audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.15. 21:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A hang milyen? Vagy ott még nem tartasz?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 09:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Shany nem bírja abbahagyni a zenehallgatást. :P :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 16:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
A hang milyen? Vagy ott még nem tartasz?
Sztem a meghallgatással átcsúszok a jövő hét elejére :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 18:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Csak sikerült egy keveset hallgatózni. A teszt nem indult olyan jól.
Ui a tápfeszültséget kicsit megnöveltem +-18V-ra, mondván, hogy a jfetek jóval nagyobb drain jelfeszültséggel műkődnek. A kapott hang kicsit magasba húzós volt. Bár nagyon szép magasak voltak ezek, azért az előző freki-egyensúly jobban tetszett, emellett kicsit mesterkéltebbnek is tűnt, mármint ahhoz képest.
Bár nem igazán hittem benne, de azért lejjebb vittem a tápfeszt. Ha a drainfeszt nézzük, akkor itt Ud=12V volt, és 9V-ra vettem vissza. Eredetileg a CEN IV-ben is Ud=9V a munkaponti fesz., akki trafójával ez kb. 10V volt, de nem gondoltam, hogy ez különösebben számítana.
Nos, számít!
Hihetetlen, de a csökkentett táppal ( +-15V ) visszaállt az eredeti frekvenciabalansz :roll:
Tehát új meghallgatás:
Nagyon hasonló a másik trafós verzióhoz, de azért vannak különbségek. A mély olyankor másabb, ha már tényleg szub-szerű jelek vannak a műsorban, ilyenkor a pince alá megyünk :)
Egyébként kicsit "harapósabb" talán a hang, kicsit az alsó szinttartományban határozottabbak a kontúrok. A másik talán kicsit lágyabb, ködösebb, romantikusabb.
Még van azért egy két próba, hiszen itt más típusú IV ellenállást használtam, és a tápfesszel is lehet még egy kicsit játszani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 18:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kipróbáltam még két ellenállást a trafó kimenetén, amelyre eddig 1,5kOhmos Takman REY 1W lett téve.

Először R534-re cseréltem:
Jókora különbség, a hang szinte lúdnesszes a Takmanhoz képest. Az, hogy mélyben teltebb lett, nem volt túlzottan váratlan, de a dús magastartomány meglepett. A közép nagyon sima, de visszhúzódó, nem ad elég információt. Intenzív, dús, kissé steril, hatásvadász hangkép.

Következő alany a ( Conrad-os ) Beyschlag 1W-os a Takmanhoz képest:
A magastartomány vékonyabb, talán lekerekítettebb, de nagyon kellemes, természetes, "éltszagú" frekvenciabalansz. Sajnos a középtartományban pontatlanabb. Bár a tér teljesen egybefüggő, a pozícionálás lazább, nem eléggé kontúros. Hosszabb távon inkább unalmassá válik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 18:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
R534-hez minimum 2 óra bejáratás kell, de inkább több, hogy jól szóljon.

Ettől függetlenül nem ezt alkalmazom I/V-hez, hanem az MK132-t, illetve lezáró ellenállásként sem használom a DAC-on belül.
Az R534 10k fokozatkapcsolója csak a lezáró ellenállás. Ettől több nem is kell, csak rontaná hangot. Persze továbbra is csak
a saját I/V-met tartom korrekt megoldásnak, főleg a nulla ohm közeli lezárás miatt. Csak hát nagyon fontos a csatoló minősége is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 18:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
...Persze továbbra is csak a saját I/V-met tartom korrekt megoldásnak, főleg a nulla ohm közeli lezárás miatt. Csak hát nagyon fontos a csatoló minősége is.
Jó, hogy írod, ez valóban nem "korrekt" konverter :) ( még valakit félrevezetek ) meg csatoló kondi sincs már...

Egyébként az a nulla ohm közeli bemeneti impedancia hogy jön ki a 8Ohmos emitterellenállásokkal?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 19:21 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="shany"]Kipróbáltam még két ellenállást a trafó kimenetén, amelyre eddig 1,5kOhmos Takman REY 1W lett téve.

Először R534-re cseréltem:
Jókora különbség, a hang szinte lúdnesszes a Takmanhoz képest. Az, hogy mélyben teltebb lett, nem volt túlzottan váratlan, de a dús magastartomány meglepett. A közép nagyon sima, de visszhúzódó, nem ad elég információt. Intenzív, dús, kissé steril, hatásvadász hangkép.

Következő alany a ( Conrad-os ) Beyschlag 1W-os a Takmanhoz képest:
A magastartomány vékonyabb, talán lekerekítettebb, de nagyon kellemes, természetes, "éltszagú" frekvenciabalansz. Sajnos a középtartományban pontatlanabb. Bár a tér teljesen egybefüggő, a pozícionálás lazább, nem eléggé kontúros. Hosszabb távon inkább unalmassá válik.[/quote]

Tehát csűröd-csavarod, mégsem tökéletes valami? Valóban nehéz széles, transzparens, de nyugodt középtartományra szert tenni.
Azért próbáld ki a direkt trafó csatolást DAC felől, és erősíts FET-el utána. Vagy hagyd ki a trafót élből.
Csak tipp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 19:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:
Tehát csűröd-csavarod, mégsem tökéletes valami?...
Tökéletes nem létezik :lol:
Viszont ez a kapcsolás a legjobb, amit kipróbáltam és marad is. Sajnos a félvezetők sokkal háklisabb eszközök mint a csövek. Pl. ha csak egy source-követőt beteszek ( szinte mérhetetlen paraméterkben a változás ), már elkaszálom a minőséget.

Valójában már azt is döbbenetesnek találom, hogy erre a szintre sikerült eljutni. Soha nem gondoltam, hogy ilyen hangokat tudok itthon megszólaltatni, tehát nincs azért gond, csak szeretném már lassan lezárni ezt a témát. A kapcsolás már megvan, ez már finomhangolás fázis...Utána már csak be kellene pozícionálni a cuccost, mit sikerült összegányolni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 20:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem sem a legjobb dolog ide a trafó, sőt, se a FET, se a PCM1702... De az összes közül itt az a legjobb dolog. :lol:

Lényeg, hogy a tulajdonosa elégedett a hangjával, csak ez számít. ;) 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 08:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
Kipróbáltam még két ellenállást a trafó kimenetén, amelyre eddig 1,5kOhmos Takman REY 1W lett téve.

Először R534-re cseréltem:
Jókora különbség, a hang szinte lúdnesszes a Takmanhoz képest. Az, hogy mélyben teltebb lett, nem volt túlzottan váratlan, de a dús magastartomány meglepett. A közép nagyon sima, de visszhúzódó, nem ad elég információt. Intenzív, dús, kissé steril, hatásvadász hangkép.

Következő alany a ( Conrad-os ) Beyschlag 1W-os a Takmanhoz képest:
A magastartomány vékonyabb, talán lekerekítettebb, de nagyon kellemes, természetes, "éltszagú" frekvenciabalansz. Sajnos a középtartományban pontatlanabb. Bár a tér teljesen egybefüggő, a pozícionálás lazább, nem eléggé kontúros. Hosszabb távon inkább unalmassá válik.

Ha kikisérletezted a pontos értéket, akkor tegyél már bele AB ellenállást, (kötelező válogatni) vagy ha annak zaja van, akkor hidd el a legjobb megoldás a Tantál ellenálló. Az biztosan nagyot dobna a cuccoson.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 08:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A mély olyankor másabb, ha már tényleg szub-szerű jelek vannak a műsorban, ilyenkor a pince alá megyünk
Egyébként kicsit "harapósabb" talán a hang, kicsit az alsó szinttartományban határozottabbak a kontúrok."

Te Shany! akkor ez most jólszól, jó a trafó? Bejött az amit vártál?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 10:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
Szerintem sem a legjobb dolog ide a trafó, sőt, se a FET, se a PCM1702... De az összes közül itt az a legjobb dolog. :lol:
Ugyan már, kereken nulla a tapasztalatod a PCM1702-vel, ezekkel a trafókkal, fetekkel, a NOS móddal, és főleg ezzel a konstrukcióval így együtt...beszélsz, mint vak a fényről ;)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2014.08.19. 10:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 10:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
shany írta:
Kipróbáltam még két ellenállást a trafó kimenetén, amelyre eddig 1,5kOhmos Takman REY 1W lett téve.

Először R534-re cseréltem:
Jókora különbség, a hang szinte lúdnesszes a Takmanhoz képest. Az, hogy mélyben teltebb lett, nem volt túlzottan váratlan, de a dús magastartomány meglepett. A közép nagyon sima, de visszhúzódó, nem ad elég információt. Intenzív, dús, kissé steril, hatásvadász hangkép.

Következő alany a ( Conrad-os ) Beyschlag 1W-os a Takmanhoz képest:
A magastartomány vékonyabb, talán lekerekítettebb, de nagyon kellemes, természetes, "éltszagú" frekvenciabalansz. Sajnos a középtartományban pontatlanabb. Bár a tér teljesen egybefüggő, a pozícionálás lazább, nem eléggé kontúros. Hosszabb távon inkább unalmassá válik.

Ha kikisérletezted a pontos értéket, akkor tegyél már bele AB ellenállást, (kötelező válogatni) vagy ha annak zaja van, akkor hidd el a legjobb megoldás a Tantál ellenálló. Az biztosan nagyot dobna a cuccoson.
Még egy értéket is kipróbálok majd, hogy tényleg körültekintően járjak el. Már kitermeltem egy régi amerikai műszerből 1kOhm / 0,25W AB-t, valamint van még 1kOhm / 1W Takman REY és REX is. ( Tantálból nincs értékem )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 10:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
"A mély olyankor másabb, ha már tényleg szub-szerű jelek vannak a műsorban, ilyenkor a pince alá megyünk
Egyébként kicsit "harapósabb" talán a hang, kicsit az alsó szinttartományban határozottabbak a kontúrok."

Te Shany! akkor ez most jólszól, jó a trafó? Bejött az amit vártál?
Természetesen jól szól :) , viszont itt szélesebb munkapont-tartományban működnek a jfetek, és ezzel együtt másképp szól. Tehát itt erősebb a félvezetők hatása, mint a trafóé. A hang "értékét" tekintve úgy gondolom, hasonló az előző trafós megoldáshoz, sőt valszeg többen szavaznának erre. Emellett teljesen zajtalan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.19. 11:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Örülök, hogy sikerült a project. Most már jöhet a dobozolás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 09:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Még azért kipróbálok néhány apróságot...

Az első, hogy változtattam a kimeneti, gyakorlatilag "IV" ellenállás értékén, az eddigi 1,5kOhm-ról 1kOhm-ra. Ez többféle paraméter módosulását is maga után vonja:
- csökken a kimenőfesz 2,1Veff-ről 1,4Veff-re. Ez nem előnyös, de különösebb gyakorlati hátránya nincs.
- nő a sávszélesség egy picit, eddig 10Hz-50kHz volt, most pedig olyan 7Hz-70kHz lehet a -3dB-hez tartozó sávhatár ( kalkulált érték )
- csökken a torzítás valamennyit, a THD 0,08%-ról kb 0,05%-ra ( ez is kalkulált egyelőre )

Tehát az első verzió, Takman REY ( fémréteg ) 1W-os:
Ez már az elző, 1,5kOhm-os értékkel is szerepelt, ebben a felállásban viszont másmilyen. "Dolgoznak" a sávszélek, komoly, mélyremenő basszus, húsos, vastag, kristálytiszta magasak, "kigyalult", kisimított középtartomány, semmi bántó, kemény hang. Én erre a hangra vagyok hajlamos a "tipikus highend" jelzőt használni ( rossz szokás ). A hátránya számomra pont az, hogy középtartományban nem elég direktek a kontúrok, hajlamosak kicsit elmosódni. Ez csökkenti azért a jelenlétérzetet. Egyébként hasonló az 1,5 kOhmos R534 produkciójára, talán kicsit kultúráltabb.

Takman REX ( karbon-kompozit ) 1W-os:
Jókora mértékű különbség. Az nem meglepő, hogy a frekvencibalansz egyszerűen természetes, kiegyenlített, a magasak itt vékonyabbak. Viszont megdöbbentő, hogy a várttal ellentétben a középtartomány harapós, szinte "kapar", legalábbis a a másikhoz képest. Tehát pont a REY ellentéte, itt nagyon is kontúrosak a hangok, szinte már a másik végletbe esik. Még járatom azért, valószínúleg változik még...összességében azért így is jobban tetszik.

Még hátravan egy AB kipróbálása is, viszont amit most is lényegesnek érzek, hogy egyértelműen látszik; ez a trafós konstrukció ( természetesen a konkrét trafó is ) képes könnyedén "átvinni" ezeket az - egyesek számára nüansznyi, akár nem létező - különbségeket. Tehát, úgy tűnik a trafó nem redukálja észrevehetően a felbontást, és nem érzem egyelőre a "saját hangját" mint színezést, amely rányomná a bélyegét a hangképre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
PÜ ment
A jelszó Tantallum! Attól padlót fogsz. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 15:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ilyen értékem nincs tantálból, de akkor már ki kellene próbálni a Vishay VAR-t is :)

Nem örülök neki, de úgy tűnik, ez az alkatrész-pozíció igen kritikus, felnagyítja a különbségeket. Csupán a két utóbbi ellenállással, szinte két különböző készülék építhető. És azt is előrevetíti, hogy az utána következő párhuzamos impedancia ( összekötőkábel+erősítő bemenet ) is milyen mértékű hatást gyakorolhat a hangra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 15:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Igen. Csatlakozom. Szóval igényt tartanék 4 darab 4k7 ohmos Z-Foil VAR-ra mégis.

Jelenleg MK 132V van. Ebbe a pozícióba ez is sokkal jobban szerepelt, mint egy R534. Z-Foil VAR-nál pedig csak a dicséret van.
Szóval ha beszállhatok a rendelésbe, szóljatok, mert valóban érdekel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Én nem mondtam, hogy rendelek :roll:


Kipakoltam a Takman szén-kompozitot. Úgy tűnik, valóban változott a hangja ennyi járatással is: a basszus kicsit kevesebb, a középtartomány kisimult, szép. A középsáv tetején viszont van egy kis kiemelés, a magas pedig picit összemos, nem elég tiszta.
Ezek után kicsit el is ment a kedvem az AB tesztjétől, inkább visszatettem az 1,5kOhmos ( egész pontosan 1,47 ) R534-et. Adok még egy esélyt neki, ui még teljesen új volt mikor beépítettem ( a többiekkel ellentétben ), és nem is ment annyit. ( és már nincs is más, amit kipróbálhatnék :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 19:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
shany írta:
Én nem mondtam, hogy rendelek :roll:

Gondolom, PÜ-ben egy alak! megpróbált lebeszélni róla. 8-)

Ha szétnézel a külföldi fórumokon, látható, hogy sokan végigjárták az utat, és annál az ellenállásnál kötöttek ki.
De volt olyan, aki MK132-t pont olyan jónak tartotta, mint a Z-foilt. De olyan is, akinek a Caddock meztelen ellenállása
vált be. (ami piszok drága). Valaki szerint MK132 ugyan jó volt, de a másikhoz (Z-Foil) képest nem olyan élethű.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 19:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Úgy tűnik, hogy még a Vishay-nál is van feljebb:
"Invisistor is simply better than Vishay, in every aspect."
http://studiozey.com/invisistor/index.html
Most azon gondolkodom, hogy lehetne manganin huzalból és természetes anyagokból ilyet alkotni...

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Le kéne valakinek tesztelni DAC I/V-be, hogy tényleg így van-e.
Z-Foilnek valószínűleg nagyon kevés induktivitása van, ami valószínűleg nagyon jól jön egy DAC I/V-nél.
Pláne úgy, hogy nekem sajnos pont 4k7-s kellene. :S

Alkalmazásfüggő minden.
Z-Foilnál biztos, hogy I/V-nél nagyot alakít, rengetegen jutottak erre a következtetésre, míg ennél egyelőre
csak a weboldalon olvasható marketingszöveg marad. Szóval tesztelni kéne először I/V-nél.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 20:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Te Toto!
Nekem kb 20 éve van ilyen Z foil ellenállásom. Itt gyártották MO.-n. Ha jólemléxem éppen 1 k körüli értékkel, de van olyan is, hogy 300B katódellenálásba való, csak hűteni kell. Ez is magyar. Szerintem senki nem beszélte le Shany-t erről, csak éppen máshova akarja tenni most a lehetőségeit.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 20:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
16$ darabja, a nagyon jó beszámolókhoz képest nem tűnik drágának.
Ugyan van még szállítási költség, de mondom, én 4 darabbal beszállnék.

Z-Foil-ból is van mindenféle. Ez az, amit keresünk:


Csatolmányok:
vishay_var.jpg
vishay_var.jpg [ 15.04 KiB | Megtekintve 41926 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 20:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
GA2 írta:
Úgy tűnik, hogy még a Vishay-nál is van feljebb:
"Invisistor is simply better than Vishay, in every aspect."
http://studiozey.com/invisistor/index.html
Most azon gondolkodom, hogy lehetne manganin huzalból és természetes anyagokból ilyet alkotni...

Vannak érdekes dolgok a srácnál, a fakockába épített elko érdekes asszem kipróbálom én is.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 21:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Én összesen 3 embert ismerek, akinek van a tulajdonában Z foil ellenállás, ebből 1 aki rendszeresen hallgatja is, az meg én magam vagyok :roll:
Szóval személyes vélemény nem túl sok van mifelénk. Anno indítottam egy topikot a Z foil-oknak, SENKI nem számolt be saját tapasztalatokról, csak agyalás ment ott.

Hallgat ilyet valaki?

Minden esetre ha választanom kell az ellenállások között, akkor inkább azt választom, amit akár a világűrbe is ki lehet küldeni, mert bírni fogja, mint azt, aminél ha párás idő van, elmászik az értéke, vagy uram bocsá' tönkre is megy, mert fából van valamelyik része. Technikai adatokat szeretnék látni erről a természeti csodáról!

Discuss, enyhén kétellem, hogy 20 éve lenne Z foil, hoznál rá hivatkozást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 21:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én sem hiszek abban a Z-Foilt leveri marketingszövegben. Pláne úgy, hogy sokkal magasabb az induktivitása, és valószínűleg a zaja is.
A fa kondenzátort sem tartom a legjobbnak. Ismerek olyan kondit, ami szakszerűen van elkészítve, hangra szinte a legjobb, és bizony elég méretes is. De mindenki másban hisz, mást csinál, mást vásárol. Remélem, valahogy sikerül majd beszerezni ezeket a Z-Foilokat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Discuss, enyhén kétellem, hogy 20 éve lenne Z foil, hoznál rá hivatkozást?"
Először is dyscus.
Isten bizony nincs rá hívatkozás, mivel katonai dologról van szó. Annak idején ez az elem COCOM listás volt. Aki tudja mi az, annak nem kell ezt kifejtenem. Aki nem tudja az még gyerek, nézzen utánna. Fel is gyújtották a magyar céget.Valszeg CIA segítséggel. De lefényképezem neked a birtokomban lévő ilyen ellenállást. Kérlek figyelmeztess, ha elfelejteném. Két fajta van: az egyik tokban, a másik csak úgy szüzen, mint ahogy a Zfoilt árulják. Nincs új a nap alatt, és minden újszülöttnek minden vicc új. :)
Ezekhez képest a tantál azért gyengébb, mert csak 10 000 évig tartja meg az értékét. De egyébként az egész problémakört hasonlóan itélem meg, mint a nano, meg amorf vasak esetét. Régóta használják az iparban, de mivel drága, jól eladható. Mint a Zfoil. És jó drágán..
Ilyenekről mindig az örök klasszikus jut eszembe:
Ajándékot hoztam neked Főnök!
Mit?
Ultramarin kéket!
Nem baj, olyat már ettem.
Vagy valami ilyesmi. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nekem nagyon érik egy pcx rendelés, Belleson stab, óra generátor meg egy rakás Z foil. Meglepően egyszerű művelet, ha van olyan bakkártya, amit erre a célra használni mer az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Barth Ida: csatlakoznék a megrendelésedhez 4 darab Z-Foil VAR 4k7-el, ha szabad.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Remélem, valahogy sikerül majd beszerezni ezeket a Z-Foilokat."
Vedd meg innen:
http://www.hificollective.co.uk/compone ... stors.html
Megbízható cég, sokat szállít Magyarországra, és gyors.
A posta ktg kb 1800 Ft, Royal Mail. Szinte minden hónapban rendelek tőlük. Usában olcsób, de jön rá 27% ÁFA, meg esetleg vám is. Nagyon nézik most már, honnan jön a cucc.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kicsit olcsóbb a PCX, de szállítási költségnél nem tudom, mennyire jön ki.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
"Discuss, enyhén kétellem, hogy 20 éve lenne Z foil, hoznál rá hivatkozást?"
Először is dyscus.
Isten bizony nincs rá hívatkozás, mivel katonai dologról van szó. Annak idején ez az elem COCOM listás volt. Aki tudja mi az, annak nem kell ezt kifejtenem. Aki nem tudja az még gyerek, nézzen utánna. Fel is gyújtották a magyar céget.Valszeg CIA segítséggel. De lefényképezem neked a birtokomban lévő ilyen ellenállást. Kérlek figyelmeztess, ha elfelejteném. Két fajta van: az egyik tokban, a másik csak úgy szüzen, mint ahogy a Zfoilt árulják. Nincs új a nap alatt, és minden újszülöttnek minden vicc új. :)
Ezekhez képest a tantál azért gyengébb, mert csak 10 000 évig tartja meg az értékét. De egyébként az egész problémakört hasonlóan itélem meg, mint a nano, meg amorf vasak esetét. Régóta használják az iparban, de mivel drága, jól eladható. Mint a Zfoil. És jó drágán..
Ilyenekről mindig az örök klasszikus jut eszembe:
Ajándékot hoztam neked Főnök!
Mit?
Ultramarin kéket!
Nem baj, olyat már ettem.
Vagy valami ilyesmi. :)


Először is bocs az elírásért, dyscus!
Másodszor meg pl az oroszok még normális anizotrop tekercselt magot se tudtak csinálni, mert szétesett, meg alapból 1mm légrés volt benne a szétesés előtt, így hát elhiszem, hogy gondolati szinten létezett akár amorf meg nano vas is, de hogy termékként nem volt az tuti. Aztán én még emlékszem, hogy ment néhány éve a síránkozás, hogy semmilyen adat sincs róluk meg nincs tervezési irányelv, határértékek, etc. Most meg mán' Ó láttunk ilyet 40 éve is .... Hát ez nekem erősen szaglik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 22:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszi, hogy nevem javítottad Barth Ida! Jól esik.
Én nem írtam orosz anizotróp vasról. Légyszi pontosan fogalmazz. Kb 5 éve értekeznek az anizotróp vasról hifista fabrikátorok az egész világon. Postánál, műhold technikában rég óta használták eddig is. Adat meg tényleg nem igazán van róla. Egy ilyen HÍgtek vasat én is megtekerintettem, s mondhatom harmadszorra sem érte el az általam nyújtott minőséget. Ez engem is meglepett, mivel azt hittem ez egy olyan tulajdonságokkal rendelkező vas, ami rendkívül jó trafó tekerésre. Nos ebben tévedtem: ez az anyag közönséges vas. Stb. stb... Ez itt off. Tehát nem bűzlik, csak nem ismertük. :) Mint ahogy a Vacoperm nevű ötvözetet sem, amiből a tárgyi topic gazdája igen ötletes kapcsolással igen jó hangminőséget tudott előállítani. Ezt anizotróp vasmaggal lehetetlen lett volna elérni. Lehet, hogy az jól szól, de egy előnye van csak a sok hátránya mellett: kicsi a hiszterézise, de viszont jó drága, mint a Z foil.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 23:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
Köszi, hogy nevem javítottad Barth Ida! Jól esik.
Én nem írtam orosz anizotróp vasról. Légyszi pontosan fogalmazz. Kb 5 éve értekeznek az anizotróp vasról hifista fabrikátorok az egész világon. Postánál, műhold technikában rég óta használták eddig is. Adat meg tényleg nem igazán van róla. Egy ilyen HÍgtek vasat én is megtekerintettem, s mondhatom harmadszorra sem érte el az általam nyújtott minőséget. Ez engem is meglepett, mivel azt hittem ez egy olyan tulajdonságokkal rendelkező vas, ami rendkívül jó trafó tekerésre. Nos ebben tévedtem: ez az anyag közönséges vas. Stb. stb... Ez itt off. Tehát nem bűzlik, csak nem ismertük. :) Mint ahogy a Vacoperm nevű ötvözetet sem, amiből a tárgyi topic gazdája igen ötletes kapcsolással igen jó hangminőséget tudott előállítani. Ezt anizotróp vasmaggal lehetetlen lett volna elérni. Lehet, hogy az jól szól, de egy előnye van csak a sok hátránya mellett: kicsi a hiszterézise, de viszont jó drága, mint a Z foil.


Persze hogy vas ezt minden dedós tudja, itt a trükk az anyagszerkezetben van a spéci gyártástechnológia miatt.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.22. 13:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
Kicsit olcsóbb a PCX, de szállítási költségnél nem tudom, mennyire jön ki.
A legkisebb csomag kb 13$ , de megint sok lett az off , és csak sikeredett egy kis személyeskedés is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 08:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Lezártam ( egyelőre :D ) az IV ellenállásos játékot. Igaza volt Totonak, az R534-nek is szüksége van bejáratódásra. Eddig ez nem jelentkezett problémaként, mert általában minden változtatás után van egy "járatási fázis" és ez pont most kimaradt.

Tehát a lényeg, marad az 1,5kOhmos R534. Fölvette az - eddig is ehhez a típushoz tartozó - általam tapasztaltakat: kiegyenlített minden szempontból. Nem érzem, hogy változtatnom, cserélgetni kellene, hátradőlhetek a ( sztereó ) székben. Végülis az előző verziókban is ez volt, és megfelelt.
Az eddigiek alapján a következőket gondolom az áramkör hangi jellemzőinek:
A félvezetőknek tulajdonított hibák teljes hiánya, abszolút analógos hangzás, infra tartományig lemenő basszus, brutális dinamika, gyönyörű hangszerhangok, hatalmas-, egybefüggő és minden irányban kiterjedt tér, pazar felbontás, részletezőképesség. És mindez, külön figyelemfelkeltő jelek nélkül, csak úgy, természetesen, csuklóból jön. ( Csak szerényen persze :lol: )

Természetesen ez csak egy szubjektív ( és bizonyára elfogult ) vélemény, de a kapott hang jellegét azért valamennyire biztosan jellemzi.
Az is hozzátartozik, hogy az IV csak ezzel a Salas tápegységgel együttműködve produkálja pont ezt, tehát szinte az IV része ez is. Itt még maradt egy-két kipróbálnivaló.
A konverter még egyszer, a jelenleg használt, és a nagyjából szükséges jfetekkel:
Csatolmány:
DAC.jpg
DAC.jpg [ 56.01 KiB | Megtekintve 41805 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 09:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Tetszik ez az "egyszerűség".
Szívesen meghallgatnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 10:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
El is mentettem a rajzot, hátha egyszer megcsinálom valakinek. Trafót meg majd csak szerzek valahonnan. :lol:
Mindenesetre kíváncsi lennék az általam alkalmazott fantomföldes szimmetrikus táppal mit csinálna. Az ugye mindig szimmetrikus +- feszt ad ki terheléstől függően.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 21:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nos, végre elkészült a "FA" ellenállásom! Egy kicsit kellett vele szenvedni, de végülis összejött.
@0,03mm Manganin huzalból készült, a "csévetest" fa, az impregnálás méh viasz (2x).
Bifiláris tekercseléssel készült, tehát középen van egy tüske, ahol megfordul a tekerési irány, és így indukció mentes lesz, mivel a két oldali menetszám megegyezik.
Nekem is valami R534 alakú (Siemens) ellenállás volt bent, és ezt váltotta fel az új.
Hát jelentős volt a különbség a "FA" ellenállás javára! Minden paraméterben jobb volt, nagyobb tér, több kis mikró részlet, jobb mély, de az volt a leglátványosabb javulás, hogy nagyon természetes volt a megszólalás, a bántó digitális íznek nyoma sem volt, teljesen olyan volt, mintha LP szólna.
Jó lenne egy Vishay Z-foil ellenállást szerezni, hogy össze tudjam hasonlítani, hogy igazat mondtak-e a cikkben!


Csatolmányok:
DSC03279.JPG
DSC03279.JPG [ 140.34 KiB | Megtekintve 41754 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 21:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
GA2 írta:
Nos, végre elkészült a "FA" ellenállásom!

Gratulálok!
Mekkora az ellenállás értéke?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.24. 22:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
GA2 írta:
Nos, végre elkészült a "FA" ellenállásom! Egy kicsit kellett vele szenvedni, de végülis összejött.


Gratulalok, nagyon szep lett!

OFF
En sellakkozott mogyorofurnerba tettem sajat keszitesu olajpapir kondit, de sajnos tul kicsi lett a kapacitas ahhoz, hogy csatolokent meg lehessen hallgatni... Most meghoztad a kedvem a barkacshoz, lehet nekiallok megegyszer. Csatoltam egy kepet is, ha valakit erdekel.
ON

Udv. Orgon


Csatolmányok:
Magyarázat: fakondi
Fakondi.JPG
Fakondi.JPG [ 90.93 KiB | Megtekintve 41733 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 00:13 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
GA2 írta:
Nos, végre elkészült a "FA" ellenállásom! Egy kicsit kellett vele szenvedni, de végülis összejött.
@0,03mm Manganin huzalból készült, a "csévetest" fa, az impregnálás méh viasz (2x).
Bifiláris tekercseléssel készült, tehát középen van egy tüske, ahol megfordul a tekerési irány, és így indukció mentes lesz, mivel a két oldali menetszám megegyezik.
Nekem is valami R534 alakú (Siemens) ellenállás volt bent, és ezt váltotta fel az új.
Hát jelentős volt a különbség a "FA" ellenállás javára! Minden paraméterben jobb volt, nagyobb tér, több kis mikró részlet, jobb mély, de az volt a leglátványosabb javulás, hogy nagyon természetes volt a megszólalás, a bántó digitális íznek nyoma sem volt, teljesen olyan volt, mintha LP szólna.
Jó lenne egy Vishay Z-foil ellenállást szerezni, hogy össze tudjam hasonlítani, hogy igazat mondtak-e a cikkben!


Akkor ez azt jelenti, hogy érdemes használni a manganin huzalt, pl. a drága Caddock helyett kisebb értékeknél (0,1 - 1 Ohm) is, bifilárisan! :D
Nagyon jó! Gratula! :mrgreen:

Tetszenek a projektek! A kondi is, szabad perceimben én is agyalok valamilyen kondin. Mondjuk nekem max. 47n is elég lenne, de azt sem könnyű elérni, csak drága alapanyagokból. Kell vékony rézlemez, vagy fólia, a papír, valamilyen olajos impregnálószerrel, legalább OFC rézlábak... Szóval szívás. A belevitt munka miatt én sem szeretném kacatból építeni.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 07:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Mekkora az ellenállás értéke?

2700 ohm. 595 ohm/m a huzal ellenállása.
Idézet:
drága Caddock helyett kisebb értékeknél (0,1 - 1 Ohm) is, bifilárisan!

Szerintem mindenképp megéri kipróbálni! Az összes ellenállás huzal közül a Manganinnak a legkisebb a TK-ja, tehát melegen sem változik az ellenállás értéke.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 11:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Hogyha mar a manganin-nal tartunk: probalta valaki az Isabellenhütte markaju manganinfolia ellenallokat? 10W es 1%-osak es eleg jokat szoktak mondani roluk (persze ez sem ket filler).
Schuro is arulja oket, de sok mas helyen is kapni oket:
http://hifituning24.de/passive_bauelemente/hochlast_widerstaende/isabellenhuette_pbh/index.php

Idézet:
Kell vékony rézlemez, vagy fólia, a papír, valamilyen olajos impregnálószerrel, legalább OFC rézlábak... Szóval szívás. A belevitt munka miatt én sem szeretném kacatból építeni.

Hat igen, most pl. a leheto legvekonyabb rezfoliat keresem de 0.035mm-nel nincs vekonyabb, lehet, hogy ez is eleg lenne?

Udv. Orgon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.26. 22:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...Az is hozzátartozik, hogy az IV csak ezzel a Salas tápegységgel együttműködve produkálja pont ezt, tehát szinte az IV része ez is. Itt még maradt egy-két kipróbálnivaló....
A jelenlegi Salas táp az IV-hez, csatornánként egy-egy ilyen van. Ráírtam néhány közelebbi adatot is:
Csatolmány:
SALAS-A 01.jpg
SALAS-A 01.jpg [ 226.03 KiB | Megtekintve 41639 alkalommal. ]

Az ERO MKC kondi a kimeneten új szerzemény, még járatódik, de úgy tűnik eddig, hogy tényleg "kitisztítja" a hangot. A felsőmélyből mint ha lecsippentene egy keveset, viszont a "pincehangokból" talán több lesz.
Ez a kimeneti RC tag egészen kritikus, széles skálán változtatható vele a hang...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 05:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A 10 R teljesítmény ellenállás is kritikus, Mills pl. nagyon jó. Érdemes PRP ellenállásokat használni a 1/4 wattos helyeken. A kimeneten Mundorf MKP is jól szól.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janos_904 2014.08.27. 05:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 05:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Zfoil 1,5 k értékű van, de csak 1 db. Esetleg Caddock TF020 -is jó lenne, ha 2,2 k érték megfelelő? Olyanom van 2 db.

GA2 írta:
Nos, végre elkészült a "FA" ellenállásom! Egy kicsit kellett vele szenvedni, de végülis összejött.
Jó lenne egy Vishay Z-foil ellenállást szerezni, hogy össze tudjam hasonlítani, hogy igazat mondtak-e a cikkben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség