audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 20:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 15:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Nagyon határozottan megnézed a Jlsounds oldaláról letölthető PDF dokumentet és meglátod milyen egyszerű. A 3 ellenállás az XMOS konfigurálásához kell nem a jelútba! Nem ismerem a Pavouk féle kapcsolást de gyanítom az a CS84xx után kell hogy ehető jelet csináljon az AD csipnek.
XMOS-nál erre nincs szükség mert szoftveresen megoldja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 18:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
mert nem értem sajnos - miért a Pavouk "cirkusz" :

Neked nem kell semmi Pavouk kapcsolás!
Egyszerűen be kell kötnöd az alábbi ábra szerint :


Csatolmányok:
AD.jpg
AD.jpg [ 172.01 KiB | Megtekintve 38872 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 18:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez a jövő 7 témája ...

De kéne rendelnem még egy ilyen usb-t mielőtt ez is eltünne ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 11:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Mennyire lehet gond a JLSOUNDS USB-ről ha átviszem panel fólián a jelet kb 4-5 cm hosszan - nem tudom mésképp normálisan megoldani ???

PS

ps.: a hétvégén teljes totálkáros voltam 2x csináltam panelt mind2 alkalommal hatalmassat hibáztam :((((((((((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 18:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Hát hogy eddig mit sórakoztam a winnel - FEDORA 20 ver - mint az ég és föld - 15 perc alatt más lett a világ ................

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 18:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Valami brutál javulás van - alacsony hangerőn főleg.

A tér kb 1 méterrel magasabbra emelkedett.

Csak azt kell megtalálnom, hogyan lehet monitorozni az épp játszott zene felbontását.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 15:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
OFF vagy talán mégse ...

Össze kéne hoznunk egy JÓ média pc-t amiben lineáris tápegység és spéci USB kártya van - ha van valakinek kapcsolási rajza a tápra szívesen venném .

ON

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 16:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Az AVX-en volt aki megtette. 1U-s passzív hűtésű PC ház (kb. 100eFt), JCat dedikált USB kártya (400 euro), JPlay lejátszó szoftver (100 euro), Windows Server 2012 R2 oprendszer (170e Ft) és még egy progi (100 euro), ami optimalizálja az oprendszert a zenelejátszáshoz és lineáris táp. Ha még bele számolom a hardvert (alaplap, 8GB ram, proci, SSD és egy nagyobb vinyó, monitor valamilyen optikai maghajtó) és a lineáris tápot, valahol 550-600eFt körül meg is állna a dolog és még DAC nincs hozzá :lol:

Nyilván az oprendszert meg lehet oldani és nem feltétlen kell passzív hűtésű ház, de ez nem kevés pénz. Akkor már inkább hangkártyát tennék bele nem USB kártyát, aminek jó az AES/EBU és SPDIF kimenete. Az is kb. ennyibe kerül (400 euro).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 16:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezt kell olcsón megcsinálni szép feladat ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 20:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 18:10
Hozzászólások: 57
janos_904 írta:
A Jriver fizetős, viszont szerintem messze jobb, mint a foobar.

shany írta:
Sőt említ itt egy JRiver nevű programot is:
http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... pling.html


Azért erre többször ráhallgatnék! Én vissza álltam a foobarra. KS-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
hifipisti írta:
....JCat dedikált USB kártya (400 euro)....Akkor már inkább hangkártyát tennék bele nem USB kártyát, aminek jó az AES/EBU és SPDIF kimenete. Az is kb. ennyibe kerül (400 euro).
Miért jobb egy gyatra audio codec ic-vel SPDIF jelet készíteni, ebben a formában kritikus módon átvinni ( mekkora a max mintavételi freki? DSD? ), azután meg átalakítani pl. I2S jellé a dacnak mint az USB átvitel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 08:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Egyetértek shanyval. A sok extra hardver nem hiszem, hogy kompenzálja az átalakítások hibáit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Az USB-nél milyen hardver (átalakító) van? Talán ezt kellene végiggondolni. A stúdiós digit átviteli megoldások meglehetősen kiforrottak, és a PCi, PCie csatolók talán alkalmasabbak a valós idejű hangátvitelre ASIO-val, mint az USB. Szívesen demózom bárkinek egy jó USB és egy ilyen kártya közötti különbséget. Az USB valami hasonló pótmegoldás (kényszer), mint az MP3 volt anno. A gyártók erőltetik, mivel laptopból jelenleg (leszámítva a ThunderBoltot) csak USB-n lehet hangot kivenni jó minőségben. Minden megoldás kompromisszum, csak az nem mindegy mekkora. Igen a natív DSD-ről valóban le kell így mondanom, de annyira nem izgat, mivel rengeteg nagyfelbontású PCM anyagom van. A legtöbb USB-s cucc a DSD-t DoP-al (DSD over PCM) tudja megszólaltatni ami gyakorlatilag downsampling. Ezt én is meg tudom tenni szoftveresen, ha nagyon muszáj. Egyébként 192KHz/24bitet képes a kártyám kitolni magából SPDIF, AES és Toslinken keresztül. Az USB-s cuccoknál a lejátszó program és kimeneti plug in (ASIO, KS, Wasapi) más-más hangot eredményez. Egy biztos ASIO-n jobban szól a cucc JRiverrel és pl. az Asus Xonar Essence One DAC USB csatolójával is.

Nem kellene élből elvetni valamit, csak akkor ha már meghallgattatok mindenféle egyéb megoldást és itt nem a néhány tízezer forintos belső kártyákra gondolok ;)

Milyen sok extra hardverre gondolsz? 1db PC, PCi kártyával, utána egy power dac és hangfal. Biztos vagyok benne, hogy bármelyik egyéb rendszerben több komponens van a jelútban :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 13:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Nos, én azért tettem fel a kérdést, mert nem értek hozzá ;)
Itt most a digitális jel, számítógépből egy külső DAC-hoz ( akár közvtlenül az IC-re ) vezetéséről a beszélnénk.
Ezt PCI, PCIe-vel nem tudjuk megtenni. Esetleg idedughatunk egy kártyát, amely SPDIF jelet készít valamilyen módon, azután ezt továbbvezetjük, és újabb átalakítással kerül a DAC bemenetére.

A most konrétan fölmerült Jlsounds USB kártya aszinkron jelátvitelt használ, a mikrovezérlő után közvetlenül a dac bemenete előtt reclockol. Tehát a kérdés, hogy mért rosszbb ez mint az előző?

( Az Asus Xonar Essence One és a power dac más téma, nem biztos, hogy mindenki áhítozik ezekre...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 14:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Értem én a fejtegetést és azt is értem, hogy a lehető legolcsóbban akarja mindenki megoldani a PC-ből kivehető digitális jelfolyam problémáját. Arra szerettem volna rávilágítani, hogy saját tapasztalati úton mire jöttem rá. Azt azért jól látni, hogy itt szinte mindenki a saját feje után megy, holott egy ilyen fórumnak pont az lenne az értelme, hogy tapasztalatokat cseréljünk. Ebben a témakörben ha jól sejtem nem sok a tapasztalat itt, ha van is az egy-két készülékre, megoldásra korlátozódik.

Hiába van a dac bemenetén az én esetemben egy digit receiver chip, jobban szól a cucc, mint a legtöbb USB-s eszköz esetén. Az említett Asus DAC is lényegesen jobban szól az SPDIF bemenetéről, mint a saját USB-ről. Ugyan ez a helyzet egy Mytek Dacnál is.

Ami viszont alapvető különbség, hogy képes vagyok külső órával szinkronizálni a PC-t és a DAC-ot órailag, ezt egy aszinkron eszközzel sem lehet megcsinálni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hifipisti 2014.09.03. 14:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 14:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Milyen PCI vagy PCIe hangkártyára gondoltál amikor azt írtad hogy nem a néhény tízezres belső kártyák a megfelelőek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
RME HDSP 9632


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 15:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Hifipisti,
biztos, hogy a Toslink is kiadja a 192/24-et?
Udv. Orgon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 16:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
hifipisti írta:
...Azt azért jól látni, hogy itt szinte mindenki a saját feje után megy....
Sztem sokan hajlamosak vagyunk erre vmilyen mértékben, emberi gyarlóság :)

hifipisti írta:
Hiába van a dac bemenetén az én esetemben egy digit receiver chip, jobban szól a cucc, mint a legtöbb USB-s eszköz esetén. Az említett Asus DAC is lényegesen jobban szól az SPDIF bemenetéről, mint a saját USB-ről. Ugyan ez a helyzet egy Mytek Dacnál is.
Kicsit részletezhetnéd a hallottakat

hifipisti írta:
Ami viszont alapvető különbség, hogy képes vagyok külső órával szinkronizálni a PC-t és a DAC-ot órailag, ezt egy aszinkron eszközzel sem lehet megcsinálni.
Ha jól értelmezem, az említett RME PCI hangkártya a kiegészítő kártyával ( WCM ) képes a saját időalapjához szinkronizálni pl. a receivert a másik oldalon, és így a teljes jelátvitelre a kábellel együtt lehetséges lesz a <1ns jitter elérése.
Az USB - Xmos 32bit és 384kHz mellett is bit perfect átvitelt igér, elvileg szinte tetszőlegesen csökkenthető a jitter, nyilván csak lejátszásban nincs jelentősége a késleltetési időnek. De ezeket csak olvastam ( lehet rosszul értelmezem, stb ), a valóságot sok minden árnyalhatja, ezért is kérdeztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 16:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Valóban nem tud optikain csak 96KHz-t :oops:

Egyszerűen mindenben jobb SPDIF-en. Több részlet és dinamika, nyitottabb hangkép és nyugodtabb is a megszólalás. USB-n minden mosottabb és fedettebb.

A saját időalapjáról is tud, de itt nem ez a lényeg, hanem a külső óra WorldClock-on keresztül. Az 1ns jitter nyilván nem a világ teteje. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a hangzatos műszaki paraméterek ilyen szempontból ebben a témakörben mit sem érnek. Nyilván a laikus vásárló abba az irányba megy ahol jobb értékeket talál ;)

384KHz/32bit is jól hangzik, de minek?

Szívesen csinálnék egy tesztet jól megszervezett kereteken belül és akkor mindannyian tisztábban fogunk látni.

Nem kétlem, hogy az USB technológia is jó alternatíva lesz, de egyelőre inkább kaotikus a helyzet és a ködösítés is nagy a témában. Valami olyan dolog ez, mint az LCD TV-k fejlődése. Még mindig lehet róla bőrt lenyúzni, addig nem fejlesztenek mást. Itt sem fognak, amíg eladható és ki lehet az emberek zsebéből húzni a pénzt. Stúdiós, illetve Pro Audios területen egyszerűen nem lehet ködösíteni, mert azonnal kiderül a turpisság. Azt pedig mindannyian tudjuk, hogy a hifi iparágat nem feltétlen a hangminőség motiválja, legalább is, ami a fejlesztéseket illeti. Érdemes megnézni, hogy ma a stúdióban milyen eszközökkel rögzítenek profi módon.

Ez pl. ipari sztenderd a stúdiók 80-90%-ban: http://www.avid.com/US/products/Pro-Tools-HDX

Műszakilag akkor tisztábban lehetne látni, ha tudnánk azt, hogy a lejátszó program - oprendszer - adatkiolvasás - memória - egyéb hardver - USB, vagy PCi hangkártyáig milyen módon, milyen időzítésekkel jut el az adat. Ezt viszont jelenleg szerintem kevesen tudják, így kénytelenek vagyunk a fülünkre hagyatkozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 17:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nem lehetne egészen máshonnan megközelíteni a problémát?
A számítógép elvileg azért számítógép, hogy bármilyen számítási feladatot el tudjon végezni. Mi lenne, ha lenne egy olyan program, amit a waw fájlt, átkódolná I2S jelekké, és ezt kiadná mondjuk a régi nem használt nyomtató portra, itt lenne valami optikai átalakító, és 4db üveg kábel jönni ki a gépből, ez bemenne a DAC-ba és már szólhatna is a zene?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 18:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
hifipisti írta:
...Szívesen csinálnék egy tesztet jól megszervezett kereteken belül és akkor mindannyian tisztábban fogunk látni...
Én is felvetettem már hasonlót...

hifipisti írta:
Egyszerűen mindenben jobb SPDIF-en. Több részlet és dinamika, nyitottabb hangkép és nyugodtabb is a megszólalás. USB-n minden mosottabb és fedettebb...
Őszintén szólva - és nem szeretném, ha félreértenéd - én szinte keresem, küzdök a "mosottabb és fedettebb" hangképért. Pontosabban:
Nyitott, tiszta, dinamikus hangot könnyedén tudok csinálni, akár 1-2 IC-vel is.
Viszont ezek a hangképek gyakran kevés igazi információt hordoznak, pontosabban jóval kevesebbet a lehetségesnél. Persze nem kötelezően van ez így, éppenséggel az ellenkezője is igaz lehet.

Az elsőre "mosottabb és fedettebb"-nek tűnő hangkép rögtön felkelti az érdeklődésem, hiszen megvan a valószínűsége, hogy az előbbinél több, akár sokkal-sokkal több információt hordozzon. Persze ez sem törvényszerű, sőt, ritkán jön össze...

Ha bekötöm egy átlagos vagy az alatti szintű rendszerbe a jelenleg készülő DAC-om és pl. az EMU külső hangkártyám, akkor az előbbi "mosottabb és fedettebb", az EMU tiszta, dinamikus...
Ha egy olyan renszerben hallgatom őket, amely képes - némi túlzással - "átvinni mindent", akkor kiderül, hogy valójában az EMU egy üres hangú szintetizátor, semmi köze a valósághoz, a másik pedig pont az ellentéte.

( Mondjuk ez az egész csupán a félvezetős világban értelmezhető, a csövek esetében mások a játékszabályok )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 19:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Tudok helyt biztosítani, ha érdekel valakit a téma :)

Kinek mi a zene, de ez ízlés kérdése :D
Ismerem az USB-s Emut, jól leírtad a hangját

Miért mások a játékszabályok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 19:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Én benne vagyok egy tesztben. Tanulságos lenne. Írhatunk itt bármit :).
Meg kell hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.03. 20:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Ha szerzünk egy szimmetrikus elôfokot, akkor fel tudok ajánlani Genelec 1032-t a meghallgatáshoz, néhány jóféle fejhallgatót, füleserősítőt, és a saját rendszerem, ami egy mini power dac, egy 3a hangsugárzó. Van még egy essence one muses edition dac is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 10:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Akkor egyelőre ketten vagyunk erre a tesztre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 12:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Érdekelne (egy auditrack prodigy 192/24-es pci-s hangkártyával én is be tudok szállni (WM8766)).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 14:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Akkor hoznod kell a saját PC-d :)

Alapvetően nem az a kérdés melyik a jobb PCi kártya, hanem, hogy a digit kimenet vs USB. Gondolom a te kártyádon is van SPDIF kijárat. A kimenetére rá tudunk akasztani egy jó DAC-ot az lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 16:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
hifipisti írta:
...Alapvetően nem az a kérdés melyik a jobb PCi kártya, hanem, hogy a digit kimenet vs USB...
Ezt, hogyan lehetne korrekt módon eldönteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 16:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
WaveIO jobb Klotz USB kábellel, mint a sima optikai SPDIF.
Eget verő különbségek azért nincsenek, de bizonyos fejlesztések után érdemes ez irányba elmozdulni...
Nyugodtabb a hang, ez mellett jobb a tér, és jelentősen jobb a mikro dinamika.
Semmilyen téren nincs elmaradás az SPDIF-hez képest. De azért jól megépítve az se olyan rossz.

NAGYON SOKAT SZÁMÍT itt is A LEJÁTSZÓ PROGRAM, és annak beállítása.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 17:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Igazából mind a két rendszerből a maximumot kellene kihozni, hogy korrekt legyen az összhasonlítás.

Most pl. az egyik kulcskérdés az SPDIF jel létrehozása. Legtöbbször ezt az alaplapi hangkodek pl. Realtek intézi. Ennél elvileg sokkal jobb az említett RME hangkártya SPDIF kimenete, már csak azért is, mert szinkronjel kimenete és bemenete is van, tehát egy megfelelő SPDIF vevővel kilőhető az átvitel által bevitt legtöbb hiba.
Viszont akkor is kell egy receiver ( akár a szinkronizált ), amely előállítja a pl. I2S jelet a DAC-nak.

A max. USB-s megoldást nem tudom milyen lehet, mindenesetre ezek az olcsó Xmos mikrovezérlős cuccok teljesen jónak tűnnek erre a célra ( nekem, mint laikusnak ), úgy, hogy a szükséges pl. I2S jelet is előállítják csuklóból. Persze itt is lehet fokozni a dolgokat ( állítólag pl. a spéci USB kártya ) jobb kábellel, és talán az USB 3.0 csatlakozó is precízebb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 18:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
A Realtek hangkártya kodekek utolsó generációja (8xx)nagyon szép és korrekt spdif jelet generálnak, egy külön tápot (külön kis trafóról, 3,3V pl. ADP151-gyel) és külön órajelet használva hangzásban sem marad el az xmos és tsai usb átalakítóktól. És akárhány méterre el lehet juttatni gond nélkül a lakásban... lehet szimmetrikusan is továbbítani 110 ohmos kábellel...
Az usb audiot a laptop elterjedése generálta alapvetően, ugyanis egyik laptopban sincs spdif kijárat, kivéve néhány jó drágát, de azokban is csak optikai aljzat csücsül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én az olcsóbb megoldásoknál jobban hiszek a WaveIO-ban, ezért lett ez megvásárolva.
Nem okozott csalódást a hangja. I2S-el járatom, mert az nála valószínűleg jobb, mint az SPDIF

Az SRC, clock, inverter tápja ADM7150, míg a WaveIO-nál LT1764A a jelentős áramfelvétel miatt.

Mindenesetre fontosabb a jobb DAC chip, mint az USB/SPDIF vita. AD1862 többet hozott.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.14. 16:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Olyan végeredmény azért már van, hogy pl a cm6631A vagy az XMOS usb csatoló a jobb e? Az ASUS a cm-et használja. Elfogadható áron nem tudom van e az essence ONE-nak alternatívája? Ha az xmos klasszisokkal jobb akkor pl építkeznék vele. Azért az USB könnyű út lenne!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 21:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
winkleer írta:
...Elfogadható áron nem tudom van e az essence ONE-nak alternatívája? Ha az xmos klasszisokkal jobb akkor pl építkeznék vele. Azért az USB könnyű út lenne!
Én pl. egy ilyesmiben ( http://www.audio-gd.hu/index.php?t=19 ) nagyobb potenciált látok, de még egyiket sem hallottam.
A Jsounds féle Xmos modult csak azért vettem meg, mert közvetlenül tud NOS módon meghajtani DAC-ot, az én esetemben pl. PCM1702-t. Egyébként nem is foglalkoztam volna mostanában DAC építéssel. Most úgy gondolom, nagy hiba lett volna kihagyni ezt a mókát ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 10:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Audio-gd cucc nálam volt - maga az analóg rész szerintem nem egy túl jó hang :(((( persze kinek a pap - kinek a paplan .... vagy mi .... énb a dunnát szeretem :))))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.21. 13:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Hoztam haza egy USB3 pcie kártyát hogy majd csinálok neki spéci tápot meg minden - bassszus nem ismeri fel az XMOS-t :(((( most


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.22. 11:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Nekem megy az alaplapi USB3-mal, win7/64-gyel..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.09.22. 13:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Lehet a csippp nem jó neki teszek bele másikat :(((((((((((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB Dac-ok
HozzászólásElküldve: 2014.10.18. 11:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Vki összehasonlította már az Amanero usb receiver-t a WaveIO-val?
Melyik a jobb, vagy melyiket érdemes venni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség