audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: TRAFÓ RENDELÉS
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 11:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
euro21 írta:
Ezekkel a paraméterekkel egy SU48-ra se férsz ki (túl kicsi a tekercselési ablak) - 50V RMS-t tételezve fel a primeren-.

Nem elsősorban az RDC-vel lesz a gond (az amorf/nano vasak permeabilitása brutális, tehát nem kell túl sok -kb. 2000 a primeren- menet), hanem a "viszonylag" kevés menet mondjuk 0.1-es drótból se fér ki.

Tekert már dys-cus nekem egy nagyon kompakt, hasonlón nagy permeabilitású M30 magra trafót, és 0,1mm-nél vékonyabb drótból tett fel több mint 4000 menetet. Csak ugye ebben az eseten jóval rövidebb a menethossz, és mégis, ilyen "drótvékonyságnál" már tekintélyes ( 500Ohm feletti ) az Rdc.

A például hozott Lundahl is akkor - gondolom - 0,1mm alatti drótot használhat, azért is jön ki hasonló nagyságrendű Rdc. Ha jól látom, akkor ők SU39B-t alkalmaztak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TRAFÓ RENDELÉS
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
DHT írta:
shany írta:
DHT írta:
...Ha valami 1:1 vagy 1:2 áttételen gondolkodol akkor az SU30B elég...
Ennél bonyolultabb azért a helyzet, 2x min.120H primer és 1,6+1,6:1 körüli áttétel kellene 500 Ohmnál kisebb primer Rdc-vel....pl. Lundahlban ilyesmi:
Csatolmány:
LL1692A.pdf

Alt N-es ábra.

Csak nekem nincs szükségem ilyen átütési szilárdságra, és max. 20mA PP-ben elegendő. Szóval számolgatni kellene a nagy a menetszám és vállalható Rdc miatt...

Bocsi a dac szó megkavart, azt hittem közvetlenül a csipx után akarod nekötni mert oda ekkora induktivitás nem kell. A SU30B 6VA, SU39B 20VA trafó.
Van egy ilyen "elmebeteg", Push-Pull JFET+trafó dac IV megoldásom, amivel úgymond elégedett vagyok, ebbe próbálkoznék másféle trafó-vasanyaggal is...
De nem mindenáron, ha nagyon macerás akkor nem, így is van már a fiókban Hitachi amorf SU30B ( AMCC6.3 ), még azzal sem tudom mi lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség