audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.16. 19:15 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A problémás napok és moderációs viszontagságok után, felvetődött a szükségessége további moderátorok kijelölésének - megszavazásának.
Első sorban olyanokra van szükség, akik lehetőleg nap mint-mint nap, vagy naponta többször rá tudnak nézni a fórumra és kedvet éreznek ahhoz, hogy részt vegyenek a fórummunkában, hogy tisztséget vállaljanak.

Készülőben van egy frissített szabályzat is, mely egyszerűsége miatt könnyedén betartható és betartatható a fórumtagokkal, ezáltal megkönnyítve a moderátorok munkáját, döntéseit - optimális esetben megszünteti a moderátori konfrontáció lehetőségét.

Továbbá várjuk olyan a php programozáshoz értő fórumtag jelentkezését is, aki a háttérmunkában szívesen részt venne (php frissítések, javítások, apróbb módosítások, stb.).

Itt lehet jelentkezni, megvitatni, kérdéseket feltenni, szavazni, vétózni, stb.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 00:35 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Sziasztok!

Én elvállalnám...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 13:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Én szívesen vállalnék ilyen köztisztséget, ha elfogadnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 16:30 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Még nem határoztuk meg, hogyan juthatnak el a jelöltek a moderátorságig.
Minden esetre van pár buktató...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
sajti írta:
Még nem határoztuk meg, hogyan juthatnak el a jelöltek a moderátorságig.
Minden esetre van pár buktató...

Sajti

Helyes! Sértődős, személyeskedős se legyen.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 21:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nehéz olyan moderátort találni, aki nem sértődne meg.

Én néha-néha szívesen besegítettem volna a további PHP-s ügyekbe is, viszont nem igazán nyeri el a tetszésemet,
ahogy azt meghálálták volna egyesek... Miszerint bármi technikai probléma esetén Toto lett volna a felelős, ugyanez
akkor is, ha fórum továbbfejlesztésére került volna a sor. Ha pedig levegőt sem tudok venni bármiféle frissítés alkalmával,
akkor tényleg felesleges az egész. Olyannal meglettem vádolva, hogy csak a nekem tetsző témákat telepítettem... pedig
egyszerűen csak az van, hogy nem igen van jól működő phpbb téma. Igazság szerint építeni is kellene azt is valakinek...
Na mindegy. Mindenki utál valamiért... :lol:

deeraudio, sajti, dys-cus, KD... ezek mehetnek moderátornak, megfelelő új szabályzat betartásával. Ezt kell kidolgozni.
Az, hogy ki mennyire fogja objektívan betartani, az más téma. De mivel hobbifórum, ezért kisebb (nagyobb) bakik elfogadhatóak még...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 21:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Látod milyen nyehéz dolog a demokrácia:)
sokszor pl nem működik:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 08:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Üdv!
Szerintem a problémák csökkentésére a modik számát minimálisra kellene csökkenteni arra alkalmatlan pszichés emberek korlátozásával.
Ezzel sok súrlódást, veszekedést lehetne elkerülni, és egyben a Fórum a tagjainak számának csökkenését is el lehetne kerülni. Egyben a témák írására több fórum tagot lehetne késztetni.
Erre próbaként jól alkalmazható a Blog tér megnyitása, ahol mindenki a saját témáját moderálhatja, ahogy már más blogokon gyakorlatban bevált.
Aki már valaki a saját Blog téren huzamosabb ideig a gyakorlatban bizonyított, később modi is lehetne.
M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 09:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Üdv!
Csak érdeklődöm, hogy ne hibázzak itt OFF-okkal.
A mostani hsz-emet megelőző 3-al kapcsolatban miért volt az én első hsz-m OFF?
Véleményem volt, szerintem empatikusan és tisztelettel szóljunk egymáshoz...
Modik se kellenének, ha így történne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 09:49 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Szvsz mindkét előttem látható HSZ egy kicsit OFF (appme szerintem a múltkori is az volt).
Ez a téma egy kiemelt fontosságú "hirdetés", amelyben jelentkezni lehet moderátornak (vagy felkérni valakit) és dönteni, véleményt formálni a jelentkezőkről.

Minden egyéb (hogyan kéne moderálni, mi lenne a jó, legyen blog, javaslatok, vélemények stb. ) máshová való.
Esetleg létre kell hozni egy "Vélemények és ötletek a fórum működéséről", vagy valami hasonló névvel egy témát és az ilyen jellegű HSZ-ek oda mehetnének.
(Persze maradhatnak is itt, ez nem volt felszólítás, csak ha rendet szeretnénk ezekre is érdemes odafigyelni.... ;) )
db


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2015.11.18. 09:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 09:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Idézet:
Itt lehet jelentkezni, megvitatni, kérdéseket feltenni, szavazni, vétózni, stb.

Akkor én ezt félreértettem, a többiek pedig nem.
Feltettem egy meglátást, amit már lehetett vitatni, véleményezni.
Addig mit kellett volna megvitatni, nem tudom, míg nincs egy vélemény és ahhoz csatlakozva/hivatkozva lehet észrevételezni, volt is.
No mindegy...
Elnézést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 09:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
appme írta:
Idézet:
Itt lehet jelentkezni, megvitatni, kérdéseket feltenni, szavazni, vétózni, stb.

Akkor én ezt félreértettem, a többiek pedig nem.
Feltettem egy meglátást, amit már lehetett vitatni, véleményezni.
Addig mit kellett volna megvitatni, nem tudom, míg nincs egy vélemény és ahhoz csatlakozva/hivatkozva lehet észrevételezni, volt is.
No mindegy...
Elnézést.

Igen, igen kicsit félreérhető (bocs), de a jelentkezők személyéről, azok alkalmasságáról kell szóljon a "vita", esetleg hogy hány kell még, szorosan csak a témáról...
Semmi gond. ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 10:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
deeraudio írta:
appme írta:
Idézet:
Itt lehet jelentkezni, megvitatni, kérdéseket feltenni, szavazni, vétózni, stb.

Akkor én ezt félreértettem, a többiek pedig nem.
Feltettem egy meglátást, amit már lehetett vitatni, véleményezni.
Addig mit kellett volna megvitatni, nem tudom, míg nincs egy vélemény és ahhoz csatlakozva/hivatkozva lehet észrevételezni, volt is.
No mindegy...
Elnézést.

Igen, igen kicsit félreérhető (bocs), de a jelentkezők személyéről, azok alkalmasságáról kell szóljon a "vita", esetleg hogy hány kell még, szorosan csak a témáról...
Semmi gond. ;)
db

Vélemény (OFF)
Jutott még eszembe: Áldásos lenne elsőnek azt köztudottá tenni, hol és milyen legyen a kerítés. A pontos, rá hivatkozható moderálási szabályokról írok.

Tehát, amíg nincs meg, mit kell betartani és betartatni szabályokat, addig a jelentkezés biankó.
Ettől még fenntartom a szándékomat, jelentkezést, de fontosnak gondolom a fentieket, sorrendet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 10:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Folyamatban van...
Készül az új szabályzatterv, majd ha meglesz arról lehet a megfelelő helyen építő jellegű kritikát gyakorolni.
Aki ide jelentkezik, az a szabályzattól függetlenül tisztában van a feladat súlyával, ha nem, akkor nem is fog jelentkezni, mert talán a fórumot sem olvassa eleget...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 10:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Toto írta:
. Mindenki utál valamiért... :lol:


az a gond veled Toto, hogy neked van egy bizonyos mentalitásod, amitől téged eddig senki nem tudott eltéríteni akárhányan próbálták,

az a bizonyos "vaktyúk is talál szemet" című, ez nem utálatból fakad hogy neked erre mindig fel van hívva a figyelmed, de te mégis vagy annyira akaratos hogy közutálatnak tudd be (ami Egoskodás a javából), Neked az a lényeg hogy mindig meglegyen a felfedezés öröme (ami ráadásul tipikusan ebből a botladozásból fakad,amire más helyből legyint ) és amilyen rettenetesen jóhangúnak írod le a legutóbbi
felfedezésed az pontosan annyira disszonánsnak és belebotásnak tűnik, ráadásul ahány topikba meg fórumra át cross-postolod, annyira visszhangos is (a puffanás).

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 11:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Megint sok az off. Nap végén ismét takarítva lesz....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 12:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Érdekes módon a kedves fórumtagok nem szeretnek részt venni a döntési helyzetekben, de reklamálni, viszont annál inkább, ha nem tetszik valami. Pedig korábban az azt érintő döntésben részt lehetett volna venni....

Az összes témában, amikor véleményt kértem döntésekben, vagy admint kellett volna választani, vagy most moderátort, mindig az lett a vége, hogy a döntésekbe szinte senki nem vett részt, viszont az ilyen témákba keletkező hatalmas offolásokba mindenki kedvét lelte. Mindenről volt szó mindig, csak pont amiről kellett volna, arról nem.

Itt most jelentkezni kéne, támogatni, vagy ellenezni a jelentkezőket, stb.

Két biztos jelentkező van idáig. Az egyik már moderátor egy kisebb modellezős fórum off topic-jában. Meg lehet nézni az eddigi tevékenységét ott. (szerintem önmagáért beszél az az off sarok).

El lehet dönteni belőle, hogy mennyire lenne alkalmas moderátornak ide.... :

http://forum.rcmodell.hu/showthread.php ... ed!/page24

(Még a mi fórumunkról is ír ám ott rendszeresen. Az utolsó 3-4 oldalon... A 24. oldalon ajánlom (pont a mi kis fórumunkról írt) "Utazás apátiába" című művét. Szerettem volna én is hozzászólni, mert olyan érdekes a téma, de hát valahogy meg lett hiúsítva a kísérletem erre, szóval ez máig nem sikerült...valami mindig "közbejön ott" és elszabotál a vélemény nyilvánításban)

A másik jelöltről nincs ennyi infónk. (nekem például szimpatikus jelölt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 13:19 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
deeraudio írta:
Esetleg létre kell hozni egy "Vélemények és ötletek a fórum működéséről", vagy valami hasonló névvel egy témát és az ilyen jellegű HSZ-ek oda mehetnének.
db


Támogatom az ötletet!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 13:25 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
deeraudio írta:
Folyamatban van...
Készül az új szabályzatterv, majd ha meglesz arról lehet a megfelelő helyen építő jellegű kritikát gyakorolni.
Aki ide jelentkezik, az a szabályzattól függetlenül tisztában van a feladat súlyával, ha nem, akkor nem is fog jelentkezni, mert talán a fórumot sem olvassa eleget...
db


Sziasztok,
ha minden jól megy, akkor az új szabályzat készen lesz a hét végéig. Akkor felteszem, és mindenki átolvashatja.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 17:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
sajti írta:
deeraudio írta:
Folyamatban van...
Készül az új szabályzatterv, majd ha meglesz arról lehet a megfelelő helyen építő jellegű kritikát gyakorolni.
Aki ide jelentkezik, az a szabályzattól függetlenül tisztában van a feladat súlyával, ha nem, akkor nem is fog jelentkezni, mert talán a fórumot sem olvassa eleget...
db


Sziasztok,
ha minden jól megy, akkor az új szabályzat készen lesz a hét végéig. Akkor felteszem, és mindenki átolvashatja.
Sajti


Off:

Őszinte leszek: nekem nem igazán tetszik, hogy te egyedül csinálod a szabályzatot! Tudod van 3 választott adminisztrátor, meg 2 moderátor, akiket be kéne vonni ezekbe a döntésekbe nem pedig az általad egyedül kitalált szabályzatot lenyomni mindenkinek a torkán. Ebbe bizony még a fórumtagokat is kőkeményen, aktívan bevonnám szavazás útján, javaslataikkal, stb. Nekem is lenne jó pár javaslatom!

Néhányat le is írtam a főhadiszállás témába például....


Nincs azzal gondom, hogy dolgozol vele, nagyon köszönjük, de valahogy egy szóval sem említetted idáig, hogy bárki aktívan részt vehetne a szabályzat megalkotásában rajtad kívül, vagy eddig ez van, mi a véleményetek? Semmi ilyen. Ha kész lesz, majd kiteszed, azt csá... Mi meg fogadjuk el mindenképpen vagy mi a szándékod?

Lehet, hogy teljesen jó lesz a szabályzat, amit csinálsz, de arról nem tudunk semmit, hogy mennyire van beleszólás ebbe, arra az esetre, ha mégsem így lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 17:59 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
KD mester írta:

Off:

Őszinte leszek: nekem nem igazán tetszik, hogy te egyedül csinálod a szabályzatot! Tudod van 3 választott adminisztrátor, meg 2 moderátor, akiket be kéne vonni ezekbe a döntésekbe nem pedig az általad egyedül kitalált szabályzatot lenyomni mindenkinek a torkán. Ebbe bizony még a fórumtagokat is kőkeményen, aktívan bevonnám szavazás útján, javaslataikkal, stb. Nekem is lenne jó pár javaslatom!

Néhányat le is írtam a főhadiszállás témába például....


Nincs azzal gondom, hogy dolgozol vele, nagyon köszönjük, de valahogy egy szóval sem említetted idáig, hogy bárki aktívan részt vehetne a szabályzat megalkotásában rajtad kívül, vagy eddig ez van, mi a véleményetek? Semmi ilyen. Ha kész lesz, majd kiteszed, azt csá... Mi meg fogadjuk el mindenképpen vagy mi a szándékod?

Lehet, hogy teljesen jó lesz a szabályzat, amit csinálsz, de arról nem tudunk semmit, hogy mennyire van beleszólás ebbe, arra az esetre, ha mégsem így lesz?


OFF

Természetesen nem arról van szó, hogy én kitalálom, aztán kötelező lesz. Megbeszéltük az adminisztrátor kollégával az első néhány ötletet. Utána én vállaltam, hogy formába öntöm, és felteszem ide. Természetesen utána véleményeket fogunk várni, és annak fényében fogjuk közelíteni a végleges verziót.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 18:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A végleges verzióba figyelembe lehetne venni a fórumtagok javaslatait (a nagyon ésszerűtlen, életképtelenek kivételével).

A végén pontonként lehetne 1db szavazást rendezni a kiforrott javalatokról (legyen benne, ne legyen benne a szabályzatban). Mondjuk 1 hétre. Az egy hetes szavazás után meglenne a végleges szabályzat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 18:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Pédául régebben rendeztünk ilyen szavazásokat.

http://www.audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=128&t=1017

(Ezt a kérdést például már megszavaztuk. Szerintem szerepeljen az új szabályzatban is....)

A többi pontról is hasonló szavazást kellene csinálni a legvégén...

(Az offjainkat majd át kéne helyezni valahová)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 18:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Legalább két új moderátort szeretnénk, LUCKY01 úgy gondolom teljes mértékig támogatható.
A szabályzat szerint egyszerűsödik a moderátorok helyzete, problémás esetben egyből fordulhatnak egy adminhoz, aki megvitatva a többiekkel meghozzák a
végleges döntést (pl. előfordulhat felfüggesztés döntésig, ha valaki "csúnyán" aktív).
Várjuk a jelentkezőket továbbra is!

A szavazást lehet egyszerűsíteni kéne a fórumszabályzattal kapcsolatban. Egy hétig lehetne hozzászólni, vétózni, ha valami nem tetszik, vagy
van jobb ötlet - s közben folyamatosan véglegesítődik, formálódik.
Ha egy hét után nincs ellenszavazat akkor életbe lép, vagyis igenekre nincs szükség - ne legyenek "nem"-ek ez a lényeg.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Elmebetegekből lehetőleg azért ne legyen itt moderátor!

Akinek kedves a további itteni sorsa, az jelentkezzen, vagy támogasson egy általa elfogadhatónak tartott jelöltet, fordított esetben meg éljen a vétó jogával.

Ne legyen már ekkora apátia. Folyton az van.... De reklamálni mindenki tud...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 21:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Legalább két új moderátort szeretnénk, LUCKY01 úgy gondolom teljes mértékig támogatható.


LUCKY01-et támogatom én is!

Viszont egy ekkora fórumra, ilyen kevés emberre legyen 4 admin, meg legalább 4 moderátor? A fél fórum moderálja a másik felét?

Marha nagy gáz lesz ebből. Cselekvésképtelenség, soha egyet nem értés, döntésképtelenség. Most is meggyűlt a bajom sajtival. A szerintem jogos provokatív és off hozzászólás törlésbe beavatkozott, mert szerinte nem jogos. Szerintem meg igen. Ilyen szinten is felülbírál, nem csak ebbe, mindenbe. Abba, hogy szerkesztem a hozzászólásaimat, stb... Már most gondok vannak a vélemény eltérések miatt, amik szubjektivitásból adódnak...

(Különben is, páratlan szám jobb lenne. 3 pont ideális. Minden kérdés eldönthető szavazással...)

Az appme-t meg nem támogatom. 1 minusz rá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szavazás:

Legjobb a gépi szavazás. Nem meri senki a véleményét megírni semmiről, nehogy valami "baja" legyen belőle később, vagy mittudom én miért...

Szavazásokra legjobb a gépi szavazás, ahol névtelenül lehet szavazni.

A hozzászólós, "nyögjed be a véleményed" szavaztatást én is próbáltam több alkalommal (mflogi több esetben, admin választás, appme ügy, stb). Nem lett soha érdemi részvétel. Az ilyen névtelen szavazásokon 50-100 ember is részt vesz itt a hozzászólásos szavazás 2-3 emberével szemben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Idézet:
Az appme-t meg nem támogatom. 1 minusz rá...

Azért én csak folyamodnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:36 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
appme írta:
Idézet:
Az appme-t meg nem támogatom. 1 minusz rá...

Azért én csak folyamodnék.


A jelentkezésedet természetesen tudomásul vettük. A fórumszabályzat kidolgozása után lesz döntés a moderátori pozíciókról.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
sajti írta:
appme írta:
Idézet:
Az appme-t meg nem támogatom. 1 minusz rá...

Azért én csak folyamodnék.


A jelentkezésedet természetesen tudomásul vettük. A fórumszabályzat kidolgozása után lesz döntés a moderátori pozíciókról.

Sajti

Rendben. Csak azért írtam még egyszer, mert nem tartom etikusnak ebben a topikban a jelöltek minősítését, ajánlását, nem ajánlását.
Ennyit szerettem volna még elmondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Véleményem szerint minden jelentkezőnek adassék meg a megmérettetés lehetősége (ez vonatkozzon a régi moderátorokra is). Továbbá legyen a szavazás titkos, és határozzatok meg egy minimális szavazati mennyiséget amit el kell ahhoz érni, hogy valakiből (kevés számú jelentkező esetén is) moderátor lehessen...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát, már pedig itt ez a szokás.

Minket dys-cussal Sanyi jelölt ki annó, azt hiszem 3 hónap, vagy fél év előzetes próba idővel. Amin meg is feleltünk...

Mikor bejelentette, te nem csak hogy vétóztál (pedig ott nem volt ilyen lehetőség) hanem útszéli stílusban mocskolódtál.

(Az egész el van rakva egy rejtett topickban). Te pont ezt csináltad, akkor annó. Csak sokkal dúrvább, alpáribb stílusban.

Szóval most ne legyen kifogásod. Viseld el. Én is elviseltem... Másképp hogy döntsük el, hogy legyél e itt moderátor?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
appme írta:
...nem tartom etikusnak ebben a topikban a jelöltek minősítését, ajánlását, nem ajánlását.

Úgy gondolom, ebben maximálisan igaza van...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Esetleg a gépi szavazás. Mondjuk 2 jelöltre. 3-4 ha lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:49 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
lpcollector írta:
Véleményem szerint minden jelentkezőnek adassék meg a megmérettetés lehetősége (ez vonatkozzon a régi moderátorokra is).
...

És mi lesz, ha így egy sem marad... :lol: Akkor mi legyen az eljárás?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 22:58 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
deeraudio írta:
lpcollector írta:
Véleményem szerint minden jelentkezőnek adassék meg a megmérettetés lehetősége (ez vonatkozzon a régi moderátorokra is).
...

És mi lesz, ha így egy sem marad... :lol: Akkor mi legyen az eljárás?
db


Akkor a moderátor választásig az adminisztrátorok kötelessége a moderálás...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Akkor már miért ne írjunk ki egyet az adminokra is, azok is minek vannak? Nem? :lol:

Bővítésről volt szó. Nem csökkentésről. Amúgy én nem valószínű, hogy itt maradok, ha appme moderátor lesz itt, szóval akkor még egy valaki kelleni fog helyettem is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
KD mester írta:
Akkor már miért ne írjunk ki egyet az adminokra is, azok is minek vannak? Nem? :lol:

Bővítésről volt szó. Nem csökkentésről. Amúgy én nem valószínű, hogy itt maradok, ha appme moderátor lesz itt, szóval akkor még egy valaki kelleni fog helyettem is.

Ugyan már, minek heveskedsz. Én a te műszaki tehetségedet sosem kérdőjeleztem.
A többi máshova tartozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
sajti írta:
Akkor a moderátor választásig az adminisztrátorok kötelessége a moderálás...Sajti

Ez egy átgondolt válasz.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
lpcollector írta:
sajti írta:
Akkor a moderátor választásig az adminisztrátorok kötelessége a moderálás...Sajti

Ez egy átgondolt válasz.

Kérdésem persze költői volt... De ez nem kellene cél legyen...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
appme írta:
KD mester írta:
Akkor már miért ne írjunk ki egyet az adminokra is, azok is minek vannak? Nem? :lol:

Bővítésről volt szó. Nem csökkentésről. Amúgy én nem valószínű, hogy itt maradok, ha appme moderátor lesz itt, szóval akkor még egy valaki kelleni fog helyettem is.

Ugyan már, minek heveskedsz. Én a te műszaki tehetségedet sosem kérdőjeleztem.
A többi máshova tartozik.



Őszinte leszek: nem fogom azt elviselni, hogy te itt moderátor legyél. Viszont ha a többiek hagyják, akkor megérdemelnek téged...
Legyenek boldogak a döntésük eredményével (vagy a döntésképtelenségükével, tökmindegy)...

A nem cselekvés is cselekvés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
deeraudio írta:
Kérdésem persze költői volt... De ez nem kellene cél legyen...db

A cél (úgy gondolom) az kell legyen, hogy higgadtabb formában irányítsák a fórum életét az új (vagy régi) moderátorok...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Tudod mi a csendesebb meg a higgadtabb légkör ára?

Az, ami a HE-n van. Ott mindenki csendben van, mert aki nem, az azonnal ki van b...a köbzoli által.

Lehetne itt is olyat csinálni. A 30-40 fős aktív létszámú kis fórumunkból maradna 10 ember. Azok szép, nyugisan ellennének egymással itt. A többi ki lenne dobva...

Az optimumot belőni az anarchia, meg a köbzoli között elég nehéz. Próbáld csak ki. Jelentkezzél....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
KD mester írta:
Tudod mi a csendesebb meg a higgadtabb légkör ára?
Az, ami a HE-n van. Ott mindenki csendben van, mert aki nem, az azonnal ki van b...a köbzoli által.

Tudom, én is ott kezdtem, bár én önként jöttem el, de miatta...
Elsősorban nem a moderáció, hanem a hangnem ami kezd itt nálunk bántó lenni.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:32 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
lpcollector írta:
deeraudio írta:
Kérdésem persze költői volt... De ez nem kellene cél legyen...db

A cél (úgy gondolom) az kell legyen, hogy higgadtabb formában irányítsák a fórum életét az új (vagy régi) moderátorok...

Vannak akik tenni akarnak azért, hogy ez a fórum arról szóljon amit a neve is takar...
A békétlenségnek (semmilyen szinten) nincs helye, ha ez nem megoldható, akkor a tisztségviselők előbb utóbb feladják a felesleges küzdelmet és a fórum széthullik, majd megeszik a robotok....
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Majd ha lezajlott a polémia, mindenki a helyén lesz, lenne egy apró javaslatom. Ne kelljen már mindig idézni, 2 szeresen idézni, 3 szorosan idézni 4.... Magyarázkodni kell. Sok helyet foglal, stb. Jó lenne egy válasz gomb. Mint más fórumokon. Nem értek a fórumokhoz (sem), annyit látok, egy kaptafára :) mennek. De lehet hogy van jobb sablon is, mint az itteni. Rossz példa némelyeknek, de életszerű: Működne pl. egy HE sablon, lazább moderációval 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja, hát elég sz...r lett most itt a légkör a topicban, ebben én is felelős vagyok most. (elnézést)

Sok az off, az indulat, meg a vita.

A jelenség lecseng majd hamar, rendeződik. (mint mindig). Letisztulnak a dolgok. Akár 2-3 hónap teljes béke eltelik a következő "burjánzó" időszakig. De van ennek előnye is, ilyenkor születnek a jó javaslatok. A problémák hatására.

Ilyenkor mindenki tud gondolkodni.. Máskor mindenki túl lusta erre, apatikus, amikor nyugodt a helyzet... Akkor a diy tevékenységről van szó (ami a fő cél itt, így az teljesen rendben is van).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:43 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
FordPrefect írta:
Majd ha lezajlott a polémia, mindenki a helyén lesz, lenne egy apró javaslatom. Ne kelljen már mindig idézni, 2 szeresen idézni, 3 szorosan idézni 4.... Magyarázkodni kell. Sok helyet foglal, stb. Jó lenne egy válasz gomb. Mint más fórumokon. Nem értek a fórumokhoz (sem), annyit látok, egy kaptafára :) mennek. De lehet hogy van jobb sablon is, mint az itteni. Rossz példa némelyeknek, de életszerű: Működne pl. egy HE sablon, lazább moderációval 8-)

NA!!!
Ezért is fontos hogy jelentkezzen valaki, aki mélyebben ért a php-hoz!!!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mindenesetre ki kéne szülni az alaptörvényeket valahogy. 5 éve elvitte a "vihar" ezeket, azóta sincsenek...

Meg kéne legalább 1db + moderátort kerítenetek magatok közül, aki megfelel a többségnek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Moderátor jelentkezés, választás
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 23:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
deeraudio írta:
FordPrefect írta:
Majd ha lezajlott a polémia, mindenki a helyén lesz, lenne egy apró javaslatom. Ne kelljen már mindig idézni, 2 szeresen idézni, 3 szorosan idézni 4.... Magyarázkodni kell. Sok helyet foglal, stb. Jó lenne egy válasz gomb. Mint más fórumokon. Nem értek a fórumokhoz (sem), annyit látok, egy kaptafára :) mennek. De lehet hogy van jobb sablon is, mint az itteni. Rossz példa némelyeknek, de életszerű: Működne pl. egy HE sablon, lazább moderációval 8-)

NA!!!
Ezért is fontos hogy jelentkezzen valaki, aki mélyebben ért a php-hoz!!!
db


Hát, Totó! Bocs, meg izé élnézést! :D Nem fogok belepofázni, esküszöm, hivatkozhatsz a mostani hozzászólásomra!

Egyébként sem megmondani akartam, hogy mit csinálj, csak úgy voltam vele, miért ne legyen sok skin, ha már lehetne több is... De azt se fogom mondani, meg semmit...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség