audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.03. 06:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 100  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 20:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Boldog dys-cus napot kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 14:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Jó lenne ha ezt a hangfalas topikot nem off olnátok szét a Fir szűrővel meg a processzorokkal . Nyissatok neki egy külön topikot , annak aki kiváncsi rá !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 15:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Gybalu71 írta:
Jó lenne ha ezt a hangfalas topikot nem off olnátok szét a Fir szűrővel meg a processzorokkal . Nyissatok neki egy külön topikot , annak aki kiváncsi rá !


Majd takarítok....

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 09:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Csatolmány:
WP_20160709_08_10_14_Pro.jpg
WP_20160709_08_10_14_Pro.jpg [ 515.37 KiB | Megtekintve 32103 alkalommal. ]

Ez is diy, ha nem is audio...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 13:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Xilofon :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 15:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.11.21. 20:57
Hozzászólások: 237
Üdv
Kellene kis segítség.
Olyan programot keresek ami egy videóból készít egy képet amelyen részletek láthatóak a videóból.
20 kis kép van benne vagy beállítható hány legyen.
Hátha tudja valaki melyik program tud ilyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 10:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Máshol is zajlik az élet:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... Dt%C3%A9s/

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Ezek csak a repülés megvonás tünetei, fórumokra negatívan kivetülve?

Nem, repülök eleget, még a hangárajtóval is néha. :P Remélem nem veszed nagyképűségnek, ha ide teszek 3 fotót az idei hobby tevékenységemről.
Csatolmány:
DSCF0025.JPG
DSCF0025.JPG [ 748.94 KiB | Megtekintve 29920 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0009.JPG
DSCF0009.JPG [ 701.37 KiB | Megtekintve 29920 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0065.JPG
DSCF0065.JPG [ 731.58 KiB | Megtekintve 29920 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 19:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
bta írta:
Hifista koromban,


Mert mostanában mi van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 15:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
bta írta:
Hifista koromban,

Mert mostanában mi van?

Diy "fronton" szünet, már jóideje.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 20:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
bta írta:
Barth Ida írta:
bta írta:
Hifista koromban,

Mert mostanában mi van?

Diy "fronton" szünet, már jóideje.


Ahhoz képest ITT vagy és hozzászólsz.
Inkább írok PM-et.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 20:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
akki írta:
Ezek csak a repülés megvonás tünetei, fórumokra negatívan kivetülve?

Nem, repülök eleget, még a hangárajtóval is néha. :P Remélem nem veszed nagyképűségnek, ha ide teszek 3 fotót az idei hobby tevékenységemről.

Csatolmány:
DSCF0065.JPG


A Balatonos képet hogy csináltad? Farkas Bercivel repültél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 07:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
Ahhoz képest ITT vagy és hozzászólsz.Inkább írok PM-et.

Hifizéssel összehasonlíthatatlanul több idő megy el, legalábbis, ha nem akarjuk becsapni magunkat... ráadásul éppen a zenehallgatásra szánt időt rabolja el.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.09.29. 08:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
patrik96 írta:
dys-cus írta:
akki írta:
Ezek csak a repülés megvonás tünetei, fórumokra negatívan kivetülve?

Nem, repülök eleget, még a hangárajtóval is néha. :P Remélem nem veszed nagyképűségnek, ha ide teszek 3 fotót az idei hobby tevékenységemről.

Csatolmány:
DSCF0065.JPG


A Balatonos képet hogy csináltad? Farkas Bercivel repültél?

Cca. 420m magasról. A környékünkön a motoros iskolakörön van egy kis magyarország.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 14:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Megkérem appme fórumtagot hogy ne küldjön privát üzenetet!!! Olvasás nélkül törlöm!!!

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 07:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Idézet:
DHT
Hozzászólás témája: Re: OFF-topikHozzászólásElküldve: 2016.10.23. 14:36
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1278
Tartózkodási hely: Budaörs
Megkérem appme fórumtagot hogy ne küldjön privát üzenetet!!! Olvasás nélkül törlöm!!!


Kérem a moderátort az idézett sorok törlését és a "Szócső" üzenőben feltüntetni a törlést és annak személyeskedő vonatkozását, mint okot...
Indokaim:
Idézet:
Hozzászólás témája: Re: Témaáthelyezések és indokaik Hozzászólás Elküldve: Tegnap, 13:12
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 2024
Személyeskedés okán az "A tevecsapkodó" topik törölve az OFFtopik fórumból.

....
"Első lépéseim" topiknál:

További értesítésig a topik lezárva. Más fórumokon történteket kérem ott kezelni.
Köszönettel:Sajti


Amennyiben DHT fórumtárs üzenete nem hagy kivetni valót magából, szívesen feltüntetem én is, kiknek a magánlevelei (se) hozzászólásai, véleményei nem kívánatosak számomra a saját témáimban, stb. Ne legyen kettős a mérce.
Köszönettel:
appme


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 08:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Leírhatod, amennyiben privát üzenetekkel zaklat az illető.
De ha azt látom, hogy nem írt neked a közelmúltban, akkor 1 hét pihenő lesz.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 08:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Értem, kemény megalkuvással ki kell azt jelentenem, sérelmesnek találom továbbá, hogy "Tevecsapkodó" paródia kizárólag rólam szól és mégis törölve lett. Amennyiben ezt valaki másként gondolja, nem így van. Némi önkritikai érzékkel írtam meg, hogyan lettem - szerintem - utolérhetetlen kimenő transzformátor tudor és készítő.
Miután a fórumbeli tanácsok segítségével kiváló és megközelíthetetlen tudást véltem felfedezni magamban, szatirikus önkritikát írtam, multiplex személyiségként főszerepelve.
A fórumon és magánlevelezésben is tetszésükről nyilvánítottak fórumtársak, így érthetetlen az önvallomás személyeskedésnek titulálása.
Az írás elején szerepelt, a történet valós személyhez, történésekhez való hasonlósága a véletlen műve lehet.
Bevallottam hát, rólam szól.
Kiváló kimenő trafókat tudok készíteni, már egyet csináltam is, csak össze kell rakni...
Az írás továbbra is fellelhető a hálón.

Továbbá: Felkérem azokat, akik 3, eddig is olvasatlan privát üzenetet küldtek, a jövőben kizárólag nyilvánosan tegyék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 17:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
appme írta:
Idézet:
DHT
Hozzászólás témája: Re: OFF-topikHozzászólásElküldve: 2016.10.23. 14:36
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1278
Tartózkodási hely: Budaörs
Megkérem appme fórumtagot hogy ne küldjön privát üzenetet!!! Olvasás nélkül törlöm!!!


Kérem a moderátort az idézett sorok törlését és a "Szócső" üzenőben feltüntetni a törlést és annak személyeskedő vonatkozását, mint okot...
Indokaim:
Idézet:
Hozzászólás témája: Re: Témaáthelyezések és indokaik Hozzászólás Elküldve: Tegnap, 13:12
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 2024
Személyeskedés okán az "A tevecsapkodó" topik törölve az OFFtopik fórumból.

....
"Első lépéseim" topiknál:

További értesítésig a topik lezárva. Más fórumokon történteket kérem ott kezelni.
Köszönettel:Sajti


Amennyiben DHT fórumtárs üzenete nem hagy kivetni valót magából, szívesen feltüntetem én is, kiknek a magánlevelei (se) hozzászólásai, véleményei nem kívánatosak számomra a saját témáimban, stb. Ne legyen kettős a mérce.
Köszönettel:
appme


Ez itt az off topik! Nyilván észrevetted, engem legkevésbé sem érdekel hogy neked milyen sérelmeid vannak X meg Y elvtárssal. Se itt a nyilvános felületen, sem privátban erre nem vagyok kíváncsi.
Végre konszolidálódott a helyzet itt a fórumon. nem kell csinálni a fesztivált.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 18:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Köszönöm!
Sokat segítettél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 10:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pedig így fog járni mindenki, aki nem tiszteli a másik véleményét. Soknak diplomája van, mégsem tűnnek diplomatikusabbnak.
Tehát semmivel nem jobbak, mint pl. én. Aztán mindenféle mondva csinált okkal ki akar végezni néhány tag, mint ahogy itt is van ebből egy nagyon lelkes, aki mindenbe igyekszik belekötni, trollkodni és még néhány, aki drasztikus módszereket lebegtetett meg a szomszédban, miközben valójában még ideje sincs fórumozni, vagy akár építgetni, stb.

Ami pedig Magyarországot illeti, én már ennek sem jósolok igen szép jövőt. Túlságosan sok a probléma, és inkább egyre több. Ezt lehet ivással is enyhíteni, de jobbnak látom, ha végre tényleg elkezdek idegen nyelvet tanulni, még ha az nem is német.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 12:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Pedig így fog járni mindenki, aki nem tiszteli a másik véleményét. Soknak diplomája van, mégsem tűnnek diplomatikusabbnak.
Tehát semmivel nem jobbak, mint pl. én. Aztán mindenféle mondva csinált okkal ki akar végezni néhány tag, mint ahogy itt is van ebből egy nagyon lelkes, aki mindenbe igyekszik belekötni, trollkodni és még néhány, aki drasztikus módszereket lebegtetett meg a szomszédban, miközben valójában még ideje sincs fórumozni, vagy akár építgetni, stb.

Ami pedig Magyarországot illeti, én már ennek sem jósolok igen szép jövőt. Túlságosan sok a probléma, és inkább egyre több. Ezt lehet ivással is enyhíteni, de jobbnak látom, ha végre tényleg elkezdek idegen nyelvet tanulni, még ha az nem is német.

Ez annyira megható volt :lol: Mia a probléma, kevés az arab?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 13:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem ez egyaltalan nem vicces. Amugy meg korhazakban egyre tobb az arab, mivel egyre tobb magyar orvos vandorol ki kulfoldre, es nem feltetlenul a penz miatt, viszont ez is osztonzo hatasu, teny.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 13:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Pedig így fog járni mindenki, aki nem tiszteli a másik véleményét. Soknak diplomája van, mégsem tűnnek diplomatikusabbnak.
Tehát semmivel nem jobbak, mint pl. én. Aztán mindenféle mondva csinált okkal ki akar végezni néhány tag, mint ahogy itt is van ebből egy nagyon lelkes, aki mindenbe igyekszik belekötni, trollkodni és még néhány, aki drasztikus módszereket lebegtetett meg a szomszédban, miközben valójában még ideje sincs fórumozni, vagy akár építgetni, stb.

Ami pedig Magyarországot illeti, én már ennek sem jósolok igen szép jövőt. Túlságosan sok a probléma, és inkább egyre több. Ezt lehet ivással is enyhíteni, de jobbnak látom, ha végre tényleg elkezdek idegen nyelvet tanulni, még ha az nem is német.



Jó az angol. Jövőre Az Audiban is a műszaki nyelv az Angol lesz .Végre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Pedig így fog járni mindenki, aki nem tiszteli a másik véleményét. Soknak diplomája van, mégsem tűnnek diplomatikusabbnak.
Tehát semmivel nem jobbak, mint pl. én. Aztán mindenféle mondva csinált okkal ki akar végezni néhány tag, mint ahogy itt is van ebből egy nagyon lelkes, aki mindenbe igyekszik belekötni, trollkodni és még néhány, aki drasztikus módszereket lebegtetett meg a szomszédban, miközben valójában még ideje sincs fórumozni, vagy akár építgetni, stb.

Ami pedig Magyarországot illeti, én már ennek sem jósolok igen szép jövőt. Túlságosan sok a probléma, és inkább egyre több. Ezt lehet ivással is enyhíteni, de jobbnak látom, ha végre tényleg elkezdek idegen nyelvet tanulni, még ha az nem is német.


Az hogy valaki nem ért egyet a te véleményeddel,az nem azt jelenti hogy nem tartja azt tiszteletben. Amúgy meg mindegy,mert ha szerinted valami kék az akkor is kék ,ha zöld.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 15:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem biztos, hogy Toto barátunk nem színvak .... ( ez csak vicc volt semmi hátsó-gondolat ).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.12.20. 19:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Toto írta:
...Ami pedig Magyarországot illeti, én már ennek sem jósolok igen szép jövőt. Túlságosan sok a probléma, és inkább egyre több. Ezt lehet ivással is enyhíteni, de jobbnak látom, ha végre tényleg elkezdek idegen nyelvet tanulni...
Drukkolok, a nyelvtanulás nagyon jó ötlet! 8-) Úgy egy fokkal jobban kilátni ebből a Pannon teknőből...

Rejtés:
Az biztos, hogy a problémáknál nem az elmenekülés, sopánkodás a megoldás, hanem a tettek! Ha meg nincs már előre, akkor másfelé kell próbálkozni... A gödröket kikerülni szerencsével lehet egy darabig, de az összeset nem lehet megúszni. A gödrökből való feltápászkodásnál derül ki, hogy ki "mit ér", a sokadik újrakezdésnél már egyre edzettebbé, tapasztaltabbá válunk, (vagy egyre mélyebbre merülünk)... :lol:

Sajnos a magyar "közösségre" jellemző, hogy az osztályteremben a hátsó sorokba húzódunk. Elbújunk a tudás, a nyitottság, a felelősségvállalás, fény elől. Inkább behúzódunk a szürke masszába, csak nehogy kilógjunk, még ha az eszünkkel tudjuk is, hogy a magunk sorsának kovácsai vagyunk, és inkább a fejlődésért kéne összefogni / hagyni /segíteni hogy ki-ki a tehetségéhez mérten találjon magának kötelező, vagy szorgalmi feladatot ... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.20. 23:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem kellene terjeszteni a negatív gondolatokat. El lehet menni külföldre, kedves Toto. A nyelvtanulás tényleg jó ötlet.
Pannon teknő. Kedves DöG. Hmm. Te itt vagy!? Vagy máshol (is) osztod a tutit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
A saját véleményem az a fentiekről, hogy teljesen mindegy, hogy hol vagy. A fejedben lévő gondolatok akkor is meg fognak maradni. A boldogság nem kívülről, hanem belülről a saját gondolatainkból fakad. Az anyagiakról meg már ne is beszéljünk. Tény, hogy adhat egy fajta álbiztonságot az anyagi jólét és egy fajta álbiztonságot az, hogy mondjuk nem itt, hanem Németországban élsz de, hogy boldogabb nem leszel tőle hosszú távon az is biztos. A lelki egyensúly megtalálásához szerintem Magyarország egy remek terep ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 19:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Erről tudnék írni, ha lenne időm. A kissebbik fiam (28) most jött végleg vissza Dániából, pedig ott végzett egyetemet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
A saját véleményem az a fentiekről, hogy teljesen mindegy, hogy hol vagy.

Ezzel abszolút nem értek egyet!

De egyedül biztos nem lépek ki sehova. Rosszabb helyre sem fogok kilépni. Lehetőleg csak oda, ahova TÉNYLEG megéri.

Sokat gondolkoztam Ausztráliában, kiszemeltek között volt Perth, illetve Darwin.
Igazából Darwin versenygyőztes lenne, mint pl. az AD1862 DAC-om... de... DE.
Nagyon távol van, igazi kihívás a vízum megszerzése, emellett sok a krokodil, veszélyesek a ciklonok, és ha ez nem lenne elég, még bennszülöttek is vannak, amelyek elég primitívek és elég csúnyák, mellesleg veszélyesek is.
És akkor az utazás költségét, kinti lét költségét nem is említettem. És a levegő is elég párás, minimális hőmérséklet 30 fok környéke, tehát nem jó. +nem tetszenek a jobb kormányos autók sem.

Másik terület USA lenne, főleg a nyugati része, mert ott nincs hurrikán. De az a rész se teljesen biztonságos.
Van olyan alternatíva, hogy Kanada, Calgary. Egyik legnaposabb terület. Nincs nagy hőség, de sok a nap,
sokkal kevesebb a depressziós ember, nem úgy, mint pl. Magyarországon.

Aztán ha közel Európához akarnánk elhelyezkedni, Ibiza, vagy Mallorca jöhetne szóba.
Ha csak tényleg a környezetet nézzük, akkor kiváló a Bali vagy a Seychelle szigetek. Csak többivel ellentétben itt már nem "európai" kinézetű embereket lehet találni. Legalább is többségben. Costa Rica is szép hely, de szerintem éppen úgy veszélyes is.

Németország, Dánia, vagy Anglia csak akkor jöhetne szóba, ha csak a pénz érdekelne. De nem csak a pénz érdekel, ez a helyzet. Esetleg mehetnék Új-Zélandba, de ott meg sok a földrengés, és a biztonság sem olyan jó, amennyire elvárná az ember.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ember! A világon nincs olyan kellemes hely , mint Magyarország! :) Nincs Grand-Canyon, stb, de meglehetősen kellemesek a környezeti adottságok. Azért igazán éhezés sincs, tornádó néha egy kisebb, mérges kígyó, aids, sárlavina, és sorolhatnám. Nagyon sokan költöznének IDE. A világot komplexen kell látni, ide kell tervezni okos életcélt. (mondom Én, aki ezt nem csinálta:)) Ha bolyongani van kedved, akkor hajrá, fiatal vagy, de katalógusból kiválasztani kontinenst.....Gáz.
Ráadásul (szerintem) előbb-utóbb ezt a lehasznált korrupt politikai garnitúrát is elsöpri Valami vagy Valaki (színektől függetlenül) itt is, és valami okosat is lehetne csinálni. Remélem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Először is, soha nem mondtam, hogy Magyarország a legrosszabb hely lenne.
És azt is elmondhatom, hogy a világ legjobb országai között van Magyarország, ha még nem is az első TOP9-ben.

Politikailag pedig nem fog javulni a helyzet, sem a full korrupt rendszer nem jó, de a még tehetségtelenebb bandák se, lásd a világ más országait, vagy a történelmet.

De politika csak az egyik dolog... sok munkahelyen eléggé nem korrektek az emberekkel, nagyon sok az iszákos, a kábítószeres, és a depressziós magyar, és nagyon kevés a napsütéses órák száma. Ha süt is a nap, sokszor olyan szürke az ég, mint Londonban. És az élelmiszerárak kb. ott vannak, mint nyugaton. Fizetés meg nem annyi ugye átlagnak.

Mellékelt kép a napsütéses órák számát tartalmazza.


Csatolmányok:
world_solar_radiation_large.gif
world_solar_radiation_large.gif [ 71.03 KiB | Megtekintve 28037 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
Mellékelt kép a napsütéses órák számát tartalmazza.


Akkor tehát irány a Szahara!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem vagyok szélsőséges. Minden jobból legyen, ami a földrajzi terület kiválasztását illeti.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Az nagy hibaforrás, ha valaki turista szemmel nézi a munka-élet lehetőség célpontját külföldön, ahol jobb, esetleg gazdagabb és biztonságosabb életre vágyik.
Ikerlányaim ezt ügyesen csinálták. ELTE egyetemi évük alatt kihasználták az Erasmus lehetőséget, egyik Leedsben, másik Liszabonban, majd 5-ös diploma után doktori képzés alatt ösztöndíj USA, másik Svájc. Persze ehhez megvolt a német és angol felsőfok, a Liszabonhoz kellett egy kevés portugál is. Letették a PhD-t itthon, és azonnal CV és interjú kifele. Aki USA-ban volt egy évet, az most Münchenben NMR specialista, aki Svájcban volt, most Neurobiológus San Diegoban. Ott mos épp unoka született, férj is magyar itthonról házasként mentek ki. (csupán érdekesség, USA-ban vannak kb egy éve, és még még mindig nincs zöldkártyájuk)

Ebből azt akarom kihozni, hogy kétfajta típusa van a külföldre költözésnek. Az egyik találomra, alig szakmával, vagy szakma elhagyásával vállal akármit, a másik pedig szakmai alapon és felkészülten. Mindezt persze szigorúan 40, de inkább 30éves kor előtt eredményes megkísérelni. Fel kell készülni arra is, első, második, esetleg harmadik hely lesz nekünk tetsző, de ezek akár 2000-10000ezer km ugrás távolságban. Nekünk 50, pláne 60év tájékán, gondolkozni is felesleges.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2016.12.21. 21:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
Nem vagyok szélsőséges.


Neked kicsit faragnod kellene az egódból, tanulnod kellene némi tiszteletet embertársaid iránt, magadra szedni egy kis műveltséget. Akkor akár itthon is lehetnél boldog. Így meg sehol...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Neked kicsit faragnod kellene az egódból, tanulnod kellene némi tiszteletet embertársaid iránt, magadra szedni egy kis műveltséget. Akkor akár itthon is lehetnél boldog. Így meg sehol...

Szerintem meg nem kell kioktatnod! Egójából elég sok embernek faragnia kellene!
A megfelelő embereket tisztelem, többi pedig nem érdekel, hogy mit gondol.
Attól, hogy műveltebb leszek, még nem Magyarország lesz a világ legboldogabb országa. Elég sok statisztika van róla.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
Szerintem meg nem kell kioktatnod! Egójából elég sok embernek faragnia kellene!


Nem kioktatás. Vélemény.

Toto írta:
A megfelelő embereket tisztelem, többi pedig nem érdekel, hogy mit gondol.


Ebből a válaszból látszik, hogy fogalmad sincs az egészről.

Toto írta:
Attól, hogy műveltebb leszek, még nem Magyarország lesz a világ legboldogabb országa. Elég sok statisztika van róla.


Ha műveltebb leszel, akkor nem egy két hetes last minute út szempontjai alapján fogod kiválasztani azt a helyet, ahol az életedet akarod leélni...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
aki Svájcban volt, most Neurobiológus San Diegoban. Ott mos épp unoka született, férj is magyar itthonról házasként mentek ki. (csupán érdekesség, USA-ban vannak kb egy éve, és még még mindig nincs zöldkártyájuk)

Sokan dicsérik San Diego-t egyébként. Nekem is tetszik a hely. Csak az nem, hogy nagyon ott van Mexikó mellett.
Illetve esetleges globális felmelegedés hatására az a környék is változhat jelentősen. Jobban ki van téve a veszélynek
Los Angeles, és szerintem San Diego is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Ha műveltebb leszel, akkor nem egy két hetes last minute út szempontjai alapján fogod kiválasztani azt a helyet, ahol az életedet akarod leélni...

Nincs okod arra, hogy lenézz! Egyébként pedig emberek véleménye alapján döntök, akik tényleg kint vannak már jó pár évet. És van Google Streetview is.
Tehát egyértelmű, hogy elég sok szempontot figyelembe veszek. Kezdve a statisztikákkal, de lehetőleg minden információt felhasználok, amit csak lehet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Idézet:
A saját véleményem az a fentiekről, hogy teljesen mindegy, hogy hol vagy.

Ezzel abszolút nem értek egyet!

De egyedül biztos nem lépek ki sehova. Rosszabb helyre sem fogok kilépni. Lehetőleg csak oda, ahova TÉNYLEG megéri.

Sokat gondolkoztam Ausztráliában, kiszemeltek között volt Perth, illetve Darwin.
Igazából Darwin versenygyőztes lenne, mint pl. az AD1862 DAC-om... de... DE.
Nagyon távol van, igazi kihívás a vízum megszerzése, emellett sok a krokodil, veszélyesek a ciklonok, és ha ez nem lenne elég, még bennszülöttek is vannak, amelyek elég primitívek és elég csúnyák, mellesleg veszélyesek is.
És akkor az utazás költségét, kinti lét költségét nem is említettem. És a levegő is elég párás, minimális hőmérséklet 30 fok környéke, tehát nem jó. +nem tetszenek a jobb kormányos autók sem.

Másik terület USA lenne, főleg a nyugati része, mert ott nincs hurrikán. De az a rész se teljesen biztonságos.
Van olyan alternatíva, hogy Kanada, Calgary. Egyik legnaposabb terület. Nincs nagy hőség, de sok a nap,
sokkal kevesebb a depressziós ember, nem úgy, mint pl. Magyarországon.




Aztán ha közel Európához akarnánk elhelyezkedni, Ibiza, vagy Mallorca jöhetne szóba.
Ha csak tényleg a környezetet nézzük, akkor kiváló a Bali vagy a Seychelle szigetek. Csak többivel ellentétben itt már nem "európai" kinézetű embereket lehet találni. Legalább is többségben. Costa Rica is szép hely, de szerintem éppen úgy veszélyes is.

Németország, Dánia, vagy Anglia csak akkor jöhetne szóba, ha csak a pénz érdekelne. De nem csak a pénz érdekel, ez a helyzet. Esetleg mehetnék Új-Zélandba, de ott meg sok a földrengés, és a biztonság sem olyan jó, amennyire elvárná az ember.


Azért ezek között vannak helyek ahova csak 3 hónapra mehetsz turistaként .aztán kiutasitanak.Meg hát némi nyelvtudás sem árt ,ha az ember kölfödre megy.azt sem 3 hónap alatt tanulja meg az ember. itt a listádon Német ,Angol Spanyol ,Portugál is játszik ha jól látom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Toto írta:
Idézet:
aki Svájcban volt, most Neurobiológus San Diegoban. Ott mos épp unoka született, férj is magyar itthonról házasként mentek ki. (csupán érdekesség, USA-ban vannak kb egy éve, és még még mindig nincs zöldkártyájuk)

Sokan dicsérik San Diego-t egyébként. Nekem is tetszik a hely. Csak az nem, hogy nagyon ott van Mexikó mellett.
Illetve esetleges globális felmelegedés hatására az a környék is változhat jelentősen. Jobban ki van téve a veszélynek
Los Angeles, és szerintem San Diego is.

Na ennyit számít a szóbeszéd. Eddig alig láttak mexikóit, afroamerikai is alig, legtöbb ázsiai, kínai, maláj, stb. Egyetlen nekünk szokatlan dolog van ott, nincs nyár, nincs tél, állandó tavasz van, se fűtés se klíma. Tengerpartól kb 4km-re laknak, ritkán szitál az eső, partól 10-15kmre durva sivatag. Van még egy, időnként van kisebb, nagyobb földrengés. Eddig nem komoly.
Ja, és a lakópark kerítéséhez gyerek ne mennyen mert ott csörgőkígyók szoktak napozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Idézet:
aki Svájcban volt, most Neurobiológus San Diegoban. Ott mos épp unoka született, férj is magyar itthonról házasként mentek ki. (csupán érdekesség, USA-ban vannak kb egy éve, és még még mindig nincs zöldkártyájuk)

Sokan dicsérik San Diego-t egyébként. Nekem is tetszik a hely. Csak az nem, hogy nagyon ott van Mexikó mellett.
Illetve esetleges globális felmelegedés hatására az a környék is változhat jelentősen. Jobban ki van téve a veszélynek
Los Angeles, és szerintem San Diego is.



Az Usa-ba csak meghivólevéllel tartózkodhatsz 3 hónapnál tovább. ha kapsz egyáltalán vizumot.
Ahogy elnézem a külföldi utazásokkal kapcsolatban eléggé tájékozatlan vagy.

"Amennyiben az ESTA-val beutazó állampolgár az ESTA által engedélyezett időkeretnél tovább tartózkodik, az bűncselekménynek minősül, a túltartózkodó személyt az amerikai idegenrendészeti hatóságoknak jogukban áll őrizetbe venni és az országból kiutasítani. Ez esetben sem óvadék ellenében való szabadlábra helyezésre, sem önkéntes hazatérés kérelmezésére nincs joga. Az ESTA-val történő tartózkodás maximális idejének (90 nap) meghosszabbítására, valamint a beutazás céljának megváltoztatására semmilyen törvényes lehetőség nincs."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gybalu71 2016.12.21. 22:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
istvan01 írta:
Nekünk 50, pláne 60év tájékán, gondolkozni is felesleges.


Nehezebb az tény, de van ex kollégám, aki közel az ötvenhez ment ki Németországba. 4 év után stabil egzisztenciával rendelkezik, és a stabil anyagi háttere is megvan. Ráadásul mindezt alkalmazottként érte el.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Na ennyit számít a szóbeszéd. Eddig alig láttak mexikóit, afroamerikai is alig, legtöbb ázsiai, kínai, maláj, stb. Egyetlen nekünk szokatlan dolog van ott, nincs nyár, nincs tél, állandó tavasz van, se fűtés se klíma. Tengerpartól kb 4km-re laknak, ritkán szitál az eső, partól 10-15kmre durva sivatag. Van még egy, időnként van kisebb, nagyobb földrengés. Eddig nem komoly.
Ja, és a lakópark kerítéséhez gyerek ne mennyen mert ott csörgőkígyók szoktak napozni.

Klímaváltozás egyik hatása az lesz, hogy a sivatagos területek nagyobbak lesznek, mint most. Persze nem biztos, hogy pont San Diego-ban. Az a klíma tényleg nagyon jó, ahol állandó tavasz van. Ráadásul elég szépek San Diego utcái is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
sajti írta:
istvan01 írta:
Nekünk 50, pláne 60év tájékán, gondolkozni is felesleges.


Nehezebb az tény, de van ex kollégám, aki közel az ötvenhez ment ki Németországba. 4 év után stabil egzisztenciával rendelkezik, és a stabil anyagi háttere is megvan. Ráadásul mindezt alkalmazottként érte el.

Sajti



A Philips Győri gyárának megszünésekor sok kolléga ment ki Holland ,Német, USA stb. beszállitó ,vevő cégekhez 50 felett is.Persze normális nyelvtudással szakmai háttérrel.Nem szájkaratésok inkognitóban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
sajti írta:
Nehezebb az tény, de van ex kollégám, aki közel az ötvenhez ment ki Németországba. 4 év után stabil egzisztenciával rendelkezik, és a stabil anyagi háttere is megvan. Ráadásul mindezt alkalmazottként érte el.

Viszont Németországban most zajlanak az események, miután valakinek láthatóan fontosabb a migráns-szelfi,
mint a saját országa és Európa megvédése. Az addig nem gond, amíg azt mondja, hogy támogatni kell őket.
De az, hogy az országába beengedi, és több támogatást adnak nekik, mint egy magyarnak, vagy más európainak,
az erősen felháborító. (legalább is én így tudom)

Németországban legalább 2500 EUR-ot meg kell keresni, hogy megérje ott lenni.
1500 EUR még kevés. Mert van a bérleti díj, ami 300-500 EUR, vagy több, szolgáltatások ára is igen magas,
ha lerobban az autópályán az autó, akkor a vontatási költség is magas, ha nem vagy tagja az autósklubnak,
és az autóval való hazautazási költség is igen magas. Tehát 2500 EUR-tól indul be az élet. Ahhoz minimum egy mérnöki diploma kell.

Ha valahova pedig kiakarok menni, az első természetesen a vízum megcsináltatása, hálistennek nem vagyok olyan sötét, még ha egyesek mást is képzelnek el.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
Viszont Németországban most zajlanak az események, miután valakinek láthatóan fontosabb a migráns-szelfi,
mint a saját országa és Európa megvédése.


Mondod azért, mert te itthon ezt olvasod. Ott azért ennél árnyaltabb kicsit a kép.

Toto írta:
Ahhoz minimum egy mérnöki diploma kell.


Pontosan. Talán érdemes lenne nekiugrani. Engem is hívtak már Ausztriába dolgozni, 2500Eurónál magasabb fizetésért...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
sajti írta:
Nehezebb az tény, de van ex kollégám, aki közel az ötvenhez ment ki Németországba. 4 év után stabil egzisztenciával rendelkezik, és a stabil anyagi háttere is megvan. Ráadásul mindezt alkalmazottként érte el.

Viszont Németországban most zajlanak az események, miután valakinek láthatóan fontosabb a migráns-szelfi,
mint a saját országa és Európa megvédése. Az addig nem gond, amíg azt mondja, hogy támogatni kell őket.
De az, hogy az országába beengedi, és több támogatást adnak nekik, mint egy magyarnak, vagy más európainak,
az erősen felháborító. (legalább is én így tudom)

Németországban legalább 2500 EUR-ot meg kell keresni, hogy megérje ott lenni.
1500 EUR még kevés. Mert van a bérleti díj, ami 300-500 EUR, vagy több, szolgáltatások ára is igen magas,
ha lerobban az autópályán az autó, akkor a vontatási költség is magas, ha nem vagy tagja az autósklubnak,
és az autóval való hazautazási költség is igen magas. Tehát 2500 EUR-tól indul be az élet. Ahhoz minimum egy mérnöki diploma kell.

Ha valahova pedig kiakarok menni, az első természetesen a vízum megcsináltatása, hálistennek nem vagyok olyan sötét, még ha egyesek mást is képzelnek el.



Senki nem mondta hogy sötét vagy ! Az Usa ba például mikor Mexico ba mentünk 2 kollégám nem kapott még beutazási vizumot sem ezért másik géppel kellett menniük ami nem Usa ból ment Mexico ba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség