audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.12. 10:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.05.20. 10:42
Hozzászólások: 4
Nálam vendégeskedett DysCus legújabb remekműve a TauCeti Zero csöves erősítő. Ígértem nektek egy gyors beszámolót. Bevezetőnek annyi, hogy Push-Pull super triódás 25 w, munkapont beállítást nem igényel, ez az első prototípus. (nem egy drága túl árazott erősítőről van szó)
Titeket főként a hangja érdekelhet. Már az első pillanattól kezdve lehengerlő a hangzása. Mind a mély,mind a magas tartomány rendben van.Tiszták a közepek és élethűek ,főleg a trombita hangja fogott meg.Úgy tűnik hogy jóval túlmutat az árán a hang ez az érzés fogott el. Azt modanám 7-8százezer forintos erősítőig versenyeztethető. Két csővel próbáltam egy olcsó kinai 6l6gc és egy Tad elérhető árfekvésűvel. Nyilván még megfogottabb és pontosabbak lettek a mélyek élénkebb a magas tartomány a TAD csövekkel.Aztán meg határ csőára a csillagos ég.Nem szinezi el a hangot egyik csővel sem.De azért úgy illik hogy valami kritikát is meg fogalmazzak. Minimális alap zaj mellett egy kis 50hzes brum azért jelen van ami magasabb szintű alkatrész készlettel javítható.Térben nem olyan hatalmas színpad képpel bír mint a TauCeti mono blokkok,de ez nem is várható el ezen a szinten. Így a távvezérlős változat 400alatt megáll, de olcsobb alkatrészekkel is rendelhető úgy akár 350 be is belefér. Az árral kapcsolatban nem vagyok hivatott nyilatkozni a gyártó saját szive joga. Zárásként annyi én egyet megrendelek legyen egy a gyűjteményben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.12. 15:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
szantaudi írta:
... én egyet megrendelek legyen egy a gyűjteményben.
És egyébként milyen erősítőt használsz zenehallgatásra, amelyet - feltételezem - tényleg jónak gondolsz? Esetleg a lánc többi tagja, a "teszt" környezet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.12. 15:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.05.20. 10:42
Hozzászólások: 4
Jelenleg Auralic hálózati lejátszó topping d90 dac Sugden signature A21se Aosztály.Új árát monst 1,6M.Hangfalak pedig Triangle genese Lyrr szintén hasonló árkategória újjan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.12. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
szantaudi írta:
.. Zárásként annyi én egyet megrendelek legyen egy a gyűjteményben.

Mert te gyűjtő vagy? ok. ez csak vicc vóót. :)
dys-cus tauceti változatait erre felé kevés kivétellel csak Ottó szokta dicsérni, ami gyártó oldalról enyhén részrehajló ..
350eFt? ezt akkor te kittben akarod vagy készen, garanciával?
350 egyébként tényleg nem nagy összeg, pláne ha ahhoz hasonlítom, hogy nem rég rendeltem csövesemhez egy pár tartalék EML-2A3M-et, aminek jól fel ment az ára a 15évvel ezelőttihez képest. De 15év és túl a 10ezer üzem óra után csupán a gyári párok nyugalmi áram/szimmetriája mászott el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.13. 13:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.05.20. 10:42
Hozzászólások: 4
Nem igazán sok építőmester munkáit hallgattam még.Amiket meg igen az nekem kevésnek bizonyult.De hogy nem annyi elismert lenne itt ez nekem új.Jó lenne erről privát beszélgetést fojtatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.13. 13:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.05.20. 10:42
Hozzászólások: 4
Ja hogy válaszoljak árat nem szabad mondanom,de annál kevesebb az ára. Kit be veszem mert szeretnék némi változtatásokat eszközölni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.13. 18:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
szantaudi írta:
.. Zárásként annyi én egyet megrendelek legyen egy a gyűjteményben.

Mert te gyűjtő vagy? ok. ez csak vicc vóót. :)
dys-cus tauceti változatait erre felé kevés kivétellel csak Ottó szokta dicsérni, ami gyártó oldalról enyhén részrehajló ..
350eFt? ezt akkor te kittben akarod vagy készen, garanciával?
350 egyébként tényleg nem nagy összeg, pláne ha ahhoz hasonlítom, hogy nem rég rendeltem csövesemhez egy pár tartalék EML-2A3M-et, aminek jól fel ment az ára a 15évvel ezelőttihez képest. De 15év és túl a 10ezer üzem óra után csupán a gyári párok nyugalmi áram/szimmetriája mászott el.

Ez csúsztatás Pistám, de nem baj. Aki a főmoderátor bulijaira járt, az mindenki hallotta, majdnem a valamikori egész fórum. Még a főmoderátor 211-es csöveimmel épített erősítőjével is össze volt hasonlítva. Amúgy meg tök mindegy, hogy "errefelé" dícsérik-e vagy nem. Legyen annyi elég, hogy eddig egyetlen egy darabtól váltak meg, attól is nem a hang okán.Továbbá én hívtalak, gyere el. Azt mondtad minek. Én hallottam a Tied, de még úgy sem tettem rá megjegyzést. Köszönöm, hogy meghallgattál.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.13. 18:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Aki nem tudná miről van szó, annak itt egy link az erősítő születéséről, a miértekről, és a hogy is hívjákokról:
http://audioforum.hu/viewtopic.php?f=36&t=488
A kapcsolási rajza itt látható. Schlagvortokban ez egy olyan végfok, ami nek meghajtáó és fázisfordító fokozata különleges. Katódból hajt mint az Ongaku, Floating paraphase fázisforgatót tartalmaz, egy fokozatú, tehát a jel útjában kevés alkatrész van, 1 csatolót tartalmaz, a fázisfordítás önbeálló, jósága nem függ a csőparaméterek változásától, CrossCoupled kapcsolást tartalmaz, CFB-t tartalmaz, Ul, Szupertrióda kapcsolású, A osztályú, autobias kivitelű, egyszerű, és kiváló kimenőket tartalmaz továbbra is. Torzítása alacsony, triódás jellegű, frekvencia átvitele tökéletes, nyilvános, tehát nem szégyellem bemutatni mint itt sokan mások. Szal néhány fotó:
Csatolmány:
TauCeti Zero Auto Bias 00.jpg
TauCeti Zero Auto Bias 00.jpg [ 95.95 KiB | Megtekintve 36401 alkalommal. ]

A kinézete klasszikus, mindent a funkcióért:
Csatolmány:
20210514_170251.jpg
20210514_170251.jpg [ 199.27 KiB | Megtekintve 36401 alkalommal. ]

Átvitele 2-100kHz között:
Csatolmány:
TC Zero Bode 2Hz-100kHz.jpeg
TC Zero Bode 2Hz-100kHz.jpeg [ 181.97 KiB | Megtekintve 36401 alkalommal. ]

A torzítása:
Csatolmány:
TC Zero Spectrum 5W NFB.jpeg
TC Zero Spectrum 5W NFB.jpeg [ 200.18 KiB | Megtekintve 36401 alkalommal. ]

A zaj spoektrum és nagyság kinagyítva:
Csatolmány:
TC Zero Spectrum 5W Zaj NFB.jpeg
TC Zero Spectrum 5W Zaj NFB.jpeg [ 186.29 KiB | Megtekintve 36401 alkalommal. ]

További jó erősítő építést mindenkinek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.13. 18:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kedves István a tiedről tennél fel ilyen méréseket, hogy tisztán lássunk?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
istvan01 írta:
...350 egyébként tényleg nem nagy összeg...
Attól függ, ha azt nézem, hogy gyári ARC D-s erősítőket lehet venni 400eFt körül, amelyek nem búgnak ( rendesen megtervezett, kivitelezett ), jóval nagyobb teljesítménnyel, gyári megjelenéssel, garantált hangminőséggel, piacképesen, eszembe nem jutna építeni, ha éppen ilyesmi PP-csövesre is gerjednék...pl. : ( https://avx.hu/forum/viewtopic.php?t=138237 )

Persze, ha a cél maga az építés, a saját elképzeléseink megvalósítása bármi áron, akkor nyilván másképp vetülnek a dolgok ennek a többszörösét is simán elkölthetjük...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 08:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
...Szal néhány fotó:
....
Nagyon magas az alapzaj...( a várhatónál vagy 20-30dB-vel ? ENOB~10bit ? ). Betehetnél egy loop mérést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 09:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
bizony magas. ha ez a valosag akkor gaz. valoszinubb, hogy a meres hibas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 12:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ez itt off és 1.5 éves múlt a link. De van eladó most is egy D-s 550e Ft-ért:
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=162824

shany írta:
istvan01 írta:
...350 egyébként tényleg nem nagy összeg...
Attól függ, ha azt nézem, hogy gyári ARC D-s erősítőket lehet venni 400eFt körül, amelyek nem búgnak ( rendesen megtervezett, kivitelezett ), jóval nagyobb teljesítménnyel, gyári megjelenéssel, garantált hangminőséggel, piacképesen, eszembe nem jutna építeni, ha éppen ilyesmi PP-csövesre is gerjednék...pl. : ( https://avx.hu/forum/viewtopic.php?t=138237 )

Persze, ha a cél maga az építés, a saját elképzeléseink megvalósítása bármi áron, akkor nyilván másképp vetülnek a dolgok ennek a többszörösét is simán elkölthetjük...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
janos_904 írta:
Ez itt off és 1.5 éves múlt a link. De van eladó most is egy D-s 550e Ft-ért....

Jogos, jelenleg kettő d70 mk2 van eladó ebben az árban, egy újabb VSI155 olcsóban. Viszont van VTM120SE monobblokk pár 650-ért ugyanott, az már érdekesebb is lehetne 8-)

Valóban OFF ez itt, aki építeni akar az építsen, aki meg gyűjteménybe vesz, nyilván tájékozódik a piacon is......elnézést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 16:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A zaj az 1 kHz-s jelhez képest kerekítve -70dB. Miért is magas ez?
A felsorolt ARC-k közül egyedül a D70 az az ARC, ami még a tradícionálisan jó ARC-k közül való. A többi kb valami tranyós szinten van.Hibridek, mint a shany horror erősítője, ami nálam igen leszerepelt, főleg a basszusával. Viszont azt a D70-et fel kellene újítani. Megvenni zsákbamacska. Eredeti csövek hozzá egy vagyon. Szal aki nem ismeri az ARC erősítőket az ne írjon már ilyeneket. Ha az a cél, hogy "üzletemet" rontsátok, akkor szomorkodjatok, nem sikerült. Látom semmi sem változott. Egy a lényeg, s az az, hogyha Dyscus, akkor hibás, drága, nem éri meg, van jobb, nem írnak róla, stb. Az csak hab a tortán, hogy privátban is megy az aknamunka ellenem. Szegények. Hogy tudtok így élni? Ne válaszoljatok, egy darabig megint nem jövök erre.. ;) Sajnos a barátom rossz fórumba írt. Eltévesztette a fórum nevét.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
70dB keves, 100dB korul mar jo, 110dB alatt kiraly. De ez csak az 50Hz-100Hz (halozati bugas).
A teljes zaj (N-noise) erteke az egesz audio savbol szarmazik (spectral density).
Amugy 12dBu az kb 3Vrms. Hogy jon ki ebbol 5W ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2021.06.15. 14:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
dys-cus írta:
a fázisfordítás önbeálló, jósága nem függ a csőparaméterek változásától, CrossCoupled kapcsolást tartalmaz,


Ezt megmagyarázná valaki, hogy mit jelent? Köszönöm.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2022.03.26. 20:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.19. 09:35
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Sopron
Hú! brutál dulpa visszacsatolás?
Szerintem nagyon odaver az információ átvitelnek!
Meg szerintem azok az ecc83-ak dupla srpp fázisfordítóban tú sokat erősítenek!
A CrossCoupled kapcsolást még Kádár Géza erősítő könyvében láttam példakén bemutatva! 1951-ből


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2022.03.29. 00:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Egy mondanivalóról le kell hámozni a felesleget. Mint egy hagymáról. És legtöbb esetben semmi hasznos nem marad. Anno Asimov írta más megfogalmazásban az Alapítvány-trilógiában. Holnap utána nézek a pontos idézetnek. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TauCeti Zero
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 23:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A holnap már jó ideje letelt. Ideje beismerni, hogy ígéretedet nem teljesítetted.
Komolytalan f@ßkalap vagy ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség