audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 19:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
KD mester írta:
....tunerman erősítője hogy szerepelt? :mrgreen: Ez most kivételesen érdekelne. Nem tunermann véleményére lennék kíváncsi, hanem mindenki máséra rajta kívül... ;)

Sehogy. Tunerman nem egy erősítőt hozott hanem egy komplett láncot. Azt általában szerették.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 19:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Köszönöm a lehetőséget, hogy én is kiállíthattam a hétvégén. Nagyon jól éreztem Magam, jó volt a hangulat. A legszebb hangok a DIY szobákban voltak hallhatóak. Köszönet Soltész úrnak a lehetőségért, Quadlipinek a szervezésért és a többiek csapatmunkájáért.
pcsaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 19:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
;)


Csatolmányok:
Azért-football-nemzet-vagyunk_.jpg
Azért-football-nemzet-vagyunk_.jpg [ 36 KiB | Megtekintve 19858 alkalommal. ]
FireShot capture #003 - 'Egy fantasztikus szombat… I Házimozi és Hifi Show' - www_hazimozihifishow_hu_egy-fantasztikus-szombat_#!wp-prettyPhoto[g702]_3.jpg
FireShot capture #003 - 'Egy fantasztikus szombat… I Házimozi és Hifi Show' - www_hazimozihifishow_hu_egy-fantasztikus-szombat_#!wp-prettyPhoto[g702]_3.jpg [ 39.62 KiB | Megtekintve 19858 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 19:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Aztán mégis, mi volt meg hogy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 20:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
KD mester írta:
Aztán mégis, mi volt meg hogy?
Bemásolom ide is azt kis "összefoglalót, amit az AVX-en írtam.
Egy storyt azért elmesélnék. Vasárnapi napon szoktak a kereskedők délután felé körbejárni egymás szobáit hallgatózni, kémkedni. Bejöttek hozzánk a StremAudiótól ketten hallgatózni. Én csak később lettem figyelmes a két hímzett fekete inges kollégára. Épp Bodnár Zsolti rendszere szólt Klang Reso3 dobozával. Yello race remasterelt cd je szólt és utána a CAV demó cd ről Andrea Bocelli & Sarah Brightman duettje. Nézem a srácokat és látom, amikor felállnak, hogy kicsit vizenyős lett a tekintete egyiküknek. Odajönnek Zsoltihoz és hozzám, hogy elképesztően szól a cucc, és milyen hangszórók vannak a Reso-ban. A válasz: 1960-as RFT és 6 Watt. Az ebayen pár euróért kapható. Az állukat ezután úgy kellet összekaparni a padlóról. Hozzáteszem, hogy ezekkel csak vasárnap demóztunk, mert reggel kerestünk olyan zenéket, amik jól szaladnak ezen a rendszeren. A baj az volt, hogy a rosszul kivezérelt felvételek nem voltak elég hangosak, és ezért nem is szólhattak jól. Reggel nekiállatunk és találtunk 8-10 olyan muzsikát, amivel szépen ki lehetett hajtani a rendszert. A Resót még soha nem sikerült hallani így szólni, valahogy megtalálta Zsolt rendszerében az igazi párját. A papír magas ellenére elképesztően neutrálisan és gyorsan szólalt meg, és méretét meghazudtolóan mélyre ment. A középtartománya meg egyenesen magával ragadó volt. Régebben nekem egy kicsit náthásan szólt.

Azért a többiek is kitettek magukért. Általánosságban elmondható, hogy mindent dicsértek, és jól fogadtak. Violin doboza szépen szólt együtt a P.Csabi hibridjével. Sokan dicsérték. Nekem Klang Contumelia kerámia "doboza", most nem tetszett. Otthon Klangán sokkal jobban szólt. Ez vonatkozik a Kaláka dobozra is, amit már hallottam sokkal jobban is szólni. Tunerman V-fetje is kitett magáért, főleg a Nagra magnóval. A nap végére a redőny leeresztése jó ötletnek bizonyult. Sajnos ez jellemző volt ránk, hogy sok dologra a kiállítás végére jöttünk rá. Ez van.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 20:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
pcsaba írta:
Köszönöm a lehetőséget, hogy én is kiállíthattam a hétvégén. Nagyon jól éreztem Magam, jó volt a hangulat. A legszebb hangok a DIY szobákban voltak hallhatóak. Köszönet Soltész úrnak a lehetőségért, Quadlipinek a szervezésért és a többiek csapatmunkájáért.
pcsaba


Örülök,hogy megismertelek....és a köszi,hogy a dublőröm voltál.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.07. 23:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Én csak szombaton tudtam részt venni az eseményen nagyon korlátozott időtartamban, összesen 2,5 órát.

Most volt lehetőségem először találkozni fórumtársakkal ilyen szervezett formában. Nekem most kettős volt az élmény. Először is, sok jó emberrel, fórumtárssal találkoztam személyesen, akikkel eddig csak itt, a fórumon tudtunk eszmét cserélni, másrészt meg tudtam hallgatni a DIY társaim kiállított rendszereit.
Két dolgot emelnék ki, ami nekem az átlagosnál is jobban tetszett: DHT kolléga erősítője-elektronikája (nem tudom, milyen mértékben szól bele a képbe a DA konverterének minősége, és/vagy a vitathatatlanul szuper 300B-s végfoka) gyönyörűen szólt, hallatszott rajta, hogy nagyon-nagyon gyors. A másik hatalmas élmény számomra a másik DIY szobában Krizsi lemezjátszója, 300B-s erősítő és kaláka doboz általi lánc hangja. Azon a Dire Straits egyik dalát hallgattuk. Nos, én ezt a számot ilyen jó minőségben még nem hallottam.

Volt szerencsém meghallgatni Krizsi rövid elmondását a lemezjátszója technikai részleteiről. Az a készülék nem csak gyönyörű, hanem műszakilag is nagyon átgondolt tervezésű, kivitelezésű.

A gyári rendszerek meghallgatására kevés időm maradt. Mivel a gyári rendszerek szobáiban eltöltött időre max. 5 perc jutott, csak az éppen aktuálisan szóló zenével volt lehetőségem meghallgatni a rendszereket.

Ahogy látom, a saját fejlesztésű közép és magas ribbonjaim, alattuk a Visaton TIW250XS mélyekkel nagyon jó fejlesztés volt, nagyon-nagyon zsebbe nyúlós dolog lenne ezeket jobbra cserélni.

Köszönöm mindannyiótoknak, hogy lehetőséget kaptam a találkozásra, és a hallgatózásra. A nálam való szeánsz még várat magára (a kisfiam ma 9 napos), de annak is eljön az ideje. :D Addig is fejlesztek. 8-)

Üdv: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.08. 07:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Jenő erősítője nagyon jó, gyors magabiztos dinamikus tiszta transzparens a megszólalása, nem egy 6W teljesítményt éreztet magával 8-) , a hallottak alapján még egy 0 lehetne írni utána. :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.08. 13:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
DHT írta:
Majd összeszedem a gondolataimat és írok hosszabban...
Hajrá!

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.08. 16:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Más dolgom miatt nem tudtam ott lenni. Egy nagyon jó mondatot találtam viszont itt hifitibitől: "Nos, én ezt a számot ilyen jó minőségben még nem hallottam." Hát ez az igazi egyértelmű minősítés, ezért csináljuk valamennyien.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.08. 21:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Quadlipi írta:
DHT írta:
Majd összeszedem a gondolataimat és írok hosszabban...
Hajrá!

Na szóval , amit írok az rendkívül szubjektív lesz. Elsősorban a saját szobánkról írnák. Már az elején kiderült hogy végig a Reso3 -al fogok a saját rendszeremen demózni valahogy abban a nagy helységben a Gledennek kevés volt az az 5W, de nem bántam meg. Hihetetlen jó hangot produkált ez ez összeállítás. Sokan jöttek gratulálni és vasárnap vagy 20 odajöttek hogy ez a kiállítás legjobb hangja, és egyszerűen ebből a rendszerből csak zene szól (hízott is a májam rendesen) :lol: Kereskedők is többen meglátogattak és vették a fáradságot hogy meghallgassák a rendszert, és közülük is többen gratuláltak. Eldöntöttem hogy Resot megépítem mert nagyon beleszerettem a hangjába :D és az elektronikám is csipázza. Csaba rendszere is nagyon szépen muzsikált ahogy láttam szinte mindig telt ház előtt demózott ő is. A hibridjére kötöttük át a Gledent vasárnap és kellemes meglepetés volt annak a rendszernek is a hangja, agy idős bácsi vagy 2 órán keresztül próbált meggyőzni hogy adjam el neki a ládámat, de mondtam neki hogy ez nem eladó mert ugyanezt a ládát már nem tudom újraépíteni, és ha eladnám akkor mehetnék Soltész úrhoz kiperkálni a kereskedői díjat.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.09. 20:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Hogy te milyen szószártyár vagy..... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.12. 08:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
violin írta:
Hogy te milyen szószártyár vagy..... ;)

Nem is. :) Max eléggé tömjén szagú volt az utóbbi hozzászólásom :P Sokat meg nem szeretek írni mert pocsék a fogalmazásom.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.12. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Jó az az írás, a Reso3 is jó, építsd meg, ne sajnálj belőle egy csúcs hangszórót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség