audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 07:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az emberfia olyan, hogy szereti az analógot. 1966 óta foglalkozok zenehallgatással. Sajna az akkori lemezek tönkre mentek, mert a kristály lemez esztergák tönkretették a lemezeket. A végére persze lett eggy Ortofon MC10 pickup T5 trafóval. A gyalu a NAD volt, majd egy saját gyártmány Ortofon karral, üveg tányérral. Aztán cserebere útján hozzájutottam eggy TD160 MkII. -höz. Jelenleg Denon DL103-al. Ez már kezdett hangot adni. Érezem, hogy a T5 a korlát. Annak idelyén szerintem nagyon felértékelték. Véleményem szerint reszelős a hangja, kevés a basszusa, szűk a tere...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 20:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
dys-cus írta:
Aztán cserebere útján hozzájutottam eggy TD160 MkII. -höz. Jelenleg Denon DL103-al. Ez már kezdett hangot adni. Érezem, hogy a T5 a korlát. Annak idelyén szerintem nagyon felértékelték. Véleményem szerint reszelős a hangja, kevés a basszusa, szűk a tere...


A Denon DL-103 a maga 40 ohmos illesztési impedanciájával elég határeset szegény T5 számára. Könnyebben megbírkózna a DL-103R negyed akkora impedanciájával, csakhát azt meg ritkán "házasítják" vele mert jó másfélszer kerül többe mint a sima 103-as.
A budget kategóriájú MC trafóknál jobb eredmény érhető el a Hiraga MC előerősítővel, magam is ezt használom. Az Ortofon T10 és T20 trafók után felüdülés. (Azért egy T30-at még szívesen kipróbálnék)
Igazából persze a csöves elé trafó dukálna, de sajnos ahhoz már sokkal mélyebbre kellen nyulni a pénztárcánkba...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 21:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A Hiragában milyen tranzisztort használsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 09:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
A Hiragában milyen tranzisztort használsz?

Én? 6072-est. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 09:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ugye nekem csöves azatyaistenis, ezért nagy gyalázat lenne, holmi fetekkel, meg tranyókkal operálni. Ilyen csak a végfokom lágy indítólyában van, meg a távvezérelhető hangerő szabiban. (ott sem a jel útjában)
De viszont sikerült többféle M35-ös magot szereznem. Ezekből a Vacoperm100 vált be. (u=50000) Legott tekertem is vagy 6 különböző variációt a DAC kimenetére. Az utolsó jó lett, s a kisördög feltámadt bennem: Az 1:4 es áttétel már nem sokban különbözik az 1:29-hez, vagy a végén az 1:25-höz. Tekertem is legott pár darabot, felhasználva a kimenőknél szerzett tapasztalatot. Szét is szedtem mindet. Általában magasa nem volt, no meg tere, és egyáltalán rosszabbul szóltak a T5-nél. Aztán tekertem egy fázisfordítót erre a magra, ami igazán jó lett. Ez az erősítő (KT88, UL PP) a mai napig jó szolgálatot tzesz eggy barátomnál. Miért lett jó a fázisfordító? Mert kevés menetszámot alkalmaztam, sok szigeteléssel. Ez kb 5-6 éve volt. Aztán ahogy kész lett az ARC koppincsom, megint felmerült az igény az analóg hangra. Úgyhogy kb. 1 hónappal elkesztem számolni, tekerni, majd lefejteni, aztán kezdtem előlről az egészet. 4-5 trafó után megmaradt 1db, aminek a primérje 90 menet volt átm. 0,28mm-es drótból. A hang jó, nyílt, nagy sztereo hatás, tiszta hang. Ez annyira megtetszett, hogy egy barátomnak is legott tekertem, mert Ő is (mit tesz Isten) hozzájutott eggy TD125-öshöz. Elég vacak pickup-al :D TSD15 a drága. A trafóm megvert mindenféle tranyós kütyüt, amit megpróbáltunk. Egészen jó hangú... volt, még meg nem hallgattunk összehasonlító tesztben más trafót is...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 11:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Valahogy éreztem, hogy ebből reklám lesz :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 14:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
FordPrefect írta:
A Hiragában milyen tranzisztort használsz?

Az eredeti kapcsolásban is szereplő 2SC1775A(E) párokat.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 17:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Az Ortofon trafók akkor (relative) jók, ha alacsony impedanciás hangszedőt (mily meglepetés, többnyire Ortofont ;) ) akasztanak rájuk. Más kombinációban kritikán aluli hangot is képesek produkálni.

Hja kérem a szinergia....vagy a piacvédelem. :D

Anno próbáltam én is a Lenco L75-be MC10-et mindenféle trafóval. Ami jó lett volna (T-30), arra nem volt keret, úgyhogy megszabadultam az MC-től, sokáig VMS-t hallgattam. Pedig több fajta Shure is volt a fiókban. :)

Aztán jött az akkor még olcsó DL-103, Hiraga (tranzisztoros) MC prepre meghajtással. Próbálkoztam csővel is, de az igazán zaj (sustorgás) mentes mégis csak a félvezetős volt. Több fajtát építettem, tranzisztorral, FET-el (pl. Pass Pearl), de a Denonhoz a Hiraga "illik".

Ma Supex 900-ast hallgatok (6 ohm, 120 uV !!), Paravicini EAR MC-3 trafóval.

Jobb (ez) a trafó, mint az aktív fokozatok. 8-)

Persze ilyen alacsony jelszinten az aktív fokozatoknak már igencsak fel kell kötni a gatyájukat, ha versenyben akarnak maradni.

A DL-103-nak háromszor ekkora a jelszintje és a impedanciája is 40 ohm környéki, tehát elvileg könnyebb illeszteni, akár trafóval is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 19:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
[quote="dys-cus"]...Egészen jó hangú... volt, még meg nem hallgattunk összehasonlító tesztben más trafót is...[/[/i]quote]

Az a "más trafó" milyen volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.22. 23:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
200uV/5cm alatti érzékenységű hangszedőknél csak mc trafó jöhet szóba, de afelett igenis van komoly létjogosultsága az elektronikáknak is, akár csöves, akár félvezetős kivitelben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
Valahogy éreztem, hogy ebből reklám lesz :)

Nem reklám, én tekertem trafót. Másnak MC-t nem tudok csinálni, mert talán 1 garnitúra vasam van. :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 10:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
200uV/5cm alatti érzékenységű hangszedőknél csak mc trafó jöhet szóba, de afelett igenis van komoly létjogosultsága az elektronikáknak is, akár csöves, akár félvezetős kivitelben...

Nos én trafópárti vagyok, talán jó lessz így is, hiszen 0,3mV/5cm az érzékenység.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
PPi írta:
dys-cus írta:
...Egészen jó hangú... volt, még meg nem hallgattunk összehasonlító tesztben más trafót is...[/[/i]quote]

Az a "más trafó" milyen volt?

Nos az a trafó eggy Paravicini előfokból kiszerelt Paravicini trafó volt. Meg aztán volt T10, meg eggy sok más ember által jónak mondott DIY trafó. Ezek mindhárman leverték az enyémet. Mellettük az enyém kásás hangú volt, basszban szegény, kicsit rikoltozó hangú. Egyszerűen fogalmazva rájöttem, hogy a probléma nem eccerű, számolásokkal, szellemi önkielégítéssel, meg hallomás útján MC trafót nem lehet tekerni. Sokkal összetettebb probléma mint az I/U konverter, mivel itt az áttétel elég nagy, ami sok problémát behoz. Pici a jel, figyelembe kell venni a skin hatást, ez menetszám problémát vet fel, stb. stb. Úgyhogy a munka menete az elősször tervezés, amivel lehet trafót csinálni, csak csapnivaló lessz. Tervezés után tekerés. Én hatot tekertem, teljessen kielégítettem a tekerés iránti vágyam... :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 13:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
Nem reklám, és nem általános trafó ellenvélemény, de nekem volt T10 trafóm, MC15 pickup-el, aztán összeraktam egy szimmetrikus bemenetű MC-elő és RIAA egyben dualtranyós és LT-opampos, output 2Veff. Számomra is hihetetlen volt, lényegesen szebben muzsikált a T10 trafónál. Azután még léptem MC hangszedőben egy kategóriát feljebb, de ma már nem analógozok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 13:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
euro21 írta:
...Ma Supex 900-ast hallgatok (6 ohm, 120 uV !!), Paravicini EAR MC-3 trafóval.

Jobb (ez) a trafó, mint az aktív fokozatok. 8-)

Persze ilyen alacsony jelszinten az aktív fokozatoknak már igencsak fel kell kötni a gatyájukat, ha versenyben akarnak maradni. ...

Én most ezt használom, szerintem ebben az esetben a trafóknak kell "felkötni a gatyájukat" :)
Full szimmetrikus (de aszimmetrikusra is átjumperelhető) ki- és bemenetek, 0,55 nV / sqrt Hz zaj, jelenleg egy 90 uV kimenetű hangszedő van a lemezjátszómban, aminek mind a négy csatlakozója ki van vezetve.
Valóban teljesen szimmetrikus, négy db korrektor van benne, külön a + és külön a - ágaknak.


Csatolmányok:
fono-panel-1rn.jpg
fono-panel-1rn.jpg [ 177.5 KiB | Megtekintve 69036 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 14:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Te Pagrus én egy kicsit szkeptikus vagyok. Mindenki súlyos ezreket költ mindenféle kondikra, s erre Te ideteszel egy képet, ha jól látom Wima kondikkal, meg egy túlbonyolított áramkörrel. Szerintem Téged felfognak szögelni két keresztbe rakott deszkára. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 17:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
Számítottam ilyen véleményre és nem is akarok sokat offolni hiszen azért szóltam hozzá, mert érdeklődve várom az ennél jobb minőségű DIY trafót! :)
Egyébként végig DC-csatolt az áramkör, a tápszűréshez és a korrekciós tagokhoz persze kell pár kondi. A WIMA nem az ördögtől való, vannak kevésbé jó és nagyon jó kondijaik, az más kérdés, hogy nem elég drága és nem elég ritka ahhoz, hogy misztikus köddel lehessen belengetni... :) Nagyon egyszerű, logikus felépítésű áramkör, egyáltalán nincs túlbonyolítva, ha nem lenne (teljesen) szimmetrikus, elég lenne mindenből a fele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 17:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
töröltem


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2011.05.23. 17:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 17:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
akkor én is ide merészkedek a szilíciumos MC-RIAA-val.
A lényegi elem az SMM2220 kis-zajú duáltranyó és LT1115 OPA. Érdekes, ebben a kapcsolásban szimmetrikus a riaa, tehát négyszeresen van válogatva 0,1%-ra a korrektor kritikus alkatrészek.
A +15V/-15V táp külön Bal és Jobb oldalnak másik dobozban.
(hátha most sikerül a kép is)


Csatolmányok:
PIC_0041_p.jpg
PIC_0041_p.jpg [ 180.05 KiB | Megtekintve 69011 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 17:33 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Off

Ez hirtelen nagyon hasonló az Elektoros mcriaa fonóhoz.
Ha az, akkor az eredeti MAT tranyókkal jobban szólna. Próbáltam az SSM dip tokost is, az nagyon nem jött be :)

On


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 18:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szépen összeforrasztott dolgok, csak nekem homofóbiám van, ezért a homokot száműztem a hifiből. :D
A képen a sok verzió valamelyikét látjátok "forrasztás" közben. Pöndörödik a drága MC traficsek.


Csatolmányok:
DSCF0031.JPG
DSCF0031.JPG [ 122.6 KiB | Megtekintve 69013 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 748
akki írta:
Off

Ez hirtelen nagyon hasonló az Elektoros mcriaa fonóhoz.
Ha az, akkor az eredeti MAT tranyókkal jobban szólna. Próbáltam az SSM dip tokost is, az nagyon nem jött be :)

On

Igen, helyes a feltételezés, egy kevés átméretezés, más alktarészek, és főleg táp teljes szeparálás. Az SSM2220 plasztik van benne, a fémtokos katonait nem sikerült behozatnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 19:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
MC elektronikám csöves volt, érdekes, hogy itt sokan tartanak tőle, de nem volt semmiféle zajproblémám vele. Note S1-trafóval tudtam anno összehasonlítani, annál talán jobb volt, legalábbis az akkori rendszeremben.
Most saját trafót használok (nem elsőre jött össze). Ortofon T30, Ortofon Verto, Note S2 amivel összehasonlítottam.
Egy Paravicini-re, vagy Note S3-ra azért kíváncsi lennék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 19:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
PPi írta:
Egy Paravicini-re, .... azért kíváncsi lennék.

Alkalomadtán összehozhatjuk, ha pösti, vagy a környékén lakozó vagy. :D
Milyen áttételű a trafód?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 20:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
euro21 írta:
PPi írta:
Egy Paravicini-re, .... azért kíváncsi lennék.

Alkalomadtán összehozhatjuk, ha pösti, vagy a környékén lakozó vagy. :D
Milyen áttételű a trafód?


Nem éppen a környéken (Sopron) lakom, de ha errefelé jársz szívesen látlak.
1/20


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 20:34 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
PPi írta:
Nem éppen a környéken (Sopron) ...

Ja, leesett...mármint a Cavinton. :lol:
Ha előbb vetődik fel, Krizsinél a triódáson meghallgathattuk volna mindkettőt (András L-75-je ott volt), bár idén én is csak a 300B erősítőmet, meg a digit vonalat (laptop-Hiface-PCM63 DAC) vittem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 20:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
Nem az analóg volt a főtéma, a Lenco-t nem is hallottam, pedig többen mondták, hogy be volt kötve, csak akkor biztos máshol kajtattam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 20:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
dys-cus írta:
Szépen összeforrasztott dolgok, csak nekem homofóbiám van, ezért a homokot száműztem a hifiből. :D
A képen a sok verzió valamelyikét látjátok "forrasztás" közben. Pöndörödik a drága MC traficsek.

dys-cus, publikusak a tekercsadatok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 22:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
PPi írta:
dys-cus írta:
Szépen összeforrasztott dolgok, csak nekem homofóbiám van, ezért a homokot száműztem a hifiből. :D
A képen a sok verzió valamelyikét látjátok "forrasztás" közben. Pöndörödik a drága MC traficsek.

dys-cus, publikusak a tekercsadatok?

Sajna nem. Elég sok időt elcsesztem vele, és ha adódik ilyen vas, akkor jó lenne egy kis pízt csinálni belőle. Jelenleg nincs más lehetőségem. Ugye megérted.
A képen látható, hogy azért megszenvedtem vele. Itt éppen tekercsváltás volt, (sek után újra primér) ezért kellett toldani.
A csak megtervezett, és megtekert verzió hangját már ecseteltem. A Paravicini kicsit ment mélyebbre, magasban, térben eggyütt voltak. Éreztük, hogy valami nem az igazi, a hanxereknek nem volt teste. A másiktrafó (nevezzük csak így) egy barátomnak tekerődött. Nagyon szép mélyei vannak, de van egy nagy hibája: nincs magasa, matt, nincs tere, a hangszerek ugyan testesek, de a részletek nincsenek meg. Utólagos mérés során derült ki: 20k-n 8dB-t esik az átvitele. Ez megmagyarázta a hangzását. Igaz viszont, hogy 10Hz-n még 0dB az átvitele. Valószínűleg jó a vas, s jó sok menet is van rajta. A frekvenciagörbe esése megmagyarázza az enyém torz megszólalását is. Az eső görbe sima hangot hazudik, látszólag jobb hallgatni, de mivel nem mindent hallunk, ezért csal. Ez nem természet hű információ közlés. Az ennyém részletező képessége torznak hatott. A Paravicini a kettő közé esett, valószínűleg egy helyes hangzási balanszal, vagy legalább isd azt megközelítve. A bajom csak az volt vele, hogy olyan tranyós hangja volt, nem pedig csöves. Mindazonáltal 60 rugót nem adnék érte. A T10 a Paravicininál gyengébb volt, az enyémnél jobb, a másiktrafónál magasban jobb. Így szólt a 2, vagy harmadik tekerésem. Azért az első menetszámát elmondom: Np=90 Menet, Nsz=2500 menet.


Csatolmányok:
DSCF0038.JPG
DSCF0038.JPG [ 125.76 KiB | Megtekintve 68950 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 23:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Valahogy éreztem, hogy ebből reklám lesz

Krizsi! Miért nem lottózol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 23:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mint mondtam már máshol, egy régi fórumon: A trafó készítésnél fontos a szigetelés, legalább annyira mint mint maga a réz. Ezért különleges figyelmet szenteltem rá. Anyaga: speciális cellulóz. Van aki olajkondi papírjára esküszik, van aki bambuszhártyára. Mindkettő cellulóz, de nem speciális. :)
Bizony jól gondoljátok, ezzel is lehet hangolni egy trafót. Mármint a szigetelés vastagságával, minden réteg közé teszünk-e vagy nem, stb. Belátható, hogy a tekercsek önkapacitását, valamint a tekercsek közötti kapacitás befolyásolható vele. Én úgy találtam, hogy ennél a vasnál, ezeknél a drót vastagságoknál, de legfőképpen ekkora áttételnél az a legjobb, ha a szekunder esetében csak minden második réteg közé teszek 1 réteg speckó cellulózt. Ezzel rengeteg miszlikbe vágást megspóroltam, lévén, hogy igen magas a rétegek száma. Komolyan jegyzem meg, hogy egy ekkora trafót nehezebb szigeteléssel ellátni, mint megtekerni. Igaz, nekem ott a mikrovezérlős METEOR tekercselőm, ami egy helyen készült az eredeti svájci sapkákkal. :) Utólag derült ki, hogy a másiktrafóban csak a primér és szekundér között van szigetelés. Hoppá! meg is van az eső karakterisztikára a magyarázat: csak a zománc szigetelés a dróton kevés, a vezető rétegek túl közel vannak egymáshoz, ezért nagy a kapacitás, ami kaszálja a magasakat. :cry:
Fontosnak találtam arra is időt szakítani, hogy milyen legyen a drót átmérő. Mindenek előtt az áttételnek meg kell lennie, ami ugye sok menetet feltételez, de jó lenne ha a pr. réz tömege közelítően egyenlő lenne a sec. réz tömegével, az egyforma térkitöltés miatt. Ezenkívül ott van még egy effektus is, amit szintén érdemes figyelembe venni. Sokan elsődleges célként a pontos illesztést jelölik meg, s ezzel feláldozzák a jó hangot. Vékony primért használnak, hogy több szekundér férjen el. Ezzel fittyet hánynak arra az efektusra, amit úgyhívnak skin hatás. Ne felejtsük el, tized miliVoltok futkároznak a primér tekercsben. Ha kevés a skin a vezetőn, akkor (mivel a sűrűbb frekik itt közlekednek) információ fog elveszni. Jó fejbe vert lessz a hang akkor is, ha egyébként a Bode diagram lineáris. Hogy lehet a skint növelni a vezetőn? Vagy Litze huzalt használunk, (elég macerás vele dolgozni, ámbátor eggyes mazomacsók bevállalják) vagy ami még jobb, olyan vezeték geometriát használunk, aminek nagyobb a bőr felülete. Ezzel a megoldással a tömeg arányt is javítjuk együtemben. Ezért látható két külön drótfeszítő kütyü a tekerőmön. A feszítés is fontos, mivel ha nem egyenletes, akkor a pl.: a túl feszes felső réteg ilyen vékony drótnál meggyűri az alatta való réteget.
A fentiekből láthatjátok, hogy ez nem lefotózom,kimaratom, kifúrom, oszt beforrasztom kategória, hanem maga a nyers művészet, idegenül: Art of The Traficsek for MC a la' dys-cus. :D


Csatolmányok:
DSCF0034.JPG
DSCF0034.JPG [ 121.06 KiB | Megtekintve 68751 alkalommal. ]
DSCF0049.JPG
DSCF0049.JPG [ 124.08 KiB | Megtekintve 68751 alkalommal. ]
DSCF0045.JPG
DSCF0045.JPG [ 123.09 KiB | Megtekintve 68751 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.23. 23:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Idézet:
Valahogy éreztem, hogy ebből reklám lesz

Krizsi! Miért nem lottózol?

Nem nagyon kéne neki, mivel úgy is én nyerem az 1500milliónyi Forintot. De akkor sem csinálok tranyós, IC-s MC-t. :D
A másik: azt már leírtam, hogy nem igen tudok jelenleg több ilyet tekerni anyag hiány miatt. No meg még a végeredményt sem ismeritek. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 00:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
dys-cus írta:
PPi írta:
dys-cus, publikusak a tekercsadatok?

Sajna nem. Elég sok időt elcsesztem vele, és ha adódik ilyen vas, akkor jó lenne egy kis pízt csinálni belőle. Jelenleg nincs más lehetőségem. Ugye megérted.
A képen látható, hogy azért megszenvedtem vele. ...

Jaj szegény. Ha gondolod, beteszem az aláírásomba, hogy "Vegyetek Dys-cus-tól MC-traficseket"...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 07:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Dys-cus neked nem vegyésznek kellet volna menni hanem reklám gurunak :lol: A jövőhónap közepén érkeznek a nanokristályos vasak 39B amit én rendeltem ezt fel tudom ajánlani tudományos kísérleteidhez ideiglenesen, idáig csak fikáztad ezeket a vasakat hátha csodát hallasz, kitudja?!, és ez a méret nem megfizethetetlen ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 08:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Dys-cus neked nem vegyésznek kellet volna menni hanem reklám gurunak :lol: A jövőhónap közepén érkeznek a nanokristályos vasak 39B amit én rendeltem ezt fel tudom ajánlani tudományos kísérleteidhez ideiglenesen, idáig csak fikáztad ezeket a vasakat hátha csodát hallasz, kitudja?!, és ez a méret nem megfizethetetlen ;)

Nem vegyész, élelmiszerész vagyok, meg műszerezésész. Ha lessz időm tehetünk vele próbát, hadd ámuljatok. :)
Egyébként üzenem mindenkinek: Benne vagyok bármilyen próbában, csak utazni ne kelljen, mert nincs pénzem. :(
Ja! És mégvalami: Én meg is csinálom, amit elkezdek. Lehet így rögösebb mint venni egy KIT szerű kütyüt, de a boldogság nagyobb. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 09:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
PPi írta:
MC elektronikám csöves volt, érdekes, hogy itt sokan tartanak tőle, de nem volt semmiféle zajproblémám vele...


Ennek az erősítőnek megismerhetnénk a rajzát? Már amennyiben nem olyan "hétpecsétes titok", mint dys-cus trafója... (Erősen kérdéses, az minek is került fel a fórumok közé, és miért nem a hirdetési rovatban találkoztunk vele...)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 14:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
pagrus írta:
dys-cus írta:
PPi írta:
dys-cus, publikusak a tekercsadatok?

Sajna nem. Elég sok időt elcsesztem vele, és ha adódik ilyen vas, akkor jó lenne egy kis pízt csinálni belőle. Jelenleg nincs más lehetőségem. Ugye megérted.
A képen látható, hogy azért megszenvedtem vele. ...

Jaj szegény. Ha gondolod, beteszem az aláírásomba, hogy "Vegyetek Dys-cus-tól MC-traficseket"...

Az MC-traficseket ezek után én jól meggondolnám:-) Tényleg összetettebb a probléma, bár az igazi műsor (felbontás, dinamika, hangtisztaság...) csak akkor kezdődik, amikor sikerült a HF sávban lineárisra gyúrni az átvitelt. Vagy nem kezdődik, mert a felhasznált anyagok egyszerűen nem teszik lehetővé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
A trafó készítésnél fontos a szigetelés, legalább annyira mint mint maga a réz. Ezért különleges figyelmet szenteltem rá. Anyaga: speciális cellulóz. Van aki olajkondi papírjára esküszik, van aki bambuszhártyára. Mindkettő cellulóz, de nem speciális. :)
Bizony jól gondoljátok, ezzel is lehet hangolni egy trafót. Mármint a szigetelés vastagságával, minden réteg közé teszünk-e vagy nem, stb. Belátható, hogy a tekercsek önkapacitását, valamint a tekercsek közötti kapacitás befolyásolható vele.
...
Fontosnak találtam arra is időt szakítani, hogy milyen legyen a drót átmérő.

+ még mechanikailag is hangolod. A trafó is csak kábel :D Amellett, hogy trafó. A drótátmérő hatását tőlem is kérdezhetted volna, megspórolsz egy felesleges kört 8-) A tekercselés geometriával nem árt vigyázni, más szempontok is játszanak.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 15:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
PPi írta:
MC elektronikám csöves volt, érdekes, hogy itt sokan tartanak tőle, de nem volt semmiféle zajproblémám vele...


Ennek az erősítőnek megismerhetnénk a rajzát? Már amennyiben nem olyan "hétpecsétes titok", mint dys-cus trafója... (Erősen kérdéses, az minek is került fel a fórumok közé, és miért nem a hirdetési rovatban találkoztunk vele...)

Nem hétpecsétes titok. Megadtam egy menetszámot, ha nem vetted volna észre. Leírtam, milyen szempontok szerint ment a tervezés, próbatekerés. ;) Fényképeket közlök nróla. Mi a túró kellene még? Én nem szellemi önkielégítést végzek, mint eggyesek, hanem meg is csinálom a cuccot, amire szükségem van. Abszolult nem érdekel, hogy ki milyen tippet, tévhitet, anyagminőséget hallott. A magam útját járom, de a végeredménnyel nem zárkózok el semmilyen ellen teszt elől.
Gondoltam megmutatom, hogy dolgozok, miket készítek, azok hogy működnek. Gondoltam ötleteket adok. Ehelyett célzásokat kapok talmi reklám ügyből kifolyólag, Megkérdőjelezik, hogy miért nyitottam a topicot. Inkább örülnétek, hogy valaki ír ide egyáltalán, mert ahogy elnézem nem nagyon pörögnek itt a hozzászólások. Amik vannak azok is inkább bírálatok, ami nem baj, csak lenne mellette valami bizonyíték. Pl.: miért jobb a másik anyag. Nos miért? (mert a bátyám már látta képeslapon) A régi fórumon is mikor leírtam az ARC erősítő építését, a cseszegetések között alig volt egy-két értelmes kérdés. Az is ilyen volt: Milyen drótot használsz a fűtéshez? :D Mintha ez lenne a legfontosabb. Válaszoltam is: Szigeteltet. Ha meg az a baj, hogy büszke vagyok a saját készítésű dolgaimra, akkor kérem a féltékenyeket, hogy nézzenek magukba, miért csak egy gyári kütyüt tudnak módosítgatni, dobozolni, átfesteni, stb. :shock:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 15:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
lpcollector írta:
PPi írta:
MC elektronikám csöves volt, érdekes, hogy itt sokan tartanak tőle, de nem volt semmiféle zajproblémám vele...


Ennek az erősítőnek megismerhetnénk a rajzát? Már amennyiben nem olyan "hétpecsétes titok", mint dys-cus trafója... (Erősen kérdéses, az minek is került fel a fórumok közé, és miért nem a hirdetési rovatban találkoztunk vele...)

Persze http://users.otenet.gr/~athsam%20/hampt ... g_coil.htm
Talán még kényesebb az alkatrészválasztásra az egyéb csöveseknél. A tápegységet megépítés után kidobtam, és FET-es+fojtós tápot csináltam neki. A fűtéstápban más IC-t használtam, ha jól emlékszem valamilyen LT.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 16:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:24
Hozzászólások: 40
dys-cus, primereket kötsz-e párhuzamosan?
Próbáltad osztott csévetesten? És -bár tudom, téged ez zavar- szekunderrel kezdeni a tekercselést? Tudom-tudom, a primer legyen közelebb a vashoz, de itt eltérően a többi trafótól a szekunder jóval nagyobb menetszámú a primernél.
Litze nekem nem jött be, igaz csak a primert tekertem vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 16:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Pl.: miért jobb a másik anyag. Nos miért?

A tantál ellenállások miért jobbak annyival a szokványos fémrétegeknél?:)) Biztos, hogy van értelme ilyeneken agyalni? Éppen elég meló (és idő!!) kiválasztani a jókat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 17:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bta írta:
dys-cus írta:
Pl.: miért jobb a másik anyag. Nos miért?

A tantál ellenállások miért jobbak annyival a szokványos fémrétegeknél?:)) Biztos, hogy van értelme ilyeneken agyalni? Éppen elég meló (és idő!!) kiválasztani a jókat.

Nem én kezdtem az agyalást.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 17:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Meg kell védenem trafótekerő mágus urat:) A topiktalin nekem pl. nagyon sokat és szivesen mesélt trafótekerési problémákról és azok megoldásairól. sőt még meg is hívott ha arra járok szivesen mutat trükköket, segít. De ugyanugy krizsi is meg a többiek is nagyon sok dolgot megosztottak egymással, nem hiszem, hogy döntően a titkolózás a divat:) Egy egy apró trükköt néha persze nem mond el mindenki, de sokszor csak azért mert ő sem mindig tuti a dolgában csak tapasztalt valami érdekeset:) BÉKE! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 17:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
PPi írta:
dys-cus, primereket kötsz-e párhuzamosan?
Próbáltad osztott csévetesten? És -bár tudom, téged ez zavar- szekunderrel kezdeni a tekercselést? Tudom-tudom, a primer legyen közelebb a vashoz, de itt eltérően a többi trafótól a szekunder jóval nagyobb menetszámú a primernél.
Litze nekem nem jött be, igaz csak a primert tekertem vele.

A primért nem kötöttem párhuzamosan. Ennek oka, hogy akkor ezen tekercsek kapacitásai is párhuzamosan kötődnek. Ezért ezt a megoldást elvetettem. A vashoz közelebb a földkapacitás növexik. ide kisjelű tekercset nem igen érdemes tenni a lehetséges magas vágás miatt. Ezért ebben az esetben a szekunderrel kezdődik a tekercselés. A szekunder is soros tekercs. Nincs semmi különlegesség benne, csak menet menet mellett van, és ki van kísérletezve. A hangja még érik. Egyébként így néz ki. Az árnyékoló búra 5 rétegű sajtolt mumetál lemez. Nem is búg az aranyom.
Köszi Ozpecs a segítséget. Aki ismer tudja, hogy segítek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 17:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A fotó lemaradt.


Csatolmányok:
DSCF0039.JPG
DSCF0039.JPG [ 123.65 KiB | Megtekintve 69217 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 19:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Próbálkozásaid között van-e olyan, hogy a csévetest szögletességét le- illetve ki- kerekítetted azért, hogy a csúcsoknál ne törjön annyira az első sor és a lapoknál meg fel tudjon feküdni. A csúcsokat reszelővel, a lapoknál hengerszeletek berakásával. Kicsit kisebb lesz az ablakméret de lehet, hogy megtérül, mert fix lesz az első sorod is amire taszítóerő hat kívülről a mag felé, mert kisebb lesz az első sor maghoz mért kapacitása is. Látok benne lehetőséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 20:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
HaWaLinn írta:
Próbálkozásaid között van-e olyan, hogy a csévetest szögletességét le- illetve ki- kerekítetted azért, hogy a csúcsoknál ne törjön annyira az első sor és a lapoknál meg fel tudjon feküdni. A csúcsokat reszelővel, a lapoknál hengerszeletek berakásával. Kicsit kisebb lesz az ablakméret de lehet, hogy megtérül, mert fix lesz az első sorod is amire taszítóerő hat kívülről a mag felé, mert kisebb lesz az első sor maghoz mért kapacitása is. Látok benne lehetőséget.

Azért megnézném, hogy ekkora trafónál hogy teszel be hengerszeletet. :) Reszelni szoktam, meg teszek egy pársor szigetelőt, s abba belefexik a menet. Ámbátor ennek jelentősége inkább a kimenőknél van, hogy ne zenéljen a trafó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 20:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
A primért nem kötöttem párhuzamosan.
Azért talán érdemes lenne próbát tenni. Egyúttal tekercsgeometriát is át kell gondolni, hiszen a szórt kapacitás, ahogy mondod, még kis áttétel mellett se lehet túl magas. (De akkor mit szóljak én, az 1 ohmos hangszedőmmel, ami szinte könyörög a >30 menetszám áttételért?) DL103-hoz talán soros és párhuzamos kötések kombinációja válik be. Ha több primért kötsz párhuzamosan, akkor kisebb átmérőjű huzalokat használhatsz, s ennek következtében egy határig gond nélkül növelheted a p-sz szigetelések vastagságát. Csak ne nekem kelljen a szó szerint hajszálvékony huzallal tekerni:-)

dys-cus írta:
A vashoz közelebb a földkapacitás növexik. ide kisjelű tekercset nem igen érdemes tenni a lehetséges magas vágás miatt.
Ez még 40 ohmos hangszedővel lezárt primérnél sem oszt vagy szoroz. Annál fontosabb, akárcsak a kimenőnél, hogy ha már szekunderrel indulunk, akkor annak testre kötendő végével kezdjük a tekercselést, ne a másikkal!

dys-cus írta:
Ámbátor ennek jelentősége inkább a kimenőknél van, hogy ne zenéljen a trafó.
Gondolod, hogy az MC-trafók érzéketlenek a levegő rezgésére?;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC traficsek
HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 21:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Bta!
Ezekkel a dróütokkal pont annyi menet fér el, hogy meglegyen a 25-ös áttétel. Persze vékonyabb dróttal lehetne operálni, de épp a magasesős trafónál az a baj, hogy közel 8000 a menetszám, s a tr5afó TSD15-höz lett méretezve. Az enyém nem, s mégis több a magasa, ami miatt relatíve a hangossága is többnek tűnik. A sok menet nagy RDC-t ad, ami miatt lusta a hang, dinamikailag szegény. Én sok rock-ot hallgatok, ahhoz meg kell a dinamika. Persze valami lekvárzsibbasztó zene lehet, hogy elviselné ezt. :)
Ezt a kezdet-vég problémát már én is hallottam, próbáltam is 300B-vel, de lehet süket vagyok, nem hallottam különbséget. Az ARCkoppincsban mindazonáltal így van, a középpont (váltóáram szempontjából hideg) a két fél tekercs kezdőpontjai. Van eggy olyan érzésem, hogy az emberek ezt csak mexokásból csinálják így. De azért felvilágosíthattok, miért jobb így.
Nem igazán a levegő rezgésre gondoltam, hanem a tekercsek által keltett rezgő mágneses mezőre. Ha a tekercs , vagy részei nem eléggé rögzítettek, akkor hallatszik a zene belőle. Ez azért baj, mert rontja a hatásfokot, meg extrém esetben a szigetelés is lekophat a drótról. MC-nél a kis áramok miatt ilyen szerintem nem lép fel. Megasztán a százados méretű huzal az mocsokul ki tudja ékelni magát. Eggy 1-es rézdrót a kimenőben viszont már 10 Wattra is el tud mozdulni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség