audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 09:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
Szerintem a Tau Ceti egy nagyságrenddel gyengébb erősitő mint az ARC utánépitésed. Volt szerencsém már párszor hallani . Nekem az előző ribbon hangfalad hangja is sokkal jobban tetszett.

Majd most dobsz tőle egy hátast a gyári membránnal.Hozz zsepit a hotelbe. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 11:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Gybalu71 írta:
Szerintem a Tau Ceti egy nagyságrenddel gyengébb erősitő mint az ARC utánépitésed. Volt szerencsém már párszor hallani . Nekem az előző ribbon hangfalad hangja is sokkal jobban tetszett.

Majd most dobsz tőle egy hátast a gyári membránnal.Hozz zsepit a hotelbe. :lol:



Majd jól megfüleljük ,idén egy nagy szobába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 11:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
"Kár hogy a Big Fish-en már nem tudtál velünk zenét hallgatni. Onnantól volt csak értelme igazán, hogy becipeltem a hibridet magammal.."
Mi az a Big Fish?


Hibridet hallgattuk rajta , és balu SE-jét, Dávidnak is nagyon bejött a 211SE is. :!:

Sajna nem szólt jól a rendszeredben az én hibridem, és az volt az észrevételem, hogy igazándiból egyik erősítő sem (Az Aldebaran hangsugárzók miatt).. :cry:
Ez csak a saját szerény véleményem, nem kell komolyan venned, de azokban az erősítőkben több van szerintem melyeket rákötöztünk..
Örülök, hogy sikerült javítanod rajtuk a mostani moddolással.

A Big Fish-ken a hibrid:

http://www30.zippyshare.com/v/QA63BHaC/file.html
http://www88.zippyshare.com/v/o50jaT5Y/file.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 21:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
manta-z írta:
Barth Ida írta:
Ó, ez nagyon ismerős. 5-6-7-en összegyűlünk valamit megfülelni. Valaki mond egy megállapítást, erre az összes többiek mondják ennek az ellenkezőjét, teljes egyetértésben. Kinek van igaza?


Mindenkinek és senkinek sem.
Nem az a lényeg, hogy a te ízlésednek megfeleljen?
Nyilván azt fogod hazavinni ami számodra hallgatható és mivel ez erősen szubjektív teljesen felesleges erről vitatkozni. Persze ha üzleti szempontból építed akkor nagyon fontos mások véleménye mert üzletileg célszerű olyat építeni ami a legnagyobb tömegnek tetszik....


Ezek nem ízléskérdések, hanem olyanok, hogy mi piros és mi kék, mi kerek és mi szögletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 21:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
emersys írta:


Milyen zenék szólnak a cuccon, Előadó, lemez cím ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most egy ScanSpeak mély beszerzése van tervben, ráadásul olyan, amit maga Shalafi sem fikázz már le. :D
Viszont csak tervben van, mivel az ára 1000 EURO.

Aztán ha lesz jobb, akkor így jártam. Alnico mágneses JBL-t akartam beszerezni, de olyan nagy szállítási költséget
rakott rá az eladó, hogy nem fizettem ki Ebay-en, aztán arra kellene áfát fizetni, stb... és még az sem lehetetlen, hogy téglát küldenek el a hangszórók helyet.

Akkor inkább már Európai Unió előnyét kihasználva új ScanSpeak... csak sajnos még hozzá kell tenni még valamennyit.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Lehet, hogy csak kómás volt, vagy nem figyelt oda, azért nem fikázta csak le. Shalafi mindent lefikázik. Nincs olyan, amit nem. Legalábbis nem tudok olyanról, amit ne fikázna le... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hát akkor most már tudsz... :lol:
Sőt, vannak még dolgok, amiket szintén nem fikázott le, pedig nem ő adta akkor az ötletet...
De sajnos az is még egy 1000 EURO. :lol:

Azért eléggé képben van, meglepődtem rajta. Amúgy meg abszolút szerencse, hogy van a STAX, egyből kihozza a hangsugárzók gyengeségeit, viszont sajnos csak fülhallgató, amit én nem szeretek.
És sajnos nem az ár határozza meg a minőséget. MBL hangszórók pl. hiába néznek ki jól, nem érnek 50 millát.
Átverés az egész. grande utopia em már egy szint például, viszont 50 millát nem adnék ki érte. A felét sem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 10:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Én most építek egy triódás SE-t,amit szándékoztam a tavaszi találkozókra elvinni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
pcsaba írta:
Én most építek egy triódás SE-t,amit szándékoztam a tavaszi találkozókra elvinni.

Számolj be róla itt a fórumon. Okostóbiásokkal meg ne foglalkozz. Esetleg mérések?, milyen alkatrészek, trafók? Mi a tapasztalat?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.13. 11:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
pcsaba írta:
Én most építek egy triódás SE-t,amit szándékoztam a tavaszi találkozókra elvinni.



Milyen csővel épited?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.13. 12:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
6C4C csövekkel,csöves egyenirányítással.
A mostani triódába kötött pentóda, a triódás talira csak triódát vihetek. Ezért belefogtam egy teljessen új erősítőbe.
A doboz készül csak nehezen és lassan. A kimenőtrafó SM 85 B-re készült,egy barátom tekerte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.13. 15:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
Most egy ScanSpeak mély beszerzése van tervben, ráadásul olyan, amit maga Shalafi sem fikázz már le. :D
Viszont csak tervben van, mivel az ára 1000 EURO.



Melyik az?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.27. 20:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Szevasztok!

Már régóta foglalkoztat a dolog,hogy miért van az,hogy mennyire másképpen szól 1-1 erőlködő.
Most csak a tranyósokról akarok beszélni.
A mostani falaimmal és a zenehallgató "helységemmel" elég sokáig egy Technics SU-7600 volt párosítva.Elég kellemes volt az összkép,de persze mindig motoszkál(sajnos) az emberben,hogy lehetne jobb
.Azért sajnos,mert az ember nem a zenét hanem a rendszerét hallgatja,és szerintem tudjátok ez semmi "nyugalmat nem ad".
Nos komponenst cseréltem,a Technics félrerak és egy Marantz 2230b a helyibe.Nem kérdés,hogy az utóbbi sokkal impozánsabb külsejű a belbecsről nem is is beszélve.Már ki lehet találni,hogy sajnos nem tudok vele 1ütt élni.Ez abból is látszik,hogy már hetek óta be sem kapcsolom...
Van egy AKG K520-as fülesem,és (sajnos) nem akarom hallgatni a falakat....
Már sokminden megfordult a fejemben,de csak nem akaródzik megbontani a Marcit(elgondoltam ,hogy csak a végét használnám stb. stb...)

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.27. 21:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A jó erősítők jól szólnak. Sajna neked még nem volt jó erősítőd. Még ilyenekkel küzdesz, nem is fogsz autentikus hangot hallani, legfeljebb a gyermeked ordítását. :P Gondolkodj el rajta, egy csöves mennyivel jobban szólna..., és másképpen.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 00:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Dyscus: nem kell mindenkit lenezni, meg akkor sem ha eppen nem csoves erositoje van. :-)

Fesz: nem tudom, mi alapjan valasztottad az erositot, de nyilvan rendszerben lehet jol epitkezni.
Hogy minek mitol olyan a hangja az titok senki nem tudja.
Ha nem tetszik a Marantz, valszeg mar nem is fog, kiveve ha kiderul hogy pl masnal jol szol csak a tobbi elemedhez nem passzol. Vidd el ide-oda ha tudod es forditva: kerd kolcson masoket hatha talalsz olyat ami passzol, tetszik.
Megtudod egyebkent fogalmazni mi nem tetszik jelenleg?
Van ami pl jo vagy teljes a kaosz? Jol ertem az elozo felallas jobb volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 06:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Tehát a hangzás.
Elég nehéz megmondani,hogy mi is a baj..
..a zenészek egyszerűen csak "dög"-nek mondják,tehát a jó dinamika,max. minimális hangszínkorrekcióval.
A technics-en a magas és mély poti "2 óránál",és egy darabig megvolt a: hmmm,oké ez ez hallgatható.
A marantz-on hiába tekergetem ide-oda,középállásban hagyom,egyszerűen "ványadt,levegőtlen,magasbahúzó" a sound.
Azt tudni kell,hogy főleg pc-ről hallgatok zenét,egy jobbféle hangkártyával,enyhén eq-zva,tehát már ott csalok :),és ez fülessel egy egész jó képet ad.Átváltva az erősítőre,mintha,ez persze túlzás,egy sokol szólna nagyobb hangerőn.Legalább is dinamikában.
Amit nemértek,hogy miért isteníti a földön ennyi ember a Marantz ezen szériáit,vagy talán az enyém hibás..?Az tény,hogy valóban szépen fest a pofája...

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 08:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Én is csodálkoznék ha a Marantz lenne itt most a gyenge láncszem, elvileg azért nem rosszak a cuccaik, persze majd irjon sajti is ő eléggé ismeri őket.
Ami még meghatározó: a hangdoboz a forrás.
Ki kéne próbálni külső DA-t.
Igazán jó hangot azért nem olyan könnyű összehozni sztem.
DIY-erként hosszú évek, vásárlóként meg sok 100e-k és egy vacak felvétel nyilván utána is rosszul fog szólni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 10:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Dyscus: nem kell mindenkit lenezni, meg akkor sem ha eppen nem csoves erositoje van."
Dehogy nézek le senkit! Sőt örülök, ha valaki elégedetlen a tranyós erősítőjével, mert az ugye potenciális ügyfelem, mert előbb-utóbb csövese lesz. :lol:
Kedves Fész!
44 éve építgeteg erősítőt, s mindenfélét. Utóbbi időben mondjuk 18 éve kizárólag csöveseket.
A gondod nagyon sok rétű. Először is egy hangkártya alkalmatlan zenehallgatásra, főleg ha még manipulációt is használsz lejátszás közben. Az életben nem fog jól szólni a zene nálad, így. Fogsz különbséget hallani erősítő, és erősítő között, de autentikus hangot soha.
Egy rendszerben a legnagyobb súllyal az elektro-mechanikus átalakító, azaz a hangszóró határozza meg az alaphangot úgy 75-80 %-ban. 10% az erősítő, 10% a jelforrás, és kb 2% az összes többi. Arról nem is írtál, milyen hangszóród van.
No de vissza csak az erősítőre. Egy erősítő hangjának a jellegzetességét 60%-ban a kapcsolástechnika, 25%-ban a felhasznált alkatrészek, és 15%-ban pedig az, hogy ki, és hogyan építi meg, határozza meg. Tehát a problémád nem egyszerű, de bízhatsz benne, hogy nagyon nagy. :) Valamivel nagyon nagy baj van, ha ekvalizációt kell használnod, persze csak akkor, ha jó a füled. Ellenkező esetben még nagyobb a baj. A hangszín szabályzó arra jó, hogy a jó hangot ellehessen rontani. Szokj le a használatáról. Összekutyulja a fázist, torzítást, zajt visz be, azonkívül a természetes hangforrásokon nincs is ilyen kütyü. (a mennydörgésen nincs basszus kiemelő gomb) Én azt javaslom, először kérj kölcsön egy mások által is jónak mondott hangfalat, kapcsolj ki minden járulékos és felesleges elektronikát, program lehetőséget, majd így hallgasd meg a két erősítőt. De mindezek előtt menj el egy koncertre, hogy tudd, mihez is kellene hasonlítania a rendszered hangjának. Ha rendszerben csöves erősítő lenne, akkor az hasonlítana legjobban a koncert élményhez. Ezt a korom, és gyakorlatom miatt bátran lemerem írni.

Innentől kezdve rengeteg jó tanácsot fogsz kapni, csak győzd kipróbálni őket. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 10:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ok, de ez a Marantz egy rádióerősítő. Amikbe általában nem raknak olyan komoly végfokot mint egy "csak erősítőbe".
Mondanám, hogy építs egy PM11S2-est, vagy ha túl bonyolult, akkor egy Sajti féle V4-et és azzal hasonlítsd össze a csetnyiket. :lol:


Csatolmányok:
2230b_2.jpg
2230b_2.jpg [ 67.92 KiB | Megtekintve 34019 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 11:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Fész írta:
Szevasztok!

Már régóta foglalkoztat a dolog,hogy miért van az,hogy mennyire másképpen szól 1-1 erőlködő.
Most csak a tranyósokról akarok beszélni.
A mostani falaimmal és a zenehallgató "helységemmel" elég sokáig egy Technics SU-7600 volt párosítva.Elég kellemes volt az összkép,de persze mindig motoszkál(sajnos) az emberben,hogy lehetne jobb
.Azért sajnos,mert az ember nem a zenét hanem a rendszerét hallgatja,és szerintem tudjátok ez semmi "nyugalmat nem ad".
Nos komponenst cseréltem,a Technics félrerak és egy Marantz 2230b a helyibe.Nem kérdés,hogy az utóbbi sokkal impozánsabb külsejű a belbecsről nem is is beszélve.Már ki lehet találni,hogy sajnos nem tudok vele 1ütt élni.Ez abból is látszik,hogy már hetek óta be sem kapcsolom...
Van egy AKG K520-as fülesem,és (sajnos) nem akarom hallgatni a falakat....
Már sokminden megfordult a fejemben,de csak nem akaródzik megbontani a Marcit(elgondoltam ,hogy csak a végét használnám stb. stb...)


Azt tudomásul kell venni, ha retro készüléket (>40 éves) akarsz folyamatosan üzemeltetni, akkor az összes elektrolit kondenzátort ki kell benne cserélni...ezért nem érdemes véleményt mondani korosodó eredeti állapotúról.
Különben a '70-es években gyártott Marantz receiverekben és az integrált erősítőkben sok esetben azonos végfok modul volt, mint pl. a 2275 receiver/1150 integrált erősítőben.

Üdv: TJ.


Csatolmányok:
Marantz_1150.JPG
Marantz_1150.JPG [ 372.96 KiB | Megtekintve 33999 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 13:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 07:21
Hozzászólások: 38
Én egy ilyen Marantz 18-at hallgatok a másodrendszeremben.Jó felbontás,jó sztereó,jó dinamika és jó phono.Soha rosszabbat. :D

Csatolmány:
ccs-59-0-78055600-1414401567.jpg
ccs-59-0-78055600-1414401567.jpg [ 103.02 KiB | Megtekintve 33952 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 14:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Marantz 2230...Végfok "bonyolultságát" elnézve nem csodálkozom, hogy nem valami szuper a hangja...
Ha a fejhallgató kimenet hangjával tökéletesen elégedett vagy, akkor valószínűleg az előerősítő rész rendben van. Talán csak egy pár új végfok kéne bele? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 15:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Köszönöm srácok,hogy foglalkoztok a bajommal.:)
Az a helyzet,hogy bizony elég nehéz megfogalmaznom,hogy mi is a bajom..ja de,szarul szól:D
Tehát a hangzás.Már elég régóta "gyötröm" magam az audio-kultúrával,a 0 óra 0 perc 0 másodperc is megvolt már sok sok éve.
Volt/van csövesem,ismerem a hangzást és bevallom nagyon szeretem is,de az a helyzet,hogy macerás a használata.Párom is szokott zenélni,neki hiába mondanám,hogy hogyan kell egy csövivel bánni...illetve sajnos nekem sincs rá elég időm...
Ismeritek a "japán basszus" -ra hallgató kifejezést?Ha igen,nálam ez a gond.
Valóban átkéne kondizni a marcit,de akkor már nem lenne eredeti.Ennél a gépnél egy fő szempont volt az eredetiség,természetesen üzembiztos állapotban való megtartása.
A falak diy dobozok,audax és visaton szórókkal szerelve,bass-rerlex kivitelben,kb. 40l-es dobozban.
Ami a Technics-el partiban volt,tehát ha csak egy komponensre összpontosítunk,ugye az erősítőre,akkor bizony itt van a bibi.
Egy integrált erősítő melyik paramétere hozhat ilyen különbségeket.Jó persze a frekiátvitel,illetve a hangszín korrekciós fokozat milyensége.
Igen a fül.Nos az totál nem lineáris nálam az tuti.Valószínű,hogy bizony ezért is kell eq-zni,hogy jöjjön közelebb a hang ahhoz a bizonyos koncert élményhez.
Sokszor gondolkoztam rajta,hogy mi a jó fenéért nem voltam még egy audios-találkozón sem,ahol biztos,hogy sok dologra fény derült volna már...

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 15:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
DöG írta:
Marantz 2230...Végfok "bonyolultságát" elnézve nem csodálkozom, hogy nem valami szuper a hangja...
Ha a fejhallgató kimenet hangjával tökéletesen elégedett vagy, akkor valószínűleg az előerősítő rész rendben van. Talán csak egy pár új végfok kéne bele? :mrgreen:


A Marantz 2230 fejhallgató kimenete a végerősítőről megy, egy 100/47 ohmos osztón keresztül - na most mivel is van probléma? ;)

Üdv/ TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 16:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Csatolmány:
after.jpg
after.jpg [ 256.46 KiB | Megtekintve 33908 alkalommal. ]


Csatolmányok:
before.jpg
before.jpg [ 241.11 KiB | Megtekintve 33907 alkalommal. ]

_________________
Fész
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 17:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Látva az elkötelezettségedet a Marantz 2230 iránt - szerintem megérdemel egy jobb hangfalat, és akkor a fejhallgató után hangfalról is jól fog szólni :D

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 18:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Fész írta:
Valóban átkéne kondizni a marcit,de akkor már nem lenne eredeti.Ennél a gépnél egy fő szempont volt az eredetiség,természetesen üzembiztos állapotban való megtartása.

ELNA kondikkal van tele? Lehet ELNA kondikat venni. :lol: pl Silmic még jobb is lehet végeredmény.
http://hu.mouser.com/Passive-Components ... na&FS=True


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 18:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Azért megnéztem milyen végfok is van a cuccban.


Csatolmányok:
2230.JPG
2230.JPG [ 84.95 KiB | Megtekintve 33865 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 18:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Technics


Csatolmányok:
techn.JPG
techn.JPG [ 108.41 KiB | Megtekintve 33859 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 18:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
arzachel írta:
Én egy ilyen Marantz 18-at hallgatok a másodrendszeremben.Jó felbontás,jó sztereó,jó dinamika és jó phono.Soha rosszabbat.
Ez egy gyönyörű gép,ez már biztosan tud muzsikálni.
Most kipróbáltam amit dyscus mondott,minden eq off,illetve középállás.
Hallgattam egy számot fülessel,majd a rendszerrel.Rögtön nem is,de egész élvezhető volt a dolog,nem volt égbekiáltóan rossz,valahol olvastam,hogy nagyon nem mind1 az ember lelkiállapota adott pillanatban,ezzel befolyásolva a zene "tetszését".
Mayky megnézted a kapcsolást és?
Tunerman köszönöm a szavakat,valóban szerettem volna a lehető legjobb állapotba hozni,kölökkorom óta szerettem volna egy 22**-szériás erősítő boldog tulaja lenni,lehet túl sokat vártam volna tőle?
A hangdobozoktól sem szeretnék megválni,mert tudom,hogy bennük van a dög,csak ki kell valamivel csalogatni:D

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 19:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Csak megnéztem. :lol: Majd azok elmondják a véleményüket, akik erősítőket terveznek itt, ha akarják.
De összevetve egy korabeli komolyabb Marantz-al, ahhoz képes elég költséghatékony megoldás.
Ez itt pl a 1122 DC végfoka.


Csatolmányok:
1122dc.JPG
1122dc.JPG [ 226.93 KiB | Megtekintve 33851 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.28. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Köszönöm srácok,hogy foglalkoztok a bajommal."
Fész! Ugye megírtam, hogy írásom után sokan fognak segíteni? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 00:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A két erősítő kapcsolása gyakorlatilag azonos. A 80-as évek legegyszerűbb (primitívebb) komlementer kapcsolása. A Sípos Gyula könyvben is vannak jobbak. Szerintem a kettő eltérő hang hangkarakterét
1. Leginkább beépített alkatrészek minősége befolyásolja,
2. Meg az idő vasfoga.A kettő általában az eltelt idő miatt sajnos közelít egymáshoz.
De ha jobb minőségű alkatrészekkel is építették is a Technics SU-7600-at az idő sajnos akkor is működik.
Pl. TUNERMAN által által feltett képen látható ISOSTAT kapcsolók sem az időtállásukról híresek.
Igaza van a régi/öreg alkatrészekről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 09:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Csatolmány:
Colloms Sound Quality Ratings- Power Amplifiers - hificritic.com.jpg
Colloms Sound Quality Ratings- Power Amplifiers - hificritic.com.jpg [ 189.87 KiB | Megtekintve 26184 alkalommal. ]

https://www.hificritic.com/power-amplifiers.html#
Csatolmány:
Colloms Sound Quality Ratings- subjective sound quality scaling.jpg
Colloms Sound Quality Ratings- subjective sound quality scaling.jpg [ 199.52 KiB | Megtekintve 26184 alkalommal. ]

https://www.hificritic.com/ratings-explained.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 14:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Kíváncsi lennék egy diyer cuccot (V4-et vagy Diszkusz csövest pl.) hová lehetne besorolni ?
Melyik erősítővel lenne nagyjából egy szinten ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 14:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Hogyan írtad a DysCus nevét TE , mérges lesz érte !

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 16:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
marone írta:
Kíváncsi lennék egy diyer cuccot (V4-et vagy Diszkusz csövest pl.) hová lehetne besorolni ?
Melyik erősítővel lenne nagyjából egy szinten ?


Nehéz megítélni..

A gyári erősítők sorozatban, azonos alkatrész készlettel épülnek, míg a diy cuccok építésenként más más alkatrész bázissal, így megítélni csak akkor lehet, ha az adott produktum össze van eresztve több minőséginek ítélt erősítővel. Nagyon sok múlik a szinergián.. kezdve az erősítőbe beépített alkatrészek összjátékától a lejátszó berendezésen át a hangfalkábelig, hangfalig.

Pl lehet egy meghallgatásos teszten 'A' hangfallal 'A' erősítő szarul szól 'B'-erősítőhöz képest, míg 'B' hangfallal 'A' erősítő lealázza a korábbi párosítást..
Mostanában kondenzátor csereberével hangolgatom az erősítőm, 11 kondival 11 féle megszólalás, és csak 100nF táp hidegítésről beszélünk..

_________________
while(!sleep) sheep++;


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 17:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Értem amúgy. Csak arra gondoltam hogy van itt sok tapasztalt ember, aki már valószínűleg hallott a listán szereplők közül néhányat.
Néhány 10-15 pont körülire rákerestem, és azok is félmilla körüliek. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 18:21 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
marone írta:
Néhány 10-15 pont körülire rákerestem, és azok is félmilla körüliek. :roll:


Azokat simán el lehet érni saját építéssel is, hiszen ugyanazok az alkatrészek elérhetőek az építéshez. Ráadásul az amatőr készülék építőket nem nyomja (annyira) a pénzügyi osztály a költségcsökkentés irányában.

Sanyaaa írta:
A gyári erősítők sorozatban, azonos alkatrész készlettel épülnek, míg a diy cuccok építésenként más más alkatrész bázissal, így megítélni csak akkor lehet, ha az adott produktum össze van eresztve több minőséginek ítélt erősítővel.


Ez nem feltétlenül van így. Több gyári erősítő dokumentációjában találkoztam olyan megjegyzésekkel, amik az alkatrészkészlet -helyenként drasztikus- megváltoztatására utalnak. Ezt a nem minden esetben jelzik a gyártók a felhasználó részére is láthatóan. Ebben az esetben semmi sem garantálja az azonos hangzást...
A DIY cuccokat is meg lehet építeni azonos alkatrészekből. Ha az eredetit építő elég információt ad, akkor nincs akadálya a pontos reprodukciónak.

Az egyes komponensek szinergiája kapcsán felmerülhet a hallgató ízlése és a készülék(ek) közötti szinergia kérdése is.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 18:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem csak saját tapasztalat, és van benne az is és egy adag elfogultság is, de szerintem egy jó B100-at nyugodtan oda lehet tenni fél milla körüli gyári erősítők mellé, egy-két újabb meghajtóval még drágábbak mellé is. Halus Naim NAP250 klónja nagyon jó holmi, beszámolók alapján minimum olyan jó, mint az eredeti. Dyscus Huye baby nevűjêt hallottam, az bár kis teljesítményű, de ezen a korlaton belül nagyon jó, odatehető a fent említettek mellé, bár szerintem azok valszeg jobbak, az otthoni ARC klónja parádés, és hát olvashattunk olyan véleményeket, hogy vannak akiknek a kisebb Dyscus által épített erősítők tetszenek jobban.

Egyébként a fenti áramkörök reprodukálhatóak, konkrét alkatrészekig menő leírásuk elérhető, jó eséllyel utánépíthetők.
Mindez azért fontos, mert a kapcsolás majdnem lênyegtelen része a kész áramkörnek. Alkatrészek, alkatrészek, alkatrészek, és azok egymáshoz való viszonya a döntő.

Saját véleményem szerint a minél egyszerűbb, de a szükségesnél nem egyszerűbb megoldások a nyerők, ha már mindenképp a kapcsolásnak próbálunk szerepet tulajdonítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 19:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Konzol írta:
Nem csak saját tapasztalat, és van benne az is és egy adag elfogultság is, de szerintem egy jó B100-at nyugodtan oda lehet tenni fél milla körüli gyári erősítők mellé, egy-két újabb meghajtóval még drágábbak mellé is. Halus Naim NAP250 klónja nagyon jó holmi, beszámolók alapján minimum olyan jó, mint az eredeti. Dyscus Huye baby nevűjêt hallottam, az bár kis teljesítményű, de ezen a korlaton belül nagyon jó, odatehető a fent említettek mellé, bár szerintem azok valszeg jobbak, az otthoni ARC klónja parádés, és hát olvashattunk olyan véleményeket, hogy vannak akiknek a kisebb Dyscus által épített erősítők tetszenek jobban.

Egyébként a fenti áramkörök reprodukálhatóak, konkrét alkatrészekig menő leírásuk elérhető, jó eséllyel utánépíthetők.
Mindez azért fontos, mert a kapcsolás majdnem lênyegtelen része a kész áramkörnek. Alkatrészek, alkatrészek, alkatrészek, és azok egymáshoz való viszonya a döntő.

Saját véleményem szerint a minél egyszerűbb, de a szükségesnél nem egyszerűbb megoldások a nyerők, ha már mindenképp a kapcsolásnak próbálunk szerepet tulajdonítani.



ezt az állitást alaposan átgondolnám a helyedben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 20:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 20:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Konzol írta:
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.



Egy rossz kapcsolásba te tehetsz bármilyen alkatrészt ,akkor sem lesz blőle jó készülék . A kapcsolás az egyik legfotosabb kulcsa egy jó készüléknek ! A tudás és a vélemény nem összekeverendő fogalmak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 20:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Vannak kétségeim a pontozásról!
pl ARC a Tranzisztorost kicsit jobbra értékeli a csövesnél,
Régebben általa magasztalt Krell KSA 50-t lehúzza, a NAIM-okat felhúzza,
Abban sem igazán koherens hogy pl. Ongakunál, az integrálnál 45 pontot a a power amp-nál 55-85 ponot ir, és ugyanarról a készülékről beszél...
nem igazán látom hogy mit mivel táplál, min hallgatja stb. persze szerinte objektív, de pl. nekem objektíve a nagy mellű nők tetszenek, másnak a kis mellűek, van aki a dundit szereti, van aki a "model/anorexiásat" most akkor objektíve melyik a jó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 20:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Gybalu71 írta:
Konzol írta:
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.



Egy rossz kapcsolásba te tehetsz bármilyen alkatrészt ,akkor sem lesz blőle jó készülék . A kapcsolás az egyik legfotosabb kulcsa egy jó készüléknek ! A tudás és a vélemény nem összekeverendő fogalmak.



Ugyan, mi a rossz kapcsolás?
Mi a jó kapcsolás?

Az alap RCA kapcsolás jó kapcsolás a NAIM-ekben és rossz millió egyébben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 21:36 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Konzol írta:
Gybalu71 írta:
Konzol írta:
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.



Egy rossz kapcsolásba te tehetsz bármilyen alkatrészt ,akkor sem lesz blőle jó készülék . A kapcsolás az egyik legfotosabb kulcsa egy jó készüléknek ! A tudás és a vélemény nem összekeverendő fogalmak.



Ugyan, mi a rossz kapcsolás?
Mi a jó kapcsolás?

Az alap RCA kapcsolás jó kapcsolás a NAIM-ekben és rossz millió egyébben?


Röviden arról, hogy szerintem három szempont dönt az erősítők minőségéről:
1. A műkődés elvi szinvonala.
2. A felhasznált anyagok, alkatrészek minősége, harmóniája.
3. A kivitelezés, a megépítés technológiai szintje.
Ez a "szentháromság", mindegyik egyformán fontos, egyik sem maradhat el a másik kettő szinvonalától.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.22. 07:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Mikor kb.15 éve jobban "ráfeküdtem" a témára és azóta is folyamatosan a következőre jutottam :

Mind ( azaz gondolom a társaság nagy része ) átestünk a következő szinteken ( most csak végfokokról beszélek ) - sokfajta IC-s - JLH - Hiraga - Canopus - Naim - B100 - V4 stb ....

Az szerintem nagy-nagy biztonsággal kijelenthető , hogy kb 500e-ig lehet azért verni a gyári cuccokat kis odafigyeléssel ( mondjuk soha nem spóroltam a tápokkal trafókkal stb. ).

Erre sok-sok példát tudok azok közül akiknek építettem vmit.

Az is igaz, hogy azért jó áron meg lehet csípni igazán jó gyári cuccokat is a régiek közül - van aki azt jobban preferálja - esetenként olcsóbban mint amit mi építünk ( de ház ez ebben a körben nem érdekes ).

A csöves világ megint más .... mivel azért nem túl könnyű jó csöveket szerezni , azért a gyártók másképp férnek hozzá ( gondolom ) dolgokhoz.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.22. 08:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Konzol írta:
Gybalu71 írta:
Konzol írta:
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.



Egy rossz kapcsolásba te tehetsz bármilyen alkatrészt ,akkor sem lesz blőle jó készülék . A kapcsolás az egyik legfotosabb kulcsa egy jó készüléknek ! A tudás és a vélemény nem összekeverendő fogalmak.



Ugyan, mi a rossz kapcsolás?
Mi a jó kapcsolás?

Az alap RCA kapcsolás jó kapcsolás a NAIM-ekben és rossz millió egyébben?



Egy kapcsolás kompromisszumok tömkelege. Vannak szempontok amik szerint egy kapcsolásnak vannak előnyös és kevésbé előnyös tulajdonságai. Ebben a témában javaslom tanulmányozni az Erősitők elmélete C.egyetemi tankönyvet. Sok kérdésedre megtalálod benne a választ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.05.22. 12:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Gybalu71 írta:
Konzol írta:
Gybalu71 írta:
Konzol írta:
Teljesen átgondolt vélemény, még ha kicsit sarkított is.

Ugyanazon kapcsolású két erősítő közül az egyik lehet pazar, a másik pedig ipari hulladék kategória. Pusztán csak azért, mert az egyikben "összeillenek", míg a másikban nem az alkatrészek. És nem is feltétlenül a drága alkatrészbázisú lesz a jobb.

Visszaköszön a dolog ezer formában ezen a fórumon is.



Egy rossz kapcsolásba te tehetsz bármilyen alkatrészt ,akkor sem lesz blőle jó készülék . A kapcsolás az egyik legfotosabb kulcsa egy jó készüléknek ! A tudás és a vélemény nem összekeverendő fogalmak.



Ugyan, mi a rossz kapcsolás?
Mi a jó kapcsolás?

Az alap RCA kapcsolás jó kapcsolás a NAIM-ekben és rossz millió egyébben?



Egy kapcsolás kompromisszumok tömkelege. Vannak szempontok amik szerint egy kapcsolásnak vannak előnyös és kevésbé előnyös tulajdonságai. Ebben a témában javaslom tanulmányozni az Erősitők elmélete C.egyetemi tankönyvet. Sok kérdésedre megtalálod benne a választ.


Ugyan már! Ez a tipikus mellébeszélés. Persze, a klasszikus mérnöki szemlélet megtanulható, megérthető, a paraméterek, tervezési elvek megismerhetőek a (tan)könyvekből.
Itt pont nem erről van szó. Ha így lenne, akkor nem lenne ez a fórum sem, elég lenne felütni egy katalógust, megnézni pár mérési adatot, semmi szükség nem lenne a szubjektív tesztekre.

A jó erősítő ebben a hobbiban az, amelyiknek "jó a hangja". Erre megy ki az egész játék!
Hol van ez benne a "jó kapcsolásban"?

Hol célszerű megkötni az elkerülhetetlen kompromisszumokat?
Melyik tulajdonságokat kell előnyben részesíteni és miknek a kárára?
Melyiktől lesz "jó a kapcsolás"?
Melyiktől lesz jó erősítő a "jó kapcsolásból"?

Olyan van, hogy a kész áramkörnek -nem a kapcsolásnak- alacsony (jó) a zaja, alacsonyak (jók) a mindenféle torzításai, és azok egymáshoz való viszonya is jó, jó a frekvenciamenete, jó az impulzusátvitele stb. ( ahol a 'jó' egy mérhető paraméter megfelelő értékét jelzi ). Persze, létezik a mérhető paramétereknek egy halmaza, amit illik betartani, ennek klasszikus példája a DIN45500 szabvány, ami a szabványba belefért az (volt) a hifi.
Olyan paraméter viszont sehol nincs sem a szabványokban sem a tankönyvekben, hogy "jó a hangja".

Az asztalomon van tíz áramköri lap. Öt pár B100 meghajtó. Ezek közül kettő egy "nagyon jó hírű" kapcsolás gondosan, hangzásra válogatott alkatrészekkel megépített példánya. Mérnöki szemmel nézve valóban szépen kidolgozott, odafigyeléssel tervezett áramkör. Igazi "jó kapcsolás". Négy panel elektroncsöves, a maradékok leginkább a műveleti erősítők működését bemutató tankönyvi alapkapcsolásokra emlékeztető dolgok, amik csak a tápszűrésben lévő alkatrészek gyártmányában térnek el egymástól. Felépítésükben messze-messze az úgynevezett "jó kapcsolástól". Ezek is gondosan megépített, válogatott alkatrészeket tartalmazó áramkörök.

Papíron akkor nyilván nem is kérdés minek kellene a legjobbnak lennie.
A gyakorlatban messze-messze a "jó kapcsolású" áramkört tartalmazó erősítő hangja a legkevésbé jó. Csak kullog a többiek mögött SZERINTEM.

A csöveseket nem számítva meglehetősen nagy az eltérés az eltérő gyártmányú, de azonos értékű tápfeszt szűrő ellenállásokat tartalmazó példányok közt.
Valószínűleg azért, mert nem jó a kapcsolásuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség