audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 09:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 03:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Minél jobban bontják az anyagot szét alkotó elemeire annál több kérdés vetődik fel (vagy csak a számomra?)


Elárulok egy titkot, ami nem titok.

Nincs anyag, nincs energia, és nincs kanál. ;)

Információ van. Egyesek és nullák... ("S...r játék az élet, de q...a jó a grafikája").


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 08:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD, ez nem a mátrix, valamit összekevertél.

Drága Votkaboy azt hitte hogy a "hülyéket" majd kioktatja, de csak a sz@rnak adott egy pofont :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 08:46 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
A marsjáródról annyit, hogy 2,5 megapixeles kamerát tettek arra a sz...a, mikor polgári személy is vehetett már 147 megapixelest.


A kozmikus sugárzás miatt elég korlátozottak a lehetőségek. Ráadásul a nagyobb kép nagyobb adatmennyiséget is jelent, amit továbbítani is kell...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 08:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
sny21 írta:
KD mester írta:
A marsjáródról annyit, hogy 2,5 megapixeles kamerát tettek arra a sz...a, mikor polgári személy is vehetett már 147 megapixelest.


A kozmikus sugárzás miatt elég korlátozottak a lehetőségek. Ráadásul a nagyobb kép nagyobb adatmennyiséget is jelent, amit továbbítani is kell...



Biztos valami sz@r UPC előfizetésük van, valami kapcsolt vonalas , ráadásul forgalmazott adatmennyiség után fizetnek. :D Menjen a fene a Marsra , körülményes torrentezni...

De amugy tényleg, ha a kapcsolat a nagy táv ellenére létrejön technikailag akkor nem tök mindegy hogy 100k pixeles képet küldenek vagy 1M lényegesen jobbat? Legfeljebb lassabban "jön le" ?

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 15:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
KD, ez nem a mátrix, valamit összekevertél.


Miért, szerinted miből van az anyag, meg miből van az energia? Mi a létezés építő kockája?
Hát, nem az anyag...

(Az a film nagyon mély filozófiai tartalommal bírt. Tudtdtak ezt-azt, akik csinálták.)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.01.17. 15:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 15:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Jól elcsevegünk itten :D
Szerintem nem mindegy.
Egy 12M (vagy 144M) pixeles kamerának+képfeldolgozónak jóval nagyobb az áramfelvétele is, meg az adásidő is sokkal hosszabb.
Az energiával nagyon kell gazdálkodni.
A másik dolog, szerintem, hogy optimálisabb volt ott kisebb felbontással több képet készíteni, és itt a Földön összemontírozni őket, mint egy baromi nagy képet sokáig küldeni, és közben vakon irányítani a rendszert, mert egy időre le van foglalva a kommunikációs csatorna.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 15:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
Idézet:
Az a film nagyon mély filozófiai tartalommal bírt. Tudtak ezt-azt, akik csinálták.

Úgy bizony.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
mihalcz írta:
KD mester írta:
Idézet:
Az a film nagyon mély filozófiai tartalommal bírt. Tudtak ezt-azt, akik csinálták.

Úgy bizony.

Az egész egy nagy katyvasz, világvallások dogmái és a XVII.-tól elterjedt filozófiai nézetek gyuradéka, digitális megváltóba öntve ;)
(mindenki abban hisz amibe akar)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 16:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nagy katyvasz annak, aki nem érti. Az a film szimbolizmust használ. Gyakorlatilag leírja a létezés működését. Egyébként a gondolat nem új, nem ők találták ki.

Néz utána a fizika mai csúcselméleteinek, miről is beszélnek....

Annak idején, mikor kiderült, hogy a puszta megfigyelés hatás nélkül! visszahat az objektívnak hitt valóságra (1 db elektron interferál magával, ha nem figyelik meg, mint egy hullám és mindkét résen átmegy, megfigyelve, meg csak az egyik résen és pontszerű részecskeként viselkedik), akkor az q...va nagy port kavart. Tavaly a CERN széthasított egy fotont és optikai szálon elküldte az egyik felét 18Km-re a másiktól. Ha az egyiket hatás érte, akkor arra a másik 0 idő alatt! reagált. Elvileg a kettő között 18Km volt, egymás szempontjából meg ugyanott voltak. Ha fénysebességgel terjedt volna az info a kettő között, akkor méréstechnikai szempontból óriási, primán mérhető idő telt el volna.

A sajtótájékoztatón röpködtek a ló...ok, annyira ki voltak akadva a fizikusok. A belső chat-jükön állítólag olyanokat írtak, hogy sz....rt sem tudunk a fizikáról, meg nem értünk semmit ebből a s....ból. :mrgreen:

Szóval kedves DHT. Maradjunk abban, amit ők mondtak, sz...rt sem tudunk a fizikáról. Annak, hogy pusztán információból van minden, irdatlan sok jele van. Nézz utána, ha érdekel. Rengeteg dokumentumfilm van, nagyon nagy nevű tudósok nyilatkoznak az ügyben. Megannyi elmélet, stb. Egyébként a "modern" fizika is teljesen elmozdult az információ alapú világegyetem felé. Már nem annyira az anyag, meg a részecskék dominálnak a gondolkozásmódjukban, hanem az információ, entrópia, genetikus, meg kaotikus rendszerek, stb. Kezdhetsz megbarátkozni a gondolattal, hogy amit valóságnak hiszel, az nem valóság. Ez egyre inkább látszik és egyre inkább látszani fog. A mi kis világunkban minden qvantált, a tér az idő, az energia, a tömeg, az erő, mindennek van egy legkisebb egysége. Szaro... kis számítógépes játék ez, nem más, csak egy szoftver, de az egész létezés az... :twisted:

Persze ott a kék pirula is, aztán maradhatsz csodaországban. Nekem mindegy, mit hiszel, meg mit nem. Én már lassan nem hiszek semmiben... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 18:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
KD mester írta:
Én már lassan nem hiszek semmiben... :lol:


OFF

Szerintem azért fixálhatunk néhány dolgot, amiben hihetünk, amire sziklaszilárdan építhetünk, számíthatunk.
Ilyenek az:
- emberi butaság,
- emberi rosszindulat
- hatalom éhség

ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 22:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Drága KD! Nem mennék bele filozofikus vitákba, ez a fórum nem erről szól, felesleges minden szájtépés a részünkről.
Nekem is megvan a saját világnézetem meg érték ítéletem, és neked is ;) ...
Maradjunk az eredeti témánál.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 10:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nahát, hogy 1db NASA ügynök milyen felbolydulást tud előidézni. Hiába, a régi elv még mindig működik: oszd meg és uralkodj.

Térjünk vissza a tudományos munkára, jó lenne valami módszert találni amivel mérhető a kábelek elektromos szélessávú viselkedése. Hogy látni lehessen, hogy egy újabb terv jobb, vagy rosszabb mint az előző, vagy esetleg méregdrága kábeleket is meg lehetne mérni, hogy lássuk a különbséget.
Találtam egy mérési leírást itt:
http://taralabs.com/images/stories/whitepapers/Constant-Current-Impedance-Testing.pdf
Mi a véleményetek róla?
(Természetesen a kábel anyagának változását nem lehet ezzel a módszerrel mérni, de az egyszerű elektromos paraméterek (L, C) frekvencia függését talán igen.)


Csatolmányok:
CCZT.JPG
CCZT.JPG [ 31.81 KiB | Megtekintve 47186 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 21:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.24. 15:50
Hozzászólások: 14
Használja valaki úgy a rendszerét amit hifitibi is kipróbált, hogy egy másik konnektorba dugta a végfokokat.
Én ezt úgy tudnád megoldani, hogy a falba lévő kettős konnektorba kettő hosszabbítót dugok és az egyikbe a forrásokat a másikba az erősítőt dugom.
A kérdés(em) csak az hogy szoba hangerőn mekkora visszahatása van az erősítőnek a hálózatra ami "zavarhatja" a forrásokat?

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 22:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Irvine írta:
Használja valaki úgy a rendszerét amit hifitibi is kipróbált, hogy egy másik konnektorba dugta a végfokokat.
Én ezt úgy tudnád megoldani, hogy a falba lévő kettős konnektorba kettő hosszabbítót dugok és az egyikbe a forrásokat a másikba az erősítőt dugom.
A kérdés(em) csak az hogy szoba hangerőn mekkora visszahatása van az erősítőnek a hálózatra ami "zavarhatja" a forrásokat?

Üdv!

Itt csak szubjektív megítéléseket olvashatsz válasz gyanánt! Mérhető oldala nem nagyon van a dolognak. Az elme hatását a megítélésben nem lehet paraméterezni. Márpedig a hálózati kábelek esetében számolni kell vele. Mint ahogyan elbagatelizálni sem kell. Viszont ésszerű szem előtt tartani hol ketetkezhet a különbség, az agyban vagy a paraméterek sorában. Számolni kell vele.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 22:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.24. 15:50
Hozzászólások: 14
Nem akarok méregetni...... :)
Megelégszem a szubjektív véleményekkel! :)
Jobban szól vagy nem? Van aki hallja a különbséget?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 05:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Irvine írta:
Nem akarok méregetni...... :)
Megelégszem a szubjektív véleményekkel! :)
Jobban szól vagy nem? Van aki hallja a különbséget?

évekkel ezelőtt csináltam én is egy ilyen próbát. Ugyan arról a kismegszakító-fázis ágról erősítő és forrás egyik a közeli konnektorba, másik 6méterrel közelebb a megszakítóhoz, és onnan 10m-es vaskos (nem kínai) hosszabítóval, és nem tapasztalatam hatásos eltérést. Akkor sem, ha még messzebről, másik fázisról jött az áram. Ebből nekem az is lejött, a kettős-párhuzamos ösvény nálam nem okozna jobb hangot.
Ennél viszont jelentősebb változást hozott a hálókábelek minősége, vagy méginkább szűrő-elosztó, dugók, aljzatok minősége. (a szűrőkkel vigyázni, nem automatikusan javítják a hangot, főleg ha áram kapacitásukban nincs túlméretezés). A szűrő a forrás és erősítő egymásra zavarását is csökkentheti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 07:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Jobban szól vagy nem? Van aki hallja a különbséget?

Legegyszerűbb, ha bedugod, és meghallgatod.Ha nincs észlelhető különbség, akkor nem jött be a változtatás. Jó minőségű hálózati kábelt (és minden kábelt) kell használni, és akkor te magad is hallod majd a különbségeket. Persze minél jobbak a komponensek, annál jobban előjön ez a hatás.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 08:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Ez a téma úgy marhaság ahogy van. M.
Fejezd be a vagdalkodást. Unjuk.
dyscus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 10:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.24. 15:50
Hozzászólások: 14
Köszönöm István, GA2!

Azért kérdeztem, hogy próbált e már valaki ilyet mert nem olyan rég én próbáltam DE csak egy olcsó egyszerű ráadásul kapcsolós másfél méteres hosszabbítót dugtam a hifis elosztómba és abba dugtam a forrást a lemezjátszót de ott és akkor én rosszabbnak hallottam az eredmény. De mivel nem jó minőségű volt az elosztó így nem volt teljesen jó a teszt. És csak, hogy ezt kipróbáljam nem akartam egy jó minőségű elosztót csinálni. Akkor egyenlőre nem is csinálok.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 15:45 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
Ez a téma úgy marhaság ahogy van. M.

Azé' me' az Ön készülékein nem hallható különbség hálózati kábel cserélésekor, még nem biztos, hogy igaza van...
(Arról pedig, hogy melyik téma marhaság - még a neve is - ne nyissunk vitát, a VHS mindenesetre nagyot ütött, a neten pár helyen lehet már fizetnének is ezért látogatottságért... :lol: )
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
GA2 írta:
Idézet:
Jobban szól vagy nem? Van aki hallja a különbséget?

Legegyszerűbb, ha bedugod, és meghallgatod.Ha nincs észlelhető különbség, akkor nem jött be a változtatás. Jó minőségű hálózati kábelt (és minden kábelt) kell használni, és akkor te magad is hallod majd a különbségeket. Persze minél jobbak a komponensek, annál jobban előjön ez a hatás.



Teljesen igazat kell adnom! Mikor elkészült az első csöves erősitőm ,akkor kezdtem el kábelekkel foglalkozni.Egy jó hangrendszernek homogénnek kell lennie az egységeknek harmonizálniuk kell egymással.A jó minőségű kábelezés sokat tud javitani egy rendszeren.Egy gyenge képességű viszont egy jó kábeltől sem fog nagyságrendeket javulni. A másik dolog a bejáratás. Nem is gondolná az ember mennyit tud javulni a bejáratott rendszer. Mikor CHZ barátomnak elküldtem a hangszórókábelt amit csináltam. Nem mondtam neki hogy nincs járatva .Csak vártam a visszajelzést.Először harsány tolakodónak hatott neki.2 hét mulva hivott hogy folyamatosan javult és végül gyönyörű letisztult hangzású lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 10:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.07.08. 10:37
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok

Én is készítettem egy hálózati kábelt amihez CL110CY-3x2.5 kábel, ÖLFLEX Classic 110 kábelt használtam, plusz BALS 220V B2P DUGVILLát, és egy IEC 320 C13 szerelhető csatlakozó dugót.
Nos ennek ellenére nem hiszem, hogy 1fm kábel a hangzáson javítana, és hozzá teszem én is készítettem hálózati kábelt!
De ha esetleg valaki tudna egy ész szerű magyarázatott adni, hogy mitől lesz jobb a hangzás, ha tápkábelt cserél az ember akkor azt szívesen meghallgatnám, vagy akár el is fogadnám.
De az én véleményem erről a következő, ha veszünk egy átlag családi házat ahol gondolom, egyszerű 1,5mm réz vezetéket húztak mindenhová sőt egy áramkörön több dugalj sor is található.
Szóval a készülékig mondhatjuk, hogy 1,5mm-es vezetéken érkezik az áram, itt kap egy szuper tápkábelt kb 1fm aztán a készüléken belül megint egy sima 1,5mm réz kábel továbbítja az áramot, nos mi történik azalatt az 1 fm alatt, ami a falon lévő dugalj, és a készülék között van mi az a dolog ami miatt jobb lesz a hangzás?
Ez számomra olyan mint amikor Trabantom volt, és felkerült rá a Wartburg alu felni, jól nézett ki, de nem ment gyorsabban, nem lett kevesebb a fogyasztása, semmi nem változott csak jól nézett ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 11:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
peterkatai írta:
Sziasztok

Én is készítettem egy hálózati kábelt amihez CL110CY-3x2.5 kábel, ÖLFLEX Classic 110 kábelt használtam, plusz BALS 220V B2P DUGVILLát, és egy IEC 320 C13 szerelhető csatlakozó dugót.
Nos ennek ellenére nem hiszem, hogy 1fm kábel a hangzáson javítana, és hozzá teszem én is készítettem hálózati kábelt!
De ha esetleg valaki tudna egy ész szerű magyarázatott adni, hogy mitől lesz jobb a hangzás, ha tápkábelt cserél az ember akkor azt szívesen meghallgatnám, vagy akár el is fogadnám.
De az én véleményem erről a következő, ha veszünk egy átlag családi házat ahol gondolom, egyszerű 1,5mm réz vezetéket húztak mindenhová sőt egy áramkörön több dugalj sor is található.
Szóval a készülékig mondhatjuk, hogy 1,5mm-es vezetéken érkezik az áram, itt kap egy szuper tápkábelt kb 1fm aztán a készüléken belül megint egy sima 1,5mm réz kábel továbbítja az áramot, nos mi történik azalatt az 1 fm alatt, ami a falon lévő dugalj, és a készülék között van mi az a dolog ami miatt jobb lesz a hangzás?
Ez számomra olyan mint amikor Trabantom volt, és felkerült rá a Wartburg alu felni, jól nézett ki, de nem ment gyorsabban, nem lett kevesebb a fogyasztása, semmi nem változott csak jól nézett ki.

Nekem úgy tűnik, hasonló kábelt készítettél, mint amelynél jobbat szerettél volna. Nem túl meglepő az eredmény.
Egyébként, én is képszítettem már hálózati kábelt pl. hangszórókábelből. Rosszabb lett hangra, mint a 200Ft-os gyári kábel :lol:

Két dolgot jegyeznék meg, ez természetesen a saját véleményem:
- A hálózati kábelek hatása többnyire, viszonylag csekély. Ennek a kis különbségnek a megtapasztalásához kell egy minimális szintű berendezés, hallgatási-tesztelési szokésok, stb...
- Ha kapnál fizikailag helytálló magyarázatot annak az 1fm vezetéknek a hatására, akkor onnantól hallanád a különbséget?
Valójában döntened kell:
Megpróbálsz elvonatkoztatni a fizikától, és tiszta, semleges hozzáállással csupán hallgatni, ami szól...
vagy a racionalitás nevében, a tudományos ellenérvekkel felfegyverkezve indulsz neki a(z eleve nevetséges ) próbáknak.

Ez utóbbi esetben jó eselyed van arra, hogy igazolódjon a feltevésed. Ha csak valami égbekiáltó, drasztikus különbségbe nem futsz bele...akkor már nehezebb.
Érdekes, de nem meglepő módon, a műszaki alapokon, műszaki adatok mindenhatóságával kialakított hifi berendezések felbontóképessége ( és zeneisége is ) gyakran igen alacsony, így, az efféle, tudománytalan jelenségek hatását jótékonyan elfedi, maximálisan igazolva és erősítve a gazdája álláspontját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 11:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.07.08. 10:37
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Budapest
Ha kapnék fizikailag helytálló magyarázatot akkor tudnám, hogy mire kell törekedni mire kell egy hálózati kábel elkészítésekor figyelni. De így sajnos nem látom be, azt, hogy azaz 1fm kábel mit javít a hangzáson.
Egy dolgot belátok, és ezt el is tudom fogadni, hogy a sok kicsi javítás, odafigyelés azaz egész rendszer javulását szolgálja, és ide beletartozhat a hálózati kábel is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 12:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Érdekes módon én sem hallom meg a hálózati kábelt - régebben mintha vmit hozott volna egy eredeti Etalon - de a mostani rendszeren - vmi miatt még az interkonnekt se jön ki pedig a régen egy gagyi rendszerem volt most meg azért van benne pár peták meg főleg infó ...

Mindig oda-adom haveroknak a kábeleket mert Ők azt állítják hogy tudnak különbséget tenni - viszont hangfal kábelt és kábel között eszméletlen nagy kontrasztok vannak.

Pl. a múltkor egy fél napos teszten végfokokat hasonlítgattak meg a végén az én 1gyik dacomat egy másik dacommal - ahol a két bemenet volt különböző - xmos usb és Human Audio Tabla - az Xmos ketyetlenül lenyomta a másikat - DE itt jött a furfang - kicserélték a dac és a Tabla között a digit kábelt egy egyszerű VanDame digit kábelre , ami viszont baromi jó lett azonnal ....

Lehet vitatkozni ezeken , 1000 esetben 1001 variáció jön ki belőle épp ezért ........

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 14:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Kód:
Ha kapnék fizikailag helytálló magyarázatot akkor tudnám..

Ha ilyen magyarázatot tudnék adni neked, akkor már rég milliomos lennék a kábel exportálásból.
Ha az internetbe beütöd andolul, hogy hálózati kábel készítés, technikai háttér, mérés, és elkezded nézegetni a 10000$ feletti kábeleket árusító cégek leírásait, akkor néhány dolog előjön.
Vannak dolgok, ami egybe csengenek a sok olvasás után.
1. A kábelek közül a hálózati kábel cseréje hallható meg legjobban egy jó rendszerben.
2. A tömör szerkezetű kábelek általában jobb (tisztább) hangot adnak, mint a sodrott társaik. Ezt a dióda hatással magyarázzák, miszerint az áram a sodrott vezetőben történő haladásakor átmegy a szálak között, és mivel ott van egy anyag határ, és esetleg egy kis oxid is, így nem lesz olyan sima az átmenet.
3. Az ezüstnek jobb hangja van, mint a réznek. Kivéve, ha az ezüst körül közvetlenül teflon van, mert akkor élessé válhat a hangja, ha nem kriogén kezelt.
4. A pamut szigetelést mindkét anyag "szereti", nagyon kellemes, természetes lesz tőle a hang.
5. Minél kevesebb szennyeződés van egy fém vezetőben, annál jobb lesz a hang.

Őskori fizikával (R, C, L) nem nagyon tudod megadni a magyarázatot a kábelek hangjának különbségére, hiszen egy sima réz hálózati kábel, és egy 6N tisztaságú között csak 0,00001 ohm eltérés lesz, és mégis nagy lesz a különbség a hallgatási teszten.
Inkább valahol ott lehet a megoldás, hogy a kábel nem csak sima hullámokat visz, hanem láthatatlan, és mérhetetlen hullámokat is, amik ha bejutnak a készülékbe, ott mindenféle modulációkat csinálnak, ami szintén a mérési hatás alatt történnek, de mégis hallhatóak a fül számára. Tehát az a kábel gyártó, aki a vezető-szigetelő- tér kombinációját olyan módon tuja megoldani, hogy ezeket a nem kívánt hullámokat hatásosan csillapítsa, nagyon drágán adja el a kábelét.

Kísérletezésre én a merev kábeleket javaslom, hálózatinak #4-6-8-10 kvadrátost egyszerűen 3-as fonással összefonni, és kipróbálni. Kicsit lehet jobb, ha ugyanezt a merev eret először pamut szigetelésbe húzzuk, és utána teflon csőbe, és utána fonjuk, természetesen az élet védelmi szabályokat be kell tartani.
RCA kábelnek én kipróbálnám az CAT5 belső erét megpucolni, pamut szigetelőbe húzni, és úgy összefonni. (két mínusz, 1 plusz ér), ha esetleg túl ritka szövésű a pamut, akkor még egy teflon csőbe, vagy teflon be kell húzni, hogy ne menjen zárlatra, vagy teflon szalaggal betekerni.

Javaslom a Darvas féle cikket a kábel ösvényről, a megszakítótól a hi-fi konnektoráig kiépített egy külön kábelt, ha jól emlékszem 3x #10-es vezetékből, és sokkal nyugodtabb hangot kapott.
Minél közelebb vagyunk a készülékhez, annál fontosabb a kábel minősége, tehát az első 1-2m a legfontosabb!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Őszintén szólva, amellett, hogy jól érzékelhetőnek vélem a jelenséget ( pl. GA2 hálózati kábelét használom az erősítőmhöz ), gondosan kerülöm a kábelgyártók kábelekhez fűzött "tudományos" körítését. Felszalad a vérnyomásom tőle :lol:

Én kerülném a misztikus magyarázatokat. Talán egyszer többet tudunk majd erről a jelenségről is. Jelenleg a hálózati feszültség torzítása, a rajta ülő különböző zavarok, zaj a készülékbe jutása lenne talán a legkézzelfoghatóbb / mérhető valami. Ezzel - akár - a hálózati kábel is összefüggésbe hozható...

Egy dologra azért kíváncsi lennek. Könnyen építhető, és készen is vásárolható - kimondottan audio célra is vagyonokért - nagy teljesítményű, elenyészően kis torzítású, kis zajú 50Hz-es feszültséggenerátor, amely 230V-ot ad a kimenetén és több 100W-tal terhelhető.
Ha erre csatlakoztatok egy készüléket - és így akkor kiejtettem a hálózati zavarokat - vajon megszünteti a kábel-függő hangminőséget ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Sajnos én még nem próbáltam ilyen több száz Wattos készüléket, de úgy láttam a képeken, hogy ezekből is vastag spéci kábelek jönnek ki, tehát feltételezhető, hogy nem tudja 100%-ban megoldani az összes problémát.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
Egy dologra azért kíváncsi lennek. Könnyen építhető, és készen is vásárolható - kimondottan audio célra is vagyonokért - nagy teljesítményű, elenyészően kis torzítású, kis zajú 50Hz-es feszültséggenerátor, amely 230V-ot ad a kimenetén és több 100W-tal terhelhető.
Ha erre csatlakoztatok egy készüléket - és így akkor kiejtettem a hálózati zavarokat - vajon megszünteti a kábel-függő hangminőséget ?


Könnyen nem építhető, lehet is kapni olyan készüléket ami ezt a "tisztának" gondolt 230V-os áramot szolgáltatja úgy hogy az is a hálózati konnektorból táplálkozik de van olyan is, ami hálózatfüggetlen és akkumulátorból. Ezekkel a hálózat felől érkező zavarokat, terhelési viszonyokat csökkentve kapod, helyette viszont belép a készülék által generált hiba, nem nulla kimenőimpedancia, ezenkívül ezt is csatlakoztatni kell az erősítőhöz, forráshoz egy hálózati kábellel.

Ha tényleg kiakarod küszöbölni a hálózati áram hibáit, zavarait és még a hálózati kábel befolyását, akkor tiszta DC táplálást kell csinálni elegendően nagy kapacitású akkumulátorból. D osztályú erősítőkkel ez nagyon könnyen megoldható, kis áramigényű forrásokkal pedig gond nélkül. A forrásoknál ki lehet hagyni a közbenső kapcsoló üzemű DC-DC átalakítást is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.07.08. 10:37
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Budapest
[quote="GA2"]
Kód:
Ha kapnék fizikailag helytálló magyarázatot akkor tudnám..

"Ha ilyen magyarázatot tudnék adni neked, akkor már rég milliomos lennék a kábel exportálásból."

A Darvas féle cikket elolvasom, még azt is elfogadom, hogy sodrot, és tömör kábel közötti különbséget.
De én még mindig azt nem értem, hogy az 1fm kábel javít e a hangképen.
Azt már jobban el tudom képzelni, hogy az elektromos elosztó szekrénytől valaki kiépít magának egy külön megszakítás nélküli csatlakozást a Hifi-éhez, egy a leírtakhoz képest jó minőségű kábelből, és utána a készülékéhez egy még jobb kábel megy. De az, hogy mondjuk egy panelban a régi falban lévő alu vazeték, és a készülék között van valamilyen szuper kábel, és az segít a hangképen ezt nehezen értem meg, lehet ez az én földhöz ragadtságom, vagy tudatlanságom.
Hozzá teszem, hogy azért fogok készíteni egy az álltalad leírt szempontok alapján egy kábelt. Aztán megírom mi lett az eredmény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
..akkor tiszta DC táplálást kell csinálni elegendően nagy kapacitású akkumulátorból...

Jó pár évvel ezelőtt, mikor szakmányban cseréltük a nagy APC-kben az akkukat, építettem a nappaliban (asszony nagyon örült ;) ) egy nagyfesz tápot a 300B erősítőmhöz.
Na, ha hallottál már döglött hangot..... :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 16:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
istvan01 írta:
...Könnyen nem építhető, lehet is kapni olyan készüléket ami ezt a "tisztának" gondolt 230V-os áramot szolgáltatja úgy hogy az is a hálózati konnektorból táplálkozik de van olyan is, ami hálózatfüggetlen és akkumulátorból. Ezekkel a hálózat felől érkező zavarokat, terhelési viszonyokat csökkentve kapod, helyette viszont belép a készülék által generált hiba, nem nulla kimenőimpedancia, ezenkívül ezt is csatlakoztatni kell az erősítőhöz, forráshoz egy hálózati kábellel...
Egy ilyen hálózati táplálású, színuszos kimenő feszültségű tápegység jel/zaj visonya jóval 130dB fölött lehet, a kimeneti impedancia meg jóval kisebb a hálózaténál...

De a kérdés akkor is ott marad: számít-e ez esetben a színuszos tápegység kimenetéről az adott készülékbe csatlakozó hálózati kábel ?
Valószínűleg igen, hiszen ezek után, a készülékben levő vezetékek is számítanak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 16:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
peterkatai írta:
... még azt is elfogadom, hogy sodrot, és tömör kábel közötti különbséget...
Szerintem nagyon sarkosítani akarod ezt a témát ;) Ne fogadd el! ( Én sem teszem ) Hiszen ezzel tudatosítod magadban, hogy létezik, és innentől egy prekoncepciód lesz a jelenség kimenetelét illetően.
Ez gond, hiszen befolyásolhatja az érzékelésed.
Én próbálok passzívan, nyitottan fülelni. Nyilván van néhány tapasztalásom, de nem próbálom ezeket felidézni az adott meghallgatás során, nem döntök el semmit előre ( legalábbis próbálom :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 16:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
istvan01 írta:
...Könnyen nem építhető, lehet is kapni olyan készüléket ami ezt a "tisztának" gondolt 230V-os áramot szolgáltatja úgy hogy az is a hálózati konnektorból táplálkozik de van olyan is, ami hálózatfüggetlen és akkumulátorból. Ezekkel a hálózat felől érkező zavarokat, terhelési viszonyokat csökkentve kapod, helyette viszont belép a készülék által generált hiba, nem nulla kimenőimpedancia, ezenkívül ezt is csatlakoztatni kell az erősítőhöz, forráshoz egy hálózati kábellel...
Egy ilyen hálózati táplálású, színuszos kimenő feszültségű tápegység jel/zaj visonya jóval 130dB fölött lehet, a kimeneti impedancia meg jóval kisebb a hálózaténál...

De a kérdés akkor is ott marad: számít-e ez esetben a színuszos tápegység kimenetéről az adott készülékbe csatlakozó hálózati kábel ?
Valószínűleg igen, hiszen ezek után, a készülékben levő vezetékek is számítanak...


130dB jel-zaj, torzítást irgalmatlanul költséges előállítani 500-1000W teljesítménnyel. De számít. Amit elé rakok a Psaudio PPP-nek azt is hallani, /ez messze nem tud 130dB-t, torzítást 0,4%-nál kevesebbet még egyszer produkált/ meg amit a kimenetére rakok azt is. Az előző generáció P1000-ese analóg AB osztályú erősítőként képezte az 50Hz (60Hz) nagy áramot, a PPP-már trükkösebb, részben kapcsolóüzemben, és akik ismerték mindkettőt, azt írták, az AB osztályú P1000-nél a PPP jobb hangot produkál. A mostani P5, P10 minőségben még feljebb van mint a PPP. De a kábelek ezeknél is számítanak, hallhatóak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 16:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.24. 15:50
Hozzászólások: 14
Meddig hallgattad a döglött hangot?

euro21 írta:
istvan01 írta:
..akkor tiszta DC táplálást kell csinálni elegendően nagy kapacitású akkumulátorból...

Jó pár évvel ezelőtt, mikor szakmányban cseréltük a nagy APC-kben az akkukat, építettem a nappaliban (asszony nagyon örült ;) ) egy nagyfesz tápot a 300B erősítőmhöz.
Na, ha hallottál már döglött hangot..... :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 17:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
euro21 írta:
istvan01 írta:
..akkor tiszta DC táplálást kell csinálni elegendően nagy kapacitású akkumulátorból...

Jó pár évvel ezelőtt, mikor szakmányban cseréltük a nagy APC-kben az akkukat, építettem a nappaliban (asszony nagyon örült ;) ) egy nagyfesz tápot a 300B erősítőmhöz.
Na, ha hallottál már döglött hangot..... :o

Ha egy APC volt a "generátor" és csak az aksi kapacitást növelted 1kWh-ra, akkor azzal katasztrófális hangot lehet csak kapni. Ha esetleg sorba kötöttél 30db 12V-os aksit és arról vettél le DC anódfeszejt, meg talán a valahogy másik aksiról fűtést, stb, azzal elvileg már lehetne mit kezdeni, de, kell hozzá feszstabilizátor, és 30 sorba kötött aksinak alacsony belső ellenállása. Ezt darabonként 40-50Ah ás, lehetőleg spirálcellás aksival érdemes kezdeni, vagy Lítium fajtával.

Szergej koma nagyon aktív csöves-aksis témában:
http://www.audio-consulting.ch/?Product ... ery_set_up


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 18:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Megmondom őszintén, én sem hiszek a hálózati kábelek mindenhatóságában. Viszont a tiszta hálózatban hiszek, s erre akarok is egy projectet készíteni. Kérdeztem én már itt tanácsot ez ügyben, meg komoly (egyetemi prof szintű) tanácsot is kértem, s kaptam is. Fejben kész a dolog, elősször egy 460VA-es hálózati tápot szeretnék készíteni. Persze csak ha sikerül. Az árát szeretném alacsonyan tartani, talán ez is sikerül. Legalább annyit szeretnék elérni, hogy hétköznap is lehessen vasárnap délutáni szintűnek megfelelő tisztaságú 230Voltot előállítani.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 18:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Irvine írta:
Meddig hallgattad a döglött hangot?

Egy hétvégén.
Hosszabb ideig nem volt kedvem permanens életveszélyben élni. :D
Asszony önkéntesen kitiltotta magát a szobából. :lol:
Több, mint harminc darab (meg még húsz a negatív HV tápnak) akku sorba kötve a nappaliban.... :?
Csak azt a sok krimpelhető sarut bánom... az egész kísérlet nem ért annyit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Hazai vizeken tiszta aksi táplálású a Humanaudio (Büdszenti Péter) forrás és erősítői egyaránt, és igenis nagyon komoly alternatíva a szennyezett hálózati áramokkal szemben.
http://www.6moons.com/audioreviews/humanaudio/2.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 19:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
Hazai vizeken tiszta aksi táplálású a Humanaudio (Büdszenti Péter) forrás és erősítői egyaránt, és igenis nagyon komoly alternatíva a szennyezett hálózati áramokkal szemben.
http://www.6moons.com/audioreviews/humanaudio/2.html

Igen, Péter nagyon ügyes. Meglátta a szűk rést a piacon. Szvsz. teljesen jó az aksi a céda forgatásához, a félvezetős DAC-hoz, és akár egy nuvisztoros előfokhoz. De a graftot egyszerűen nem lehet aksival előállítani. Volt egy "ős" hifis barátom, akinek kb 12000 db-os lemezgyüjteménye volt, meg mindenféle cucca. Euro21 lehet ismerte is. Ő elektromérnöki szinten a kórházak, repülőgépek vészhelyzeti aksiainak lítium aksiait tartotta karban, telepített ilyen tápokat. A szentkirályi vízhez is terveztünk ilyet telepíteni, mert kb 2 éves üzemszünet árából megtérült volna, dehát a vállakozó barátunk pénzügyi helyzete ezt nem engedte meg. :!: Garmadába állt nála az ilyen Li aksi, s, egyszer szintén 300B-t táplált vele. Hallottam. Nekem is 300B SE volt annak idején. Ritka szar volt a hang, tanúsíthatom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 20:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Régebben - amikor aktívabban foglalkoztatott a boltban kapható készülékek köre - rengeteg hálózati szűrőt, stabilizátorokat hordtam haza. Volt egy közös tulajdonságuk, mindegyik kivétel nélkül dinamika gyilkos volt. Fel is hagytam minden ilyen irányú kísérlettel. A hálózati drótra szerintem úgy kell tekinteni, mint bármely más, a készülékben lévő alkatrészre. Mindegyiknek van egy torzítási spektruma, amit hozzáad a hanghoz. Ez lehet jó, rossz, szuperponálódhat más alkatrészek torzításaival, aztán ezt a katyvaszt hallgatjuk. Nem hiszek az alkatrészek "akusztikai áteresztő képességében", mivel nagyon sokszor tapasztaltam azt, hogy az egyik alkatrész által "eltüntetett" hangot egy másik alkatrész cseréjével tudtam helyreállítani. Márpedig az előbb emlegetett elmélet szerint ami egyszer elveszett, az el van veszve, nem helyreállítható. Csakhogy ez nem igaz. Az alkatrészek mindegyike ide-oda tologatja, fűszerezi a hangot, aztán ennek az eredménye rossz, jó, nagyon jó is lehet. Ja és az egyes alkatrészek kategórikusan ilyenek-vagy olyanok, notórikusan ugyanolyan irányban színeznek, csak ez egyszer jó, máskor kevésbé. És még hozzátenném, hogy bizonyos alkatrészek 10-ből 9* beválnak, mások 10-ből 1* vagy 1*sem. Uff. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 20:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az akkuval az a baj, hogy lassú, nem tud olyan gyorsan annyi áramot kiadni, amennyi a zenei beütés korrekt reprodukáláshoz kell, mert ez egy vegyi folyamtokon alapuló szerkezet, és a vegyi folyamtok nem tudnak olyan gyorsan létrejönni, mint ahogy a zene változik.
Csöveshez amúgy is túl sok akksi kellene.

Családi házban érdekes lenne kipróbálni egy egyfázisú generátort, ami egy másik villanymotorral van meghajtva. Valami kis egyszerű szabályzóval be lehetne állítani, hogy 230V maradjon a kimeneten.
1-2kW-os talán elég is lenne. Valami ilyen, csak nagyobb:
https://www.youtube.com/watch?v=MlPmX0nOCao

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 20:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
A passzív hálózati zavarszűrők mindegyike borzasztó transzfer karakterisztikájú, már aki meg meri mutatni, mert házilagosan nem is olyan egyszerű ez a mérés. Schaffner azért mutat valami típusra és szabvány ohmikus lezárásokra vonatkozót. /Kecskeméten is van Schaffner üzem/ Hatásos szűrést 50kHz-től felfele végeznek, a jóval nagyobb energiájú 100-1000Hz tartományban szinte semmit. De, ha valaki a magas frekvencia tartományt fontosnak tartja tisztítani, akkor fontos szabály (tanács) a szűrő áramkapacitását érdemes a készülék áramfelvételének 10xszeresére választani azért, hogy ne legyen a dinamika gátja. Csak hogy egy 10xszeres áramhatárú szűrő csillapítási (szűrési) faktora jóval kisebb, mint a 2xszeres áramkapacitásúé.

Hálózati kábeleket felületes megközelítésben lehet úgy tekinteni mint egy valamilyen áram kapacitású egy-több fokozatú passzív szűrő, csak töredéknyi csillapításokkal. A jó kábel átereszti a dinamikát miközben képes valami keveset szűrni is. De, itt jön még egy dobozos szűrő analógia, a kábel is egy-bizonyos lezárások mellet tudja, amit tud, másfajta lezárással (más készülék, annak más hálótrafója) másként viselkedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 21:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Igen, ez igaz, nem minden hálózati kábel jó minden készülékkel.
Viszont van néhány, ami sok készülékkel jól működik.

A hálózati szűrés kapcsán érdekes lehet még a DC kiszűrése a toroid hálózati trafók előtt.


Csatolmányok:
CIMG2651 DC filter.jpg
CIMG2651 DC filter.jpg [ 96.86 KiB | Megtekintve 46222 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 21:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
GA2 írta:
Az akkuval az a baj, hogy lassú, nem tud olyan gyorsan annyi áramot kiadni, amennyi a zenei beütés korrekt reprodukáláshoz kell, mert ez egy vegyi folyamtokon alapuló szerkezet, és a vegyi folyamtok nem tudnak olyan gyorsan létrejönni, mint ahogy a zene változik.
Csöveshez amúgy is túl sok akksi kellene.

Családi házban érdekes lenne kipróbálni egy egyfázisú generátort, ami egy másik villanymotorral van meghajtva. Valami kis egyszerű szabályzóval be lehetne állítani, hogy 230V maradjon a kimeneten.
1-2kW-os talán elég is lenne. Valami ilyen, csak nagyobb:
https://www.youtube.com/watch?v=MlPmX0nOCao


ezért kell elegendően nagy akksikat használni, aksi alapból, még vegyi átalakulás előtti állapotban kondenzátor is egyben, (spirál cellás meg felépítésben hasonlít az elkókra). Továbbá, az akksi és készülék között annyi elkót beiktatni, mint egy jó símitású AC egyeniránytóhóz szoktunk tenni. Az autó hifis többfarádos kondikat azért mégsem ajánlanám, pedig azok is erre szolgálnak

A házi motor-generátorról lebeszélnélek. Az nem csak kurva hangos, hanem annak nem lesz dinamika tartaléka, vagy 10kW-ost kell pörgetni egy 300W-os készülékhez. A feszültség szabályozója meg akármilyen elvű, az mindig bekavar. Az után is be kell pakolni passzív áramszűrőket, és ott vagy ahol a part szakad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 21:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
GA2 írta:
Igen, ez igaz, nem minden hálózati kábel jó minden készülékkel.
Viszont van néhány, ami sok készülékkel jól működik.

A hálózati szűrés kapcsán érdekes lehet még a DC kiszűrése a toroid hálózati trafók előtt.

A DC komponens, ami valóágban nem is DC, egy ingadozó asszimmetria a szinusz pozitív és negatív periódusában, annak nincs hatása a hangra, pár tized volt. Egyedül a toroid trafók lemez-tekercs búgását okozza, az EI-vasaknál sokkal kisebb a hatása. A diódás DC blokkoló ezt csökkenti, de enyhe lépcsőket azért oda pakol az áram nullátmenetéhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 23:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.24. 15:50
Hozzászólások: 14
Kicsit más téma de szorosan kapcsolódik.
Szerintetek, hogy lehet az, hogy valaki kiépít egy külön ösvényt és azt mondja pocsék hangja van.......
Az újonnan vásárolható hétköznapi mai gyártású réz drót annyival rosszabb minőségű szennyezettebb mint a a 20 évvel ezelőtt gyártott?
Régen más, mi volt a vezetékek szigetelése? Pl milyen anyagból van a régi panelos szürke színű alumínium vezetékeknek?
Vagy csak egyszerűen a 20 év alatt rendeződik az anyagszerkezet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 12:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
2 oka lehet: -vagy az ösvényhez felhasznált kábel minősége nem olyan mint kellene, pld, sodrott, PVC szigetelésű kínai.
- Vagy olyat használt, amit kell (#10-es tömör) , de az így előálló jobb tápellátás kihozta a készüléknél olyan hibáját, amit még ezelőtt nem halott. Pld. ha azelőtt PC kábelt hallgatott, ami magas vágós jellegű, egy tranzisztoros erősítővel, ami esetleg éles hangú, akkor a csere előtt lehet, hogy pont jó volt neki a hang. De a csere után egy neutrálisabb/lineárisabb hangú hálózati került be a rendszerbe, és ezzel párosítva egy éles hangú tranzisztorost, már lehet, hogy valami bántó hangkarakter jött ki a kombinációból.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 13:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
off
LiFePO4 2,3Ah cella 300A 8mR belső ellenállás, ennyi. Kettő párhuzamosan... nincs benne kraft :lol: Közben az erősítő 1MHz-en ketyeg.. mer lassú ;)
on
Egy ismerősöm 3 féle vastagságú ösvényt épített ki, és maradt a vékonynál, ott nem jött be a 6-10 kvadrátos cucc. Rátelepedett mindenre a mély, mintha akciófilm ment volna a háttérben.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HÁLÓZATI KÁBELEK KÉSZÍTÉSE
HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 13:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
on

Igen ez lehetséges! Szóval nincs előre borítékolható tuti recept.
Én ezzel próbálkoznék, ha lenne nagyon sok pénzem:
http://oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/products_category/power_cord/pg466.html


Csatolmányok:
eefs_2_6_540 oyaide in wall ac cable.jpg
eefs_2_6_540 oyaide in wall ac cable.jpg [ 24.16 KiB | Megtekintve 46179 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség