audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 10:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Erről szó sincs. Csak ez a naim topic ami kicsitt off-olódik. Itt erősítő építésről kell szólni és nem annyira rendszer installálásról. Erröl valahol máshol lehetne írni. Nyithatnál egy ilyen topicot, megoszthatnád egy-két gyakorlati tapasztalatodat.
:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 10:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Már ott elbukik a dolog, hogy milyen kábellel kötöd be a panelre a hátlapon elhelyezett csatlakozót....

Lényegében ugyanarról beszélünk... de akkor miről "vitatkozunk"? Középkategóriától felfelé minden apró részletnek komoly jelentősége lehet, a vill. fogyasztásmérő fajtájától kezdve. (Lehet rajta röhögni, de előre szólok, nem lesz jó móka, amikor digitálisra cserélik, és nincs kiskapus visszaút.)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 10:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Itt erősítő építésről kell szólni és nem annyira rendszer installálásról. :P

Azt vallom, hogy ha "koppintani" szeretnénk valamit, akkor a konstruktőr filozófiájának megértésénél célszerű kezdeni -> szvsz éppen itt a legkevésbé offtopik mondjuk az előfok fontosságáról beszélni.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bta írta:
shany írta:
bta írta:
... jól összerakott, jól installált rendszerben, ahol a gyári erősítő rendesen ki tudta magát futni, ...

Hogy nézne ki egy ilyen rendszer?

Nincs tuti recept... csak példákat lehet rá mondani. A Shortone "kis" rendszere szerintem ilyen volt anno. Kizárólag Naim kütyükből is lehet rossz rendszert összerakni - erősítő szempontból megközelítve pl. a Nait 3 eléggé válogatós.

Én úgy gondolom, hogy ha egy készülék képességeit akarjuk megtudni, akkor a lehető legjobb, legnagyobb felbontású, legrészletezőbb, legnagyobb dinamikaátfogású, széles sávú lehallgatórendszerre van szükség és nem olyanra, amely az adott részegységgel "jól szól".


( Ha alacsony felbontású, pontatlan a műszerünk, akkor nem várhatunk érdemleges eredményt meg akkor sem, ha csupán összehasonlítunk két hasonlót. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 13:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
Hozzászólásaidból mindíg a művelt alkoholista kép ugrik be.

Nem tudom, mit értesz "művelt alkoholistán", de ha a blog ugrik be, akkor azt kell mondjam, az esetemben látványosan csődött mondott a hozzászólások mögött lévő személy "hibáinak" feltérképezésére irányuló próbálkozásod. (Amit egyébként sem kellene erőltetni. A legjobb szándék ellenére is csúnyán meg tudja mérgezni a légkört.)

Szó sincs mérgezésről, csak nem lenne kívánatos az a fajta légkör és hangulat mint ami körüllengi az indexes topikot. Másrészt igen nagy magabiztosságal szoktál hozzászólni a témákhoz, ahogy látom-olvasom. Halussal egyetértve szerintem is kívánatos lenne egy csináld magad fórumon inkább a saját építésű készülékeket először bemutatni, nem kell annyira félni a megmérettetéstől.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 15:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
nem lenne kívánatos az a fajta légkör és hangulat mint ami körüllengi az indexes topikot. Másrészt igen nagy magabiztosságal szoktál hozzászólni a témákhoz, ahogy látom-olvasom.

A zindexes topiktalin ugye nincs problémád a légkörrel? Ha nagyon sarkítani akarnék, nekem volt, pl. hallottam hátad mögött elkövetett keresetlen beszólást az egykori demócuccod hangminőségéről, olyasvalakitől, akiről nem feltételeztem volna. Dehát nem akarok sarkítani, néhány furcsa dolog miatt nem húznék le egy alapvetően jó emberekből álló társaságot. Nem komálom az efféle köntörfalazást, akkor már inkább jöjjön az őszinte böszmeség, miszerint "értéktelenek" a hozzászólásaim :lol: Számomra az ő itteni tevékenysége értéktelen - és akkor mi van? Mire való egyéni szoc. problémákkal terhelni a fórumot? Ha nem jó a hangulatod, és a hifid sem segít, hajts fel egy kupica pálinkát;)

DHT írta:
Halussal egyetértve szerintem is kívánatos lenne egy csináld magad fórumon inkább a saját építésű készülékeket először bemutatni, nem kell annyira félni a megmérettetéstől.

Érdekes hogy pont te jössz ezzel, csakhát az a bibi, hogy tökéletesen emlékszem, amikor egy bizonyos 'DHT' nick elődje hogyan tagadta meg a kapcsolási rajz ismertetését az érdeklődőktől...

Megmérettetés? Milyen szempontok alapján? A zsüri elnöke személyesen te lennél, vagy dys-cus hawer? Lássuk be, marhára nem mindegy... :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 16:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
Én úgy gondolom, hogy ha egy készülék képességeit akarjuk megtudni, akkor a lehető legjobb, legnagyobb felbontású, legrészletezőbb, legnagyobb dinamikaátfogású, széles sávú lehallgatórendszerre van szükség és nem olyanra, amely az adott részegységgel "jól szól".

Röviden: elméletileg tökéletesen igazad van, csakhát más az elmélet, és más a praxis. Nem ritkaság, hogy ugyanabban a kategóriában a rendszerfüggőbb komponensek kombinációja szól jobban.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 17:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
nem lenne kívánatos az a fajta légkör és hangulat mint ami körüllengi az indexes topikot. Másrészt igen nagy magabiztosságal szoktál hozzászólni a témákhoz, ahogy látom-olvasom.

A zindexes topiktalin ugye nincs problémád a légkörrel? Ha nagyon sarkítani akarnék, nekem volt, pl. hallottam hátad mögött elkövetett keresetlen beszólást az egykori demócuccod hangminőségéről, olyasvalakitől, akiről nem feltételeztem volna. Dehát nem akarok sarkítani, néhány furcsa dolog miatt nem húznék le egy alapvetően jó emberekből álló társaságot. Nem komálom az efféle köntörfalazást, akkor már inkább jöjjön az őszinte böszmeség, miszerint "értéktelenek" a hozzászólásaim :lol: Számomra az ő itteni tevékenysége értéktelen - és akkor mi van? Mire való egyéni szoc. problémákkal terhelni a fórumot? Ha nem jó a hangulatod, és a hifid sem segít, hajts fel egy kupica pálinkát;)

DHT írta:
Halussal egyetértve szerintem is kívánatos lenne egy csináld magad fórumon inkább a saját építésű készülékeket először bemutatni, nem kell annyira félni a megmérettetéstől.

Érdekes hogy pont te jössz ezzel, csakhát az a bibi, hogy tökéletesen emlékszem, amikor egy bizonyos 'DHT' nick elődje hogyan tagadta meg a kapcsolási rajz ismertetését az érdeklődőktől...

Megmérettetés? Milyen szempontok alapján? A zsüri elnöke személyesen te lennél, vagy dys-cus hawer? Lássuk be, marhára nem mindegy... :lol:

Lássuk be hogy részedről csak csalán verdesés megy... Nincs zsűri csak a fórum közösség, persze lehet így is kitérni álandóan csak egy idő után nem elegáns és persze hiteltelen is.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 17:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
bta írta:
shany írta:
Én úgy gondolom, hogy ha egy készülék képességeit akarjuk megtudni, akkor a lehető legjobb, legnagyobb felbontású, legrészletezőbb, legnagyobb dinamikaátfogású, széles sávú lehallgatórendszerre van szükség és nem olyanra, amely az adott részegységgel "jól szól".

Röviden: elméletileg tökéletesen igazad van, csakhát más az elmélet, és más a praxis. Nem ritkaság, hogy ugyanabban a kategóriában a rendszerfüggőbb komponensek kombinációja szól jobban.
Az, hogy "jól szól" egy összehangolt rendszer, az nem jelenti, hogy a komponensek ténylegesen azonos szintűek. Hiába a szinergia, van egy elérhető maximum, amelyet mégicsak a leggyengébb láncszem határoz meg.
Ha a lánc egy komponense akár klasszisokkal magasabb szintű mint a többi, akkor ez nem fog kiderülni ebben a "jól szóló" összeállításban.

Eredetileg erősítőről volt szó. Ha pl. nincs mögötte egy olyan hangsugárzó, amely képes az erősítő kimeneti jelének jelentékeny részét megmutatni, akkor, csak kreálunk egy nekünk tetsző hangképet, amelyhez történetesen az adott erősítő ad egy hatékony megoldást.
Mi köze van ennek az erősítő tényleges képességeihez? Valamennyit esetleg megmutat belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 18:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
...

Hiába citálunk méréstechnikai példákat (ellenpéldát, a mérőlánc "leggyengébb láncszemének" zajszintjénél, torzításánál nagyságrenddel pontosabb vizsgálatra alkalmas összeállítást is lehetne), nem leszünk tudományosabbak. A legfontosabb kérdéseket mindig szubjektív alapon döntjük el! Tudná valaki definiálni -akármilyen elvont formában- a klassziskülönbséget erősítő <> hangsugárzó viszonylatában? Hogyan jöhet át a százszor, ezerszer magasabb torzítású hangsugárzón az erősítő saját karaktere? És néha nem egyszerűen átjön, hanem valósággal a képünkbe ordít. A modellben melyik 2 láncszem közé kell rajzolni a teljesítményerősítő 230V-os kábelét? :D

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 19:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Én most kizárólag a hallottak alapján, szubjektív minősítésről írtam...
Abból, hogy érzékelek valamit, jellemezni tudom a tapasztalataim, meg tudom fogalmazni, még nem következik, hogy a jelenséget teljes egészében, intenzitásában, komplexitásában "befogtam".
Egy részét, talán csak kis részét....amennyit a berendezésem enged, és nem többet. ( és persze a hallásom/érzékelésem, de ez más kérdés ).

Ebből aztán azt a következtetést levonni, hogy gyengébb láncszemekkel is ugyanúgy, ugyanazt kapjuk ? Persze, le lehet 8-)

Úgy tűnik, merőben mások a tapasztalataink ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 20:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Lássuk be hogy részedről csak csalán verdesés megy... Nincs zsűri csak a fórum közösség, persze lehet így is kitérni álandóan csak egy idő után nem elegáns és persze hiteltelen is.

Nem elegáns?! A farokméregető személyeskedésed mennyire elegáns? Mennyire méltó a finomlelkű komolyzene-baráthoz? Régi fórumra még raktam fel saját rajzokat, csöves építéssel kapcsolatos szakmai jellegű kérdések tucatjaira válaszoltam, segítettem elgányolt erősítő helyrepofozásában, rámutatva a problémás fokozatra. A végeredményt büszkén töltötte fel valamelyik csöves oldalra. És milyen érdekes az élet, 2 évvel később, amikor valamelyik mérésessel kapcsolatos kérdésem nem tetszett neki az AVX-en, ő is ezzel a hitelesség-bullshittel jött. Hogy én bizonyára csak kötexem, szerinte nem csinálok semmit, bezzeg Ő, aki mindenféle "méréseket" publikál! Na mondom, a felvett frekimenet kontra akusztikus valóság viszonyának , a kiértékelés esetleges tévedéseinek megbeszéléséhez nem gyakorlat kell, hanem méréselméleti tudás. Elkezdett hisztizni Bélának, hogy vagy engem töröl a totyikjából, vagy ő megy el... szerinted mit kellett volna tennem, diplomát mutogatni?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 20:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
Ebből aztán azt a következtetést levonni, hogy gyengébb láncszemekkel is ugyanúgy, ugyanazt kapjuk

Sehol nem vontam le azt a következtetést, én csak kérdeztem :)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 21:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Milyen farokméregetésről beszélsz pont te?! Picit nézz magadba, azért arra kíváncsi vagyok hogy a hoszú kihagyás után mi szél hozott vissza?
Soha nem voltam finomlelkű, és most sem vagyok az.;-) A régi fórum már rég elsüllyedt az internet bugyraiba.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 21:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
Ha pl. nincs mögötte egy olyan hangsugárzó, amely képes az erősítő kimeneti jelének jelentékeny részét megmutatni, akkor, csak kreálunk egy nekünk tetsző hangképet, amelyhez történetesen az adott erősítő ad egy hatékony megoldást.
Mi köze van ennek az erősítő tényleges képességeihez? Valamennyit esetleg megmutat belőle.

Mit értesz azon, hogy megmutatja / nem mutatja meg? Minden hifista "neki tetsző hangképet kreál", amikor a riget installálja. Ahogyan a készülékeket összeválogatja, cserélgeti az addigi benyomásainak, tapasztalatainak, elméleteinek, elképzeléseinek megfelelően. Ahogyan a diyer az erősítőjét "hangolgatja"...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
azért arra kíváncsi vagyok hogy a hoszú kihagyás után mi szél hozott vissza?

Ezt sajnos elkúrtad, tőlem nem fogod megtudni. És soha nem fogod megérteni, ha a rosszindulatú feltételezéseidből indulsz ki. Miért kell neked magyarázkodnom a kihagyás okáról? Mi vagy te, Bors újság, hogy a magánéletemben kutakodsz? :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 21:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
DHT írta:
azért arra kíváncsi vagyok hogy a hoszú kihagyás után mi szél hozott vissza?

Ezt sajnos elkúrtad, tőlem nem fogod megtudni. És soha nem fogod megérteni, ha a rosszindulatú feltételezéseidből indulsz ki. Miért kell neked magyarázkodnom a kihagyás okáról? Mi vagy te, Bors újság, hogy a magánéletemben kutakodsz? :lol:

Ja,hogy te inkább monománozni szeretsz egy közösségi fórumon?! De mit is várhatna tőled az ember?!
Ha már ide is írogatsz legalább az indexes stílusodat ne hozd át ha kérhetném, itt amint láthatod nem az obszcén kommunikációs stílus a menő.
Jó éjt.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 21:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
rotring05 írta:
az egykori kisgazda párt,vagyis a vélemény különbségek miatt annyi felé szakadt ahány tagja volt

Annyit hadd pontosítsak, hogy a véleménykülönbségek túldimenzionálása és a szakadás már következmény. A kiváltó ok konkrétan hozzá köthető:
https://hungarynews.files.wordpress.com/2013/07/orbanpipas.jpg
Egyébként tudtátok, hogy az idén elhunyt Torgyán zenei gimnáziumba járt és közben elvégezte a Zeneakadémia hegedű tanszakát?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 22:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Ja, értem. Itt most csak a kisgazdapártról van szó. (Orbán hatása)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 22:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Annyit hadd pontosítsak, hogy a véleménykülönbségek túldimenzionálása és a szakadás már következmény. A kiváltó ok konkrétan hozzá köthető:
https://hungarynews.files.wordpress.com ... npipas.jpg
Egyébként tudtátok, hogy az idén elhunyt Torgyán zenei gimnáziumba járt és közben elvégezte a Zeneakadémia hegedű tanszakát?

Ekkora baromságot :D :D Remélem itt nem jelenik meg a kezdődő kampány..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 22:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
bta írta:
Ezt sajnos elkúrtad, tőlem nem fogod megtudni. És soha nem fogod megérteni, ha a rosszindulatú feltételezéseidből indulsz ki.
DHT írta:
nem az obszcén kommunikációs stílus a menő.

Mekkora kirájság, amikor a hitelességügyi főeladó a stilisztikát is marhára érti... :P :P

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 22:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Remélem itt nem jelenik meg a kezdődő kampány..

Ugyan már, kit érdekenek ezek a mellébeszélős, gyügyögős rablóbandák?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.14. 00:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
bta írta:
FordPrefect írta:
Remélem itt nem jelenik meg a kezdődő kampány..

Ugyan már, kit érdekenek ezek a mellébeszélős, gyügyögős rablóbandák?


Pl engem roppant módon érdekel. Ugyanis ezek határozzák meg, hogy mennyi marad a vállalattal megállapodott béremből, ami valóban hozzám kerül, azt mire költhetem, mikor mehetek nyugdíjba, mennyi lesz a nyugdíjam, megérem-e? Az életem kismillió területét azoknak a rablóbandáknak a harcainak a kimenetei határozzák meg. Talán ha egy fa odvában vagy egy barlangban laknék, és makkgyűjtésből tartanám fenn magam, akkor kisebb lenne a társadalom hatása az életemre, de akkor se lenne zéró. Áttételesen tehát igenis van ezen dolgoknak befolyása arra, hogy megvehetem-e a vágyott alkatrészeket, készülékeket, milyen zenét hallgathatok. Nincs igazam?
Sőt még az is begyűrűzik ide, hogy mennyire feszültek a kollégák, milyen vehemenciával esnek egymás torkának véleménykülönbség esetén. Csak hogy a topik témájánál maradjunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.10.14. 09:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
Áttételesen tehát igenis van ezen dolgoknak befolyása arra, hogy megvehetem-e a vágyott alkatrészeket, készülékeket, milyen zenét hallgathatok. Nincs igazam?

Hogy a fenébe ne lenne befolyása? A probléma rendszerszintű: a tényleges hatalom, amely nem tévesztendő össze a parlamenti színházzal, mára gyakorlatilag irányítása alá vonta a visszacsatolást, és így a meghatározó folyamatokat nem tudjuk érdemben befolyásolni. A "népfelség" illúzióját is csak az egyre hatásosabb eszközökkel manipulált, megvezetett tömeg tartja életben.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.14. 10:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A kissé viharos tegnapi nap után a kedélyek megnyugvását segítendő a topik egy napig zárva.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 00:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Helló! Mivel személyesen támadva érzem magam / 2017. 05. 1./,ezért lukinak tudni kellene, hogy a szkóppal pontonkénti mérés elfogadott dolog,de neki erről fogalma sincs, ezért inkább nézzen utána! A ga2 korábbi szakszerűtlen válaszaiból az látszik,hogy inkább nem rám ,hanem inkább rá vonatkozik,hogy " alapvető dolgokat nem tud " M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 00:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Láttam "odaát" (is) beütött az "ajtóizmus" szokásosnál is durvább formája, lehet kezelni kéne..
KD mester írta:
Cak vigyázz ezzel az ufozással, mert jönnek érted kettes létrán. :twisted:

https://en.wikipedia.org/wiki/Projective_identification

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.09. 21:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
A nyákokat vasalós technikával csináltam,Samsung ML 2160 nyomtatóval,de ez most elromlott,a szerviz annyiért szerelné meg amennyi egy új nyomtató. Ha lenne valakinek olyan példánya aminek jó még a fixáló része,megvenném.
Ha új nyomtatót kell vegyek ti mit ajánlanátok,ti mivel nyomtattok.
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.10. 19:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Mit mondtak mi baja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.10. 22:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Az egész fixálót ki akarják cserélni 20.000Ft ért.
A HQ nál találtam 12ezerért:
https://hqelektronika.hu/termekek/w3-jc ... seg--fuser
Amikor feltekerte a papírt, és kiszabadítottam a termisztor része össze gyűrődött,valószínűleg megszakadt, megkarcolta a teflon hengert.
Találtam ezeket is ,lehet elég lenne csak ezt a két alkatrészt kicserélni.
https://hqelektronika.hu/termekek/w3-jc ... flonhenger
http://nado.kiev.ua/zapchacti/uzly_zakrepleniya/87038
Jól gondolom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.11.11. 06:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
bta írta:
DHT írta:
Lássuk be hogy részedről csak csalán verdesés megy... Nincs zsűri csak a fórum közösség, persze lehet így is kitérni álandóan csak egy idő után nem elegáns és persze hiteltelen is.

Nem elegáns?! A farokméregető személyeskedésed mennyire elegáns? Mennyire méltó a finomlelkű komolyzene-baráthoz? Régi fórumra még raktam fel saját rajzokat, csöves építéssel kapcsolatos szakmai jellegű kérdések tucatjaira válaszoltam, segítettem elgányolt erősítő helyrepofozásában, rámutatva a problémás fokozatra. A végeredményt büszkén töltötte fel valamelyik csöves oldalra. És milyen érdekes az élet, 2 évvel később, amikor valamelyik mérésessel kapcsolatos kérdésem nem tetszett neki az AVX-en, ő is ezzel a hitelesség-bullshittel jött. Hogy én bizonyára csak kötexem, szerinte nem csinálok semmit, bezzeg Ő, aki mindenféle "méréseket" publikál! Na mondom, a felvett frekimenet kontra akusztikus valóság viszonyának , a kiértékelés esetleges tévedéseinek megbeszéléséhez nem gyakorlat kell, hanem méréselméleti tudás. Elkezdett hisztizni Bélának, hogy vagy engem töröl a totyikjából, vagy ő megy el... szerinted mit kellett volna tennem, diplomát mutogatni?


Hello! Itt sokan elfelejtették ez egy barkács lap. Itt mindenki látja, hogy szinte az állandó gáncsoskodás a trendi. Ennek megszüntetésére egy csak mód van : A Blog tér. Ebben nem tudna senki se a zavarosban halászni. Ezért kellene az egész lap lényegét újra gondolni, amíg még nem késő. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.11. 11:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mindenhol ez a trendi... Munkahelyeken is. Én például csak azt veszem észre, hogy a közvetlen munkakapcsolatban lévő kollégák már rég nem azok, mint 1 évvel ezelőtt. Se a főnök, sem az őrök, sem a műszakvezető de még a logisztikus sem. Be is vagyok szarva rendesen, szó se róla. Mondjuk igyekszem a munkámra koncentrálni és nem beszólni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.11.11. 14:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
mflogi írta:
.... Ennek megszüntetésére egy csak mód van : A Blog tér. ....


Miért is? Mert egy gazdája van és az azt dob ki akit akar?
A blogtér valóban egy maximálisan demokratikus dolog. Bárki csinálhat egyet, és az látogatja aki akarja, ameddig akarja.
A lehetőség mindenkinek, így neked is adott. Próbáld ki.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.11. 20:29 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
pcsaba írta:
Az egész fixálót ki akarják cserélni 20.000Ft ért.
A HQ nál találtam 12ezerért:
https://hqelektronika.hu/termekek/w3-jc ... seg--fuser
Amikor feltekerte a papírt, és kiszabadítottam a termisztor része össze gyűrődött,valószínűleg megszakadt, megkarcolta a teflon hengert.
Találtam ezeket is ,lehet elég lenne csak ezt a két alkatrészt kicserélni.
https://hqelektronika.hu/termekek/w3-jc ... flonhenger
http://nado.kiev.ua/zapchacti/uzly_zakrepleniya/87038
Jól gondolom?


Sokat segítene ha fel tudnál tenni egy képet a sérült részről.
Általában a teflon henger/fólia szokott elszakadni ezt a legtöbb gyártó nem adja külön csak a fusinggal együtt. (bár az lehet, hogy jó amit linkeltél)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.11. 22:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szerintem jó amit linkelt, az ár is elfogadható, volt hasonló problémám. Katasztrófa, hogy egy új gép árában árulják egy alkatrészét MO-on. (És a fogyasztói társadalmakban.) A még csak félig elhülyített helyeken (pl. Oroszország) még van fellelhető önvédelem, mert még rákényszerülnek. Pl külön is árulnak hőérzékelőt, mint a linken látható. :) Amúgy nekem két fontos (értsd: több mint 100.000HUF pénz kidobása) probléma megoldásánál segített orosz oldalak faék egyszerű megoldása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 10:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Erősen megvan a fórumon a lelkes "kemény-mag". :lol: Aztán most válaszold meg egyenként azt a sok baromságot, amit egyesek kitalálnak ellened... ááá... válaszolja már a ...om.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 13:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Erősen megvan a fórumon a lelkes "kemény-mag". :lol: Aztán most válaszold meg egyenként azt a sok baromságot, amit egyesek kitalálnak ellened... ááá... válaszolja már a ...om.

Most ez csak nyavalygás, vagy tényleg nem tetszik valami? :evil:
Ha nem tetszik egy HSZ, akkor indokkal jelezd!
Azonban nem ártana a saját HSZ-eidet is úgy formálni, hogy azok ne a Világmegváltó DAC Professzor szájából legyenek lazán kirántva...
Sokkal könnyebb lenne neked is, ha elfogadnád, hogy amit csinálsz az semmi más, mint egy különc diyer szárnypróbálgatásai! :mrgreen: Még akkor is ha a végén majd igazad lesz! 8-)
...és még koránt sem örök érvényű, mindenre kiterjedő és használható tudásanyag olykor amit leírsz csak ábrándozás, hisz el sem készült, még te sem HALLOTTAD...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.19. 13:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem vagyok világmegváltó DAC professzor, de képzeld, elég sok DAC-ot meghallgattam már, és lehet róluk véleményem.
Meg építettem többet is, amelyek szólnak is!
Idézet:
még te sem HALLOTTAD...

Mármint mit? Érdekelne, mit nem hallottam? :twisted: :lol:
Ja, hogy a 3 hangszórót egyszerre, jól összeváltva? Az igaz. Úgy még nem hallottam szólni.
Viszont az R534-es erősítőt a bevált emitter ellenállásokkal, illetve a DAC-ot hallom szólni. Igaz, hogy digitális és IV részlegen lesz némi módosítás, esetleg javítás, meg talán a buffer környékén is, de így is elégedett vagyok az eredménnyel.
Csak kisebb hibákat kell kijavítani, azt jó lesz az is.

Én nem a beszólásokon vagyok kiakadva, hanem a baromságokon. Pl. savanyú a szőlő, mert nem állítok ki.
Vagy azért használom a régi multibites DAC-ot, mert diétán vagyok... Vagy baromság, hülyeség, ha a kondenzátornak semleges hangja van, vagy valami hasonló... tehát ilyenek.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.24. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak szólok, hogy a TME-nél óriási akciók vannak. Csak ma.
Olcsón lehet hűtőbordákat, BYV79E-200 diódákat, ellenállásokat, Vishay BC és Panasonic kondikat venni!

Persze én már megvettem, amit kellett -egyelőre-, de rengeteget spóroltam volna, ha ma rendeltem volna meg.
Feltéve, ha készleten is lett volna mondjuk az a hűtőborda típus, amit előbb megvettem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.28. 22:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Nincsen már B100-as topic vagy mi?

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.28. 23:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
saraha írta:
Üdv.Nincsen már B100-as topic vagy mi?

Dehogynincs:

http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=61&t=1355

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 20:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na rendelek egy (2!) oszcillátort a bocskorostól, amely javítja elvileg a mély-hangot is a mostanihoz képest.
Többieknek pedig küldöm ezt a képet, nagyon nem szabad beszólni, munkahelyen sem egyébként. Mert egyedül maradok, azt nagyon meglátom! Még szerencse, hogy ott mindenki lesz*rja az audiotechnikát... :)


Csatolmányok:
K.png
K.png [ 310.96 KiB | Megtekintve 34453 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 21:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hát .....érdemes volt ide visszanéznem .Komolyan mondom......,szakemberek mondanak akkora baromságokatt,hogy az valami fenomenális....,hihetetlen,hogy a saját baromságát akarja valaki ráerőszakolni a külvilágra...,annyira nevetséges :) :) Viszont ebből is lehet tanulni.....

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 21:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem lesznek tekergetve az áramgenerátorok, ha erre célzol. B100 topic. Megfelelő csatolókondi lesz helyette.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 21:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Nem lesznek tekergetve az áramgenerátorok, ha erre célzol. B100 topic. Megfelelő csatolókondi lesz helyette.


Tévedésben vagy téged nem nevezne szakembernek . esetleg a lelkes amatőr még belefér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 21:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
Tévedésben vagy téged nem nevezne szakembernek . esetleg a lelkes amatőr még belefér.

Így igaz, de vannak itt rajtam kívül még "lelkes amatőrök" egy páran. Bár, lehet, hogy más tekintetben lelkes, de hát ez van.
Nem is akarok szakember lenni. És a jobb szakemberek se legyenek főnökök... (munkahelyi tapasztalat)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Gybalu71 írta:
Tévedésben vagy téged nem nevezne szakembernek . esetleg a lelkes amatőr még belefér.

Így igaz, de vannak itt rajtam kívül még "lelkes amatőrök" egy páran. Bár, lehet, hogy más tekintetben lelkes, de hát ez van.
Nem is akarok szakember lenni. És a jobb szakemberek se legyenek főnökök... (munkahelyi tapasztalat)



Az élet kegyetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 23:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
[quote="saraha"]Hát .....érdemes volt ide visszanéznem .Komolyan mondom......,szakemberek mondanak akkora baromságokatt,hogy az valami fenomenális....,hihetetlen,hogy a saját baromságát akarja valaki ráerőszakolni a külvilágra...,annyira nevetséges :) :) Viszont ebből is lehet tanulni.....[/qu




Na mi van ? Unalmas odaát?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.12.15. 23:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nem erről van szó....Csak már ti sem foglalkoztok annyira a lényeggel....,bárhová csavarodik is az ember,mindig csak az egymás marása megy... .Hihetetlen az,hogy ilyen nagy tudású szakik akik vagytok így viselkedtek.Pedig oly sokat lehetne tőletek tanulni.De kérlek,ne vedd magadra....,vegye magára mindenki aki érzi...

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rotring05 írta:
hifitibi írta:
hogy a helyesírási hibát is javítsák ki
Ha már ezt említed, a "zenehallhatására" sem túl helyes ;)

zenehallgatás
zene hallgatása

Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség