audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 04:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2012.07.28. 18:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 10:22
Hozzászólások: 97
Ezeket a ( szabványos ) kábeleket javaslom hálózati kábeleknek.


Csatolmányok:
yslcy.pdf [2.08 MiB]
966 alkalommal.
liycy-350-v-2.pdf [26.92 KiB]
557 alkalommal.
liycy-350-v-1.pdf [272.75 KiB]
570 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2012.07.29. 12:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 10:22
Hozzászólások: 97
http://www.jenving.se/?p=loradset


Csatolmányok:
supra-lorad-ice-blue.jpg
supra-lorad-ice-blue.jpg [ 48.64 KiB | Megtekintve 49060 alkalommal. ]
SWF-10.png
SWF-10.png [ 38.07 KiB | Megtekintve 49060 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 18:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kipróbáltam a GA2 féle próbakábelt a D/A-hoz.

Észrevételem szerint az AD1862 D/A sokkal érzékenyebb a tápkábel hangjára, mint az erősítőm monoblokkjai,
ezért kiváló tesztalanynak bizonyult.

És nyert a GA2 tápkábelje. A zene természetesebben, és érzelem dúsabban szól, nem olyan nyomottan, mint a visszaszerelt monitor tápkábel esetében. A térleképzése is jobb lett. Olyan magától értetődő az egész. Nem azt mondom, hogy egy tápkábel hangja első a ranglétrán, de ha választani kéne eddigi kipróbáltak közül, a GA2 tápkábele nyerne.

Egyetlen negatívuma a merevség. Szóval ilyet csak akkor ajánlott használni, ha egyszer összeszereled, és az úgy is marad.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 14:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.08.30. 18:04
Hozzászólások: 1
Elárulnád, hogy mi az a ga2 kábel, és honnan szerezhető be?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 16:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
alma007 írta:
Elárulnád, hogy mi az a ga2 kábel, és honnan szerezhető be?

GA2 a fórumtagunk.
Írj neki PÜ-t, biztosan válaszol a kérdéseidre.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
GA2 írta:
Azért vannak benne jó dolgok is:
Idézet:
Ez az erősítő nagyon érzékeny a megfelelő hálózati kábelre.

Minden erősítő érzékeny erre.
A hájgendsón végig hallgattam a főmérnök úr kiselőadását, bár ne tettem volna :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 16:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Azért vannak benne jó dolgok is:
Idézet:
Ez az erősítő nagyon érzékeny a megfelelő hálózati kábelre.

Azért ez nem annyira jó dolog. Pregnánsan, mellbevágóan sikerült tapasztalnom nem oly régen, hogy a drága kábel (vmilyen Anakonda vagy mi a tököm) úgy tönkre tette a TauCeti hangját, hogy csak na! Ezzel szemben a 630Ft-os IEC felszereltségű kutya közönséges ámítógép kábellal meg hibátlan a hang. Véleményem szerint ha a jó hangra jó kábel kell, akkor azt az erősítőt már megette a fene. Azt viszont elismerem, hogy rossz erősítő hangját feljavíthatják valamelyest. Reméljük itt nem erről van szó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 19:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Az valóban marhaság, hogy a hálózati kábel döntően befolyásolja a hangminőséget. De adhat egy jó kábel olyan pluszt az előadáshoz, ami másképp nem csalogatható elő.

A "hibátlan" jelző egész addig marad érvényben, amíg nem hallasz vagy készítesz egy jobb erősítőt. Nem feltétlenül sokkal jobbat, csak épp minden zenén azonnal hallatszik a pici különbség :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 22:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Na ne vicceljünk már! Tessék kipróbálni egy Lessloss kábelt utána lehet miről beszélgetni ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 15:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
adhat egy jó kábel olyan pluszt az előadáshoz

Nekem csak ne adjon hozzá semmit, mert én nem a kábel interpretációjára vagyok kíváncsi :P

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 20:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
bta írta:
Szabó Zoltán írta:
adhat egy jó kábel olyan pluszt az előadáshoz

Nekem csak ne adjon hozzá semmit, mert én nem a kábel interpretációjára vagyok kíváncsi :P


Akarod-nem akarod, akkor is megkapod!
Nyugodtan tekintsd a hálózati drótot ugyanolyan alkatrésznek, mint az anód-ellenállást, pont úgy fogja a kézjegyét rátenni mindenre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 20:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Barth Ida írta:
Akarod-nem akarod, akkor is megkapod!
Nyugodtan tekintsd a hálózati drótot ugyanolyan alkatrésznek, mint az anód-ellenállást, pont úgy fogja a kézjegyét rátenni mindenre.



Ezek szerint a villanyoszlopokra szerelt légvezetékek is "ráteszik" kézjegyüket mindenre?? :lol:
Ha a környékeden karbantartást végeznek,és kicserélnek egy vezeték-szakaszt,akkor azt TE meghallod a hangképben? Gratulálok! :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 20:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
Akarod-nem akarod, akkor is megkapod!

Oké, ez csak az idea, amihez közelíteni érdemes:)
Barth Ida írta:
tekintsd a hálózati drótot ugyanolyan alkatrésznek

Bizony-bizony, nem is annyira a "drótra", hanem a komplett kütyüre vonatkozik...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 21:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
rotring05 írta:
Ha a környékeden karbantartást végeznek,és kicserélnek egy vezeték-szakaszt,akkor azt TE meghallod a hangképben? Gratulálok! :shock:

Régebben egy angol hifis baráti kör felfigyelt rá, hogy mindegyiküknél határozottan leromlott a hangminőség. Az elektromos hálózatra gyanakodtak, ezért megkérdezték a szolgáltatót, mi változott a környéken? A válaszon ("hosszabb szakaszon felújítottuk az elektromos gerinckábelt") kicsit megdöbbentek. Hasonló bejáratási jelenséget produkált, mint ha valamelyik tápkábelt cserélték volna újra.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 21:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
rotring05 írta:
Barth Ida írta:
Akarod-nem akarod, akkor is megkapod!
Nyugodtan tekintsd a hálózati drótot ugyanolyan alkatrésznek, mint az anód-ellenállást, pont úgy fogja a kézjegyét rátenni mindenre.



Ezek szerint a villanyoszlopokra szerelt légvezetékek is "ráteszik" kézjegyüket mindenre?? :lol:
Ha a környékeden karbantartást végeznek,és kicserélnek egy vezeték-szakaszt,akkor azt TE meghallod a hangképben? Gratulálok! :shock:


Hát, sokan még ott tartanak, hogy az ellenállásoknak, drótoknak nincs saját hangja, meg az azonos paraméterekkel rendelkező erősítők ugyanúgy szólnak. Te hol tartasz a fejlődésben? Ahogy az ember fejlesztgeti a rendszerét, úgy hall egyre többet a lemezekről, de egyben érzékenyebbé is válik és a zavaró tényezők is átszűrődnek. Szerda este általában gyengébben szól a cucc, mint szombat vagy vasárnap este. És ez nem csak szubjektív, hanem objektíven a hálózati trafók alapzaján is hallatszik.
Azt nem tudom, hogy meghallanám-e, hogy az utcánkban kicserélik a hálózati vezetéket, de ha kicserélem a hálózati vezetéket, ami a falból szipkázza az energiát, akkor jól körülírható változásokat fogok hallani, sőt még azt is gondolom, hogy TE is meghallanád. TE megtetted már ezt a kísérletet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 22:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
bta írta:
rotring05 írta:
Ha a környékeden karbantartást végeznek,és kicserélnek egy vezeték-szakaszt,akkor azt TE meghallod a hangképben? Gratulálok! :shock:

Régebben egy angol hifis baráti kör felfigyelt rá, hogy mindegyiküknél határozottan leromlott a hangminőség. Az elektromos hálózatra gyanakodtak, ezért megkérdezték a szolgáltatót, mi változott a környéken? A válaszon ("hosszabb szakaszon felújítottuk az elektromos gerinckábelt") kicsit megdöbbentek. Hasonló bejáratási jelenséget produkált, mint ha valamelyik tápkábelt cserélték volna újra.



És ha arra "figyeltek" volna fel hogy egy ideje mindnyájuknál JAVULT a hangzás,akkor is megkérdezték volna a szolgáltatót? ;)
Lehet hogy nagyrészt a szolgáltatótól függ az,hogy te milyen hangképet hallasz otthon? :lol: (akkor mi értelme a drága hálózati kábeleknek?),ez már 4.dimenziós téma


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 22:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nincs itt semmiféle 4. dimenzió csak fizikai jelenség. Szerintem a kábelek hangra gyakorolt hatása ma már nem vitatéma, mégiscsak 2016-ot írunk. 15 éve még én is azt gondoltam hogy ez hülyeség, de a saját bőrömön kellet ennek az ellenkezőjét megtapasztalnom.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 22:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Tényleg? Ha ez annyira fizikai jelenség, akkor biztos tudsz fizikai magyarázatot adni a hatásmechanizmusra, ami majd nálunk, fizikai méréseinken, amit a fizikai műszerekkel végzünk, igazolható. ;) És akkor majd ennek köszönhetően tudunk szuper jó hangú kábeleket tervezni, meg minden... :D

De ha nem tudsz ilyet, akkor szerintem ne dobálózzál az ennyire tuti kijelentésekkel, hogy ez mi... Már ha te se vagy vele tisztába...

Másrészt, ha ez annyira egyszerű fizika "csak", meg olyan egyszerű fizikai okai vannak, miért nem talált már valaki egy rohadt fizikai magarázatot, amit fizikai mérésekkel leellenőrizve, stb... Végre tudnánk hangilag "überklasse" kábeleket készíteni? :lol: Mé nincs ilyen sehol se?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 23:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Barth Ida írta:
Hát, sokan még ott tartanak, hogy az ellenállásoknak, drótoknak nincs saját hangja, meg az azonos paraméterekkel rendelkező erősítők ugyanúgy szólnak. Te hol tartasz a fejlődésben? Ahogy az ember fejlesztgeti a rendszerét, úgy hall egyre többet a lemezekről, de egyben érzékenyebbé is válik és a zavaró tényezők is átszűrődnek. Szerda este általában gyengébben szól a cucc, mint szombat vagy vasárnap este. És ez nem csak szubjektív, hanem objektíven a hálózati trafók alapzaján is hallatszik.
Azt nem tudom, hogy meghallanám-e, hogy az utcánkban kicserélik a hálózati vezetéket, de ha kicserélem a hálózati vezetéket, ami a falból szipkázza az energiát, akkor jól körülírható változásokat fogok hallani, sőt még azt is gondolom, hogy TE is meghallanád. TE megtetted már ezt a kísérletet?


Természetesen minden alkatrésznek/vezetőnek saját egyedi paramétere van,amit te nevezhetsz "hangnak"is.Egy rendszer "fejlesztése"
valamikor is véget érhet ha te mindig újabb dolgokat "hallasz" ki a lemezről? Hol a határ? A hálózati kábel/vezeték cseréjénél milyen
"jól körülírható" változásokat szoktál hallani? Nem különös,hogy az ilyen méregdrága kábeleket mindig "hangzásjavító" tulajdonsággal reklámozzák? Én például nem tudok még olyanról,hogy valaki visszavitte volna a boltba ezt,mondván:kérem vissza a pénzem,mert ennek "rossz" hangja van.Nekem is volt kísérleti "időszakom",már nem kérek belőle.Rendszerem már nincs,befejeztem az erre való pénzköltést (van jobb helye is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 23:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Egy valamennyire észnél lévő :D moderátor felhívhatná pár ötletelő figyelmét a következőre: "Piacon lévő DIY csövesek" Köszi..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 23:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
DHT írta:
Nincs itt semmiféle 4. dimenzió csak fizikai jelenség. Szerintem a kábelek hangra gyakorolt hatása ma már nem vitatéma, mégiscsak 2016-ot írunk. 15 éve még én is azt gondoltam hogy ez hülyeség, de a saját bőrömön kellet ennek az ellenkezőjét megtapasztalnom.


Jó,rendben;de akkor sokan mások miért nem "hallanak" semmi változást mondjuk egy másfél méteres hálózati "csodakábel" cseréjénél? Esetleg botfülűek? :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 23:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
FordPrefect írta:
Egy valamennyire észnél lévő :D moderátor felhívhatná pár ötletelő figyelmét a következőre: "Piacon lévő DIY csövesek" Köszi..


Egy oldal off után fel szoktam hívni a figyelmet. De mindenki mindig szétoffol mindent. Ez itt természetes. :D

Hát a döntő többség szokásaihoz meg alkalmazkodni kell valamennyire. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 23:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Én mint ötletelő,elnézést kérek hogy ide írtam.Ha a moderátor úgy kívánja át teheti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 07:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD mester írta:
Tényleg? Ha ez annyira fizikai jelenség, akkor biztos tudsz fizikai magyarázatot adni a hatásmechanizmusra, ami majd nálunk, fizikai méréseinken, amit a fizikai műszerekkel végzünk, igazolható. ;) És akkor majd ennek köszönhetően tudunk szuper jó hangú kábeleket tervezni, meg minden... :D

De ha nem tudsz ilyet, akkor szerintem ne dobálózzál az ennyire tuti kijelentésekkel, hogy ez mi... Már ha te se vagy vele tisztába...

Másrészt, ha ez annyira egyszerű fizika "csak", meg olyan egyszerű fizikai okai vannak, miért nem talált már valaki egy rohadt fizikai magarázatot, amit fizikai mérésekkel leellenőrizve, stb... Végre tudnánk hangilag "überklasse" kábeleket készíteni? :lol: Mé nincs ilyen sehol se?

Picit vegyél vissza a lendületből! Azét mert nem ismerjük úgy az anyagi világot amilyen valójában még nem kell messzemenő következtetéseket levonni.
Ez nem ezotéria! Olyan kábel meg sosem lesz ami mindenkinek bejön, ízlésekről úri ember nem vitatkozik.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 07:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
rotring05 írta:
DHT írta:
Nincs itt semmiféle 4. dimenzió csak fizikai jelenség. Szerintem a kábelek hangra gyakorolt hatása ma már nem vitatéma, mégiscsak 2016-ot írunk. 15 éve még én is azt gondoltam hogy ez hülyeség, de a saját bőrömön kellet ennek az ellenkezőjét megtapasztalnom.


Jó,rendben;de akkor sokan mások miért nem "hallanak" semmi változást mondjuk egy másfél méteres hálózati "csodakábel" cseréjénél? Esetleg botfülűek? :o

Mert lehet hogy nem csodakábel. Nem hallottam még olyan rendszert ahol egy jó kábel cseréje ne javított volna a hangképen.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 07:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
rotring05 írta:
Nem különös,hogy az ilyen méregdrága kábeleket mindig "hangzásjavító" tulajdonsággal reklámozzák? Én például nem tudok még olyanról,hogy valaki visszavitte volna a boltba ezt,mondván:kérem vissza a pénzem,mert ennek "rossz" hangja van.Nekem is volt kísérleti "időszakom",már nem kérek belőle.Rendszerem már nincs,befejeztem az erre való pénzköltést (van jobb helye is).


Pedig nem egyszer fordult már elő, hogy visszavittek igen drága kábelt. Ráadásul még az sem biztos, hogy "rossz" volt a hangja, csak nem illeszkedett az adott rendszerhez.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 07:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Tényleg? Ha ez annyira fizikai jelenség, akkor biztos tudsz fizikai magyarázatot adni a hatásmechanizmusra, ami majd nálunk, fizikai méréseinken, amit a fizikai műszerekkel végzünk, igazolható. ;) És akkor majd ennek köszönhetően tudunk szuper jó hangú kábeleket tervezni, meg minden... :D

De ha nem tudsz ilyet, akkor szerintem ne dobálózzál az ennyire tuti kijelentésekkel, hogy ez mi... Már ha te se vagy vele tisztába...

Másrészt, ha ez annyira egyszerű fizika "csak", meg olyan egyszerű fizikai okai vannak, miért nem talált már valaki egy rohadt fizikai magarázatot, amit fizikai mérésekkel leellenőrizve, stb... Végre tudnánk hangilag "überklasse" kábeleket készíteni? :lol: Mé nincs ilyen sehol se?


Khmmmm... A CDIL gyártmányú 2SC2240-nek mitől jobb a hangja, mint a Toshiba gyártmányúnak? Milyen fizikai, és műszerekkel mérhető paraméterekre vezethető ez vissza?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én egy szóval sem mondtam soha, hogy a 2240 hangjának "csak egyszerű fizikai okai vannak". Tudod. ;) Az hogy a TT....a jön má ide egyébként is? Hogy hozakodsz elő itt azzal? :shock:

Sőt egyáltalán nem is beszéltem az okairól. Szóval azé nehogy már kérdőre vonjál.

De aki így tolja a frankót, az ugyan má ossza is meg velünk azokat a "fizikai okokat" ha má ennyire csuklóból vágja a témát. Mi is szeretnénk tudni. ;) Én biztos. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:
Én egy szóval sem mondtam soha, hogy a 2240 hangjának "csak egyszerű fizikai okai vannak". Tudod. ;) Az hogy a TT....a jön má ide egyébként is? Hogy hozakodsz elő itt azzal? :shock:


Annyi köze van hozzá, hogyha 2 különböző gyártótól származó tranzisztor szólhat különbözőképpen, miközben a paramétereik nagyon hasonlóak, akkor két kábel is szólhat másképpen, miközben a paramétereik nagyon hasonlóak.
Egyébként pedig kérdés, hogy milyen más oka lehet, mint fizikai?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Picit vegyél vissza a lendületből!


Te vegyél vissza az ilyen arcoskodó beböfögéseidből szerintem. ;)

Ha így osztod az észt, akko má mondjad is meg, mik is azok a fizikai okok.... ;) Ez úgy fer. (szerintem)

Ne a hiteidet tálald tényként... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Egyébként pedig kérdés, hogy milyen más oka lehet, mint fizikai?


Annyira nem vagytok kreatívak...

Lássuk csak: Kezdve a sznobista agybekapcsoló pszichogyogyó beképzelgéstől mindenféle esetleges nem fizikai hatásokon át bármi.

A klasszikus általatok középískolában tanult fizika pl abszólút nem írja le a dolgok működését. Egyáltalán nem magyarázható meg vele minden. Itt elég csak a kvantumfizikai jelenségekre gondolni, amivel orrba-szájba tele van az elektronika. Ezekhez máris használhatatlan a klasszikus fizikai megközelítés. De még ez is tele van fehér foltokkal, stb... Szóval a fizika sokkal inkább hiányos valami, mint hogy mindent megmagyarázó egységes elmélet lenne. Hát, most a helyzet pont úgy áll, hogy pont nem az.

De aki szerint a kábel hangja sima fizikai hatások miatt olyan, az csak írja le szépen, hogy mik ezek, hogy működnek. Aztán akkor tudunk majd jó kábelt tervezni legalább. Ha valaki állít valamit, ilyen magas lóról beszóló okosságot, akkor az így fer... ;)

Viszont ha valaki sz...rt se tud erről, akkor ne ossza a tuti kijelentéseket szerintem... Pl lehet azt: hogy én úgy hiszem, hogy fizikai okai vannak, vagy szerintem fizikai okai lehetnek, (bár ezeket nem tudom leírni), stb....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nem Értem,

Én azt hittem, hogy már ezen túl van a fórumozók többsége, hisz már oly sokan tudjuk hogy...

1., Ami talán a legfontosabb: Nincs ideális alkatrész (aktív , passzív) , vezeték , stb stb, ezek mind a rendszer szerves részét képezik és az egymásra gyakorolt együttes hatása lesz a mérvadó. Bármely illesztő megváltoztatása kihathat a rendszerre (hangfrekis erősító esetén itt most nem egy bekapcsoló gomb led dióda előtét ellenállására gondolok ..)
2., Függ az aktuális lehallgató személy biológiai, fizikai, mentális stb stb állapotától. Nem mindegy szerintem hogy 240/120-as vérnyomással hallgat valaki zenét vagy 120/80-al..
3., Ízlések és pofonok=Sosem lesz egyensúly, különbözőek vagyunk..

Ennyi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Én azt hittem, hogy már ezen túl van a fórumozók többsége


Itt a probléma, hinni mindent lehet. De most már legalább tudod, hogy nincsenek túl... :mrgreen: És ez legalább má nem hit. ;)

A probléma ott kezdődik, amikor valaki a hiteit tényként tálalja. Pedig a kábelek hangjának az oka nem tény. A legkevésbé sem az.
Ami tény az az, hogy igazából q...ra senki nem tudja, halvány lila f..ja nincs senkinek, hogy mi ez az ok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Idézet:
Én azt hittem, hogy már ezen túl van a fórumozók többsége


Idézet:
Itt a probléma, hinni mindent lehet. De most már legalább tudod, hogy nincsenek túl... :mrgreen: És ez legalább má nem hit. ;)
Én sem állítom, hogy a mai fizika jelenlegi álláspontja megmondja erre a tutit..



A vizsgálási módszerrel vannak a nagyobb gondok inkább szerintem. Mai fizikánk egyelőre ezt nem írja le, ezt én már rég elfogadtam.
Ami még főképp tetézi az az, hogy azt a legyen most vezeték (vezető) csak önmagában vizsgáljuk, vagy valamihez illesztve...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 16:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:

Annyira nem vagytok kreatívak...

Lássuk csak: Kezdve a sznobista agybekapcsoló pszichogyogyó beképzelgéstől mindenféle esetleges nem fizikai hatásokon át bármi..


A sznobista agyhatásokat azért ki lehet kapcsolni megfelelő tesztekkel. Az egyéb nem fizikai hatásokra lennék kíváncsi...

KD mester írta:
A klasszikus általatok középískolában tanult fizika pl abszólút nem írja le a dolgok működését


Az arcméretek tekintetében te is ott vagy. De ki kell ábrándítsalak, nem te hugyoztad a Golf áramlatot, másnak is van diplomája a fórumon, nem csak neked...


KD mester írta:
De aki szerint a kábel hangja sima fizikai hatások miatt olyan, az csak írja le szépen, hogy mik ezek, hogy működnek. Aztán akkor tudunk majd jó kábelt tervezni legalább. Ha valaki állít valamit, ilyen magas lóról beszóló okosságot, akkor az így fer... ;)

Viszont ha valaki sz...rt se tud erről, akkor ne ossza a tuti kijelentéseket szerintem... Pl lehet azt: hogy én úgy hiszem, hogy fizikai okai vannak, vagy szerintem fizikai okai lehetnek, (bár ezeket nem tudom leírni), stb....


Honnan tudod, hogy sz..rt sem tud? Azért szerintem a hullámimpedanciáról, dielektromos állandóról, csoportfutásról hallottunk már páran. Igazából az a kérdés, hogy a fülünk melyikre mennyire érzékeny?

Látom, hogy te sem jól közelíted meg a dolgot.. Milyen a jó kábel? Szerintem olyan nincsen. Olyan van, ami jobban illeszkedik egy adott rendszerbe, és van amelyik kevésbé...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 16:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem én hugyoztam a golf áramlatot, de tudot, ha rendszeresen így beszél velem. Folyton azt írja, hogy fogjam vissza magam, akkor én is ehhez méltó hangnemben szólok hozzá. ;) Ez még az elfogadható kereteken belül van. ;)

Onnan tudom, hogy s..rt sem tud erről, mert megkérdeztem a fizikai hatásokat illetően, amiről beszélt és semmit nem írt válaszként. Csak azt hogy "vegyek vissza az arcomból". Szerintem ez nem a fizikai hatás. Ergó sz...rt se tud azokról. De aszondja, hogy fizikai hatás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 16:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként én tudnék mondani fizikai hatást, konkrét magyarázatot, hogy miért lehet esetleg...

De tudod q...ra nem biztos attól még, hogy tényleg attól van, vagy van szerepe benne.

Pl a kábel a hálózaton keresztül a többi készülékkel nagyfrekvenciás földhurkot képezhet. És akkor nem mindegy, mekkora az induktivitása a huroknak, mekkora csillapítás van benne, stb.

Még a trafó primer tekercse is a villásdugó polaritásától függően hol a nullára, hol a fázisra van kötve. Ha a primer szekunderhez közeli rétege van a fázisra kötve, akkor sokkal nagyobb lesz a zavarjel szempontjából a primer-szekunder kapacitás.
Akkor még a villásdugó se mindegy, hogy van bedugva a malac orrába... stb...

De az is lehet, hogy valami nem fizikai úton a kábelbe táplált "sznob rezgések" :lol: még ismeretlen módon visszahatnak az agyra, vagy a készülékekre, vagy mindkettőre, azt nem fizikai úton hoznak létre hatást. :lol:

Vagy csak simán beképzeli az ember. Csak hallucinálja.

Lehet, hogy mindhárom hatás egyszerre van jelen valamilyen mértékben, stb...

Akármi lehet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 16:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
KD mester írta:

Lehet, hogy mindhárom hatás egyszerre van jelen valamilyen mértékben, stb...

Akármi lehet. :lol:


Az nem lehet, hanem biztos. Más kérdés, hogy például a villásdugó fordítás hatása, nem, vagy éppen csak a beképzelés határán érzékelhető olyan berendezésnél, ahol kettős árnyékoló menetsor van a primer és a szekunder oldal között...


Ezt a mondatot javítsd már ki, mert szerintem nem ezt akartad írni:

KD mester írta:
Még a trafó primer tekercse is a villásdugó polaritásától függően hol a nullára, hol a fázisra van kötve.


Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 22:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Bocsi. Rossz helyre írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 19:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Van itt egy-két érdekes gondolat a hálózati kábelekről, és a digitális kábelekről:
http://www.nordost.com/downloads/HiFi%20_GuideToCables_Reynolds_HR.pdf

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Van itt egy-két érdekes gondolat a hálózati kábelekről, és a digitális kábelekről:
http://www.nordost.com/downloads/HiFi%20_GuideToCables_Reynolds_HR.pdf

Nos igen'! Én meg a trafókról tudok ilyen sok szépet mondani. :lol: A különbség az, hogy én méréssel is alátámasztom, a Nordost-os muki meg elmeséli. :D b

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 13:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Próbálj ki egy ilyet, egy ismerősnél hallgattam, és tényleg nagyon jó:


Csatolmányok:
sch.jpg
sch.jpg [ 77.56 KiB | Megtekintve 47949 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 13:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Lehet hozzá venni kis dobozokat, ami nem tudni pontosan mit csinál, de még jobb tőle a kapott hang:


Csatolmányok:
sch2.jpg
sch2.jpg [ 45.29 KiB | Megtekintve 47949 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hálózati kábelek
HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 13:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
GA2 írta:
Lehet hozzá venni kis dobozokat, ami nem tudni pontosan mit csinál...

Viszi (/hozza) a pénzt... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség