audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.04.22. 18:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 20:55 
Fórumtag

http://nmhighendinnovation.com/index.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:11 
Kiemelt Tag

Toto írta:
DHT írta:
Hajrá!
Csinálj jobbat és vidd ki!

Nem viszek ki már sehová semmit. Mondjuk lehet, hogy fejlesztési ötletként már be lehetne dobni mindenki nick neve után az audio szót, de én nem foglalkozom ilyennel. Az sem gond, ha valaki igen, talán még érdekes és érdemes is lehet. Én ismertetem azokat a megoldásokat, amelyek szerintem jók, ezt nyugodtan bármikor meglehet cáfolni, de akkor korrekt műszaki magyarázatot kérnék rá, hogy az miért nem jó, amit leírtam, különben nem tudom komolyan venni az illetőt, amit ír.

kicsit félreértettél valamit. A 72 audio egy cég logoja. Mint profi gyártó, kiállitó jelenik meg. Néhány szemeszter a felsőoktatásban ,meg pár év tapasztalattal esetleg te is eljuthatsz egyszer oda.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:44 
Kiemelt Tag

Nem értettem félre. Tudom, hogy 72 audio-ról van szó. Viszont nekem meg nem életcélom, hogy valamilyen audio cég legyek. És most általánosságban beszélek: nem szeretnék Sufnikókler Audio lenni. Itt vagy át kell b*szni valamilyen szinten az embereket, hogy vagyonra tegyek szert ezzel, vagy olyan árakkal kell dolgozni, amit senki nem fizet meg.

Arról meg nem is beszélve, hogy alkatrész beszerzés is nehézkes. Ja meg RoHS direktíva is fontos. Most, ha a bevált alkatrészeket, félvezetőket összeszámolom, hát... nem tudom, hogy mi felel meg ennek. Ja meg már ezer éve nem gyártják a legtöbbjét.

Most, mivel off, ezért csak egy-két mondatban említem meg: Amitől leginkább tartok a projektjeim körül, az a váltás. 6dB/oktáv gyakorlatilag egy lóf*sz kategória, hangszórók akusztikai esése többet jelent, hát, még jelentősen módosulhat ez-az.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:47 
Fórumtag

tunerman írta:

Jé, ilyenem nekem is volt... csak nem koporsófeketére kifényezve :P
Na jó, AN IQ3(?) helyett Eroica L, a karon AN helyett "Scorpio" felirat a kétmotoros mókát viszont PQ és VAGY instrukciói alapján megcsináltam - akkor végre elvitték a lemezjátszó utolsó két darabját is (modifikált IIX900 futómű + motortáp).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 22:06 
Kiemelt Tag

Toto írta:
Nem értettem félre. Tudom, hogy 72 audio-ról van szó. Viszont nekem meg nem életcélom, hogy valamilyen audio cég legyek. És most általánosságban beszélek: nem szeretnék Sufnikókler Audio lenni. Itt vagy át kell b*szni valamilyen szinten az embereket, hogy vagyonra tegyek szert ezzel, vagy olyan árakkal kell dolgozni, amit senki nem fizet meg.

Arról meg nem is beszélve, hogy alkatrész beszerzés is nehézkes. Ja meg RoHS direktíva is fontos. Most, ha a bevált alkatrészeket, félvezetőket összeszámolom, hát... nem tudom, hogy mi felel meg ennek. Ja meg már ezer éve nem gyártják a legtöbbjét.

Most, mivel off, ezért csak egy-két mondatban említem meg: Amitől leginkább tartok a projektjeim körül, az a váltás. 6dB/oktáv gyakorlatilag egy lóf*sz kategória, hangszórók akusztikai esése többet jelent, hát, még jelentősen módosulhat ez-az.

Nyugi nekem sem ez volt az életcélom.:) Mindig úgy voltam vele hogy mi lenne ha én is a nagyok közt állíthatnák ki?! Most már tudom a választ. De garázsmarketinget nem fogok folytatni, több forgalmazó megkeresett mert tetszett a termék ill a kapott hang. Szerintem ez egy lehetőség amivel miért ne élhetne az ember. Nem? De! Na ugye!:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.17. 10:38 
Kiemelt Tag

DHT írta:
Toto írta:

Nyugi nekem sem ez volt az életcélom.:) Mindig úgy voltam vele hogy mi lenne ha én is a nagyok közt állíthatnák ki?! Most már tudom a választ. De garázsmarketinget nem fogok folytatni, több forgalmazó megkeresett mert tetszett a termék ill a kapott hang. Szerintem ez egy lehetőség amivel miért ne élhetne az ember. Nem? De! Na ugye!:D

Az hogy van akinek savanyú a szőlő. Megesik. Minden esetre Gratulálunk !További sikereket kivánunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.17. 14:31 
Alapítótag

Gybalu71 írta:

Az hogy van akinek savanyú a szőlő. Megesik. Minden esetre Gratulálunk !További sikereket kivánunk!

Szerintem akit foglyul ejt a saját demagógiája azzal már nem csak "megesik" hogy fanyalog. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 10:20 
Fórumtag

Én most találtam erre a fórumra, -nem online élem az életem- és nagyon örülök, hogy átolvasva a hozzászólásokat, én is csatlakozhatom a HI-FI show-n hallottak tapasztalatleírásához.
Én életemben most jártam először ilyen Shown. Azt gondolom nem is megyek többször. Nagy várakozásokkal telve, azt gondoltam a nagyon sok millió Forint hallatán leesik az állam és elszégyenlem magam, hogy mit hallgatok én. Azt gondoltam elém áll a zenekar és ott játszik a szobában, megteremtve a szinte tökéletes illúziót. Nem így lett. Megdöbbentett az, hogy mennyire rosszul szólt az összehordott sok sok pénz. És erre nincs mentség. Mert ami ennyire sokba kerül annak bizony minden körülmények között kutya kötelessége kiválóan szerepelni. Az a sok öles hálózati kábel, komoly szűrük, hangfalak, állványok: mégis kimondottan gyenge hang. A sok, sok fejlesztés, ezoterikus alkatrész, mérnöki indoklások, kiváló paraméterek... Hol van az eredmény: Hol van A HANG? Nem is értem, hogyan lehetett ez? Az audio 72 kilógott, az jól szólt, valamint a BEAG-os nagy erősítője... A többi AN meg a hatalmas ROTEL végfokok, stb... atya ég mi pénzek... érthetetlen mi volt !... Nem értettek hozzá a kiállítók?! Rosszul dugták össze?! de hát ennyi pénznek akkor is jól kellene szólnia, szóval nem értem. Azt itt fórumozók jártak már több ilyen kiállításon, van összehasonlítási alap. Vajon mindig ez van?... Szóval kiváló tapasztalat volt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:25 
Alapítótag

Ez egy ilyen JÁTÉK ...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:30 
Alapítótag

Én is csak egyszer voltam Pesten ilyen "bulin" - este totál fejfájással semmit nem értve jöttem ki és nem vágyom többet rá. Más mikor olyan talira mész, ahol bizonyos hasonló érdeklődésű emberek vannak és esetleg személyesen is meg akarod ismerni Őket és ami a lényeg - NEM A PÉNZ DOMINÁL ( bár a pénz másképp dominál - jó ha sok van alkatrészekre ).

PS

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:39 
Kiemelt Tag

Szerintem szépen néz ki a budapesti Marriott hotel. Nagy ablakok, Dunára való rálátással, megfelelő megvilágítással és szép padlószőnyegekkel. (legalább is, amíg el nincs kopva)

Ja, hogy a hang? Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:25 
Fórumtag

Toto írta:
Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

Hajrá. (Amúgy milyen chipre épül ez az általad nyerőnek tartott DAC?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:28 
Fórumtag

bta írta:
Toto írta:
Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

Hajrá. (Amúgy milyen chipre épül ez az általad nyerőnek tartott DAC?)

Mikor milyenre:):):):) Nem is kérdés:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:43 
Kiemelt Tag

Most nem az AD1862 zenél, hanem egy WM egy SoundBlaster hangkártyán a megbütykölt driverrel.
De ugye ott a körítés, meg hát az IV is elavult dolognak számít ám, de majd javítom.

PCM1704-et használ acoustic plan.
Az tuti, hogy most nem demóztatom a DAC-omat, sok a hiányossága és a hibája. Már nem képviseli az elképzeléseimet.
De a hangszóró... amit most szereltettem össze. Na hát az nem semmi. Ez már ott van a nagyoknál. De még ugye kell doboz és még csomó minden. Csík zenekar komoly.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]