audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 12:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Arra gondoltam rendezhetnénk egy baráti fórumtalit !

Mi a vélemény ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 12:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Hol lenne a helyszín?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 12:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
csaktibi írta:
Hol lenne a helyszín?



Még nyitott a kérdés. Én Győrben tudnék helyszint biztositani,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 13:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Gybalu71 írta:
Arra gondoltam rendezhetnénk egy baráti fórumtalit !

Mi a vélemény ?

Gondoltam rá én is...
Szvsz egyértelműen budapesti (vagy közeli) helyszín kellene. :roll: Az mindenkinek még éppen nem elég messze, sokunknak meg megfelelően közel van! :lol:
Egy-két helyet én is tudnék, a kérdés csak a létszám és az igények (kaja-pia)?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 15:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Támogatom az ötletet, szerintem sokan örülnének ha személyesen is találkoznának a fórum tagjaival.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 17:25 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Szuper dolog, hogy a tagok szemtől szembe is megismerhatik egymást, pozitív irányba igen sokat tud változni a netes kommunikáció ha nem arc nélküli nickekkel folyik.

Mint többszörös találkozó szervező megemlítek pár dolgot amire jó odafigyelni:

Sajnos azt kell, hogy modjam a nyár nem a leg alkalmasabb erre. Sokan nyaralnak, a nyaralás "kiesett idejének pótlása" is több mindentől el tudja venni az időt, energiát.

Egy széleskörű jelenlétre számot tartó, több-kevesebb renszerrességgel szervezett találkozónak olyannak kell lennie, hogy mindenki várja, egyéb programjait hozzá igazítsa. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy nem szabad gyakorinak lennie. Ekkor mindenki úgy áll hozzá, hogy "igaz, hogy most nem érek rá, de úgyis hamarosan itt a következő, akkor majd megyek". Elmaradozások, részleges részvétel könnyen befulladáshoz vezetnek. Persze "nagyon" túl kis létszámú spontán találkozó bármikor szervezhető, de ebből nem kell nagy ügyet csinálni.

A helyszín "minősége" legalább annyira fontos mint a földrajzi helyzete.

Elég sok ember több talin is érintett, ha figyelembe veszem más találkozók idejét, ami el tudja vonni a résztvevőket, jó szívvel egy október-novemberi, vagy még későbbi, január közepi, februári időpontot javasolnék. Tavasszal ott a triódás, a Kaporka féle, ezek után nem sokkal az Győri, aztán jön a nyár. Június elején sajnos már másodjára marad el a diyaudio.hu hagfal építő tábora. Szeptember eleje - közepe az Indexes (idén szeptember 23-25).

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 21:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Krizsivel teljes mértékben egyetértve, de mégis másra gondolnék... :roll:

Számomra itt most a "baráti találkozó" az nem rendszerek cipelgetését és meghallgatását jelentené több szobában, hanem szimplán csak beszélgetést és ismerkedést, adott esetben egy nagyobb helységben. ;)
Persze egy hangrendszerre szükség van (amit esetleg mi hordunk össze, de nem változtatjuk - háttérzene, belehallgatás), ami mellett például lehetőség lenne a digitális anyagok csere-berélésére is.
Ilyet bármikor, akár sűrűbben is lehetne csinálni...
Én legalábbis így értettem Gybalu71 "felhívását". :)

UI: A "valódi" budapesti találkozó gondolata is felmerült, melyet már sajtival is meghánytunk vetettünk, de nyilvánvalóan olyan időpont kell, ami nem árt a többinek és főleg jó helyszín, de ez nagyon a jövő zenéje.
Nagyon sok diyer van itt Budapesten és körzetében, akik nem tudnak, vagy fognak utazgatni messzebbre szinte sehová sem... :(

(Jövő héten utána kérdezek az egyik esélyes helyszínnek - zene hallgató, bemutató szoba (lakás) 10-15 fő részére - de ez még így csak kiscsoportos lehetne...)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 21:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Szerintem is egy késő őszi, vagy tél vége időpont lenne a megfelelő.

Azon is el lehetne gondolkodni, hogy ha nem tematikus az összejövetel (ahogy Krizsi felsorolta azokból jut év közben épp elég), lehet-e kétnaposra tervezni (ott alvós) valami -a többségnek is- elfogadható ársávban (nem feltétlenül a fővárosban gondolkodva, de valahol annak környékén).

Erre a távolabbról jövők is könnyebben el tudnának jönni (én se szívesen indulok el egy összejövetelről a többiektől sokkal előbb, csak mert még pár száz kilométert le kell vezetni). A kétnaposra egy-egy nap ugyanúgy be lehet esni. Jó példa erre a Krizsi szervezésében tizenvalahányadik alkalommal sorra kerülő őszi indexes buli Annafürdőn.

No meg, szolid iszogatás mellett jobban megy az eszmecsere. Ilyenkor még Dyscus is elfelejti, hogy neki tulajdonképpen két ütemben kéne inni. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtali
HozzászólásElküldve: 2016.07.12. 11:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ilyenkor még Dyscus is elfelejti, hogy neki tulajdonképpen két ütemben kéne inni."
Nos Mesterem abban biztos lehetsz, hogy nem felejtem el. Rossz álmaimban, fül görcsök között villan be az együtem, de akkor felébredek szerencsére, és rögvest be is kapcsolom a kétütemű GT kategóriás rencerem, Ez megváltást hozott tavasszal is, mikor hazaértem, de nem csak nekem, hanem barátunknak is, aki pedig egyöütemű "gépezettel" nyomul a zene tengerén. Sajnálom, hogy Krizsi még nem jött rá, hogy a repcsinek is kettő szárnya van, az is jobban megy úgy, mint eggyel. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség