audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 16:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Gondolom tudjátok, PP volt bekötve. István01 budget PP-je

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 16:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Gondolom tudjátok, PP volt bekötve. István01 budget PP-je

Hogyne tudnám, sőt Istvánnál már korábban meg is hallgattam egy barátommal. Semmi gond nem volt vele, a hangfalát bíráltuk egy picit. De gondolom Te is tudod, hogy egy akkora termet nehéz besugározni NVCS nélküli triódással. Egyébként meg mindenki a hangfalakról ír, meg a végfokokról, miközben azt sem tudom, milyen RIAA volt bekötve a cucc elé. Lehet az torzított. Vagy a pickup. Megjegyzem, hogy Krizsi erősítőjével, Revoxal meghajtva az Aldebarant, nem torzított. Egyszóval a front end-el volt ott nagyobb baj, miután az teljes biztonsággal megállapítható, hogy mind az Aldebaran, mind István erősítője, mind a Tannoy más helyen máskor kifogástalan minőségben zenélt. Mikor SE erőlködőt tettek be, akkor a hangerőt szobahangerőre sem sikerült kihajtani, és fejbe kólintott lett a hangkép. Ha lett volna beleszólásom, akkor én bizony elvittem volna egy rendes 50Wattos csövest az Aldebaran elé, (mint Félegyházán) előfoknak levittük volna az SP6-ot, s akkor lehetett volna MCtrafó tesztet készíteni. Dehát a triódások ragaszkodnak a triódához, pedig köztudott, hogy azért lépték át annakidején a triódát, mert sok sebből vérzett. Egy olyan finom ezközt mint az MC illesztő, nem lehet 2-4%-os THD-val rendelkező vonalon megmérni. Ez egyszerűen súrolja a kabaré határát. Egyébként meg mit tesz Isten, sokaknak az AN trafója tetszett, annak az AN cégnek a terméke, akinek az eddig általam mért termékei műszakilag a gagyi kategóriába sorolhatók, viszont illeszkednek az SE-k hangképéhez, mert nem engednek mélybasszust engedni rájuk.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Jó hogy nem kaptok hajba!

Pár éve még Otto barátunk is 211 SE t használt .Akik hallották azt mondták nem is akármilyet sikerült épitenie. Sajnos nem volt szerencsém hallani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 20:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Azt modták egyébként, délután egy 5W-os 300B SE ( a Tannoy tulajé) gatya lengető hangerővel telezenelte a termet, és baromi jó lett a hang. És ez szerintem nem SE-PP-ről szól, hanem szinergiáról. Nem vitatkozom, röpte beszamolo volt. Magyarázkodni meg minek?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
És ez szerintem nem SE-PP-ről szól, hanem szinergiáról.


Hát azért elég gázul sikerült a találkozó hangilag az indexes beszámolók szerint. Kb olyasmit írtak, hogy minden s...rul szólt mindennel, semmi nem illeszkedett semmivel. Sz...bbnál s...bb hangot sikerült csak csinálni. Biztos megátkozta valaki helyet, indián temetőt létesítettek alá idén, stb... :lol:

Látvány szempontjából kétségtelenül érdekes atmoszféra uralkodik a 100 évnél idősebb konstrukciójú "frankenstein villanykörtékből", meg tekercsekből adódóan. Azért mondjuk érdemes egyszer ellátogani egy ilyen rendezvényre. Bár ez a "csak triódás lehet a vihető erősítő vége" című hozzáállás über nagy klános-szektás-agybajos gyogyósság a véleményem szerint. :mrgreen: De hát egészségükre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 07:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Baromira sikkes a tudálékos okoskodás azoktól akik nem voltak ott, nem vittek semmit, nem kockáztatták a szállítási sérülést és főleg össze nem hangolt rendszerbe nem raktak komponenst, ahol ki tudja minden elem hajlandó-e elfogadni a környezetét. Ezen felül ott van a végképp nem befolyásolható akusztikus környezet, meg a most feltételezett hálózati áram minősége. Szóval aki nem tesz semmit, az lesz mindig a legokosabb?

Aztán ha egy ilyen ad-hock rendszerben legalább egy valami hibás, beteg, nem jól illesztett, akkor bármelyik elemre rá lehet fogni, szar, lehet röhögni is a szervező bénaságán. Tessék jobban csinálni!

Úgy egyébként a földszinten kis szobában 6C4C Árpi komplett DC triódása kiválóan zenélt, Zsoltiét nem volt alkalmam tüzetesen fülelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 07:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Baromira sikkes a tudálékos okoskodás azoktól akik nem voltak ott

Na, na, ezek az indexesek azért javarészt ott voltak. :lol:

Én nem írtam véleményt, nem okoskodtam, csak leírtam, hogy máshol mit olvastam, de hát már ez is kicsapja a biztosítékot egyeseknél.
(Amúgy az indexen elég keményen oltják egymást, ehhez képest én kispályás vagyok).

Hát akkor itt van több oldal beszámoló:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9199728

Itt meg még az is provokációnak számít, ha megemlítem, hogy máshol mit olvastam. (Na akkor, hogy merem én azt itt, meg egyáltalán, hogy jövök ahhoz :lol: , meg nem is voltam ott, mit pofázok bele? :mrgreen: , stb, stb)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 07:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát, aki nem volt ott a találkozón, az hogy veszi a bátorságot, hogy leírja, mit olvasott róla? Há nem? Köztörvényes dolog itt az ilyesmi kéremszépen...

Én nem írtam szubjektív véleményt az ott lévő dolgok hangjáról, mivel nem is voltam ott. Csak említettem, hogy máshol mit olvastam. Nagy különbség! :)

De hát a szövegértés sosem volt itt erőssége pár embernek...

Rejtés:
Elképesztő, hogy milyen támadásoknak vagyok kitéve a "triódás klántagok részéről" ha csak hozzá merek szólni a "klános", vagy annak képzelt témákhoz... Ott van átpakolva az offban egy nem kis adag, hátha érdekel valakit mit is generált az, hogy megemlítettem az indexes beszámolókat. Elég agresszívek ezek a trióda fanok, meg még a szövegértésük is hagy némi kívánnivalót. Nem is fogok velük barátkozni. Meg a találkozójukra sem megyek el ezután sem. Úgy tűnik nekem, hogy a triódások azok ilyen kivagyi agresszív állatok mind. :lol: A kritikát 0 mértékben tolerálják. Csak olyanoktól fogadnak el véleményt, aki jó alaposan meg régóta "oboázza" már őket. :mrgreen: Asszem nyugodtan skatulyázhatok, közmondásnak is elmenne. Aki a triódát szereti...
Idézet:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: Ilyen szarul még soha nem szólt a kisszékelyi vadászház.


Az ilyenekből meg okulni kell, meg lehet is. (Ezen a fórumon is.) És nem pedig megtámadni azt, aki le meri írni, hogy máshol mit olvasott a találkozóról...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 09:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Azt modták egyébként, délután egy 5W-os 300B SE ( a Tannoy tulajé) gatya lengető hangerővel telezenelte a termet, és baromi jó lett a hang. És ez szerintem nem SE-PP-ről szól, hanem szinergiáról. Nem vitatkozom, röpte beszamolo volt. Magyarázkodni meg minek?

Annak a 300B SE erősítőnek a kimenője a tavaji trafóteszten a legjobban lehúzott trafó volt. Ezt vagy 15-en mondták. Most meg jó lett? Ne mán! Én úgyfogalmazok, hogy a sok rossz hang közül az hasonlított legjobban egy Orion minitorony hangjához, ami éppen megüti a Hifi szintet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 09:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
Péter írta:
Azt modták egyébként, délután egy 5W-os 300B SE ( a Tannoy tulajé) gatya lengető hangerővel telezenelte a termet, és baromi jó lett a hang. És ez szerintem nem SE-PP-ről szól, hanem szinergiáról. Nem vitatkozom, röpte beszamolo volt. Magyarázkodni meg minek?

Annak a 300B SE erősítőnek a kimenője a tavaji trafóteszten a legjobban lehúzott trafó volt. Ezt vagy 15-en mondták. Most meg jó lett? Ne mán! Én úgyfogalmazok, hogy a sok rossz hang közül az hasonlított legjobban egy Orion minitorony hangjához, ami éppen megüti a Hifi szintet.


Ne ess költői túlzásokba, talán bölcsebb dolog olyanról nem véleményt alkotni amit nem hallottál .
Azt a trafót tavaly én is leszóltam, de nem abban a kapcsolási környezetben teszteltük amiben most van.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 19:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves dys-cus!
Idéznék az indexes hozzászólásodból:

Sőt a másikon feltett képeidet nézve elborzadtam, mikor megláttam azt a sok Wimát valami előfoxerű masinába.

Pedig ezt az előfoxerű masinát már láttad az analóg jelforrások topikban... Akkor nem szóltad le..... :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 19:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Szívesen össze ereszteném a te M7-es cuccoddal, vagy a gyári ARC SP6-al....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Húú, nagyon forrnak itt az indulatok!

Sok évvel ezelőtt volt szerencsém részt venni egy triódás talin, talán két helyszínnel ezelőtt, egy miskolci csapattal mentem, komplett láncot vittünk, LP-től triódás végfokig mindent. Pénteken becuccoltunk, összedrótoltunk mindent és gyorsan bekapcsoltuk, hogy lássuk, működik-e minden. Olyan elképesztően sz@rul szólt, hogy azt kerestük, mi romlott el, mit kötöttünk el. Több óra kellett, hogy értékelhetően szóljon, de csak szombat délután lett az igazi. Ezért aztán nem hiszem, hogy sebtiben odavitt, bekötött masinák azt mutatnák, amit tudnak, csak valami halovány árnyékát.

Amúgy elég nagy sikerünk volt, több máskor csak köpködő illető is elismerően nyilatkozott arról az összeállításról. De rég volt, igaz se volt talán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nem vagyok indulatos. Csak kérdezek. Egyébként a fórumon sokszor indulatosnak jön le egy egyszerű kérdés is. Az írásban egy-egy mondatos hozzászólásban nehéz megjeleníteni az érzelmeket. A kis ikonok segítenek egy picit. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Halus írta:
Szívesen össze ereszteném a te M7-es cuccoddal, vagy a gyári ARC SP6-al....


Majd, még várjál azzal. Nyár vége felé majd összevethetjük az etalon preampomat a cuccossal. Ez lever mindent, még a konrád dzsonit is...

Ha esetleg a tiéd a jobb, akkor meg extrán jól járok, me kibelezem, azt építhetek egy még tutibb előfokot. :D Mondjuk ebben az esetben te nem nyersz semmit a dicsőségen kívül... :lol:

Visszatérve a konrád dzsonira... Most nézem az ARC SP6-ot. Ez egy az egyben valamelyik dzsoni preamp. Lelopták (az enyveskezű formájukat a mocskoknak), egy-az egyben, tokkal-vonóval... :twisted: Na jó, mondjuk előfok téren az összes nagy gyártó elég hasonló dolgokat használ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Halus írta:
Nem vagyok indulatos. Csak kérdezek. Egyébként a fórumon sokszor indulatosnak jön le egy egyszerű kérdés is. Az írásban egy-egy mondatos hozzászólásban nehéz megjeleníteni az érzelmeket. A kis ikonok segítenek egy picit. :oops:


A fórumon torzul az információ keményen. Meg sokan gyp-sek ám egy kicsit. :lol: Folyton félreértenek mindent, nem tudnak olvasni. Képzeletföldére implementált, agy(helyük)ukban létező (de a valóságban nem létező) nonszensz baromságokra írják a választ, arra rágnak be, stb, stb...

Tehát valami tök hót mást látnak bele a hsz-be, mint annak a valódi jelentéstartalma...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Kíváncsivá tettél. Mi az az etalon pre? Meg az a konrád joni? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 20:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát az egy előfok. Majd megtudod, ha sor kerül rá majd valamikor... (félvezetős, nem ilyen közismert diy izé... )

A másik a conrad-johnson pv sorozatú előfok, amit itt előszeretettel kókányolgatnak után...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 21:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem is készül egy részben saját fejlesztésű mc riaa-m. Csupa félvezető. Saját fejlesztésű diszkrét opa-val. Egyébként ezen a triódás talin a Borbely Riaa MC üzemmódban jobban szólt mint AN trafóval MM üzemmódban. Valszeg a Borbely Riaa MM benete más csővel jobb lehet. MC bemeneten jobban bevált az Ampex 6922 mint a Siemens E88CC. Nemsokára letesztelem az MM bemenetet az említett két csővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 21:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Egyébként jobb volt a Mellorn Audio félvezetős MC riaa-nál (többek szerint...) Vagy kevesebbek..... ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 05:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Halus írta:
Egyébként jobb volt a Mellorn Audio félvezetős MC riaa-nál (többek szerint...) Vagy kevesebbek..... ?


Ezt én mertem állítani sokakkal ellentétben, nyitottabb hangzású és transzparensebb volt a legtöbb MC trafónál. A félvezetős MC meg közelebb állt az átlagos trafós hangzáshoz, torzításban, maszatolásban. Azt is állítottam, a Borbély MC hangzása az AN trafó karakteréhez hasonlított, az AN meg többeknek a futottak még kategória volt csak.
/mind ezt ki lehetett hallani az általános rendszer hang betegségek ellenére/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 21:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Véget ért a 2015-ös ETF (European Triode Festival).
Érdemes elolvasni Thomas Mayer (vinylsavor) kommentjeit és megnézni a képeket.
http://vinylsavor.blogspot.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.11.20. 10:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
Véget ért a 2015-ös ETF (European Triode Festival).
Érdemes elolvasni Thomas Mayer (vinylsavor) kommentjeit és megnézni a képeket.
http://vinylsavor.blogspot.hu/

Nekem elsőre úgy tűnik ez asztalos találkozó volt. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Finishben az idei tali.


Csatolmányok:
Triódás 2016 (1).docx [14.5 KiB]
520 alkalommal.

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 19:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Mi előreláthatólag 16-án reggel 7 óra körül indulunk Győrből párommal, elvileg befér még hozzánk 2 fő.
Győr-Veszprém-Kisszékely útvonalon haladnánk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 22:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Tibi98 írta:
Mi előreláthatólag 16-án reggel 7 óra körül indulunk Győrből párommal, elvileg befér még hozzánk 2 fő.
Győr-Veszprém-Kisszékely útvonalon haladnánk.

Hoztok valamilyen kütyüt vagy hangfalat?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 08:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
DHT írta:
Hoztok valamilyen kütyüt vagy hangfalat?



Egyelőre nem tervezem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.11. 11:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Tibi98 írta:
Mi előreláthatólag 16-án reggel 7 óra körül indulunk Győrből párommal, elvileg befér még hozzánk 2 fő.
Győr-Veszprém-Kisszékely útvonalon haladnánk.


Senki többet? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.11. 17:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kecskemétről indulok 7:30 körül, van üres helyem az autóban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.14. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Holnapután tali :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 10:46 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
.....


Csatolmányok:
WP_20160416_09_31_41_Pro.jpg
WP_20160416_09_31_41_Pro.jpg [ 1.41 MiB | Megtekintve 44858 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 20:53 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Megint egy igen jó találkozón vagyunk túl. Krizsiék kitettem magukért, az ellátás szuper volt.

A 8 különböző SE végfokon meghallgatott 5-5 zeneszámba meglehetősen belefáradtam. Amit már most biztosan el lehet mondani, hogy a 6C4C végfokoknál néha érezni lehetett, hogy kéne még egy kis erő, de a 300B-től felfelé már nemigen volt hiányérzetem dinamikában.
A végcsövekre jellemző hangról nem tudok nyilatkozni, szerintem a meghajtás, illetve a kimenő trafók hangja bármerre tudja hangolni a végeredményt.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 22:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Rakok képeket, ezek valahogy mindig elmaradoznak...

A hangulat és az ellátás is remek volt, sajnos hamar véget ért! A digitális technika párszor kifogott rajtunk, de szerencsére minden megoldódott. Az erősítők és a kiegészítők is túlélték az utazást! Szerencsére akadtak páran, akik tovább fojtatták a hallgatózást.

Gerbo


Csatolmányok:
Magyarázat: 211 SE
P4160025.JPG
P4160025.JPG [ 1.92 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Magyarázat: P_CSABA 6C4C SE
P4160037.JPG
P4160037.JPG [ 1.73 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Magyarázat: DHT DIY CD
P4160042.JPG
P4160042.JPG [ 1.83 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Magyarázat: DHT 300B SE
P4160043.JPG
P4160043.JPG [ 2.16 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Magyarázat: DP 211 SE
P4160059.JPG
P4160059.JPG [ 1.89 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 22:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Plusz egy szép 300B SE, egy példaértékű DIY Neiro, valamint Árpi 6C4C SE-se maradhat ki... :)


Csatolmányok:
Magyarázat: 300B SE
P4160017.JPG
P4160017.JPG [ 1.87 MiB | Megtekintve 44758 alkalommal. ]
Magyarázat: DIY Neiro - 2A3 PSE
P4160020.JPG
P4160020.JPG [ 2.1 MiB | Megtekintve 44758 alkalommal. ]
Magyarázat: DIY Neiro - 2A3 PSE
P4160021.JPG
P4160021.JPG [ 2.04 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Magyarázat: Árpi 6C4C SE
P4160022.JPG
P4160022.JPG [ 2.04 MiB | Megtekintve 44764 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 12:24 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Pár évnyi kihagyás után egy rövid post a tegnapi találkozóval kapcsolatosan:

A 6c4c, 2a3 SE-k sajnos elég szembe szelet kaptak az egyénbként is emelkedő pályán. Hodály, 3 utas 4R-os hangfal. Ennek ellenére szépen teljasítettek.

Érdekes volt hallani az azonos kapcsolású (P. Árpi DC féle csatolt SE) erősítőt. Kettő azonos végcsővel 6c4c, és egy 300b-vel. Már a két 6c4c végű közti is jelentős eltérés volt, több és más jellegű mint ami abból következhetne, hogy pcsaba erősítője a megépítés óta csak mintegy 10-20 órát üzemelt. Ugyanaz 300b-vel, nano kristályos vasú kimenővel, gyanúm szerint jobb táp elkókkal már teljesen más világot mutatott. Nem csak abban mint amit a plusz wattok jelentettek.

Legalább ekkora különbség volt a két 211 közt is.

A hallottak számomra egyértelműen abba az irányba mutattak, hogy a hangfal, hallgatási körülmények támasztotta teljesítmény igényen kívül a megépítettség sokkal jelentősebb tényező mint a cső típusának kiválasztása. A megépítettségbe beleértve az alkatrész bázist, kimenőstűl mindenestűl.

Persze ezt eddig is tudhattuk, de ezen alkalomból meg is tapasztalhattuk :)

A legjobb hangot PPI 2a3 PSE-je adta, mindazon túl, hogy esetében is érzékelhető volt a kis teljesítmény adta korlát. Hallottam azt az erősítőt már több alkalommal is, többek közt a tulajdonos otthonában, saját láncában, itt is hozta azokat az erényeket melyeket korábban volt szerencsém megtapasztalni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Üdv! Már ideje volt.
Nagyon jó hangulatú volt a tali, tengernyi diy produktummal. Nekem másképp jött le az erősítők meghallgatása(már amelyiken ott voltam), viszont arra nagyobb hangsúlyt kellet volna tenni hogy jobb hangú forrásról menjen a demó.
A Dors felvételét kihagyhattuk volna szerintem ritkasz@r volt, meg lehetett volna rövidebb trackokat berakni, tudom miért én nem csináltam akkor :lol: . Olvasva más fórumokat üzengetném a fanyalgóknak hogy tetszetek volna jobb ládákat lehozni ;) . János904 Dacja szenzációsan jó volt (egy ilyen nekem is kel) a digit vonal meg egyértelműen kinőtte magát fő műsorforrássá, voltak nagyon ígéretes cuccok. A magnókat nagyon nem hálypolnám mert nagyon szűk réteg privilégiuma, 'bohóckodásra' jó de amenyi macera meg pénz!? Na mindegy...
Mi talán eléggé túl toltuk de volt egy két hallókészülékes is a szobánkba :lol: meg egy pár fiatal szerette a koncert hangulatot.
( Az én erősítőmben is olyan elkók vannak mint a Csabáéban.)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 15:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Köszönjük mi is Krizsinek és családjának,finom volt a kaja. Nagyon jól éreztük magunkat,jó ötlet volt a családtagoknak a kirándulás. Jó volt találkozni ismét,jókat beszélgetni,és zenét hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 17:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A hallottak számomra egyértelműen abba az irányba mutattak, hogy a hangfal, hallgatási körülmények támasztotta teljesítmény igényen kívül a megépítettség sokkal jelentősebb tényező mint a cső típusának kiválasztása. A megépítettségbe beleértve az alkatrész bázist, kimenőstűl mindenestűl."
Egyet értek. Két kimenő volt jó. Két erősítő nem burnyogott. A többin lehetett hallani, hogy a nagy energiájú részeknél ha volt mélyhang, akkor az bántóan feldúsult egy olyan hangfalon, ami jó, ha negyven Hertz-ig lemegy. (mi van akkor, ha a hangfal 30 Hz-ig működik) A kiverzérlés tovább növekedve az opera ária áriázó nőjének hangja rendkívül fülsértő lett, majd egy nagy katyvasszá állt össze az egész. Még az 5 Wattos "óriás ölő" Neiro-n is. Szóval volt probléma, de tanultunk belőle, de viszont nagyon jó éreztük magunkat.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
DHT írta:
..meg lehetett volna rövidebb trackokat berakni, tudom miért én nem csináltam akkor :lol:

A számból vetted ki a szót. :D

A kérés Krizsi részéről az volt, hogy aki hoz meghallgatandó erősítőt, hozzon hozzá legalább két számot pendrive-on.

Amit hoztatok, azokat felraktam játszani.... Krizsi egy darab Bartolli áriáját.

Amit én beraktam pendrive-ra (bár most nem vittem erősítőt, csak a #26-os és a #801-es csövekkel épített előfokokat):

1.) Orosz basszista: Night chimes - from Moscow forever /no KE-015/ -K2 HIFI 2005 XRDC-;
2.) John van der Veen: 911 /HDEND "Audiophile air2 CD2007"/ ;

Az előbbi gyönyörű, mély, gyomorrengető férfihangot, a második brutális pengetős beütéseket tartalmaz.

Aztán mikor kiderült, hogy Krizsin kívül senki sem hozott semmit, beraktam egy régi tesztsorozatból:

3.) Doors: Riders on the storm számát (ami ugyan nem különösebben jó felvétel, de a háttérben az eső hangja sok mindent elárul a rendszerről);
4.) Cecilia Bartolli áriát (The art of Cecilai Bartolli 2002);
5.) Stravinsky: The Firebird - Infernal dance of all Kastchei" subject (Dorati, London S.O.)-;

Úgyhogy mindenki azt kapta, amit hozott. :lol:

Mivel digit forrás sem állt rendelkezésre, a laptopomra nagy nehezen felvarázsoltuk Sajti szappanos doboz (HRT Music Streamer HD 24/192) DAC-ját -aminek a drivere minden 230-as hálózati hibára "leugrott" és kézzel kellett visszakönyörögni ;) - és lőn zörej.

A végére a zörejt ( ha jól emlékszem 7 erősítő, 7*5 szám, 7*26 perc) Sajtival már "kicsit" untuk. :lol:

Ha valaki nem hallotta még elégszer, fel tudom valahova rakni zip-ben (166 mega).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Ha el tudtam volna menni, az egyetlen, na jó kettetlen :) dolog amit vittem volna a FiiO-X3 kompakt digit lejátszó, amit Krizsi szeretett volna (Pagrusét) hallani, igaz Pagrusé a II-es kiadás, az enyém I-es. A másik EML-2A3M, ahogy láttam volt 2A3-as erősítő hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Béla! Tedd fel! Az orosz jó tesztre, meg hangszóró tépésre talán a giotár is, habár tegnap nem jött át az a "brutalitás" amit írsz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Annyira jó olvasi különböző fórumokon rengeteg marhaságot olyanoktól akik ott sem voltak de viszket az ujjuk hogy magvas konkluziót vonjanak le :lol: .
Dys- cus csak azt nem értem hogy a kaporkashowról felrakott képeken egyetlen egy normálisnak tűnő hangfal nem volt és mindenki maga alá vizelt a gyönyörtől már akik írtak, mert akik lent voltak és nem írtak azoknak finoman szólva is lesúlytó volt a véleményük szóban. Az meg már a fotókrólis lejön hogy nívósabb volt a tegnapi összejövetel.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.14. 15:35
Hozzászólások: 228
Most először én is el mentem a trióda találkozóra, remek emberek és nagyon jó hangulata volt az egésznek,a házi gazda ki tett magáért az ételek is finomak voltak, egyetlen bajom volt az egésszel hogy a fenti nagy nappali teljesen alkalmatlan zene hallgatásra, nem csak a mérete miatt.!
Nekem személy szerint P_CSABA 6C4C SE tetszett a legjobban gratulálok a láncodhoz Csabi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Szerintem is rakd fel.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
No, akkor itt elérhető pár napig:
http://www.mammutmail.com/hu/mail/downl ... b12a0d780e


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Annyira jó olvasi különböző fórumokon rengeteg marhaságot olyanoktól akik ott sem voltak de viszket az ujjuk hogy magvas konkluziót vonjanak le :lol: .
Dys- cus csak azt nem értem hogy a kaporkashowról felrakott képeken egyetlen egy normálisnak tűnő hangfal nem volt és mindenki maga alá vizelt a gyönyörtől már akik írtak, mert akik lent voltak és nem írtak azoknak finoman szólva is lesúlytó volt a véleményük szóban. Az meg már a fotókrólis lejön hogy nívósabb volt a tegnapi összejövetel.


Hogy őszinte legyek, a Kaporka showw-n sem volt "nagy" hang. Ami csodálatra méltó volt, az az, hogy az a kis Tannoy kiszolgált mindent, igaz basszusról, nagy dinamikáról nem lehetett beszélni. És ne feledd, hogy kb akkora szoba volt, mint nekem itthon. Szóval kicsi. Minden tiszteletem az SE építőknek, de be kell látni, a korlátokat, és azok sajna vannak. Ezért írtam a Hálószoba HiFi-t, mint tréfás hasonlatot. Azt kell mondanom le a kalappal Árpi előtt, meg előtted is. Nagyon hajtotok a jó hangra, sőt Te bevállaltad a "nagy" hangerőt is. De el kell, hogy ismerjétek, (és én többek között ezért váltottam) vannak korlátai ennek a technikának. Bármilyen alkatrészt is használnak emberek.Véleményem szerint egy átlagos 4,5X6 méteres szobában ha hifiről beszélünk, akkor egy zongora darabot akkora hangerővel kell, hogy meghallgass, mintha ott lenne egy valós zongora. Sajnos ekkor az SE technikánál már lehetnek bajok. A 211-nél kevésbé, a 300B még megalkuvással (-3dB) a 2A3-al nagyon nagy gondok adódhatnak. Barátom két hete jött haza az SE erősítők hazájából, Japánból. Bement egy 12 (tizenkettő) emeletes Hifi boltba Tokióban a Ginzeng, vagy Ganzeng nevű utcában(?). Az erősítők között kb 70% csövi volt. Viszont SE rendszerű viszonylag kevés. Kondo mester elment, az AN meg nem hifi, hanem kereskedelem: Minnél olcsóbbat minnél drágábban adjunk el kevés munkával. Mégegyszer: senkit nem akarok megbántani, ez csak műszaki vélemény leegyszerűsítve.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 19:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
Annyira jó olvasi különböző fórumokon rengeteg marhaságot olyanoktól akik ott sem voltak de viszket az ujjuk hogy magvas konkluziót vonjanak le :lol: .
Dys- cus csak azt nem értem hogy a kaporkashowról felrakott képeken egyetlen egy normálisnak tűnő hangfal nem volt és mindenki maga alá vizelt a gyönyörtől már akik írtak, mert akik lent voltak és nem írtak azoknak finoman szólva is lesúlytó volt a véleményük szóban. Az meg már a fotókrólis lejön hogy nívósabb volt a tegnapi összejövetel.

Zsolti, én nem írtam eddig, volt ott velem egy kétutas DIY doboz, amit én nem tartok versenyzőnek, viszont az a miniatűr Tannoy doboz elképesztő hangot produkált, méretéhez képest nem is tudom hallottam-e jobbat. A félegyházi hangsugárzó felhozatalban az a doboz vitte a pálmát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 19:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ottó le a kalappal elötted, korrektül fogalmaztál, de nem minden ember halgat nagy hangerőn zenét.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 19:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Ottó le a kalappal elötted, korrektül fogalmaztál, de nem minden ember halgat nagy hangerőn zenét.

Ez igaz. Én sem annyira. :P Hát még a Pipás, vagy Bigi! :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 19:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
DHT írta:
Annyira jó olvasi különböző fórumokon rengeteg marhaságot olyanoktól akik ott sem voltak de viszket az ujjuk hogy magvas konkluziót vonjanak le :lol: .
Dys- cus csak azt nem értem hogy a kaporkashowról felrakott képeken egyetlen egy normálisnak tűnő hangfal nem volt és mindenki maga alá vizelt a gyönyörtől már akik írtak, mert akik lent voltak és nem írtak azoknak finoman szólva is lesúlytó volt a véleményük szóban. Az meg már a fotókrólis lejön hogy nívósabb volt a tegnapi összejövetel.

Zsolti, én nem írtam eddig, volt ott velem egy kétutas DIY doboz, amit én nem tartok versenyzőnek, viszont az a miniatűr Tannoy doboz elképesztő hangot produkált, méretéhez képest nem is tudom hallottam-e jobbat. A félegyházi hangsugárzó felhozatalban az a doboz vitte a pálmát.

Ez is igaz. a kb 15 literből az nagyon nagy hang volt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség