audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 15:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hogy hogy csak 2 találkozó lesz? Aztán már nem lesz több?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
KD mester írta:
Hogy hogy csak 2 találkozó lesz? Aztán már nem lesz több?


Mint írtam, nem kettő lesz még, hanem három.
És igen, utána nem lesz több, azaz, a tizedik lesz az utolsó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 14:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Sajna nem tudtam menni én sem(épp festettek nálunk héten) de majd jövőre viszek egy GM 70 SE-t addigra elkészül.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 21:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.21. 12:02
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Pár kép a találkozóról:

http://elektrobarlang.blogspot.hu/2015/ ... -open.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 23:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kösz a fényképeket.

Nekem ez a fetes kimenettel csinált B9 nagyon tetszett. A hangja is elég jó volt...


Csatolmányok:
B9.JPG
B9.JPG [ 536.21 KiB | Megtekintve 38191 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 09:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.11. 19:26
Hozzászólások: 28
Ez a kék nyákos cucc ismerősnek tűnik.... Ha már így felkerült akkor illene rá reagálnom valamit.

De először a találkozóról pár szó. Szintén tetszett a találkozó, jól éreztem magam, jó volt a társaság.
Sok nagyon jó különböző felépítésű hangfalat hallottam. Banzai Tl-je brutális energikus életteli hangképet mutattak, meglepően jó hangképe volt Klang rezóinak, Dys-Cus doboza is jó volt. Sajnos a középső helységben viszonylag keveset hallgatóztam. Amiben látok komoly jövőbeli lehetőségeket, azok az elektrosztatikus hangfalak voltak, számomra elképesztően pontos "feszes" volt a megszólalásuk jó mélyekkel, közepekkel és magasakkal, részletező, minden hang lecsengése rendben van, de az én fülemnek még mintha hideg lenne a hangképe, talán azt mondanám rá hogy eltűnik a zenéből az élet... bár most hallottam ilyen hangfalat először.

A kék nyákos cucc hangjáról köszönöm az elismerő szavakat, örülök hogy a kütyüről jók a visszajelzéseket. Majd legközelebb talán lesz idő meghallgatni ezt is a különböző meghajtó modulokkal.

KD-tervei és építési ajánlásai szerint készült B100 V-FET változat. Az alábbi FET-el szerelve
http://www.ebay.com/itm/1pairs-Transist ... 0718745193?
http://i.ebayimg.com/images/g/IHEAAOxy0 ... -l1600.jpg

B9 modullal meghajtva.
A B9 nem az ajánlott Philips-Toshiba tranzisztorokkal épült hanem amit épp kaptam a Lomexben másfél éve, utána meg már lusta voltam utánajárni az ajánlott félvezetőknek és kicserélni. Ha valakit érdekel a bemeneti tranzisztor típusa akkor megnézem...

Kék nyák... csak úgy jött az ötlet a festéssel, nem tartottam lényegesnek a festékben lévő mikroszkopikus fém alapú anyagok elektromos hatását úgy voltam vele majd a meghallgatásnál kiderül. Ami viszont gondot okozott az a nem hőálló kék festékre a beültetési rajz felvasalása, mert leolvad a festék a nyákról még a 100 fok alatti vasalóval is, ha még lejjebb veszem a hőfokot akkor meg nem olvad meg a papíron a "tonerpor". Ezért vettem hőálló festéket, ez sajnos csak pár színben kapható. Azzal meg az volt a gond, hogy fél órás 150 fokos hőkezelés után lesz csak hőálló, de akkor meg olyan felülete lesz, hogy nem tapad meg rajta a rávasalt rajz. Majd még kipróbálom hogy ha kicsit felcsiszolom mit reagál...

A doboz kialakításának szempontjai voltak, hogy könnyen lehessen meghajtó modult illetve tápot cserélni, és a vezetékezés a doboz alja és a nyákokat tartó szerelőlap között legyen. Ez a szerelőlap 2cm-el megemeli a benne lévő elektronikákat is, gondoltam így látványosabb a szerkezet.
Tápból is van hozzá több féle, ami jelenleg benne van az sok kicsi LOW-ESR 1000uF a HQ-ból. Van még jó nagy 35mm-es 10e uF-es pufferkondis változat mellette 2db LOW-ESR kondival, illetve van MUR8xx diódákkal szerelt táp is. A táp nyákja úgy van kialakítva hogy különböző méretű kondikat is fogad a 10mm-től a 35mm-ig, a kisebb méretű 10mm -es kondikból akár 24db is beletehető, a 16mm átmérőjűből 12db, 22-25mm ből 4 db és a 35mm átmérőjűből 2db de a nagyobbak mellé még mindig betehető 2-3db kisebb méretű is. Ha valakit érdekel szívesen felteszem a táp nyáktervét.
Az így is túl nagy a dobozban nem sok hely maradt, az alkotós féle hangszóróvédő áramkör nem fért el benne ezért azt átalakítottam SMD-re, így már befért, igaz szűkösen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 11:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.11. 19:26
Hozzászólások: 28
A különböző konstrukciójú eszközök összehasonlítására vonatkozólag óvatosan nyilatkoznék. Egyrészt a kinek milyen hangkép tetszik nézőpont, másrészt a hanganyag minél pontosabb visszaadása szempontja...
Természetesen tudom, hogy sok alap dolgot azonnal lehet hallani (hangok lecsengése, dobozhang, puffogás, stb...), különösen egy hozzáértő fülével, de két tökéletesen bemért, behangolt jó rendszer szólhat teljesen máshogy is, mint pl egy TL doboz vagy zárt doboz, vagy tranzisztoros, csöves illetve fetes hang. Mindegyik műszeres mérése jó lehet mégis máshogy szólnak.

Ha lenne egy unplugged több hangszeres zenemű amit ezerszer meghallgattam már egy adott akusztikájú helységben vagy épp egy nagy szabadtéri mezőn, ahol nincs semmilyen reflexió (madárcsicsergés sem :)), és ismerném már minden egyes hangját a zenének, akkor mernék vállalkozni összehasonlítani az eredeti művet egy rögzített visszajátszással, de ugyanazon a helyen ugyanazzal az akusztikával, és így lehetne leghitelesebben tesztelni a részegységeket is. Ha egy kicsit változtatok a környezeten ugye már nem pont azt fogom hallani, vagy ha más sorba vagy székbe ülök ugyanabban a teremben már megint máshogy jutnak a hanghullámok a nagy lapát füleimbe...
Másik szempont olyan hangzás elérése ami hosszabb távon hallgatható, ami tetszik a fülünknek az adott akusztikájú otthonunkban, de ez közel sem biztos, hogy megegyezik az eredeti művel. Mindenképp az a vége hogy az igazság odaát van :)

Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy mindig egy komplex rendszert kell vizsgálni, mert nem minden hangfal illeszkedik jól a végfokunkhoz, vagy épp a rendszerünkben egyik rész egy másik részegységhez. Mindennek van hatása, van ami fizikailag bizonyítható, vagy megmagyarázható és van ami nem... A kábelek, az alkatrészek és azok gyártástechnológiája, a csatlakozók, a fázis oldala, a helység akusztikája, stb... Érdekesek ezek a kölcsönhatások, rezgések, a föld másik féltekéjén pl más irányba tekeredik az örvény a víz leengedésekor a lefolyónál....

Fontosnak tartom a méréseket, hogy az eszközünk legyen bemérve és tudjuk a paramétereit és csak utána variáljunk tovább a különböző alkatrészekkel, kapcsolástechnikákkal, egyebekkel... Minden hatással van mindenre. Innentől nehéz megítélni különböző akusztikájú helységekben az egyes rendszereket, mert mihez is viszonyítsunk? Az adott helység is az átviteli lánc részét képezi, de csak egymáshoz tudjuk hasonlítani a meghallgatott technikákat, az adott láncban, az eredeti művet sosem hallottuk az adott helységben... lehet be sem férne 100 zenész :)))))))

Lényeg hogy nagyon jók ezek a találkozók, sok jó ember, sok vélemény, sokat lehet egymástól tanulni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nagyon szépen kivitelezett a B9 végfok, gratulálok hozzá, és örülök annak is, hogy sokan használjátok ezt Finder Relét.
Elhiszitek, és szerintem halljátok ti is, hogy nagyon nem mind1 milyen relé is van a végfok végén.

Nagyon szívesen mennék én is egyszer találkozóra, egy jót beszélgetni ill hallgatózni a hasonló hobbistákkal,,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 14:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
[/quote]
Nagyon szívesen mennék én is egyszer találkozóra, egy jót beszélgetni ill hallgatózni a hasonló hobbistákkal,,,[/quote]

van valamilyen kizáró ok ami miatt távolmaradsz? (persze ha publikus)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Jelenleg is külföldön vagyok.., Általában minidig a munka húzza keresztbe a számításaimat. Talán 1x azért csak összejön.
Más oka nincs egyébként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 16:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Ha valakinek otthon a kipakolásnál hiányérzete támadt a Paganini D-dúr hegedűverseny, OP. 6 és Benkő Dániel Popantico hanglemezekkel kapcsolatban, az kérem jelezze a gaborka8x8@freemail.hu email címen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 09:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Tegnap rinyáltak az AVX-en, hogy valami beszámolót kéne valakinek a hallottakról rittyenteni, mert senki nem írt egy mukkot sem. Belinkeltem nekik ezt itt tegnap este.

Most nézem reggel kitörölték az egész kaporka találkozós témát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 13:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Legtöbbször csak átpakolják. Egyszer követtem egy termékünk topicját, de mindig máshol bukkant fel. Amikor kérdeztem erről Bélát, kb. megismételte a kérdésemet válaszként. Ezzel lezártam magamban a dolgot, biztos ő is.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 18:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezt teljesen eltüntették. Nyoma sincs. Google sem találja. Ezért aztán érdemes volt linkelnem nekik... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 18:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem hagyni kéne a pénzesbélát, és az összes többi "szakértői" fórumot...
Ott amúgy se nagyon lehet közösséget kialakítani, max. vásárlói közösséget.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.02. 08:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.21. 12:02
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
KD mester írta:
Tegnap rinyáltak az AVX-en, hogy valami beszámolót kéne valakinek a hallottakról rittyenteni, mert senki nem írt egy mukkot sem.



Nem emlékszem mindenre, meg nem is voltam minden szobában tartósan hallgatózni, de ha páran elküldik nekem a tapasztalataikat, hogy mi hogy szólt, akkor rittyentek mellé némi szöveget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
KD mester írta:
Tegnap rinyáltak az AVX-en, hogy valami beszámolót kéne valakinek a hallottakról rittyenteni, mert senki nem írt egy mukkot sem. Belinkeltem nekik ezt itt tegnap este.

Most nézem reggel kitörölték az egész kaporka találkozós témát...

Ennél is gázabb ez a meglehetősen unintelligens reakció. Béla úr felszólította a találkozó résztvevőket, írjanak a látottak- hallottakról, de valamiért AVX-s emberke kevés volt a talin, vagy akik mégis, azoknak nincs fogalmazó készségük, erre mit tesz Béla úr, nem csak a topikot törölte, hanem gaborka8X8 nevű fórumtagot is. Gábortól tudom mind ezt, meg azt is, ő semmiről nem tudott volna írni, egyfolytában lóti-futiban volt, semmilyen rendszerről nem volt ideje véleményt alkotni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 16:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Úgy látszik nem csak a HE-n vannak köbbarom szintű elmeroggyantak ezek szerint...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 16:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
istvan01 írta:
KD mester írta:
Tegnap rinyáltak az AVX-en, hogy valami beszámolót kéne valakinek a hallottakról rittyenteni, mert senki nem írt egy mukkot sem. Belinkeltem nekik ezt itt tegnap este.

Most nézem reggel kitörölték az egész kaporka találkozós témát...

Ennél is gázabb ez a meglehetősen unintelligens reakció. Béla úr felszólította a találkozó résztvevőket, írjanak a látottak- hallottakról, de valamiért AVX-s emberke kevés volt a talin, vagy akik mégis, azoknak nincs fogalmazó készségük, erre mit tesz Béla úr, nem csak a topikot törölte, hanem gaborka8X8 nevű fórumtagot is. Gábortól tudom mind ezt, meg azt is, ő semmiről nem tudott volna írni, egyfolytában lóti-futiban volt, semmilyen rendszerről nem volt ideje véleményt alkotni.

Ez elég gáz :!: ...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 17:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most nem azért, de AVX és HE is magántulajdonban van.

Én ismerem mindkettőt, tudom, hogy mi az, ami előnye azoknak a fórumoknak, és azt is, hogy
mi a hátránya. Nem kell ezen kiakadni, ez van. Egyiknél pénzesbéla a virtuális isten, másiknál
a nagy üzleti partnerein kívül mást lenéző topi.

Aztán azt is tudjuk, hogy minél több ember van ott, annál rosszabb lesz az átlagos intelligencia mutató...
Mondjuk lehet, hogy magas labdát dobtam fel... de azért akkor is ez a helyzet.

Szerintem a fórum értelme: Mindig keresni a legjobb hangú megoldást.
Nincs olyan, hogy ne lehessen egy dolgot továbbfejleszteni.

Erre gyakorlatilag csak akkor lépünk előre kb., ha KD kissé erőt vesz magán,
és AVX-es pénzesbéla témázás helyet egy olcsóbban megépíthető, nagyon jó, minden hangsugárzóhoz passzoló
erősítőt fejleszt... Mint ahogy tette pl. a B100, CF3/L4 esetében... De ahogy fentebb is írtam... 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 17:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na jól van Toto...

Én nem vagyok időmilliomos. Rengeteg idő, meg pénz egy jó erősítőt összehozni. Szerintem én már eleget tököltem ezzel. Átveheted a stafétabotot... :D Fejlesszed te.

Én már nem vagyok rá motivált. Több olyan is van, aminek a hangjával teljesen meg vagyok elégedve. Másrészt az után építések nagy része sajnos egy határ s...r. Mert a többség hulladékból rakja össze, s...rból akar várat építeni, meg azt hiszi, önmagában egy kapcsolási rajz elég egy audiofil erősítő reprodukálásához...
Szóval igen gyenge hangminőségű az után épített dolgok többsége. Akkor meg minek görcsöljek tovább? Mindenki építsen inkább mindenféle s...rt, ami éppen megtetszik neki a neten. Low-end hangzáshoz azok is jók. Engem már nem érdekel az egész hülyeség. Több nyilvános kapcsolás nem lesz már tőlem...

Azt meg felejtsd el, hogy létezik mindennel jól szóló, mindenhez illeszkedő erősítő. Olyan nem létezik, a világon sincs olyan, nem is lesz.

Az már rendkívül jó eredmény, hogy ha egy komponens a rendszerek 70%-ába illesztve hozza, amit kell neki. Tehát ha egy erősítő pl 10 hangfalból 7-el jó és csak 3-al nem barátkozik jól össze, az egészen jónak számít. 10 emberből 3-nál sz...r lesz ugyan hangra, de ez még így is marha jónak számít.

Még azt is marha nehéz összehozni, hogy az ember csak a saját rendszerébe egy igazán jó hangú dolgot csináljon. Még sokkal nehezebb az, hogy ez még más rendszerekben, más hangfalakkal, DAC-al, stb-vel is olyan legyen. Azt meg felejtsd el, hogy mindennel jó. Olyat nem lehet csinálni. Bizonyos okokból kifolyólag, amiket már régebben többször részleteztem, ez nem is lehetséges. Elméletileg sem...

Tavaly pl csak 3 féle hangfallal, meg 3 erősítővel hallgatóztunk. 2-vel az L4 volt jó, meg a TauCeti, a harmadikkal a Naim...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 17:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Na jól van Toto...

Én nem vagyok időmilliomos. Rengeteg idő, meg pénz egy jó erősítőt összehozni. Szerintem én már eleget tököltem ezzel. Átveheted a stafétabotot... :D Fejlesszed te.

Én most találtam a rendszeremben más hangminőségi szűk-keresztmetszetet, amit jobbnak látok fejleszteni. Az nagyon sok lóvét elfog vinni, hogy olyan legyen, amilyen...

Ráadásul az erősítőfejlesztéshez nincs sem szakmai tudás, sem gyakorlati tapasztalat. Őszintén szólva most egy olyan erősítő modul kifejlesztésének örülnék, amely kb. annyi alkatrészt tartalmazna, mint a B5, de egyértelműen jobb lenne a hangja, mint pl. az L4-nek a legalább hangfalak 70%-nál...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 17:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyrészt nincs normálisan megcsinált B5-öd, L4-et sose hallottál, a 30%-ba is beleeshet a te rendszered, meg ilyen problémák vannak ezzel... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 17:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
KD mester írta:
Egyrészt nincs normálisan megcsinált B5-öd, L4-et sose hallottál, a 30%-ba is beleeshet a te rendszered, meg ilyen problémák vannak ezzel... :lol:


Legyünk optimisták, hátha... :)
És ugye a 30% se 30%, csak eddigi gyakorlati tapasztalatok alapján megközelítőleg annyi. 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 18:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Majd még tökölök ezzel a miczo féle meghajtóval. Belehekkelek egy offset trimmert, mert über s...ás az elkészítése jelenlegi felállásban. Ennyit még megteszek. A hangja szerintem nem igényel semmiféle továbbfejlesztést. Már csak elrontva ne legyen, annyi kívánságom van a sorshoz, (azt még össze lehet hozni talán...)

Ez mindennel jól szólt a találkozón, amivel próbáltuk. Egészen változatos rendszerű hangsugárzokkal. És hát marha jó hangja volt neki. Szerintem majd egy ilyennel lenne érdemes próbálkoznod abba a teljesítmény növelt dologba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 18:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Miczo félével csak az a probléma, hogy igen nehéz után-építeni.

Szinte kizárt, hogy után-épített jó is lesz. Én helyedben inkább a Tücsök "univerzálissá" tételévé törekednék, ha nem
is szólna minden hangszórón jól...

Amúgy pedig abszolút rengeteg változatú hangsugárzó létezik a maguk előnyével, hátrányaival... Lehet, hogy DIY találkozón
szuper lesz továbbra is a Miczo féle, de lehet, hogy a többi után-építőknél már nem igen.

Pl. a B&W CDM7.0 szerintem nagyon jól szól a B5 erősítővel, de nem mondható már el ez a CF 25-el. CF25-ön pedig
jobban szólt a Preludium, mint a B5-el. Manapság nem volt összehasonlítás, de tudom, hogy pl. a B&W CDM 7.0 még
messze nem egyenlő a hangvisszaadással. Arra jó, hogy zenéljen, és azt meg is teszi rendesen. (pláne a 220uF után)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 18:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az tény, hogy igen nagy szívás az után építése. Két hétig szívtam vele, mire úgy szólt, mint az eredeti ref példány. Aztán sikerült nagy nehezen kiismerni, hogy min múlik a hangja (szinte nincs benne olyan alkatrész, amin ne múlna). Sikerült azért összetökölnöm úgy, hogy a meglévő alkatrészeimmel is jó legyen.

banzai is ugyanígy járt vele. Az első építése köszönő viszonyba sem lett az eredeti miczo féle ref példány hangjához képest. Aztán pár próbálkozás után már úgy tudom, már közelítette. Végül el lett küldve miczo-nak, aki felderítette, hogy még az a bizonyos szürke kondi nem stimmel. Azt kicserélte még egy másik szürke biszbasz-ra, aztán lett jó. Szóval ez ilyen igazi diy horror erősítő. :twisted: De hát valamit valamiért. Ennél legalább van miért küzdeni. A hangja egyfajta főnyeremény, a sok szenvedés után, mire sikerül összehozni. :mrgreen:

Az L4-et pl ehhez képest könnyű reprodukálni, ezt a találkozóra hozott példányok is igazolták, csak szerezzen az ember fetet a bemenetre...

Tücsökről meg nem mondtam le még. Majd kidobom belőle az ellenállásos fesz után húzót, megpróbálok benne-ezt-azt. Annak is olyan hangja van, amikor az van neki :D , hogy arról nem lehet lemondani egykönnyen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 20:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Annak örülök, hogy a talin ilyen jól szerepelt a meghajtó, nem gondoltam volna, hogy ennyire univerzális lesz. Azt hittem hangfal függőbb.

Az offset trimmer az kell bele. Erre pont Banzai hívta fel a figyelmem. Nálam az offset majdnem 0, mert válogattam a tranyókat.
Amikor van idöm ennek a szervó változatával szórakozom. Sajnos az alapzaja nagy, az erösítése olyan 37dB, elöször azt hittem az offset miatt van.
Ennek a szervósnak ütös hangja van, nagyon jó jelenlét érzetet hoz át, de ez a hatás pont akkor van meg amikor a VAS tranyók eszméletlen melegednek, ha lentebb veszem az áramot akkor meg romlik a hang.
Szóval ezt a verziót még nem mertem stabilnak nyilvánítani. Az alkatrészekre nagyon érzékeny ez is, de szerintem nem nehéz utánépíteni. Sajnos van benne 2 db wima mkc kondi. Ki lehet váltani epcossal.

Jómagam is a minimálalkatrészes drivereket preferálnám, de olyan minöségü tranzisztorok és ellenállások szerintem nincsenek kereskedelmi forgalomban, hogy 3-4 db tranyóval ezt megoldjuk. A tücsöknek nagyon szurkolok.
Pl az ST152, a National MPSA93-akkal (amit anno KD készített) a visszacsatolás átvariálása és pár kondi csere után egy nagyon tiszta hangú driver lett. A hegedü hangjai nálam verhetetlenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 20:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Szia.Kár,hogy nem jöttél el a talira.Kaptál volna ott még élőszóban is dícséretet. :) Nekem nagyon tetszett a meghajtód hangzásvilága ott,talán mind közül a legjobban.Állítom,hogy egy-két miller hájjend mániás delikvens dobott ott volna egy hátast egy-két dologtól. Tényleg nagy kár érte,hogy olyan nehézkes reprodukálni azt a meghajtót.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 22:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Ja,meg az admin sem jött el (vagy legalább is én nem találkoztam vele) fene a valagát...,pedig ígérte....Így tehát megmaradt magamnak a véleményem a D class-ról is :o

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 22:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát tényleg nem is volt ott...

Volt ott valami alu dobozos törpe D-osztályúnak tűnő valami is. Vagy valami gányklón féleség lehetett? A gazdája ott áradozott róla, hogy ilyen q...va jó az, meg olyan q...va jó.
(Annak ellenére, hogy a süket is hallotta, hogy milyen silány, beteg hangot csinált.)

Meg se bírta cincogtatni rendesen azokat a sztatikus hangfalakat. Torzított mint az állat. Halkan hallgatva, amikor nem torzított, akkor szimplán csak s...ul szólt...

Má ne csak szépeket írjak. :D A másik nagyon tré valami az az Ascada aktív bigyó volt. Elhiszem én, hogy el lehet hallgatni a konyhaszekrényen. De lehozni nem kellett volna. Illetve negatív referenciának kiváló volt a többi dologhoz képest...

http://www.sztereomagazin.hu/heco+ascad ... elkul.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 22:32 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
saraha írta:
Ja,meg az admin sem jött el (vagy legalább is én nem találkoztam vele) fene a valagát...,pedig ígérte....Így tehát megmaradt magamnak a véleményem a D class-ról is :o


Elnézést, eléggé elfoglalt vagyok.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 22:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Idézet:
negatív referenciának kiváló volt
...CCCö,hát te milyen vagy KDmester :(
Szerintem akusztikusan meg kiválóan el volt helye,kinn a "rag alatt"..... :mrgreen:
Sny:azért remélem majd egyszer csak meg bírom hallgatni az ampodat,vajon mit tud az amit a kínai nem :mrgreen:

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 22:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem tudom, egy párszor hallottam kint is, bent is. Sajnálom, de én nem dobtam tőle hátast...Komolytalan egy hangja volt. A többi dolgok után valahogy vicc volt, ahogy cincogott ott...

Valamit le is kell fikázni. :twisted: Hogy nézne már ki, ha mindenről azt írnám, hogy q...va jó volt? Nem volt azért minden olyan q...va jó...

Nagyon is jó volt ez a bigyó arra, hogy hallja az ember, milyen egy ilyen microhifi szutyok után egy normális hangrendszer. Az utóbbiak voltak többségben. Az ilyen kompakt bigyókból csak ez az egy volt...

De akkor legközelebb kussolok. Megtartom a véleményem, nehogy megsértődjön valaki, aztán nem írok egy sort sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 23:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Azért is írtam a "rag alattit",mert semmiféle összehasonlítási alapot nem képzett számomra a két rendszer egymással(mármint a mienk meg az),sajnos a többi sem...(kivétel dys-cus ARC-je meg az Aldeb...)valószínű a rossz akusztikai körülményeiknek köszönhetően.
Érdekesnek is tartottam,hogy egy ilyen HECO minek csinál ilyeneket?Aztán bedumáltam magamnak,biztos dísznek jó az is meg az újgazdagoknak.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 23:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Olyan nagyon nem kellett hozzá szerintem összehasonlítási alap. :twisted: Egyébként pont dys-cus rendszere, meg a sztatikusok után, meg előtt hallottam ugyanabba a teremben. Hát azért nem egészen olyan kaliberű megszólalása van egy ilyennek. Ez különösebb összehasonlítás nélkül is hallatszott. :lol:

Lehet, hogy a többi hasonló tesco gazdaságos mikro ló...z után marha jó egy ilyen is. De egy komolyabb nagy rendszer után hallva elég vicces...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 23:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Idézet:
Ez különösebb összehasonlítás nélkül is hallatszott. :lol:

Habár ez a mondandód nyilvános fórumon tényleges öngyilkosságnak számít,ez a csúcstechnológia bemocskolása,de a tények azok tények,nincs mese.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 09:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Akkor a csucstechnologia (ertsd marketingosztaly) elszegyellheti magat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 10:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Más a termék célközönsége. Az más kérdés, hogy gyakran eltévednek a kifejezések és a termékek. Ez nem feltétlenül a mérnökök hibája.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 10:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Orgon írta:
Akkor a csucstechnologia (ertsd marketingosztaly) elszegyellheti magat.

Őszintén szólva már én sem vagyok a "gyártók" kedvence, akik nagyon reklámoznak a pénzeséknél. De ők ebből élnek.
Mondjuk Tunerman őket tartja profiknak. Ezt ő maga írta le egy magazinban, mikor részletezte a DIY-erek lelkivilágát.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 11:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Konzol írta:
Ez nem feltétlenül a mérnökök hibája.


Persze hogy nem. A ma piacrakerulo termekek 99%-anal a marketingosztaly dontesetol fugg egy termek minosege. Hogyan tudjak a legolcsobban kihozni a legkevesebb fejlesztest tartalmazo termeket, ahol meg bekajaljak a reklamszoveget a vasarlodronok (lasd apple).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 12:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Arról nem is beszélve, hogy azok akik a hang minőségét helyezik a vasárláskor előtérbe a potenciális vevők törpe kisebbségét alkotják - ha horgászbotot, vagy sílécet kellene vennem, biztos, hogy nem gerjednék olyasmire, amit egy profi horgász, vagy sielő szempontnak tart. Könnyű használat, elviselhető ár, átlagos minőség. Egy kocahorgásztól fene tudja milyen vásárlói döntés várható... A DIY a törpe kisebbsegen belül is külön állatfaj...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 18:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.20. 18:42
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Jelenleg egy :
http://www.pinkfishmedia.net/forum/show ... hp?t=81566
hangfalat javítok.
A németek már babrálták , de nem volt tartós a megoldás, így hozzám került.
Gondoltam , lefotózom a javítási munka fázisait és megosztom veletek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.13. 14:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Az idén immár nyolcadszor kerül megrendezésre a Kaporka Open Audiokulturális Találkozó Kiskunfélegyházán, a szokásos időben, azaz, márciusban (március 19. szombat), de nem a szokásos helyszínen.
Az eddigiektől eltérően az idei találkozót nem a Kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Házban, hanem a Móra Ferenc Művelődési Központ (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.) első emeletének un. új szárnyának három szobájában tartjuk, ahová szeretettel várjuk a régi és természetesen az új résztvevőket is.
A találkozó a már korábban megszokottaknak megfelelően 9-től 17 óráig tart.
A technikák emeletre való feljuttatásához igénybe lehet venni az intézmény teherliftjét, melybe az udvarba való beállás után közvetlenül az autóból is be lehet pakolni.
Az idén nem szervezünk közös ebédet, tehát arról mindenkinek saját magának kell gondoskodnia.
További információk később.

Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 21:40 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Sziasztok!

Nagy a csönd errefelé!!!

Nem megy senki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
De én megyek.Tavaly KD-val voltam remélem idén is eljön velem.Amúgy Fehérvár környékéről még befér hozzám 1 személy.....

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 18:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Én is megyek, ha nincs kifogása senkinek. Viszek némi akusztika javító cuccost. No meg az új audiopécét is, hogy legyen mit kipécézni :D és talán egy (félve vezetős) kis erősítőt is.
És talán a legfontosabbat: jó zenéket jó felvételeken.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Húú ,az nagyon jó volna :o

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.03. 11:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Meghívó

VIII. Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó

Az audiokracia minden egyes tagját tisztelettel meghívjuk a VIII. Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozóra, melyet március 19-én szombaton tartunk Kiskunfélegyházán, a Móra Ferenc Művelődési Központban (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.)

Tehát, a fenti időpontban és helyszínen szeretettel várunk mindenkit, aki részt akar venni egy (reményeim szerint) jó hangulatú találkozón délelőtt 9 és délután 5 óra között.

Technika, zenék: Ki mit hoz, azt hallgatjuk.
A VIII. Kaporka Opennek nem terveztünk kiemelt témát. Legyen ez most egy általános, azaz, tematika nélküli találkozó.
Evés, ivás: Az idei évben sajnos technikai okok miatt nem tudjuk a szokásos zsíros kenyérrel kínálni a vendégeinket, és nem szervezünk közös ebédet. De továbbra is ingyenesen biztosítjuk a találkozó résztvevőinek a kávét és az ásványvizet, valamint, szintén megtartjuk azt a szokásunkat, hogy "jó fajta" pálinkákkal várjuk az érkezőket.

Az idén az emailban való jelentkezés hagyományát is félretesszük a teljes nyitottság jegyében, és nyugodtan "be lehet esni" csak úgy spontán felindulásból is, ha valaki szombat reggel úgy ébred, hogy részt venne a találkozón.

Az épület bérleti díjához való hozzájárulás költsége, vagy más néven a részvételi díj 2000 Ft/fő, azaz kettőezer forint per fő.

Mindenkit szeretettel várunk: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 23:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Mindenképpen menni szeretnék, de járművem magasztosabb célokat kell szolgáljon... :lol:
Megköszönném, ha valaki pesti indulással, vagy áthaladással bevenne utasnak - természetesen a költségek igazságos szétosztása mellett!
Maximum csak zenéket hozok, így csak egy embernyi helyre van szükségem. PÜ-ben keressetek!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség