audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 22:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nézd, jót akkor is biztos hogy nem tesz a keresztezési torzítás... :)
Megváltásról meg szó sem esett, de egyet talán dobhat mégis a hangon...
Még akár a B100-ason is...! ;) S Tibid él még, rákérdeznél majd nála is mire jutott esetleg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 22:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Él még. Egész jól megvan. Ő fejlesztette a VMS250-et... Hifi magazinba szerepelt két erősítője. A második már nem került gyártásra, mert vége lett a videotonnak...

mzperx1 fórumtársat is keresheted ezzel a dologgal. Ő is foglalkozott vele...

De szerintem ez a működésmód sem garancia semmire a hangban. A jobb thd adatokra lehet vele számítani. De ez megint csak valami, amiben hinni lehet...

A diyerek mindig szeretnek hinni mindenféle hülyeségekben, ilyen általánosan használható, kapaszkodót adó elvekben, hogy majd ezért lesz jó a hang, meg majd azé. Mindig belebuzulnak valami illúziót adó hitbe.

Közben egy nagy ló...t. Attól lesz csak valaminek jó a hangja, ha jó a hangja, azt ennyi, csókolom. :D Nincsenek szabályok, legfeljebb valószínűségek...
Max hinni lehet ilyenekbe. De hinni elég sok mindenbe lehet. Szerintem főleg abba érdemes, ami már megtörtént...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 22:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ha vki, Te tudhatnád, hogy ez a fajta vak/alaptalan lelkesedés sokszor az evolúciós folyamatok hajtóereje. :)
A teljesen random próbálkozás helyett nyilván értelmes(ebb)nek tűnik legalább vmi kis műszaki alap.
De én sem vagyok ám THD fanatikus, de talán azért vannak még ma is "tuti"/racionális dolgok is,
és nem csak szerencsés, "spontán" jó hang. Szóval elvetni ilyen alapon azért nem érdemes sztem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez megint egy olyan dolog, hogy te ebben hiszel. Másik 100, meg másik 150 dologban hisz.
Lehet, hogy túl sokat vársz egyetlen részlet megoldástól. (szerintem nem lehet, hanem biztos)

Viszont a hangot a részek összessége adja, nem 1 valami hülyeségen múlik csak...

Nem kapcsoló módot lehet úgy is csinálni, ahogy az electrocompaniet teszi. Nem használ a végtranyóknál emitter ellenállásokat. Alacsonyra veszi a nyugalmi áramot. Két áramgenerátorral adja a meghajtó tranyók emitter áramát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja egyébként próbáltam a nem kapcsoló módot. Pár erősítőt beküldtem tiszta A osztályba. Akkor nem volt kapcsolás a végtranyóknál. :lol:

Hát a csoda elmaradt. A megváltás meg főleg. :lol:

Idézek az egyik itt jól ismert barátomtól:

Idézet:
"Az A osztálynál csak egy s...abb dolog van a Nelson Pass"...:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ezeket honnan veszed..? :) Épp beleakadtam, kicsit foglalkozom vele, ennyi.
Se nem várok tőle megváltást se nem mondtam, hogy minden más lényegtelen.
A sok kis lépésből viszont lehet egy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
A Nelson vacak? Hát az F5-öt hallgattam már (ez is A osztályú) mást nem nagyon de az pl elég jó volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát azt egy jól megcsinált B5 úgy nyomta le, mint a s...rt... Konkrétan azt mesélték, hogy nem egy két dologban volt jobb, hanem minden hangi szempontból... 5 fős társaság egyhangú véleménye volt ez egy magán hifis összeröffenésen...

Persze lehet, hogy a B5 jól illeszkedett a rendszerbe, a pass cucc meg nem és más rendszerbe más lett volna az eredmény...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én meg hiragát hallgattam jó párat. Volt, amelyik nagyon jó volt, volt amelyik meg nagyon nem...

(Ki, miből, hogy csinálta. Milyen rendszerbe hogy passzolt, stb...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Azért, mert KDmester nem jött még rá a tutira, nem kellene időnként destruktívan hozzáállni a fejlesztési irányelvekhez és lehetőségekhez, különösen a kedvet nem szabad elvenni a diyerektől, legalábbis egy diyer fórumon :D
Ugyanakkor igazán elismerésre méltó a minőségi saját tervek részletes közreadása és babusgatása.
Azért van néhány olyan erősítő, ami hosszú ideje gyakorlatilag mindenféle körülmények között igen jól megállja helyét akármilyen láncban, persze igen, diy módon utánépítve nem feltétlen lesz ugyanolyan jó, de akár jobb is lehet, nemcsak rosszabb, pl. jobb táp vagy jobb vezetékek, alkatrészek, egyéb ötletek (pl. hűtőborda rezgéscsillapítás) alkalmazásával. Pl. Pass féle A osztályú 1975-ből, vagy 1980-ból az Electrocompaniet 25 wattosa, vagy a kilencvenes évekből egy két Etalon végerősítő, a mai Gryphon Mephistoról nem is beszélve...
Van egy szint, amit ha elér egy elektronika, akkor jónak, kiválónak mondható. Hogy hol van ez a szint, az csak sok jó felvétel hallgatásával, sok jó cucc hallgatásával, némi élő zenei tapasztalattal tudható meg, persze egyénileg ez különbözhet, de ha megvan a kellő tapasztalat, akkor nem olyan nagy deviációval, mint gondolnánk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem destruktívan álltam hozzá, csak a természetes ellenpólust képviseltem. :D

Ha van energiája, próbálja ki. De ettől önmagába azért ne várja a megváltást. Próbáljon ki mást is...

Másrészt senki nem jött rá a tutira a hifiben. Ha így lenne, már rég rájöttek volna többen is, azt má mindenki azt használná. ;)

Sok területen vannak ilyen bevált, tuti megoldások, amiket mindenki használ, mert az a legjobb. Na de a hifiben nem sok ilyen van.. :D

Olyan erősítő van pl ami az esetek 80%-ában q...a jó. Meg olyan is van, ami az esetek 0%-ában.
De olyan nincs, ami az esetek 100%-ában....

A diy-ben főleg olyanok vannak, amik a kreátor rendszerében nagyon jók, csak pont sehol máshol nem....

A gyártóknak, meg arra a 80%-os álomhatárra kell törekedniük...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nekem a "rendszerbe passzolás" pont az elektronikáknál nem stimmel. Egy hangsugárzó passzolása a szobához, elhelyezéshez, adott zenékhez, azt elfogadom. De az igazán jó elektronika mindenkor jól szól, amennyiben kellően ki van szolgálva forrással, minőségi felvétellel és nem ordítóan rossz kábelekkel.
Sajnos a minőségi felvételek jó zenével és jó előadókkal -nos szerintem ez a leggyengébb tényező a hobbinkban. mert a talajt húzza ki a lábunk alól, ha ez hiányzik, illetve sérült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
De az igazán jó elektronika mindenkor jól szól, amennyiben kellően ki van szolgálva forrással, minőségi felvétellel és nem ordítóan rossz kábelekkel.


Kár, hogy ilyen elektronikákat a világon soha senki nem csinált. ;) Elméletben, meg fejben persze léteznek ilyenek valahol képzelet földjén. Semmi sem létezik, amiről egyhangúan jó véleménnyel lenne mindenki. Sokan rühellik az AN-t, vagy a Krellt, stb. Hiába szeretik ezeket sokan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
No végre. Taps. Zoltánnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Abból a hiányzó 20%-ból 10% rossz forrás, 10% meg szubjektíve emberi tényező. Van olyan este, hogy semmi sem tetszik ugyanazon a holmin hallgatva, amin máskor élvezkedem. De tudom, hogy nem a holmi a hibás, hanem az "egyéb" élet körülmények, időjárás, stressz, meg a f@ßtudjakezitcsókolom :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
KD mester írta:
Kár, hogy ilyen elektronikákat a világon soha senki nem csinált. ;) Elméletben, meg fejben persze léteznek ilyenek valahol képzelet földjén. Semmi sem létezik, amiről egyhangúan jó véleménnyel lenne mindenki. Sokan rühellik az AN-t, vagy a Krellt, stb. Hiába szeretik ezeket sokan...


Én is az AN rühellők közé tartozom, de tudom, hogy aki szereti, miért beszéli be magának, és miért ragaszkodik körömszakadtáig :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja és hát a fórumon ilyeneket még senki nem hozott össze. (mondjuk nyugi, szerintem a világegyetemben máshol se, senki ;) )Az egyik triódás talin kegyetlenül lehúzták az összes itteni SE fan cuccát, mert nem volt meg a szinergia és s...ul szóltak. Sorolhatnám az általam személyesen hallott ilyen esetek garmadát is.

Szóval senki nem tud a fórumon ilyen "idealista" mindig, minden rendszerbe jó eleketronikákat készíteni... Az 1 millás anyagárú csövesekről mind kiderült már ez pl. De a DAC-okról is, stb...Sajnos ez a helyzet. Szóval kitörölheti itt mindenki az idealizmusával. :lol:

1 valaki jelentkezzen csak, aki tud ilyen DAC-ot, vagy erősítőt produkálni. ;) Hozza el egy találkozóra. Azt összeeresztjük egy másikkal 3-4 rendszeren. Be lesz bizonyítva, hogy téved...

Nem kell hozzá sok. Sima összehasonlító teszt, de több rendszerbe megismételve. Nagyon nagyon érdekes dolgok jöhetnek elő ám. ;)

Mennyire ingoványos is, hogy valami jó hangú, vagy nem...

Teljesen más lesz két készülék közötti különbség az A, meg a B, meg a C stb rendszerben...

Az előző két találkozón ezt tartottam a leg érdekesebb dolognak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 00:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Ennek is megvan a maga oka.
Az egyik ok az az, hogy többféle elvárás létezik, van, aki a nyugodt de mégis részletes hangzást kedveli, és van, aki a csillogást, élénkséget a részletek mellett/felett. Ezek kibékíthetetlen ellentétek, és ez nem baj, csak épp a statisztikát "rontják el"
A másik ok az durvább: nehogy má azt higgye, hogy ő ßarta a spanyolviaszt!
Viszont érdemes súlyozni a véleményeket A, B és ritkán C szűrővel :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 00:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem erről beszélek. Hanem arról, hogy az első rendszerben A készülék klasszisokkal leveri B-t. De a második rendszerben B veri le klasszisokkal A-t (holott előbb sokkal s...abb volt). Aztán a 3. rendszerbe semmi lényeges különbség nem hallható, pedig nagyon jó a rendszer, nagyon jó hanggal, ami mindkét készülékkel szinte egyformán jó.

A dolgok között nem egy markáns hangzásbeli különbség van. Más rendszerbe teljesen más jellegűvé válik maga a különbség is. Előjön a körbeverés jelensége, meg el is tűnhet a különbség. Azt 5-en, 10-en ugyanazt halljuk, ugyan úgy...

Ilyen többször történt...

Na most akkor melyik a jó hangú, az A jelű izé, vagy a B? Hogy döntsük el, melyik milyen, kinek nagyobba ... ha ilyen genyó dolgok lépnek fel? :D

Ezekre varrjon magyarázatot valamelyik idealista hifista elvtárs. :D

Valahogy ezek a gyakorlati tapasztalatok, amik a fórumtalálkozókon is tök általánosak, valahogy q...ra összeegyeztethetetlenek az ilyen idealista dumákkal, meg aranyköpésekkel... Há hogy van ez? (Gyári készülékekkel dettó ugyanez van...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 00:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Biztos, hogy nem egyforma színvonalúak a rendszerek, és ha valami bűzlik, akkor könnyen előfordulhat a "szinergia" változás.
Gyakori hiba tesztelésnél, hogy a tesztelendő készülékeken kívül a többi meglévő cuccot etalonnak tekintjük, úgy gondoljuk, hogy mindkét erősítőnél ugyanaz a cucc szól, tehát az az etalon, és nem számolunk az etalon esetleges hibáival, amit az egyik tesztelendő elektronika erősít, a másik meg nem.
Ugyanígy: az énekes felvételeknél (elsősorban könnyűzenén) az énekes hangját hangszínszabályozzák, hogy izgalmasabbnak, vagy érdekesebbnek hasson, legtöbbször a 2-8kHz tartománybn történő parametrikus emeléssel. Ez avval jár, hogy kicsit/nagyon sziszeg a magastartomány. De nem mindegy, hogy hallom, hogy hogy nyúlt a keverőpulthoz a hangmérnök, vagy csak spontán sziszeg (torzít) az elektronika!
Ha valaki nem hallja az ilyen különbséget, csak rávágja, hogy sziszeg, torz és szar, annak a véleményét illendő lenne erősen súlyozni, ez pedig személyes konfliktushoz is vezethet akár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 00:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó, hát ez egy kiváló magyarázat. Ezt mindenre, mindig rá lehet fogni, hogy s...r azt azért van ez...

Sz...r volt a rendszer, meg a kábel, meg a...

És mi a megoldás?

Há higgyünk a tökéletes hifi komponensek létezésében, amik nem csinálják ezt. Amik mindig, mindenhol a legjobbak... Hmmm...

Kérdés? Hol találunk ilyenekre példát? (Valahol a fizikai univerzumon belülre gondoltam, nem képzelet földére, meg az idealizmus virtuális tereire, stb :lol: ).

Mondjon má valaki egyet! :D Valami márkát, konkrét típust. Mert, hogy ti ilyet nem tudtok produkálni diy szinten, arról a saját fülemmel győződtem meg. (nyugi én se)... A baj az, hogy nem diy szinten sem ismerek ilyen létezésben is megnyilvánult izéra példát...

De, ha valaki mondana egyet... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 00:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na mindegy má látom, nem lesznek túlzottan hosszan sorolva a dolgok... :lol:

Hát én nem hiszek a legjobb hangú dolgokban, meg az ideális hifi komponensekben.

Egy valami, csak egy konkrét rendszerbe lehet a legjobb. Más rendszerbe nem feltétlenül lesz jó. És szerintem ez mindenre és mindig igaz. Csak konkrét rendszerbe van értelme a legjobb hangú DAC-ról beszélni, vagy erősítőről, vagy kábelről. Univerzálisan legjobb dolgok q...ra nem is létezhetnek szerintem könnyen belátható okok miatt sem... És pont nem is léteznek. Ezt meg a gyakorlati valóság igazolja...

Egy szint fölött bejön az elmosódott halmazok kezelése.

Egy hangminőségi szint fölött már nem nagyon van konkrét magasságon a léc. Csak egy valószínűségi függvénye van a komponens hangi nívójának, amiben egy meghatározhatatlan, szuperponált állapotban van.

Konkrét rendszerbe illeszve veszi csak fel a konkrét értékét. :D Mint ahogy a dolgok a quantum fizikában. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 08:52 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
"Egy valami, csak egy konkrét rendszerbe lehet a legjobb. Más rendszerbe nem feltétlenül lesz jó. És szerintem ez mindenre és mindig igaz."

Stimmel.

Lehetőleg mindenkinek otthon a saját rendszerébe legyen jó minden összetevő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 09:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Szét kell választani a kütyüzést a zenehallgatástól. Egy lejátszó rendszer fejlesztése akkor ér(het) a végére, ha segítségével úgy el tudunk merülni a zenehallgatásban, hogy eközben nem jut eszünkbe semmilyen elektroakusztikai/akusztikai probléma.
És ha egy kábelt/alátétet/kissámlit/stb. kicseréljük, még mindig el tudunk merülni a zenehallgatásban, noha halljuk, hogy valami megváltozott negatív irányban.
A diyer hajlamos a nehezen véget érő kütyüzésre, lesi, melyik változatnak jobb a mélye (a több a jobb? a feszesebb a jobb?honnan lehet tudni?)a kondenzátorok impulzus átvitele stb., mindezt úgy, hogy elég ingatag a referencia szint.
Sajnálom, hogy minden igyekezetem ellenére nem ér el mondandóm úgy, ahogy azt gondoltam.
De majd még próbálkozom :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 09:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
Nekem a "rendszerbe passzolás" pont az elektronikáknál nem stimmel. Egy hangsugárzó passzolása a szobához, elhelyezéshez, adott zenékhez, azt elfogadom. De az igazán jó elektronika mindenkor jól szól, amennyiben kellően ki van szolgálva forrással, minőségi felvétellel és nem ordítóan rossz kábelekkel.
Sajnos a minőségi felvételek jó zenével és jó előadókkal -nos szerintem ez a leggyengébb tényező a hobbinkban. mert a talajt húzza ki a lábunk alól, ha ez hiányzik, illetve sérült.

Nos kb ez az igazság, a többi meg hosszú olvasnivaló. Ha valami elektronika jó, akkor az jó Budán is, Pesten is, Szegeden is, meg Győrben is, sőt még Amerókában is. Ugye nem véletlen, hogy pl az ARC jól szóló erősítő Amerikában, és minő véletlen jól szól, sőt szépen itt a nagy büdös magyar alföldön is. Vagy a Raspi jól szól az Angoloknál, és jól szól nálam is. Azt hiszem ez tény, és a gyakorlat ezt bizonyítja, mert senki nem venne pl japán Kondo erősítőt Európában.
A hang legalább 85-90%-ért viszont a hangfal a felelős, mivel ő a leggyengébb láncszem, mivel EM átalakító, és több sebből vérzik. Azonkívül meghatározóan, és kikerülhetetlenül megváltoztatja a hang milyenségét a hozzákapcsolódó, működéséhez szükséges levegő állapota, mennyisége, nyomása, valamint az a tény, hogy az esetek 999 999 milliomod részében nem süketszobában hallgatjuk. Ezenkívül meg kell ütnie egy szintet ugyebár pontosan azért, hogy egyáltalán meghallhassunk egy erősítőcserét előtte. Az, hogy otthon hogy szól, hát nyilvánvalóan jól. De ugye ha elviszek egy ARC-t Győrbe biztosan ott is jól fog szólni, mert leveri pl az összes tranyós hangját :D , mivel ő a legtranyósabb hangú csöves, mint állítják. Pedig ez nem igaz, egyszerűen csak szinezetlen hangú csöves, mert neki nincs 1% torzítása mint az SE konstrukcióknak. Egyébként meg az egész kérdéskör szubjektivitással terhelt, mert van olyan, akinek tetszik a 100, sőt 200kHz átvitelű erősítő TIM-el terhelt hangja, mivel nem érzékeli ennek hatását a füle problémái miatt, :lol: viszont másnak meg az SE erősítők lágy, maszathangja tetszik, mert vegetáriánus, és ezért permanens enyhe depiben leledzik. :) Nos összefoglalva rövidre ez a véleményem erről a kérdéskörről. Még egyszerűbben: műszakilag korrekt elektronikát kell építeni. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 12:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát dys-cus most akkor emlékeztetnélek az erősítők hangjának a rendszerfüggésére. Amit pont a te egyik erősítődön is lehetett hallani.

Ezek szerint akkor az nem jó erősítő, amit te csináltál... :lo

Idézet:
De ugye ha elviszek egy ARC-t Győrbe biztosan ott is jól fog szólni, mert leveri pl az összes tranyós hangját


Hát szerintem az pont nem... :D Én a kisebbikkel próbálkoznék a helyedben inkább...
Az ARC replikád pont a saját hangfaladat nem komálja. Volt, amit szeretett ugye az ebédlőben lévő nagy dögöket. De hát az Aldebaranokkal valahogy nem volt túl jó viszonyban... szerintem :lol:

De ugyanígy Halus Naim-ja is marha jó volt a Deneb hangfalaiddal. Csak hát a saját hangfalaival meg nem volt jó.
Azokkal banzai L4-e sokkal jobb hangot csinált...

Szóval hiába csinál valaki jó erősítőt. Szívás, ha pont az a saját rendszerébe nem jó... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 13:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Na, összeraktam a cuccost, kipróbáltam a nagyobb dobozaimon, sztem nem rossz... :)
Most nics semmi vagány DA-m, de még sima hangkártyával, YT videókkal is egész tűrhető.
Nem semmi, hogy a HF kompenzálás is mennyit számít a hangban... :o
Ja és a Finder-t is kipróbáltam, tényleg jó "hangja" van, köszönet érte!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 13:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Nem kapcsoló kimenet ügyben jött PÜ válasz:
mzperx1 írta:
Szia, hat nem eppen, nem jol tudja. En csak hibajavito erolkodot
csinaltam, hawksford bacsi otlete alapjan. K200-nak nevezem. udv, Laci


(Erősítőm közben: hehe, sztem most tök jól szól... :D)

Csak érdeklődnék, hogy a küldőtől kértél engedélyt a PÜ nyilvánosságra hozására?
Sajt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 14:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ezek szerint akkor az nem jó erősítő, amit te csináltál..."
Dehogynem, csak az sem szereti, ha az egész országon keresztül utaztatják, meg félig szétszedik. Egyébként a TauCeti erősítő egy nagyon nagy durranás. Nem győzik dícsérni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 14:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Cortez írta:
Nem kapcsoló kimenet ügyben jött PÜ válasz:
mzperx1 írta:
Szia, hat nem eppen, nem jol tudja. En csak hibajavito erolkodot
csinaltam, hawksford bacsi otlete alapjan. K200-nak nevezem. udv, Laci


(Erősítőm közben: hehe, sztem most tök jól szól... :D)

Csak érdeklődnék, hogy a küldőtől kértél engedélyt a PÜ nyilvánosságra hozására?
Sajt


nem kert es ez nem szep dolog, irhattam volna csunyakat is :) de a lenyeg, hogy nem illik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 14:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Ja bocsánat, eszembe sem jutott a tartalom miatt: nem éreztem semmi olyasmit benne ami privát lett volna, de akkor elnézést!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
"Ezek szerint akkor az nem jó erősítő, amit te csináltál..."
Dehogynem, csak az sem szereti, ha az egész országon keresztül utaztatják, meg félig szétszedik. Egyébként a TauCeti erősítő egy nagyon nagy durranás. Nem győzik dícsérni.


Na és? enyémbe még egy totál ismeretlen potit is kellett tenni üzembe helyezés előtt, mert ugye szállítás közben ketté tört a már "jól bevált"... A csövek sem voltak bent bejáródva még.. és azt hiszem ezek ellenéri is megtudott lepni téged az addigi előítéleteidben fent tartott hibridek mély hiányos és félvezetős hangzására visszagondolván..:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 17:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
dys-cus írta:
"Ezek szerint akkor az nem jó erősítő, amit te csináltál..."
Dehogynem, csak az sem szereti, ha az egész országon keresztül utaztatják, meg félig szétszedik. Egyébként a TauCeti erősítő egy nagyon nagy durranás. Nem győzik dícsérni.


Na és? enyémbe még egy totál ismeretlen potit is kellett tenni üzembe helyezés előtt, mert ugye szállítás közben ketté tört a már "jól bevált"... A csövek sem voltak bent bejáródva még.. és azt hiszem ezek ellenéri is megtudott lepni téged az addigi előítéleteidben fent tartott hibridek mély hiányos és félvezetős hangzására visszagondolván..:)

Nem úgy van a!
Valahogyan finoman megkellett fogalmaznom azt a tényt, hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott. Pedig nagyon sokan meghallgatták már mindkettőt az Aldebaran hangfalon is. Sajna újabb hibrideket is hallottam már azóta. Véleményem nem változott. A tied valószínűleg egy kiemelkedő produktum, ne is szedd szét, sőt tök felesleges újabb erőlködőt készítened, mivel az a hibrid meglehetősen jól szólt.Ha eljöttök, majd dobtok egy hátast, mivel az Aldebaran kicsit bejáródott, meg lett rajta MOD is. Pl Vadi új diafragmák vannak az ESS gyárból beszerezve az AMT-kbe, kapcik Jantzen-ek, illetve a közép-mély sugi tekercse Jantzen VAX Coil, ami ugyan nem olcsó, de utolérhetetlen hangminőségű produktum. Valamint a váltóban lévő ellenállók mind szénből vannak. Szóval csúcson a hangfal, aki hallja mindenki kér pár darab PéZSét, mert hát ugye a sírás takony ömléssel is jár. :lol: Volt aki tőlem egyből a nem túl messze lévő Béke Fasor felé vette az útját, mondván hogy ott legolcsóbb a telek, ahol az időt az örökkévalóságig eltudja tölteni olymódon, hogy még a fülében cseng a rencerem hangja. A Béke Fasor nevű út végén errefelé nem házszámok vannak feltüntetve, hanem a beköltözés évét írják fel általában kőbe vésve. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 17:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
És a Málnácskát még nem is említettem! :o

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 18:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
...Valahogyan finoman megkellett fogalmaznom azt a tényt, hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott. Pedig nagyon sokan meghallgatták már mindkettőt az Aldebaran hangfalon is.
Én csak Győrben hallottam ezeket, de ott ( amit én tapasztaltam ) többek véleménye szerint jobb volt a Taucetid az ARC-nél. Az ARC döngött a dobozokkal, bár az akusztika sem kedvezett.


dys-cus írta:
Ha eljöttök, majd dobtok egy hátast, mivel az Aldebaran kicsit bejáródott, meg lett rajta MOD is. Pl Vadi új diafragmák vannak az ESS gyárból beszerezve az AMT-kbe, kapcik Jantzen-ek, illetve a közép-mély sugi tekercse Jantzen VAX Coil, ami ugyan nem olcsó, de utolérhetetlen hangminőségű produktum. Valamint a váltóban lévő ellenállók mind szénből vannak. Szóval csúcson a hangfal, aki hallja mindenki kér pár darab PéZSét, mert hát ugye a sírás takony ömléssel is jár. :lol: Volt aki tőlem egyből a nem túl messze lévő Béke Fasor felé vette az útját, mondván hogy ott legolcsóbb a telek, ahol az időt az örökkévalóságig eltudja tölteni olymódon, hogy még a fülében cseng a rencerem hangja. A Béke Fasor nevű út végén errefelé nem házszámok vannak feltüntetve, hanem a beköltözés évét írják fel általában kőbe vésve. :)
Egyébként Győrben SZVSZ nem volt egy nagy durranás a hangminőség az Aldebarannal, arra volt elég, hogy meg lehessen különböztetni az erősítőket, meg esetleg kiválsztani, hogy melyiket hallgatnám meg rendes körülmények között.
Egy ilyen találkozó nem hinném, hogy komolyabb megállapítások, kijelentések tételének bármilyen alapot szolgáltathatna. Persze ez is csak a saját véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
.... Még egyszerűbben: műszakilag korrekt elektronikát kell építeni. ;)
Ez még tetszik :) Ha műszakilag nézük, egy csöves, kimenőtrafós erősítő nevetségesen gyenge egy félvezetőshöz képest. Most akkor, hogy van ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 18:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott.


Ja, csak még rajtam kívül 1 tucat ember mondta neked ott a helyszínen ugyanezt. :lol: DHT is ezt mondta, emersys, shany, cyberpalko, stb... Iszol te rendesen? Lehet kéne. :lol:

Rajtad kívül senki nem hallotta jobbnak az ARC-t. Mindenki a Tau-Ceti pártján volt... Csak te nem... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Idézet:
hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott.


Ja, csak még rajtam kívül 1 tucat ember mondta neked ott a helyszínen ugyanezt. :lol: DHT is ezt mondta, emersys, shany, cyberpalko, stb... Iszol te rendesen? Lehet kéne. :lol:

Rajtad kívül senki nem hallotta jobbnak az ARC-t. Mindenki a Tau-Ceti pártján volt... Csak te nem... :D

Nagyon tévedsz. Én csak tőled hallottam ezt a véleményt, de teljesen mindegy mire emlékeztek. Egyébként meg hidd el, hogy én többet hallgattam "össze" a két készüléket mint 15-15 perc. De nem érdekes. Ilyenkor bánom, hogy egyáltalán elcipeltem a cuccaimat az ország tulsó felére. Még fél év, és kiderül, hogy minden fika volt. :shock:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ó, ez nagyon ismerős. 5-6-7-en összegyűlünk valamit megfülelni. Valaki mond egy megállapítást, erre az összes többiek mondják ennek az ellenkezőjét, teljes egyetértésben. Kinek van igaza?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Pedig így volt Dys-cus, csak te hallottad jabnak az Arcét. :)
A ládádra is kiváncsi vagyok hogy milyen lett, ezekszerint már majdnem hallgatható :P

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:36 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Győrben nekem is jobban tetszett a Tau-Ceti az ARC-tól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
shany írta:
dys-cus írta:
...Valahogyan finoman megkellett fogalmaznom azt a tényt, hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott. Pedig nagyon sokan meghallgatták már mindkettőt az Aldebaran hangfalon is.
Én csak Győrben hallottam ezeket, de ott ( amit én tapasztaltam ) többek véleménye szerint jobb volt a Taucetid az ARC-nél. Az ARC döngött a dobozokkal, bár az akusztika sem kedvezett.


dys-cus írta:
Ha eljöttök, majd dobtok egy hátast, mivel az Aldebaran kicsit bejáródott, meg lett rajta MOD is. Pl Vadi új diafragmák vannak az ESS gyárból beszerezve az AMT-kbe, kapcik Jantzen-ek, illetve a közép-mély sugi tekercse Jantzen VAX Coil, ami ugyan nem olcsó, de utolérhetetlen hangminőségű produktum. Valamint a váltóban lévő ellenállók mind szénből vannak. Szóval csúcson a hangfal, aki hallja mindenki kér pár darab PéZSét, mert hát ugye a sírás takony ömléssel is jár. :lol: Volt aki tőlem egyből a nem túl messze lévő Béke Fasor felé vette az útját, mondván hogy ott legolcsóbb a telek, ahol az időt az örökkévalóságig eltudja tölteni olymódon, hogy még a fülében cseng a rencerem hangja. A Béke Fasor nevű út végén errefelé nem házszámok vannak feltüntetve, hanem a beköltözés évét írják fel általában kőbe vésve. :)
Egyébként Győrben SZVSZ nem volt egy nagy durranás a hangminőség az Aldebarannal, arra volt elég, hogy meg lehessen különböztetni az erősítőket, meg esetleg kiválsztani, hogy melyiket hallgatnám meg rendes körülmények között.
Egy ilyen találkozó nem hinném, hogy komolyabb megállapítások, kijelentések tételének bármilyen alapot szolgáltathatna. Persze ez is csak a saját véleményem.


Kár hogy a Big Fish-en már nem tudtál velünk zenét hallgatni. Onnantól volt csak értelme igazán, hogy becipeltem a hibridet magammal.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:39 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Barth Ida írta:
Ó, ez nagyon ismerős. 5-6-7-en összegyűlünk valamit megfülelni. Valaki mond egy megállapítást, erre az összes többiek mondják ennek az ellenkezőjét, teljes egyetértésben. Kinek van igaza?


Mindenkinek és senkinek sem.
Nem az a lényeg, hogy a te ízlésednek megfeleljen?
Nyilván azt fogod hazavinni ami számodra hallgatható és mivel ez erősen szubjektív teljesen felesleges erről vitatkozni. Persze ha üzleti szempontból építed akkor nagyon fontos mások véleménye mert üzletileg célszerű olyat építeni ami a legnagyobb tömegnek tetszik....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
emersys írta:
dys-cus írta:
"Ezek szerint akkor az nem jó erősítő, amit te csináltál..."
Dehogynem, csak az sem szereti, ha az egész országon keresztül utaztatják, meg félig szétszedik. Egyébként a TauCeti erősítő egy nagyon nagy durranás. Nem győzik dícsérni.


Na és? enyémbe még egy totál ismeretlen potit is kellett tenni üzembe helyezés előtt, mert ugye szállítás közben ketté tört a már "jól bevált"... A csövek sem voltak bent bejáródva még.. és azt hiszem ezek ellenéri is megtudott lepni téged az addigi előítéleteidben fent tartott hibridek mély hiányos és félvezetős hangzására visszagondolván..:)

Nem úgy van a!
Valahogyan finoman megkellett fogalmaznom azt a tényt, hogy KD teljesen rosszul hallotta a két erősítő hangját. :D Egyedül Ő állítja, hogy a TauCeti jobban szólt mint az ARC. Eddig ilyet még más senki sem mondott. Pedig nagyon sokan meghallgatták már mindkettőt az Aldebaran hangfalon is. Sajna újabb hibrideket is hallottam már azóta. Véleményem nem változott. A tied valószínűleg egy kiemelkedő produktum, ne is szedd szét, sőt tök felesleges újabb erőlködőt készítened, mivel az a hibrid meglehetősen jól szólt.Ha eljöttök, majd dobtok egy hátast, mivel az Aldebaran kicsit bejáródott, meg lett rajta MOD is. Pl Vadi új diafragmák vannak az ESS gyárból beszerezve az AMT-kbe, kapcik Jantzen-ek, illetve a közép-mély sugi tekercse Jantzen VAX Coil, ami ugyan nem olcsó, de utolérhetetlen hangminőségű produktum. Valamint a váltóban lévő ellenállók mind szénből vannak. Szóval csúcson a hangfal, aki hallja mindenki kér pár darab PéZSét, mert hát ugye a sírás takony ömléssel is jár. :lol: Volt aki tőlem egyből a nem túl messze lévő Béke Fasor felé vette az útját, mondván hogy ott legolcsóbb a telek, ahol az időt az örökkévalóságig eltudja tölteni olymódon, hogy még a fülében cseng a rencerem hangja. A Béke Fasor nevű út végén errefelé nem házszámok vannak feltüntetve, hanem a beköltözés évét írják fel általában kőbe vésve.


Nem terveztem, hogy ennyi fejlesztés és belefeccolt munka után csak úgy szétszedem :lol: .. Olyan erősítő létrehozására törekedtem melyet nem 1 szezonális hallgatózásra terveztem... :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 22:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Szerintem a Tau Ceti egy nagyságrenddel gyengébb erősitő mint az ARC utánépitésed. Volt szerencsém már párszor hallani . Nekem az előző ribbon hangfalad hangja is sokkal jobban tetszett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 23:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gybalu71 írta:
Szerintem a Tau Ceti egy nagyságrenddel gyengébb erősitő mint az ARC utánépitésed. Volt szerencsém már párszor hallani . Nekem az előző ribbon hangfalad hangja is sokkal jobban tetszett.


Van akciós nagyothalló kütyü, ha érdekel... :lol:

Viccet félre téve. Valószínűleg olyan rendszerbe hallottad, ahol az ARC replika illeszkedett a rendszerbe, a Tau-Ceti meg nem, azt azért nem volt jó a hangja.

Én mind a kettőt hallottam már több rendszerbe, több hangsugárzóval is.

Határozottan jobban tetszik a Tau-Ceti. Én egyértelműen többre tartom azt. Az egy nagyon jó hangú csöves erősítő. Még én is elfogadnám...

Általában véve nekem nem tetszik a legtöbb csöves izénak a hangja. De annak például tetszik a hangja. Ritka kivételek közé sorolnám. Attól csak sz...bb, meg sokkal sz...bb diy csöveseket szoktam hallani legtöbbször. Ha csövest építek, akkor valami olyasmit építenék, mint az. Mert annak jó a hangja...

Ez meg, hogy egy nagyságrenddel rosszabb lenne, hát, ne is haragudj... Azon túl, hogy q...ra nem értek veled egyett a hallottak alapján még a nagyságrendet is csak egy tök alaptalan, légből kapott, hasra ütött, túlzásnak tartom. Mi az, hogy egy nagyságrend a különbség két készülék hangjában? :shock: Viccnek is rossz ilyen komolytalanságokat leírni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 08:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Cortez írta:
Nem kapcsoló kimenet ügyben jött PÜ válasz:
mzperx1 írta:
Szia, hat nem eppen, nem jol tudja. En csak hibajavito erolkodot
csinaltam, hawksford bacsi otlete alapjan. K200-nak nevezem. udv, Laci


Hat megis jol emlekszik, ma ejjel beugrott, probalkoztam a Krill vegfokkal. Az szerzoje szerint NS, de csak bizonyos nyugalmi aram mellet, magas frekis tartomanyban es ott sem tokeletes.

Igy nez ki a szimulatorban a vegtranyok arama (20Kz 60Vpp 4ohm)


Csatolmányok:
krill-ns.png
krill-ns.png [ 93.48 KiB | Megtekintve 39625 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Kár hogy a Big Fish-en már nem tudtál velünk zenét hallgatni. Onnantól volt csak értelme igazán, hogy becipeltem a hibridet magammal.."
Mi az a Big Fish?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Van akciós nagyothalló kütyü, ha érdekel..."
Mi van? Újjat vettél? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 09:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ma délelőtt hoznak vissza egy TauCetit csőcserére, beállításra. A csövek gyértményban uazok, mint az ARC-ben. (Vinged C, és a nagy ász a Telefunken) Csak a 4 meghajtó cső 80 rugó. Lessz összehasonlítás is egy "öreg hifi kereskedő, és egy aktív zenész is itt lessz. Majd beszámolok már róla ha lessz időm.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség