audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 20:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 07:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Kisa írta:
Akkó' most az a cél, hogy félvezetőssel érjük el a csöves színezett hangját ? :D

Nekem nem az jött le a cikkből.
:)
Életet a CD-be - röviden.
Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 08:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Sajnos ezek a hozzászólások csak az alkalmazott eszközökről szólnak - DE MI A BÁNAT VAN A ZENÉVEL ???? teljesen mind1, hogy min éred el a hatást csak LEGYEN HATÁS.

Nagyok sok zenész ismerősöm a büdös életben nem hallott ilyen minőségű cuccokat ( zenész - karmester stb.. ) mint ami Nektek és nekem van és nem is érdekli őket , mert ők a ZENÉRE figyelnek - mi meg sajna jobban a készülékekre - de ezen már nem hiszem, hogy tudunk változtatni ...

pl..: A Márkus Tibor jazz zenész vett meg tőlem egy olyan hangfalat amit otthon szórtam össze pár 10e forintból MNC hangszórókból csak úgy hobby-ból és isteninek találta - pedig sz.rt sem ért - csak tisztán szólt ....

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 09:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
psuser írta:
Sajnos ezek a hozzászólások csak az alkalmazott eszközökről szólnak - DE MI A BÁNAT VAN A ZENÉVEL ???? teljesen mind1, hogy min éred el a hatást csak LEGYEN HATÁS.

Nagyok sok zenész ismerősöm a büdös életben nem hallott ilyen minőségű cuccokat ( zenész - karmester stb.. ) mint ami Nektek és nekem van és nem is érdekli őket , mert ők a ZENÉRE figyelnek - mi meg sajna jobban a készülékekre - de ezen már nem hiszem, hogy tudunk változtatni ...

pl..: A Márkus Tibor jazz zenész vett meg tőlem egy olyan hangfalat amit otthon szórtam össze pár 10e forintból MNC hangszórókból csak úgy hobby-ból és isteninek találta - pedig sz.rt sem ért - csak tisztán szólt ....

PS

Üdv!
Jó, hogy írod ezt. Bizonyára a zenészek félig süketen is jól zenélnek tovább fejben, csak néha kell egy-egy támpont, de itt a többi 999-ről van szó 1000-ből.
Idéznék egy hifista, némileg zenész, évtizedek óta komolyzenei koncertekre járó, de megalkuvást nem ismerő, csillagos árú alkatrészekkel erősítőket építő - vagy sehogy - leveléből:

" Akinek mindegy, hogy min hallgat zenét, és hangsúlyozza, hogy ő belül hallgatja és neki ez
egy Sokol rádión is jó ( sok ilyen van ), azzal nem beszélek a (*konzerv) zenéről mert nyilvánvalóan nincs róla fogalma, csak a szót ismeri. Persze akár telefonon is lehet úgymond zenét hallgatni, van rá az utcán elég példa."


* megjegyzés tőlem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 09:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Tisztelettel, minden Hangmesternek ajánlva...

Önnek a tranyósa(csövese)... hm... szarja... fos.

CYRANO (appme)
Lássa,
Ez szimplán hangzik... Így nincsen hatása!
Mondhatta volna szebben, kis lovag,
Más-más hangnemből... Így ni, hallja csak:
Kihívón: „Én nem zenélnék ám vele!
Vadászt hivatnék, hogy lője le!”
Barátilag: „Hisz bádogtölcsért félt!
Hallgasson papírt-fésűt, ha hifit ért!”
Leírón: „Bűn, mely veri az eget!
Légkalapács? Inkább fűrésztelep!”
Kíváncsian: „Mit rejt e házibarkács tok?
Macska van benne, vagy gyaníthatok
Egércsaládot, vagy fürge patkányokat is talán?”
Kecsteljesen: „Ön nagy barátja, lám,
A ceglédi kannának! Örömódát írt nekik,
Melyen a száztagúék á pátetikusat pengetik!”
...
A (zöld) borsót a falra hányta:
Én


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 18:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kisa írta:
Akkó' most az a cél, hogy félvezetőssel érjük el a csöves színezett hangját ? :D


Nem, a cél, hogy jó hangot csináljunk. ;)
Rejtés:
Ha meg sikerült, utána nem mindegy, hogy világít e az adott készülék teteje, vagy nem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 19:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Tök véletlenül találtam egy ilyen másik fórumot, (nekem új :D ), azt egy nagyon régi, abszolút filléres tranyós végfokomról belebotlottam egy véleménybe. (Már szinte el is felejtettem, hogy volt ilyen is.) Állítólag valaki után gyártotta, azt jobbnak találta a saját Jadis-énél, ami, ha jól rémlik, nem félvezetős, hanem ilyen uborkásos lehet. :D Az azé komoly, hogy pár filléres alkatrészből összeütött bélyegméretű szutyok is lehet jobb egy normálisan gyártott (fogjuk rá) csövestől...

Persze, lehet, hogy rossz párosítás volt a csövi a hangsugárzóval. Ez a csöves erősítőknél is gyakran megesik...De a félvezetős tábort és annak érveit erősítendő tapasztalatként bedobom. :D

http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=32

(Tibi haverom által tervezett Videoton VMS 250 bele is fenn van, ahogy látom a fényképek között.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 20:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Találtam róla fényképet is. Hát ilyenem se lesz mostmár... :lol:

Nade a fényképek között van 4 féle végcsővel ugyanez, KT88, 6L6G, meg még két t....m tudja mivel is.
Most akkor hogy van ez, hogy Orchestra, meg kinézetileg kb ugyanolyan mind, de tök más végcsövekkel?


Csatolmányok:
Front.jpg
Front.jpg [ 15.27 KiB | Megtekintve 68621 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 22:19 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Tök véletlenül találtam egy ilyen másik fórumot, (nekem új :D ), azt egy nagyon régi, abszolút filléres tranyós végfokomról belebotlottam egy véleménybe. (Már szinte el is felejtettem, hogy volt ilyen is.) Állítólag valaki után gyártotta, azt jobbnak találta a saját Jadis-énél, ami, ha jól rémlik, nem félvezetős, hanem ilyen uborkásos lehet. Az azé komoly, hogy pár filléres alkatrészből összeütött bélyegméretű szutyok is lehet jobb egy normálisan gyártott (fogjuk rá) csövestől...
...


Idézet részlet az általad linkelt oldalról:

"... Egyetlen pont van, amiben a Jadist egy kicsit jobbnak érzem, ez pedig a libabőr faktor. Talán ezt szokás audiofil körökben zeneiségnek nevezni, mindenesetre én úgy élem meg, hogy bizonyos számoknál, például női énekhangoknál, jól eltalált vonós futamoknál libabőrös lesz a karom, futkos a hideg a hátamon, majd kicsordul a könnyem, hogy milyen gyönyörűen szól a zene, és nem lehet letörölni a vigyort a képemről. Ezen a téren emlékeim szerint a Jadis kicsit jobban teljesít. ..."

Most akkor mitől is jobb a félvezetős? :?:

Szerintem ez a lényeg! Az igazi zenehallgató, lesz@rja a torzítást, a frekvencia átvitelt, a négyszögjeles méréseket, ha ZENÉL a gép!
A "libabőr faktor", vagyis a jelenlét érzet, az igazi hihető, szinte valóságos zenei élmény! Sokan akik csöveznek ezt keresik és sokszor még a legjobb félvezetősökben sem találják! Hidd el KD előfordul, hogy olykor még az orosz csövekkel is többre megy az ember (a hibáikkal együtt is), mint félvezetőkkel, ha az életet keresi a zenei reprodukcióban... :mrgreen:

UI: Ehhez pesze olyan zenék is kellenek, amik tudnak élni!

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 22:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Szerintem ez a lényeg! Az igazi zenehallgató, lesz@rja a torzítást, a frekvencia átvitelt, a négyszögjeles méréseket,

Ha jól építetted fel az erősítőt, tényleg minden lesz@rható, de a 100 Hz meg a 10kHz négyszög legyen jó. Szerintem. Ennek beállítása, hangolása teszi különbé az audiofil hangzást a HI-FI-től. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 22:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
deeraudio írta:
Most akkor mitől is jobb a félvezetős? :?:

IC-n kívül még rengeteg terület van...

deeraudio írta:
Szerintem ez a lényeg! Az igazi zenehallgató, lesz@rja a torzítást, a frekvencia átvitelt, a négyszögjeles méréseket, ha ZENÉL a gép!

Ezt a kiállításon, vagy baráti körökben ne igen hangoztasd... :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 23:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
FordPrefect írta:
Idézet:
Szerintem ez a lényeg! Az igazi zenehallgató, lesz@rja a torzítást, a frekvencia átvitelt, a négyszögjeles méréseket,

Ha jól építetted fel az erősítőt, tényleg minden lesz@rható, de a 100 Hz meg a 10kHz négyszög legyen jó. Szerintem. Ennek beállítása, hangolása teszi különbé az audiofil hangzást a HI-FI-től. 8-)


Egyetértek. Mert, nem írtam olyat, hogy szar négyszögeket kellene kapnunk, csak ha megvan a jelenlét általában már az is jó... Leginkább "költői" túlzás akart lenni az a mondat. :mrgreen:

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 23:18 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
deeraudio írta:
Most akkor mitől is jobb a félvezetős? :?:

IC-n kívül még rengeteg terület van...

deeraudio írta:
Szerintem ez a lényeg! Az igazi zenehallgató, lesz@rja a torzítást, a frekvencia átvitelt, a négyszögjeles méréseket, ha ZENÉL a gép!

Ezt a kiállításon, vagy baráti körökben ne igen hangoztasd... :mrgreen:

...túlzás, túlzás, de értsd jól! És hallgass ZENÉT (is)!

Az "IC-n kívül" kezdetű meg hogy jön ide?

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 23:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem tudok többet hozzászólni, én a jól megépített diszkrét félvezetős kapcsolásokban hiszek, ha analóg audio jellel kerül kapcsolatba.

Rejtés:
Amúgy pedig megfigyeléseim szerint... akár milyen hobbi, mindig van hasonló a tábor...
Xbox 360 vs. PlayStation3
Konzol vs. PC
Volkswagen vs Honda
Benzin vs. dízel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 00:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Nem tudok többet hozzászólni, én a jól megépített diszkrét félvezetős kapcsolásokban hiszek, ha analóg audio jellel kerül kapcsolatba.

Rejtés:
Amúgy pedig megfigyeléseim szerint... akár milyen hobbi, mindig van hasonló a tábor...
Xbox 360 vs. PlayStation3
Konzol vs. PC
Volkswagen vs Honda
Benzin vs. dízel.


Szerintem sem kell térítenünk egymást... Csak gondolatainkat megosztani a témában.
Mindenki mást és másképp hallgat, már csak ebből is következnek az eltérő vélemények.
Számomra a legfontosabb zenei jelenlét érzése (jazz). Erre tranzisztoros és csöves erősítő is képes lehet, de tapasztalataim alapján a legtöbb tranyósnak ez kevésbé erénye, míg csövesek többségének igen (még akkor is, ha olykor egyéb hibákat mutattak fel)...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 08:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
deeraudio írta:
Most akkor mitől is jobb a félvezetős? :?:



Nem tudom, nem én írtam, itt leírja részletesen, olvasd el, hogy miért. A libabőr faktor is benne volt abba az olcsó, filléres kis félvezetős erősítőbe, ahogy olvasom. Ja tényleg tudott jól szólni nálam is, ahoz képest, hogy egy opampból áll, meg pár szötyiből...

http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=32

Én mondjuk ilyen "libabőr faktort" egy kezemen meg tudnám számlálni, hogy hány csöves rendszerből hallottam. Szerintem ez egyáltalán nem egy tipikus jellemzője a csöves erősítőknek, ahogy deeraudio állítja (véleménykülönbséges topic!!! :D ). Akkor lép föl, amikor jó az erősítő és jól is illeszkedik egy jó rendszerbe. Akkor a felszínre törnek a zene igazi mélységei és egyfajta transzcendens élménnyé válik egy jó zene meghallgatása...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 09:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto írta:
Nem tudok többet hozzászólni, én a jól megépített diszkrét félvezetős kapcsolásokban hiszek, ha analóg audio jellel kerül kapcsolatba.


Na igen én is. Azoknál már tényleg van libabőr faktor. Ettől függetlenül eléggé meglepett, hogy egy ilyen opamp alapú végfokot jobbnak hoztak ki egy Jadis-től. Ráadásul olyan, aki alapból Jadist hallgatott. Az opampos valami egyébként elég tűrhető hangra képes, csak philips NE5534 legyen benne...

A csövest illető kérdésemre meg nem is válaszolt senki...

Erre meg én válaszolok:

Idézet:
Hidd el KD előfordul, hogy olykor még az orosz csövekkel is többre megy az ember (a hibáikkal együtt is), mint félvezetőkkel, ha az életet keresi a zenei reprodukcióban... :mrgreen:

Dehogy hiszem el! :D Olyan ruszki csövekből álló erősítőt én még nem hallottam, amiben egy cseppnyi zeneiség is lett volna. Azt elhiszem, hogy lehet az ilyenektől még sz....abb félvezetőst csinálni, de ettől függetlenül könnyen lehet jobbat is. Aztán még lehet sokkal jobbat, meg olyat is, ami után meghallgatva röhely kategória a ruszki csöves...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 10:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként tényleg deeraudio fórumtárs? A ha szabad kérdezni neked milyen csövid van?

Hinni meg nem hiszek. Hinni a templomban, akarni meg a WC-n kell szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 11:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Egyébként tényleg deeraudio fórumtárs? A ha szabad kérdezni neked milyen csövid van?

Hinni meg nem hiszek. Hinni a templomban, akarni meg a WC-n kell szerintem...


Végfok EL34 PP trióda módban - meghajtás 6SN7GT, előerősítő CJ-re hajazó 5963 - 12AU7-el, csöves phono - fejlesztés alatt, Lowther hangfal... De számít ez? Szerintem nem. Persze mindegyikben van még továbblépési potenciál, csak pénz kellene rá, meg sok idő... De szerencsére erről szól a hobbink! ;)

Orosz "szutykok": lehet velük jó dolgokat csinálni, ha a helyén kezeljük őket, az ár érték arányuk ugyanis mindent ver itt nálunk! (Tűlünk nyugatabbra ez már nem állja meg a helyét.) Csak ebben az értelemben dícsérem őket! Kíválóak kísérletezésre, deszkamodell építésére, próbaáramköröknek, stb.
Persze, persze az általam is használt Sylvania GB 5963 cső például mindenben messze lenyomja oroszokat, de 20x annyiba is került...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 12:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
De számít ez? Szerintem nem.


Nem számít, nem is azért kérdeztem, mert úgy gondolom, hogy számít, hanem csak azért, mert tök hihetetlen módon, szimplán csak kíváncsi voltam.... :)


Rejtés:
Nem gondoltam, hogy ilyen indulatokat kavar, ha linkelek egy leírást, amiben egy csöves ellenében egy ennyire filléres félvezetőst hoznak ki jobbnak. Ha ilyen vélemény kerül leírásra itt a fórumon, akkor mindig támadnak a vérben forgó szemű csőpártiak, (ezt már kb meg is szokhatnám, mint természetes jelenséget). Aztán mindig meg van magyarázva, hogy ilyen jelenség fellépése lehetetlen, meg ilyen nincs, meg aki állítja, biztos süket, a csövesek meg axiomatikusan mindig jobbak a félvezetősöknél, bármilyen félvezetős dologról is legyen szó, stb.

Bár a csöves ebben az esetben még csak nem is egy "ruszki csöves" volt. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 15:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
6n2p-ev szerintem nem egy rossz hangú orosz cső.
6h23p-eb sem éppen.. :)
Továbbá a 6n3p is egész jó ahogy CHZ-től hallottam. Vannak jó hangú orosz csövek is.
6SZ19P -t is csak megfelelő munkapontba kell beállítani. Egyáltalán nem karcos hangú cső. Inkább elég testes, és letisztult nagy felbontású cső.

Persze sokszor hiába a jó munkapont ha egyszerűen az erősítő komplex felépítésébe nem passzol bele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 15:31 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Idézet:
De számít ez? Szerintem nem.


Nem számít, nem is azért kérdeztem, mert úgy gondolom, hogy számít, hanem csak azért, mert tök hihetetlen módon, szimplán csak kíváncsi voltam.... :)


Rejtés:
Nem gondoltam, hogy ilyen indulatokat kavar, ha linkelek egy leírást, amiben egy csöves ellenében egy ennyire filléres félvezetőst hoznak ki jobbnak. Ha ilyen vélemény kerül leírásra itt a fórumon, akkor mindig támadnak a vérben forgó szemű csőpártiak, (ezt már kb meg is szokhatnám, mint természetes jelenséget). Aztán mindig meg van magyarázva, hogy ilyen jelenség fellépése lehetetlen, meg ilyen nincs, meg aki állítja, biztos süket, a csövesek meg axiomatikusan mindig jobbak a félvezetősöknél, bármilyen félvezetős dologról is legyen szó, stb.

Bár a csöves ebben az esetben még csak nem is egy "ruszki csöves" volt. ;)


Nekem nem forog a szemem vérben, csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy ez is egy "ízlések és pofonok" játék...

Bizonyos bekerülési összeg felett szerintem bármiből lehet megfelelő minőségű erősítőt előállítani és akkor már csak apró nüanszok számítanak, kinek ez tetszik kinek meg az...

Egyébként volt szerencsém rövid ideig (még a csövesem előtt) otthonomban tesztelni több nagy gyártó félvezetős végfokait és voltak olyanok amelyek tényleg tetszettek (pl. PassLabs), de annyi millióm a hobbimra akkor sem volt. Ugyanakkor, ha meghallgattam egy azonos árú csövest, rám mindig ez utóbbi gyakorolt nagyobb hatást.
Ez a saját véleményem, nem erőltetem senkire, nem térítek, csak leírom. :geek:

Az orosz csövekről még néhány szót.
Szerintem több fórumtársunk csövijei biztosan nagyon rendben vannak így hallatlanul is, pedig orosz csövek vannak bennük. Ahogy emersys is írta sok jó orosz cső van, és megfelelő munkapontban használva még jónéhányból ki lehet hozni remek hangot. Kísérletezni kell! Nekem pl a szubmini triódák okoztak pozitív meglepetést...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 17:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
emersys írta:
6n2p-ev szerintem nem egy rossz hangú orosz cső.
6h23p-eb sem éppen.. :)
Továbbá a 6n3p is egész jó ahogy CHZ-től hallottam. Vannak jó hangú orosz csövek is.
6SZ19P -t is csak megfelelő munkapontba kell beállítani. Egyáltalán nem karcos hangú cső. Inkább elég testes, és letisztult nagy felbontású cső.

Persze sokszor hiába a jó munkapont ha egyszerűen az erősítő komplex felépítésébe nem passzol bele..



Ezek között hány végcső volt? Ezek csak meghajtó csövek. Önmagában ezekből nem épít még senki csöves erősítőt. Attól függetlenül, hogy van egy-két normális hangú ruszki cső, attól még elég szar a legtöbb. A 6N2P is eléggé hajlamos a karcos hangra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 17:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Szerintem több fórumtársunk csövijei biztosan nagyon rendben vannak így hallatlanul is, pedig orosz csövek vannak bennük.

Szóval te hallatlanba is el tudod dönteni, hogy mi szól jól, mi nem. Érdekes para képesség... :D

Én még valóságosan hallottam is jó néhány ruszki csövest ilyen találkozókon, vagy hifis célú összejövetelen. Az én tapasztalataim egyáltalán nem ilyen rózsásak ezekkel kapcsolatban...

A HE-s audiós talin lehetett hallani a leg érdekesebb "gyöngyszemeket". Kár, hogy már nem rendezik meg. Kiváló elrettentő példák sorait szolgáltatta arra, hogyan ne csináljon hifi rendszert az ember. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 18:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
emersys írta:
6n2p-ev szerintem nem egy rossz hangú orosz cső.
6h23p-eb sem éppen.. :)
Továbbá a 6n3p is egész jó ahogy CHZ-től hallottam. Vannak jó hangú orosz csövek is.
6SZ19P -t is csak megfelelő munkapontba kell beállítani. Egyáltalán nem karcos hangú cső. Inkább elég testes, és letisztult nagy felbontású cső.

Persze sokszor hiába a jó munkapont ha egyszerűen az erősítő komplex felépítésébe nem passzol bele..



Ezek között hány végcső volt? Ezek csak meghajtó csövek. Önmagában ezekből nem épít még senki csöves erősítőt. Attól függetlenül, hogy van egy-két normális hangú ruszki cső, attól még elég szar a legtöbb. A 6N2P is eléggé hajlamos a karcos hangra...


6sz19p nyugodtan lehetne akár az is, a maga kellemes kis 12W körüli anóddisszipációjával.
De itt most nem is a végcsöveken volt a lényeg, hanem inkább az oroszoktól származó csöveken.
Igaziból kilehetne belőlük hozni jobb hangzást is, mint amit hallottál azokon a HE-s találkozókon.
Nyilván időigényes és pepecselős a hangra való alkalmazási területek beazonosítása (az építkezés során a teljes összképet kialakító valamint egymáshoz való illeszkedésük stb..), -ezért is inkább sokan csak megépítenek pár műszakilag "bevált" megoldást és kész. Én az ilyentől alapból sem várnék csodát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 18:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Nyilván időigényes és pepecselős a hangra való alkalmazási területek beazonosítása (az építkezés során a teljes összképet kialakító valamint egymáshoz való illeszkedésük stb..), -ezért is inkább sokan csak megépítenek pár műszakilag "bevált" megoldást és kész. Én az ilyentől alapból sem várnék csodát.


Én se várok ilyesmiktől csodát, de sokan meg igen.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 19:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Idézet:
Nyilván időigényes és pepecselős a hangra való alkalmazási területek beazonosítása (az építkezés során a teljes összképet kialakító valamint egymáshoz való illeszkedésük stb..), -ezért is inkább sokan csak megépítenek pár műszakilag "bevált" megoldást és kész. Én az ilyentől alapból sem várnék csodát.


Én se várok ilyesmiktől csodát, de sokan meg igen.... :lol:


No meg hálótrafót használni kimenőnek, mert olyanok is akadnak ám. Azoktól aztán tényleg kár csodárt várni...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 20:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az ilyen színvonaltalan szemét kategóriát kár ide keverni. Normálisan megcsinált erősítőkről van szó a témában...

Ha valaki hálótrafót használ kimenőnek, az a 100%, hogy semmire sem jó szemét kategóriát képviseli...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 20:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Egyébként az igazi libabőrőssé tevő, hátborzongató, meg borsóztató hang élmény messze nem csak az erősítőn múlik...

Ahhoz jó lejátszó, jó felvétel, jó erősítő és jó hangsugárzó alapvető fontosságú.

De a leges legfontosabb, hogy ezek pont össze passzoljanak a "libabőr faktor" szempontjából.

Akkor van az a jelenség, amit nem is lehet verbális módon ecsetelni. Mert nem szimplán dinamikus a hang, vagy részletező, vagy életteli, hanem mindezek mellett ott van benne az a megfogalmazhatatlan + dolog, ami miatt egészen rendkívüli élményt ad.

Természetesen q...va nehéz ilyet összehozni és ha sikerül, akkor általában bármelyik komponens cseréjétől borul az egész libabőrösítő hang... :D

Egyébként a hát borsóztató érzést tényleg szó szerint kell venni, meg a hidegrázást is. Ez bizony tényleg fellép. Annak a bizonyos hangzásnak ilyen hatása van. Onnan lehet tudni, hogy összejött. Ha nincs, akkor az nem az. :mrgreen: Az ember zsigereiben érzi ilyenkor, hogy a hang valami természetfeletti módon jó lett...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.23. 07:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Na ez egy TÖKÉLETES hozzászólás volt - teljesen azonosulni tudok vele - szerencsére elég soxor átéltem már ...

Olyan arcoknak akik néha bevetődnek hozzám "zenélni" próbálom mindig úgy érzékeltetni , hogy ez kb olyan mint az orgazmus, amíg nem éled át addig kár beszélni róla :)))

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 00:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
És a csőhívők azt hiszik, hogy ilyen hidegrázásos hangot nem lehet csinálni félvezetős erősítővel. :)
Pedig bizony azzal lehet csak igazán. ;)

No, persze a legtöbb esetben a magas visszacsatolással működő félvezetősök általában tényleg nem is tudnak ilyet. De egészen más a helyzet, ha nincs visszacsatolás. Akkor könnyen előáll egy olyan hangzásvilág, aminek köze nincs a csőhívők fejében élő félvezetős hanghoz. Mert egyszerűen nem az. Tehát nem félvezetős hang. Sokban hasonlít a direkt fűtésű triódásokra, (amikben szintén nincs neg vcs) leszámítva, hogy ez egy kifejezetten hűvös hang szokott lenni leggyakrabban.

Szóval a visszacsatolás mentes félvezetősök hangja (gryphon, theta, etalon, stb gyárt(ott) ilyeneket) általában egy DHT csövesre emlékeztet, melegség nélkül. Szóval se nem félvezetős hang, se nem csöves, hanem egy 3. valami leginkább... Felbontásban egy vcs mentes tranyós könnyedén túlszárnyalja a közvetett fűtésű csöviket (mer a felbontás jellemző erénye), amíg ez a klasszikus tranyósokra nem jellemző. A klasszikus tranyósoknak, meg a közvetett fűtésű csöveseknek általában s...r a felbontása, nem olyan levegősek, mint egy vcs mentes erősítő, sokkal inkább tömöttebb, de durvább hangúak is.

A vcs mentes tranyósnak egész más hangi betegségei szoktak lenni, mint a klasszikus tranyósoknak, amiknek "tranyós hangjuk" van.

Általában az összes tranyós betegség megszűnik, nincs karcosság, jó a felbontás, tér, akár egy jó DHT csövinél, van élet, minden, de jönnek más bajok: vékony, erőtlen szokott lenni a hang. Gyakran ilyen nagyon tiszta, áttetsző, különösen természetes, életteli hang szokott összejönni, ami alul vékony, nincs benne elég kraft, erő, lendület. Ezeket a problémákat kell megoldani a vcs mentes tranyósoknál általában.

A visszacsatoltaknál a karcossággal, a kigyalult információval, döglött-sivár hanggal kell megküzdeni, (ami szerintem jóval nehezebb).

Én végül is a visszacsatolás mentes tranyós végnél tettem le a voksom, mert az tranyós létére a leg "libabőr faktorosabb", leg hidegrázatósabb hangot teszi elérhetővé. Vagyis az a tapasztalatom, hogy ezen az úton jóval könnyebb összehozni, mint visszacsatolt erősítővel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 01:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Egyébként a vcs mentes félvezetős vékonyságát lehet ellensúlyozni, ha csővel hajt az ember. Akkor hibrid lesz az erősítő.

A csöves meghajtásnak általában több a mélye, jóval súlyosabb. (Tényleg egész más a mély). Könnyen van jó basszus. (Félvezetős fesz erősítésre általában a kevesebb, de feszesebb mély a jellemző).

Sajnos nincs ingyen ebéd. :lol: Kénytelen voltam a kísérleteim során azzal szembesülni, hogy vcs mentes erősítőben a közvetett fűtésű csövek egyszerűen nem tudnak olyan felbontást, mint a félvezetők. Ez most biztos keményen hangzik a csőpártiaknak, de ez masszívan, mindig meg volt. Nem azt mondom, hogy rosszabb a csöves fesz erősítés (általában pont, hogy jobb szokott lenni, könnyebb jóra összehozni), de ebben az egy dologban mindig, mindegyik elmaradt a félvezetőktől. (gyakran gondolkodtam, hogy DHT csővel kéne lerendezni a fesz erősítést, mert akkor lehet, hogy megmaradna az erő, teltség és lenne felbontás is, ami a közvetlen fűtésű csöveknek kicsit sem erénye sajnos).

Szóval a vcs mentes hibridek tipikus betegsége a gyenge részletező képesség, ami meg szerintem a közvetett fűtésű csövek tipikus sz...rsága. Szóval itt is meg vannak a betegségek, ezekkel is küzdeni kell. emersyssel el is neveztük ködös hangzásnak a jelenséget. Voltak "ködös" hangú csövek, meg kevésbé, vagy nem ködös hangúak, stb. De legalább nincsenek tranyós betegségek, van tér, dinamika, basszus, erő. A felbontással, részletező képességgel kell megszenvedni legjobban.

De meg lehet oldani. Csőtípusok kipróbálásával, helyi visszacsatolással, stb. És vcs mentes tranyós meghajtásnál is meg lehet oldani a vékony hangot. Csak tökölni kell minden esetben az alkatrészekkel, kapcsolással...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 08:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Ami itthon van, Preludium azt még használom max 1 hónapig, és alapból vékony, erőtlen hangja van.
Most is ismételni tudom önmagamat, mikor megkaptam a CF-t, nagyon csengős, viszonylag magasba húzó
hangja volt, de az átalakítás helyretette. Több lett a részlet a mélyekből, dinamikusabb is lett, stb...

Aztán a DAC típusát se felejtsük el... Nagyon fontos ide az is. AD1862-nek pl. egy leírás szerint alapból hűvös
hangképe van, aztán valamelyiknek meg nem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 08:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Tudom, hogy nem engedheti meg magának mindenki , de továbbra is az a véleményem, hogy csak "preludium" "hs-28x" Tannoy M2 stb ... ( most ezért emlegetem ezeket, mert használjátok ) - szerintem töredékét se élitek át a dolgoknak - de lehet, hogy nincs igazam - akkor ne szidjatok nagyon !

Sok éves vívódás után tudtam elszakadni én is attól a világtól és most is a legjobb 5letem volt, hogy belevágtam egy komolyabb hangláda építésébe évekkel ezelőtt, azóta lehet rá építeni bárbit.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 09:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van egy másik hangszóró projektem is, amit én kezdtem el, Dömytől vettem a hangszórókészletet, Kalmival is beszéltem előtte, aztán mikor odajutottam, hogy össze kellene váltani őket, rájöttem, hogy kevés hozzá az ismeretem, sőt, rengeteg hangváltó alkatrész kellene hozzá, így átadtam Shalafinak a terepet. Aztán Shalafi, így az évek leforgása alatt, készített legalább 3 váltót hozzá, mérési eredményeket oda is adta nekem, és miután már mindkét hangszóró megvolt bütykölve, jobb eredmények születtek (lineárisabb átvitel, THD mindvégig 1% alatt, stb) de a közepek szólhattak volna szebben is...

Alapvető baj az volt, hogy a magas hangszóró leginkább 3 hangszórós hangsugárzóhoz passzolna, akkor kevés volt benne a mély, stb...
Most remélhetőleg pont kerül a projekt végére, és amint elkészül, rögtön beszámolok az eredményekről... Amúgy nem rossz az a hangsugárzó, sőt szép is lehet, ha elkészül...
További infó itt:
http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?f=29&t=2024&p=75209&hilit=seas#p75209

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 09:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Én úgy gondolom, hogy biztató eredményekre lehet számítani olyan esetekben, ahol nagyon nagy nyilvánosságot kapott bizonyos konstrukció - bár pl. a ProAc Respons 2.5 szerintem elég zsákutca - csak azoknak nem akik szeretik a döngő mély basszust abban eléggé lemegy kis hangerőnél is. Nekem közel egy év csak arra ment el, hogy leveleztem olyan srácokkal akik akár 20-40 falat is építettek adott hangszórókból vagy konstrukciókból , de sokat lehet tanulni a KALÁKÁS dolgokból is.

Persze csak húsból lehet hús-levest főzni - az olcsó hangszórónak híg a hangja ... sajnos. Ha megvan az okos kompromisszum ár-érték arány akkor bátran be kell vállalni.

Visszatérve a Te esetedre - sajna én sem tanultam ilyen dolgokat ( csak olvastam ) - és tényleg jó ha van valaki aki segít, de inkább a lényeg, hogy nem szabad gyenge dolgokból nekikezdeni , mert abból nehezen lesz eredmény - főleg nagy tudás nélkül.

Biztos, hogy nagyon sokat lehet erről beszélgetni és érdemes is .... én már könnyen osztom az észt már túl vagyok a nehezén ....:)))).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 09:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Rejtés:
Egyébként a vcs mentes félvezetős vékonyságát lehet ellensúlyozni, ha csővel hajt az ember. Akkor hibrid lesz az erősítő.

A csöves meghajtásnak általában több a mélye, jóval súlyosabb. (Tényleg egész más a mély). Könnyen van jó basszus. (Félvezetős fesz erősítésre általában a kevesebb, de feszesebb mély a jellemző).

Sajnos nincs ingyen ebéd. :lol: Kénytelen voltam a kísérleteim során azzal szembesülni, hogy vcs mentes erősítőben a közvetett fűtésű csövek egyszerűen nem tudnak olyan felbontást, mint a félvezetők. Ez most biztos keményen hangzik a csőpártiaknak, de ez masszívan, mindig meg volt. Nem azt mondom, hogy rosszabb a csöves fesz erősítés (általában pont, hogy jobb szokott lenni, könnyebb jóra összehozni), de ebben az egy dologban mindig, mindegyik elmaradt a félvezetőktől. (gyakran gondolkodtam, hogy DHT csővel kéne lerendezni a fesz erősítést, mert akkor lehet, hogy megmaradna az erő, teltség és lenne felbontás is, ami a közvetlen fűtésű csöveknek kicsit sem erénye sajnos).

Szóval a vcs mentes hibridek tipikus betegsége a gyenge részletező képesség, ami meg szerintem a közvetett fűtésű csövek tipikus sz...rsága. Szóval itt is meg vannak a betegségek, ezekkel is küzdeni kell. emersyssel el is neveztük ködös hangzásnak a jelenséget. Voltak "ködös" hangú csövek, meg kevésbé, vagy nem ködös hangúak, stb. De legalább nincsenek tranyós betegségek, van tér, dinamika, basszus, erő. A felbontással, részletező képességgel kell megszenvedni legjobban.

De meg lehet oldani. Csőtípusok kipróbálásával, helyi visszacsatolással, stb. És vcs mentes tranyós meghajtásnál is meg lehet oldani a vékony hangot. Csak tökölni kell minden esetben az alkatrészekkel, kapcsolással...


Rejtés:
Én úgy vélem, és ezt a tapasztalataim is 100%-ban alátámasztják, hogy csöves meghajtáshoz csöves táp dukál.. Totálisan más lesz az egész hangzás. Szinte nem győzöm ezt hangsúlyozni.. :!: Egyenirányítás terén is az egyutas, anódtápot preferálom leginkább. Kellően szűrt áteresztővel igen alacsony tápzaj érhető el. Magas Linearitású és meredekségű áteresztők válnak be. PL508 egy csoda e téren. Még triódába kötve is. Hatalmas energiát ad, extrém jó felbontás mellett. Minden hang a helyén, s a hangfrekis sáv egyik tartományában sem érez az ember kiemelést.
Sima félvezetős táppal a felbontás annyira nem nagy erény a sok egyéb más hangzásbeli hátránnyal együtt. Tulajdonképpen a csöves után visszahallgatva csak egy "bohóckodás"..
Az áteresztő csövek és az egyenirányító csö(vek) fűtése lehetőleg ac legyen. Mindenféle kompenzáció nélkül.

NVCS és NVCS mentes felépítés terén a tapasztalataim egyeznek Kd mester tapasztalatival.
Bár az nvcs mentes felépítés előtt ha egy olyan jelkondicionálót használunk ahol van egy totális nfb az 1X erősítés elérése végett akkor máris bejönnek olyan előnyök, mint pl a kellően kezelt pontos mélyek. Bár nagyon a rendszerhez kell hangolni, hogy ne csessze el a hangját. Mert sajnos hamar elvihet minket az erdőbe.. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 11:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
psuser írta:
Tudom, hogy nem engedheti meg magának mindenki.....
PS


Bár ez itt off, de eddigi tapasztalataim és "mestereim" tanítása alapján a hangfal értéke legyen egyenlő a reprodukciós lánc többi elemének összértékével (még nem a sok-sok millióról beszélek, ez a néhányszor százezres rendszerekre vonatkozik). Kb ekkor vannak egyensúlyban a dolgok, így várhatjuk el (hallhatjuk meg) a maximumot a többi készülékünktől is.
Ez nem ökölszabály, de ha egy rendszerben, a hangfal értéke csak egy tized, akkor egyértelmű a továbblépés iránya. Ott nem DAC-ot meg erősítőt kell építeni, hanem hangfalat.
És ahogy páran írtátok, s én mindig hangsúlyozom, jó felvételekre és megfelelő lejátszó berendezésre is szükség van.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 18:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
emersys írta:

Rejtés:
Én úgy vélem, és ezt a tapasztalataim is 100%-ban alátámasztják, hogy csöves meghajtáshoz csöves táp dukál.. Totálisan más lesz az egész hangzás. Szinte nem győzöm ezt hangsúlyozni.. :!: Egyenirányítás terén is az egyutas, anódtápot preferálom leginkább. Kellően szűrt áteresztővel igen alacsony tápzaj érhető el. Magas Linearitású és meredekségű áteresztők válnak be. PL508 egy csoda e téren. Még triódába kötve is. Hatalmas energiát ad, extrém jó felbontás mellett. Minden hang a helyén, s a hangfrekis sáv egyik tartományában sem érez az ember kiemelést.
Sima félvezetős táppal a felbontás annyira nem nagy erény a sok egyéb más hangzásbeli hátránnyal együtt. Tulajdonképpen a csöves után visszahallgatva csak egy "bohóckodás"..
Az áteresztő csövek és az egyenirányító csö(vek) fűtése lehetőleg ac legyen. Mindenféle kompenzáció nélkül.

NVCS és NVCS mentes felépítés terén a tapasztalataim egyeznek Kd mester tapasztalatival.
Bár az nvcs mentes felépítés előtt ha egy olyan jelkondicionálót használunk ahol van egy totális nfb az 1X erősítés elérése végett akkor máris bejönnek olyan előnyök, mint pl a kellően kezelt pontos mélyek. Bár nagyon a rendszerhez kell hangolni, hogy ne csessze el a hangját. Mert sajnos hamar elvihet minket az erdőbe.. :?


Rejtés:
Leírtam azt is, hogy ez a hibridek tipikus hibája természetesen kezelhető. Most abba nem akartam részletesen belemenni, hogy mivel, hogyan, meg hogyan lehet fizikailag kivitelezni, stb. Amúgy is túl hosszú lett a hsz... Mindennek megvan az árny oldala, sajátságos hibái. A hibrid sem kínál tökölésmentes, azonnali üdvözítő utat természetesen (pl mittom én: elékötök valami csövet, valami IC-s vég elé kategória, oszt csókolom...).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 21:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
[quote="psuser"]Én úgy gondolom, hogy biztató eredményekre lehet számítani olyan esetekben, ahol nagyon nagy nyilvánosságot kapott bizonyos konstrukció - bár pl. a ProAc Respons 2.5 szerintem elég zsákutca - csak azoknak nem akik szeretik a döngő mély basszust abban eléggé lemegy kis hangerőnél is. Nekem közel egy év csak arra ment el, hogy leveleztem olyan srácokkal akik akár 20-40 falat is építettek adott hangszórókból vagy konstrukciókból , de sokat lehet tanulni a KALÁKÁS dolgokból is.

Persze csak húsból lehet hús-levest főzni - az olcsó hangszórónak híg a hangja ... sajnos. Ha megvan az okos kompromisszum ár-érték arány akkor bátran be kell vállalni.

Visszatérve a Te esetedre - sajna én sem tanultam ilyen dolgokat ( csak olvastam ) - és tényleg jó ha van valaki aki segít, de inkább a lényeg, hogy nem szabad gyenge dolgokból nekikezdeni , mert abból nehezen lesz eredmény - főleg nagy tudás nélkül.

Biztos, hogy nagyon sokat lehet erről beszélgetni és érdemes is .... én már könnyen osztom az észt már túl vagyok a nehezén ....:)))).




valahol már láttam de nem találom a hangsugárzót amit használsz. elküldenéd a linket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 12:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
http://www.troelsgravesen.dk/Peerless_HDS830875.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 14:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Egy volt tankörtársam épitett ilyen dobozt.Megérte a fáradozást !!

Nincsenek fotoid az épitésről ?

A 2.5 utas felállás amugy is szimpi egyik régi kedvencem a B&W P6 is olyan .

A Hangsugárzó az egyik legfontosabb része a rendszernek,mert egy gyenge hangfalra rákötheted te a világ legjobb erősitőjét az akkor is csak gyengén fog muzsikálni.Arról nem beszélve hogy jó erősitőt könnyebb épiteni mint jó hangfalat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 11:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
De majd megkeresem a képeket ...

37,5 kiló lett / darab - 21 mm rétegelt + elől hátul + 19 mm farost - rétegelt lemezből a reflex cső , 4 mm vastag bitumen lap az egész belsőben - eredeti vatelin csillapító - CARDAS belső kábel - mundorf a kondik - sajna a tekercsek sajátok , de alaposan bemérve ( erre már nem jutott pénz - nagy meló volt és 3 éve nem bírok a végére érni nincs még meg a design , ilyen apró dolgokkal lehetett szívni, hogy nincs fekete fejű ilyen hosszú csavar ( csak piszok drágán ) ami átérte az előlapot - végül is esztergályoztak ...

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 14:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.11.21. 20:57
Hozzászólások: 237
Találtam a neten egy sony erőrlködőt itt van pár kép ez a vége milyen felépitésű ismeri valaki?
Ide irtam nem akartam új topikot nyitni.


Csatolmányok:
STR-DB2000QS---5.jpg
STR-DB2000QS---5.jpg [ 730.18 KiB | Megtekintve 66722 alkalommal. ]
STR-DB2000QS---4.jpg
STR-DB2000QS---4.jpg [ 574.62 KiB | Megtekintve 66722 alkalommal. ]
STR-DB2000QS---3.jpg
STR-DB2000QS---3.jpg [ 519.41 KiB | Megtekintve 66722 alkalommal. ]
STR-DB2000QS---2.jpg
STR-DB2000QS---2.jpg [ 729.08 KiB | Megtekintve 66722 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 15:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
rokonok írta:
Találtam a neten egy sony erőrlködőt itt van pár kép ez a vége milyen felépitésű ismeri valaki?
Ide irtam nem akartam új topikot nyitni.


"D" osztályú, azaz PWM végfokozat.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 09:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
A Nagy Gábor féle Aquincum LZ erősítőket ismeri közelebbről valaki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 15:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
KD mester írta:
Én már a kiforrott identitással rendelkezőkről beszéltem. :lol: Azok sose térnek át.

Ők nem "kiforrott identitások", hanem makacs, előítéletes, és kompromisszumképtelen emberek. Amíg e rossz tulajdonságaikat nem tudják levetkőzni, sajnos nem lesz sok esélyük kinőni a hifioviból. Személyesen is ismerek "áttérőket", ugyanakkor van egy igencsak közismert ellenpélda... na találgassatok, ki lehet ő :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 16:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
megaymir írta:
A Nagy Gábor féle Aquincum LZ erősítőket ismeri közelebbről valaki?


Én is meghallgatnám öket, főleg a csöves riportban mellé tett vetélytársával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 00:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Párszor hallgattam már, nagyon jó...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 19:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Cortez írta:
Párszor hallgattam már, nagyon jó...!


lehet tudni milyen kapcsolás ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 20:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Annyit tudni, fetes. De az is lehet, hogy kék :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség