audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.18. 05:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 08:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Kíváncsi vagyok hogy hálózatiként mit tapasztalsz majd!

Ha hangfalkábelt csinálsz, arra más szabályok vonatkoznak! Ott a szigetelésnek kis dielektromos állandójú anyag kell. Habosított poli... , teflon, levegő stb. Hangfalkábelnél szoktak olyat, hogy szigetelés nélkül vezetik a két rézdrótot. Csak arra kell vigyázni, hogy ne érjen össze sehol.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.05. 08:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Hérvégén a két végfokom belső huzalozását cseréltem le. Eredetileg minden huzal teflon szigetelésű volt, a táphoz és a kimenethez használt még ezüstözött is.

A bemeneti kábelt monokristályos rézre cseréltem, a táp és a kimenet drótjait pedig 2,5mm2-es kilágyított rézre szilikon szigeteléssel.

Az eredmény: :D :D :D :D :D

A hálózati kábelhez még várom az árnyékolást...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Ma sikerült elkészítenem a végfokokhoz a "végleges" hálózati kábelt.

2,5 mm2-es réz kilágyítva, arra 1 mm vastag falú szilikoncső majd zsugorcső. Ebből kettőt összefogva, közéjük tettem kilágyítatlan, szigeteletlen 2,5 mm2-es eret földelésnek, és ezt ismételten zsugorcsőbe tettem. Erre koaxkábel (nem TV koax, vastagabb) árnyékoló harisnyáját húztam (dugvillánál földeléshez kötve), majd újabb zsugorcső.

Az előző hálózati kábelem ugyanilyen csatlakozókon 2,5 mm2-es tömör vezeték eredeti PVC szigetelésén (tehát nem kilágyítva).

Már az első meghallgatásnál hallható, hogy ez az új kábel egyszerűen jobb. Aki teheti, javaslom, próbálja ki. Én meg fogom csinálni ezt a kábelt a rendszerem többi elemére is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 07:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Végre elkészült a "réz szalagos" hálózati kábelből egy mintadarab. Szép piros dugók a végén, stb.
A kérdés az lenne, hogy nem lenne valaki vállalkozó szellemű, aki kipróbálná, hogy tényleg jó hangú kábel-e, vagy csak belemagyarázás részemből. Ha mondjuk lenne Pesten, vagy környékén néhány fórumtag, akik kapcsolatban állnak egymással, és néha találkoznak, azok meghallgathatnák.
A húgomék Dunakeszin laknak, oda el tudnám küldeni, és a teszt végén oda kellene vissza vinni, vagy meg is vehető, ha valakinek megtetszik.


Csatolmányok:
Kábel.JPG
Kábel.JPG [ 88.05 KiB | Megtekintve 53048 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.20. 06:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Tömör egyeres réz szigetelésére kipróbálnám ezt is:
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/swb_ks-6.html
Tömör, tehát nem összenyomható (= kibírja ha rálépsz), spirál alakú tehát ráfeszül a kör keresztmetszetű drótra (sajnos a laposra már nm annyira). Alapanyaga polietilén, frankó anyag hangra bejött nekem.
Ilyen kötegelővel kellene külön-külön leszigetelni a kilágyított merev tömör ereket aztán bezsugorcsövezni. Ez utóbbi nm engedné széthúzódani a spirált.

Vélemény?

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.20. 17:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
GA2 írta:
Végre elkészült a "réz szalagos" hálózati kábelből egy mintadarab. Szép piros dugók a végén, stb.
A kérdés az lenne, hogy nem lenne valaki vállalkozó szellemű, aki kipróbálná, hogy tényleg jó hangú kábel-e, vagy csak belemagyarázás részemből. Ha mondjuk lenne Pesten, vagy környékén néhány fórumtag, akik kapcsolatban állnak egymással, és néha találkoznak, azok meghallgathatnák.
A húgomék Dunakeszin laknak, oda el tudnám küldeni, és a teszt végén oda kellene vissza vinni, vagy meg is vehető, ha valakinek megtetszik.



Gödön lakom :)
De még nincs kész a sonido véglegesre. :(
Szal erősítő van, LP-m van, Riaa-m van, Sonidom van, összekötő kábelem nincs..

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.22. 08:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Olcsó szilikon beszerzési forrás:
http://bolthely.hu/szilikon/id/00063___ ... ete_szinu_

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.22. 09:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Szintén beszerzési forrás:

http://www.kolofol.hu/

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.24. 15:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Úgynézki hétfőn eljutok az alállomásba ahol kapok pár méter régi réz kábelt.
Kérdés:
Ezt is ki kell lágyítani?
Amit linkeltetek szilikon csövet azt egy az egybe rá lehet húzni a rézre?
Lágyítás után a kormot le kell vakarni a rézről?Mennyire kell lesuvickolni?
Előtte pucoljam meg a kábelt, vagy úgyis leég? (a műanyag bundára gondolok)( az előzöről nyom nélkül eltünt, 2x lágyítottam)
Ha kész a hangfal kábel, szívesen meghallgatnám máshol, vagy ha valakinek van egy hangdoboza amit meg tud hajtani a kis PCL86 PP (2x8W) azt várom :) helyileg Gödön vagyok. LP illetve CD rendelkezésre áll.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.24. 20:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Ez jó hír. Ha lehet réz szalaghoz hasonlót kérj, 1,5-2,5mm vastag, és 7-30mm széles. De bármilyen jó az első kísérlethez.
- Igen, feltétlen ki kell lágyítani!
- Ki tudja? A réz külső méretei, és szilikon cső belső méretei határozzák meg, hogy rá lehet-e húzni. Ha lazább az nem baj.
- Előtte szedj le róla mindent amit lehet a rézig.
-Kilágyítás után meg kell csiszolni a réz oxid miatt. (Egyes vélemények szerint nem szálirányban, hanem keresztbe)
- Ja, ez végül hangfalkábel lesz? Akkor minden ugyanaz, csak hosszirányba kell csiszolni, és a szilikon cső annál jobb minél lazább, ugyanis ahol nem ér a szilikonhoz ott levegő van, és az most jobb mint a szilikon.
Ha marad belőle, próbáld ki hálózatinak is!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.25. 06:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Épp most bonttottam le a régi hegesztő trafómat hasonló rézből van tekierve akkor ne vigyam a méhikébe?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.25. 08:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Szerintem ne! Csinálj egy próbát hálózatinak megcsinálva. Lehet pár jó kábeled belőle.
Kíváncsian várom az első meghallgatás tapasztalatait!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.26. 17:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
GA2 írta:
Ez jó hír. Ha lehet réz szalaghoz hasonlót kérj, 1,5-2,5mm vastag, és 7-30mm széles. De bármilyen jó az első kísérlethez.
- Igen, feltétlen ki kell lágyítani!
- Ki tudja? A réz külső méretei, és szilikon cső belső méretei határozzák meg, hogy rá lehet-e húzni. Ha lazább az nem baj.
- Előtte szedj le róla mindent amit lehet a rézig.
-Kilágyítás után meg kell csiszolni a réz oxid miatt. (Egyes vélemények szerint nem szálirányban, hanem keresztbe)
- Ja, ez végül hangfalkábel lesz? Akkor minden ugyanaz, csak hosszirányba kell csiszolni, és a szilikon cső annál jobb minél lazább, ugyanis ahol nem ér a szilikonhoz ott levegő van, és az most jobb mint a szilikon.
Ha marad belőle, próbáld ki hálózatinak is!



Megvan!
Úgy 40 éves, 7 eres 1.5 quadrátos piros a föld színe, acélpáncél a burok, pvc a külseje
Csatolmány:
kábel1.JPG
kábel1.JPG [ 236.09 KiB | Megtekintve 51933 alkalommal. ]

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.28. 19:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Megvan!
Úgy 40 éves, 7 eres 1.5 quadrátos piros a föld színe, acélpáncél a burok, pvc a külseje
Csatolmány:
kábel1.JPG
[/quote]



Lebontottam, már csak sütni kell...

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.29. 18:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
GA2 jóvoltából nekem már megvannak a kilágyított rézvezetékek, avagy sinek. :D

A szigetelésen filózok régóta. A szilikon jónak tűnik, de a (csillámmal szigetelt) réz keresztirányú mérete kb. 5 és 9 mm, így legalább 10 mm belső átmérőjű szilikoncső kellene. Annak viszont vastagsága is van. Legyen csak 1 mm. Ekkor a külső átmérő 12 mm lenne. Két ilyen szálat összefogva legalább 25-26 mm vastag belső átmérőjű szilikon tömlőbe tudnám betolni. Ha egyáltalán bemenne! Attól félek a szilikon felületek összetapadnának. Erre nem találtam megoldást. Esetleg hintőpor? Elég béna.

Azon gondolkodtam hogy tekernék a réz sinekre kötegelő spirált aztán bezsugorcsövezném. A spirál polietilénből van, erős és ami most fontos, rézre körben ráfeküdne. A zsugorcső azért kellene hogy ne tudjon széthúzódni a PE spirál. Ez után mehetne szilikon csőbe. Vagy valami más, 2mm falvastagságú műanyag csőbe.

Kettes verzió az lenne hogy réz sínre szilikon, ez meg vékony slagba. :) Úgy értem kötélerősítésű műanyag csőbe, külön szálanként. Az egész köré kívülről meg mehetne az a műanyag szövet aminek most nm jut eszembe a neve, de kb. olyasmi mint egy kábel árnyékoló sodrat, csak műanyagból. Kígyóbőr vagy mi. Angolul mesh tube
http://www.qrbiz.com/product/315612/PET-Mesh-Tube.html
Esetleg ilyesmi is jó lehet (megfelelő méretben):
http://www.alibaba.com/product-gs/20924 ... _Tube.html


Most kísérletezni kezdtem.
1. Habosított PE lapból (kb. 2mm vastag) vágtam egy csíkot és 45°-ban 50%-os átfedéssel szorosan rátekertem egy kísérleti karton pálcára. Eztán hőlégfúvóval megszenteltem. Szépen megolvadt a műanyag és egyben maradt! Sajnos a tekercselés miatt a külső felület nem sima, de ez nem túl nagy probléma.
2. Öntapadós Polipropilénből tekertem pár menetet a papírra. A legbelső meneteket úgy csináltam hogy ne ragadjon rá a pálcára. Hőlégfúvó ismét elő... Ez is jó lett, bár nem annyira határozott az összeolvadás mint a 1. kísérletnél.
Lehet hogy nem is túl fontos az egész. Idővel a ragasztó ki fog száradni és akkor esetleg letekeredhetne a polipropilén, de nem lesz hova. addigra már egy csőben fog csücsülni. :)

Ez a kettes verzió egész jónak tűnik. A szivacsos összenyomódhat ha rááll valaki véletlenül. A PP tömör. 1-2 méteres rézre persze már nehezebb lesz egyenletesen felragasztani a műanyagot, de nem gond ha kicsit csúnya lesz az sem. A vastagságból ki lehet számítani hány menet kell. Szerintem 2 mm körbe elég lehetne vezető erenként. Esetleg közéjük még rakok egy réteg 0,15 mm-es polisztirolt. Átütni nem fog tudni. Aztán kívülre meg kapna egy vastag szilikoncsövet pl. Vagy Polietilén még jobb lehet. Pneumatikus berendezésekhez használt fentebb már említett szövet erősítésű slag szerűségre gondoltam. Ezen ugrálni is lehet, bírja. Az érintésvédelem nagyon fontos.

Ilyenre gondoltam:
http://www.szerszamwebaruhaz.hu/04022_p ... o_10m.html

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 17:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Úgy tűnik a polipropilén ne lesz jó. Azt olvastam hogy az uv fény (napfény) kinyírja. Megoldás lenne a fekete avagy akármilyen de nem átlátszó külső cső alkalmazása.

Részemről inkább más megoldást választok.

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.10.12. 13:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.08. 17:59
Hozzászólások: 6
Adós voltam egy visszaigazolással:
Gábortól kértem, és kaptam egy 1 méteres és egy másfél méteres tápkábelt tesztre.
Kézbe fogni félelmetes :)
Bekötöttem az erősítőm elé, és Pisti féle wolfson dac elé is. Első 4-5 órában nem tetszett, torz volt, dühös a hangja. Vissza is tettem a saját régi 2.5ös tömör drótos, tápkábelemet, mert ismerős jött egyebet tesztelni. Majd másnap újra visszakötöttem és egészen másképp szólt. Kitisztult, energikus lett, és a tere is hitelesebb lett.

Néhány nappal később kölcsönadtam kipróbálásra, és a sajátom immár mosott,lapos lett hozzá képest. Most épp várom vissza,hogy BP környékén tovább tudjam adni másnak kipróbálni.

Korábban voltak tapasztalataim saját gyártású kábelekkel, próbáltam különböző átmérőjű,szigetelésű,fonott,párhuzamos kábeleket. Aki saját láncában a sima olcsó tömör 2.5ös bejött, nekik ajánlom Gábor tápkábelét, mert amilyen a villanyszerelési tömör,ez még olyanabb. pontosabb, keményebb, teresebb. Igen erősen gondolkodom megvásárlásán.

Engedtessék meg, ez a saját láncomban, saját házamban saját fülemnek ilyennek tűnt, de nem vagyok hivatásos tesztelő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.10.12. 16:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Szia!

Üdv a fórumon! :) Látnád az én kábelemet, frankón leszigeteltem, végül szilikonba dugtam. Persze ahogy meséltem még most sincs kész csak az egyik vége. :oops:
Valóban ezek a kábelek olyan vastagok hogy végszükség esetén gumibot helyett is felhasználhatóak (betörő ellen). :)

Minden hálózati kábel legfontosabb minőségi ismerve a jó szigetelés. Erre nagyon figyeljetek.

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 18:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Közben bekerült a végfok és a DAC tápjába is 1-1 vastag egyeres belső erű kábel. Tisztább erőteljesebb, dinamikusabb hangzás lett az eredmény. Térhatás eddig sem volt semmi, most viszont még jobb lett.

Szerelhető piskóta csatlakozót kellene szerezni a DVD játszó tápjához. Tud valaki ilyet?

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.01. 22:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Újra beköszöntött a zene hallgató idő.
Azóta sokat hallgattam a "réz sínes" hálózati kábellel a rendszert, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Nincs benne semmi zavaró, nagyon nyugodt, de amellett dinamikus és részletgazdag is.
Tényleg olyan, mintha kiszűrné a hálózat felől érkező zavarokat, és minden készülék torzítás nélkül üzemelne. Azóta minden készüléknek csináltam külön vezetéket, még a CD játszó tápegységének is, mert az is nagyon hallatszott. A hosszabbítóm is ilyen megoldású. Természetesen ez is hallatszott, igaz kicsit kisebb mértékben mint a többi változtatás.
Érdeklődnék, hogy valaki megcsinálta-e a fenti leírás alapján?
Esetleg ha valaki kedvet kapna, akkor csatolok egy képet, ahol az elkészülés fázisai láthatók.
Ha kérdés merülne fel szívesen segítek, vagy el is készítem, ha arra van igény.
Kíváncsian várom az esetleges tapasztalatokat a kábellel kapcsolatban.


Csatolmányok:
V ösz.JPG
V ösz.JPG [ 88.68 KiB | Megtekintve 51650 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.11. 20:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Most készül a hosszabbítóm. Majd beszámolok róla hogy mit hallok.

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 10:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Itt egy kép azoknak, akik ezüstből szeretnék elvezetni a generátorig a hálózati kábelt.
Nem kell, a legjobban csak az utolsó 6 láb (feet) számít.
Forrás:http://www.lessloss.com/dynamic-filtering-power-cable-original-p-180.html


Csatolmányok:
L.JPG
L.JPG [ 29.77 KiB | Megtekintve 53139 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 10:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Azért udvariasan mellőzi a leírás a 60Hz és 10kHz (hangfrekis tartomány) környéki zavarhatásokat, felharmonikus összetevőket, melyek nagyon messzire tudnak terjedni. Ezek a spektrum elemek meg ide-oda vergődnek hullámimpedanciára illesztetlen energiahálózaton, csatlakozási pontokon át. Azt sem látom, (talán nekifutok még egyszer a szövegnek) hogy a készülék által hálózatra visszajuttatott áram/feszültség tranziensekkel mit lehet/kell csinálni. Gondolok itt én az áramfelvétel dinamikus változásaira és az egyenirányító diódák kapcsolási lökéseire a hálózat felé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.23. 20:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.17. 14:48
Hozzászólások: 47
Pár napja végre, fél éves késéssel bedobozoltam a fülampom tápját. Idáig egy szinttel az erősítő alatt figyelt a fűtő-, a táptrafó és a kondenzátorok, és valami lámpából levágott vékonyka hálózati madzag. Ha már nekiálltam, a trafók primerjeit tömör zománchuzalokkal kötöttem a hálózati csatihoz, de végül a csatit kihagyva közvetlenül forrasztottam az érintkezőkre a 2,5mm-es tömör réz hálózati vezetéket. Hálózati kapcsolót ezután sem építettem be.
Az eredménye (bár sosem voltam szkeptikus, már tapasztaltam pár centi kábel hatását a hangképre) meglepett. Egy eddig félig nyitott ablak teljes kihajtásához lehet legjobban hasonlítani. Talán a mélyek áthatóan ütős hangzása a legfeltűnőbb, de a teljes tér és zenekar közelebb került és igen életszerű lett a világ. A K601-es, ami alapból nem tud olyan mélyeket produkálni, mint a HD600-as megtáltosodott. Az a tér, amit viszont csak a 601 tud, kiegészülve ezzel az új hangzással zseniális. A szó szerint leglátványosabb viszont a hangerőszabályzó állása, amit lejjebb kellet tekerni, mert megnőtt a hangerő. Talán a dinamika nőtt meg, nem tudom…

Ha már kábel, ezen nekibuzdulva készítettem két IC kábelt is tömör réz CAT5e-ből. Ezeknek pedig sikerült leváltani a régi kábeleimet, amiket nem kevés pénzért vettem és azt hittem róluk, hogy a rendszerem stabil pontjai. Kiderült ugyanis, hogy az a színezett közép és felülről sávhatárolt hangzás nem a CD-mnek, amire idáig tippeltem, hanem a régi kábeleknek volt "köszönhető"… Állítólag jobb későn mint soha:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.24. 17:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
istvan01,

Érdekes kérdések! A választ nem tudom rájuk. A 60Hz nem terjed levegőben, esetleg a panel lakások vasbetonának vasában. A 10kHz is csak valami vezetőben terjedhet.
Én úgy értelmeztem a leírást, hogy ez a kábel a magas frekis jelek számára erős csillapítást okoz, tehát ez érvényes lehet az erősítőből kijövő jelre is.

les,
Örülök, hogy neked is sikerült megtapasztalni a hálózati kábelek jótékony hatását! Próbáld ki a CD tápvezetékét is lecserélni. A jó szigetelés fontos.
Nem Van den Hul volt az előző interkonnekt kábeled? Ennek a cégnek az olcsóbb kábeleinél tapasztaltam én is egy "kenő" " vattás" hangot.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 16:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.17. 14:48
Hozzászólások: 47
GA2 írta:
les,
Örülök, hogy neked is sikerült megtapasztalni a hálózati kábelek jótékony hatását! Próbáld ki a CD tápvezetékét is lecserélni. A jó szigetelés fontos.
Nem Van den Hul volt az előző interkonnekt kábeled? Ennek a cégnek az olcsóbb kábeleinél tapasztaltam én is egy "kenő" " vattás" hangot.

2 métert vettem a 3x2,5-esből, jutott a cd-nek is. Itt nem volt annyira nyilvánvaló a különbség, mert az eredeti kábele is sokkal jobb volt az erősítőjénél. A csatlakozókon kívül a fali aljzatot is rézre cseréltem, mert a régebbi aljzatok minősége, még a 80-as években gyártottaké is kritikán aluli. Meg is szűnt a szikra csatlakoztatáskor. (Pár éve ki kellett vésnem egyet a falból, mert a mobil klíma csatlakozója egybeolvadt a konnektorral, ott is a réz csatlakozók volt a megoldás)
Érdekes, hogy az új tömör kábelek főleg mélyeknél torzítottak, de az első fél óra alatt kisimult a hangjuk. Azért kíváncsi lennék a Crystal vékonyka hálózati kábeleire is…

Nem, hazai gyártmány. Lehet, hogy máshol rendben lenne, de engem megtréfált. Egyelőre úgy néz ki, hogy a kellően vastag és tömör réz (IC-nél kábelenként 4-4 szál, 2x2mm) jó választás, és nem vált a felbontás kárára.

Kicsit off, de a kábelekkel egy időben rezgésmentesítő alátétet is barkácsoltam, így a hangra gyakorolt hatását nem igazán tudom megítélni, de hogy mechanikailag hatásos az biztos.
Cumisüvegre húzható átlátszó szilikon cumiból készítettem :) A belsejét szintén átlátszó szilikonnal töltöttem fel. Száradás után levágtam a szopókáját ami a súlytól úgyis csak visszakonyulna. 3 darabbal tökéletes a csillapítás, kellemesen úszik a cd a levegőben :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.26. 08:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.25. 16:46
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Végigolvastam a hozzászólásokat, de számomra az nem derült ki, hogy ez a hálózati kábel nem csöves, belépő vagy középkategóriás, házimozi erősítőnél is okozhat-e hangjavulást? Ha igen, szívesen megcsinálnám én is.
Elsősorban hangfal kábel készítés érdekelne. Van-e értelme UTP kábelből hangfal kábelt fonni egy 40.000 Ft/db árú házimozi erősítő front hangfalaihoz, hogy szebben szóljon a zene?
A túlfeszültség védőknek van-e hatása az erősítő hangjára, mert ezt írják az ismertetőbe:
"Elektromágneses/rádiófrekvenciás zajszűrés: 30 dB"?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 08:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Szia,
A hálózati kábel a rendszer legfontosabb eleme, mert ott kezdődik.
Egy jó hálózati kábel mindenütt javít, olcsóbb rendszereknél kevésbé hallható. Van aki szerint a TV képen is javít!
UTP kábelből lehet fonogatni a barkácsolás kedvéért, jó időtöltés, de talán jobb eredményt kapsz, ha veszel egy 1000-2000Ft/m hangfalkábelt a Best Buy kategóriából.
Itt nem túlfeszültség, hanem "túlfrekvencia" védőről van szó, és a gyakorlatban annyit jelent, hogy betesznek egy 100pF -os kondit párhuzamosan a bemenetre. Nem sokat számít, talán a mai szennyezett éterben inkább javít mint ront.

Hálózati kábelnél nagyon kell ügyelni a jó szigetelésre! Inkább 2x szigetelni, mint 1x baj legyen!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 08:30 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Azért óvatosan a kondenzátorokkal a hálózati feszültségen, nehogy karácsony előzz tűz üssön ki!
Megfelelő elméleti tudás szükséges, hogy mit szabad és mit nem!!!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 09:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.25. 16:46
Hozzászólások: 2
GA2 írta:
Szia,
UTP kábelből lehet fonogatni a barkácsolás kedvéért, jó időtöltés, de talán jobb eredményt kapsz, ha veszel egy 1000-2000Ft/m hangfalkábelt a Best Buy kategóriából.

Köszönöm a segítséget! Esetleg tudnál néhány, itthon is beszerezhető Best Buy kábelt felsorolni? Annyi félét olvastam már és kezdek összezavarodni. Esetleg valaki összefoglalhatná azokat az alapkövetelményeket, ami a legjobb eredményt hozta hálózati kábel és hangfal kábel készítésekor. Pl.: tömör vagy fonott, kábel anyaga és vastagsága, szigetelő anyaga (habosított polietilén vagy PVC), árnyékolás szükségessége, két kábel sodrásának szükségessége.
Habosított polietilén (koax kábel belső szigetelése) zsugorcsőbe bújtatva jó-e hálózati kábelhez vagy jobb a PVC?
A koaxon lévő árnyékolást miért kell leszedni, ha utána másik árnyékolást húznak egyesek az összefonott erekre?
Ha jól tudom a PVC szigetelés nem a legjobb hangfal kábelhez, mégis mindenki ilyet árul.
Valaki próbálta-e már egyszerre két kábellel bekötni szimpla bemenetes hangfalakat? Mi lehet a jobb, ha ez egyik kábel két vezetékén menne a "+" a másik kábel két vezetékén pedig a "-" vagy párhuzamosan bekötni mindkét kábelt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 15:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
sny21 írta:
Azért óvatosan a kondenzátorokkal a hálózati feszültségen, nehogy karácsony előzz tűz üssön ki!
Megfelelő elméleti tudás szükséges, hogy mit szabad és mit nem!!!

Igen, nem voltam elég pontos, én itt az RCA csatira forrasztott 100pF-ra gondoltam, mint zajszűrés.
De előfordul kis induktivitás, és nagyfesz(!) kondi is a 230V-os betápnál - gyárilag. Néhány gyakorlott tuningoló ki szokta szedni..

egedzs,
Mennyi kérdés!
Itt egy kis olvasnivaló, ami segíthet:
http://www.high-endaudio.com/RC-SpkrCab.html
Én valami ilyet kipróbálnék: (csak tiszta(6N) réz szalagot kellene hozzá szerezni...)
http://www.goertzaudio.com/contents/en-us/d16_MI_Speaker_Cables.html
(alul van a recept, hogy mit mivel kell "összefőzni")

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 21:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2126
GA2 írta:
UTP kábelből lehet fonogatni a barkácsolás kedvéért

Aki UTP kábelből fonogat hálózatit, az alsó hangon is potenciális öngyilkosjelölt, tehát az a pár száz pF ezen a tényen már nem sokat változtat. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 23:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Pár szabály nálam:
* Jó minőségű tiszta réz kábel
* Készülékbe közvetlen berögzítés (és nem csatlakozókkal)
* Normális minőségű hálózati villás dugó
* Kábelre egy zavarszűrő szigetelt ferrit henger

= és kész a hájend' kábel!

Elosztóhoz:
* Fent leírtak
* Hálózati zavarszűrő (EMI Filter) beépítése
* Túlfeszültség védő áramkör beépítése

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 08:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
euro21 írta:
GA2 írta:
UTP kábelből lehet fonogatni a barkácsolás kedvéért

Aki UTP kábelből fonogat hálózatit, az alsó hangon is potenciális öngyilkosjelölt, tehát az a pár száz pF ezen a tényen már nem sokat változtat. ;)


Szerintem itt egyértelműsíti a mondat 2. fele, hogy hangfalkábelről van szó.

kikiO írta:
Pár szabály nálam:
* Jó minőségű tiszta réz kábel
..
* Kábelre egy zavarszűrő szigetelt ferrit henger


Elosztóhoz:
* Fent leírtak
* Hálózati zavarszűrő (EMI Filter) beépítése
* Túlfeszültség védő áramkör beépítése


Egyetértünk, hogy tiszta réz kellene a hálózati kábel készítéshez, de honnan sikerült szerezned?
A ferrit hengerrel kapcsolatban már nem ennyire egyértelmű a helyzet, van aki szerint ront a hangon.
Az EMI filterrel ugyanez a helyzet. Úgy tűnik, hogy minden induktivitás ront a hangon.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 10:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
"Egyetértünk, hogy tiszta réz kellene a hálózati kábel készítéshez, de honnan sikerült szerezned?"

Tömör zománcozott tekercselő huzal eddig a legtisztább amivel eddig találkoztam -> Fix helyre tökéletes

"A ferrit hengerrel kapcsolatban már nem ennyire egyértelmű a helyzet, van aki szerint ront a hangon."

Van aki a fekete és piros szigetelő szín között is meghallja a különbséget.

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 22:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Csatolmány:
p-097e.JPG
p-097e.JPG [ 8.71 KiB | Megtekintve 50925 alkalommal. ]
Valahol olvastam, hogy a mágnesezhető csavarok a csatlakozókban rontják a hangminőséget.
Biztosan sokan használnak Oyaide hasonmás dugókat a hálózati kábelre. Nekem is ilyen volt itthon, és kíváncsiságból szétszedtem, megnézni a csavarokat. A rossz hír az, hogy mind mágnesezhető benne!
Hát egy lelkes barkácsolón nem fognak ki a kínaiak! Elmentem a csavar üzletbe, de ott nem nagyon volt bele való, viszont volt 3x20mm-es réz facsavar, ami pont jó a benne lévő helyére.
A hosszú csavarok M3 menetűek. Vettem @3 sárgaréz hegesztő pálcát, és volt otthon réz M3 anya.
A menetmetszővel 3 fordulatot kell rátekerni, akkor pont megszorul a végén az anya. Jó erősen rá kell forrasztani, utána fúrópépbe fogva forgatás közben nekinyomtam a köszörű oldalának (mindkettő forgott) és szép csavarfej formájúra köszörültem (az eredetivel egyező átmérő).
Utána egy vékony fűrészlappal hornyot vágtam bele, a másik oldalát méretre vágtam, és menetet metszettem rá a kellő hosszban.
Van még 2db 3,5-ös csavar a kábel rögzítéshez, de ezt nem tudtam kiváltani. Mondjuk nekem nem kellett, mert a kábel csak úgy fért bele, hogy kireszeltem a házat..

A hangminőség változásról nem tudok beszámolni, mert egy fél nap lett volna az A-B teszt megvalósítása, de kicsit megnyugodtam, hogy egy problémát az 1000-ből megoldottam!
(A képen bal oldalon a réz csavarok, jobb oldalon az eredetiek)


Csatolmányok:
DSC02290.JPG
DSC02290.JPG [ 174.63 KiB | Megtekintve 50925 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 18:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.14. 22:12
Hozzászólások: 14
Sziasztok!

Szeretném a CD lejátszóm hálózati kábelét lecserélni a borotvazsinóros vezetékről egy jobbra, de olyanra, ami nem kerül sokba, mert maga a CD sem ér túl sokat, egy régi Philips CD670 TDA1541-es DAC-al.
A CD-vel egyébként más terveim is vannak, de azok nem ebbe a topicba tartoznak.

Terveim / elveim a következők:
A kábelt a cd oldaláról fixen bekötöm, tehát kihagyom, megszüntetem a hálózati aljzatot.
(mert a jó csatlakozók drágák, nehezen beszerezhetők, és nekem nincs rájuk szükségem)

A vezeték jó lenne, ha árnyékolt lenne, emiatt a villásdugó is védőérintkezős lenne, hogy az árnyékolást arra rá tudjam kötni.

A védővezeték a kábelben is benne lenne (talán segít valamit az árnyékolásban), de csak a villásdugó oldalán lenne bekötve, a készülékben nem (földhurok elkerülése, stb).

Vastag tömör erű vezetéket nem szeretnék alkalmazni, még ha ez állítólag jobb is, mint a sok vékony érből készült, mert én törékenynek, ezáltal veszélyesnek tartom.
(ha a vezeték eltörik, átbökheti a szigetelést, érintésvédelmi probléma, zárlat, stb)

Az alkalmas vezeték keresésénél már el is akadtam.
Vannak jó jelöltek, de csak sok métert lehet belőlük venni.
Találtam egyet, ami jó lehet, erről kérnék véleményt, de a terveimet / elveimet is lehet kommentálni.
http://www.nexans.nl/eservice/Netherlan ... escription
Ez egy szilikon ér és köpenyszigetelésű vezeték.
Az erek ónozott rézszálakból készülnek.
A gyártó elég jó nevű, igaz nem audió téren.
Az ára is jó, kb. 600Ft / méter és méterben beszerezhető.

Mit gondoltok, egy próbát megérhet?

Üdv!

Kaszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 19:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
GA2 írta:
Csatolmány:
p-097e.JPG
Valahol olvastam, hogy a mágnesezhető csavarok a csatlakozókban rontják a hangminőséget.
A hangminőség változásról nem tudok beszámolni, mert egy fél nap lett volna az A-B teszt megvalósítása, de kicsit megnyugodtam, hogy egy problémát az 1000-ből megoldottam!
(A képen bal oldalon a réz csavarok, jobb oldalon az eredetiek)


Vicces vagy ha ez problémát okoz neked....hangminőség változást akkor hallasz ha akarsz, különben ilyen esetben NINCS változás, csak sokan beképzelik maguknak. Fekete szigetelés vagy a piros szól jobban egy kábelen? Ez nem más mind "SZNOBIZMUS".
Ha részegen hallgatsz zenét, még a szokol rádió is hájendül fog szólni.
Azért had kérdezzem meg: Ha a probléma fennáll már a dugódba, hogy réz vagy sima vas csavarral van szerelve, akkor mit csinálsz a dugó és PAKS között szakasszal?

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 20:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Vajon milyen komponensekből állhat az a rendszer,ahol ezt ki lehet hallani...?.... :roll:

Szerintem egy bizonyos szint alatt....(pár milla/komponens vagy pár százezer mint D.I.Y költség)...nincs értelme ilyesmire akár még gondolni sem...

Párezres Technics erősítőt hiába teszünk Vibrapod-ra,és kötjük be Siltech Ruby Mountain-el....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Sajnos a jó kábel minden rendszerben megmutatkozik, ezzel kár vitatkozni. A Paksi hasonlat meg hülyeség ;) az utolsó méterek számítanak, és ez nem csak az én véleményem.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 21:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
DHT írta:
Sajnos a jó kábel minden rendszerben megmutatkozik, ezzel kár vitatkozni. A Paksi hasonlat meg hülyeség ;) az utolsó méterek számítanak, és ez nem csak az én véleményem.


A Paksi hasonlat tényleg hülyeség, de hogy egy rendszerben az utolsó méterek számítsanak. Na ezt én nem veszem be, sajnálom. Hogy egy írás megjelent a neten? Akkor mi van. Hány tudományos baromságra mondtak évekkel később homlokegyenest ellent.
Ez csak is a hájend' körökben veszik be, de ha a CD lejátszóm hálózati kábelét lecseréli a borotvazsinóros vezetékről egy jobbra, az milyen hangzásbeli különbséget vesz észre? Kérdem én, érdemes ezen filózni? Csak magamnak mondom: NEM!
Igaz öreganyám mondása: Nem mind arany ami fénylik....
Bei Nacht sind alle Katzen grau.

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 21:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nézd azt hogy te süket vagy arról én nem tehetek. Hogy egy jó kábel milyen hatással van egy rendszer hangjára szerintem normális "hi-fis" körökben ez már nem vita tárgya. És még csak nem is hit kérdése, mivel halható.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 22:01 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
(Szeretném ha nem kellene figyelmeztetnem senkit sem. Csak nyugodtan....)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
DHT írta:
Nézd azt hogy te süket vagy arról én nem tehetek. Hogy egy jó kábel milyen hatással van egy rendszer hangjára szerintem normális "hi-fis" körökben ez már nem vita tárgya. És még csak nem is hit kérdése, mivel halható.


Ez is igaz kb. 20 éves korodig.....aztán, hogy még hifis körökben nem vita tárgya, azt is erősen kétlem...

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 22:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
sny21 írta:
(Szeretném ha nem kellene figyelmeztetnem senkit sem. Csak nyugodtan....)


Mindketten leírtuk nézeteinket szerintem nyugi van.
Én zárom vitámat, mert nincs értelme!

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 14:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
kaszi28 írta:
Sziasztok!

Szeretném a CD lejátszóm hálózati kábelét lecserélni a borotvazsinóros vezetékről egy jobbra, de olyanra, ami nem kerül sokba, mert maga a CD sem ér túl sokat,

Kaszi


Kedves Kaszi!
Ha engem kérdezel, akkor én a vastag (10-20mm2 ) réz vezetéket , vagy a vastag ezüstöt javaslom.
Természetesen megértem, hogyha nem akarsz sokat költeni, sokan vannak így ezzel.
Amit te kinéztél, azt nem javaslom, a szilikon borzasztó puha, és ha ráülsz a szék lábával, rögtön zárlatos lesz!
A legeslegolcsóbb megoldás, hogy lehet olyan kábelt kapni a villamos boltokban, ami merev! eres, és jó nagy keresztmetszetű(4-6-8mm2) ez gyárilag van megcsinálva, és szerintem nagyon nehéz eltörni, kb, 5000 hajlítgatást kibír, de annyira nem is lesz szükség, mert beteszed, 20%-ot javít a zenén, és utána elkezded keresni a lehetőségét, hogy még jobb kábelt szerezz!
Ha már gyáriba gondolkodunk, akkor én inkább ezt javasolnám:
http://diyaudioprojects.com/Power/diyMains/
Ez már teflon szigetelésű, és árnyékolt is, kb 30% -ot javítana a rendszereden.
Egy ismerős vett hasonlót, kb.4mm2, merev eres, teflon szigetelésű, és réz fólia árnyékolású.
Kicsit merev, de nagyon profin néz ki, ha érdekel, majd megkérdezhetem a típusát. kb1000Ft/m.
Ő a villanyórától a Hi-Fi -ig vezette, hallhatóan jobb lett tőle a rendszere.
A fix bekötés jó ötlet, de vigyázz, nehogy elvágja a szigetelést a készülék fém hátlapja, műanyag tömbszelence van kitalálva erre a célra. Lehet kapni olcsón is jó csatlakozókat, ha egy ilyet tennél fel, akkor a további kísérletezés előtt is nyitva hagynád az utat:
http://www.kacsa-audio.hu/webshop/home_audio__video.c.20/csatlakozok.c.152/halozati_csatlakozok.c.239/keszulek_aljzat.c.269/pc1249g.p.621
Ne feledd, a kábelek nagyon fontos részei a rendszernek!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 14:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
kikiO írta:
Pár szabály nálam:
* Jó minőségű tiszta réz kábel
* Készülékbe közvetlen berögzítés (és nem csatlakozókkal)
* Normális minőségű hálózati villás dugó
* Kábelre egy zavarszűrő szigetelt ferrit henger

= és kész a hájend' kábel!

Elosztóhoz:
* Fent leírtak
* Hálózati zavarszűrő (EMI Filter) beépítése
* Túlfeszültség védő áramkör beépítése

----------------------------------------------------------------------------------------
kikiO írta:
A Paksi hasonlat tényleg hülyeség, de hogy egy rendszerben az utolsó méterek számítsanak. Na ezt én nem veszem be, sajnálom. Hogy egy írás megjelent a neten? Akkor mi van. Hány tudományos baromságra mondtak évekkel később homlokegyenest ellent.
Ez csak is a hájend' körökben veszik be, de ha a CD lejátszóm hálózati kábelét lecseréli a borotvazsinóros vezetékről egy jobbra, az milyen hangzásbeli különbséget vesz észre? Kérdem én, érdemes ezen filózni? Csak magamnak mondom: NEM!
Igaz öreganyám mondása: Nem mind arany ami fénylik....


Érdekes, hogy a két hozzászólásod teljesen ellentmond egymásnak.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 21:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.14. 22:12
Hozzászólások: 14
Szia!

Köszönöm a hasznos tanácsaidat!

Hát, jó lenne tudni, hogy mitől jó kábel egy jó kébel.
Írod, hogy a merev vezetős kábel a tuti, aztán belinkeltél egy oldalt azzal a belden kábellel.
Az a belden kábel egyrészt nem merev eres, másrészt a vezetői éppúgy ónozott réz szálak, mint annál a kábelnél, amit belinkeltem.

Tehát, ha ez a belden kábel jó kábel, akkor az ónozott réz jó választás lehet.
Nézzük a szigetelést, amit én javasoltam szilikon, aminek a dielektromos állandója kb. 3, a tefloné, pontosabban FEP (belden) kb. 2, tehát ebből a szempontból jobb a belden.

Viszont találni a neten javaslatokat merev erű kábelre, ami PVC szigetelésű, aminek a dielektromos állandója nagyobb, mint a szilikoné, tehát elvileg rosszabb, ha abból indulunk ki, hogy a belden a teflon miatt (is) jó.

Marad az árnyékolás, mint különbség, a belden árnyékolt, az a szilikon meg nem.

Ezeknél a kábeleknél nincs semmi egyéb varázslás a kristályszerkezettel, nincs mélyhűtve, öregítve, fonva, semmi.
Ez csak az én gondolatmenetem, és lehet, hogy távol járok az igazságtól, és attól tartok, hogy itt az igazság, pénzbe kerül, nagyon sok pénzbe.

Akkor még keresgélek tovább, de jó lenne tudni, hogy mi számít igazán, az árnyékolás, a szigetelés, vagy a vezetők.
Mondjuk azzal a beldennel ki tudnék békülni, mert nagyjából megfelel az elveimnek, ha lenne rá valami beszerzési forrás. Kár, hogy az ára kb 13 szorosa annak, amit én néztem.

Tudsz esetleg olyan gyári audio hálózati kábelt (na nem megvételre), ami merev erekkel készül, mert én nem igen találtam, nem lennék meglepve, ha a gyártók is a merev ér törékenysége miatt aggódnának.

Köszönettel:
Kaszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 02:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.14. 22:12
Hozzászólások: 14
Üdv megint!

Érdekes tapasztalatokról (a fenti Beldenről is) lehet olvasni itt:


http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=11449&st=0

Meg itt:

http://fapaci.blogspot.de/

Üdv!

Kaszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 08:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
kaszi28 írta:
Szia! ...
Írod, hogy a merev vezetős kábel a tuti, aztán belinkeltél egy oldalt azzal a belden kábellel.....
Kaszi

Itt nincs olyan, hogy tuti. Sok neves kábelgyártó csinál sodrott erű kábelt. Pusztán arról van szó, ha valaki otthoni barkács körülmények között szeretne valamit alkotni, akkor egy kicsit nagyobb esélye van a sikerre, ha merev (lapos) ereket használ.
Mivel te idegenkedsz a merev értől, ezért linkeltem be egy "sodrottat". Sajnos még nem próbáltam, de ahogy keresgéltem, több helyen előjött, nagyon rossz nem lehet.

Gondolom ez a lényege a belinkelt oldalaknak:
"Belden 83803 kábel nagyon merev, így sokakban ellenszenvet keltett és a csatlakozók sem kedvelték e tulajdonsága miatt. Rendkívül nyílt és részletező hangzása pedig sokaknál olyan rendszerhibákra derített fényt, amik egy lassabb, fedettebb tápkábellel nem jönnek elő."
Van két filozófiai irányzat: az egyik szerint a kábellel kell a rendszert hangolni, tehát ha az erősítő "rikoltozó" hangú, akkor egy "tompa" hangú tápkábellel pont jó lesz.
A másik iskola szerint vegyük meg az elérhető legdrágább kábeleket, mert az fogja nekünk továbbítani a legtöbb információt, a többi komponenst pedig cserélgessük addig, amíg egy jó rendszert nem kapunk.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség