen higgadt, és pártatlan lenni moderátori mivoltában-: 'moderátort szeretne' kérni, akkor egy másik független, higgadt modi alá kerüljön ideiglenesen a "törvényesség" betartásának ellenőrzése, ha kell mindkét fél rendreutasítása, esetleg az OFF topickba áttolása... míg le nem csendesednek az indulatok annyira hogy nyugodtan tisztázhatóak legyenek a félreértések...
Hogy ne szaladhasson el senkivel a végtelenbe a ló, büntetlenül. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.23. 20:52 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Ezt mi is így gondoljuk. Ennek megfelelően készül az új szabályzat.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.23. 22:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
DöG írta:
miczo írta:
Személy szerint mflogi kolléga javaslatát támogatnám (ha technikailag megoldható), hogy az egyes topicokban legyen a moderátor a topicgazda, vagy egy olyan ember(ek) akit az oda aktívan írók elfogadnak (kijelölnek).
Szerintem praktikus lenne, ha valamelyik moderátor "összebalhézik" (akár saját topikjában is), és a másik fél, (vagy egy olvasó), -vagy akár ő maga úgy érzi, hogy adott szituációban nem tud kellőképpen higgadt, és pártatlan lenni moderátori mivoltában-: 'moderátort szeretne' kérni, akkor egy másik független, higgadt modi alá kerüljön ideiglenesen a "törvényesség" betartásának ellenőrzése, ha kell mindkét fél rendreutasítása, esetleg az OFF topickba áttolása... míg le nem csendesednek az indulatok annyira hogy nyugodtan tisztázhatóak legyenek a félreértések...
Hogy ne szaladhasson el senkivel a végtelenbe a ló, büntetlenül. :roll:



Volt egy hasonló elképzelésem:

1. törvény (alapaxióma): Nem fogadható el olyan reklamáció, hogy minden moderátor és adminisztrátor egyszerre személyesen érintett!

2. javaslat (ez csak javasolt, nem kötelező): Az adminisztrátorok a saját támadhatatlanságuk érdekében (kiemelt esetek kivételével) kerüljék az egyedül végzett közvetlen végrehajtást (kitiltás, hozzászólás törlés, hozzászólás szerkesztése).
Mivel őket nem védi a moderátori napló...(Tudják módosítani azt. Toto tartott erről egy kis bemutatót, amiben demonstrálta ezt. Bemutatta, hogy még a nicknevek is átírhatóak a naplóban).
Viszont utasíthatják a moderátorokat és a többi adminisztrátort a végrehajtásra. Nyilvánosan, vagy fél nyilvánosan itt a főhadiszállás témában.
(Ez védelmet biztosít az utasítás kiadójának és a végrehajtóknak is az ellen, hogy visszaéléssel lehessen őket vádolni, mivel egyértelműen látható minden admin, meg moderátor számára a folyamat).

3. (törvény): Ha bármelyik fórumtag részéről bejelentés érkezik, hogy őt, vagy mást személyes érintettséggel moderáció ért és a moderátori naplóban a kifogásolt időtartományon belül a sérelmet szenvedett felhasználó ellen végrehajtás (hozzászólásának a szerkesztése, törlése, a felhasználó kitiltása) történt, akkor ez automatikusan visszaélésnek minősül. További vizsgálatot nem is igényel, az eljáró moderátor nem magyarázhatja meg a történteket.

4. (javaslat): Ha a moderátor nem teljesen bizonyítható szituációkban cselekszik, amire nincs minden kétséget kizáró alibije, akkor nem végez "végrehajtást". Csak át helyezhet hozzászólásokat a karanténba.

5. (törvény): A karanténba helyezett hozzászólásokhoz az áthelyező (és az esetleges többi személyesen érintett) nem nyúlhat hozzá, nem szerkesztheti őket (naplóba azonnal látszik, ha ezt tette). Közlemény rovatba értesítőt ír, hogy kinek mennyi hozzászólását vizsgálati céllal karanténba helyezte. (Ezt a helyszínen is közli, ha durva a helyzet.) A továbbiakban semmi dolga nincs ezekkel. Beírja a karanténba, hogy áthelyezett x darab elbírálásra váró hozzászólást. Valamelyik arra járó adminisztrátor, vagy moderátor benéz a karanténba. A talált hozzászólásokat megnézi. Ez után lezárja (lepecsételi) egy hozzászólással, hogy átvette az elbírálásra váró hozzászólásokat. Ezután 3 lehetősége van: törli, visszahelyezi, vagy moderálva visszahelyezi a hozzászólásokat. Senki nem vádolható személyes érintettséggel...
(Nagyon kényes esetekben az áthelyező moderátor kérheti még az alapos elbírálást. Tehát egynél több valaki vegyen részt a hozzászólások elbírálásban).
A döntést hozó tisztségviselő(k) határozzák meg a szankciókat. (Tehát nem az, aki a hozzászólásokat áthelyezte). Kihirdetik az ítéletet a közlemények rovatban. A végrehajtást ezután bárki elvégezheti, akinek megvan a jogosultsága. (admin,mod) Ekkor már tök mindegy, ki hajtja végre...

6. (javaslat) Durva szituációk megfékezésére lehet használni a téma lezárást, meg az 1 napos kitiltást (ámokfutás esetén). Az ilyen kitiltás indoklásában mindenképpen fel kell tüntetni a vizsgálati célt, valamint, hogy maximum 24 óráig, vagy egy másik tisztségviselő megérkezéséig tart mindössze. Közlemények rovatba is közölni kell. Az ámokfutást bizonyító hozzászólásokat karanténba kell tenni, nem szabad törölni...

7. (törvény) X idő elteltével nem fogadható el visszaéléses reklamáció.



Saját felelősségre, ha valaki biztos benne, hogy nem lesz belőle gondja, akkor használhatja hagyományosan a szerkesztés, meg a törlés, meg a kitiltás funkciót. De, ha valaki bevádolja jogtalansággal, akkor megszívta. Nem kötelező vizsgálódni az ügyében...

Vitára, egyet nem értésre nincs lehetőség így:

pl: -Józsi, hiába mondod, hogy jogosan jártál el, ott van a naplóban a hozzászólás törlés a neved mellett a megfelelő időpontban... A karanténba meg van valami? Tudod, mi van leírva ugye? Akkor meg miről beszélünk...
Meghatározott számú ilyen eset után visszavonható a jogkör, azt ennyi...

(törvény: kötelező figyelembe venni. javaslat: mindenki a saját érdekében tartja be. Ha nem, ő járhat rosszul)

Példa: ha én törlöm XY hozzászólását elfogultságból és a Sajti ezt meglátja, egy szavam nem lehet, tök mindegy én mit állítok... Ha az XY jelenti be x időn belül, ugyanígy egy szavam nem lehet. Visszaélést követtem el. Vizsgálni sem kell...

Ha be teszem karanténba a hozzászólását, közleményekbe beírom, utána XY-nak van kuss. Minden további reklamációja szintén karanténba helyezhető. A szabályzat az orra alá dörgölhető... Elég nehéz szerintem fogást találni a jogszerűségen, mivel nem én töröltem a hozzászólást, ha az törlésre kerül. Semmilyen személyes érintettséggel, visszaéléssel nem vádolhat be senki senkit.... A bizonyíték is az orra alá dörgölhető, mindig van tanú mindenre stb...

Azon kívül kétélű a dolog, a hamis vád is azonnal visszaellenőrizhető, ha valaki bosszúból bevádolja a moderátort kitalált visszaéléssel (volt már ilyen, nem egyszer).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.23. 22:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Esetleg + ötletekkel lehetne finomítani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 16:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lenne majd egy eldöntendő kérdés is...

Legyen-e új fórummotor, vagy inkább a jelenlegi legyen frissítve?
Ha jelenlegi frissülne csak, az mentés alapú lenne, tehát csak le lenne zárva a fórum addig, amíg lementeném a saját gépemre, frissíteném, majd visszatölteném az újat.

Vagy legyen-e új fórummotor, feltéve, ha megoldható a konvertálás?
Ezt tudom ajánlani hozzá: http://www.simplemachines.org/community/index.php#c3

Vagy ne történjen semmi, maradjon minden így, ahogy most van. Fogalmam sincs, meddig tartana az esetleges leállás, de nyilván nem tartanék szünetet közben, tehát minél előbb kész lenne.

Ezt döntsétek el ti, aztán majd várom, mit hogyan.

Frissítés közben csinálhatok ide egy alternatív fórumot. Ugyanaz lenne, mint ez, csak teljesen újan, és ideiglenesen.
Hogy addig is legyen kommunikáció. Csatolmányokat nem lehetne feltölteni rá+a régi állomány sem lenne elérhető addig.
Taglista importálva lenne.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 18:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Szerintem a célnak megfelel ez a fórummotor, a felosztást is megszokta már mindenki, azért, hogy újabb legyen, nem érdemes egy csomó energiát beleölni. Ez egy (1) vélemény. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 18:59 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Szabó Zoltán írta:
Szerintem a célnak megfelel ez a fórummotor, a felosztást is megszokta már mindenki, azért, hogy újabb legyen, nem érdemes egy csomó energiát beleölni. Ez egy (1) vélemény. :D

Én is ezzel értenék egyet, amúgy is sok apróságot javítani kell, nálam már "készül" a lista.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 19:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
deeraudio írta:
Én is ezzel értenék egyet, amúgy is sok apróságot javítani kell, nálam már "készül" a lista.
db
Neked javasolom, hogy nézzél szét azon az oldalon, úgy alkoss objektív véleményt. Javítás, módosítás is megoldható, viszont frissítés alkalmával ezeket újra kell igazítani/írni, mivel az alap motorban ugye ezek nincsenek benne.
Mondjuk nekem bárhogy jó, sima frissítéssel kevesebb dolgom van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 10:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Moderátornak ketten jelentkeztek: appme és LUCKY01.
Appmet a tisztségviselői csoport egyetlen tagja sem, míg LUCKY01 kinevezését mindannyian támogattuk.
Így tehát egyetlen jelölt maradt, amely feleslegessé teszi bármiféle szavazás elindítását, lebonyolítását is.

A határozat szerint LUCKY01-et 2015. december 01.-től kinevezzük moderátorrá, abban az esetben, ha addig (2015. november 30. 24h-ig) semmilyen indokolt vétó nem érkezik ellene.

Kérem tehát azon fórumtagokat, akik egyértelműen bizonyítani tudják LUCKY01 alkalmatlanságát, azok vagy itt, vagy PÜ-ben valamelyik admin felé tegyék meg mihamarább!

Köszönettel!
Tisztségviselői csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 17:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Üdv!

Sikeres megválasztása alkalmából gratulálok LUCKY01 fórumtagnak, munkájához jó egészséget és jó eredményeket kívánok!

appme


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 19:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor majd döntsétek már el a fórummotor kérdését is... Hogy mi legyen vele?
Demo: http://www.simplemachines.org/community ... arian-utf8
Ezt bárhogy lehet módosítani, egyértelműen a phpBB ellenfele, valamiben többet is tud.
Viszont ez is olyan, mint az új munkahely. Másmilyen néhol.

Vagy legyen egyszerű phpBB frissítés majd valamikor? Ekkor a verziószám változik.
Hihetetlenül rugalmas vagyok ebben a témában, mint deeraudio az ismertebb arcokhoz, viszont
akkor el is várnám, hogy ha már felvetődött a kérdés, legyetek szívesek többen egyértelműen válaszolni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 23:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Akkor majd döntsétek már el a fórummotor kérdését is... Hogy mi legyen vele?
Demo: http://www.simplemachines.org/community ... arian-utf8
Ezt bárhogy lehet módosítani, egyértelműen a phpBB ellenfele, valamiben többet is tud.
Viszont ez is olyan, mint az új munkahely. Másmilyen néhol.

Vagy legyen egyszerű phpBB frissítés majd valamikor? Ekkor a verziószám változik.
Hihetetlenül rugalmas vagyok ebben a témában, mint deeraudio az ismertebb arcokhoz, viszont
akkor el is várnám, hogy ha már felvetődött a kérdés, legyetek szívesek többen egyértelműen válaszolni.

Toto tényleg köszönöm a fáradozásod és hogy foglalkozol a kérdéssel, de hidd el a fórum időnkén így is sok időt vesz el tőlem, ezért most nem szeretnék egy új felületen kutakodni a már begyakorolt funkciók után, persze ez csak az én véleményem, de ha a többiek szeretnék uccu neki!
Azt is gondolom, hogy jelenünkben már nagy előrelépés lenne a sima frissítés és az apróbb hibák, hiányosságok javítása is. Szvsz ha majd ezen túl leszünk, ha már a kezünkben a domain, ha már bejárattuk az új szabályzatot, vagyis kb. egy év múlva, mikor éppen más dolgunk nem akad, akkor merjünk nagyobbat lépni.
Nem vagyok az újdonság a fejlődés ellen, de ha az új felület most mindenkitől több energiát követel, akkor inkább maradjon a megszokott.
Ezt pedig kifejtenéd bővebben, mert nem világos számomra: "Hihetetlenül rugalmas vagyok ebben a témában, mint deeraudio az ismertebb arcokhoz..."
Szvsz én mindenkivel rugalmas vagyok kivéve, ha valaki el nem töri bennem a rugót. :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 23:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tesztelés képen telepíthetek valahova egy olyan fórummotort, hogy ismerkedjetek vele.
De maradhat ez a phpBB is. Viszont célszerűbb a motorba nem belenyúlkálni, mert akkor minden frissítésnél
igazítani kell, stb... több kód változhat, tehát sokszor nem kevés meló.
Ezért javasolnék inkább egy újabb motort, mint amilyen az SMF is, feltéve, ha beválik.
Kb. ez a kettő a legismertebb ingyenes motor, de ezenfelül több 10 féle létezik, csak nincs mellette ekkora support.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 00:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem sokkal fontosabb az alapfunkciók hibamentessége, a megbízható és stabil müködés.
Egy fórummotor jó vagy kevésbé jó müködésével csak használat közben fogunk megismerkedni, senki nem áll neki csak úgy tesztelni, televágni többezer hozzászólással, képpel, mindezt csúcsterhelés alatt, sok userrel, többszálú hozzáféréssel.
Ha meg vált az ember egy másikra és kiderül hogy pont a csúcsterheléseket nem bírja, vagy csak néha beszarik a motor, akkor ez rengeteg munka annak aki karbantartja, a fórumközösség meg nem nyert semmit.
Sajnos ezeket ilyen ad-hoc nyomkodással nem lehet kitesztelni, csak komoly mesterséges tesztkörnyezetben, vagy sokfelhasználós élö fórumon, de ez azt hiszem nem is a mi dolgunk.
Lehet hogy kicsit maradinak tünik, de az informatikában pl alaptétel: Élö, müködö rendszert ne piszkálj!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 09:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerinted én ajánlnám a fórummotort, ha a stabil működésében nem lennék biztos? Többen, mint 10 ezren használják,
Magyarországon is ismert, én is szoktam userként használni.

miczo írta:
Élö, müködö rendszert ne piszkálj!

Ha nem értesz hozzá, és nem tudod elhárítani, megjavítani a problémát. Ugye. Mint pl. dolgozóként ne piszkáld a cég számítógépes rendszerét. De nagyon rossz a felfogásod... Jó, mondjuk phpBB most már elég jónak mondható biztonság területén, de ez sem volt mindig így. Ha ilyen hozzáállás mellett üzemeltetnél fórumot, kapcsolhatnád le, mint Shalafi a másikat a sok bot hozzászólása miatt pl., stb.

Több phpBB-t módosítottam localhostban, és volt olyan napom, amikor 3000 egyedi napi látogatóm volt. Biztonságra ügyeltem természetesen.
Rejtés:
Na mindegy, megyek, és még rendelek csakis magamnak még néhány 2SB649A/2SD669A hitachi tranzisztort...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 11:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szerintem is maradjon ez a fórum motor, és megjelenés, csak azt az egy-két kis hibát kellene kijavítani.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 11:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
dys-cus írta:
Szerintem is maradjon ez a fórum motor, és megjelenés, csak azt az egy-két kis hibát kellene kijavítani.

Akkor beszéljük meg, hogy milyen hiba kijavítására gondolunk? Ugye mert több is van... ami sokszor szubjektív...
vagy esetleg érzés vagy előítéletes alapú döntések sorozata...
Kereső letiltását kellene egyszer megoldani ugye... de mi lenne még ezenkívül? Gondolom phpBB frissítés a legújabb verzióra, és még?

Néha láthatóan akadozik a fórum, de ez nem a motor hibája. Jellemző szokott lenni a tárhely szolgáltatókra, hogy egy bérelt sávon egy géppel üzemeltetnek több weboldalt, aztán ha már sok a lekérés, az egész akadozik, vagy éppen teljesen megakad. Ugye üzemeltetés szempontjából olcsóbb így.

Vagy lehet csinálni a fórumnak külön szervert, külön bérelt parkban. Ugye kell hozzá egy szerver, vagy legalább egy megbízható PC... Teljesen tökéletes lenne a fórum üzemeltetésére. Hátránya, hogy bérelni kell az infrastruktúrát a gépparkban... Szóval havonta legalább 10-15e Forint... és működnie kellene a gépnek, ha elszáll, nincs fórum, tehát karbantartók is kellenek hozzá. Szóval nem költséghatékony.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 12:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nekem leginkább a válasz gomb hiányzik. Ha lenne, minden áttekinthetőbb lenne, nem szerepelne semmi sem 3-szor. A másik, hogy az "Aktív témák" nevű gomb sem működik.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 13:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor mi legyen? Kb. egy teljes napos leállás a frissítés miatt (fórum kikapcsolása, letöltése, frissítése, sikeres frissítés után feltöltése, beállítása, tesztelése), vagy menjen minden ugyanúgy, mint eddig, csak vegyem ki a keresőből a tiltást,
és csináljak válaszgombot? Aktív témák, új hozzászólások is a keresőhöz tartozik.
Rejtés:
De azért ne adjatok 100 változtatási kérelemlistát, ne bohóckodjunk már, akkor legyen új, fórumhoz megfelelőbb motor...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 13:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Totó, nem kételkedem a szakmai hozzáértésedben. Azt viszont kérném Töled, hogy ne támadj már azonnal, és ne kezdd el minösíteni a felfogásom, amit nem is ismersz. Határeset, hogy nem kérek Rád moderálást emiatt. Pont most egyeztünk meg hallgatólagosan valamiben, hogy van új moderátorunk és elcsendesednek ezek a hullámok. Tényleg mellözzük a személyes vonatkozásokat.

A fórummotorral kapcs ezeket a lehetöséget látom:
1. A jelenlegi fórummotorral lehet együtt élni, a funkciói kielégítöek, stabil, müködik - maradjon ez.
2. Kisebb javítások ráférnek, tényleg csak 1-2 funkció be és kikapcsolása (config) - de ezek a módosítások nem lesznek a stabil müködés kárára.
3. Több dolgot is javítani kellene - ekkor viszont tényleg érdemes megfontolni egy olyan motor használatát, ami ezeket eleve tudja (tehát alapból bennevan és már stabil, nem kell szétkonfigolni az egészet).

Ha sok módosítási kérés érkezne, és ezek tényleg kellenek, akkor megfontolandó a 3. pont. Jelen motorba nem nyúlnék mélyebben, mert ez sokkal több hibalehetöséget rejt mint egy új (ismert, stabil) telepítése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 13:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Miért, mit írtam, ami számodra támadás, vagy éppen moderálást kíván? Te írtál valamit, én válaszoltam megfelelően rá.
És igen, rossz a felfogásod, mivel az még nem elég, hogy ha valami jól működik, maradjon úgy is. Offline rendszereknél talán, de itt nem minden esetben. Mondjuk offline esetében is lehetnek gondok. (időformátum, túlcsordulás, stb...)
És te ezért hívnál moderátort? És örüljek, hogy nem tetted meg. Ne már...

A többivel részben egyetértek. Viszont amik itt le vannak írva, azok nem nyúlnak bele az adatbázis kezelésbe, fájlfeltöltésbe, szűrőbe, stb...
Keresői tiltást kell kiiktatni, meg válaszgombot tervezni. Viszont itt mindenre gondolni kell, tehát törölt hozzászólásra is.
Így minden válasznál célszerű az eredeti hozzászólást menteni egy külön adatbázisba, amely megnyitható lesz akkor, ha user kéri. És az a hozzászólás lesz benne, amire eredetileg válaszolt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 14:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Amikor azt írod valakinek, hogy rossz a felfogása, akkor minösíted az illetöt, ezáltal személyes terébe gázolsz és az lehet, hogy harapni fog. És már kezdödik is a karate.
Ha azt írod, hogy "..ezzel én abszolút nem értek egyet, szerintem, jelen esetben ez a felfogás hibás..." akkor a véleményed fejezted ki, és ez nem lesz bántó és nem hat minösítésnek a másik ember számára (mert nem is az, ez a Te véleményed).
Érted-e a külonbséget? Szerintem ezeket a fogalmazásbeli finomságokat érdemes lenne használnod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 14:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rendben van, lehet diplomatikusabb, másokra jobban odafigyelőbb választ is adni.
Viszont azt ne felejtsd el, hogy én sem akarok a fórumnak instabil, nem biztonságos rendszert adni.
Csakis olyat, amit előttem már sokan leteszteltek, és használják.

És te pont úgy írtad, mintha ezeket figyelembe sem vettem volna kb. Tehát valahol te is minősítettél...
Ez olyan, mint a pozitív visszacsatolásba beállított mocskos kéztörlő... Nekem be lehet szólni, de akkor legyen mellette
tudás és objektív tapasztalat (ne kétes jellegű) is szakmai területen belül (megfelelő kategóriában). És akkor a válasz is odafigyelőbb lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 01:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
LUCKY01 moderátor üdvözlünk körünkben!!!
Az elkövetkezendőkben a tisztségviselőktől kapsz segítséget a feladataid ellátásához.

Tisztségviselői csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 10:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Lucky én is gratulálok neked, de nem kívánok sok munkát. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 22:10 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Sziasztok!

Köszönöm a bizalmat, és a lehetőséget!

Üdv.: LUCKY01


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség