audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 14:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mindenki DAC-ot gyárt itt, de ne felejtsük el azokat a kolegágat sem, akiknek gyári cucca van, és különálló DAC készítésére nincs módjuk. Ő nekik adok itt egy ötletet, de nem csak nekik, mivel ezt a módosítást érdemes elvégezni minden eredetileg 150-200 eFt alatti áron forgalomba hozott készüléken. A cél: Analógos hangúvá tenni a készüléket, megszüntetni a digitális ízt a hangba, (digitítisz) növelni a teret, és növelni a zenehallgatással eltöltött időt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 14:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A dolog régen kezdődött, legalább 12-14 éve. Egy barátom rávett, hogy az általa szerzett szovjet haditrafó M42-es vasára tekerjek neki fázisfordító trafót, mert ő ilyen rendszerű csöves végfokot akar építeni. A kütyü megtekerődött, és barátunk mérés miatt utánna kötötte egy Denon CD játékos után. Mérőlemezről mérte az átvitelt 20k-ig. :) De ha már bekötötte a traficseket, akkor gondolta meg is hallgatja egy füst alatt, hogy szól. Két hét múlva küldött másik két, az előbbiekkel megegyező vasat, hogy tekerjek még egy pár trafót neki, mert ő ugyan ki nem szereli a CD után tett másikat soha többet, mert akkora hangminőség javulás történt, hogy alig fér be a szobába. Ez a téma utána elaludt, mert heves DAC építésbe kezdett mindenki, és aki igaz hitű, az a DAC-jába tett ugyan trafót, de annak mások a technikai követelményei. Aztán ezelőtt kb 2 éve bevásároltam egy kis szemcseorientált M42 magot, mert két DAC-ot kellett készítenem. Rögvest tekertem 2 próbatrafót, amit egy barátom elkunyerált és a Philips CD után kötötte. Azóta is ott van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 14:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mit tesz Isten, nem régen egy másik barátom vett egy Philips CD200-as masinériát. Leginkább azért, mert most jutott arra az áláspontra, hogy nem minjdegy milyen a futómű, és milyen a DAC csipp. Nos ebben a készülékben CDM0 mechanika van:
Csatolmány:
philips-cdm0-cdmechanism-002.jpg
philips-cdm0-cdmechanism-002.jpg [ 48.27 KiB | Megtekintve 35408 alkalommal. ]

Ez még békebeli készülék, akkor még Hollandia is a vas és acél országa volt. :lol: Ezek a mechanikák elnyűhetetlenek.
A készülékben 14 bites, 4XOversámlis dac van, amit TDA1540-es csippel valósítanak meg.
Maga a készülék elektronikusan korrekt felépítésű, bonyolult, de viszont a szolgáltatásai egyszerűek, pl nincs kijelzője. A doboza vas és MÜA keveréke, igen bonyolult a bontása. Itt látható a fényképen a készülék.
Csatolmány:
A cucc.JPG
A cucc.JPG [ 324.5 KiB | Megtekintve 35408 alkalommal. ]

A dolognak, mármint a trafóval feljavított CD jáccónak a híre itt vidéken forgószél szerűen terjed, faluhelyen a Rózsi, meg a Mari nénik a zöldre festett kerítésen keresztül erről folytatnak eszmecserét. Ezen nyomós okok folytán még plussz trafót kellett a haveroknak legyártani, úgyhogy a tapasztalatok alapján áttetveztem a kütyüt, és mostmár az újjabb felépítést használom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Legott szétkaptam a CD200-at, s ezt találtam benne:
Csatolmány:
Műtőben.JPG
Műtőben.JPG [ 332.13 KiB | Megtekintve 35408 alkalommal. ]

Jól látható az a dolog, ami igen kellemes meglepetést okozott, jelesül az,hogy a TD1540-es csippek nem holmi nyomorék plasztik tokosak, hanem kerámia kabátjuk van, ugyan úgy, mint egy másik barátom STUDER CD jáccójában. Pedig ennek a csippnek állítólag kék vére van. A másik meglepetés, hogy van reclock is a készülékben.
Mérésre semmi különleges nincs benne, szokvány CD játszó 2V kimenettel, szokvány 1k-s négyszögjel átvitellel:
Csatolmány:
1k Néccög előtte .JPG
1k Néccög előtte .JPG [ 322.1 KiB | Megtekintve 35408 alkalommal. ]

Nos ehhez kellett trafót buherálnom. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A trafó M42-es magra készült. Össz menetszáma 7590 menet. A primér drót vastagság 0,07mm, a szekunder drótvastagság 0,112mm. Mindkét érték nettóban értendő. Az áttétel elvileg 1:1 kéne, hogy legyen, de én nem ezt az utat választottam. A P és S tekercsek méretbeli különbségével, és az áttétel csökkentésével azt kívántam elérni, hogy a lehetőségekhez képest a legkissebb generátor ellenállást tudjam megvalósítani annak érdekében, hogy a kábelek, illetve a hangerőszabályzó poti ne befolyásolja a trafó árvitelét. Így az áttétel 1:0,8 lett, ami -1,9dB jelcsökkenést okoz, de ez nem probléma, kb a hangerőt 10 óráról fel kell tekerni 11 órára. Szigetelésnek a már megszokott minőségű nagytisztaságú cellulózt használtam. A tekercs összessen 39 rétegű, és 13 rész tekercsre van felosztva. A huzalvégek egymáshoz hegesztéssel vannak kapcsolva a tekercselési téren belül. A trafó tekerése, vasmagozása rendkívül nagy türelmet igényel, ezért elkészítését nem mindenkinek ajánlom. :P
A fényképen a tek.gépben in situ látható a szóbanforgó tekercs. Éppen a szekundér tekeredik, mivel a primér nem látszana a képen. De nem csak a képen, az én retinámon sem. Ezért a szekunder tekercselése közben a tapintásom vezérel, ami a 30 éves házasságom alatt kellőképpen élessé, és gyakorlottá vált, de remegni is tud :lol:


Csatolmányok:
In maschin.JPG
In maschin.JPG [ 322.68 KiB | Megtekintve 35406 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az elkészült trafó így néz ki:
Csatolmány:
Készen van.JPG
Készen van.JPG [ 314.92 KiB | Megtekintve 35405 alkalommal. ]

Rendkívül kíváncsi voltam a mérésekre. Ezért, és a hitelesség miatt jó sokat vacakoltam. A mérésekben egy közös van, jelesül az, hogy ugye elvileg a trafó a hangerőszabályzó potit látja in situ. Ezért a szekundert egy 10k-s ellenállással terheltem, illetve a bemenőjel 1V volt.Ez a lehető legrosszabb a mérés szempontjából, mert jól leteheli a kütyüt. Kétféle összeállításban végeztem a mérést.
1, Hanggenerátor, csővoltmérő, tárolós szkóp,
2. EMU hangkártya a komputeres mérésekhez.


Csatolmányok:
méréshez bekötve.JPG
méréshez bekötve.JPG [ 319.77 KiB | Megtekintve 35405 alkalommal. ]
EMU a madár.JPG
EMU a madár.JPG [ 322.74 KiB | Megtekintve 35405 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az átvitel kellőképpen széles lett. Generátorral mérve 4Hz -2,2dB 178kHz -3db. Mindez terhelve. A számítógépes mérés kicsit jobbat mutat. Nyilvánvalóan a két technika különbözősége miatt.
Nos lássunk egy két sarkallatos pontot.
Legelőször az alsó átvitelt színusszal.
Csatolmány:
4Hz -2dB és a mérőkék..JPG
4Hz -2dB és a mérőkék..JPG [ 325.54 KiB | Megtekintve 35403 alkalommal. ]

A gyengén látók kedvéért itt van kinagyítva a csővolt mérő:
Csatolmány:
4Hz .JPG
4Hz .JPG [ 320.07 KiB | Megtekintve 35403 alkalommal. ]

A fekete mutató a bemeneti jel mértékét, a feketének látszó piros mutató a kimeneti jel nagyságát mutatja. Az igazság az, nem bírtam megmérni a mínusz 3 dB-t, mivel ott már nagyon lengtek a mutatók, sőt mechanikai rezonancia is fellépett a műszer tekercs-mutató együttesben, ami nem tette lehetővé a leolvasást.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Miután ki örültem magam, hogy de jó kis trafót tekertem, tovább méregettem. Ezt azért tettem, mert véleményem szerint mérés nélkül még egy DIY kütyüt sem lehet elkészíteni. Sokan meg hangfalat is úgy csinálnak. Persze azért néha sikerül valamit összehozni. :P
Örömködés után nézzünk 1-2 néccögjelet, abból is a legalsót, a 4 Hz-t.
Csatolmány:
4Hz néccög.JPG
4Hz néccög.JPG [ 327.15 KiB | Megtekintve 35398 alkalommal. ]

100Hz. Ezt azért, mert erre nagyon kíváncsiak a népek errefelé. :)
Csatolmány:
100Hz néccög.JPG
100Hz néccög.JPG [ 320.99 KiB | Megtekintve 35398 alkalommal. ]

1000Hz
Csatolmány:
1k néccög.JPG
1k néccög.JPG [ 324.88 KiB | Megtekintve 35398 alkalommal. ]

és a legrondábbat, a 89,2kHz-t
Csatolmány:
89k néccög.JPG
89k néccög.JPG [ 320.07 KiB | Megtekintve 35398 alkalommal. ]

A színus még ezen az éteri magasságban természetesen torzítatlan.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most következnek azok a mérések, amik igaziból nekem a legfontossabbak: a Bode diagramm, és a fázis-frekvencia diagramm.
Ezekhez sok hozzáfűzni valóm nincs, a képek önmagukért beszélnek. :)


Csatolmányok:
CD tr Bode.JPG
CD tr Bode.JPG [ 113.4 KiB | Megtekintve 35397 alkalommal. ]
CD tr PHASE.JPG
CD tr PHASE.JPG [ 85.22 KiB | Megtekintve 35397 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 16:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Természetesen fontos a két fő torzítás is. Ezek az ezred százalékos tartományba esnek, mint ahogy annak egy jól méretezett és egzaktul elkészített trafó esetében lenni is kell.
Itt jegyzem meg, hogy a korábbiakhoz képest ez a tekrenc elrendezés hasonló ahhoz, amit az SE trafók esetében használok. A rengeteg menet miatt igen csak észnél kell lenni a tekercs részek bekötésével. Az újítás bevezetése előtt egy próbatrafón 4,5mH szórást, és 8,9nF szórt kapacitást mértem. Az újjítás után ezen értékek rendre 4,7mH és 3,8nF értéket mutattak. Ezen paraméterek hozzáseggítettek a rendkívül jó átvitel megvalósításához.


Csatolmányok:
CD tr THD.JPG
CD tr THD.JPG [ 139.47 KiB | Megtekintve 35397 alkalommal. ]
CD tr IMD.JPG
CD tr IMD.JPG [ 148.41 KiB | Megtekintve 35397 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 22:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Szuper!
Mennyi a primer oldal ellenállása?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 12:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Szuper!
Mennyi a primer oldal ellenállása?

Sok, de annak is kell lennie, ez nem I/U trafó. Nagyon alkalmasnak gondolom fázisfordító trafónak is, mert csak bifillárisan kell megtekerni. A primér DCR=2597 Ohm. Gondolj bele, hogy mondjuk egy ECC88 fogadja a jelet, annak katódjába beteszek egy 1:1 áttételű ilyen trafót, és onnan már szimmetrikus az egész erősítő. Vakuljon meg a döglött lovam, ha EL84-el nem csinálok ilyet. Csak úgy viccből. Az 1:1 áttétel így el is férne, mert a bifilláris miatt kevesebb lenne a papír a trafóban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 13:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Vissza térve az eredeti témához, gondolom mindenki kíváncsi arra, mi lett a végeredmény. Nos nem sok minden látszik a jó átviteli paraméterek miatt. Szemre ennyi:
Csatolmány:
1k Néccög utánna.JPG
1k Néccög utánna.JPG [ 326.83 KiB | Megtekintve 35344 alkalommal. ]

Látható, hogy a négyszög jel kicsit símább lett a tetején, alján.
No de nem is ez a lényeg, hanem a meghallgatás.
Ez utóbbi ténykedést hárman végeztük: én, és a két barátom. Az egyik a CD200 boldog tulajdonosa.
4 Készüléket hasonlítottunk össze: Egy ilyet: http://thorinoz.blogspot.hu/2000/02/stu ... layer.html
egy AN DAC4 replikát, és mit tesz Isten, egy gyári állapotban leledző CD200-at. A vélemények rendkívül megegyeztek, mindhárman ugyanazt hallottuk. Majd el felejtettem a hangfal egy ESS monitor, a végfok egy -gondolom nem csodálkoztok rajta- ARC D76A eredeti végfok.
A hallottakat röviden az alábbiak szerint foglalhatom össze:
A replikát egyik sem éri utol. Szédületes tér, alapzat, analógos hangzás, de annyira, hogy máskor egy Denon DL103-as piköphöz hasonlítva a DAC-nak analógosabb volt a hangja. Ez most is átjött.
A STUDER igazi stúdió cucc, a Bartók rádióban is használták állítólag. Tömör, jól követhető szólamok, de kicsit már CD-s hang. Sokan szeretnének ilyen CD játékost, de azért van jobb. Az eredeti CD200 egy korrekten megépített, de mégis csak egy snassz CD játékos, tipikus CD hanggal, zsíros basszussal, reszelős magasakkal. Nekem nem kellene, na de ezért változtattunk rajta. A modifikáció Közel vitte a Studer-hez. A basszus feszesebb lett, a hang kisímult, megjött az analógos hang, ami egy normális, csak félvezetős kimenettel rendelkező CD játszónál soha nem lessz. A Studernél lágyabb hangzás nagyon jót tett füleinknek, de ami ledöbbentő: a stúdió gépnél sokkal nagyobb tér, amiben a hangszerek szépen vannak pozícionálva. Ezzel eggyütt nagyon részlet dús a hang, talán ezért jó a tér. Semmifajta digitális hókuszpókusz nem hallatszik a zenében.

Bízom benne, hogy sikerült felkelteni a figyelmet az iránt, hogy nem csak 100 ezrekbe kerülő csoda CD játszókkal, és alkatrésztemető DAC-okkal lehet az átlagnál sokkal jobb hangzást elérni. Írásomban biztos van hiba, de megsérteni senkit nem akartam benne, és remélem észrevehetően úgy fogalmaztam, hogy a magas vérnyomású kollegáknak se ugorjon meg a nyomása.
Várom a kérdéseket, észrevételeket.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 13:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
És még valami: Karira kaptam vagy 2,5kg ilyen vasat. Hála a Jézuskának. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 14:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Á, értem, akkor ez V/V trafó!
És mi van a trafó után? Milyen aktív elem gondoskodik arról, hogy a kábel korrekt módon meg legyen hajtva? Remélem nem 5-10kohm impedanciáról hajtod meg a kábelt? (simán trafóról)
Jó lenne egy kapcsolási rajz!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Á, értem, akkor ez V/V trafó!
És mi van a trafó után? Milyen aktív elem gondoskodik arról, hogy a kábel korrekt módon meg legyen hajtva? Remélem nem 5-10kohm impedanciáról hajtod meg a kábelt? (simán trafóról)
Jó lenne egy kapcsolási rajz!

549 Ohm-al hajtom a kábelt, és az utána következő előerősítő potiját. Teljesen jó. Az egész arról szól, hogy a CD kimenetéről eltakarítottam az opát, nem szennyezi ott a hangot egy erőssen freki függően visszacsatolt erősítő.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 15:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az jó dolog, hogy kihagytad az OPA-t.
A DAC chip típusa, és egy rajz azért lenne jó, hátha szeretné valaki utánépíteni.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 16:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
GA2 írta:
Az jó dolog, hogy kihagytad az OPA-t.
A DAC chip típusa, és egy rajz azért lenne jó, hátha szeretné valaki utánépíteni.

A legtöbb fesz kimenetű DAC-hoz jó kell legyen, mert azok néhány kOhmos lezárást várnak.
Már régóta gondolkodom én is a dolgon, mert a CD játszómnak jót tenne (Marantz 7300 - CS4396).
Bár én a CD játékosom modolását a tápokkal akartam kezdeni, meg egy olcsóbb clock-kal, de lehet egy füst alatt intézek mindent... :mrgreen:
Dys-Cus, egyébként ez a trafó szimmetrikus kimenetűre is megtekerhető/beköthető (közép leágazással)?
Illetve mekkorák a befoglaló méretei? Nálam magasságban nem sok hely van a gép meg elégé tele...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 16:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
M42-es mag. Mérete M H SZ=40X42X42 mm. Igen, ha bifillárisan tekerem, akkor szimmetrikus. Tudok ilyet. Én a clockot nem is erőltetném. Ha az hoz tízes skálán 1,534 hallható változást, akkor a trafó
9,998 pontos változást hoz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.29. 22:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A leírt kimeneti trafó biztos jobb, mint a legtöbb szokásos opampos kapcsolás, viszont avval mélységesen nem értek egyet, hogy a clock tuning sokkal kevesebbet hozna a konyhára. Csak tudni kell, mit és hogyan, az új clockot feltétlenül saját, kiszajú táppal kell ellátni, valamint a fontos digit áramköröket is meg kell szabadítani a 7805 és társai zajkeltőktől.
Persze ha valaki alapvetően csak a basszusra figyel, még tetszhet is neki a jó nagy jitter...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.30. 10:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Üdv!
Nekem HK HD740 CD-m van, eredeti kínai szerelés. :)
PCM1702 dohog benne duplán, ez mennyire számít kommersznek?
Nem alakítok semmit rajta - nekem az magas - csak érdeklődöm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.30. 11:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hát a HK nem kékvérű az biztos, de azért nem rossz. Meg kell próbálni modolni. Nekem nincs tapasztalazom az említett csippről.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.30. 12:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Az egy igen jó chip, de elvérezhet sok mindenen.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.30. 12:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
PCM1702 dohog benne duplán

A PCM1704 néhány ember szerint a legjobb chip a világon, ez annak a "kisebb" testvére.
I/V trafóval+ csöves kimenettel csodálatos zenei élményt tud nyújtani a nem sokára elkészülő CSÖVES erősítőddel..

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.30. 16:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
GA2 írta:
Idézet:
PCM1702 dohog benne duplán

A PCM1704 néhány ember szerint a legjobb chip a világon, ez annak a "kisebb" testvére.
I/V trafóval+ csöves kimenettel csodálatos zenei élményt tud nyújtani a nem sokára elkészülő CSÖVES erősítőddel..


Bearanyoztad a napom, nagyon rendes vagy...
Utánajárok, csak...
OFF
Úgy jártam, mint az a bizonyos ledér hölgy a jámborsággal.
Pont, amikor jó útra akart térni - én meg kivenni huszonév után a rendes munkanélküli "szabadságomat", akkor két munkát is kaptam - neki meg szintén mindig jött egy új kuncsaft. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség