audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 10:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.16. 21:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Amúgy azt meg kicsit mulatságosnak találom, hogy olyanok mondanak előre kritikát az OTL-ről, akik soha nem hallottak még olyat.
Egy biztos, ez itt nem egy koppintás :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.17. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
Amúgy azt meg kicsit mulatságosnak találom, hogy olyanok mondanak előre kritikát az OTL-ről, akik soha nem hallottak még olyat.
Egy biztos, ez itt nem egy koppintás :mrgreen:

Hát hogyne. :D Biztosan jobban fog szólni minden erősítőtől. Van ilyen. Szerencsés ember vagy, hogy ilyen jó"vasakat" tudsz csinálni. Csak arra figyelj, hogy a softwert ne Te írd hozzá. Egyszerűbben fogalmazva: zenét azért ne szerezz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.17. 21:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Rejtés:
Ne kapkodd el szerintem.. :) Szólhat szépen kimenő nélkül is -Most itt nem a te kimenőidre gondoltam. Csak úgy általánosan, hidd el nem feltétlen kell dög nehéz kimenőket használni ahhoz a jellegű minőséghez amit pl az Se kimenővel tud. Netán PP.
Komoly gyakorlatot igényel egy helyes kimenő tekerése szerintem. Erre nincs mindenkinek ideje, meg tapasztalata sem (szerintem az utóbbit mindig el felejted.. :D )
viszont van más ösvény is ami legalább ennyit hoz a konyhára mint egy kimenő , -cserébe még magasabb DF-et és elég hangsúlyozott mélyeket is kaphatsz.
-Ez persze csak a saját véleményem, ami nem ad voksot egyik topológiájú erősítő irányába sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 18:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Wazze! Negatívban láttam.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 18:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
Túl jók az eddigi tervezések -mint sem , hogy egy ilyen hiba lenne most bent... :)

Bölcs vagy effendi. :D
Viszont az erősítő nem biztos, (sőt biztos) hogy nem a tervezéstől szól szépen. Jól szólhat, de az nem kategória egy zenehallgatás közben. Ezzel csak fiatal tanult barátomnak akarom felhívni a figyelmét a buktatókra. Nem ismerjük a konkrét kapcsolást. Annyit tudunk, hogy a gerő bocs az erő benne van, szép az impulzus átvitele. Én még mindig benne lennék egy verseny tesztben, melyik szól természetesebben jeligével. Watt a Wattal, hang a hangal, meg aztán miért ne?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 23:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Rejtés:
Idézet:
Bölcs vagy effendi. :D

Ez nem bölcsesség kérdése... Csak én éppen nem néztem el a nyákot, -mert magam is sokat csinálok.
Lényegében ennyi, s nem több.
A jól átgondolt tervezés és a jó hangminőség nincs arányban egymással. De ha már nem hajtja az embert a Tatár mért is ne szánhatna megfelelő mennyiségű időt a tervezésre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 09:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Valóban teljesen más szint, ha saját magunk tervezzük meg a készülékünket. Én egyesek helyében csendben maradnék, és tiszteletben tartanám azt, aki képes magától is egy igazán minőségi dolgot megkonstruálni.

Teljesen más az, aki a TV előtt szurkol a focimeccsen és teljesen más az, aki focista és a pályán játszik. ;) Persze ott is mindíg a TV előtt ülő tudja, hogy kellett volna játszani a metccset... :twisted:

A diyben is kb ugyanez a különbség az utánépítők, meg a konstruktőrök között. Marhára nem ugyanaz a szint...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 11:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
KD mester írta:
Rejtés:
Valóban teljesen más szint, ha saját magunk tervezzük meg a készülékünket. Én egyesek helyében csendben maradnék, és tiszteletben tartanám azt, aki képes magától is egy igazán minőségi dolgot megkonstruálni.

Teljesen más az, aki a TV előtt szurkol a focimeccsen és teljesen más az, aki focista és a pályán játszik. ;) Persze ott is mindíg a TV előtt ülő tudja, hogy kellett volna játszani a metccset... :twisted:

A diyben is kb ugyanez a különbség az utánépítők, meg a konstruktőrök között. Marhára nem ugyanaz a szint...



Ez bizony így van! Mondjuk én csodálom az ilyen és ehhez Diyelő' személyeket, akik pénzt, fáradságot, szabadidőt nem kímélve, összehoznak egy igazán minőségi dolgot. Mint ez itt jelen esetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 12:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Azért óvatosan a minősítésekkel, mert a dolog végkimeneteléről jelenleg én sem tudok sokat.
Megelőzendő a késhegyre menő vitákat, bárkinek hajlandó vagyok elismerni hogy az övé jobb volt, van és lesz ;) :P Végső soron az egész erre megy ki a tényleges eredménytől függetlenül, hát miből áll nekem ezt ideírni? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 18:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Már engem is idegesít ez a farokméregető mentalitás, pedig nem engem hergelnek vele...

Rejtés:
Már unom ezt hogy: "mert az én utánépített ARC-m ugyis jobb, mint a te OTL-ed, meg az a legjobb a világon, meg mindenki máséná jobb bibiííí". :lol:

Tisztára, mint az ovodában....


Aztán ki a f...om hallotta azt az utánépített ARC-t? Ha valaki mondjuk odavinne dys-cushoz valamit, akár egy full tranzisztorost, ami egy gyári ARC-t is lever, akkor dys-cus aznap sírna, de az q...va hétszentség, hogy utána le nem írná itt, ha ilyen csúfság esne meg vele... ;) A szályhősködés az meg megy 1000-rel. Ettől én például még nem hiszem el, hogy jó az az utánépített ARC. Azt sem hiszem el, hogy jobb, mint az OTL. De rohadtul unalmasak már ezek a farokméregetős dumák. A pagrus nevű egyén is mindig a saját lovát dicsérte itt annó. Nála is mindig az volt a világon a legeslegjobb, ami éppen az ő magántulajdona volt. Aztán érdekes módon még soha nem f...tam le a bokámat attól a hangtól, amit elő tudott állítani akármelyik (havonta cserélődő) rendszerén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 20:01 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
"...akár egy full tranzisztorost, ami egy gyári ARC-t is lever,..."

Egy ilyenre én is kíváncsi lennék... :)

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 11:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
Rejtés:
Akadnak cuccok és emberek, amikre és akikre valahogy nem igazán vagyok kíváncsi.
Tapasztalatom(és mások tapasztalatai) szerint a koppintások legtöbbször nem érik el a gyári színvonalát, sokszor meg sem közelítik, mellesleg szerintem hozzáadott értékben sem állnak azon a fokon, mint egy nem plagizált készülék. Ha majd kíváncsi leszek egy OTL vs. ARC meccsre, akkor talán elviszem valakihez akinek van a rendszerében gyári(vagy elhívom erősítőstől), ami továbbá a "kritériumok" második felének, oda-vissza is meg tud felelni. Sorry

Igazad van: OTL-t nehéz tényleg nehéz koppintani, mert eléggé kevesen építettek, mivel nem váltak be a reszelős tranyós hangjuk miatt. Majd rá fogsz jönni, csak kell még egy kis idő. Mindenesetre amíg te keresed a megoldást, addig én hátradőlök, majd nyugodtan hallgatom a koppintásomon a zenét, és mosolygok magamban...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A diyben is kb ugyanez a különbség az utánépítők, meg a konstruktőrök között. Marhára nem ugyanaz a szint..."
Ó bölcs fehérember! Én csak egy pici benszülött vagyok aaz utánépítők táborából. Még az elektroncsövet sem én találtam fel. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 11:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Már engem is idegesít ez a farokméregető mentalitás, pedig nem engem hergelnek vele...

Rejtés:
Már unom ezt hogy: "mert az én utánépített ARC-m ugyis jobb, mint a te OTL-ed, meg az a legjobb a világon, meg mindenki máséná jobb bibiííí". :lol:

Tisztára, mint az ovodában....


Aztán ki a f...om hallotta azt az utánépített ARC-t? Ha valaki mondjuk odavinne dys-cushoz valamit, akár egy full tranzisztorost, ami egy gyári ARC-t is lever, akkor dys-cus aznap sírna, de az q...va hétszentség, hogy utána le nem írná itt, ha ilyen csúfság esne meg vele... ;) A szályhősködés az meg megy 1000-rel. Ettől én például még nem hiszem el, hogy jó az az utánépített ARC. Azt sem hiszem el, hogy jobb, mint az OTL. De rohadtul unalmasak már ezek a farokméregetős dumák. A pagrus nevű egyén is mindig a saját lovát dicsérte itt annó. Nála is mindig az volt a világon a legeslegjobb, ami éppen az ő magántulajdona volt. Aztán érdekes módon még soha nem f...tam le a bokámat attól a hangtól, amit elő tudott állítani akármelyik (havonta cserélődő) rendszerén...

Te se kapná fair play díjat az olimpián.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 11:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DDL írta:
"...akár egy full tranzisztorost, ami egy gyári ARC-t is lever,..."

Egy ilyenre én is kíváncsi lennék... :)

Üdv: DDL

Azt én is megnézném. De persze akik csak lekvárzsibbasztó "audiophil" demo lemezeket hallgatnak azok nem is tudják mi a természetes hangzás. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 12:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus írta:
otlm írta:
Rejtés:
Akadnak cuccok és emberek, amikre és akikre valahogy nem igazán vagyok kíváncsi.
Tapasztalatom(és mások tapasztalatai) szerint a koppintások legtöbbször nem érik el a gyári színvonalát, sokszor meg sem közelítik, mellesleg szerintem hozzáadott értékben sem állnak azon a fokon, mint egy nem plagizált készülék. Ha majd kíváncsi leszek egy OTL vs. ARC meccsre, akkor talán elviszem valakihez akinek van a rendszerében gyári(vagy elhívom erősítőstől), ami továbbá a "kritériumok" második felének, oda-vissza is meg tud felelni. Sorry

Igazad van: OTL-t nehéz tényleg nehéz koppintani, mert eléggé kevesen építettek, mivel nem váltak be a reszelős tranyós hangjuk miatt. Majd rá fogsz jönni, csak kell még egy kis idő. Mindenesetre amíg te keresed a megoldást, addig én hátradőlök, majd nyugodtan hallgatom a koppintásomon a zenét, és mosolygok magamban...

Mondja ezt valaki, aki sosem hallott még OTL-t és nem is fog :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 13:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem meg akik ilyen szétszínezett, punnyadt hangú csöves fosokon hallgatnak zenét, azok nem tudják, milyen is egy igazán jó hang. :mrgreen:

A lekvárzsibbasztással én úgy vagyok, hogy nálam alap követelmény a rendkívüli dinamikus hang. Valamint az, hogy legyen kraft. Akármilyen tiszta, teres, levegős, részletező hangú egy erősítő, de ha nincs dinamikája, nincsenek erőteljes, súlyos mélyei, ha nincsen meg az "áradó erő" a hangban, akkor az megy a levesbe nálam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 13:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Dys-Cus nagyon könnyen leírsz a tiszta csöves topológián kívül minden mást.
Egy kis figyelemfelkeltésből olvasd el majd légy szíves Balázs sorait..http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=117&t=104&start=150
Az a helyzet, hogy te megszállottja vagy a tiszta csöves topológiáknak, -ezzel nincs is baj, csak ne légy abba olyan biztos hogy ez lehet az Etalon.. Még ha számodra az is.
Pl én keményen hiányolom azokat a feszülő mélyeket egy tiszta csövesben ami körbejárná a teret sugallva ezzel a mélység tagozódását/árnyalatait. A dinamikát sem írnám az előnyei közé éppen.., Egy 211Se-vel összehasonlítva Balázs szavaiból el tudod dönteni szerintem melyik szerepelt jobban, És ha vakteszt keretében zajlott volna ez, azt mondta volna rá tiszta csöves, csak ebben vannak jó masszírozós mélyek és dinamika is. -Megspékelve ezzel egy Se hangját..
De egyszer remélem összetudjuk hasonlítani majd a te Legjobbnak vélt csöves ARC-el.
Nagyon kíváncsi vagyok én is a hangjára. Csak pár tiszta csöves kapcsolású erősítő hangját volt szerencsém jobban is tanulmányozni.
-Ezért én elhamarkodottan nem ítélkezem előre, mint pl ahogy te tetted pár sorral feljebb -leírva ezzel minden topológiát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 13:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Szerintem meg akik ilyen szétszínezett, punnyadt hangú csöves fosokon hallgatnak zenét, azok nem tudják, milyen is egy igazán jó hang. :mrgreen:

A lekvárzsibbasztással én úgy vagyok, hogy nálam alap követelmény a rendkívüli dinamikus hang. Valamint az, hogy legyen kraft. Akármilyen tiszta, teres, levegős, részletező hangú egy erősítő, de ha nincs dinamikája, nincsenek erőteljes, súlyos mélyei, ha nincsen meg az "áradó erő" a hangban, akkor az megy a levesbe nálam...

Az én koppintásom pont így szól. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Emersys!
A tiszta csöves egy jólméretezett táppal, és kimenővel nagyon sokat tud. Talán az ARC-nek éppen ez az erőssége. Akinek SE erősítője van, az még az én végfokomra, vagy a közelben lévő eredeti gyári végfokra mindig azt mondták: tranyós a hang. Viszont drága tranyósokkal szemben mégis csak van valami természetes a hangjukban ezeknek a végfokoknak. Gondolom így lenne ez a CJ-kel, Mc-kel, s tudom így van a Dynaco-kal is. Az is igaz, hogy ezek a végfokok csak 16Hz-től 0dB-esek, de ezt az egész teljesítménysávban tudják változatlan torzítással. Az is igaz, hogy elvben a tranyós vagy az OTL lejjebb tud menni, de egyet nem tudnak: Nem tudják érdemben kezelni a hanxórók erősítő felé való visszapofázását. De ez csak technika. Készítettem OTL-t 6N13Sz-ből, meg PL509-ből is. Nekem az nagyon nem tetszett. Katyvasz volt. Ezért is ajánlottam fel barátságosan egy teszt lehetőséget, de ezt itt nyilvánvalóan nem fogadták szívesen. Az is nyilvánvaló, hogy legjobb menekülés a támadás, s lehet olyan ostobaságot mondani "hogy nem vagyok kíváncsi sem a kütyüre, sem a gazdájára" vagy esetleg olyat, hogy az a felsőbbrendű díjers, akinek saját tervezése van. Miért? Ki tudta számolni Ohm törvényével a katód R értékét? Mitől újszerű, saját tervezésű az a kapcsolás? Van benne valami új, mint a spanyolviaszban? Ugyan dehogy. Nincs új a nap alatt. Ezért nem is látunk kapcsolást. Pedig esküszöm ezembe sincs megépíteni. :) Viszont én a legfontosabb alkatrészt a kimenőt nem tudom lekoppintani, mivel a gyári ARC tulajdonosa nem venné jó néven ha szétkapnám az erősítőjének a lelkét. Én azt megterveztem, s le is írtam, (a legérdekesebb,s a legtöbbet olvasott topicban :D )hogy az első kettő verzió nem volt a legjobb, pedig addigra már vagy 100 kimenőt megtekertem. Én semmilyen technikát nem írtam le, csak azt kívántam közölni, hogy nekem nem kellenének, mert rossz a tapasztalatom velük. Akármilyen szépen vannak is megépítve.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
emersys írta:
Dys-Cus nagyon könnyen leírsz a tiszta csöves topológián kívül minden mást.
Egy kis figyelemfelkeltésből olvasd el majd légy szíves Balázs sorait..http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=117&t=104&start=150
Az a helyzet, hogy te megszállottja vagy a tiszta csöves topológiáknak, -ezzel nincs is baj, csak ne légy abba olyan biztos hogy ez lehet az Etalon.. Még ha számodra az is.
Pl én keményen hiányolom azokat a feszülő mélyeket egy tiszta csövesben ami körbejárná a teret sugallva ezzel a mélység tagozódását/árnyalatait. A dinamikát sem írnám az előnyei közé éppen.., Egy 211Se-vel összehasonlítva Balázs szavaiból el tudod dönteni szerintem melyik szerepelt jobban, És ha vakteszt keretében zajlott volna ez, azt mondta volna rá tiszta csöves, csak ebben vannak jó masszírozós mélyek és dinamika is. -Megspékelve ezzel egy Se hangját..
De egyszer remélem összetudjuk hasonlítani majd a te Legjobbnak vélt csöves ARC-el.
Nagyon kíváncsi vagyok én is a hangjára. Csak pár tiszta csöves kapcsolású erősítő hangját volt szerencsém jobban is tanulmányozni.
-Ezért én elhamarkodottan nem ítélkezem előre, mint pl ahogy te tetted pár sorral feljebb -leírva ezzel minden topológiát...


Tévedés, ez a jóember a tisztán csöves topológiákat is betámadta már, lásd SE-k fikázása.
Az ajnározottak köre leszűkül egyenesen az ő szellemileg nulla teljesítményére, az ARC koppintásra, minden más csakis sz@r lehet :D
Az alábbi spoilert csak erős idegzetűeknek ajánlom, saját felelősségre ;)
Rejtés:
!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Rejtés:
Valóban teljesen más szint, ha saját magunk tervezzük meg a készülékünket. Én egyesek helyében csendben maradnék, és tiszteletben tartanám azt, aki képes magától is egy igazán minőségi dolgot megkonstruálni.

Teljesen más az, aki a TV előtt szurkol a focimeccsen és teljesen más az, aki focista és a pályán játszik. ;) Persze ott is mindíg a TV előtt ülő tudja, hogy kellett volna játszani a meccset... :twisted:

A diyben is kb ugyanez a különbség az utánépítők, meg a konstruktőrök között. Marhára nem ugyanaz a szint...

Nos én "metccset" nem szoktam játszani, mert kb olyan a véleményem a fociról mint az OTL és tranyós végfokokról. Viszont azt azért elmondom, hogy még Ti itt ekéztek addig én 1500m magasan repültem egyet a vitorlával, ami húhára nem azonos élmény az álmotokkal, hogy majd egyszer repülőt vezettek. Viszont az is igaz, hogy közös ismerősünk elismerően szólt valamelyik erősítődről, de azért ő megmarad a csövesénél...
Még ide írom, hogy lassan haladok a kaláka helyett épített 6550 PP UL félig ARC koppincsal, mert nem győzöm tekerni a kimenőket az erősítő után érdeklődők részére. Remélem egyszer ennyi hálózatit kell majd tekernem OTL erősítőkhöz is. :lol: :lol:
Ps: Ezt azért írtam, hogy segítsem ezt a topicot abban, hogy nőjjön a hozászólások száma. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Viszont az erősítő nem biztos, (sőt biztos) hogy nem a tervezéstől szól szépen. Jól szólhat, de az nem kategória egy zenehallgatás közben. Ezzel csak fiatal tanult barátomnak akarom felhívni a figyelmét a buktatókra. Nem ismerjük a konkrét kapcsolást. Annyit tudunk, hogy a gerő bocs az erő benne van, szép az impulzus átvitele. Én még mindig benne lennék egy verseny tesztben, melyik szól természetesebben jeligével. Watt a Wattal, hang a hangal, meg aztán miért ne?

Nos Otml erre ez a válasz?

!!!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus!

Hogy a spoilert kiteregetted, az nem az én felelősségem :D
A békejobb egyértelműen csak álca volt, amire hivatkozni eléggé hiteltelen a sorozatos provokációid után.
A többire most inkább nem reagálok, most is, mint máskor, csak azt kaptad amit kiérdemeltél ;)

Tisztelettel megkérem a moderátort hogy a tárgytól eltérő hozzászólásokat helyezzék át a megfelelő helyre. Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 14:56 
Offline
Örökös tag

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:47
Hozzászólások: 161
KD mester írta:
Szerintem meg akik ilyen szétszínezett, punnyadt hangú csöves fosokon hallgatnak zenét, azok nem tudják, milyen is egy igazán jó hang. :mrgreen:

A lekvárzsibbasztással én úgy vagyok, hogy nálam alap követelmény a rendkívüli dinamikus hang. Valamint az, hogy legyen kraft. Akármilyen tiszta, teres, levegős, részletező hangú egy erősítő, de ha nincs dinamikája, nincsenek erőteljes, súlyos mélyei, ha nincsen meg az "áradó erő" a hangban, akkor az megy a levesbe nálam...


Anélkül, hogy belemennék a félvezető-cső vitába! Szerintem életedben nem hallottál még arc erősítőt....

Üdv: DDL

_________________
2017. 04. 02.-től passzív állapotban. Nem írok és nem olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 17:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
dys-cus!

1.hogy te mit csináltál az a jelen projecttel kapcsolatban irreleváns, az erősítőmhöz annak semmi köze semmilyen szempontból.
2.hogy mi az új és mi nem az erősítőmben azt csak én tudom, de annyi szent hogy te ilyet még soha sehol nem láthattál. A kapcsolás és a mögöttes koncepció annyira egyedi, amennyire csak lehet. Hogy elhiszed vagy sem, nem számít nekem semmit.
3.a személyed miatt mondtam nemet, valamint a kérésed mögött megbúvó, feltehetően aljas szándék miatt.

Megkérnélek hogy ne írj ide! Próbáld meg elviselni, hogy vannak másként gondolkodók is, akiknek más a felfogásuk a hifiről. Persze egy ilyen egoista ....-nek mint te, ez nyilván nehéz feladvány.
Ha erre nem vagy hajlandó, akkor kénytelen leszek a dolgot kikényszeríteni.
Köszönöm a megértésedet. :geek:
Üdv!

!!!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 17:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DDL írta:
KD mester írta:
Szerintem meg akik ilyen szétszínezett, punnyadt hangú csöves fosokon hallgatnak zenét, azok nem tudják, milyen is egy igazán jó hang. :mrgreen:

A lekvárzsibbasztással én úgy vagyok, hogy nálam alap követelmény a rendkívüli dinamikus hang. Valamint az, hogy legyen kraft. Akármilyen tiszta, teres, levegős, részletező hangú egy erősítő, de ha nincs dinamikája, nincsenek erőteljes, súlyos mélyei, ha nincsen meg az "áradó erő" a hangban, akkor az megy a levesbe nálam...


Anélkül, hogy belemennék a félvezető-cső vitába! Szerintem életedben nem hallottál még arc erősítőt....

Üdv: DDL

Nagy valószínűséggel, de ne offoljuk szét az OTL topikot, mert nekem írták, hogy nyitnak ennek külön topikot. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 17:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Most hogy a troll kiadta, amire a zsigeri ellenérzései ragadtatták, talán folytathatnám érdemben az OTL témát :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
Most hogy a troll kiadta, amire a zsigeri ellenérzései ragadtatták, talán folytathatnám érdemben az OTL témát :roll:


Folytasd! :lol:
Mindenesetre tudok olcsón szerezni nagyothalló kütyüt. Csak mondom. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 22:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
És hol vannak a véresszájú SE hívők???
Csak a tranyó-pp trafó-otl hívők verekednek errefelé?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 23:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Mivel egyik táborba sem tartozom, csak tippelni tudok:
1. Az Adrián
2. Zenét hallgatnak
3. Már alszanak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.25. 00:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Amelyik azt mondta, hogy még életemben nem hallottam ARC-t, annak azt mondanám, hogy ilyen után épített fosokat nem is, csak eredetit hallottam.... ;) Aki meg azt képzeli, hogy el tudja készíteni ilyen rozsdás hálózati trafók vasmagjával, stb-vel, az meg maradjon csak meg a hitében, aztán beszélje be magának a baromságot, hogy szól az úgy, mint az eredeti...

Az SE hívőket én meg le...om speciel. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány SE hangja tetszett idáig, pedig annyit hallottam, mint égen a csillag. 300B-ből is többet hallottam (szerintem) rosszat, mint jót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.25. 01:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja még annyit, hogy jó dolog, hogy indult ilyen "pöcsméregetős topic" szerintem. Ez ilyen természetes igénye valahogy majdnem mindenkinek. :mrgreen: Aki nem bír a vérével az legalább szabadon kiélheti magát itt. Senkinek sem hiányzik egyébként sem, hogy ilyen beszólogatásokkal összeszemeteljék a témát, amit nyit....

Amit meg leírtam, azt nem az ARC-ről írtam, hanem úgy a csövesek döntő többségéről általánosan. Általában nagyon rossz mélyük van, lomhák, dinamikátlanok és marhára nem valószerű hangjuk van, hanem mindenre ráül a jellegzetes színezésük. Néha még olyan tranzisztor hangja is van egyik-másik házilagos kókányolmánynak, hogy tiszta szégyen a csövesekre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 07:42 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Adjon ez kellő lendületet a másik oldal befejezéséhez!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 13:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
otlm írta:
Nem tudom ki terjeszti, hogy a régi OTL tranyós hangú volt(csak sejtem), de elég nagy tévedés ;)
Persze nem csodálkozom ha egy SE-fannak minden tranyós hang ahol van erő és dinamika.

Ide kopizom egy másik fórumtag véleményét akinél régen teszteltük egy kb. 3-4milla értékű láncban.

"Kérésének, hogy próbáljuk ki a rendszeremben a cuccot, kölcsönös, mindkettőnknek hasznos hozadéka lehetett: Őt érdekelte, mit tud kezdeni a készüléke, mégha csak egy darab is van meg belőle, egy ilyen teljes sávú, sokhangszórós, úgynevezett high-end hangfallal, én meg kiváncsi voltam, egy kimenő trafó nélküli erősítő mit tud valójában, hiszen az én előző hagyományos csövesemmel nem jutottam igazán dűlőre."

"Rátérve végre a lényegre: milyen lett most a zene? Így utólag belegondolva, azt hiszem, nem vagyok elfogulatlan ítész. Egyszerűen azért, mert pont azzal a tónussal szólalt meg a rendszer, amit leginkább szeretek, szeretnék, és amit igazán eddig nem tudtam megtalálni saját készülékekkel. Ez egy telt, meleg, súlyos hang, de nagyon gazdag tartalommal. Sokszor rácsodálkozom utcai zenészeknél egy hegedű vagy egy fúvós hangszer hangjára, hogy valójában milyen meleg, barátságos hangon szól. De nem puhán! Mert abba a meleg alaptónusba bele van ágyazva rengeteg finom részlet, a felharmonikusok teljes gazdagsága. És ettől teljes, izgalmas, széphangú az a hangszer.
Attila erősítője ugyanezt produkálta, az Andra meg közvetítette. Szerintem nagyon nehéz ezt összehozni.
A tranzisztoros erősítőm egyáltalán nem szól agresszíven, mégis másképpen „meleghangú”, mint az otlm erősítő. Valahogy „tranzisztorosan”, kicsit mesterségesen. A csöves meg természetesen, nagyon levegősen és lazán. Egyszerűen jobb rajta zenét hallgatni, jobban tolerálja a rossz felvételeket."

"Érdekes, hogy nem igazán jelentett nagy kompromisszumot a hangzásban az, hogy monóban szólt.
Nyilván sztereóban még teljesebb a hangkép, nagyobb élmény, de így is teljesen betöltötte a szobát (a tranzisztoros ezt is redukáltabban teszi), egyáltalán nem zsúfolódott középre a zenekar. Volt ritmus, energia is bőven. (Főleg, mikor lp volt a forrás.)
Nem mondanám, hogy ez egy tipikus „csöves” hang, mert annál teljesebb, részletezőbb, lendületesebb. De semmiképpen nem „tranzisztoros”, mert nagyon természetes, barátságos, jól hallgatható a tónusa. Szóval egy jól eltalált elegy, ezért írtam korábban, hogy nehéz ezt így kikeverni.
"

És ezt nem én írtam, mielőtt a jóhiszeműség megint kibaszná a biztosítékot! :mrgreen:



Hát el nem tudom képzelni hogy monoban hogy lehet egy audiofil erősitőt jellemezni.Mert hogy ott a stereo térnek nyoma sincs az tuti. Esetleg javit a helyzeten ha mind a két hangfal rá van kötve csak hát ott meg az impedancia illesztés miatt bukik a mutatvány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.05.31. 20:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Nemrégiben meglátogattam dys-cust, meghallgattam a rendszerét. Nagyon kíváncsi voltam elsősorban a hangsugárzójára, de természetesen a többi, szintén saját készítésű komponens is érdekelt.
Nem utolsósorban elvittem a saját hibrid erősítőm, egy meghallgatás, összehasonlítás végett.
Ezúton is köszönöm a lehetőséget!

Először is, rögtön a lényegre térve, nagyon tetszett a hangzás nála.
Teljes sávszélességű, kellően dinamikus, testes hang, remek 3D-s térképzéssel, jó felbontással, részletező képességgel.
( A felvételeket hallgatva, átlagosan, én egy hangyányival több magashoz vagyok szokva, de ez már egyéni ízlés kérdése. )
Talán leginkább, a kimondottan szép ének- és hangszerhangokat emelném ki, ezek pl.egy félvezetős erősítőnek mindenképp kemény kihívást jelentenek.
Összességben én egy nagyon komoly hangú berendezésnek gondolom, amely jól, élvezettel hallgatható. Külön pozitívum, hogy hangosan is tud szólni, kellő tartalék van a dinamikusabb felvételek megszólaltatásához.
Igazából nagyon kevés negatívumot hallottam, és ezek is jórészt a szoba akusztikai viszonyaira vezethetők vissza, úgymint: a mélytartományban néha felbukkanó gerjesztett szobarezonanciák, valamint a térleképzésben megfigyelhető picit elmosódó, vagy nem teljesen precíz kontúrok. Ez utóbbit talán, a kissé aszimmetrikus hangsugárzó környezet, és nem tökéletes elhelyezés okozhatja. A dipól jelleg esetleg kevésbé tűri a hátsó fal közelségét, talán csillapítani kellene a hangsugárzó mögötti teret, stb…nem tudom.

Később bekötöttük az én erősítőmet is, az ARC klón helyére. Igazából, már elsőre csalódás ért, a frekvenciabalansz jelentősen eltért az eddigitől. Kevesebb lett a mély több a magas, gyakorlatilag felborult az egyensúly, vagy legalábbis ennek határán mozgott a megszólalás.
Így - nem meglepő módon - tisztábbnak hatott zene, de én ezt nem feltétlenül találom előnynek, mindenesetre a korrekt megítélés szinte lehetetlen volt.
Talán egy zeneszám volt, amelynél már-már hátra tudtam dőlni, és hallgatni is a zenét. Ekkor, mondhatni, versenyben volt a két erősítő. Itt úgy tűnt, mintha az alacsony szintű felbontás jobb lenne az enyémen, de a zavaró hangszín eltérés miatt tényleg nehéz többet mondani.
Esetleg dys-cus több mindent hallott, hiszen sokkal jobban ismeri a saját berendezése hangját...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ezt eddig nem is olvastam! Köszönöm Sanyi. A tied is szépen szólt, én csak a bassz hiányt emelem ki mint negatívumot. Ezért számomra nem jött át a csapjunk a lecsóba érzés. Persze mindkét hang kompromisszum. Javult már a basszusod?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 15:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Érdekes lett volna egy teljes láncot mérni, amibe a hangsugárzó is benne van. Tehát egy mérőmikrofonos mérésre kíváncsi lettem volna egy ilyen összehasonlításnál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 18:35 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Egy kis gondolatébresztő (a hitetleneknek :lol: ):

http://www.tubecad.com/2013/06/blog0265.htm

Vagyis a vázolt csöves kapcsolás alkalmazásával (egy félvezetős rendszerben) visszakaphatjuk a felvételi és lejátszási lánc során "elveszett" felharmonikusokat, és élettel teli zenét hallhatunk. Érdekes megközelítés, és egy újabb pont a csöveknek! :mrgreen:
A jól megépített csöves rendszerek is képesek erre a "trükkre", talán ezért különböznek ennyire a hagminőségi vélemények. Van aki a steril, tiszta hangzást szereti, annak kiváló félvezetőst kell hallgatnia, aki pedig az életet keresi a felvételeiben, annak pedig egy "átlagos" csöves is elég! (Köztes út a hibrid...) :geek:


db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 18:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezzel a kijelentéssel abszolút nem értek egyet speciel. Az én véleményem szerint meg félvezetőkkel a leges-legjobbnak tartott csöveseknél is lehet jobbat (Szóval nem azonos minőségi szintet, hanem jobbat mondtam ;) ), (vannak is jobbak) és tévhit az is, hogy nélkülözni kéne az életteliséget a hangból. Akik egy ML-t hallgatnak, vagy hasonló kaliberű más félvezetőst, általában hátuk közepére sem kívánják a "csöves" hangot, ez igaz. Ettől függetlenül még csöves hangot is gond nélkül lehet csinálni félvezetőkkel. Persze aki egy komoly félvezetős hangot keres, az általában pont ezt akarja elkerülni... :mrgreen:

A fenti link meg csak egy újabb bizonyíték, hogy általában a csövesek torzítanak, effektgépek. Nem az eredeti zenét adják vissza, csak egy elsőre tetszetős színezést visznek be.

Szóval, ha van ilyen párti megnyilvánulás, akkor legyen olyan is. :D Én meg ellensúlyozok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 19:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Ezzel a kijelentéssel abszolút nem értek egyet speciel. .....
A fenti link meg csak egy újabb bizonyíték, hogy általában a csövesek torzítanak, effektgépek. Nem az eredeti zenét adják vissza, csak egy elsőre tetszetős színezést visznek be.

Szóval, ha van ilyen párti megnyilvánulás, akkor legyen olyan is. :D Én meg ellensúlyozok.


Útközben feléd is elveszett az infó egy része?! Azt írod: "Nem az eredeti zenét adják vissza..."
Honnan tudod milyen volt az eredeti, te csak egy FELVÉTELT hallgatsz!!!
Igen, a kiváló félvezetős 99,99%-ban visszadja a felvételen szereplő anyagot, egy jó kis csöves pedig 100,01%-ban, vagyis hozzátesz picit persze, de az lesz megközelítően az a plusz, amit feltételezünk, hogy elveszett a eredetileg élőben megszólaló hanganyagból. :ugeek:

db


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára deeraudio 2013.10.14. 19:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 19:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Elolvastam a guglival a nyakamban az angolt, érdemes lenne kipróbálni a restaurátort.
Arról van szó, hogy a CD-n befékezett átviteli sávszélesség okozta "sterilitást" teszi élettelivé a szerkezet.
Vagyis, bármivel, ha lejátsszuk a CD-t, a jelzett 1%-os 2. harmonikust kell hozzátenni, hogy életre is kelljen a CD-s gépzene.
Bizonyára félvezetőkkel is meg lehet oldani, kell hozzá tervezni egyet és kipróba...
Idézem egy barátomat:
Ha ugyanaz a zenei anyag LP-n, CD-n is megvan, mindig az LP-hez nyúlok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 20:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
deeraudio írta:
KD mester írta:
Ezzel a kijelentéssel abszolút nem értek egyet speciel. .....
A fenti link meg csak egy újabb bizonyíték, hogy általában a csövesek torzítanak, effektgépek. Nem az eredeti zenét adják vissza, csak egy elsőre tetszetős színezést visznek be.

Szóval, ha van ilyen párti megnyilvánulás, akkor legyen olyan is. Én meg ellensúlyozok.


Útközben feléd is elveszett az infó egy része?! Azt írod: "Nem az eredeti zenét adják vissza..."
Honnan tudod milyen volt az eredeti, te csak egy FELVÉTELT hallgatsz!!!
Igen, a kiváló félvezetős 99,99%-ban visszadja a felvételen szereplő anyagot, egy jó kis csöves pedig 100,01%-ban, vagyis hozzátesz picit persze, de az lesz megközelítően az a plusz, amit feltételezünk, hogy elveszett a eredetileg élőben megszólaló hanganyagból. :ugeek:

db


Ha valami hozzátesz, az is elvesz igazából. Logikátlan az állítás. Mindkét esetben van az eredeti jel, meg egy hozzáadott idegen jel. 300e Alatt nem csinálsz jó kis csövest. Ruszki csövekből, egyéb szemétből szintén nem. Profin tekert, nagyon drága vasat tartalmazó kimenő trafók nélkül sem.

A jó tranyós attól jó, hogy jobb, mint a csövesek, hangilag. :D Az ilyen ruszki alapanyagból, meg házilag készült dolgoktól meg sokkal... Az ilyesmik általába hiába csövesek, akkor is sz...rok, főleg nem közepesek, a jótol meg q....va messze vannak. Szóval csöves téren is sz...rból sok van, jó meg kevés.

Igazi dys-cusi hangnemet sikerült megütnöm. (A francba, kinek a stílusát majmolom tudattalanul is. :?).

Komolyra fordítva a szót, ha valakinek az uborkás üvegek hangja tetszik, hallgassa azt. Ő szerintük a tranyósok hangja kalap szar (általában véve igazuk is van, mert a legtöbb tényleg sz...r). De nagyon sokan vannak, akik meg ki nem állhatják az ilyen csöves hangot. Ő szerintük meg a csövesek hangja merő fos.

Ez van, megtérés meg nem lesz egyik táborból sem a másikba. Téríteni lehet, de értelmetlen. Sose tért meg itt senki semmire.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 20:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Sose láttam olyat, hogy az egyik táborból bárki áttért volna a másikra. Ennek pszichológiai okai is lehetnek. Ott van pl pagrus. Állandóan jár a triódásra. Hallotta kb az összes, fórumtagok által épített csövest, sokat a saját rendszerén is (300B-k stb). Mégse tért meg soha a csövekre. Félvezetőst hallgatott mindig is....

Egyébként ez olyannyira így van, hogy ha egy csőpárti kiskedvencét a saját rendszerén lealázza egy tranyós, akkor inkább elkölti a spórolt pénzét nano vasra, meg horror áras kondikra (hátha majd avval jobb lesz a csövi), mintsem hogy töredékéből építene egy olyan tranyós vasat, ami jobb volt a csövesétől.

Nade persze fordítva is igaz. Hiába vannak jó csövesek, amik tényleg jók, akkor sem épít olyat egy szilíciumos hívő. Tekerjen a rosebb trafót. Nem fehér embernek való munka az. :D Az is inkább épít pár új félvezetőst, amíg el nem éri a csövestől hallott minőséget. És biza ezen az úton is el lehet.

Magán véleményem, hogy csövesből jót építeni drága, tranyósból meg nehéz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 21:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Akkó' most az a cél, hogy félvezetőssel érjük el a csöves színezett hangját ? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 21:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Akkó' most az a cél, hogy félvezetőssel érjük el a csöves színezett hangját ? :D


Meg lehet csinálni. De csövekkel is meg lehet csinálni a félvezetősök színezetlen hangját. Igazából mindkét hangzás típus merő általánosítás. Csak ilyen tipikus hangképek, de mindig vannak kivételek.

Amelyik csőpárti folyton csak sony-t, meg technicset hallott félvezetősből, azt hiszi, az a plafon azon a téren, azt osztja a hülyeségeit a félvezetősök hangjáról, hogy karcos, meg nincs információ, tér, meg géphangja van, stb.

De persze fordítva is így van. Aki csak ruszki csöves mókolásokat hallott, meg pár s...rabb csöves konstellációt a hígend són, az meg azt hiszi, hogy az összes csövesnek ilyen szar, lomha, részletszegény, túl színezett hangja van. Az is osztja a hülyeségeit.

Érdekes módon mindkét állítás a legtöbb esetben teljesen igaznak is bizonyul. Mert a legtöbb tranyósnak tényleg olyan hangja van, meg a legtöbb csövesnek is.

Nade, ami jó, az pont rohadtul nem ilyen. Tök mindegy, hogy tranyós e, vagy csöves e, vagy hibrid e, vagy D-osztály e.... Nem tudom, hány 100 x írtam ezt le. De mindig jönnek a hülye általánosítások úgy is, mert mindenki papnak hiszi magát, oszt vallást akar vezetni, vagy mi...om....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 21:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Mé'? Most nehogy azt mond,hogy a Teknics nem jó....... :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Sose láttam olyat, hogy az egyik táborból bárki áttért volna a másikra. Ennek pszichológiai okai is lehetnek. Ott van pl pagrus. Állandóan jár a triódásra. Hallotta kb az összes, fórumtagok által épített csövest, sokat a saját rendszerén is (300B-k stb). Mégse tért meg soha a csövekre. Félvezetőst hallgatott mindig is....

Sarkított vélemény. 80-as években mint ifjú titán :D (most már én is nugger leszek 8-) ) félvezetősökkel kezdtem. TEXAS, QUAD stb. változatai. Még a CODD féle RIAA alkatrésztemetőt is megépítettem (48db tanzisztor! egy vagyon volt akkor). A haverom egyszerű KANÉDA-ja simán leverte, így utólag szerintem az alkalmazott altrészek miatt. Jött az első csöves, és azt a középtartományt, tisztaságot semmi más nem hozta, hiába próbálkoztam hibriddel is. A dörmögésről meg csilingelésről (HI-FI 8-)) lehet vitatkozni, de a középtartomány a lényeg. Hogy mit akarok mondani? Most félvezetőset fogok építeni kíváncsiságból, meg hogy ne skatulyázzanak be...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 21:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként pl senki nem használ lámpás számítógépet, gőzgéppel hatott traktort, mert egyértelműen eldönthető hogy van ezektől jobb megoldás, aztán mindenki azt használja.

A csöves vs szilíciumos erősítős kérdésben meg nem így van. Ha lenne legjobb megoldás, akkor mindenki azt használná. De láthatóan nem így van.

Majd jön a fejlettebb technológia, ami teljesen merőben máshogy működik, meg sokkal jobban. Utána el lehet majd felejteni a szilíciumot, meg a csöveket, meg a dinamikus hangszórót is örökre...

Addig meg kellemetes térítést kívánok! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.14. 22:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Sarkított vélemény. 80-as években mint ifjú titán félvezetősökkel kezdtem. TEXAS, QUAD stb.


Én már a kiforrott identitással rendelkezőkről beszéltem. :lol: Azok sose térnek át. A kezdeti élmények persze meghatározzák az orientációt. De ha már kialakult, nincs mit tenni. Valamit pártolni fog az ember a legtöbb esetben. Az ízlésvilága is arra hangolódik rá, azon a vonalon megy tovább, ami meg attól eltér ugye, az persze, hogy sz...r... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség