audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.02. 15:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Kalandozás az anyacég hazai fiókjával

Tisztelt Kollégák!

Csak pár szóban. Ettől a neves angol cégtől lehet a hazai fiókja segítségével rendelni, tettem már meg régebben, hívjuk Barnell-nek...vagy ilyesmi, azt se érdemlik, hogy rendesen írjam a nevüket.
Kellett volna egy kis elkóból 50 db, semmiség, a következő héten már lehet is beépíteni, szállítással 5ezer alatt, gyerünk. Az angliai árlista elő, kiválaszt és meg is van. Jön a mail, ennyit és ide utalj és halidéj.

Megtörtént, jön az üzi, minden OK, várható a cucc - kapaszkodni tessék - másfél hónap múltán.
Udvariasan megírtam, addigra néhány világvége és némi galaxisok átalakulása várható, kérném a pénztet vissza. Sajnálattal értesítenek, tehát a rendelést töröltük. Majdnem elfelejtettem az egészet, pár hét után(!) kérdem a fiam, a pénz visszajött természetesen, igaz? (ő fizette, neki kellett volna) Egy fenét, semmi.
Erre érdeklődésemre küldenek egy angol nyelvű adatlapot, amit ki kell tölteni és máris valamikor visszajön a pénz, csak semmi konkrétum. Vagyis ezt maguktól nem is küldték volna el(?), baba...

Konklúzió:
• Ha nem kérem vissza, a pénzem ott rohad a világvégéig és még 3 nap.
• Az angol nyelvű adatlaphoz: A magyar Ft-ot kegyesen elfogadjuk, de magyarul nem írunk, vedd már magad észre - jön le nekem.
• Vagyis továbbá, ha önhibámon kívül cselekvőképtelen lennék, lettem volna, a pénzem ott sanyarog, mint fent írtam.
• Olyan banki adatokat - SWIFT, IBAN számokat kérnek, ami nyilván az átutaláskor megjelent nekik, de tőlem még egyszer szeretnék tudni, bizonyára kellemesen borzongató újra és újra olvasni. A számlaszám, név, bank neve nem elég. (mit képzelünk mi...?) A rendelés minden adatát egyébként feltüntettük, de az összes(!) ezen adatok a mail váltásokban olvashatók!

Persze ilyenkor a türelmes Vevőben óhatatlanul felmerül: Hogy mennétek el abba a jó... stb., mintegy fél oldalon, hogy oldódjék a feszültség az emberben.
Azt csak mellékesen említem, hogy az a minőségi DMM, ami másutt netto 126ezer, az náluk - szanaxot bevenni 3-ra! - harmadmillió Ft! Plusz ÁFA, szállítás...

A főtémához: Nem, nem egy szatócsbolt, ott ezeknél sokkal emberségesebben bánnak - Nem tudjuk, adni, nem kéred a holmit, tessék a pénzt, visszaadjuk, küldjük, ahonnét jött. Nem az a párezer ficcs, hanem amilyen magasról tesznek a vevőre, az, az a nem semmi. Az ügylet elkezdődött 2015.április elején és még mindig nincsen vége! Istenem, ábrándoztam sokat egy jó kis perről egy minimális, jelképes 1milliós nem vagyoni kár követelésemről...Mert nem a pénz miatt, csak hátha tanulnának, hogyan is kell(ene) tisztességesen bánni az Ügyféllel. Ezt a sunyiságot, alultájékoztatást, itthoni, egyetlen cégnél sem tapasztaltam. De bizonyára így szól a mese és a protokoll náluk.
Barnell a világcég, phöjj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.02. 15:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Próbáld meg a Farnellt, hátha ott nagyobb szerencséd lesz... :lol:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.02. 15:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Toto írta:
Próbáld meg a Farnellt, hátha ott nagyobb szerencséd lesz... :lol:

Köszi tesó... :)
Többek közt ezen ügyletek, ilyenek miatt voltam egy hetet a festői, gyulai stroke bennlakásosban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.02. 22:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Sok év óta, sok ezer tételt rendeltem tőlük, semmi probléma nem volt. Még művészeti eseményt is támogattak, amihez segítségüket kértem.

A valoságunkat magunk teremtjük.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.03. 07:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Idézet:
A valoságunkat magunk teremtjük.

Van benne igazság. Úgy kezdődött, hogy rendeltem tőlük, hiba volt, én bűnöm.

Ühüm...
Tehát még egyszer, világosabban:
Nem értesítettek, hogy a rendelt árut kb. 45 nap múlva hozzák be. Ez csak az utalás után derült ki!
Nem ajánlottak másik 8-ból kb., amit azonnal küldhettek volna - vagyis anyag és kereskedelmi ismeret zéró ebben az esetben.
Nem értesítettek a megrendelés visszamondása esetén, hogy egy külön nyomtatványon kell visszaigényelni a pénzt! Nem furcsa? Mihez vagytok szokva, bizonyára én vagyok naiv? Ha ezt nem kérem, kb. még 50 évig ott nézegetik a pénzemet a számlájukon? Kértem az egyszerűsítés kedvéért, akkor küldjenek bármit, macskaalom, sósperec, tudjuk le, fizettem és küldjenek amit találnak - nem és nem, ott az űrlap, ezt és nem mást...
Angol nyelvű az adatlap, ami olyan adatokat kér tőlem, ami mind megvan nekik is. Én magyar Ft-al fizettem, magyar ügyintézőkön keresztül, miért nincs ez magyarul?!
A kért adatok egy része nekem kínai - vessetek a mókusok elé - de SWIFT, IBAN egy pénzügyekkel foglalkozó ügyintéző ezt a bank neve, számlaszám tudásával 10 mp alatt deríti ki. Ezt onnét tudom, miután nagy nehezen rájöttem, mi ez és hol található, kalkulálható, hogy ennyi lett volna! A beígért segítségem helyett ezzel sz...attak hónapokig. Ugyanis én kötöttem az ebet, hogy minden adatuk megvan, amit tőlem kérnek, intézzék! Amerikában ilyenért 10 ügyvéd jeletkezne a cég perelésére ajánlkozva - kb.

Innétől, hogy velem, vagy bárkivel előtte igen rendesek, segítők voltak - rendeltem már tőlük előtte, minden rendben volt - rohadtul nem érdekes.
Dramatizáció:
Ennyi erővel felhozhatjuk, legbiztonságosabb utazás a repülés - kár, hogy akik leestek, nem tudnak erről véleményt mondani.
Vagy: Azt írta Karinthy valamikor: Mai hír - a nyugati fronton nem történt esemény, ma csak egyetlen katona halt meg.
- Képzelem - írta erre - hogy az a katona hogy örülhetett, hogy ma csak ő halt meg egyedül.
Na kb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.03. 13:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
De azért felszallunk a repülőre, a katonak meg... vigasztalhatatlanok. Nyilván Te nem fogsz tőlük rendelni, én igen, nekem is megvan ahonnan nem, ilyen cudar a világ. Sajnálom, hogy így jártál.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.03. 15:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nekem csak pozitív tapasztalatom van. Akkor is külön felhívtak, ha a 3 helyett 5 napot kellett volna várni valamire, igényt tartok e a rendelésre ilyen feltételek mellett? Stb, szóval csak pozitív. Egyedül az áraik brutálisak...

Amúgy az ilyen külön fika témák ha lehet, ne szaporodjanak el. Ez is mehetett volna az offba, minek ennek külön téma? Ha mindenki leírná a napi sérelmeit ide külön témába, lenne itt 1000 oldal csak a külön témákból... Van már itt pár ilyen, nem csak ez, lassan ritkítani kéne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.03. 17:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Mi is többször rendeltünk,soha nem volt probléma !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.11. 20:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Sokszor rendeltem tőlük, többnyire minden rendben volt kivéve egy szállítmányt.
Volt többek között egy tétel ami 5db teljesítmény tranzisztort takart.
Ez nem volt a csomagban helyette küldtek 1 csomag (100db) Ledet.
Sok levélírás kb. 1-1,5 hónap adminisztratív huzavona után megkaptam az 5db tranzisztoromat és eltekintettek attól, hogy visszaküldjem a kb 600Ft értékű ledeket. (Egyébként nagy királyság lett volna saját költségemen UK-ba bármit is küldeni amit ők basztak el)
Ettől függetlenül bármikor rendelek tőlük, bár kezdek átszokni a Mouserhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.11. 20:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Sajnos az nem jött át, vagy nem jól fogalmaztam, de az írásom figyelem felhívásnak szántam. Amikor volt, amit kértem, sima ügy volt.
Ezeket kár is hangoztatni, arra a pár dologra szerettem volna felhívni a figyelmet:
Nem szóltak előre, hogy 45 nap múlva várható a szállítás.
Nincs automatikus pénzvisszatérítés.
Nem közölték, nekem kellett kideríteni, hogy kérjek egy visszaigénylő nyomtatványt, ami angol nyelvű adatlap.
A legutolsó kérésük az volt, hogy a banki bizonylatot küldjem, amin fizettünk.
Elküldtem. Egy hete nem válaszolnak az érdeklődésemre.
Mindenkitől elnézést, akinek mindig sima ügyletei vannak, nem vagyok arra kíváncsi, elhiszem bizonygatás nélkül is.
Ez év április közepén elutalva lett a pénz és most szeptember közepe van lassan.
Innétől kezdve szépek lehetnek, de jónak nem tudom mondani.
Nálam szakmai és kereskedelmi ismeretekből a pincebéka feneke alatt vannak.
Még annyit, ha gond ez a jelzés, nyugodtan lehet törölni, semmi baj, mások figyelmét szerettem volna felhívni a lehetőségre mindössze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vásárlás a Barnelltől
HozzászólásElküldve: 2015.09.11. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én mondtam: Hifi Collective.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség