audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.19. 08:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 16:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
tritosine írta:
Kár presztizsharcra vesztegetni az időt, ma Magyarországon igazi tétje csak a rezsiharcnak van , de még az Ibizán időző alkalmi győztesek szemében is felsejlik a múlhatatlan PTSD... Hát megéri?!... :mrgreen:

Az igazság az, hogy mindegyikkel van valami baj. A többség egyébként nem a narancssárgát akarja. Csak mindenki mást. Ezt tudják ám mások is.
A tehetségtelenek, és a naplopók ezt nem tudják kihasználni. Mindenki kiskirálykodni akar, igazából nem is azt akarják, amit hirdetnek.

Ha narancsból kevesebb lenne, adnék +1-et, de így, hogy 2010-ben az "ország jövője" múlik rajta, meg hogy hirtelen okosabbak lettek a haverok, és, hogy elég stabilak, inkább a kisszakálast támogatom, főleg azért, hogy legyen valami +ellensúly, nem azért, mert mindenben egyetértek vele.

DAC-om meg nem szólt szarul, aki mást mond, az ugyanúgy hazudik, mint a nagyok, de az tény, hogy lenne még mit rajta csinálni. Ötletem is van persze, igyekszem majd az alapján megcsinálni. SRC4392-vel voltak gondok, de itthon pont ugyanúgy működik, mint eddig.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 16:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Szerintem nem akkora hiba ha valaki nem nagyon akarja tematizálni a közbeszédet (rezsiharc , stbstb),

az nekem csak annyit mond, hogy kevésbé szenvedélyes, tud élni adódó lehetőségekkel is, kevésbé akar benyomást tenni,

másfelől aki nagyon jó akár rossz benyomást akar tenni annál felmerülhet hogy szélsőségek közt ingázik, netán füstfüggöny alatt szándékozik huncutul tevékenykedni , lehet egy szenvedélyes embertől más nem is telik minthogy elhitessen dolgokat, a jó szó erre felületesség. De a jelen kilátástalan helyzetben stimmelhet akár a felültetősség is, hogy egy kicsit nyelvújítósat játsszak :) .

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 17:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Na meg , szerintem a közbeszéd nem arra van hogy színfalak közé szorítsuk. Normális esetben. :mrgreen:

Kicsit ez a nincsprogram nincsprogramozás is gyanúsan olyan rezsiharc-veterán színfalrendezős dolognak tűnik...

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 21:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3553
Nem szeretnék már ezzel foglalkozni, még egy utolsó reakció:

dys-cus írta:
.... Egyszerűen hihetetlen, hogy valaki nem lehet más véleményen....

Talán meglep ez, de az emberek véleménye bizony gyakran "másféle". Amiért nem keletkezik mégsem konfliktus úton-útfélen az annak köszönhető, hogy a kommunikációban automatikusan jelen van, működik az emberekben egy - jó esetben meglévő - mechanizmus, egy kontroll amely a szocializáció folyamán alakul ki.


pl. eredetileg hosszabb választ írtam az előző hozzászólásomban, és még sok mindent írhattam volna de aztán közbelépett ez a fránya mechanizmus, mivelhogy:
- nem akartalak megbántani
- nem akartam másokat megbántani
- nem akartam másokat bosszantani
- nem akartam a közösség szabályai, szokásai, viselkedésformái, komfortérzete, jó hangulata ellen tenni

A hozzászólásaid jó részébe be van építve egy-egy fricska, odaszúrás, hol az SE-tábornak, hol a félvezetős erősítők építőinek, hol a delta-sigma dacok tulajdonosainak, dómsugárzót használóknak, stb, stb, meg persze az éppen aktuális dyscus-idegen dolgokat dícsérő avagy valamilyen szempontból riválisnak vélt hozzászólóknak.
Már nem is tudod mikor és mit, csak írod ezeket csuklóból, olyan természetességgel mint másnak a levegővétel.

Van olyan fórumozó aki érzékenyebb erre, bosszantja, és van akinél nem éri el az ingerküszöböt.
Mit tesz ilyenkor egy szociálisan fejlett, inteligens ember? Folytatja ugyanúgy, meg méginkább és a többieket hibáztatja?
Hát persze, még szép !


Mi történne, ha elhagyná a kifogásolt elemeket és a véleményét nem mint egyedüli és mekérdőjelezhetetlen tényként tálalná, hanem mint fontolóra veendő alternativa?
Akkor már nem is akarna kötekedni vele senki, mert nem lenne miért? Netalán még szívesen is kérnék a véleményét?
Ez azért elég sz@rul hangzik, meg uncsi is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.09. 18:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Már többen jelezték, hogy csak véletlenül találtak rá erre a kiemelt témára:
viewtopic.php?f=61&t=2870

Újra és újra fontosnak tartom leírni a bejelentkezett felhasználók számára, hogy használják az "Aktív témák" lehetőséget (bal oldalon fent, az utolsó látogatás időpontja alatt)!
Az "Aktív témák"-ra klikkelve, időrendben visszafelé haladva láthatjuk a fórum történéseit. A nap mint nap bejelentkezők így egyetlen HSZ-ről sem maradnak le és a fórum használata lényegesen gördülékenyebbé, az aktualitások pedig átláthatóbbá válnak számukra. ;)
Jó fórumozást!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.10. 21:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Hali,
Javasoljatok legyetek szíves valami jobb kinézetű hálózati kapcsolót nem túl nagy áramra, mert amiket eddig leltem, nem tölt el a gyönyörűség tőlük. Ha lehet, akkor kör furatot igénylőt, mert fúrni jobban szeretek, mint reszelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.10. 22:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1961
C&K 7201


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.10. 22:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2053
Tartózkodási hely: EU
Kaláka. Csináljuk.. 8-)
Helyette ötletelések. Szerintem a fórum a HE alá süllyedt. Tök felesleges fenntartani, az itteni fórumlakók is máshol érzi jobban magukat. :(
De várom a cáfolatokat..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 00:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 817
Tartózkodási hely: ~ Bp.
FordPrefect írta:
Kaláka. Csináljuk.. 8-)
Helyette ötletelések. Szerintem a fórum a HE alá süllyedt. Tök felesleges fenntartani, az itteni fórumlakók is máshol érzi jobban magukat. :(
De várom a cáfolatokat..
Miért baj az ötletelés? :shock:
-Én először ötletelni szoktam egy probléma megoldásánál (lehetőleg minél több szempontból megközelítve, néha akár félig/teljesen lököttnek tűnő megoldást, vagy részletet felvetve) /általában rengeteg féle képpen megoldható minden/
-Utána szoktam ki szelektálni a részben/egészben működésképteleneket
-Majd (még mindig több szálon) részletesebben átgondolni, optimalizálni a működési lehetőségeket, utána gondolni az egyes esetekben felvetődő lehetséges problémáknak
-Ezután jön az egyes klassznak tűnő részek összelegózása egy közös valamivé, ami megoldja a feladatot
-Optimalizálás, egyszerűsítés a költségek, megvalósíthatóság függvényében.
Majd utána megépítés, próba, módosítások, próba...

Szerintem a közös ötletelés is nagyon jó dolog... :)
Felvetődik sok használható, és használhatatlan ötlet. Ember örül, hogy "jé, tényleg, így is meg lehet csinálni!", "ez hogy is működik?", "ez ezért, meg ezért nem túl szerencsés megoldás".
Aki jobban konyít hozzá, az véleményezheti, és segíthet kiválasztani, összeállítani a végleges variációt... Aki meg nem, az felvilágosítást kérhet, hogy mit miért úgy érdemes megoldani...

Aztán, ha már vége az ötletelős időszaknak, akkor kezdődhet az építés. Akkor már az építő a saját izléséhez, lehetőségeihez adaptálja a közös javaslatot... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 06:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
Kaláka. Csináljuk.. 8-)
Helyette ötletelések. Szerintem a fórum a HE alá süllyedt. Tök felesleges fenntartani, az itteni fórumlakók is máshol érzi jobban magukat. :(
De várom a cáfolatokat..


Ha nem érzed itt jól magad, akkor kapj fel egy törölközőt.... Viszlát!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 08:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Barth Ida írta:
Hali,
Javasoljatok legyetek szíves valami jobb kinézetű hálózati kapcsolót nem túl nagy áramra, mert amiket eddig leltem, nem tölt el a gyönyörűség tőlük. Ha lehet, akkor kör furatot igénylőt, mert fúrni jobban szeretek, mint reszelni.


Nyomógombos, billenő, vagy karos?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 12:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Barth Ida írta:
Hali,
Javasoljatok legyetek szíves valami jobb kinézetű hálózati kapcsolót nem túl nagy áramra, mert amiket eddig leltem, nem tölt el a gyönyörűség tőlük. Ha lehet, akkor kör furatot igénylőt, mert fúrni jobban szeretek, mint reszelni.



https://www.arwill.hu/termekek/kapcsolo ... lo-253183/

https://www.arwill.hu/termekek/kapcsolo ... lo-837994/

http://elektro-shop.hu/termek/09085gr-billeno-kapcsolo/

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2053
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ha nem érzed itt jól magad, akkor kapj fel egy törölközőt.... Viszlát!

OK. De légy szíves törölj is a tagok közül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
OK. De légy szíves törölj is a tagok közül.


Az a szabályzatba ütközne, törölköző ide vagy oda...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Köszönöm, ezeket én is megleltem, vagy valami hasonlókat. Igazán mindegy is lenne, hogy billenő, karos, vagy nyomógombos a kapcsoló, csak ne lennének annyira barkács jellegűek. Talán egy fém házas fém nyomógomb lenne a legjobb. De ilyet még véletlenül se találtam. Csak gyári készülékeken látni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2053
Tartózkodási hely: EU
Tudod, jó pár probléma van itt. Mindent túl ideologizáltok. Sznobizmus, gumicsont rágás. Tudásmegosztás nincs, csak csöpögteti a tudást az a néhány személy aki ért még a technikához. Érthető, (szegényes) Mo-i megélhetésüket féltik. Háttérben alkuk, meg plussz 1-2 nyomulós megélhetési. Sok minden neve lehetne a fórumnak, csak éppen nem a mostani. További sok sikeres építést mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Barth Ida írta:
Csak gyári készülékeken látni.


Van, csak nagyon drága:

Kép

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
Tudod, jó pár probléma van itt. Mindent túl ideologizáltok. Sznobizmus, gumicsont rágás. Tudásmegosztás nincs, csak csöpögteti a tudást az a néhány személy aki ért még a technikához. Érthető, (szegényes) Mo-i megélhetésüket féltik. Háttérben alkuk, meg plussz 1-2 nyomulós megélhetési. Sok minden neve lehetne a fórumnak, csak éppen nem a mostani. További sok sikeres építést mindenkinek!


Válaszolok, mielőtt átmegy a beszélgetésünk az OFF-ba:

Ha ilyen jól látod a problémát, akkor miért nem segítesz néhány konstruktív hozzászólással? Beállsz te is valamelyik általad felemlegetett csoportba?
Amiket leírtál az egyébként nem fórumspecifikus. Az említett tulajdonságok a leggyakoribb emberi gyarlóságok, sajnos.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
No, ez már döfi!
A drágaság elég relatív fogalom, egy full vörösréz, lézervágott, marózott, ólomnehéz doboz mellett.
Hol lehet ilyenre szert tenni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Barth Ida írta:
No, ez már döfi!
A drágaság elég relatív fogalom, egy full vörösréz, lézervágott, marózott, ólomnehéz doboz mellett.
Hol lehet ilyenre szert tenni?


Itt:

http://hu.mouser.com/ProductDetail/Schurter/124168211120000/?qs=%2fha2pyFaduh0zx6Da2Alwh18zJz0eF8v5UN3tw6kZbH6L4dRR%2fWXXw%3d%3d

Az ár megtekintése előtt mély levegőt vegyél! A lyukhoz egy 3/4"-os lépcsős fúró ideális.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 20:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
sajti írta:
FordPrefect írta:
Tudod, jó pár probléma van itt. Mindent túl ideologizáltok. Sznobizmus, gumicsont rágás. Tudásmegosztás nincs, csak csöpögteti a tudást az a néhány személy aki ért még a technikához. Érthető, (szegényes) Mo-i megélhetésüket féltik. Háttérben alkuk, meg plussz 1-2 nyomulós megélhetési. Sok minden neve lehetne a fórumnak, csak éppen nem a mostani. További sok sikeres építést mindenkinek!


Válaszolok, mielőtt átmegy a beszélgetésünk az OFF-ba:

Ha ilyen jól látod a problémát, akkor miért nem segítesz néhány konstruktív hozzászólással? Beállsz te is valamelyik általad felemlegetett csoportba?
Amiket leírtál az egyébként nem fórumspecifikus. Az említett tulajdonságok a leggyakoribb emberi gyarlóságok, sajnos.

Sajti

Én is ezen agyaltam, de ma már az interneten nagyon sok hasznos tudás-ismeret is felhalmozódott. Meg szerintem nem kel egy ilyen fórumnak állandóan korszakalkotó ötleteket közvetíteni.
Meg ez már a többedik "elköszönése"!?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 21:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Barth Ida írta:
Köszönöm, ezeket én is megleltem, vagy valami hasonlókat. Igazán mindegy is lenne, hogy billenő, karos, vagy nyomógombos a kapcsoló, csak ne lennének annyira barkács jellegűek. Talán egy fém házas fém nyomógomb lenne a legjobb. De ilyet még véletlenül se találtam. Csak gyári készülékeken látni.

Ez egy hajszállal jobban néz ki:
http://www.ebay.com/itm/5-Pcs-2-Screw-T ... 0005.m1851


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 21:20 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
http://www.ebay.com/itm/1PC-High-end-Eye-LED-Push-Button-Metal-Switch-Black-Case-Self-locking-ON-OFF-NEW-/262675055205?hash=item3d28a74265:g:T2AAAOSw6WdXiY4T&vxp=mtr

van pirosban is

http://www.ebay.com/itm/1-High-end-Car-RED-16mm-Angel-Eye-LED-Push-Button-Metal-Switch-Black-Case-ON-OFF-/262675055237?hash=item3d28a74285:g:qYgAAOSwsTxXkcT2&vxp=mtr


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 21:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Tudod, jó pár probléma van itt.
...

Szerintem ne fogd fel ilyen tragikusan.
https://www.youtube.com/watch?v=NEB-OP7lE2E&feature=youtu.be&t=2m26s
2:26 - 3:49 A hasonlóság természetesen csak a véletlen műve :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
"Anti Vandal Momentary Switch" néven kell keresni, van szép kék is:


Csatolmányok:
k.jpg
k.jpg [ 24.67 KiB | Megtekintve 46477 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 22:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
A momentary nem nyomógomb? A reteszelős (latching) kellene inkább.
Itt még színt is választhatsz:
http://www.ebay.com/itm/Free-Shipping-1 ... 0005.m1851

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 23:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Igaz, tényleg az kell.
A sötétkék nagyon szép, ennyiért még én is megkockáztatnék 1db-ot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 23:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:17
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.ebay.com/itm/19mm-12V-Blue-L ... XQzkZRm4~t
Ilyet vettem, nagyon masszív kis darab /19mm/. A 16mm furatú az nagyon nem az. Az érintkezőire nem szívesen kötnék rá 230V-ot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 19:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
És az nem probléma hogy ezek 1 áramkörösek ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 20:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Barth Ida írta:
No, ez már döfi!
A drágaság elég relatív fogalom, egy full vörösréz, lézervágott, marózott, ólomnehéz doboz mellett.
Hol lehet ilyenre szert tenni?


Itt:

http://hu.mouser.com/ProductDetail/Schurter/124168211120000/?qs=%2fha2pyFaduh0zx6Da2Alwh18zJz0eF8v5UN3tw6kZbH6L4dRR%2fWXXw%3d%3d

Az ár megtekintése előtt mély levegőt vegyél! A lyukhoz egy 3/4"-os lépcsős fúró ideális.

Sajti


Köszönöm a jó tippet, már úton van a szépség. Amitől hidaltam, hogy telón beszéltem a céggel, küldik a csomagot - tetettem még bele egy hasonló kaliberű OFF-(ON) kapcsolót a DAC bemenet váltására - majd beleteszik a számlát a csomagba és 8 napom van kifizetni. Biztos nagyon bizalomgerjesztő a hangom ... 8-)

Ja, elvileg lenne a kapcsolónak kétkörös verziója, csak nincs raktáron és nem is szokott lenni. Ha vennék tíz db-ot, akkor november végére tudnák leszállítani. Így nem kértem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 20:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Barth Ida írta:
Köszönöm a jó tippet, már úton van a szépség. Amitől hidaltam, hogy telón beszéltem a céggel, küldik a csomagot - tetettem még bele egy hasonló kaliberű OFF-(ON) kapcsolót a DAC bemenet váltására - majd beleteszik a számlát a csomagba és 8 napom van kifizetni. Biztos nagyon bizalomgerjesztő a hangom ... 8-)

Ja, elvileg lenne a kapcsolónak kétkörös verziója, csak nincs raktáron és nem is szokott lenni. Ha vennék tíz db-ot, akkor november végére tudnák leszállítani. Így nem kértem.


Na most két lehetőség van:

1, Én nem értem
2, Nem azt rendelted, amit belinkeltem

Merthogy amit linkeltem az két áramkörös. Tudom, mert ilyet használok a V4-ben. Kicsit csalós a kép, mert a linkelten nincsen világítás, míg a képen van. Én raktam mellé egy zöld LED-et indikátornak.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
https://www.conrad.hu/hu/vandalbiztos-n ... 20Overview


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 21:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Barth Ida írta:
Köszönöm a jó tippet, már úton van a szépség. Amitől hidaltam, hogy telón beszéltem a céggel, küldik a csomagot - tetettem még bele egy hasonló kaliberű OFF-(ON) kapcsolót a DAC bemenet váltására - majd beleteszik a számlát a csomagba és 8 napom van kifizetni. Biztos nagyon bizalomgerjesztő a hangom ... 8-)

Ja, elvileg lenne a kapcsolónak kétkörös verziója, csak nincs raktáron és nem is szokott lenni. Ha vennék tíz db-ot, akkor november végére tudnák leszállítani. Így nem kértem.


Na most két lehetőség van:

1, Én nem értem
2, Nem azt rendelted, amit belinkeltem

Merthogy amit linkeltem az két áramkörös. Tudom, mert ilyet használok a V4-ben. Kicsit csalós a kép, mert a linkelten nincsen világítás, míg a képen van. Én raktam mellé egy zöld LED-et indikátornak.

Sajti


Tényleg nem azt vettem, amit linkeltél. Nekem olyan kellett, amiben benne van a világító led, azt a verziót rendeltem, nem a világítás nélkülit. A világítósban, ami tetszett, meg nem volt kétkörös. A dac bemeneteknek lesz vagy 4 ledje, nem akartam külön még egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 12:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Itt is van jó és olcsó is

https://ru.aliexpress.com/item/24-piece ... 16302.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2017.09.23. 17:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DöG írta:
Ember örül, hogy "jé, tényleg, így is meg lehet csinálni!", "ez hogy is működik?", "ez ezért, meg ezért nem túl szerencsés megoldás"

De akkor vajon miért kizárólag az utóbbira akad példa?;))
Az pedig külön vicc, hogy majd a saját ízléséhez adaptálja. N+1.-et tervezni a számtalan meglévő, publikus kapcsolás mellé, hogy aztán a megépítés során mindenki a saját képére formálja, ahogyan egyébként is szokta? Hol van ebben előrelépés?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.09.24. 08:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Az állandó vita gerjesztésénél is gyakoribb, hogy itt sokan intrikus csoportba szövetkeznek. Például laikusként olyan témát is Off-ba szavazzanak, a másik fél maghallgatása nélkül. Akkor hol itt az "úri becsület" ?" Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.09.24. 13:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
mflogi írta:
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Az állandó vita gerjesztésénél is gyakoribb, hogy itt sokan intrikus csoportba szövetkeznek. Például laikusként olyan témát is Off-ba szavazzanak, a másik fél maghallgatása nélkül. Akkor hol itt az "úri becsület" ?" Üdv. M.


Helló! Az úri becsület szerintem a szavazásra bocsájtott jelöltnél is fontos: Azaz mennyire elkötelezett híve a hifinek, és mennyire odaadó híve a hifi építésnek? Ezt kellene bebizonyítani a jelöltnek, és azoknak is, akikre továbbiakban ugyanez a mérce vonatkozzon. -Szerintem ezek a fő okai a jelenlegi állapotoknak! Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.09.25. 15:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Elég érdekes meglátásokat fogalmaz meg a Mercedes vezérigazgatója:
http://www.concordforditoiroda.hu/a-mercedes-vezerigazgatojanak-joslatai/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.12. 22:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
bta írta:
Gybalu71 írta:
"Olyan úgysem lesz, mint az eredeti NAIM," hiszen pl. a Holden & Fisher toroid beszerezhetetlen. Semelab (~=NAIM001)* végtanyót minden további nélkül vehetsz, csak az ára riasztó egy kicsit:)


Ebben erősen tévedsz ! Több utánépitett Naimot hallottam ami semmiben nem maradt el a gyáritól amivel összevetettük. Sőt az RN 50 el összerakott Mayky panelek még jobbak is lettek.


1) Ha "jobb" lett, akkor mégse lett ugyanolyan - hol a tévedés? :lol:
2) Hogy mennyire vehető komolyan a "jobb", ahhoz pontosabban meg kellene ismerni a tesztek körülményeit. 2-3 rendszer részletes felsorolása és a megítélés főbb szempontjainak leírása sokat segítene. /Akinek bejön egy tisztességesen installált Naim rendszer, mit kezdjen olyanok véleményével, akik fanyalgással fogadják?/

Szerintem itt azok véleménye fajsúlyos akik birtokolnak eredetit meg replikát is, a többi csak blabla...
Hozzászólásaidból mindíg a művelt alkoholista kép ugrik be.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Szerintem itt azok véleménye fajsúlyos akik birtokolnak eredetit meg replikát is, a többi csak blabla...

2011 óta Naim hangsugárzóm van, NAP250-et is birtokoltam másfél hónapig (kíváncsi voltam rá, jó áron meg tudtam venni). Ha akkoriban lett volna rá pénzem, az első normális rendszerem a következő lett volna: Heybrook TT2/Rega RB250/Linn K9; Naim Nait 2; Linn Nexus gyári állványon; PM asztalkák [Shortone, Bécs, 1988]
Így már elég hiteles a véleményem az eredeti készülékről? Neked talán igen, számomra viszont borzasztóan kevés lenne.

Fajsúlyos, széles körben érvényes "véleménynek" igazából csak a tett számít. Amikor 1-2 jól összerakott, jól installált rendszerben, ahol a gyári erősítő rendesen ki tudta magát futni, a tulaj lecserélte az adott DIY "replikára". A többi csak blabla:)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves bta. Neked van saját készítésű erősítőd, hangfalad vagy valamid?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3553
bta írta:
... jól összerakott, jól installált rendszerben, ahol a gyári erősítő rendesen ki tudta magát futni, ...

Hogy nézne ki egy ilyen rendszer?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1961
Mielőtt elkezdődne a megszokott vitatkozás az utánépített cuccokról - egyetlen dolgot tudhatunk bíztosan ezekről, hogy más lett mint az eredeti. Ez jelenthet sokmindent, de főképp azt, hogy a diyerek lehetőségei sokmindenben jobbak és sokmindenben rosszabbak a gyártóénál.
Aki ezt nem veszi tudomásul és a "király" utánépítésről értekezik, az leginkább magát minősití...
ÜDV: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DHT írta:
Hozzászólásaidból mindíg a művelt alkoholista kép ugrik be.

Nem tudom, mit értesz "művelt alkoholistán", de ha a blog ugrik be, akkor azt kell mondjam, az esetemben látványosan csődött mondott a hozzászólások mögött lévő személy "hibáinak" feltérképezésére irányuló próbálkozásod. (Amit egyébként sem kellene erőltetni. A legjobb szándék ellenére is csúnyán meg tudja mérgezni a légkört.)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 08:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
bta írta:
... jól összerakott, jól installált rendszerben, ahol a gyári erősítő rendesen ki tudta magát futni, ...

Hogy nézne ki egy ilyen rendszer?

Nincs tuti recept... csak példákat lehet rá mondani. A Shortone "kis" rendszere szerintem ilyen volt anno. Kizárólag Naim kütyükből is lehet rossz rendszert összerakni - erősítő szempontból megközelítve pl. a Nait 3 eléggé válogatós.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 09:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Kedves bta. Neked van saját készítésű erősítőd, hangfalad vagy valamid?

Van. Volt. Hogy lesz-e még, azt nem tudom. A DIY igazi előnyét én abban látom, hogy a saját kütyü modifikálására, rendszerbe illesztésre nagyobb szabadságunk van.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 09:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Bocs, hogy még 1szer kérdezek. Mi van és mi volt? Bemutathatnád valamelyik topikban mivel ez egy DIY fórum.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 09:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
tunerman írta:
Mielőtt elkezdődne a megszokott vitatkozás az utánépített cuccokról - egyetlen dolgot tudhatunk bíztosan ezekről, hogy más lett mint az eredeti. Ez jelenthet sokmindent, de főképp azt, hogy a diyerek lehetőségei sokmindenben jobbak és sokmindenben rosszabbak a gyártóénál.
Aki ezt nem veszi tudomásul és a "király" utánépítésről értekezik, az leginkább magát minősití...
ÜDV: TJ.


Már ott elbukik a dolog, hogy milyen kábellel kötöd be a panelre a hátlapon elhelyezett csatlakozót....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 09:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
bta írta:
Halus írta:
Kedves bta. Neked van saját készítésű erősítőd, hangfalad vagy valamid?

Van. Volt. Hogy lesz-e még, azt nem tudom. A DIY igazi előnyét én abban látom, hogy a saját kütyü modifikálására, rendszerbe illesztésre nagyobb szabadságunk van.


A DIY-nak ez nagy előnye. Sokan amikor használt HI-END hifit vásárolnak mindig belenyúlás menteset keresnek. Az eladók jobban járnak ha nem turnak bele a gyári kütyübe, vagy eladás elött vissza alakítják még ha rosszabb is lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: naim
HozzászólásElküldve: 2017.10.13. 10:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Halus írta:
Bocs, hogy még 1szer kérdezek. Mi van és mi volt? Bemutathatnád valamelyik topikban mivel ez egy DIY fórum.

Ezt a kört rég lejátszottuk, talán itt se voltál... annak semmi értelme, hogy bakancsosok fénykép alapján "megszakértsék", milyen kategóriába tartozik, hogyan szólhat. Mint azt tudjuk, jósláshoz elég a kapcsolási rajz is, nemde? :lol: A kinézetükre finoman szólva sem lennék büszke, a szerelés minőségét magam is joggal kritizálhatnám, miért rakjam fel, amit nem szívesen mutogatnék? Ha mindent eladtam volna, és 100%-osan gyári rendszert használnék? Akkor "áruló" lennék, nemkívánatos személy? :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség