audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 12:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Egyébként pont ezért írnak mostmár kevesen. Lassan senki nem mer hozzászólni., mert mindig van, aki belebeszél, és hiányzik belőle a jóindulat. Szerintem PÜ-ben nagyobb forgalom bonyolódik, mint a nyílt térben.

Alkoss, ne harcolj, ez a jóindulatú véleményem.!

Hidd el, sokat alkotok. Most is. Pl Tóth Józsi is jön hozzám a jövő héten a trafóiért. Küldött egy-két szép leírást is már. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 17:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
1) pont ezért írnak mostmár kevesen
2) mindig van, aki belebeszél

Dehát ha mindig van, aki "belebeszél", akkor mégsem írnak olyan kevesen. Mostmár :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 18:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
patrik96 írta:
TDani írta:
Nem csak ez a kemény, hanem a hangnyomás Dys-Cus-nál. :)
A Yamato dobfelvételénél, az asztali vázában levő tulipánok összes szirma lehullott, ahogy odavágott a dobnak a dobos! :D
Még a kétöklömnyi fejű kandúr is elégedetten morrantott egyet! pedig amúgy kevés szavú :)


Ennek a Yamato a letöltési linkjét el tudná küldeni, kipróbálnám a tulipánon én is..

Csatolmány:
1812.jpg
1812.jpg [ 114.97 KiB | Megtekintve 32842 alkalommal. ]

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 20:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
bta írta:
patrik96 írta:
TDani írta:
Nem csak ez a kemény, hanem a hangnyomás Dys-Cus-nál. :)
A Yamato dobfelvételénél, az asztali vázában levő tulipánok összes szirma lehullott, ahogy odavágott a dobnak a dobos! :D
Még a kétöklömnyi fejű kandúr is elégedetten morrantott egyet! pedig amúgy kevés szavú :)


Ennek a Yamato a letöltési linkjét el tudná küldeni, kipróbálnám a tulipánon én is..

Csatolmány:
1812.jpg


Nem igazán értem a hozzászólást, úgy látszik csak fikázni tudsz, segíteni nem, kérlek ezentúl NE írj semmilyen kommentárt a hozzászólásomhoz (sokat nem vesztünk ha máshoz sem!), kösz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 20:32 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
patrik96 írta:
Nem igazán értem a hozzászólást, úgy látszik csak fikázni tudsz, segíteni nem, kérlek ezentúl NE írj semmilyen kommentárt a hozzászólásomhoz (sokat nem vesztünk ha máshoz sem!), kösz.


Ez egy VICC volt, még ha nem is a legjobb. Ne ugorjatok már mindenért egymás torkának, ha kérhetem.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 20:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
Egyébként pont ezért írnak mostmár kevesen. Lassan senki nem mer hozzászólni., mert mindig van, aki belebeszél, és hiányzik belőle a jóindulat. Szerintem PÜ-ben nagyobb forgalom bonyolódik, mint a nyílt térben.
Esetleg statisztikákat vezetsz, honnan veszed ezt?

Mindig is viszonylag - a teljes fórumtagsághoz képest - csekély számú hozzászóló termelte a hozzászólások nagy részét. A többség olvas inkább, gondolom én.
Azt a tényezőt sem lehet kihagyni, hogy a többség számára ez egy hobbi, merőben másféleképp viszonyulunk hozzá mint te. Más az indíttatás, a rászánt idő, energia, pénz...fontossági sorrend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 07:22 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Kedves bta,
kérem, hogy az iménti válaszodat próbáld újra, de a sértő él nélkül.
Köszönöm:sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 08:07 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Újabb lehetőség, de ezt most kicsit jobban gondold át, mert ha nem sikerül megugrani a szintet, akkor jön egy 24 órás pihenő.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
.....

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 21:21 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
sajti írta:
bta írta:
1812.jpg
Ez egy VICC volt, még ha nem is a legjobb. ..
Nekem a Tchaïkovsky 1812 Overture nyitány nem ágyúlövéses, hanem csak nagydobos változata volt meg lemezen, de az is elég ütősen szólt... 8-)

Ez viszont tényleg VICCES változat! :lol: :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 21:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ez ugyan nem létezik nagylemezen, nem is legjobbak közé tartozik, de igazi harangok, igazi ágyuk és igazi tüzijáték
https://www.youtube.com/watch?v=cEkTZ5zlGRw

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 09:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Látom, már a poénnak szánt hozzászólás is törlésre van ítélve :( (ráadásul csak úgy)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 09:27 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
rotring05 írta:
Látom, már a poénnak szánt hozzászólás is törlésre van ítélve :( (ráadásul csak úgy)


Ezért. És nem csak úgy, hanem a vezetőség jelen lévő másik tagjával megbeszélve.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 09:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Egy poén a másik oldalról nézve nem biztos, hogy poén + a végén nem egy szmájli volt hanem dupla röhögés.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 09:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Ez inkább csak szőrszálhasogatás 8-) Én az ilyen szösszeneteknek nem szoktam nagy feneket keríteni ;) De a továbbiakban inkább nem szólok senkihez :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 10:51 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Krizsi írta:
Egy poén a másik oldalról nézve nem biztos, hogy poén + a végén nem egy szmájli volt hanem dupla röhögés.

Különösen, hogy egy hirdetésbe került a poén! Egyetértek a törléssel.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.10. 10:53 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
rotring05 írta:
Ez inkább csak szőrszálhasogatás 8-) Én az ilyen szösszeneteknek nem szoktam nagy feneket keríteni ;) De a továbbiakban inkább nem szólok senkihez :?

Vagy írj magadtól poénosat, ne más dolgain élcelődj! ...bár azt tudom, hogy nehezebb. ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.11. 21:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
euro21 írta:
shany írta:
a föld gömbölyű

No, ezzel ezért páran nem értenek teljesen egyet.... ;)

A kocka sem rossz., meg a hibrid alakú sem. :lol:

Ajánlom mindannyiótoknak a hibrid pálinkát, amely disznózsír hozzáadásával készül, így jobban csúszik és hatásosabban csökkenti a feszültséget! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 14:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mindenki azt hallgasson, amit csak akar, viszont nem hinném, hogy félvezetősből ne lehetne olyat csinálni, ami tényleg a legjobban szól. Viszont azt aláírom, hogy nem könnyű nagyon jó félvezetőst csinálni, főleg ha kettyóság is társul mellé. Itt-ott kiállításon, stb... sokszor nekem is a csöves erősítő tetszett, de nem azért mert csöves erősítő volt benne, hanem azok voltak jobban megcsinálva, sorry. Ezzel nem akarok vitatkozni senkivel, vannak alapkapcsolások, mint pl. HTA30-ból kiindult driver, ott van az ebay, lehet hangra-rendszerre fejleszteni csendben, nyugodtan, aki kedvet érez hozzá.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Mindenki azt hallgasson, amit csak akar, viszont nem hinném, hogy félvezetősből ne lehetne olyat csinálni, ami tényleg a legjobban szól. Viszont azt aláírom, hogy nem könnyű nagyon jó félvezetőst csinálni, főleg ha kettyóság is társul mellé. Itt-ott kiállításon, stb... sokszor nekem is a csöves erősítő tetszett, de nem azért mert csöves erősítő volt benne, hanem azok voltak jobban megcsinálva, sorry. Ezzel nem akarok vitatkozni senkivel, vannak alapkapcsolások, mint pl. HTA30-ból kiindult driver, ott van az ebay, lehet hangra-rendszerre fejleszteni csendben, nyugodtan, aki kedvet érez hozzá.

Te ToTó! Elősször jó hangfalat csinálj. A DAC-od már hallottuk. Erősítőd még nem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:05 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Erősítőd még nem.


De én már igen. Elindult a jó úton (V4)...

:D

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
dys-cus írta:
Te ToTó! Elősször jó hangfalat csinálj. A DAC-od már hallottuk. Erősítőd még nem.

Rövid o van a végén. :lol: Már sem az a DAC, sem a jelenlegi erősítőm (mármint a saját épített) nem képviseli az elképzelésemet, sem az összes többi bármilyen. :) Építeni, fejleszteni kell. Hangdoboz lesz most a következő, ami remélhetőleg néhány hónapon belül megépül, de az csak még hangdoboz lesz. DAC-ból DAC729+S/H lesz, erősítőből meg saját elképzelés, B100+HTA30 alapon elindulva a megfelelő félvezetőkészlettel. (próbanyákkal, meg ilyenek) A már elavult DAC-ot is csak néhányan hallhatták ott... :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
kérem az off -okat törölni. Dyscus -Toto csináljatok egy" ki ha én nem" topikot ott csatározzatok !!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 10:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Amúgy nem rossz erősítő az a (mód) V4 se. :mrgreen: Összehasonlítva a másik móddal, másik egy kicsit pörgősebb ez nyugodtabb, enyhén részletesebb. Legtöbb kiállított félvezetős sz*rt szerintem túlszárnyalja. Viszont akkor szól leginkább jól, ha már üzemi hőmérsékleten van, pont úgy, mint a csöves erősítő általában. Hangsugárzó a leggyengébb láncszem, minőségét megítélve szerintem egy Revel Concerta F12 illene hozzá, de ez csak egy tipp.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 10:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Amúgy nem rossz erősítő az a (mód) V4 se. :mrgreen: Összehasonlítva a másik móddal, másik egy kicsit pörgősebb ez nyugodtabb, enyhén részletesebb. Legtöbb kiállított félvezetős sz*rt szerintem túlszárnyalja. Viszont akkor szól leginkább jól, ha már üzemi hőmérsékleten van, pont úgy, mint a csöves erősítő általában. Hangsugárzó a leggyengébb láncszem, minőségét megítélve szerintem egy Revel Concerta F12 illene hozzá, de ez csak egy tipp.



Egy megfigyelés félvezetős erősitőkkel kapcsolatban. A legjobban A osztályban szólnak. kvázikomplementer technikával születtek a leganalogosabb hangú végfokok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 12:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Erősítőd még nem.


De én már igen. Elindult a jó úton (V4)...

:D

Sajti

Örülök neki! Takman szén ellenállás? Én is most készítek egy igazi DIYERAMP csövest mindenki boldogságára. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 12:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Rejtés:
dys-cus írta:
Te ToTó! Elősször jó hangfalat csinálj. A DAC-od már hallottuk. Erősítőd még nem.

Rövid o van a végén. :lol: Már sem az a DAC, sem a jelenlegi erősítőm (mármint a saját épített) nem képviseli az elképzelésemet, sem az összes többi bármilyen. :) Építeni, fejleszteni kell. Hangdoboz lesz most a következő, ami remélhetőleg néhány hónapon belül megépül, de az csak még hangdoboz lesz. DAC-ból DAC729+S/H lesz, erősítőből meg saját elképzelés, B100+HTA30 alapon elindulva a megfelelő félvezetőkészlettel. (próbanyákkal, meg ilyenek) A már elavult DAC-ot is csak néhányan hallhatták ott... :)

Hajrá! Veled vagyok!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 12:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
Egy megfigyelés félvezetős erősitőkkel kapcsolatban. A legjobban A osztályban szólnak. kvázikomplementer technikával születtek a leganalogosabb hangú végfokok.

Akár a mód B100-nál akár a mód V4-nél szerintem az ajánlott munkaponti beállítás az optimális. Ezek nem olyan jók A osztályban. Igazából meg nem is szólnak rosszul. Csak ha ember cserélgeti a hangszóróit, rájön valahogy, hogy ének meg a hangszerek karaktere kicsit mű, meg, hogy hangszóróból szól. Persze ezt lehet színezni, meg variálni rajta, csak a színezés részletveszteséggel jár, legalább is nekem ez a tapasztalatom. Úgy, hogy nagyon lassan fejlesztem tovább a buffert, és HTA30 szerű driverhez is csinálok majd nyákot. Tetszik az a kapcsolás. 3 tranzisztor, elvileg ígéretes hang, semmi túlbonyolítás, meg nincs benne a sok alkatrész hangjának a kompenzálása, itt mondhatni az áram a kisebb ellenállás felé folyik. :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 12:52 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Örülök neki! Takman szén ellenállás? Én is most készítek egy igazi DIYERAMP csövest mindenki boldogságára. :)


Neki DALE-es verziója van. Láttam a készülő csövest...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pass Labs Aleph 5 clone 60W A class
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 15:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
A már elavult DAC-ot is csak néhányan hallhatták ott

Nálad mennyi egy DAC tervezett elavulási ideje? :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 16:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Inkább a körítéssel vannak kisebb-nagyobb problémák. Kimenő impedancia meg több, mint 5kohm, ami szintén olyan elavult és intelligens megoldás. Ráadásul az AD1862 elvileg 20 bites, viszont hasonló THD értéke, mint egy jobb 18 bitesnek. Továbbra is lesz új AD1862 DAC, de ellenállás lesz az IV, és leginkább csak mélyre. Baromi pörgős, odab*szós basszusa van így. Közép-magashoz más lesz, marad multibites, és S/H-t már alkalmazni szeretném.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:09 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Tetszik az a kapcsolás. 3 tranzisztor, elvileg ígéretes hang, semmi túlbonyolítás, meg nincs benne a sok alkatrész hangjának a kompenzálása, itt mondhatni az áram a kisebb ellenállás felé folyik. :)


Tapasztalatom szerint a végletes leegyszerűsítés működik/működhet a csöveknél, de félvezetős esetben sajnos az eszközök tökéletlensége miatt nagyon kétséges út. A sokszor bonyolultnak kikiáltott kapcsolások teljesen logikus felépítésűek, és minden alkatrésznek pontosan definiált feladata van. Ha kivesszük, akkor érezhető a minőségromlás.

Az áram pedig mindig a kisebb ellenállás felé folyik....

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:14 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Gybalu71 írta:
Egy megfigyelés félvezetős erősitőkkel kapcsolatban. A legjobban A osztályban szólnak. kvázikomplementer technikával születtek a leganalogosabb hangú végfokok.


Ez egy erősen leegyszerűsítő, már már primitív megállapítás...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mouseren és Lomexen kívül is van élet... mint pl. NXP/Philips féle BC556B sosem tűnt rossznak, ráadásul az Lomex/Mouser készletén is volt. De ez csak egy példa, majd meghallgatjuk, hogyan szól.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:25 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Mouseren és Lomexen kívül is van élet... mint pl. NXP/Philips féle BC556B sosem tűnt rossznak, ráadásul az Lomex/Mouser készletén is volt. De ez csak egy példa, majd meghallgatjuk, hogyan szól.


És ez most hogyan kapcsolódik az előzőekhez?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
sajti írta:
Toto írta:
Mouseren és Lomexen kívül is van élet... mint pl. NXP/Philips féle BC556B sosem tűnt rossznak, ráadásul az Lomex/Mouser készletén is volt. De ez csak egy példa, majd meghallgatjuk, hogyan szól.


És ez most hogyan kapcsolódik az előzőekhez?

Sajti

Úgy, hogy a 3 tranzisztoros HTA30 driver elején is ilyen található. (nem véletlenül)
Mondjuk annyi köze van a HTA-hoz, hogy kapcsolása hasonló, meg visszacsatolás van benne.
Persze figyelembe kell venni, hogy nem mindegyik Philips tranzisztor jó, és ezek között is lehet karcos hangú. Válogatni kell.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:35 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Persze figyelembe kell venni, hogy nem mindegyik Philips tranzisztor jó, és ezek között is lehet karcos hangú. Válogatni kell.


Bizony nem. Például, amit az Ebay-en lehet kapni és a Continental Device India Limited gyártja, na az például nem szól túl jól...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nekem az ezüst színű a favorit. Azt az NXP gyártotta. Ott is van azért karcos hangú, belelehet futni olyan szériába is.
De megnézem azt is, hogy mit tud mondjuk a Sanyo alternatíva.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 17:41 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Nekem az ezüst színű a favorit. Azt az NXP gyártotta


Kivéve, ha küldesz egy email a CDIL-nek, hogy rendelsz 10000db BC556-ot, NXP márkajezéssel. Nagyságrendileg valahol 2 és 5 cent között lesz darabja...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 19:21 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
sajti írta:
Kivéve, ha küldesz egy email a CDIL-nek, hogy rendelsz 10000db BC556-ot, NXP márkajezéssel. Nagyságrendileg valahol 2 és 5 cent között lesz darabja...

Sajti


És ezt onnan tudom, hogy két amerikai srác csinálta meg, és publikálták is a diyaudio.com-on. Igaz, hogy csak 2 órát élt meg a poszt, azután csalásra való felbujtás okán törölték a modik...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kínaiak is ezt csinálják csomó tranzisztorral. Viszont NXP tranzisztoroknak egyedi szürke-ezüst tokozása van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 19:57 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Kínaiak is ezt csinálják csomó tranzisztorral. Viszont NXP tranzisztoroknak egyedi szürke-ezüst tokozása van.


Ja, ezüsttel van rányomtatva a címke, inverzben...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 20:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Moldolása is más, nem csak a címke. Teljesen egyedi az egész.
De mondjuk ez már nem tudom, hogy mi... :lol:


Csatolmányok:
s-l300.jpg
s-l300.jpg [ 22.89 KiB | Megtekintve 31908 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 20:05 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Nem győzködlek tovább. Vegyél ebay-ről tranzisztort!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 20:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Minek, ha már van. Lomexből is van néhány régebbről.
Ezek viszont eredetinek tűnnek... :D


Csatolmányok:
IMG_5844.JPG
IMG_5844.JPG [ 121.56 KiB | Megtekintve 31909 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 20:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Azért közéjük dobnék egy neodym mágnest, hogy sündisznóvá változik-e.... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 21:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem nincs olyan mágnesem. Viszont nem tűnik mágnesezhetőnek. Egyébként is, régebben sok ilyen BC546B/556B volt a lomexben. Ezért ismeri a HTA30 driver fejlesztője. NXP-Philips tranzisztorai egyedibbek, mind címkézés, mind moldolás szempontjából TO-92 tokozásnál. De ettől még lehet fake. Az biztos viszont, hogy címkézőt könnyen lehet állítani, moldolni új anyagból azért sokkal nehezebb.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Sziasztok!

Vízszerelős kérdésem lenne: egy kollégának kéne segítség, ereszt az egyik rézcső illesztése,
én ilyet lánggal még nem forrasztottam, csak félvezetőket... Tudom hogy kell folyatószer,
de csak egy illesztés miatt nem vennék amit nem muszáj. A kérdés, a sima "elektrós" forrasztóón meg
akár a folyatószerek jók ide is vagy ide mindenből spéci kell, mert mások a méretek, hőmérsékletek?

Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És a Pb tartalommal mi a helyzet? Biztos nem forrasztanék ezzel vízcsövet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 09:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Igazad van, néztem javítókészletet, de vagy 15e Ft lenne a készlet egy forrasztás miatt... :oops:
Nem lenne esetleg vkinek kölcsönbe cucca?
Adnék ajándékba jó féle audio grade Nichicon 63V-os táp kondikat vagy akár végtranyókat. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség