audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 20:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Üdv. Rendelni szeretnék innen. Van aki esetleg velem együtt rendelne és segítene benne? Sajnos nem tudom hogyan működik, mennyire tuti hogy ideér, milyen szállítási módot válasszak stb... a postát teljesen állom ha esetleg valaki rendelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 20:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Próbálj egy pü-t euro21 fórumtársnak. Ő már rendelt onnan, úgyhogy tapasztalatokkal tud segíteni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 20:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Köszi !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 21:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 22:12
Hozzászólások: 23
Pár alkatrésszel beszállnék én is ha nem gond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 21:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Semmi különös, beregisztrálsz egy email címmel, amire megjön a jelszavad (most, hogy kipróbáltam -én se vettem onnan egy ideje, főleg mióta áttértek az új shop felületre- nekem is újra kell kérnem jelszót).

Azzal be tudsz lépni, berakosgatod a "kosárba" a vásárolni valót (ne feledd beállítani az elején a shopban, hogy az ÁFÁt -VAT, náluk csak 20%- is mutassa, mert különben csak nettót mutat), a végén ellenőrizteted, hogy minden van-e raktáron, kiválasztod a szállítási módot (Airmail -tracking nélkül-, Airmail tracked, Fedex) és fizetsz (bankkártya).

Amit eddig rendeltem, rendesen megjött a királyi postával is pár nap alatt (pukis boríték, kis doboz). Nagyobb összegnél, méretnél, vagy súlynál csak Fedex-el szállítanak, ami elég drága.

Nem a legolcsóbb shop, de amíg EU-n belül vannak, az ottani 20% ÁFA "megéri".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 05:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Köszi ! Hát akkor én megpróbálom, de még a paypal kártyám sincs meg. Remélem időben ideér. De ha csak ideér egyszer az se baj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 05:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
És itthon MPL postakocsi hozta vagy más futár? Küldenek valami emailt az érkezésről ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 09:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Elég a dombornyomott bankkártya (Visa,Mastercard).

Kisebb tételeknél MPL, nagyobbnál -méret, súly, érték- futár szállít.
Egy a lényeg, hogy csak utánkövetéses -tracking- szállítást érdemes választani.

Egyik sem jelez előre (még akkor se, ha évek óta benne vagy az adatbázisukban névvel, címmel, telefonnal). Egyetlen kivétel a DPD, de csak azért, mert az egyik srác a szomszéd utcában lakik és este be tudja adni. Hagynak cetlit, amin már van telefonos kontakt.

Egy időben a Posta (nem a saját postásunk, hanem MPL) beb.szta a kertbe a fenyőfa alá a csomagokat (pl. csövek), aztán némi diskurzus (elosztó főnöke megkeresve, kártérítés/per belengetése, kirúgatás emlegetése emelt hangon stb.) után most már automatikusan a szomszédnak adják be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 10:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Nekem a Fedex-el van jó tapasztalatom. Eleinte otthonra rendeltem, akkor az első alkalommal egyszer csak felhívtak dél körül, hogy hát ők ott vannak a csomaggal. Elmondtam nekik, hogy most nem nyert, mert én meg dolgozom. De a futár normális volt, megbeszéltük, hogy merre jár a munkaidőm végén, és ott összefutottunk.
Egy ideje mindent a munkahelyemre rendelek, ott a recepciós átveszi, és kész. Ez MPL-el is működő jó megoldás.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
rolitechno írta:
Üdv. Rendelni szeretnék innen. Van aki esetleg velem együtt rendelne és segítene benne? Sajnos nem tudom hogyan működik, mennyire tuti hogy ideér, milyen szállítási módot válasszak stb... a postát teljesen állom ha esetleg valaki rendelne.

Én szinte havonta rendelek tőlük. Megbízható cég, már ismerik a magyarokat. :P Elkezdtem őket megtanítani. :lol:
Mindig banki átutalással rendelek, a font, vagy az Euro úgy olcsó. Viszont nem mindegy a szállítás. A legolcsóbb a Királyi Posta, de azt nem ajánlom, mert nekem veszett már el cuccom a postán. Szerencsére nem nagy érték, de a kis pénz is pénz. Utánna van a Royal Mail légiposta nyomkövetéssel, cca. 1 hét szállítással. A legjobb a Futár. DPD-vel küldik. Add meg a telódat, s a futár felhív a kézbesítés előtt, hogy otthon vagy-e. Jó cég, rugalmas, s elég olcsó a többiekhez képest. Egy hete 17,03 Euro +20% Áfa volt a díj a hifi collectivtől. Soknak tűnik, de ha rendelsz 500 ojróért, akkor nagyon megéri. Egyébként 4 napra vállalják a kiszállítást a fizetéstől számítva.
A Collective-el jártam úgy, hogy a pénzt elutaltam, de a megrendelést nem adtam le, azaz az utolsó kattintást nem tettem meg. Másnap írtak egy emailt, hogy köszönik a 200 Font ajándékot, de nincs névnapjuk. :lol: Újra csináltam a rendelést, és 3 napra rá minden megjött hiánytalanul. Jó a honlapjuk is, minden van, mi csőnek, szemnek, szájnak ingere.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2016.12.12. 19:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Na ennek örömére már csak egy kattintás választ el engem is. A DPD-t ismerem már a conrad miatt, nekem is jó tapasztalataim vannak. Bár a srác imádja a jattot, de sebaj belefér :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.04.21. 08:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Rendel most valaki innen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.04.21. 21:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
storno


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.06.09. 18:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Nem tudja esetleg valaki, hogy nyitottak már EU-s raktárat, elkerülendő a vámolást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.06.09. 18:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
sajti írta:
Nem tudja esetleg valaki, hogy nyitottak már EU-s raktárat, elkerülendő a vámolást?


Egyszerűsítettem a dolgot és rákérdeztem náluk. Sajnos nem tervezik :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.07.20. 20:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Híhetetlen dolog történt ma velem.
Rendeltem egy kis csomagot a HFC-től, pont egy hete, szállítónak a FedEx-et klikkeltem be. Pikk-pakk megérkezett Vecsésre a csomag, majd ott megült úgy 5 napra. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ma megjött a csomag, simán odaadták rokonnak, mindenféle fizetés nélkül. De - raktak mellé egy papírt, hogy MAJD küld a FedEx egy számlát, amiben MAJD elkérik az ÁFÁ-t meg a vámkezelési költséget, ami ~xx%, meg min 5000 HUF.
Hogy mik vannak ... Mégha valami VIP ügyfél lennék, de nem is emlékszem rá, hogy valaha szállíttattam volna velük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hificollective
HozzászólásElküldve: 2021.08.31. 20:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Rendel valaki mostanában? (8.31) Csak pár apróság kellene, amiért nem éri meg önálló rendelést indítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség