audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.28. 07:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2021.06.10. 15:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
MOT64 írta:
turho írta:
Konkrétan van ötleted egy bevált, nem bonyolult tápegységre?
Egyébként a gyári tápja is korrekt, nekem nagyon tetszik a hangja vele. Indokolatlanul túlméretezett SMPS, 5V/4A kimenettel.
A LOXJIE D20-hoz képest is finomabban, és a mélyregiszterekben részletezőbben, dinamikusabban szólal meg. És mintha még mélyebbre menne.

Ha ezekről a tulajdonságokról le akarsz mondani, én is javasolom az analóg tápos megoldást! :mrgreen:
A fentebb linket tápegységem oda tudom adni turhonak egy rövid próbára esetleg ( egy faluban lakunk ), úgy el tudja dönteni, hogy tetszik/nem tetszik, érdemes-e foglalkozni vele, mármint a saját maga számára, a saját berendetésébe illesztve.
Nyilván az lenne a legjobb ( anyagilag is ), ha a gyári kapcs.táppal tetszene jobban, vagy ha netalán egyáltalán nem tapasztalna különbséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2021.06.10. 15:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
shany írta:
( egy faluban lakunk )


Így könnyű! :lol:
Ha létrejön a próba, kíváncsian várom (gondolom más is) az eredményt.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2021.06.10. 16:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Köszi az ajánlatot, tényleg, pár hétig nem tudom vele élni, mert elindul a lakásfelújít(gat)ásunk. De tényleg kedves gesztus. Ha közben tudom, úgy is kipróbálom majd valamivel. De ahogy most szól, az nekem meglepetés, pozitív. Amúgy D-osztály rajongó és kapcsitáp-párti vagyok.
:) De később megér egy próbát.
Még most kezdtem el olvasgatni a 300 mk2 tuningokról. De ez is inkább kíváncsiság.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2021.07.22. 15:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Sziasztok !

Ezt vett már valaki esetleg :

https://www.audiophonics.fr/en/diy-dac/ ... 12706.html


PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.17. 10:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
Sziasztok!
Használ valaki Diyinhk akm dac paneleket.
Mi a tapasztalata? 2 db panel használata esetén
duál mono lesz a dac kimenet ?
Köszönöm az infót.
Üdv.


Csatolmányok:
768khz32bit-ak4493eq-dac-i2sdsd-input.jpg
768khz32bit-ak4493eq-dac-i2sdsd-input.jpg [ 35.35 KiB | Megtekintve 6926 alkalommal. ]
768khz32bit-ak4497eq-dac-i2sdsd-input.jpg
768khz32bit-ak4497eq-dac-i2sdsd-input.jpg [ 24.98 KiB | Megtekintve 6926 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.18. 09:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Nem vagyok jó minden szakszóban, de az SRC után, a konfigurációban dől el, hogy a dual megvalósítasnál a 2 dac chip hogyan és milyen adatokat kap. Gondolom nem Dual Mono-t szeretnél...

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.18. 10:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
turho írta:
Nem vagyok jó minden szakszóban, de az SRC után, a konfigurációban dől el, hogy a dual megvalósítasnál a 2 dac chip hogyan és milyen adatokat kap. Gondolom nem Dual Mono-t szeretnél...


Szia,
Duál monóra gondoltam. Gondoltam :))), ha a két dac panel kimenetét össze kötöm akkor.... duál mono lesz.
Sejtettem hogy ez nem így működik. Próbáltam neten infót keresni , de nem volt egyértelmű hogy , szoftveresen állítják be vagy a megfelelő dac chip lábakat kötik össze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.18. 22:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rozsad írta:
Sziasztok!
Használ valaki Diyinhk akm dac paneleket.
Mi a tapasztalata? 2 db panel használata esetén
duál mono lesz a dac kimenet ?
Köszönöm az infót.
Üdv.

Én DIYINHK paneleket használok. Azt gondolom, hogy kategóriájukban a legjobbak. Na nem azért, mert így magukban annyira jók, hanem azzá, illetve kiemelkedőkké tehetők.

Először a dual mono: A DA konverter chip egy külső I2C porton keresztül programozható. Nagyon sok dolgot el lehet neki magyarázni, pl. hangerőt is -127dB-ig. Emellett címet is lehet adni az IC-nek, tehát ha az egyik IC egyik cím, a másik IC másik cím, abból lesz a dual mono (meg persze az ICknek elmagyarázni, hogy innentől kezdve monok). Ezek pontosan le vannak írva a kb 100 oldalas adatlapjukban.

Én jelenleg szintén ettől a készítőtől származó U216-os XMOS, izolált, reclockolt paneljét használom (jóval jobb hangú, mint a kicsi XMOS...próbáltam), és AK4497-es panelt. Viszont itt jön a csavar: ezeknél a paneleknél mindenki maga választja meg a tápolást. Én mindenhol LT3042, illetve az XMOS-nál LT3045-ös tápokat használok post regulátorként, és mindegyik fokozat előtt Mzperx amúgy is kitűnő tápjait preregulátorként. Az evolúció valahogy úgy hozta, hogy először voltak 78xx preregulátorok az LT-k előtt, utána kötöttem be Mzperx tápjait a 78xx helyett, és meggyőző, pozitív változást eredményezett.
Az Ak4497-nél a digitális 1,8V külső betáplálása hozta a legnagyobb hangi javulást (jumperrel lehet állítani a panelon, hogy a belső reulátor, vagy külső. Ez ezt is tudja.).

Még egy hatalmas változás volt nálam, ami nemcsak ezekre a modulokra értelmezhető, hanem minden elektronikus egységre: a rezgéscsillapítás.
Nekem a cuuc, mint minden jó DIY-osnak, egy fa lapon volt felcsavarozva hosszú időn át. Előző bedobozolós projektjeimből okulva, én már minden tragacsot úgy dobozolok be, ahogy az amúgy masszív doboz ajlába egy 5 mm vastag vaslemezt teszek erre szerelem a mindet is. Tudtam, hogy ettől javulni fog a tragacs hangja, de a minőségi javulás engem is meglepett. Egy teljes készüléknyivel jobb lett a hang. Nálam az egy készüléknyi javulás azt jelenti, hogy ekkora javulásért már érdemes egy másik tragacsot fejleszteni/építeni a nulláról.
Nem véletlen, hogy komolyabb készülékeknek nagyon komoly (pl CNC mart) sasszit készítenek.

Szóval csak hajrá ezekkel a DIYINHK panelekkel! Ne csábulj el az olcsóbb, már mindenben "kész" moduloknak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.19. 12:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
hifitibi írta:
rozsad írta:
Sziasztok!
Használ valaki Diyinhk akm dac paneleket.
Mi a tapasztalata? 2 db panel használata esetén
duál mono lesz a dac kimenet ?
Köszönöm az infót.
Üdv.

Én DIYINHK paneleket használok. Azt gondolom, hogy kategóriájukban a legjobbak. Na nem azért, mert így magukban annyira jók, hanem azzá, illetve kiemelkedőkké tehetők.

Először a dual mono: A DA konverter chip egy külső I2C porton keresztül programozható. Nagyon sok dolgot el lehet neki magyarázni, pl. hangerőt is -127dB-ig. Emellett címet is lehet adni az IC-nek, tehát ha az egyik IC egyik cím, a másik IC másik cím, abból lesz a dual mono (meg persze az ICknek elmagyarázni, hogy innentől kezdve monok). Ezek pontosan le vannak írva a kb 100 oldalas adatlapjukban.

Én jelenleg szintén ettől a készítőtől származó U216-os XMOS, izolált, reclockolt paneljét használom (jóval jobb hangú, mint a kicsi XMOS...próbáltam), és AK4497-es panelt. Viszont itt jön a csavar: ezeknél a paneleknél mindenki maga választja meg a tápolást. Én mindenhol LT3042, illetve az XMOS-nál LT3045-ös tápokat használok post regulátorként, és mindegyik fokozat előtt Mzperx amúgy is kitűnő tápjait preregulátorként. Az evolúció valahogy úgy hozta, hogy először voltak 78xx preregulátorok az LT-k előtt, utána kötöttem be Mzperx tápjait a 78xx helyett, és meggyőző, pozitív változást eredményezett.
Az Ak4497-nél a digitális 1,8V külső betáplálása hozta a legnagyobb hangi javulást (jumperrel lehet állítani a panelon, hogy a belső reulátor, vagy külső. Ez ezt is tudja.).

Még egy hatalmas változás volt nálam, ami nemcsak ezekre a modulokra értelmezhető, hanem minden elektronikus egységre: a rezgéscsillapítás.
Nekem a cuuc, mint minden jó DIY-osnak, egy fa lapon volt felcsavarozva hosszú időn át. Előző bedobozolós projektjeimből okulva, én már minden tragacsot úgy dobozolok be, ahogy az amúgy masszív doboz ajlába egy 5 mm vastag vaslemezt teszek erre szerelem a mindet is. Tudtam, hogy ettől javulni fog a tragacs hangja, de a minőségi javulás engem is meglepett. Egy teljes készüléknyivel jobb lett a hang. Nálam az egy készüléknyi javulás azt jelenti, hogy ekkora javulásért már érdemes egy másik tragacsot fejleszteni/építeni a nulláról.
Nem véletlen, hogy komolyabb készülékeknek nagyon komoly (pl CNC mart) sasszit készítenek.

Szóval csak hajrá ezekkel a DIYINHK panelekkel! Ne csábulj el az olcsóbb, már mindenben "kész" moduloknak!



Szia,
Nagyon köszönöm a sok hasznos információt.
Azt hiszem a duál mono kialakítása kiesik a hiányosságaim miatt.
Még gondolkodom a kialakításon:
Rpi usb- xmos-dac
Rpi i2s-src-dac
Esetleg 4493 chip a 4497 helyett. Árban sokkal kedvezőbb, de gondolom hangban is .....
Köszönöm az infókat.
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.20. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rozsad írta:
Esetleg 4493 chip a 4497 helyett. Árban sokkal kedvezőbb, de gondolom hangban is ......


Én AK4495-öt, majd 4490-et, végül 4497-et használtam, illetve használom most is a 4497-et. A 4495 jó volt, utána a 4490 jelentős visszalépés volt, a 4497 pedig szignifikáns előrelépés mindkettőhöz képest. Fontos, hogy mivel az összes panel DIYINHK-tól származott, ugyanabba környezetbe dugtam be az összeset (fronted, XMOS és táp környezet).
Az AK 4493-at nem próbáltam, de azt írják, hogy a 4490-nek a továbbfejlesztett változata. Hááát, a 4490-en volt mit továbbfejleszteni, és még akkor sem biztos, hogy elég lett-e a továbbfejlesztés. A 4497 egy jó dac ic. A jó ic-k meg drágák. De ha összeveti az ember fia a dac ic árát (illetve a különbséget egy jó és egy más ic között), az egész készülékével, akkor meg már elenyésző.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.20. 22:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Végigmentem a 4490, 4493, 4495, 4497 vonalon. Kb. ez a minőségi sorrend is.
Még mindig megvagyok a 4497-tel, a rendszer többi elemét fejlesztgettem inkább.
Diy AK DAC panelokat viszont nem próbáltam sosem.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2023.02.22. 18:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
Sziasztok!
Köszönöm az infókat és a segítséget a döntésben.
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.24. 13:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
turho írta:
shany írta:
turho írta:
2 órája tesztelem az SMSL M300 mk2-est....
SZVSZ ne felejtsd el tesztelni egy "lineáris" tápegységgel sem...

( Én most a D70S-t tesztelem, pontosabban a hálózati kábel milyenségére való reakcióját. Nagyon úgy tűnik - euro21 D90-es tapasztalatával egybecsengve - hogy igen jelentős a hatás, még alapszintű kábelek esetén is. Nem is tudom egyelőre elképzelni, meddig ( hány százezer Ft ? ), milyen "tápkábel" kategóriáig kellene elmenni, ahol a készülék tudása kiaknázása már nem múlik jelentősen a tápkábelen....egyéb perifériák mellett persze ? )


SMSL M300 MK2, pár nap után is azt mondom, nem bántam meg. (Bár itthon 116.000 egy nívós webshopban, és a hificity-től vettem direktben, úgy 73 k).
Konkrétan van ötleted egy bevált, nem bonyolult tápegységre?
Egyébként a gyári tápja is korrekt, nekem nagyon tetszik a hangja vele. Indokolatlanul túlméretezett SMPS, 5V/4A kimenettel.
A LOXJIE D20-hoz képest is finomabban, és a mélyregiszterekben részletezőbben, dinamikusabban szólal meg. És mintha még mélyebbre menne.
Eddig szeretem. Bár tehettek volna rá egy fényerő-szabályzót (a kijelzőre). Illetve zavaros nekem a 6 szűrőmód (Amelyet értek, és én 5-ösön, azaz Slow Roll-off módban hazsnálom) mellett a másik 3 lehetőséges "color sound" menü. Nem kristálytiszta, mit definiál a 3 color sound, és hogy melyik a bypass. (De valószínű az 1.)


Szia @turho!
Én most rendeltem egy M300 mk2-t, épp úton van. (le van akciózva, gondolom kifutó, a DAC chip is discontiniued.)
Hiába nyálazom a fórumokat, netet, a "High Sound" Disabled / Enabled -re, mely a menüben van, user manual írja, nem sikerült rájönni mit csinál. Erre van valami magyarázat?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 00:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Szia!
Sajnos azt homály fedi végig, mint kiderült, a dsd-vel sincs kapcsolatban...utána már nem firtattam,.mert lecseréltem Topping E70V-re.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 13:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
turho írta:
Szia!
Sajnos azt homály fedi végig, mint kiderült, a dsd-vel sincs kapcsolatban...utána már nem firtattam,.mert lecseréltem Topping E70V-re.


Köszi.
Az AK4499 vs AK4497 között mekkora szubjektív, hangzásbeli különbséget veszel észre?
Árban aránlyag nagy a különbség, az érdekelne, hogy mennyire tükröződik ez a minőségben.
Nyilván nem az ASR méréseire vagyok most kíváncsi, ott van pár dB különbség, hanem a hangzásbelire.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 13:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Saját véleményem az erről, hogy egy DAC, vagy bármilyen hifi eszköz nem attól szól jól, vagy rosszul, hogy milyen szilícium van benne. Az alkatrész körítés, szinergia, órajel, tápkivitelezés, stb. határozzák meg. Biztos lehetsz benne, hogy mindkét csippel lehet jó és rossz hangú eszközt létrehozni. Ráadásul nem arról van szó, hogy jó, vagy rossz, hanem kinek mi tetszik. Neked ez, a másiknak meg a Papné ;)

Az érthető, hogy melyikben van több potenciál. Az meg egy másik kérdéskör, hogy ezt a potenciált bármelyikből is ki tudod-e aknázni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 13:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Diplomatikus válaszom, hogy nekem megérte a különbözetet. Minden javult.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 15:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
minato írta:
...Az AK4499 vs AK4497 között mekkora szubjektív, hangzásbeli különbséget veszel észre?...
Hifipistivel egyet értve, nem lehet DAC csipeket így összehasonlítani, főleg ha mindkettő elég jó. Komplett készülékeket, egyedi implementációkat lehet jellemezni, egyedi preferenciák szerint.
Nekem pl. volt Topping D70 ( dual AK4497 ), Topping D70S ( dual AK4497 ), Gustard A22 ( dual AK4499 ), Gustard A26 ( dual AK4499EX ), SMSL VMV D2 ( simpla AK4499 ) SMSL D400EX ( dual AK4499EX ).

A Toppingokkal kellemes élményeim vannak, talán a SMSL VMV D2 volt valamivel organikusabb, de egyben túlságosan felmelegedő hangzású is. A többi nem hagyott maradandó élményt.
Viszont rendkívül fontos a digitális "futómű" szerepe, minősége. Gyakorlatilag meghatározó ezeknél a gépeknél a végső hangzásban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 16:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Érthető. Köszi mindenkinek a válaszokat.
Talán a kérdést tettem fel rosszul.
Nem a chip-re, hanem a teljes készülékre amiben van - kellett volna rákérdeznem.
Mindazonáltal nagyon szubjektív ezen a szinten valóban. Van akinek megér több százezer forintot egy olyan nüansznyi változás, különbség melyet lehet egy masik ember észre sem vesz, meg sem hall, vagy más zenéken nem is hallható.
Talán értelme sincs erről beszélni így.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.25. 16:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Szerintem mindenről van értelme beszélni, mert abból lehet tanulni ;)

Jól látod a dolgot! Fontos a rendszer, amiben hallgatod. Oda vagy bepasszol, vagy nem. Vagy van olyan szinten a rendszer, hogy a DAC ki tudja mutatni az erényeit és gyengeségeit vagy sem. Az ízlés is fontos, mert ami neked tetszik az lehet másnak nem fog.
Fontos az akusztikai körülmény (talán az egyik legfontosabb), mert hiába költök el egy zsák pénzt, ha közben az erdőbe megyek és teljesen mást hallok, mint kellene, mivel a szoba eltorzítja a végeredményt. Ilyen szempontból egy jól ismert fülessel talán jobban kehet tesztelni, mert az akusztika nem fog bezavarni. Cserébe viszont a legtöbb füles nem kicsit hazudik, főleg mély tartományban. Másrészt kell valami referencia is, hogy legyen mihez viszonyítani, aztán meg kellene az élő hangszer ismeret is tapasztalatból, hogy megint csak ne menjünk az erdőbe ;)

Picit olyan ez, mint tűt keresni a szénaboglyában :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.01.31. 17:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Rendeltem egy SMSL M300 mkII-t kínából. Remélem AK4497 lesz benne, mivel magát a chip-et drágabban lehet vasárolni az ebay-en és az ali-n mint a komplett dac-ot szállítással együtt. Érdekes ez. Vajon kifutó készlet lehet?
Remélem nem fake AK és Opa-k lesznek benne :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.02.02. 12:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Időközben megérkezett az SMSL SU-1 is.
Jókat lehetett róla olvasni. Asr-en is szép mérési eredményeket produkalt.
Kíváncsi voltam a hangjára. A jelenlwgi E30-ban AK4493EQ+OPA1612 kombó can az su1-ben kévő AK4493SEQ+LME49720. Ezzel hasonlítottam össze.
A különbség sokkal nagyobb mint elsőre reméltem, nem számítottam ekkora javulásra. A kis su1 javára.
Egyszerűen szebben, tisztábban, "neutrálisabban" , jobban szól. Minden zenén, elsőre, bejáratás nélkül.
Mostmár arra leszek kíváncsi hogy az úton lévő AK4497-es SMSL m300mkii jobb lesz-e ennél, cagy felesleges kiadás volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 10:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Sokáig halgtattam több féle zenével, mindenféle felbontásban, MQA, stb, állítgattam, szűrők, egyebek. Meghajtottam a saját tápjával, építettem analóg PSU-t nagy kondikkal, LM350-el. Egyikkel sem tetszett a hangja az AK4497-es M300mk2-nek. Valahogy olyan mintha vastag függöny mögül szólna. Az SU-1 mellett.
Sehogy sem volt jó az smsl su1 mellett. Az a kis olcsó dac dinamikában, hangzásban köröket vert az m300-ra, bármit csináltam vele. Talán kizárólag akusztikus zenén volt OK.
Ennyivel jobb lenne az AK4493S ? Eltelt 6 év a 2 chip / körítés / egyebwk között, fejlődik a technika.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 08:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
minato írta:
...Ennyivel jobb lenne az AK4493S ? Eltelt 6 év a 2 chip / körítés / egyebwk között, fejlődik a technika.
Nem sikerült megértened, amit próbáltunk leírni.
A dac chip csak egy alkatrész a teljes hangláncban, mint pl. egy ellenállás az az erősítőben. Meghatározó, hogy mi van körülötte...
Pl. ha a hangláncod alapvetően tompa, fedett, alacsony felbontású ( jórészt a hangsugárzó jellegzetessége szokott lenni ) akkor nálad a azok dacok szerepelnek jól, amelyek hangkaraktere élénk, kiabálós, azt a kevés részletet, amelyet meg tudnak jeleníteni is: előtérbe helyezik, kihangsúlyozzák. Ezt a karaktert, más-,kiegyensúlyozott rendszerekben fárasztónak, "olcsó" hangnak nevezik.


Persze egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet, hiszen vannak egyéb tényezők is, pl.:
- az egyéni ízlés, a preferenciák, az addig megszokotthoz való ragaszkodás viszonyítási alapként
- a dac előtt álló digitális forrás milyensége, és adott dac érzékenysége a forrás milyenségére : sokak számára felfoghatatlan, értelmezhetetlen téma, pedig drasztikus lehet a hatása. Nagyobb, mint a dac csip típusának...
- stb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 10:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Maga az élet is ilyen. Lehet hit alapon csinálni dolgokat, aztán meg lehet fejjel a falnak rohanni. Ha nem tanultam meg a leckét akkor legközelebb is oda lesz rakva az a bizonyos fal, csak keményebb lesz, vagy gyorsabban fogok nekifutni. Addig fogom ezt csinálni különböző formákban, amíg meg nem tanultam a leckét. Lehet akár tanulópénznek is nevezni. Kinek, hogy tetszik ;)

Itt annyival lehetne egyszerűbb a helyzet, hogy többen is leírtuk ugyan azt. Természetesen a fal ott van.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 18:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Megértettem, persze felfogtam hogy a teljes rendszert hallgatjuk. Nyilván nem erre akartam reflektálni, hanem arra hogy ha az egész rendszernek csak az egyik komponensét, a DAC-ot, azon belül is a DAC és környezetét cserélem ki, sem a forrás (wiim spdif, 192/24) sem a táp, sem egyéb nem változik, még a DAC-ban lévő OPA-k is azonosak mindenhol, na akkor elég bizonyosnak vélem hogy DAC chip maga felelős a hangzásbeli eltérések nagy részéért.
Nyilván ha rossz az erősítő, fedett a hangszóró hangja, akkor nálam a "kiabálós" DAC fogja ezt ellensúlyozni. Lehwt, elképzelhető hogy ez a valóság. Nem fogom mwgtudni, csak leírtam a tapasztalatomat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.03.13. 12:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
Végül vettem egy SMSL DO300EX DAC-ot. A fejhallgató kimenet miatt. Single AK4499EX van benne. Nagyon hallhatóan más mint a kucsi SU-1, egymás után hallgatva. Szerintem tisztább, kellemesebb, kiegyensúlyozottabb a hangja. Ezzel meg vagyok elégedve. Mondjuk nem egy kategória.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.03.14. 08:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
minato írta:
...Sajnos ezzel azt érik el, hogy többé nem veszek tőlül semmit :(


minato írta:
Végül vettem egy SMSL DO300EX DAC-ot....

Nem sokáig tartott a fogadalom :lol: Ebben is lecsiszolt ic-k vannak ?


/ SMSL D400EX volt nálam egy rövid ideig, gyakorlatilag a chifi dacos tapasztalatszerzéseim leggyengébb ( valóban tiszta-, de némileg kemény, bántó hangú ) darabja volt, legalábbis a saját körülményeim között. Az SMSL is érezhette a problémát, mivel egyedül ebbe a típusába nagydarab MKT csatoló kondikat épített, vélhetően a hang "lágyítása, tompítása" okán....Remélhetőleg ez az újabb DO300EX már jobb.... /


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.03.14. 17:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
shany írta:
minato írta:
...Sajnos ezzel azt érik el, hogy többé nem veszek tőlül semmit :(


minato írta:
Végül vettem egy SMSL DO300EX DAC-ot....

Nem sokáig tartott a fogadalom :lol: Ebben is lecsiszolt ic-k vannak ?


/ SMSL D400EX volt nálam egy rövid ideig, gyakorlatilag a chifi dacos tapasztalatszerzéseim leggyengébb ( valóban tiszta-, de némileg kemény, bántó hangú ) darabja volt, legalábbis a saját körülményeim között. Az SMSL is érezhette a problémát, mivel egyedül ebbe a típusába nagydarab MKT csatoló kondikat épített, vélhetően a hang "lágyítása, tompítása" okán....Remélhetőleg ez az újabb DO300EX már jobb.... /


Már meg volt rendelve, úton volt, mikor az elhatározásra jutottam :(
Mindenesetre nem olyan mint az AK4497-es volt. Annál "keményebb" hangja van a DO300EX-nek, de nem rossz értelemben véve. A "lekerekített" 4497 nekem nem tetszett. A "velvet sound" ebből kimaradt úgy hallik. Nekem most, perpillanat tetszik ez a kicsit kevésbé lágy hangzás.
Ebben nem MKP kondik vannak, hanem Nichicon muse NP-k. Azoknak kell egy kis idő mire "bejáratódnak".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.03.19. 19:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
minato írta:
... A "lekerekített" 4497 nekem nem tetszett....
Kétféle dual 4497-es dacom volt: Topping D70 és D70S. A D70 egy romantikusabb, melegebb tónusú, felül picivel visszább fogott ( de véletlenül sem sávhatárolt, lekerekített ), a D70S pedig teljesen kiegyenlített, egészséges balanszú, széles sávú volt nálam/nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AK4497 DAC
HozzászólásElküldve: 2024.03.19. 21:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2022.11.24. 21:23
Hozzászólások: 31
shany írta:
minato írta:
... A "lekerekített" 4497 nekem nem tetszett....
Kétféle dual 4497-es dacom volt: Topping D70 és D70S. A D70 egy romantikusabb, melegebb tónusú, felül picivel visszább fogott ( de véletlenül sem sávhatárolt, lekerekített ), a D70S pedig teljesen kiegyenlített, egészséges balanszú, széles sávú volt nálam/nekem.

Nálam SmSL M300mk2 volt, de nem volt jó hangja. Ez a "lekerekítettség" nem sávhatároltság. A mérések tökéletesek. Valaki írta itt korábban hogy két tökéletes 0.00005% torzítású opamp között is hallható különbségek vannak. Hasonlóan gondolom itt is. Érdekes ez, valahogy biztosan mérhetők ezek, kell lennie megoldásnak, de hallható az bizonyos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség