audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 02:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 01:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Én is köszönöm Gábornak ezt a találkozót!
Jó volt a hangulat, finom volt az étteremben az ebéd és nem utolsó sorban minden cucc jól muzsikált (kivéve az étteremben :D ). Most először voltam ezen a találkozón, nem tudtam mire számítsak, de kellemes meglepetés volt az, hogy jobb akusztikai környezet fogadott mint a Bp-i Puskás Iskolában. Ha össze akarnám foglalni a hallottakat csak KD mester és dys-cus szavait ismételném. Egy a találkozón szerzett tapasztalattal egészíteném ki csupán, nevezetesen, hogy egy teljes hangrendszer "lánc" így épül fel: Zeni anyag+CD futómű+DAC+Végfok+hangsugárzó+szoba akusztika. Képes egy zenei anyag teljesen rosszul szólni egy adott hangsugárzóval egy adott teremben. Ha kicseréljük a hangsugárzót minden helyreáll, de ha zenei anyagot cserélünk megfordulhat a helyzet, vagyis a korábban rossznak hallott hangsugárzóból kapjuk meg a szebb hangot. Ugyanez igaz a teremakusztikára is. Ha szobát cserélünk a korábban rossznak hallott hangdoboz kezd igazán jól szólni. :geek:
Dys-cus fórumtárs hozott egy CD-t melyen volt egy csörgődobos track. Azt kellett volna hallanunk, hogy a csörgődobos zenész körbesétál a teremben, vagyis a hallgató háta mögött sétál át hangfaltól hangfalig. Ezt az élményt sajnos egyik hangdobozból sem sikerült előhozni. Itthon a saját szobámban is meghallgattam a dys-cus-tól kapott CD-t (ezúton is hálás köszönet érte, nagyon jó zenéket tartalmaz) és megtörtént!! A csörgődobos a hátam mögött sétált át. Tehát a jelenség elmaradását a szobaakusztika számlájára írom. Ezért fontos a lehallgató lánc minden eleme.
Én is köszönöm dys-cus-nak a tali utáni vendéglátást.
Amikor beléptem a nappaliba és megláttam az ARC-t azt hittem, hogy egy gyári erősítőt látok, :o de amikor olvastam rajta a feliratot "by dyscus" rá kellet jönnöm, hogy ki is készítette. Gratulálok! Nagyon komoly munka egy ilyen végfokot ilyen szinten megépíteni. Nagy élmény volt ott zenét hallgatni. Amit hallottam az alapján úgy érzem, hogy az igazság valahogy a magnetosztatikus hangsugárzók irányába mutat....

Felteszek még egy gyári Naim képet. Meg egy replikát.A felső kép a másolat.


Csatolmányok:
NaimRep.JPG
NaimRep.JPG [ 1.09 MiB | Megtekintve 38620 alkalommal. ]
image(10).jpg
image(10).jpg [ 304.63 KiB | Megtekintve 38620 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 01:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon örültem, hogy hifitibi elhozta a hatalmas DAC-ját (CS8420+DF1704+PCM1704). Nem csak a mérési eredménye szép, hanem a hangja is. Márpedig egy nívós Parasound DAC2000 ellenében remekelt. Megemlíteném még az (azt hiszem szín ezüst) összekötő kábeleket, amit Ki is hozott? Az én VDH D103 MkII kábeleimet verte agyon. Nagyon tetszett még Klang reso-ja. Azok a kis akai magasak Klang tölcsérével csodákra képes! A doboz is nagyon szépen ki van hangolva. Lendületes könnyed hangja van. Gratulálok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 05:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Halus írta:
és megtörtént!! A csörgődobos a hátam mögött sétált át. Tehát a jelenség elmaradását a szobaakusztika számlájára írom. Ezért fontos a lehallgató lánc minden eleme.

A csörgő dobos hang a Chesky Gold Stereo And Surround Sound Set-Up Disc 22. trackje. Az első körben a hangsugárzókat kerülik meg, a másodikban a nagyából áthaladnak a hallagató pozícióján, a harmadik kört meg a hátunk mögött teszik meg. A terembe bejöttek szemből messziről, és kimennek a jobb hangszórn kívül kb 45fokban, becsapják az ajtót. Mindezt egy jó fázisú stereo rendszer korrekt akusztikájú helységben képes produkálni, két csatornavál. Ékes bizonyítéka a háromdimenziós sztereo képességnek.

http://www.amazon.com/Stereo-Review-Che ... B000003GHE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 08:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Amen! Éppen csak nem másznak létrára. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 12:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez a teszt nekem is jól jönne...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 14:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ágoston Lajos úr erősítőjét nem is hallottam egyáltalán. Azt egyáltalán hallgattátok?

Látni láttam ugyan, ott volt, gyönyörűen nézett ki, csak azt elfelejtettük valahogy elkérni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 14:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez egész végig kint napozott...


Csatolmányok:
ta.jpg
ta.jpg [ 20.11 KiB | Megtekintve 38569 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 15:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Találtam itt egy csomó fényképet a találkozóról:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... koz%C3%B3/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 19:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Köszi a képeket KD és Halus! Tényleg nagyon rendezett a belső. Ahogy látom törekedtél arra, hogy az eredetivel a lehetőségekhez mérten leginkább megegyezőt készíts.

Felrakok pár képet ide, de a többi és a videók csak az FB-n lesznek elérhetők. Itt: facebook/ audiophile room


Csatolmányok:
DSC_0220b.jpg
DSC_0220b.jpg [ 167.27 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0203b.jpg
DSC_0203b.jpg [ 202.9 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0177b.jpg
DSC_0177b.jpg [ 126.11 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0171b.jpg
DSC_0171b.jpg [ 220.51 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0170b.jpg
DSC_0170b.jpg [ 189.36 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Quadlipi 2014.03.31. 19:11-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.31. 19:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Még pár kép:


Csatolmányok:
DSC_0228b.jpg
DSC_0228b.jpg [ 163.87 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0231b.jpg
DSC_0231b.jpg [ 116.46 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]
DSC_0226b.jpg
DSC_0226b.jpg [ 145.71 KiB | Megtekintve 38515 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 12:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Találtam itt egy csomó fényképet a találkozóról:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... koz%C3%B3/


Hajrá Újpest? :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 14:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Toto!

Biztos jó poént írtál, csak sajnos nekem nem jött át... Újpest? Senki nem volt lilában. :lol:
Én meg biztos nem vagyok újpest drukker...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 15:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A fényképeken meg szerencsére nem vagyok rajta. Ha arra célzol. :D
Rejtés:
Mikor odaértem, akkor euro21 felismert valahogy, (de hogy honnan, azt nem tudom). A fejét fogta, azt röhögött.

Még voltak vicces dolgok.

Mikor be akartam fizetni a belépőt, akkor előszedtek egy füzetet, aztán megkérdezték, hogy milyen néven is jelentkeztem?

-Hát, mondom, Égjáró Lajos néven szerepelek azon a listán...

-Úgy is hívnak?

-Erre azt mondtam, hogy hát nem :mrgreen: , de a többieket sem úgy hívják, hogy Quadlipi, meg Klang...

-Hát csak mert az még név is lehetne... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 16:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Mikor odaértem, akkor euro21 felismert valahogy, (de hogy honnan, azt nem tudom). A fejét fogta, azt röhögött.


Lehet, hogy pagrus volt aki megmutatta a képed, nem? :lol:
Mondjuk ő, ahogy látom teljesen áttért az íjászatra... Meg ahogy látom, jól is megy neki... (lehet, hogy jobban, mint a hifi :mrgreen: )
Mondjuk most azzal én is szenvedek, mostanában csak azon melózok...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 18:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Én is őrá gyanakszom. :twisted: Egyszer le akart fényképezni, mikor nála voltam. Erősen kellett tiltakoznom ellene, nagyon erőltette a dolgot. Mondtam neki, hogy ne engem fényképezzél, minek neked fénykép a képemről? Jók is voltak a megérzéseim...

Egyébként jól ment neki a hifi is. Csinált tényleg marha jó dolgokat is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pagrus egyébként nagyon törekszik/törekedett a hangvisszaadásra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 19:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sikerült megszerezni a track-et, csak nem arról a CD-ről...

A rendszerem 3D-s képessége nem hozott újat... Amikor úgy érzem, hátulról szól, az nem is olyan érzés, mintha hátul szólna, hanem mintha a fejemben csöngene, mint ahogy az eddigi összes többi.

Vagy ettől nagyobb hatást kellene elérni? Mondjuk van még hova fejlődni...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.01. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
.

A VII. Kaporka Open Audiokulturális Találkozó -a hagyományoknak megfelelően- március utolsó szombatján, azaz, március 28-án kerül megrendezésre, a szokott helyen, azaz, Kiskunfélegyházán a Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési házban ((Kiskunfélegyháza, Szent János tér 3.), a szokásos három teremben.
A termeket már lefoglaltam, a kedvezményes menüvel kapcsolatban a jövőhéten egyeztetek a Desperado étterem vezetőjével.
Az idei találkozót egy fejhallgatós szekcióval is szeretnénk kibővíteni, így az egyik kis termet a résztvevő által hozott fejhallgatóknak fejhallgató-erősítőknek, illetve, komplett fejhallgatós rendszereknek. tartjuk fent.
Mint eddig, úgy az idén is szeretnénk valami téma köré építeni a találkozót.*
Most az egyik téma lehetne a fejhallgatók, a másik pedig esetleg a DSC és a PCM kódolású felvételek közötti minőségbeli különbségek natív DSD lejátszásra alkalmas DAC esetén. De szívesen veszünk erre vonatkozó javaslatokat azoktól, akik részvételükkel majd megtisztelik a találkozót.

Minden mást a jövőhéten megjelenő szokásos meghívóban közlünk.


*: (Emlékeztetőül, tavaly a minit monitorok tesztje volt a téma, előtte a DAC-ok tesztje, még korábban, a csöves erősítők tesztje, stb.)


.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Meghívó

VII. Kaporka Open - Audio kulturális találkozó

Az audiokracia minden egyes tagját tisztelettel meghívjuk a VII. Kaporka Open - Audio kulturális találkozóra, melyet a szokásos helyen a Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Házban (Kiskunfélegyháza, Szent János tér 3.) és a szokásos időben, azaz március utolsó szombatján, nevezetesen március 28-án tartunk meg.

Tehát, a fenti időpontban és helyszínen mindenkit szeretettel várunk, aki részt akar venni egy (reményeim szerint) jó hangulatú találkozón.

A találkozó, általam tervezett, de javaslatok alapján módosítható menete:
1.) kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
2.) tíz órától kb. fél tizenkettőig a hallgatózás első fele.
3.) fél tizenkettőtől egy óráig DSD vs. PCM kódolás közti hangminőségbeli különbség összehasonlítása
4.) egy órátó kb. kettőig ebéd
5.) két órától ötig a hallgatózás második fele, beszélgetés, stb.
6.) délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Technika, zenék: Ki mit hoz, azt hallgatjuk.

Az idei kiemelt téma a fejhallgatók, illetve a fejhallgatós rendszerek, amik külön termet kapnak.
(A másik két terem idén is a hangsugárzóknak, illetve a hangsugrázós rendszereknek lesz biztosítva.

Reggeli/tízórai: Zsíros kenyér

Ebéd: Ismét a szomszédos Desperado étterem biztosít számunkra igen kedvezményes áru ebédet, mely az alábbiakból áll:
Hideg előétel: Velős pirítós zöldségekkel
Leves: Pecsenye leves
Főfogás: Csemegeuborkával, füstölt kolbásszal, sajttal töltött rántott sertésszelet tepsis burgonya körettel
Desszert: Tiramisu krém
Az ebéd kedvezményes ára: 1300, azaz ezerháromszáz forint. Ezt mindenki maga rendezi az étteremben, az elfogyasztott italokkal együtt.
(Természetesen, aki mást akar enni, annak lehetősége van az étlapról rendelni az ott szereplő árakon.)

Napközbeni evés-ivás: A fentebb említett zsíros kenyéren kívül még pálinkát, kávét és ásványvizet biztosítunk mindenki számára.
Minden egyébre ezen felül az érvényes, hogy, "ki mit hozott, azt iszik, illetve azt isszák a többiek"

Kérek mindenkit, hogy a részvételi szándékát, illetve, azt, hogy milyen technikát, zenéket vagy bármi egyebet hoz, azt a
gaborka8x8@freemai.hu
címen jelezze, lehetőleg telefonszám feltüntetésével együtt.
Valamint szintén kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, kér-e ebédet.
Az épület bérletének díjához való hozzájárulás költsége, vagy más néven a részvételi díj 1800Ft/fő.

Mindenkit szeretettel várunk: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 18:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Első jelentés a VII. Kaporka Open - Audiokulturális találkozó (2015. március 28. szombat, Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Ház) jelenlegi állásáról:


Program:
1.) kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
2.) tíz órától kb. fél tizenkettőig a hallgatózás első fele.
3.) fél tizenkettőtől egy óráig DSD vs. PCM kódolás közti hangminőségbeli különbség összehasonlítása
4.) egy órátó kb. kettőig ebéd
5.) két órától ötig a hallgatózás második fele, beszélgetés, stb.
6.) délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.


Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 1 800 Ft/fő
Az ebéd kedvezményes ára: 1300 Ft/fő (Amit mindenki maga rendez az étteremben, az elfogyasztott italokkal együtt.)


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Big (zenelejátszásra optimalizált PC) [E]
2.) +1 fő (TEAC UD-501 DAC) [E]
3.) +1 fő [E]
4.) +1 fő [E]
5.) 6C4C (DIY elektroncsöves vonalerősítő) [E]
6.) +1 fő [E]
7.) +1 fő [E]
8.) Discus (DIY Aldebaran hangsugárzó)
9.) Zaqu [?]
10.) Brebovszky (Fostex FE126E + Fountek NeoCD3.0 hangszórókkal épített kisdobozok, régi csöves fejhallgató erősítő) [E]
11.) +1 fő [?]
12.) +1 fő [?]
13.) Jenei [E]
14.) +1 fő [E]
15.) +1 fő [E]
16.) +1 fő [E]



F1.) Hoffmann (AKG K501, AKG K701, DIY félvezetős fejhallgató-erősítő, DIY csöves fejhallgató-erősítő, Lenco L78) [E]
F2.) Ágoston ( Beyerdynamic DT-880, Denon AH-D340) [E]
F3.) Máthé (Yamaha HP-50, Geek out 450 USB DAC, DSD, PCM hanganyagok) [E]


...) gaborka8x8 [E]



Talán eljönnek:
1.) Popori (DIY sztatikus hangsugárzó) [?]
2.) +1 fő [?]
3.) +1 fő [?]


Szeretettel várunk mindenkit, valamint további fejhallgatókat, komplett fejhallgató rendszereket, DSD képes DAC-okat, stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, milyen technikát hoz a találkozóra, kér-e ebédet. (Valamint kérem azokat, akik már jelentkeztek, hogy a technikára és az ebédre vonatkozó esetlegesen elmaradt információkat néhány szóban írják meg.)
Ha valakinek a neve nem szerepel a listán, de jelentkezett, az kérem jelezze ezt szintén a
gaborka8x8@freemail.hu
email címen.


Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 21:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Örvendetes, hogy ennyi ismeretlen ember (a sok +1 fő) kíváncsi a talira. Kicsit szkeptikus vagyok. A sok "+1fő" hány olyan topictársat takar, aki még a NICK nevét sem meri felvállalni. Gyerünk fiúk, ki a farbával! Hirdettünk mi DAC témát , de minek. Senki nem hozza el az extra szuper produktumát? Vagy DHD gyengí...pardon erősítőjét? Tudom BP-től messze van Kkfháza. De azért annyira nincs, hogy egy fél életen át modifikákált, finomított, kitalált ötleteit ne tudja valaki bemutatni. Ígérem, Isten bizony, a hangfalamra bárki rákötheti erősítőjét. (tranyósok figyelem: Csak hanxóró védő áramkörrel lehetséges ez, kivéve a Halus erősítője.)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
dys-cus ne legyél már ennyire....

A +1 fő az családtagot, meg havert jelent.... Szoktak magukkal vinni az emberek, néha... hangfalon, meg DAC-on kívül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 00:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
a hangfalamra bárki rákötheti erősítőjét.


Már az előző hangfalad is egy kifejezetten szilíciumbarát, tranyó kedvelő hangfal volt.

Mit fogsz csinálni, ha a mostani hangfaladról kiderül, hogy veled ellentétben él-hal a tranyósért, a csöveseket meg kifejezetten rühelli? :lol:
Egy ilyen találkozón kiderülhetnek a ferde hajlamai, hogy pl tranyósokhoz vonzódik. Igen nagy s..rban leszel akkor. :D Me vagy építesz olyan hangfalat, ami csövesekhez vonzódik, vagy kénytelen leszel tranyóst építeni és akkor maradhat a hangfal... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 13:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nekem az eddigi ilyen találkozókból, vagy bármilyen hifis témáról nem is a hang, hanem szinte mindig a sértődött arcok maradtak meg... :mrgreen:
Rendesen, mint a klónok háborúja.... :lol:

Szóval mindenképpen el kell döntenetek, hogy a baráti összejövetelt, vagy a hangot helyezitek előtérbe...
Nincs arany középút! 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 13:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Klánok háborúja szokott lenni, nem klónok háborúja. :D

A régi "klános szlogenek" elég kemények voltak. Mint pl készítsétek be a papírzsepit, meg hasonlók...

Te is mehetnél, vihetnéd a DAC-odat. ;) Azt bebizonyíthatnád, az állításaidat, amikkel telenyomattad a fórumot. Önmagában csak duma minden...tudod...

(Ha tényleg jó a DAC-od, akkor utána diszkréten átnyújtod dys-cus-nak a 100-as csomag pzs-t :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 14:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Te is mehetnél, vihetnéd a DAC-odat. ;) Azt bebizonyíthatnád, az állításaidat, amikkel telenyomattad a fórumot. Önmagában csak duma minden...tudod...

Én csak tippeket akartam volna adni. De ha valaki utána akar járni, ott van a rengeteg külföldi fórum, tapasztalat, stb... hogy ez meg emez mennyire befolyásolja a hangot. Én is csak azokat használtam fel a készítés során... nem csak úgy kitaláltam ezeket. I/V-nél voltak gondok, mert a külföldiek nagyon rá vannak állva az OPAMP-os megoldásokra, de lényegében mindig kiderül, hogy egyik sem igazán jó. Mindegyik kapcsolással volt valami probléma. Ezért kellett ezt is saját magamnak kikísérletezni. De pl. a Z-Foil ellenállás ötletét már a külföldi fórumokról nyúltam le. Pont olyan hangi tulajdonságokat tapasztaltam pl. az Caddock MK132V-hez képest, amit leírtak. Nem ugyanaz a kapcsolás, de a működése nagyon hasonló.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 14:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Pedig egy DAC nem túl nagy, meg nehéz. Azt simán le lehet vinni hátizsákban vonattal is...

(Erősítőről, hangfalról ez már nem mondható el, de DAC-ról igen...)

Amikor itt a lehetőség, hogy "bizonyítani" is lehetne, akkor meg meghátrálsz? :twisted: Hát, hát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 15:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rendezzetek itt valamit a szomszédban, ne a ti szomszédjaitokban mindig... :lol:

Kíváncsi lennék, hogy ha itt lenne ilyen találkozó, ti onnan mikor jönnétek el...
Amúgy ez a D/A már messze nem hátizsákos kategória. Nagyobb az egész, mint önmagában
az erősítő! Van egy külön ház a 6 darab D/A trafónak, hogy ne szórja még fölöslegesen az elektronikát, természetesen mindegyik két-két szekunderű, akkor hozzá a 0.6 m-es összekötőkábelek, plusz a SALAS tápegység külön-külön az analóg tápokhoz, akkor
digit receiver nyák, mikrokontroller... mindezt Ethos féle erősítő/DA házba beleszerelve.

Amúgy pedig szoktál lenni Pesten, onnan nem lenne messze a meghallgatás.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 15:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez mindenkinek marha messze van. Nekem is több 100Km. Szóval nem is viszek semmit csak legfeljebb, ha valaki visz a találkozóra valami tűrhetően megcsinált B100 alapú dolgot, akkor tudok vinni B9-et, Matrix-ot, miczo meghajtót, meg egy referencia L4-et fülelésre. Hogy kifussa magát, ahhoz normális táp kell, egy rendesen megcsinált B100-al, finder relékkel a kimeneten. (a relék rendkívül nagyot szoktak rontani a hangon, a népszerű omron, stb is...).

Meg lehet összedobok egy fióktakarító B9-et is. Ami kapcsolásilag teljes mértékben B9 lesz. Csak rózsaszín remix lesz benne, meg Wima MKS csatoló és szűrő kondik, zöld Wima a bemeneti szűrőben, Vicking tech SMD ellenállások (igen irritáló közép és magas tartományt csinálnak). Demostrációs céllal, hogy mekkora hangi különbséget okoznak a passzív alkatrészek. Meg hogy mennyit érnek a "hallottam a kapcsolást" című történetek mindenféle készülékeknél. :D

A másik ez a Hódmezővásárhelyi dolog. Na oda nem is szoktam menni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 15:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Vicking SMD-t én is használok. Azokat a 1-2W-os darabokat. :lol:
A Salas tápegységbe. Igazából mivel csak az áramkimenetes D/A chipet hajtja meg, így nem igazán van semmi csúnyaság a hangjában, sőt! Természetesen az I/V-t már eszem ágában sem lenne róla hajtani.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 22:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Már az előző hangfalad is egy kifejezetten szilíciumbarát, tranyó kedvelő hangfal volt."
Azt azért elmondhatnád nekem, hogy én is tudjam, erre miből jöttél rá. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 23:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát a hangjából. ;)

A naim hangjában azért volt egy kis tranyósság a találkozón, ezt majdnem az összes hangfalon produkálta. De a te hangfaladon teljesen eltűnt belőle ez. Érezhetően marha jól összejött az erősítő a hangfaladdal. Nem lehet egyszerűen megfogalmazni, csak egyértelműen lejött ez nekem, ahogy megszólalt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.16. 22:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.
Erre a talira be kell jelentkezni vagy be is lehet robbanni?

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.16. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Szeretettel várunk mindenkit, valamint további fejhallgatókat, komplett fejhallgató rendszereket, DSD képes DAC-okat, stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, milyen technikát hoz a találkozóra, kér-e ebédet. (Valamint kérem azokat, akik már jelentkeztek, hogy a technikára és az ebédre vonatkozó esetlegesen elmaradt információkat néhány szóban írják meg.)
Ha valakinek a neve nem szerepel a listán, de jelentkezett, az kérem jelezze ezt szintén a
gaborka8x8@freemail.hu
email címen.


Elvileg kell jelentkezni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.19. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Második jelentés a VII. Kaporka Open - Audiokulturális találkozó (2015. március 28. szombat, Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Ház) jelenlegi állásáról:


Program:
1.) kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
2.) tíz órától kb. fél tizenkettőig a hallgatózás első fele.
3.) fél tizenkettőtől egy óráig DSD vs. PCM kódolás közti hangminőségbeli különbség összehasonlítása
4.) egy órátó kb. kettőig ebéd
5.) két órától ötig a hallgatózás második fele, beszélgetés, stb.
6.) délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.


Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 1 800 Ft/fő
Az ebéd kedvezményes ára: 1300 Ft/fő (Amit mindenki maga rendez az étteremben, az elfogyasztott italokkal együtt.)


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Big (zenelejátszásra optimalizált PC) [E]
2.) +1 fő (TEAC UD-501 DAC) [E]
3.) +1 fő [E]
4.) +1 fő [E]
5.) 6C4C (DIY elektroncsöves vonalerősítő) [E]
6.) +1 fő [E]
7.) +1 fő [E]
8.) Discus (DIY Aldebaran hangsugárzó) [E]
9.) Zaqu [E]
10.) Brebovszky (Fostex FE126E + Fountek NeoCD3.0 hangszórókkal épített kisdobozok, régi csöves fejhallgató erősítő) [E]
11.) +1 fő [?]
12.) +1 fő [?]
13.) Jenei [E]
14.) +1 fő [E]
15.) +1 fő [E]
16.) +1 fő [E]
17.) Spacc [E]
18.) Bigi [E]
19.) Roberto Rodrigez [E]
20.) Olly [E]
21.) +1 fő [E]
22.) saraha (DIY hangsugárzó, DIY erősítő) [E]
23.) +1 fő [E]
22.) Dodo [E]
23.) madibalage
24.) +1 fő


F1.) Hoffmann (AKG K501, AKG K701, DIY félvezetős fejhallgató-erősítő, DIY csöves fejhallgató-erősítő, Lenco L78) [E]
F2.) Ágoston ( Beyerdynamic DT-880, Denon AH-D340) [E]
F3.) Máthé (Yamaha HP-50, Geek out 450 USB DAC, DSD, PCM hanganyagok) [E]
F4.) Jambrisek Péter
F5.) Gönczöl Péter
F6.) Ács Péter
F7.) Gulyás Dániel (DIY hibrid fejhallgató-erősítő)




...) gaborka8x8 [E]



Talán eljönnek:
1.) Popori (DIY sztatikus hangsugárzó) [?]
2.) +1 fő [?]
3.) +1 fő [?]
4.) Dzogcsen


F1.) Kövecses Dániel


Szeretettel várunk mindenkit, és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, milyen technikát hoz a találkozóra, kér-e ebédet. (Valamint kérem azokat, akik már jelentkeztek, hogy a technikára és az ebédre vonatkozó esetlegesen elmaradt információkat néhány szóban írják meg.)
Ha valakinek a neve nem szerepel a listán, de jelentkezett, az kérem jelezze ezt szintén a
gaborka8x8@freemail.hu
email címen.


Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.26. 08:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
.


Utolsó jelentés a VII. Kaporka Open - Audiokulturális találkozó (2015. március 28. szombat, Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Ház) állásáról:


Program:
1.) kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
2.) tíz órától kb. fél tizenkettőig a hallgatózás első fele.
3.) fél tizenkettőtől egy óráig DSD vs. PCM kódolás közti hangminőségbeli különbség összehasonlítása
4.) egy órátó kb. kettőig ebéd
5.) két órától ötig a hallgatózás második fele, beszélgetés, stb.
6.) délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.


Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 1 800 Ft/fő
Az ebéd kedvezményes ára: 1300 Ft/fő (Amit mindenki maga rendez az étteremben, az elfogyasztott italokkal együtt.)


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Big (zenelejátszásra optimalizált PC) [E]
2.) +1 fő (TEAC UD-501 DAC) [E]
3.) +1 fő [E]
4.) +1 fő [E]
5.) 6C4C (DIY elektroncsöves vonalerősítő) [E]
6.) +1 fő [E]
7.) +1 fő [E]
8.) Discus (DIY Aldebaran hangsugárzó) [E]
9.) Zaqu [E]
10.) Brebovszky (Fostex FE126E + Fountek NeoCD3.0 hangszórókkal épített kisdobozok, régi csöves fejhallgató erősítő) [E]
11.) +1 fő [?]
12.) +1 fő [?]
13.) Jenei [E]
14.) +1 fő [E]
15.) +1 fő [E]
16.) +1 fő [E]
17.) Spacc [E]
18.) Bigi [E]
19.) Roberto Rodrigez [E]
20.) Olly [E]
21.) +1 fő [E]
22.) saraha (DIY hangsugárzó, DIY erősítő) [E]
23.) +1 fő [E]
22.) Dodo [E]
23.) madibalage [E]
24.) +1 fő [E]
25.) LUCKY01 [E]
26.) +1 fő [E]
27.) +1 fő [E]
28.) +1 fő [E]
29.) Popori (DIY electrosztatikus és DIY magnesztatikus hangsugárzó, Micromega Minium CD játszó, Rotel RP 855-ös lemezjátszó AN Q2-es pickuppel, Cambridge Audio Phono előerősítő, DIY erősítő) [E]
30.) +1 fő [E]
31.) +1 fő [E]
32.) KTib962 (Heco Ascada 300BTX aktív doboz, Asus Oplay média player, Xindak DAC, laptop) [E]
33.) +1 fő [E]
34.) Cables [E]
35.) AudiJo [E]


F1.) Hoffmann (AKG K501, AKG K701, DIY félvezetős fejhallgató-erősítő, DIY csöves fejhallgató-erősítő, Lenco L78) [E]
F2.) Ágoston ( Beyerdynamic DT-880, Denon AH-D340) [E]
F3.) Máthé (Yamaha HP-50, Geek out 450 USB DAC, DSD, PCM hanganyagok) [E]
F4.) Jambrisek Péter
F5.) Gönczöl Péter
F6.) Ács Péter
F7.) Gulyás Dániel (DIY hibrid fejhallgató-erősítő)




...) gaborka8x8 [E]



Talán eljönnek:


F1.) csabi400 (Sennheiser HD 429 és HD 600 fejhallgató, Pro-ject Head Box S fejhallgató erősítő)
F2.) Kövecses Dániel


Szeretettel várunk mindenkit, és egyben kérem, aki jelentkezett, nézze meg, szerepel-e a listán, illetve, hogy nem szerepel-e kétszer, két néven, és ha az internet ördöge, vagy az én hanyagságom miatt nem lenne rajta a neve, vagy kétszer van, akkor jelezze a 30/négyszáztizennyolc-60-kilencvenöt-ös telefonszámon.

A nevek mögött szögletes zárójelben szereplő [E] betű azt jelenti, hogy az illető kért ebédet.
Kéretik mindenki által ellenőrizni, helyesen írtam-e be. Ha valaki valami tévedést talál, akkor azt a gaborka8x8@freemail.hu címre kérem jelezni március 26-án estig, azaz, ma estig.
Szintén kérek mindenkit, akinek a neve mellett nem szerepel az "[E]" jelzés, de kér az ebédet, hogy március 26-án estig, azaz ma estig írja ezt meg nekem a gaborka8x8@freemail.hu email címre.



Március 26-án estig, azaz ma estig örömmel vesszünk még újabb jelentkezéseket azoktól, akik részvételükkel megtisztelnék a találkozót, illetve jelenlétükkel hozzájárulnának annak jó hangulatához.


Üdvözlettel: gaborka8x8




Ui.: Kábelekről, elosztókról, hosszabbítókról, egyéb "mellékes", ám a zenehallgatáshoz szükséges kiegészítőkről mindenkinek magának kell gondoskodnia.
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban szívesen állok rendelkezésre a 30/négyszáztizennyolc-60-kilencvenöt-ös telefonszámon.



.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 21:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Köszönjük azoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték az VII. Kaporka Open - Audiokulturális Találkozót!
Bízunk benne, egytől egyig jól érezték magukat a résztvevők, és jövőre is a köreinkben üdvözölhetünk mindenkit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 21:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Nagyon köszönjük ezt a szép napot, nagyon jól éreztük magunkat a talin :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 21:35 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 532
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Mi is köszönjük a lehetőséget, mindannyian jól éreztük magunkat!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Köszönjük a lehetőséget a szervezőnek! Nagyon jól éreztük magunkat. Különösen én 5 pálesz után. :mrgreen:

Kiváló társaság volt ráadásul a találkozón. Nekik is köszönöm a jó hangulatot!

Na majd, ha regenerálódtam, írok beszámolót a dolgokról, amiket hallottam. Meg az érdekes hifis jelenségekről is, amik ismét felléptek és megtapasztalhatóak voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos idén nem tudtam menni erre a talira, de majd jövőre... Remélem többen is írtok a látottakról, hallotakról és élményekről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 22:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
köszönöm Gábornak a lehetöséget, jól éreztük magunkat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 22:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Kiváló társaság volt ráadásul a találkozón. "
Köszönöm KD. Remélem rám is gondoltál, mikor ezt írtad. :P
Én is köszönök mindenkinek mindent. Jó volt hallani azt az audio üzenetet, hogy lehet jó hangot készíteni B9-el,B5-el, A1-el, s ZS10-el. :)
Egyszóval tényleg vannak jó tranyósok. Volt alkalmam meghallgatni Mesterünk különböző installációit. Tanulságos volt. Viszont amelyik verzió nekem tetszett, arra a többiek azt mondták az meg nekik nem tetszik. Hol itt az igazság? Vagy lehet süket vagyok? :?:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 23:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv,én is köszöntem a lehetőséget szerintem szuper volt megyek jövőre is ide.Akiket megismertem mind nagyon jó fej alakok voltak,még dys-cus is szuper jó fej volt :o
Holnap én is írok bővebben,van mit....

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 12:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Írok valami beszámolót. Volt 3 terem én arról írnék főleg, ahol "mi voltunk". (banzai, saraha, Klang, Lovag1, én, stb...)

A hangsugárzókat illetően idén nem is hallottam rossz hangfalat a találkozón. A legjobban nekem banzai TL dobozai tetszettek most, meg dys-cus Aldebaran nevű hangsugárzói. Annak ellenére hogy ennek nagyon egyenletes impedanciamenete volt, pont nagyon nem jött ki jól az L4-el. Az erőltetett megszólalásából azonnal kiderült ez, hogy nem jó párosítás ez az erősítő az Aldebarannal.

Ezért cseréltük a meghajtást a miczo félére, ami a többi hangfalon már szintén bizonyított, és amivel már teljesen jól illeszkedett az erősítő az Aldebaran-hoz. Ezzel, meg a gazdája ARC replikájával volt a legjobb hangja. Még egy kevésbé sima "hangúra" csinált B9-et is rápróbáltunk, mert sejtettem, hogy dys-cus ízléséhez annak a hangja közelebb fog állni. (Nem szereti a "sima hangú" erősítőket :lol: ). Ez így is lett. Neki az tetszett jobban. Nekem, meg másik 4 embernek a miczo féle meghajtó hangja inkább az esetünk volt.

Az L4 sajnos pont dys-cus hangfalával nem szólt jól. Mentségére legyen, hogy a másik 3 pár hangsugárzóval nagyon is jó hangja volt.
banzai TL dobozai rendkívül jó hangsugárzók lettek. Minden erősítő nagyon szerette ezeket. Ezeken a TL-eken leginkább nekem a miczo féle erősítő, az L4, meg az ARC replika tetszett. Ezek mind nagyon jó hangot csináltak ezzel a hangsugárzóval párosítva.

A maradék 3 pár hangsugárzón csak tranyósokat hallgattunk. A miczo féle meghajtó volt a leginkább univerzálisan jól illeszkedő dolog. Az összes hangsugárzóval, amit rákötöttünk, hozta azt a színvonalat, amit kell neki. Teljes mértékben felért az L4-el. A középtartománya még jobb is volt. Az L4-nek volt a legjobb tere szerintem, (ez az erőssége ennek), egy kicsit teltebb hangkép is jellemezte ezt a meghajtót, mint a többit. A B9-ek is nagyon jól szóltak, ha annyira nem is, mint a miczo féle meghajtás, meg az L4... Az erősítők között gyakran igen nagy különbségek voltak. A hangsugárzók közötti különbségekkel ekvivalens módon határozták meg a hangot. A jelforrás szintén. (banzai wolfson alapú DAC-ja volt a forrás legtöbb esetben nálunk).

Hoztak többen is B100-ra épülő moduláris erősítőt. (Főleg ilyen meghajtó modulokat.) Voltak, amik nagyon jól sikerültek, és voltak, amik, hát nem.

Külön egzotikum volt 6C4C előfoka, nagyon jó volt a B9 elé kötve (meg kellett volna hallgatni mással is), meg szintén egzotikum volt a Hitachi fetes (2SJ162, 2SK1058) kimenetű B9, nagyon szépen elkészítve, kék nyákokkal, stb. Ez különösen jó hangú erősítő volt. Ezt ugyan nem hasonlítgattuk különösebben semmivel, de valahogy feltűnően jó volt a hangja. Többet kellett volna hallgatni. Csak hamar elment az idő és megfeledkeztünk róla.

(Vittem a Matrix nevű meghajtóból is 2db-ot. Ez a leg "csövesebb hangú" meghajtás. Telt, meleg, dinamikus, részletező, nagyon jó közép tartománnyal.
Ezt teljesen elfelejtettük valahogy kipróbálni, egyszer sem hallgattuk meg....)

A másik teremben ahol ilyen DAC tesztek mentek, ott nem voltam jelen állandóan. A DAC tesztről lemaradtam, szóval arról ír valaki más. Az itt lévő elektrosztatikus hangsugárzók igen tiszta, transzparens hangot szolgáltattak, elég jó felbontással. De nagyon hűvös és és kicsit ilyen "üveges" saját hanggal csinálták ezt. Igazán jó hangot itt akkor hallottam, amikor az Aldebaran szólt.

A középső, legrosszabb akusztikájú teremben mantaz fórumtárs csücsült a tápáram vezérléses LM1875 erősítő, meg egyutas hangfalak társaságában.
Akartam neki szólni hogy hozza át a másik, sokkal jobb akusztikájú terembe a dolgokat, de hát állandóan ment a zene nála, aközben meg nem akartam zavarni...

Érdekes, hogy az SE erősítők teljesen eltűntek a találkozóról. Idén egy darabot sem hozott senki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 13:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.
Hasonló véleménnyel vagyok én is,mint KD.mester,banzai TL ládái nagyon jól sikerült példányok voltak az én gyári hivi ládáimnál kategóriákkal volt jobb szerintem.Klang kis félkilós rezó ládái is tetszettek nekem nagyon meglepett a hangja.
Erősítők közül nekem a miczo féle meghajtás a TL dobozokkal nagyon átjött.Talán nem ment le olyan mélyre,mint az L4 viszont számomra meggyőzőbb térleképzést adott és dys-cus ládáival is gyönyörűen megbírkózott.Jó lett volna még összehasonlítani kicsit több zenével dyscus ARC-jét meg a miczo félét az Aldebaran-on,de sajnos arra már nem jutott idő.Nagyon gyorsan eltelt a nap.
Amit viszont sajnálok,hogy nem néztünk bele banzai DAC-jába.Végig arról hallgatóztunk.Kipróbáltunk egy gyári ASUS Xonar Essence jó nehéz DAC-ot is,de az ott abban a miliőben elmaradt kissé a WM-től..6C4C preampja is nagyon jó irányba avatkozott a hang útjába csak kár,hogy hamar elvitte...
(Rá kéne beszélni a szervezőt,hogy ha már úgy is csak kettő találkozó lesz akkor legyen az már 2x2 napos :lol: )

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 13:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
dys-cus írta:
"Kiváló társaság volt ráadásul a találkozón. "
Köszönöm KD. Remélem rám is gondoltál, mikor ezt írtad. :P
Én is köszönök mindenkinek mindent. Jó volt hallani azt az audio üzenetet, hogy lehet jó hangot készíteni B9-el,B5-el, A1-el, s ZS10-el. :)
Egyszóval tényleg vannak jó tranyósok. Volt alkalmam meghallgatni Mesterünk különböző installációit. Tanulságos volt. Viszont amelyik verzió nekem tetszett, arra a többiek azt mondták az meg nekik nem tetszik. Hol itt az igazság? Vagy lehet süket vagyok? :?:


Igen, rád is gondoltam természetesen.
B5 az nem volt a találkozón. Mondjuk hét szentség, hogy neked az tetszett volna a legjobban. B9 volt most, de az teljesen más. A B5 jóval dögösebb hangú erősítő, a B9 az simább, meg nem is olyan dögös hangú dolog...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem tudom, melyik, melyik, mert igazából nem ismerem őket. De azért tényleg jól szóltak. Sajnálom, hogy Halus 250-ese nem volt ott. Meg azt is sajnálom, hogy elszaladt az idő. Előbb át kellett volna már mennim abba a terembe. Mondjuk reggel oda akartam pakolni, de már úgy be volt rendezve a szoba, hogy meghátráltam. A TL doboz tényleg jól szólt. Pedig hát ha jóltudom nem nagy nevű hanxórók vannak benne. Árpi cuccáról sajna lemaradtam, de majd legközelebb fülügyre vesszük. Az ESL nagyon jó produkció, de Ottó azt mondja soha nem mérte még. Én hallani véltem a hibát a hangjában, amivel annak idelyén én küzdöttem. A nagy membránfelület sajna korán, már kb 10k-tól ejti a magasakat. Véleményem szerint ennek a hanxórónak 15-16-któl nem is megy magasabbra az átvitele. Ezért nekem kicsit túl lágy, sima hangképet produkált fenomenálisan tiszta közepekkel, és igen jó basszussal, ami egy kicsit amolyan jó értelemben vett búgós beütéssel rendelkezett. Burnyogni viszont nem burnyogott. Én nem hallottam, de az ARC-vel állítólag éles lett a hangzása a hangfalnak. Lehet megjöttek a magasai? nem tudom, gyorsan szétszedték azt a rendszert. A magnepán rendszerű hangfalnak nekem kicsit középtartomány beszakadásos hangja volt. A konstruktőrrel jót beszélgettünk, s átadtam neki egy-két tapasztalatot, hiszen én is ilyen típusú hangfalat hallgattam sokáig. Figyelemre méltó volt a legalább 1,7m hosszú ribbon. Nagyon szépen hozta a magastartományt. Figyelemre méltó konstrukció. Az aldebaran olyan, amilyen volt, még egy kondi, és egy tekercs ki lessz benne cserélve, várom, hogy megérkezzen a csoportos vásárlásunkból kifolyólag. Egy biztos, az összes többi, általam hallott hangfaltól különbözően szólt. Erőteljes, izmos kütyü. Reggel megkültem mind az ötven vattal a Broomberg féle nagybőgővel. Nem rottyant meg egyszer sem. Jól éreztem magam, jó volt a pálinka is, az ebéd is. Köszönjük Gábor.
PS.: barátom fényképezett, de ő már elutazott. Megígérte, hogy küld majd fotókat. Addig is itt van egy: Monitorok, ha találkoznak. :lol:


Csatolmányok:
Resize of IMG_8002.JPG
Resize of IMG_8002.JPG [ 360.54 KiB | Megtekintve 36790 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Még három lesz (A VIII., a IX. és a X.).
Ha a résztvevők nagyobb része szeretné, akkor simán megoldható a kétnapos találkozó. Akkor ellenben a terembérlethez való hozzájárulás költsége min. duplázódik, és még ehhez jön a szállásköltség (Az "ottalvás" szerintem nem jelentene gondot, mivel néhány száz méterrel odébb van az Oázis Panzió.)

Tehát, ha tömeges igény lesz a kétnapos találkozóra, ígérem, megoldom. :)

saraha írta:
(Rá kéne beszélni a szervezőt,hogy ha már úgy is csak kettő találkozó lesz akkor legyen az már 2x2 napos :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként SE-t miért nem hozott senki? A 3. teremben volt valami nagy, ronda 2SK135 2SJ50 végű fetes, meg valami nagy fekete hűtőbordás valami is. Ezek mik voltak? Kié volt, hogy szóltak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség