audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 285 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Köszi.
Nagyon ravasz, potival fogadni egy PU jelét.?
Neked ez bejött?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 09:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
CHZ írta:
Nagyon ravasz, potival fogadni egy PU jelét.?

A "ravasz" talán nem is a legmegfelelőbb kifejezés... :lol:

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 16:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
CHZ írta:
Köszi.
Nagyon ravasz, potival fogadni egy PU jelét.?
Neked ez bejött?


:lol: :lol: Ez mindenkinek bejöhet!!! ...ha még mindig kristályhangszedőt hallgatnak!!! Nehogy má' túllője az erősítőt! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 17:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Előerősítő közvetken fűtésű szubminiatűr csővel.

Ez egy kritikán aluli minőségű kép. Tegyél fel másikat, mert ezt törölni fogom.


sny21


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 21:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
deeraudio írta:
CHZ írta:
Köszi.
Nagyon ravasz, potival fogadni egy PU jelét.?
Neked ez bejött?


: Ez mindenkinek bejöhet!!! ...ha még mindig kristályhangszedőt hallgatnak!!! Nehogy má' túllője az erősítőt!


A szubmini csöves RIAA kapcsolás és az idézett Magyari B. könyv szerinti RIAA kacsolás egybevetéséből láthatod,hogy a szubmini csöves kapcsolás csak a dinamikus hangszedő RIAA RC :lol: :lol: :lol elemeit tartalmazza, a kristály pu.-nak megfelelő RIAA időállandós tagot és a hozzá tartozó 1M osztó ellenállást nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 23:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
No ne máááááá!!! Azért vannak- élő/elavult- szabványok, aminek a fenti sz.rok sem életvédelmi, sem ergonómiai ("szépérzék"), sem a minimális HIFI szabvány szerint nem felelnek meg. Kedves B.! Már 15 éve panaszkodtál, hogy csak a TAXI-sok vesznek már csöves erősítőt. Ezek szerint itt már a TAXI-sok alatti kategória van. Elnézést. Ezt az itteni profiknak kellet volna megírni, nem nekem. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 23:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Amúgy: Minden hangszedő dinamikus a maga módján. Csak legalább az alapfogalmakat tegyük tisztába. Én még a régi terminológia (HFM) alapján szociálózódtam. Tehát: MM, azaz Mozgó Mágneses hangszedő. MC, azaz mozgó tekercses (Coil :D) Utóbbit hívták dinamikus hangszedőnek, jobb minősége (meg ára :) ) miatt. Javítson ki valaki. A kritály PÜ meg nem ide, sőt sehova nem való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 08:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
A szubmini csöves RIAA kapcsolás és az idézett Magyari B. könyv szerinti RIAA kacsolás egybevetéséből láthatod,hogy a szubmini csöves kapcsolás csak a dinamikus hangszedő RIAA RC :lol: :lol: :lol elemeit tartalmazza, a kristály pu.-nak megfelelő RIAA időállandós tagot és a hozzá tartozó 1M osztó ellenállást nem.

Ezzel nem magyarázható a poti alkalmazása a bemeneten, egyetlen dinamikus hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot.
Potméter állításával változni fog a bemeneti impedancia, tovább rontja a már eleve gyengécske jel/zaj viszonyát az előerősítőnek. Szerintem még ebben a kategóriában is jobban oda kellene figyelni a minimális minőségre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
CHZ írta:
Szerintem még ebben a kategóriában is jobban oda kellene figyelni a minimális minőségre.

Úgy látom, ez a fórum nem a minőségről szól, csak egyfajta exhibicionizmus...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ebben is egyetértünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
...én már ide írni sem merek... Már attól is rosszul érzem magam, hogyha beleolvasok...
Szóval ezennel befejeztem ennek a témának a kommentálását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
FordPrefect írta:
Minden hangszedő dinamikus a maga módján. ...MM, azaz Mozgó Mágneses hangszedő. MC, azaz mozgó tekercses (Coil :D) Utóbbit hívták dinamikus hangszedőnek, jobb minősége (meg ára :) ) miatt...

Abban az értelemben mindkettőt tekinthetjük elektrodinamikus átalakítónak, hogy a mechanikai energiából mágnes vagy tekercs mozgatásával hoznak létre villamos energiát. Valamiért mégis a mozgótekercses hangszedők átalakítórendszerére szokás az elektrodinamikus hangszedő elnevezést használni, mint ahogyan írtad is...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
deeraudio írta:
...én már ide írni sem merek... Már attól is rosszul érzem magam, hogyha beleolvasok...
Szóval ezennel befejeztem ennek a témának a kommentálását.

(Tudom, hogy nem illik csak egy "szakadt smile"-t idebiggyeszetni, de...) ;)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
..én már ide írni sem merek... Már attól is rosszul érzem magam, hogyha beleolvasok...
Szóval ezennel befejeztem ennek a témának a kommentálását.




Jobb lenne ha írnál, gondolataid hasznosak lehetnek.
Hiszek a vélemények ütköztetésében, "tanító" hatása is lehet.
Ezen a szinten még fontosabbnak érzem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:30 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
CHZ írta:
Idézet:
..én már ide írni sem merek... Már attól is rosszul érzem magam, hogyha beleolvasok...
Szóval ezennel befejeztem ennek a témának a kommentálását.




Jobb lenne ha írnál, gondolataid hasznosak lehetnek.
Hiszek a vélemények ütköztetésében, "tanító" hatása is lehet.
Ezen a szinten még fontosabbnak érzem...



Csak ezt az egy témát bojkottálom (pillanatnyilag) itt a fórumon, mert "tanító" még csak-csak lennék, de orvos az nem... Bocs mindenkitől, de ez nekem beteg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 13:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Szerintem ezt eltúlzod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 12:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
FordPrefect írta:
Amúgy: Minden hangszedő dinamikus a maga módján. Csak legalább az alapfogalmakat tegyük tisztába. Én még a régi terminológia (HFM) alapján szociálózódtam. Tehát: MM, azaz Mozgó Mágneses hangszedő. MC, azaz mozgó tekercses (Coil :D) Utóbbit hívták dinamikus hangszedőnek, jobb minősége (meg ára :) ) miatt. Javítson ki valaki. A kritály PÜ meg nem ide, sőt sehova nem való.


Tudtommal a kapcsolás szerinti +48V táp fesz. /ami biztonsági trafóról van kialakítva/ a szabványnak megfelel egy müanyag burkolatú előerősítőhöz. Bizonyítsd be, ha nem így van,de valótlant ne állíts feleslegesen!
A "kristály hangszedő" kifejezést a témával kapcsolatban Deeraudio 2013. 6.-án 16,00 -kor használta először, vagy azt is rám akarod kenni, mint több más valótlan állításodat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 13:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
CHZ írta:
Idézet:
A szubmini csöves RIAA kapcsolás és az idézett Magyari B. könyv szerinti RIAA kacsolás egybevetéséből láthatod,hogy a szubmini csöves kapcsolás csak a dinamikus hangszedő RIAA RC :lol: :lol: :lol elemeit tartalmazza, a kristály pu.-nak megfelelő RIAA időállandós tagot és a hozzá tartozó 1M osztó ellenállást nem.

Ezzel nem magyarázható a poti alkalmazása a bemeneten, egyetlen dinamikus hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot.
Potméter állításával változni fog a bemeneti impedancia, tovább rontja a már eleve gyengécske jel/zaj viszonyát az előerősítőnek. Szerintem még ebben a kategóriában is jobban oda kellene figyelni a minimális minőségre.


Ez egy hamis állítás,mert egy kicsi (néhány ohmos) belső ellenállású hagszedővel párhuzamosan kapcsolódó 100k potmétert a hangszedő ellenállása kisöntöli, tehát olyan mintha ott se lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 16:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
mflogi írta:
FordPrefect írta:
Amúgy: Minden hangszedő dinamikus a maga módján. Csak legalább az alapfogalmakat tegyük tisztába. Én még a régi terminológia (HFM) alapján szociálózódtam. Tehát: MM, azaz Mozgó Mágneses hangszedő. MC, azaz mozgó tekercses (Coil :D) Utóbbit hívták dinamikus hangszedőnek, jobb minősége (meg ára :) ) miatt. Javítson ki valaki. A kritály PÜ meg nem ide, sőt sehova nem való.


Tudtommal a kapcsolás szerinti +48V táp fesz. /ami biztonsági trafóról van kialakítva/ a szabványnak megfelel egy müanyag burkolatú előerősítőhöz. Bizonyítsd be, ha nem így van,de valótlant ne állíts feleslegesen!
A "kristály hangszedő" kifejezést a témával kapcsolatban Deeraudio 2013. 6.-án 16,00 -kor használta először, vagy azt is rám akarod kenni, mint több más valótlan állításodat.

Az meg hogy "15 évvel ezelőtt" ezt csinálta,meg azt mondta az nem ide tartozó tartozó,és nem szakmai érv,hanem inkább pletyka és mószerolás szintű dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 16:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
mflogi írta:
Ez egy hamis állítás,mert egy kicsi (néhány ohmos) belső ellenállású hagszedővel párhuzamosan kapcsolódó 100k potmétert a hangszedő ellenállása kisöntöli, tehát olyan mintha ott se lenne.

Szvsz inkább maradj a VHS kazettába építésnél és ne merészkedj ilyen síkos terepre, mint a lemezjátszók, hangszedők, ....... . ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 17:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
mflogi
Idézet:
Ez egy hamis állítás,mert egy kicsi (néhány ohmos) belső ellenállású hagszedővel párhuzamosan kapcsolódó 100k potmétert a hangszedő ellenállása kisöntöli, tehát olyan mintha ott se lenne.


Ez az állításod nem hamis, finoman fogalmazva butaság!
Hangszedő DC ellenállása kevésbé fontos, tekercsének induktivitása lényege, a lezáró ellenállás értéke befolyásolja a frekvenciamenetét. Poti jel-zaj viszony szempontjából is káros, néhány mV- os jelet még csökkenteni hatalmas melléfogás.
Szerinted a hangszedők adatlapján miért adják meg a lezáró ellenállás értékét? Pl.nézd meg ezt : http://www.hangszorobolt.hu/?showid=984&level0=44 , Recommended load resistance 47 kOhm Ezt semmilyen potival nem tudod biztosítani, állításával állandóan változó lezárást biztosítasz.
Erre is figyelj: Recommended load capacitance 200-600 pF, ha igazad lenne ezt is kisöntölné a tekercs alacsony DC R értéke, nem számítana a lezáró kapacitás nagysága sem! Vagy a gyártók is hamis, felesleges paramétereket közölnek?
Szerintem érdemes lenne utána olvasnod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 18:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
CHZ írta:
Idézet:
A szubmini csöves RIAA kapcsolás és az idézett Magyari B. könyv szerinti RIAA kacsolás egybevetéséből láthatod,hogy a szubmini csöves kapcsolás csak a dinamikus hangszedő RIAA RC :lol: :lol: :lol elemeit tartalmazza, a kristály pu.-nak megfelelő RIAA időállandós tagot és a hozzá tartozó 1M osztó ellenállást nem.

Ezzel nem magyarázható a poti alkalmazása a bemeneten, egyetlen dinamikus hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot.
Potméter állításával változni fog a bemeneti impedancia, tovább rontja a már eleve gyengécske jel/zaj viszonyát az előerősítőnek. Szerintem még ebben a kategóriában is jobban oda kellene figyelni a minimális minőségre.


"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/
Azt mindenki tudja hogy a dinamikus mikrofon belső ellenállása /a Magyari könyv 675. old. táblázata szerinti egyszerűsített kifejezése szerint "kicsiny", ezért "illesztés" "transzformátorral". Ilyent szemléltet a 688. old.szerinti ábra is,ami egy előerősítő bemenetére csatlakoztatható. Pl 1:20 áttétel esetén a jel 5mV-ról 100mV-ra nő, és az ilyen szintű bemenő jelre a bemeneten potméter is alkalmazható, amint az a 676. oldalon látható.
Akkor miről is vitatkoztok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Idézet:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/

Nem adok én semmit a szádba, nézd meg a kapcsolási rajzod, ott van a poti, én arra reagáltam.
Vagy már ezt is tagadod? Ez a csúsztatás!
Itt nincs vita, mivel Te csak mellébeszélsz. Mondanivalóm lényegére nem tudtál reagálni, ha műszaki érveid lennének, akkor valóban lehetne vitatkozni, de így csak butaságaid folytatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 19:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
mflogi írta:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/
Azt mindenki tudja hogy a dinamikus mikrofon belső ellenállása /a Magyari könyv 675. old. táblázata szerinti egyszerűsített kifejezése szerint "kicsiny", ezért "illesztés" "transzformátorral". Ilyent szemléltet a 688. old.szerinti ábra is,ami egy előerősítő bemenetére csatlakoztatható. Pl 1:20 áttétel esetén a jel 5mV-ról 100mV-ra nő, és az ilyen szintű bemenő jelre a bemeneten potméter is alkalmazható, amint az a 676. oldalon látható.
Akkor miről is vitatkoztok?


Tisztelt Kolléga! Elvesztettem a fonalat, akkor most mikrofon vagy hangszedő??? Nem mindegy... Régebben rajzolgattam egy-két RIAA fokozatot csövekkel, az egyik közös vonás az volt bennük, hogy az első cső rácslevezető ellenállása pontosan 47 kOhm volt :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 05:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
6c4c írta:
mflogi írta:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/
Azt mindenki tudja hogy a dinamikus mikrofon belső ellenállása /a Magyari könyv 675. old. táblázata szerinti egyszerűsített kifejezése szerint "kicsiny", ezért "illesztés" "transzformátorral". Ilyent szemléltet a 688. old.szerinti ábra is,ami egy előerősítő bemenetére csatlakoztatható. Pl 1:20 áttétel esetén a jel 5mV-ról 100mV-ra nő, és az ilyen szintű bemenő jelre a bemeneten potméter is alkalmazható, amint az a 676. oldalon látható.
Akkor miről is vitatkoztok?


Tisztelt Kolléga! Elvesztettem a fonalat, akkor most mikrofon vagy hangszedő??? Nem mindegy... Régebben rajzolgattam egy-két RIAA fokozatot csövekkel, az egyik közös vonás az volt bennük, hogy az első cső rácslevezető ellenállása pontosan 47 kOhm volt :)


A dinamikus hangszedő vagy din. mikrofon a belső ellenállás szempontjából ugyanaz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 05:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
CHZ írta:
Idézet:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/

Nem adok én semmit a szádba, nézd meg a kapcsolási rajzod, ott van a poti, én arra reagáltam.
Vagy már ezt is tagadod? Ez a csúsztatás!
Itt nincs vita, mivel Te csak mellébeszélsz. Mondanivalóm lényegére nem tudtál reagálni, ha műszaki érveid lennének, akkor valóban lehetne vitatkozni, de így csak butaságaid folytatod.


Pontos idézetekkel,tényszerűen alátámasztva reagáltam,de te semmivel nem tudod alá támasztani a válaszodat egy olyan RIAA esetébe ,amit én el is készítettem és ki is próbáltam te pedig nem.Ezek a te butaságaid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 09:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Rejtés:
Mint néhányan mások, már én is látom, nincs értelme folytatni.
Pedig reméltem, hogy eszmecserénknek lesz pozitív hozadéka is.
Műszaki érveid nincsenek, makacsul ragaszkodsz elhibázott következtetéseidhez.
Szerintem ezzel félrevezeted magad, szakmai fejlődésed gátolod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 10:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
6c4c írta:
mflogi írta:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/
Azt mindenki tudja hogy a dinamikus mikrofon belső ellenállása /a Magyari könyv 675. old. táblázata szerinti egyszerűsített kifejezése szerint "kicsiny", ezért "illesztés" "transzformátorral". Ilyent szemléltet a 688. old.szerinti ábra is,ami egy előerősítő bemenetére csatlakoztatható. Pl 1:20 áttétel esetén a jel 5mV-ról 100mV-ra nő, és az ilyen szintű bemenő jelre a bemeneten potméter is alkalmazható, amint az a 676. oldalon látható.
Akkor miről is vitatkoztok?


Tisztelt Kolléga! Elvesztettem a fonalat, akkor most mikrofon vagy hangszedő??? Nem mindegy... Régebben rajzolgattam egy-két RIAA fokozatot csövekkel, az egyik közös vonás az volt bennük, hogy az első cső rácslevezető ellenállása pontosan 47 kOhm volt :)

Én most dobozoltam be régebben készült csöves RIAA korrektort,(nem VHS kazetta dobozába,ezért elnézést kérek, hogy mégis ide került), itt is 47k a bemeneti impedancia. Ennek értékével érdemes kísérletezni, némely hangszedő, ettől picit eltérő lezárást jobban kedvelhet, de nem nagyságrendi a különbség. Lezáró kapacitás is jelentősen befolyásolja a hangzást, ez is PU függő. Biztos Te is tapasztaltad már..


Csatolmányok:
RIAA..1.jpg
RIAA..1.jpg [ 82.15 KiB | Megtekintve 54511 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 12:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
CHZ írta:
Rejtés:
szakmai fejlődésed gátolod.

;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 12:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
CHZ írta:
Mint néhányan mások, már én is látom, nincs értelme folytatni...

Sokáig tartott. ;) Igen, ez "valami más"-ról szól...
( Én nem engedtem volna ilyen témát, témákat indítani. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 04:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
CHZ írta:
Rejtés:
Mint néhányan mások, már én is látom, nincs értelme folytatni.
Pedig reméltem, hogy eszmecserénknek lesz pozitív hozadéka is.
Műszaki érveid nincsenek, makacsul ragaszkodsz elhibázott következtetéseidhez.
Szerintem ezzel félrevezeted magad, szakmai fejlődésed gátolod.


Egyetlen idézetekkel támogatott érved sincs!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 04:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
CHZ írta:
6c4c írta:
mflogi írta:
"a poti alkalmazása a bemeneten,egyetlen din. hangszedő sem szereti ezt az illesztési módot" Te a számba szeretnéd adni, hogy ezt állítottam? Hol állítottam ilyet? Na ugye sehol! /nagy csúsztatás,de arra alkalmas,hogy felesleges vitát gerjessz/
Azt mindenki tudja hogy a dinamikus mikrofon belső ellenállása /a Magyari könyv 675. old. táblázata szerinti egyszerűsített kifejezése szerint "kicsiny", ezért "illesztés" "transzformátorral". Ilyent szemléltet a 688. old.szerinti ábra is,ami egy előerősítő bemenetére csatlakoztatható. Pl 1:20 áttétel esetén a jel 5mV-ról 100mV-ra nő, és az ilyen szintű bemenő jelre a bemeneten potméter is alkalmazható, amint az a 676. oldalon látható.
Akkor miről is vitatkoztok?


Szubmini csövekkel tized annyi helyen elférne a RIAA a foto szerintit nézve!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 05:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
shany írta:
CHZ írta:
Mint néhányan mások, már én is látom, nincs értelme folytatni...

Sokáig tartott. ;) Igen, ez "valami más"-ról szól...
( Én nem engedtem volna ilyen témát, témákat indítani. )


Miért a do it miről szól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 17:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
UC21m írta:
tunerman írta:
Mielőtt még teljesen a középhullámú rádiózás rejtelmeibe beavatnál minket, azért jó lenne az elektroncsövek működésével kapcsolatos alapinformációkat helyretenni.
A trióda alapvető jellemzői közé tartozik, hogy 3 elektróda foglal helyet az üveg burában ( a fűtést most nem felhánytorgatva), valamint, hogy a trióda kis impedanciás erősítő eszköz. Attól, hogy a több ráccsal rendelkező csőtípusokat triódának kötöd, attól az üvegburán belüli elektródák távolsága nem változik meg :lol: ...a hangminőség szempontjából viszont ez döntő és nagyon jól hallatszó szempont.
A vintage középhullámú rádiók működésénél ez trükközés nem nagyon számít, de gondolom ez azokat az embereket nem is érdekli.
Szerintem szerepet és fórumot tévesztettél - talán egyszer ez majd valahogy lejön nálad is...
Üdv: TJ.

Ezt már elfelejtettük?
"a trióda kis impedanciás erősítő eszköz" Nem vetted észre hogy itt földelt katódos előerősítő kapcsolásokról van szó? Hol van ott kis impedancia? Hát látszik hogy te sem tudod miről beszélsz, az alapfogalmakkal se vagy tisztában, ahogy az már néhány nevető barátodról is kiderült, akik tárgyi tudás nélkül sületlenségeket hordanak össze- vissza és érveik nincsenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Engem kizárólag a gyufáskatulyába épített csöves erősítők érdekelnek! Az még épp befér az "Ippon" mellé... Hoppá ez egy piaci rés! Stipi-stop a tied lehet! :lol: :lol: :lol:
...merre is gurult a gyógyszerem, elfe.lej..te..t..t..e...m.................... zzzzzzzzzzzzzz
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.10. 01:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Tisztelt B. Végül is mit akarsz eladni? Légyszíves írd meg meg. Légyen már világosság :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 18:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
tunerman írta:
"azért jó lenne az elektroncsövek működésével kapcsolatos alapinformációkat helyretenni."
" a trióda kis impedanciás erősítő eszköz."

Üdv: TJ.


A témában kizárólagosan földelt katódos triódás előerősítő kapcsolások volt szó . Ezeknél teljesen tévedés ,-a szakirodalom szerint "kis impedanciás erősítő eszköz"-ről mint földelt katódos előerősítő triódáról beszélni!
Mivel a tévedésedet azóta sem korrigáltad, arra kell gondolnom,hogy engem szeretnél iskoláztatni.
Ebben is tévedsz, mert számíthatsz rá,hogy csöves témában minden téves állításod megcáfolja egy képzett,tapasztalt elektronikai kutató, amit a laikusok,dilettánsok,fecsegők is már eddig is megtapasztalhatták,akik rossz indulattal egy általuk által nem értett témát off-ol-nak.
Üdv: dr. B.M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.08.06. 15:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A témát megnyitottam. Vitázni lehet természetesen egy egészséges határig. Azért nagyon ne durvuljon el, ha szabad kérni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.03. 07:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A 2x1W mini csöves erősítő alapján megerősített bakelit dobozban elkészült a 2 db VHS kazettából készült megerősített bakelit box formájú 6W SE mono blokk változat 2db PCL82 csővel.
Felül SE légréses kimenő trafó és 2db PCL82 cső, és hátúl a csatlakozók és a hangerő potm. vannak. A box külön elhelyzett 40VA műanyag dobozos biztonsági trafóról van táplálva.
A 6W SE box egy kisebb méretű változatban egy UNIVO műszer két bakelit alját össze illesztett doboz formájú boxban lett kialakítva./Az UNIVO műszer 1000V-os mérés határú, a doboza ehhez lett gyártva/


Csatolmányok:
6W SE erősítő  V BOX  2xPCL82  doboz ill  kapcs 400x300.JPG
6W SE erősítő V BOX 2xPCL82 doboz ill kapcs 400x300.JPG [ 25.13 KiB | Megtekintve 53370 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 13:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD végcsöves kapcsolás elve kipróbálva szubmini csővel készített fülhallgató kapcsolásban VHS-be építés előtt. ( Köszönettel a méltánytalanul helyettem törölt DLL101 társunknak,akinek a nevének vissza állítását ezúton kérjük,mert a többi általa /elkészített DHD végcsöves/ kapcsolást ő fogja közölni)


Csatolmányok:
DHD végcsöves 1ZS24B kapcsolás  fülhallagatóhoz     400x300.JPG
DHD végcsöves 1ZS24B kapcsolás fülhallagatóhoz 400x300.JPG [ 17.13 KiB | Megtekintve 53237 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Érdekes a kapcsolás, 2 légréses trafót felemészt csatornánként ami azért elég erőteljesen befolyásolja a kapott hangminőséget.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.27. 12:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kicsit rendeztem a topicot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 17:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD elv half-indirekt (fél-indirekt),azaz a fűtő szálra belülről kötött katóddal kötött diódákkal,- PL. 5C4M ,- a hangzásban engedményt kötve is vizsgálható. Az anódra kötött rácsú,-diódaként használt direkt fűtésű,-vagy után épített csövek majdnem teljes hangzásban hasonlítanak a DHD csövekre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 14:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Sok jó bemenő végcsöves kapcsolás létezik,érdekes hogy az ezeket támogató vélemények ki lettek szerkesztve,csak ez az ellen vélemény (DHT) maradt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 15:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
mflogi írta:
Sok jó bemenő végcsöves kapcsolás létezik,érdekes hogy az ezeket támogató vélemények ki lettek szerkesztve,csak ez az ellen vélemény (DHT) maradt.

Ez nem ellenvélemény hanem tény. Látszólag egyszerü a kapcsolás de a trafók miatt még sem az, légrés az áttétel, illesztés, rétegek száma a trafó átvitele és még egy pár apróság befolyásolja a kapott hangminőséget. Ill. ilyen trafó nem nagyon kapható.
Félreértés ne legyen, nem elllen drukker vagyok csak jó ezeket a szempontokat is szemelőt tartani és megfontolni mielött az ember belevág.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 21:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Sok jó bemenő végcsöves kapcsolás létezik...

Igen, és azoknál megadják minden alkatrész paraméterét! Kb. így néz ki egy normális kapcsolás:


Csatolmányok:
50_50.jpg
50_50.jpg [ 163.21 KiB | Megtekintve 52991 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 21:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
GA2 írta:
Igen, és azoknál megadják minden alkatrész paraméterét! Kb. így néz ki egy normális kapcsolás:


Elég izmos előerősítő kell elé, ahogy elnézem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 21:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
6c4c írta:
GA2 írta:
Igen, és azoknál megadják minden alkatrész paraméterét! Kb. így néz ki egy normális kapcsolás:


Elég izmos előerősítő kell elé, ahogy elnézem :)

100R poti a bemeneten ?! :?: Konkrétan egy másik erősítő :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.31. 19:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Egy 5W DHD végcsöves hifi mono box kit,azért nem jön veled szemben.


Csatolmányok:
5W DHD  végcsöves  kép  2x5C3SZ   box  400x300.JPG
5W DHD végcsöves kép 2x5C3SZ box 400x300.JPG [ 17.29 KiB | Megtekintve 52917 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 11:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
mflogi írta:
Egy 5W DHD végcsöves hifi mono box kit,azért nem jön veled szemben.

Még szerencse. :twisted:
Valami jó kis parametrikus vagy molekuláris erősítőt is át kéne emelni az audiotechnika területére (persze csak VHS kazettás alapon). Minden alulmúlható valamilyen szempontból. :geek:

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 285 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség