audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:
"Negatívumként, egyelőre annyit lehet mondani, hogy néhol túl meleg, sűrű az atmoszféra, bár mivel az egész lánc saját gyártmányú, így valószínűleg hangsugárzó hangja is kicsit ebbe az irányba lett hangolva, kompenzálandó az EMU némileg hűvösebb hangképét."

Ez a túl meleg, nem túl biztató. Pár nap, és tovább döglik a hangzás.
Ez elképzelhető. Igazából nem szeretek a pillanatnyi, vagy rövid időtartamú hallgatózás alapján véleményt mondani, ez pedig még annak számít. Mondjuk 1 hónap, a készülékkel való együttélés után már alaposabb lehet verdikt.

akki írta:
Nagyon nehéz telt, tiszta sávszéleket, transzparens, átlátható, és valódi arányokat elérni.
Úgy gondolom, ezt komplexebb, több fokozatú elektronikákkal lehet könnyebben "előállítani". Valójában, akár egy jól megválasztott műveleti erősítő is képes lehet erre. Emlékeim szerint, pl. az Audiolab 8000 futómű/dac kombó már az első pillanatokban megfogott, lehengerelt, az általad említett jellemzőkkel.
Ez a dac viszont egyáltalán nem ilyen. Nem érzem tisztának, ilyennek-olyannak. Inkább az érzem, hogy a felvétel minden egyes bitje ott van a szobában, a létrehozott térben. Minden egyes részlet, legyen az akármilyen.
A komlexebb elektronikákkal széppé, tisztává, teltté, extra-térhatásúvá is lehet tenni hangot, de ennek ára van. Mégpedig a legfinomabb részletek kiirtása, amit nem is veszünk/vehetünk észre ha csak az adott készüléket hallgatjuk ( vagy hasonló elven konstruált másikkal vetjük össze ), mivel tudomásunk sincs a létezésükről, így boldogan, maximális elégedettséggel hallgathatjuk bármeddig.
Akkor lehet érdekes ez, ha összehasonlításra kerül egy "naturista" készülékkel, jelen esetben az enyém valami ilyesmi lehet.

A dolog azért bonyolultabb, mert egy érdemleges összehasonlításhoz komoly felbontású lehellgatórendszer kell. ( a sajátomat már azért ide sorolom :oops: )
Egy átlagos hifi rendszerben csak annyi derül ki, hogy az egyik tisztább, transzparensebb, szélesebb sávszélességű, stb. tehát szinte mindenben jobb... a másik pedig nem szól szépen.

Persze, ez csak az én kitekert gondolatmenetem :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 07:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ezek szerint a Jlsounds kimenete korrekt 2's komplemens. Nézted az időzítéseket azért?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 20:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nem néztem még semmit sem szkóppal...( az 1kHz-es négyszöget a kimeneten, meg nem is merem megnézni :oops: )

Szólni szól, látszólag hiba nélkül. A bal csatorna a bal oldalon van, a jobb a másik oldalon. Elvileg olyan nagy gondnak talán nem kellene lenni.


Másféle problémát már sikerült előidézni: történt már "lefagyás", ezzel még foglalkozom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 20:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Egy ötlet merült fel bennem az IV táplálásának egy lehetséges alternatívájaként, megrögzött SEN és CEN konverter rajongók számára :lol:

Ezt a napelem cellát pl. melegfehér 10W-os leddel megvilágítva, egyszerűen előállítható a 18V táp, az akkuhoz hasonló elszigeteltséggel. Persze csatornánként egy-egy...
( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pid=191347 )
Csatolmány:
191347_LB_00_FB.EPS_250.jpg
191347_LB_00_FB.EPS_250.jpg [ 10.34 KiB | Megtekintve 52556 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 20:56 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Működhet. Én anno phono fokozatot hajtottam fotovoltaikus izolátorokkal.
http://www.irf.com/product-info/datashe ... a/pvin.pdf

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 21:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Tényleg, a napcelláknak van zaja? És mennyire "zajos" a környezeti fény?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 21:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A környezettől le lehet árnyékolni, ha egy dobozba teszem, bár szerintem nem sikat számít. Főleg egy készülékházon belül.
A zajáról semmit sem tudok, de viszonylag nagy a belső ellenálása, ha ez a zajgenerátorra is áll, akkor egy kondival egyszerűen el lehet intézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.06. 08:05 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor inkább halogén izzóval világítsd, a wolframszál hőtehetetlensége miatt. A LED gyorsabb, így annak is nagyon jó tápot kell készíteni.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.06. 12:42 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
sny21 írta:
Akkor inkább halogén izzóval világítsd, a wolframszál hőtehetetlensége miatt. A LED gyorsabb, így annak is nagyon jó tápot kell készíteni.


...igen ám, de akkor legalább 50-100W-os halogénra van szükség, az azonos fényteljesítményhez (10W LED!)...
Az már nem semmi, lesz ott meleg! Majd azt kell rá mondani, hogy "full csöves A osztályú DAC"... :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 12:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ennyi erővel minden működhet napelemről... :D

Aztán ha sötétedik, majd felkapcsolja a három 100 Wattos halogén! izzót, aztán elmondhatja, hogy 300 Wattos a DAC, és még lát is! :twisted:
Miközben 15 ohm alá nem tud vele lemenni... Körülbelül olyan ez a SEN/CEN kapcsolás, mintha tunerman találta volna ki.

Poént félretéve... A saját I/V konverterem teljesen tökéletes, főleg ha jó csatolót, Silver Mica kondikat, jó I/V ellenállást, és Lomexben is kapható ONS BC848-858 tranzisztorokat használunk. Kemény 3-5 Ft darabja, és még jól is szól a legtöbb helyen, egyértelműen a legjobbak között van. :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 18:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:


Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 18:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Barth Ida írta:
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:


Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!

Ja. Meg dyscus típusú I/U trafót sem. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 20:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Meg nem hallotta a ZEN, CEN és SEN fantázinevű konvertereket sem...
és mégis határozott a vélemény.

Valójában önmagában nem tudunk megítélni semmit, én is csupán a trafós EMU-0404 USB-vel való összehasonlításról írhattam.


Bár van egy TEAC VRDS 10SE cd-játszóm is, most ezzel is tettem egy rövid próbát:

Teac: Tiszta, de kicsit fémes, karcos néhol. A tér némely pontján megjelennek a hangok, az énekes nem túl hihető, nem elég érzelmes hangú, de durva hibája nincs. ( jelen esetben Loreena McKennit )

JLsounds+SEN : már az első pillanatban megjelenik egy hatalmas egybefüggő tér, eltűnnek a hangdobozok, minden itt zajlik. Bár mindenféle nyüzsgés, zaj ( ez vélhetően a felvétel sajátja ) van jelen, a magasakból összességében mint ha kevesebb lenne, de mégis tisztábbak, természetesek, valódiak, mentesek az elektronikus mellékzöngéktől, lecsengésük van.
Az énekes hangja egy csoda az előbbihez képest, szinte meg lehet érinteni.

Viszont most már kezd látszani egyértelműen a negatívum ( gyakorlatilag az egyetlen ) kicsit több a közép, emiatt néhol túl meleg a hangzás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 22:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Barth Ida írta:
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:


Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!

Várom a véleményedet! Mennyi a különbség?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 23:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
shany írta:
Meg nem hallotta a ZEN, CEN és SEN fantázinevű konvertereket sem...
és mégis határozott a vélemény.
...
Viszont most már kezd látszani egyértelműen a negatívum ( gyakorlatilag az egyetlen ) kicsit több a közép, emiatt néhol túl meleg a hangzás.


Ez félig igaz, mert, mint ahogy le is írtam, egyik SEN jó volt, másik torzított, de sztereo háromszögben az sem volt mindig zavaró. De amit leírtál, az itt is igaz volt, azt hittem, a DAC karaktere.
SEN: https://www.youtube.com/watch?v=quEsp1pYdOA

Most, hogy összeállt nem kevés KD segítséggel a tranzisztoros I/V, basszus, majdnem olyan hangja van, mint a trafós feszültségkimenetű AD1852-nek.
Csak egyértelműen nagyobb részletességgel, és még nagyobb torzítással (trimmerelés hiánya) (annyi, hogy csipetnyit rosszabb a tér AD1852-höz képest)...
Illetve hát a 20 cm-es DAC áram vezeték sem túl szép, felszedi a zavarokat, és hát a hangban is jelenthet negatívumot.

De olyan érzésem, mintha AD1852-t bütyköltem volna meg...

Ellenállással meg nem tudom, hogy mi lesz... Két lehetőség van: R534, MK132
Az utóbbi asszem mágnesezhető, és felül kevésbé levegős elvileg...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 06:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Elég nagy. Persze attól is függ hol van, ha csak elméleti megfontolás síkján, akkor hangra a különbség semmi is lehet :D . Amúgy I-V ellenállásnak a Vishay-t inkább a Caddock TF-USF sorozattal engedik inkább össze, az már jóval szorosabb küzdelem, árban is.

Toto írta:
Barth Ida írta:
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:

Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!

Várom a véleményedet! Mennyi a különbség?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 06:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Sürgősen add el a TEAC-od :-). Ha foobar-t használsz, dobd ki...

shany írta:
Meg nem hallotta a ZEN, CEN és SEN fantázinevű konvertereket sem...
és mégis határozott a vélemény.

Valójában önmagában nem tudunk megítélni semmit, én is csupán a trafós EMU-0404 USB-vel való összehasonlításról írhattam.


Bár van egy TEAC VRDS 10SE cd-játszóm is, most ezzel is tettem egy rövid próbát:

Teac: Tiszta, de kicsit fémes, karcos néhol. A tér némely pontján megjelennek a hangok, az énekes nem túl hihető, nem elég érzelmes hangú, de durva hibája nincs. ( jelen esetben Loreena McKennit )

JLsounds+SEN : már az első pillanatban megjelenik egy hatalmas egybefüggő tér, eltűnnek a hangdobozok, minden itt zajlik. Bár mindenféle nyüzsgés, zaj ( ez vélhetően a felvétel sajátja ) van jelen, a magasakból összességében mint ha kevesebb lenne, de mégis tisztábbak, természetesek, valódiak, mentesek az elektronikus mellékzöngéktől, lecsengésük van.
Az énekes hangja egy csoda az előbbihez képest, szinte meg lehet érinteni.

Viszont most már kezd látszani egyértelműen a negatívum ( gyakorlatilag az egyetlen ) kicsit több a közép, emiatt néhol túl meleg a hangzás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 07:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
janos_904 írta:
Sürgősen add el a TEAC-od :-). Ha foobar-t használsz, dobd ki...

Mindig örülök a jó tanácsnak, és hát foobart-t használok...

Tiszta szerencse, hogy 240l-es kukám van, épphogy belefért :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 08:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
janos_904 írta:
Sürgősen add el a TEAC-od :-). Ha foobar-t használsz, dobd ki...

Mindig örülök a jó tanácsnak, és hát foobart-t használok...

Tiszta szerencse, hogy 240l-es kukám van, épphogy belefért :)

Ha kidobod, erre felém dobjad. Nekem forgatónak jó lenne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 08:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Szerintem a foobar kidobására gondolt János, arra meg elég az kis ikonka a monitoron, meg egy uninstall. Persze rögtön gyűlnének a madarak szegény elhullt Teacra :P

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 09:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Fura dolog, de sajnos a lejátszó programok, de még az op. rendszerek sem egyformák. Win XP-Win7 pl. alsó kategória. De ezt mindenki kipróbálhatja maga. Az Ubuntu linuxnak megjelent az új 14.04 kiadása, DeadBeef lejátszóval igencsak figyelemreméltó tudása van, nem beszélve arról, hogy ingyen minden alapvető szolgáltatás benne van. Sajnos a DeadBeef a Jack-al párost az amanero-m alá nem tudtam összehozni, de még így is meghökkentően jó a trió (Ubuntu+Deadbeef+Amanero), pedig még az ubuntu-m nem is az audiophle verzió.

Péter írta:
Szerintem a foobar kidobására gondolt János, arra meg elég az kis ikonka a monitoron, meg egy uninstall. Persze rögtön gyűlnének a madarak szegény elhullt Teacra :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 20:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Péter írta:
Szerintem a foobar kidobására gondolt János, arra meg elég az kis ikonka a monitoron, meg egy uninstall. Persze rögtön gyűlnének a madarak szegény elhullt Teacra :P

Jól félreértettem :oops:
Akkor vissza az egész......szerencsére még nem vitték el a szemetet :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Barth Ida írta:
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:


Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!

Várom a véleményedet! Mennyi a különbség?


A Caddock-ok sorozattól függetlenül az ún. micronox technológiával készülnek, ezért a hangjuk nagyjából egyforma. Ez egy oxid anyagú ellenállás és én soha nem tudtam megbarátkozni vele. Az én értékítéletemben még a Beyschlag is feljebb van a ranglétrán, bár az sem a világ teteje. Az oxid ellenállásokat mindig mélyhiányosnak, karcos, ványadt hangúnak hallottam. Egyszer volt alkalmam egy full mk132 ellenállással felépített előfokot meghallgatni, hát elég rossz volt. A Z foil meg az értéklánc túlsó vége, mondjuk nekem 2W-ban van párhuzamosan kötve 2db a végcsövet hajtó előcső anódjában - Shinkoh 2W-osakat váltottam le velük, mert jobbnak hallottam! Az egy dolog, hogy az adatlapja előtt térdre kell esni, olyanok vannak leírva, de a hangja is az általam eddig hallott legszélesebb sávot és legvalódibb hangszíneket hozza. És még a tantalumhoz képest is hozza ezeket, nem csak a mezei harcosokhoz képest. Szóval az ne tévesszen meg, hogy ez is szögletes, meg az is, tehát egyformák.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
janos_904 írta:
Fura dolog, de sajnos a lejátszó programok, de még az op. rendszerek sem egyformák. Win XP-Win7 pl. alsó kategória. De ezt mindenki kipróbálhatja maga. Az Ubuntu linuxnak megjelent az új 14.04 kiadása, DeadBeef lejátszóval igencsak figyelemreméltó tudása van, nem beszélve arról, hogy ingyen minden alapvető szolgáltatás benne van. Sajnos a DeadBeef a Jack-al párost az amanero-m alá nem tudtam összehozni, de még így is meghökkentően jó a trió (Ubuntu+Deadbeef+Amanero), pedig még az ubuntu-m nem is az audiophle verzió.

Van egy HTPC összeállításom, talán 2-3 generációval a jelenlegi hardverek mögött. WinXP van rajta, Win 8.1-et biztosan nem tudja, majd kipróbálom akkor ezzel az összeállítással.
SSD mennyire alapkövetelmény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Barth Ida írta:
Toto írta:
Barth Ida írta:
Toto írta:
ég és föld különbség nincs a Z-Foil és MK132-höz között, kivéve árban. :twisted:


Te egészen biztosan sohasem hallottál Z foil ellenállást!

Várom a véleményedet! Mennyi a különbség?


A Caddock-ok sorozattól függetlenül az ún. micronox technológiával készülnek, ezért a hangjuk nagyjából egyforma. Ez egy oxid anyagú ellenállás és én soha nem tudtam megbarátkozni vele. Az én értékítéletemben még a Beyschlag is feljebb van a ranglétrán, bár az sem a világ teteje. Az oxid ellenállásokat mindig mélyhiányosnak, karcos, ványadt hangúnak hallottam. Egyszer volt alkalmam egy full mk132 ellenállással felépített előfokot meghallgatni, hát elég rossz volt. A Z foil meg az értéklánc túlsó vége, mondjuk nekem 2W-ban van párhuzamosan kötve 2db a végcsövet hajtó előcső anódjában - Shinkoh 2W-osakat váltottam le velük, mert jobbnak hallottam! Az egy dolog, hogy az adatlapja előtt térdre kell esni, olyanok vannak leírva, de a hangja is az általam eddig hallott legszélesebb sávot és legvalódibb hangszíneket hozza. És még a tantalumhoz képest is hozza ezeket, nem csak a mezei harcosokhoz képest. Szóval az ne tévesszen meg, hogy ez is szögletes, meg az is, tehát egyformák.

Hát ez eléggé elszomorító, valahol sejtettem hogy muszáj lesz vennem ilyen ellenállatot ráadásul 6 kritikus hely van a láncomban, ez meg az aranynál is drágább idehaza. :cry:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Azt még mondjátok már el, hogy a R534-et hova helyeznétek el a skálán ? Egyáltalán van vele tapasztalatotok, milyen a hangja szerintetek ?

( és, ha még a Takmanokról is elárulnátok valamit... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
DHT írta:
ez meg az aranynál is drágább idehaza. :cry:

A Z-Foil "alig" 60%-al drágább csak, mint a 2W-os Shinkoh tantál. ;)
Én egyébként Caddock TF020-at használok a DAC-omban.... az I/V trafó szekunderében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 21:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Én ebben az árkategóriában (R534) inkább a Vishay Dale-t preferálom (RN, CMF széria). Jobb és drágább az smd TNPW. Dinamikus, elég naturális hangjuk van.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.08. 22:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Caddock MK132-t I/V-be tennék csak, azt is csak azért, mert sokan ajánlják az AD1865/AD1862 DAC-hoz...

Máshova még véletlenül se. R534 szerintem igen jól megállja a helyét, CF/Mátrix erősítőben is jel van I/V ellenállásként.

De az én CF25-ömbe is pont egy pocsék hangú SMD ellenállás hozza a legjobbat, ha jól tudom, I/V-be. De erről KD tudna többet mondani...

DALE RN60 hangja nem tetszett... De ez az én véleményem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.09. 07:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Persze áramköri környezet és ízlés kérdése ez is, de az ára miatt nem nagy veszteség, ha nem jön be.
Ha figyelembe vesszük a PCM1702 képességeit, és mondjuk a 20 bites felbontást minden egyéb kiszolgálja (tápok, óra) akkor ez tényleg kb. a Z-foil territóriuma.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 08:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Egy újabb játék:
Mivel már jó ideje porosodik a fiókban néhány current feedback OPA ( AD844, AD810, OPA603, LT1252 ), így elérkezett az alkalom ezek kipróbálására is...
Összedobtam egy kísérleti áramkört, mint látható, itt már gyakorlatilag modulrendszerről van szó :D
Csatolmány:
IV.jpg
IV.jpg [ 33.52 KiB | Megtekintve 52068 alkalommal. ]

Csatolmány:
dac8.jpg
dac8.jpg [ 249.8 KiB | Megtekintve 52068 alkalommal. ]

Csatolmány:
dac7.jpg
dac7.jpg [ 242.34 KiB | Megtekintve 52068 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 11:30 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Az AD844-nél célszerű kipróbálni a kompenzáló kivezetéseit is, így frekvenciafüggővé tehető az erősítése. (nem kell kondenzátor a kimenetére...)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 11:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az 5-ös kivezetésre gondolsz ? ( Az AD844 valóban speciálisabb szerkezet emiatt, többféle dolgot is lehet vele csinálni, de egyelőre még az alapvető hangi karaktereket szeretném feltérképezni, azután majd meglátom... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 20:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Néhány benyomás az AD844-es verzióról:
Elsőre feltűnik, hogy jóval teltebbnek hat a legtöbb esetben. Emellett tisztábbnak is. A magasak jobban különválnak, húsosabbak, harapósabbak és mégis csengőbbek, mindezt elektronikus mellékzöngék nélkül...nem rossz.
A középtartomány picivel keményebb, és ez sajnos egyre inkább érezhető. A "tranzisztorhang" irányába mutat.
Egyébként még így is eléggé analógos hang. A frekvenciabalansza inkább meleg mint hideg.
A tere kisebb, nehezebben válik le a hang a hangsugárzókról.

Ha Teac-hoz hasonlítom, annál egy kategóriával jobbnak gondolnám.

Ha a SEN-hez...hát, ha a néhol túlzó közepeitől eltekintünk, annak azért sokkal jobb a tere, a jelenlétérzet, levegősebb, szebbek a hangszerei, természetesebb az ének, érzelmesebb, sokkal több varázslat...

Viszont ennek egyértelműen kiegyenlítettebb a hangképe, kultúrált, mégis dögös...highendesebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 18:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az újabb versenyző az OPA603, csupán kevés meghallgatás után ( egyébként ennek szurkoltam leginkább ):

Elsőre, kevésbé tiszta a magas, vékonyabb ( mármint a magas ), viszont természetesebb tónusú.
/ A "kevésbé tiszta a magas" számomra mindig erős pozitívumnak számít. Mint már többször céloztam rá, a félvezetős torzítás egyik formája ( SZVSZ ), hogy a hang az eredetinél is tisztább, sterilebb lesz, mivel az alacsony, zajszintközeli információ egy részét nem viszi át az adott rendszer. Jórészt a saját, termelt kemény, fémes hangjai alatt. /

A közepek sokkal nyíltabbak, a hangzás levegősebb, jobb a jelenlétérzet, a tér. Jobban elszakad a hang a hangsugárzóktól, jobban inspirál a zenehallgarásra.
Melegebb tónusú, avagy az AD844 a lúdnesszesebb.
A hangok kontúrusabbak, jobban elválnak, mint ha átugranának egy szint-tartományt, nem a zajból indulnak. Ez utóbbi az AD844-re is áll. ( Szeretem hangosan hallgatni :oops: )

A CEN-t azért nem éri el a legalacsonyabb szinten (se), nincs meg az tér, ez is keményebb hangzású, bár talán kevésbé mint az AD844.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 20:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Közben észrevettem, hogy a current feedback OPA-k között még van AD811-em is, és van még AD847JN is. Ez utóbbi viszont, elvileg hagyományos felépítésű lenne, valamikor a "legesélyesebb OPA-k" gyűjteményembe helyeztem egy későbbi kipróbálásra...most ennek is eljött az ideje. Ez került a foglalatba az OPA603 után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 20:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LME49713HA-t tudom esetleg ajánlani. 1,2k-val szabad visszacsatolni, ha jól tudom a CF miatt.
Amúgy lebeszélnélek a műveleti erősítős megoldásokról, de inkább leszokok erről...

Tényleg, az a jó, ha minél jobban kikísérletezi az ember saját maga (vagy megnézi ezer ember véleményét, mint pl. én)
Továbbra is azt mondom, hogy saját I/U konverternél jobb nem kell... Csak nagyon ügyelni kell a kialakítására, illetve
az alkatrészek minőségére.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 22:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Én meg egyáltalán nem beszélnélek le a műveleti erősítős megoldásokról. Így tovább!

A 847-esre kíváncsi vagyok.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 23:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
Közben észrevettem, hogy a current feedback OPA-k között még van AD811-em is, és van még AD847JN is. Ez utóbbi viszont, elvileg hagyományos felépítésű lenne, valamikor a "legesélyesebb OPA-k" gyűjteményembe helyeztem egy későbbi kipróbálásra...most ennek is eljött az ideje. Ez került a foglalatba az OPA603 után.

Könnyen előfordulhat, hogy az OPA603 lesz a győztesed! ;)
Nem csak azért mert ennek szurkoltál, de az a gyanúm, hogy a magasabb nyugalmi áram nem árt a hangnak (bizonyos alkalmazásokban), az OPA-k erdejében sem...
Ez a 603-as esetén is 20mA körül adódik, arról nem is beszélve, hogy nagy sebességű és kimeneti áramú OPA-ról van szó. (Nekem meg ugyebár a részben hasonló LH0032CG-vel vannak jó tapasztalataim.)
Tanulságos a teszted és aprólékos, gratula! Várjuk a folytatást!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 07:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Véletlenül találtam egy kapcsolást AD811-el, érdekes megoldás...


Csatolmányok:
MonarchyAudioModel22AOut.jpg
MonarchyAudioModel22AOut.jpg [ 69.54 KiB | Megtekintve 51926 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
LME49713HA-t tudom esetleg ajánlani. 1,2k-val szabad visszacsatolni, ha jól tudom a CF miatt.
Amúgy lebeszélnélek a műveleti erősítős megoldásokról, de inkább leszokok erről...

Tényleg, az a jó, ha minél jobban kikísérletezi az ember saját maga (vagy megnézi ezer ember véleményét, mint pl. én)
Továbbra is azt mondom, hogy saját I/U konverternél jobb nem kell... Csak nagyon ügyelni kell a kialakítására, illetve
az alkatrészek minőségére.

Igazából nagyon nem akarnék újabb OPA-t venni.
Valamikor terveztem, hogy építek egy CS8412-PMD100-PCM17.. dacot, ehhez lettek véve az OPA-k, de ebből már nem lesz semmi, viszont az OPA-k maradtak...
Most kipróbálom mivel semmibe sem kerül, nehogy - esetleg - kimaradjak valami jóból :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sny21 írta:
Én meg egyáltalán nem beszélnélek le a műveleti erősítős megoldásokról. Így tovább!

A 847-esre kíváncsi vagyok.

Egyelőre még nem tudok sokat mondani, de úgy tűnik elég jó.
A tónusát tekintve az AD844-hez van közelebb, de jobb énekhanggal, jobb térrel. Talán nem annyira dögös, de nagyon dinamikus, az infra tartományig lemegy. :D
Úgy tűnik, hogy nagyobb hangerőn is tovább hallgatható, jobban mint a másik kettő. Talán ez mond a legtöbbet róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
deeraudio írta:
Könnyen előfordulhat, hogy az OPA603 lesz a győztesed! ;)
Nem csak azért mert ennek szurkoltál, de az a gyanúm, hogy a magasabb nyugalmi áram nem árt a hangnak (bizonyos alkalmazásokban), az OPA-k erdejében sem...
Ez a 603-as esetén is 20mA körül adódik, arról nem is beszélve, hogy nagy sebességű és kimeneti áramú OPA-ról van szó. (Nekem meg ugyebár a részben hasonló LH0032CG-vel vannak jó tapasztalataim.)
Tanulságos a teszted és aprólékos, gratula! Várjuk a folytatást!
db

Az OPA603 kiválasztásakor a nyugalmi árama valóban jelentós súllyal esett latba. Az eddigi három versenyző mind másképp szól, de ebben a pillanatban nem mondanám, hogy a hang "értékét" tekintve más kategóriában játszanának. Eleve hosszabb próba kellene, de nem tudom összejön-e...

A CEN viszont másik kategória, bár az meg másféle gondot okoz és igazából még annak is kellene egy buffer a kimenetére, amely biztosan nem javít a hangján.

Majd még egy próba erejéig beteszem az LT1028-at is. Az népszerűbb OPA mint ezek, jobban el lehet helyezni a többit is. Viszont akkor változtatok a kísérlet áramkörön is, a kimenetről leveszem a 10nF-os kondit. Valószínűleg az AD847 is kap egy esélyt még így.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 20:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
GA2 írta:
Véletlenül találtam egy kapcsolást AD811-el, érdekes megoldás...

Valóban érdekes. Az AD811 invertáló bemenetére tett ellenálás teljesen megváltoztatja a működést, a hagyományos OPA-k virtuális 0-pontos működése irányába.
Azért is furcsa, mert az AD811-nek még alacsonyabb itt a bemeneti impedanciája mint pl. az AD844-nek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 21:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Bepattintottam az AD811-et is a foglalatba. Rövid hallgatózás alapján az OPA603-ra hajaz nyíltságban, de annál csilingelőbb, dúsabb magasban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 21:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A már felvetett "fény-tápegység" elemei:
( Úgy gondoltam, ha másért nem, "poénból" megcsinálom. Sajnos a csatornánként 10W-os led kevés. :D Kb 20W teljesítményt be kell pumpálni, hogy a 18V-10mA meglegyen a másik oldalon, tehát a hatásfok már sírnivaló. ( Mondjuk a sok Salas sem javítja ezt a paramétert...) Megérne ennyit ez a dolog? :lol:
Csatolmány:
P5200371.jpg
P5200371.jpg [ 236.11 KiB | Megtekintve 51826 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 22:35 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
A már felvetett "fény-tápegység" elemei:
( Úgy gondoltam, ha másért nem, "poénból" megcsinálom. Sajnos a csatornánként 10W-os led kevés. :D Kb 20W teljesítményt be kell pumpálni, hogy a 18V-10mA meglegyen a másik oldalon, tehát a hatásfok már sírnivaló. ( Mondjuk a sok Salas sem javítja ezt a paramétert...) Megérne ennyit ez a dolog? :lol:
Csatolmány:
P5200371.jpg

Akkus megoldáson nem gondolkoztál inkább? Vagy azt már elvetetted?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Igazából az egész belső énem tiltakozik az ellen, hogy egy hálózatról üzemelő, állandó üzemre alkalmas készülékbe akku kerüljön...persze a fény-táp is egy agyrém :lol:

Másrészt rávilágít arra a problémára, hogy nem biztos, hogy egy csodálatos, vagy annak gondolt táp megoldja a problámékat, ha az adott áramkörbe egyéb, nem tervezett módon viszünk be zavarjelet, vagy keletkeznek nem kívánatos csatolások más áramkörökkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 20:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
Bepattintottam az AD811-et is a foglalatba. Rövid hallgatózás alapján az OPA603-ra hajaz nyíltságban, de annál csilingelőbb, dúsabb magasban.

Az AD811 kiesett...
A rendszerem meglehetősen nyitott, és itt már túl sok volt ez a hang, nagyon szólni akar ez az ic.

Most az AD810 zenélget...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Most az AD810 zenélget...

Ha megteheted, ne hagyd ki az OPA627-et sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség