audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.20. 00:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 18:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Csatolmány:
DHD végcsöves  kép 1x 5C3SZ 400x300.JPG
DHD végcsöves kép 1x 5C3SZ 400x300.JPG [ 8.29 KiB | Megtekintve 56156 alkalommal. ]
A közvetlen fűtésű csövek sokak véleménye szerint jellegzetesebb hangkarakterrel bírnak,mint az indirekt fűtésű csövek. A régen feledésbe merült direkt fűtésű diódák /DHD= Direkt Heated Diode/ véleményem szerint esetenként a triódáknál is jobb hangzást nyújthatnak. Ennek kipróbálására egy SE kapcsolást készítettem 5C3SZ csővel, azt végcsőként használva.
Első változatban a csövet egy bemenő,- és kimenő trafó közzé illesztettem,és alacsony anód feszültséggel a munkapontot beállítottam. A bemenetre kapcsolt nagy jelű néhány wattos hang frekvenciás jelet a kimenő trafóról hangszón át meghallgatva igen kellemes hangzásúnak ítéltem meg.
A második változatban a DHD csövet végcsőként egy SE erősítőhöz illesztve készítettem el, és azt meghallgatva ugyan csak jó hangúnak találtam. Ezt a változat szemlélteti a kép.
A további változatokat más csövekkel is kipróbáltam. Erről majd később.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 20:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD végcsőként alkalmazott első változatában a bemenő trafóra kapcsolt néhány wattos hangfrekvenciás jel erősítés nélkül diódán keresztül kerül a kimenetre. / A teljesítménnyel történő vezérlés a végcsöveknél nem ritka dolog,mint a rácsáramos,- a földelt rácsos (vagy katódban vezérelt),vagy árnyékoló rácsban vezérelt üzem./ Ebben az esetben nem a teljesítmény elérése a cél, hanem a DHD végcsőként való alkalmazásából adódó egyedi, sajátos, különlegesen tiszta hangzásból kapott hang a cél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 20:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az első DHD végcsöves változatban a bemenetre adott 100% teljesítmény esetén a kimeneten kb 30%-al lehet számolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Jézus Isten! Pont karácsony előtt egy nappal! Dec31-én kellett volna ezt ideírnod, hogy kellemes hangú. Úgy éjfél előtt egy perccel.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 21:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD végcsöves készülék első változatánál a bemenő trafó nagy teljesítményű bemenő jelének forrásának a nem DH végcsöves vagy félvezetős erősítők hangszóró kimenete alkalmazható, így az ilyen erősítők kimenő jele a DHD készülék csövén keresztül DH hangzásként fog szólni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 21:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Aha! Tovuhabouduwindischgraetccapacitor.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 21:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD első változata az alacsony anód feszültség miatt könnyen és biztonságosan kivitelezhető. /csövek, trafók/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát.

Off
Írtam a topicodban. Válaszolj. Már csak a két ünnep között kaphatod meg a Kari ajándékom.
On
"Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát."
Főleg UL-ben, CFB kapcsolásban szólnak szépen. Csak hogy ne legyünk OFF tpicosok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 11:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
DHT írta:
Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát.

Off
Írtam a topicodban. Válaszolj. Már csak a két ünnep között kaphatod meg a Kari ajándékom.
On
"Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát."
Főleg UL-ben, CFB kapcsolásban szólnak szépen. Csak hogy ne legyünk OFF tpicosok.

Válaszoltom priviben.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
te jószagú vajaspite ???? mindjárt széttépem a diplomámat ???
dióda mint végcső?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 13:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kiváló ötlet mflogi ötlete! Már tegnap meg akartam dícsérni, alig bírtam visszatartani, de meg kellett állnom, mert nagyon-nagyon kíváncsi voltam a fórumozók véleményére. ;) És hát be kell vallanom, pontosan ilyen reakciókra számítottam az ötletet illetően. :twisted:

Én is gondolkodtam régebben, hogy lehetne a csövek katódkörébe, vagy tranzisztorok, fetek source körébe diódát (akár DHD) tenni. Ezzel megváltozna a transzfer karakterisztikája az erősítő eszköznek. Teljesen más jellegű torzítást generálna, ami más jellegű hangzást eredményez.

Például érdekes kísérlet lehetne egy ilyen DHD dióda egy közvetett fűtésű végcsővel párosítva.

Még az előfesz értékéből is lefaragna, vagy átbillentené pozitív irányba. A meredekség természetesen csökkenne. De némi kísérletezéssel lehetne pozitív hangi eredménye...

Szerintem sem feltétlenül kell DHT trióda a triódás hanghoz. DHD dióda is megfelelő lehet, vagy akár még jobb eredményt is hozhat. A meghajtó fokozatba téve, például egy közvetett fűtésű meghajtócső katódkörébe még a hatásfok romlással sem kell számolni. Kis kísérletezéssel valószínűleg össze lehet hozni, hogy a feszültség erősítő fokozatnál vigye be a triódás hangot, a vége meg lehet valami 6550 féleség. A DHT meghajtócsövek nagyon ritka jószágok, kis erősítéssel. De egy kombinált megoldással lehet csinálni diódából egy ilyet, ráadásul akár nagy erősítés mellett. Aki ügyes, összehozhat egy ilyet magának. ;) A fantáziátlan "ortodoxoknak" meg további kellemes konzervativista károgást kívánok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 16:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Meg kell hallgatni egy konzervatív triódás mellett és mindenki eldöntheti hogy neki bejön vagy nem.
Azért egy működő kapcsolást berakhatnál(idáig volt kapcsirajz dögivel)itt meg semmi.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 16:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
dys-cus írta:
DHT írta:
Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát.

Off
Írtam a topicodban. Válaszolj. Már csak a két ünnep között kaphatod meg a Kari ajándékom.
On
"Jó hírem van, ma is gyártanak birektfűtésű diódát."
Főleg UL-ben, CFB kapcsolásban szólnak szépen. Csak hogy ne legyünk OFF tpicosok.

Válaszoltom priviben.

Kát ünnep között feladom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 16:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Off: Ahhoz képest, hogy milyen keservesen tudtok TTcsogni, amikor az általatok nyitott, preferált témában offolás megy, ahhoz képest ti is lazán szét offoltok egy más témát (dys-cusra, meg DHT-ra célzok). :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 17:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nincs itt semmi offolás a részemről...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 15:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
istvan01 írta:
te jószagú vajaspite ???? mindjárt széttépem a diplomámat ???
dióda mint végcső?


Inkább még egy másikat is célszerű szerezni,mert szerintem ezen a fórumon sokan tudják,hogy a csöves diódákkal az 1920-as évektől erősíteni is lehet,mert a karakterisztikájukon van egy olyan úgynevezett negatív ellenállású szakasz,ami az anód feszültség növelése során szekunder emisszióval jön létre,ami erősítésre is alkalmas. Ez a dióda a Haban cső, és ebből fejlesztették ki a 30-as évektől egy jókora mágnessel a magnetront. Ebben a témában még nincs szó az erősítésről,mert a hangzás javítása a cél,de ami nem késik,nem múlik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 17:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
mflogi írta:
istvan01 írta:
te jószagú vajaspite ???? mindjárt széttépem a diplomámat ???
dióda mint végcső?


Inkább még egy másikat is célszerű szerezni,mert szerintem ezen a fórumon sokan tudják,hogy a csöves diódákkal az 1920-as évektől erősíteni is lehet,mert a karakterisztikájukon van egy olyan úgynevezett negatív ellenállású szakasz,ami az anód feszültség növelése során szekunder emisszióval jön létre,ami erősítésre is alkalmas. Ez a dióda a Haban cső, és ebből fejlesztették ki a 30-as évektől egy jókora mágnessel a magnetront. Ebben a témában még nincs szó az erősítésről,mert a hangzás javítása a cél,de ami nem késik,nem múlik!

ugyan vezesd már elő a kétpólussal rendelkező erőstő elvét, kívácsian várjuk a matemetikai leírását, ha van kapcsolásod rá, ha van szimulátorod, azokat is, pláne ha megéített mért eredményed, akkor azt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 18:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
ugyan vezesd már elő a kétpólussal rendelkező erőstő elvét, kívácsian várjuk a matemetikai leírását, ha van kapcsolásod rá, ha van szimulátorod, azokat is, pláne ha megéített mért eredményed, akkor azt is.


Hát tudod, ha már egy meglévő erősítő eszköz adott, annak az erősítését lehet növelni egy negatív ellenállású kétpólussal. ;) Például úgy, hogy egy trióda katódjába bekerül egy ilyen negatív meredekséggel rendelkező dolog.

Azért van abban valami, amit mflogi mond. (Tény hogy fogalmazhatna igényesebben is.) Lehet fölényeskedni vele, de azért ő mégiscsak doktori minősítéssel rendelkezik ezen a szakterületen, és nem is mond hülyeséget. Ellentétben a vele szemben fölényeskedő, hétvégi forrasztgatókkal, akik igencsak nagy arccal hurrogják le... (Ez az oldala is megvan a bizonyos éremnek).

Szóval de, lehet kétpólussal "erősíteni", csak közvetett módon...
Jobb megfogalmazás, hogy erősítés növelésre lehet használni egy ilyen negatív meredekségű dolgot. Pl alagútdiódát szoktak használni rezgőkörök Q-jának javítására, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 18:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
El kellene figyelmesen olvasni a cimet,és a témában ismertetett DHD végcső elvét: Bemenő tr. és a kimenő tr. közzé kapcsolt dióda,- munkapont Ua beállítással. (Ez olyan mint az egyutas egyenirányítás,csak a kimenő tr. és a hangszóró a terhelés,erősítésről szó sincs)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 18:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A téma címe mondjuk tényleg erős túlzás. Azért végcső mindenképpen kell, ezek nem tudnak teljesítményerősítő funkciót ellátni. Hangszínezésre használod őket a leírásod alapján is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 19:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ha eleve meg vagyunk vezetve mi hétvégi pákászok egy állítólagos pákász dr. által akkor nem kel csodálkozni a reakciókon. Ez egy DIY fórum és nem dr. pákász fórum. Nem kel mindenkiről azt feltételezni hogy feketeöves műszerász.
Egy kapcsirajz jöhetne mint elvi működés.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 20:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja, mondjuk mflogi is csiszolhatna a megfogalmazáson. Állati nagy baromságnak tűnik néha, amit ír. Pl most a téma cím is ilyen. Sorok közt kell olvasni, hogy kitalálja az ember, hogy mire is gondolt.

Körültekintőbb, részletesebb megfogalmazással elkerülhető lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 13:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A DHD elv a VHS témában közölt és megépített kipróbált kapcsoláson jól követhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 17:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A továbbiak a kísérletezéshez a DHD elvre a VHS témában találhatók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.12.31. 08:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az el első változatú DHD végcsöves kapcsolás elve a VHS témában megjelent, a megépített és kipróbált második változatú 3W DHD végcsöves kapcsolásban egy 10W SE-ben van a DHD végcső meghajtva,de egyenlőre nem publikus. A komoly DH-es fórum társaknak egyeztetés után személyesen elmondom / A kapcsolás kitben is megtalálható és elérhető/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 13:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
"A régen feledésbe merült direkt fűtésű diódák /DHD= Direkt Heated Diode/ véleményem szerint esetenként a triódáknál is jobb hangzást nyújthatnak. Ennek kipróbálására egy SE kapcsolást készítettem 5C3SZ csővel, azt végcsőként használva."

Mitől merült volna feledésbe, mások is, én is nem egyszer használtuk már, pl. az általad is felemlített 5c3sz egyenirányító csövet (mondjuk az tény, hogy én csak egyenirányításra).

"Első változatban a csövet egy bemenő,- és kimenő trafó közzé illesztettem,és alacsony anód feszültséggel a munkapontot beállítottam. A bemenetre kapcsolt nagy jelű néhány wattos hang frekvenciás jelet a kimenő trafóról hangszón át meghallgatva igen kellemes hangzásúnak ítéltem meg."

Ugye nem tévedek nagyot, ha a "nagy jelű néhány wattos" megfogalmazást kissé elhanyagolónak érzem, ha a bemeneti impedancia, mint egy erősítő fontos és viszonylag stabil paramétere nincs még csak megemlítve sem (mert itt a bemenő impedancia, azonkívül hogy roppant kicsi, még roppant tág határok között változik is, tehát inkább feszültség generátoros jellegű meghajtás kell neki, mint egyszerűen "nagy jelű")?

" A teljesítménnyel történő vezérlés a végcsöveknél nem ritka dolog,mint a rácsáramos,- a földelt rácsos (vagy katódban vezérelt),vagy árnyékoló rácsban vezérelt üzem".

Valóban nem ritka, de alapvető elvi eltérés, hogy ilyenkor is valamelyik rács és a katód között keletkezik a vezérlő jel, így a vezérlőkör felé csak töredéke visszahatás keletkezik, ezeknél meg lehet fogalmazni egy teljesíthető, viszonylag korrekt igényt a meghajtás felé, ami egy szélsőségesen változó nagyon alacsony bemeneti impedanciánál nem lehetséges,(az illető kapcsolás ráadásul semmit nem erősít, csak csillapít).

"Az első DHD végcsöves változatban a bemenetre adott 100% teljesítmény esetén a kimeneten kb 30%-al lehet számolni".

Ez egy amúgy is tragikus hatásfokú csöves sE után, csak akkor rentábilis, ha a mennyország kapukulcsát is az asztalra teszi (szerintem mindenképpen csak pontosan leírt meghajtókörrel lehet bármiféle minőségre vonatkozó megjegyzést tenni ilyen DHD-s kapcslásnál).

"A DHD végcsöves készülék első változatánál a bemenő trafó nagy teljesítményű bemenő jelének forrásának a nem DH végcsöves vagy félvezetős erősítők hangszóró kimenete alkalmazható, így az ilyen erősítők kimenő jele a DHD készülék csövén keresztül DH hangzásként fog szólni".

Igencsak sok erősítő elveszítené az életkedvét ennek a bemenetnek a láttán, fuldokló DH hangzást produkálva (pedig a könnyeden szárnyaló DH hangzás ám a DH-sok kedvence).

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 13:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
"mert szerintem ezen a fórumon sokan tudják,hogy a csöves diódákkal az 1920-as évektől erősíteni is lehet,mert a karakterisztikájukon van egy olyan úgynevezett negatív ellenállású szakasz,ami az anód feszültség növelése során szekunder emisszióval jön létre,ami erősítésre is alkalmas".

Ez így igaz, bár teljesen érthetetlen, hogy mi köze ennek a te kapcsolásodhoz (mert ugye nem akarod azt álítani, hogy negatív ellenállásó szakaszon megy az 5c3sz-ed).

"A kapcsolás kitben is megtalálható és elérhető"

Ez ugye nem üzleti célú reklám, mert azt nem szabad ám...a kazettáson sem...(Egy 5W DHD végcsöves hifi mono box kit,azért nem jön veled szemben.)?

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sturbi írta:
"mert szerintem ezen a fórumon sokan tudják,hogy a csöves diódákkal az 1920-as évektől erősíteni is lehet,mert a karakterisztikájukon van egy olyan úgynevezett negatív ellenállású szakasz,ami az anód feszültség növelése során szekunder emisszióval jön létre,ami erősítésre is alkalmas".

Ez így igaz, bár teljesen érthetetlen, hogy mi köze ennek a te kapcsolásodhoz (mert ugye nem akarod azt álítani, hogy negatív ellenállásó szakaszon megy az 5c3sz-ed).

"A kapcsolás kitben is megtalálható és elérhető"

Ez ugye nem üzleti célú reklám, mert azt nem szabad ám...a kazettáson sem...(Egy 5W DHD végcsöves hifi mono box kit,azért nem jön veled szemben.)?

Ötös!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 22:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Végül is ebbe a témába minden belefér. Itt tartunk. Ugyanis sehol nincs leírva a címben, hogy ez minőségi hangról, uram bocs erősítőről szólna. 8-) Szándékosan?! Ugyanis amit itten reklámoznak az nem egy erősítő, hanem gyengítő, stb, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 09:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Javaslom a témakör elnevezésének a pontosítását - Erősítők és gyengítők.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 15:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
tunerman írta:
Javaslom a témakör elnevezésének a pontosítását - Erősítők és gyengítők.

Üdv: TJ.



A végcső nem azt jelenti,hogy végerősítő cső. El kellene figyelmesebben elolvasni a címét!
Üdv M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.07. 16:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az Alfórum címe: "Csöves",nem hogy végerősítő csöves, vagy ezt sem olvastátok el,vagy nem tudjátok,hogy hova írtok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 08:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Én azt javaslom, hogy a későbbiekben kizárólag csak az írjon mflogi témáihoz, aki a címben jelzett kritériumoknak pontosan megfelel, vagy ilyet szeretne építeni.
Úgy gondolom már tisztán látszik, hogy az ettől eltérő hozzászólásoknak a világon semmi értelme nincs, és ki az aki fölöslegesen/értelmetlenül nyomkodja a billentyűzetet?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 08:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A második elkészített és kipróbált változat SE erősítőhöz illesztett DHD cső. Ehhez hasonló a vonal szintű bemenettel és teljesítmény kimenettel rendelkező box erősítő. (lásd VHS téma kép) Pedig ez egy erősítő, akkor is ha ez valakinek nem tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 14:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
[quote="sturbi"]"...

DHD végcsővel megépített kapcsolást még soha nem láttál, aki egy kicsit is ért a csövekhez, maga is kipróbálhatja,de általad alaptalan feltételezéseket figyelembe véve senki nem fog konkrét paramétereket közölni. "Magad ha szolgád nincs"
Üdv: M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 17:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
mflogi írta:
sturbi írta:
"...

DHD végcsővel megépített kapcsolást még soha nem láttál, aki egy kicsit is ért a csövekhez, maga is kipróbálhatja,de általad alaptalan feltételezéseket figyelembe véve senki nem fog konkrét paramétereket közölni. "Magad ha szolgád nincs"
Üdv: M.

Igazad van, elnézést kérek! :oops:
Túlpörgött a giroszkópom kissé. Én is látom már hogy pár dologban hülyeséget írtam, és rosszindulatúra sikeredett a (fölösleges) kötözködésem. Alapvetően én nem vagyok ilyen ellendrukker típus, csak elvesztettem magam felett a kontrollt átmenetileg.

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.09. 17:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Nincs gond,én is előfordul hogy túl lövök a célon. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.11. 05:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
5W DHD pp végcsöves.


Csatolmányok:
5W DHD pp  végcsöves  kép  2x5C3SZ   box  400x300.JPG
5W DHD pp végcsöves kép 2x5C3SZ box 400x300.JPG [ 17.97 KiB | Megtekintve 55289 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.11. 16:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
5W DHD pp végcsöves.

Milyen erősítőt kell elé? És az "érdekességen" kívül mire használható?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.11. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Bármilyen hifi erősítőről üzemelhet a DHD pp. /Az igazi cső fanok az erősítő végén DH csövet szeretnének hallani és látni./


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.11. 20:55 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
Bármilyen hifi erősítőről üzemelhet a DHD pp. /Az igazi cső fanok az erősítő végén DH csövet szeretnének hallani és látni./

Várom a véleményüket, beszámolóikat! :D
De gondolom, hogy a hatásfok ne legyen a béka segge alatt, ezért legalább egy AB/B, vagy egy D-osztályúval célszerű meghajtani...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 09:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
DHD végcsöves,tranzisztoros meghajtással.


Csatolmányok:
5W DHD  végcsöves  foto  2x5C3SZ   box  tranz megh  400x300.JPG
5W DHD végcsöves foto 2x5C3SZ box tranz megh 400x300.JPG [ 17.18 KiB | Megtekintve 55191 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 10:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Pár hónapja, én is megdicsértem ezt a teljesítmény diódát. Itt: http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=117&t=104&start=600#p40064
Amit írt kd is, hogy a transzferkarakterisztika,vagyis a végeredmény amit majd hallunk az tényleg módosulni fog a cső közbeiktatásával ez így igaz, de...
"A játék a felharmonikusokkal" című kaland, épp ugyanúgy végbemegy hangilag akkor is, ha ezt a csövet helyén alkalmazzunk, vagyis egyenirányítóként egy csöves erősítő nagy jelű feszültségerősítő fokozatában/fokozataiban, + netán egyet külön a végcsövek számára, ha műszakilag van rá lehetőség.
Aztán jöhet a játék következő folyamata, a teljesítmény diódák cserélgetésével.. Teljesen más-más hangot kapunk mindegyik csővel, rendszerbe hangolható
lehetne, mert lehet, hogy pl a nagy jelű fesz erősító fokozottban egy indirekt, a teljesítménycsőnél (trióda, pentóda ..) meg a direkt fűtésű lesz a nyerő.

Ez a jellegű játék annyival előnyösebb, hogy nincs teljesítmény redundancia, és nem kell egy külön végfok sem a meghajtásához...
Vélhetőleg, ezért alkalmazzák a teljesítmény diódákat inkább egyenirányításra, nem pedig, egy aktív áteresztő elemként úgymond.

Ui: Egyébként én több diódát is kipróbáltam áteresztőopcióba.., nem csak triódákat ill pentódákat, és azt leszámítva, hogy 1-2V körüli maradékfesz esett diódán, több előnye nem is volt,mert nálam marha érdes hangzást váltott ki..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 12:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Én szívesen kipróbálnék egy ilyet, nagyon semleges hangú D-osztályú után kötve. Van erre lehetőség Bp-en?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 12:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Péter írta:
Én szívesen kipróbálnék egy ilyet, nagyon semleges hangú D-osztályú után kötve. Van erre lehetőség Bp-en?

Na! Talán meglesz "a puding próbája"...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 23:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Péter írta:
Én szívesen kipróbálnék egy ilyet, nagyon semleges hangú D-osztályú után kötve. Van erre lehetőség Bp-en?


Így lenne célszerű megfülelni !!! Jó ötlet!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 23:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Hozzászólás témája: Re: Közvetlen fűtésű diódák (DHD) alkalmazása végcsőként. Hozzászólás az előzmény idézésével
Péter írta:
Én szívesen kipróbálnék egy ilyet, nagyon semleges hangú D-osztályú után kötve. Van erre lehetőség Bp-en?

Így lenne célszerű megfülelni !!! Jó ötlet!


Hát elég hosszú vajúdás után született meg a logikus megoldás. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.14. 11:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az első változat jelenleg kipróbáláson, ezt követően meghallgatható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.01.14. 12:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Remek, kérnék akkor egy értesítést. Saját rendszeremben szeretném meghallgatni, letéti díj ellenében vagy tulajdonossal együtt. Esetleg 1-2 ember még befér.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség