audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.03. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
A srác nagyon belehúzott :shock:
Jó kis kárpótlás az elmaradt ARDA cuccért :)
https://hifiduino.wordpress.com/2014/10 ... est-of-us/
Ráadásul teljesen megfizethető lenne, ha lenne. Lehet ezt is megvették kilóra? Mondjuk az MSB...
http://soekris.eu/shop/dac_modulenew_en/

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.03. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na erre kíváncsi leszek. Ígéretes próbálkozásnak tűnik, de a legfontosabb dolog úgyis a hangminősége lesz.
Őszintén szólva vannak kételyeim ezt illetően, de várjuk meg a teszteket. Hátha tényleg, most...

hifiduino hasznos weboldal, de nem teljesen értek egyet azzal, hogy DF legjobb megoldás a régebbi chipekhez egy összehasonlító teszten...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.03. 23:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Lehet ezt is megvették kilóra?

Nem hiszem. Inkább csak az lehet, hogy nehéz legyártani elegendő darabot az induláshoz.
Pontosabban olyat, ami megegyezik a referencia darabbal...

Műszakilag biztos, hogy nagyon jó. Mérnöki munka, ez látszik rajta. Nem vitatható.
De, hogy milyen lesz a hangja egy PCM1704-hez képest, az egy teljesen más kérdés.
Bízom benne, hogy lesz összehasonlító teszt.

Paraméterei alapján mindenesetre tényleg vonzó. Ha hangja is ott lesz egy PCM1704, vagy
akár AD1865 körül, érdemesnek fogom tartani megvenni.
Ha pedig jobb lesz, akkor jelenlétérzet és dinamika ugorhat egy nagyot a többihez képest.
(Ezt jó lenne elérni, de szerintem még ahhoz fejlődnie kell valamelyest még)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 12:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
"fejlődnie kell még" - mindig csodáltam a fejben kártyázókat :)
Tesztet könnyen szervezhetünk, ha kapható lesz. Kihívó van elég az R2R családból...
Addig is érdeklődök majd nála, mikorra várható szállítás.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 12:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nekem az a sejtésem, hogy ez az egész csupán mérnöki oldalról van megközelítve.
Olyan Kalmi féle gyerekeknek való kapcsolás. De ettől lehet még jó.

Kíváncsian várom a teszteket.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 12:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Nekem az a sejtésem, hogy ez az egész csupán mérnöki oldalról van megközelítve.
Olyan Kalmi féle gyerekeknek való kapcsolás. De ettől lehet még jó.

Kíváncsian várom a teszteket.

Tudtommal Magyarországon hangmesteri és nem mérnöki képzés van.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez most lényegtelen, jelenleg én sem vagyok villamosmérnök (csak elektronikai technikus), de gondolkozom rajta,
hogy levelezőin meg kellene csinálni. Kb. ismerem azokat a szempontokat, amit sokan ismert Kalmi "hasznosnak" tarthat, így ítéltem meg.

Ez az R-2R DAC is bűzlik attól, hogy csak egy mérnök tervezte, mivel ezek általában úgy gondolkoznak, hogy nem hangra
válogatják ki az alkatrészeket, és tervezik meg az egészet, hanem működésük szerint... Ami teljesen jól szuperálhat az informatikánál, adatközpontoknál, stb. De nem éppen a high-end zenehallgatás világában. Ahhoz, hogy egy jó elképzelés működjön is, hangra is ki kellene válogatni a megoldásokat. És ha bár a törekvés ez irányban egyértelműen megvan (főleg a Diyaudio fórumozók ismert! igényeit szemmel tartva), még nem biztos, hogy versenyképes is lesz a régi R2R D/A konverterekkel szemben (feltéve, ha ideálishoz közeli körülményeket biztosítunk nekik ugyebár!). Várjuk ki a végét, illetve Péter beszámolóját, amint sikerült hozzájutni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 14:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Ez most lényegtelen, jelenleg én sem vagyok villamosmérnök (csak elektronikai technikus), de gondolkozom rajta,
hogy levelezőin meg kellene csinálni. Kb. ismerem azokat a szempontokat, amit sokan ismert Kalmi "hasznosnak" tarthat, így ítéltem meg.

Ez az R-2R DAC is bűzlik attól, hogy csak egy mérnök tervezte, mivel ezek általában úgy gondolkoznak, hogy nem hangra
válogatják ki az alkatrészeket, és tervezik meg az egészet, hanem működésük szerint... Ami teljesen jól szuperálhat az informatikánál, adatközpontoknál, stb. De nem éppen a high-end zenehallgatás világában. Ahhoz, hogy egy jó elképzelés működjön is, hangra is ki kellene válogatni a megoldásokat. És ha bár a törekvés ez irányban egyértelműen megvan (főleg a Diyaudio fórumozók ismert! igényeit szemmel tartva), még nem biztos, hogy versenyképes is lesz a régi R2R D/A konverterekkel szemben (feltéve, ha ideálishoz közeli körülményeket biztosítunk nekik ugyebár!). Várjuk ki a végét, illetve Péter beszámolóját, amint sikerült hozzájutni.


Várom én is, magam is 2R2 csipxre épülő dacot hallgatok. A beárazása elég kedvező.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 14:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Toto, neked valami bűzlik Dániában :lol:
Mondjuk még mindig nem értem, honnan ismered a szempontjait egy fotó alapján. Egy orgona is építészeti remek, nem csak a legjobban szóló válogatott fa-fémdarabok kupaca.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 15:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
1. Sehol nem látom kiírva, hogy hangra is "legjobban bevált" ellenállásokkal lenne hirdetve,
pusztán csak a tűrések vannak feltüntetve, illetve az a vélemény is, hogy torzítás szempontjából jobb
a kisebb tűrésekkel szerelt ( 2x drágább ) panel hangja. Ami igaz is, de ugye nem csak a kisebb THD számít.
Ugyanez igaz az analóg RC szűrőknél is. Nagyon nem mindegy az se a hangtechnikán belül, milyen alkatrészekből van.
Márpedig ha az kerámia SMD, szinte garantált, hogy befolyásolja a hangzást nem jó irányban, feltéve, ha előtte ezeket nem válogatta hangra ki.
2. Tápellátás: Ami digitális technikán belül jónak számít, nem biztos, hogy D/A-nál is igaz.
3. LME Opamp bufferként. Közkedvelt, de többen igazolták már vissza, hogy egy jobb diszkrét sokkal jobb.

Várom az objektív összehasonlító tesztet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 15:45 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Toto! Ilyen tűrésű ellenállásoknál már nem válogathatsz a gyártók között, mert max. 1-2 cég gyárt ilyet.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 15:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
sny21 írta:
Toto! Ilyen tűrésű ellenállásoknál már nem válogathatsz a gyártók között, mert max. 1-2 cég gyárt ilyet.

Gondoltam amúgy erre, és bizony szerencse kérdése is az egész.
Ha az nincs, marad a Z-Foil, feltéve ha beszerezhető azokban az értékekben.
(esetleg soros/párhuzamos kapcsolással talán meg lehet csinálni az összes értéket)
Esetleg egyedileg legyártott, hangra is bevált ellenállások.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 16:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
ez egy 14 bires DAC, az MSB-ét sikerült rosszul másolni. Amitől egy ilyen diszkrét DAC jó lehetne, az pont nincs benne, még a PCM1704 szintjét sem éri el. Egyedül csak annyi előnye van, hogy direkt lehet hajtani I2S-ről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 19:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mzperx írta:
ez egy 14 bires DAC, az MSB-ét sikerült rosszul másolni. Amitől egy ilyen diszkrét DAC jó lehetne, az pont nincs benne, még a PCM1704 szintjét sem éri el. Egyedül csak annyi előnye van, hogy direkt lehet hajtani I2S-ről.

ezt miből következteted? oldalanként 2x3x28db (balanced) ellenállás létra hogyan képez csak 14bites felbontást?
ez az ellenás darabszám éppen elég a 28bites elvi felbontáshoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 19:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Nem az ellenállások darabszáma határozza meg a felbontást, inkább a tűrése. Sokkal kisebb tűrésű ellenállások kellenének ekkora felbontás eléréséhez.
Nem beszélve a kapuáramkörök kimenetének különbözőségéről, és az ellenállások zajáról, hőfok függésükről.

Nem véletlenül találták ki a NiCr és egyéb különleges anyagokból készült, LÉZERTRIMMELÉSSEL beállított R2R dacokat.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 19:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Hmm. Ezért nincs raktáron? A 14 bitre nem figyeltem fel, a fórumon beszéltek róla? A tűrésmező önmagában nem determinálja, utána még lehet cselezni.
Be kéne már fejeznem PCM56 projektemet :mrgreen:
Toto, vegyél Totaldacot. Abban a szerelmetes Z-foilok hemzsegnek, és 10.000€-tól indul a dual modul.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 19:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
istvan01 írta:
mzperx írta:
ez egy 14 bires DAC, az MSB-ét sikerült rosszul másolni. Amitől egy ilyen diszkrét DAC jó lehetne, az pont nincs benne, még a PCM1704 szintjét sem éri el. Egyedül csak annyi előnye van, hogy direkt lehet hajtani I2S-ről.

ezt miből következteted? oldalanként 2x3x28db (balanced) ellenállás létra hogyan képez csak 14bites felbontást?
ez az ellenás darabszám éppen elég a 28bites elvi felbontáshoz
Effective number of bits (ENOB)-ra gondoltam. Ha ezt kiszámolod, kb. 14 bit jön ki.
A valós 24 bites felbontáshoz a 0.01% tűrésű ellenállás is nagyon kevés egy tisztán R/2R DAC esetében. Ha a felső 4-5 bit szegmentálva lenne jobb lenne a helyzet, de itt ez nincs megoldva.
Ráadásul itt nem is teljesen szimmetrikus a DAC konverzió maga sem, hanem csak a kimenet, így egy erős dither-t sem lehet bevetni párhuzamosan egy erős túlmintavételezéssel együtt a NEM-monotonitás elmaszatolása érdekében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Péter írta:
Toto, vegyél Totaldacot. Abban a szerelmetes Z-foilok hemzsegnek, és 10.000€-tól indul a dual modul.

Egyik hallgató szerint jelen van benne az erős jelenlét érzet, és dinamikára sem lehet panasz.
Másik hallgató szerint pedig tökéletesen megközelítette a semmit. (régebben, mintha ilyet olvastam volna)

Na mindegy, ha mégis beválna, csakis egy magas összegű nyereményű lottó 5-ös után.
Addig is maradok a saját megoldásomnál, ha nem is a legjobb a kategóriában, de igencsak elfogadható hosszútávon is,
maga mögé utasítva jó néhány drága rendszert. Hangszóróval kell most már foglalkozni: Egy régi projektet befejezni, a
Linn Nexust pedig átalakítani egy jobb magassal, és új előlappal. Tartok tőle, nem keveset kilehetne úgy hozni még belőle.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
mzperx írta:
ez egy 14 bires DAC, az MSB-ét sikerült rosszul másolni. Amitől egy ilyen diszkrét DAC jó lehetne, az pont nincs benne, még a PCM1704 szintjét sem éri el. Egyedül csak annyi előnye van, hogy direkt lehet hajtani I2S-ről.

ezt miből következteted? oldalanként 2x3x28db (balanced) ellenállás létra hogyan képez csak 14bites felbontást?
ez az ellenás darabszám éppen elég a 28bites elvi felbontáshoz

István légyszi mesélj már a nagy tapasztalatú kolegáknak egy ilyen felépítésű DAC hangjáról. A Te tapasztalatod ebben a témában nagy, és én legalábbis egyet fogok érteni veled. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
dys-cus írta:
István légyszi mesélj már a nagy tapasztalatú kolegáknak egy ilyen felépítésű DAC hangjáról. A Te tapasztalatod ebben a témában nagy, és én legalábbis egyet fogok érteni veled. :)

Olyanokat akár már a Te DAC-oddal is kilehetne részben hozni. 8-)
20 bites nagy tesóval meg még-inkább, de csak megfelelő sztereó háromszögben, és magasságban.
(jobb akusztikai környezet azért nem ártana)

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2015.01.04. 20:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 16:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
istvan01 írta:
mzperx írta:
ez egy 14 bires DAC, az MSB-ét sikerült rosszul másolni. Amitől egy ilyen diszkrét DAC jó lehetne, az pont nincs benne, még a PCM1704 szintjét sem éri el. Egyedül csak annyi előnye van, hogy direkt lehet hajtani I2S-ről.

ezt miből következteted? oldalanként 2x3x28db (balanced) ellenállás létra hogyan képez csak 14bites felbontást?
ez az ellenás darabszám éppen elég a 28bites elvi felbontáshoz

István légyszi mesélj már a nagy tapasztalatú kolegáknak egy ilyen felépítésű DAC hangjáról. A Te tapasztalatod ebben a témában nagy, és én legalábbis egyet fogok érteni veled. :)


erre a jellemzésre -bármennyire érdekes lehet-nem vállalkozok, több okból sem. Saját rendszer hangját nem lehet, nem tartom korrektnek jellemezni, amit persze sokan képesek megtenni, ebben te sem szoktál visszafogott lenne. Továbbá, az MSB DAC-om egyszer sem volt másik DAC-al versenyben hallgatva. Azonkívül én már teljesen hozzászoktam a hangjához, na nem a DAC-hoz, hanem a rendszer hanghoz, ami lényegében 5 éve változatlan ezért nekem kvázi referencia, abból kiemelni a DAC hangot nem lehet Az utolsó 5évvel ezelőtti változás a hangfalkábelben léptem egy szinttel magasabbra, meg akkor igazítottam egy keveset a hangfal magas váltójában.

Valamit mégis írjak, MSB-DAC előtt volt-van PIO PD-75, kevés tuningolgatással, CD demagnetizálással. Pio félre van téve, azóta nem kapcsoltam be. Van egy majdnem alapszintű Project LP forgatóm, VDH-MC10 special (ezüst tekercses, közepes kimeneti szintű), karkábel VDH ezüst (típusra már nem emlékszem) és van hozzá MCpre+MCRIAA egyben elektronika (ez utóbbi páros lényegesen jobban szól mint előtte ORTOFON MC15+T15 trafó). Na LP-t sem hallgatok már 5 éve, egyszer-kétszer visszaraktam, hátha, de nem volt értelme bent tartani.

Az MSB DAC-om az R2R modulos kivitel első generációja
http://www.stereophile.com/digitalproce ... index.html

ami azóta elhagyta a saját AC-DC tápegységét, 5db 12V/18Ah aksiról táplálkozik, a DAC alaplap paneljét teleszórtam több féle tápjavító bypass kondival, (a DAC legfontosabb eleme a tiszta, rendkívül tiszta DC táplálás) és a kényes modulok árnyékolást kaptak. A ronda aluminium tepsitetőt esztétikusabb fa burkolat váltotta, eredmény, totális immobilis lett a DAC.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 17:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Saját rendszer hangját nem lehet, nem tartom korrektnek jellemezni, amit persze sokan képesek megtenni, ebben te sem szoktál visszafogott lenne."
Igazad van... de viszont én nem túrom az orrom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 17:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kivétel, ha diytranzisztoros! :lol:

Akkumulátoros tápellátás szerintem is az egyik legjobb megoldás, de ha egyelőre annyit nem is akarunk rákölteni,
a szimmetrikus tápellátás sem olyan rossz azért. :mrgreen:
Lehet, hogy későbbiekben én is fogom az elemet/akkumulátort alkalmazni.

Csörgődobos tesztről: Kezd már jobb lenni akkor, ha nem csak a csörgés, hanem a dob is megkerül a tesztnél...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 18:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Annyit még az MSB-ről, ebben nekem nincs DIY-erkedésem, az alaplapon, modulokon szétszórt bypass kondihalmazt, modulárnyékolást lehet "turkálásnak" tekinteni, a fa fedlap csak esztétika. Viszont az aksiblokkot, rajta kiszajú stabokkal, kondikkal, SK. Ebből jön ki +22/-22/+12V. Odabenn a deszka alatt van még kb 20db szeparált eredeti stabilizátor, az R2R modulok végletesen kifinomult táplálást kapnak.


Csatolmányok:
dac_stab1.jpg
dac_stab1.jpg [ 390.22 KiB | Megtekintve 67015 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 18:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
Annyit még az MSB-ről, ebben nekem nincs DIY-erkedésem, az alaplapon, modulokon szétszórt bypass kondihalmazt, modulárnyékolást lehet "turkálásnak" tekinteni, a fa fedlap csak esztétika. Viszont az aksiblokkot, rajta kiszajú stabokkal, kondikkal, SK. Ebből jön ki +22/-22/+12V. Odabenn a deszka alatt van még kb 20db szeparált eredeti stabilizátor, az R2R modulok végletesen kifinomult táplálást kapnak.

Tényleg jól szól, tanúsítom, hogy majdnem olyan jól mint az enyém. :lol: 8-) :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 02:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
A diyaudio.com-on lazasan dolgoznak, nem tul sok sikerrel egy elfogadhato hangu filter-keszleten, mivel durvan fogalmazva hallgathatatlanra sikerult a dolog...

http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/269776-filter-brewing-soekris-r2r.html

Hat, ugylatszik marad a PCM1704.
Meg azert sajnalom azokat, akik befektettek erre. Dehat aki 0.01%-os kitudja milyen Tempco-val rendelkezo ellenallasletratol var 24bit-et az kb. meg is erdemli (azokrol ne is beszeljunk, akik a rosszabb turesu valtozatokat vettek meg).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2016.05.05. 06:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Azóta (tavaly év eleje) viszont rohamtempóban halad a dolog.
https://hifiduino.wordpress.com/2015/06 ... s-for-now/
Valamint új a firmware is:
https://hifiduino.wordpress.com/2015/08 ... re-v-0-99/

Orgon írta:
A diyaudio.com-on lazasan dolgoznak, nem tul sok sikerrel egy elfogadhato hangu filter-keszleten, mivel durvan fogalmazva hallgathatatlanra sikerult a dolog...
http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/269776-filter-brewing-soekris-r2r.html
Hat, ugylatszik marad a PCM1704.
Meg azert sajnalom azokat, akik befektettek erre. Dehat aki 0.01%-os kitudja milyen Tempco-val rendelkezo ellenallasletratol var 24bit-et az kb. meg is erdemli (azokrol ne is beszeljunk, akik a rosszabb turesu valtozatokat vettek meg).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2016.06.05. 21:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Soren meghallotta az "idők szavát" (a DIY kolónia szétmodolta a NYÁK-okat a közepes teljesítményű PSU-k miatt) és kihozott egy fő tápok és output buffer nélküli verziót (DAM1121).
Az ára viszont nem csökkent arányosan (328.75 vs. 292.5 EUR). :(


Csatolmányok:
dam1121.jpg
dam1121.jpg [ 206.54 KiB | Megtekintve 64876 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 21:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Kici kinaiak szem alszanak.... :D

http://www.head-fi.org/t/810065/holo-au ... ng-r2r-dac

Egyelőre csak az USA-ba szállítanak, már van disztribútoruk is.
https://kitsunehifi.com/product/springdacgreen/

Biztos megér ezer dollár felárat az "ezüst" toroid hálózati és a négy Jensen kondi. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.03. 16:25 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Új játékszer: DAM1941 deszkán.
Szól.... még nyers... majd egy hét múlva lehet értékelni.

Kap még kijelzőt, távirányítást, aztán mehet dobozba.
A triódásra viszem.


Csatolmányok:
1941 breadboard 2_web.jpg
1941 breadboard 2_web.jpg [ 119.46 KiB | Megtekintve 48159 alkalommal. ]
1941 breadboard 4_web.jpg
1941 breadboard 4_web.jpg [ 395.32 KiB | Megtekintve 48158 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.03. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
[quote="Toto"]Kivétel, ha diytranzisztoros! :lol:

Akkumulátoros tápellátás szerintem is az egyik legjobb megoldás, de ha egyelőre annyit nem is akarunk rákölteni,


az akkus táp olcsóbb egy Dac nál mint egy jól megépitett trafós.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.03. 20:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
1. Sehol nem látom kiírva, hogy hangra is "legjobban bevált" ellenállásokkal lenne hirdetve.

- "Utálom az audiofil alkatrészeket" /Andy Grove, Budapest, '90-es évek vége/ :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.03. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Több, mint 4 éves posztra válaszolni... :shock: :lol:
Én most egyébként nyáktervezéssel vagyok elfoglalva, és ahogy elnézem, ez hónapokig el fog tartani...
Mindenesetre csináljatok valami összehasonlító tesztet majd, mondjuk egy jobb integrált áramkimenetes multibitessel hasonlítsátok össze! Szerintem az integrált multibitesek jobbak lesznek majd a tesztnél.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.17. 21:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Kész vagyok a távirányítással (hangerő, bemenet, filterek), a kijelzéssel.... majd doboz kell neki .... valamikor.... ;)
Rendben működik, a hangja is javul, a triódásra be is érik.


Csatolmányok:
My DAM1941_web_1.jpg
My DAM1941_web_1.jpg [ 104.92 KiB | Megtekintve 47673 alkalommal. ]
DAM1941 DAC block diagram_web.jpg
DAM1941 DAC block diagram_web.jpg [ 41.58 KiB | Megtekintve 47673 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.25. 20:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Dyscus kartács figyelmébe: :D
https://www.diyaudio.com/forums/group-b ... bs-18.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.25. 20:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Interpreter seriously wanted!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.25. 20:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Interpreter seriously wanted!!! :D

Bakker, nehogy már le is fordítsam. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.02.25. 20:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A deszka egyébként néha vándorútra is kél.

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=12263


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 21:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Egy másik topikban kérdezték
shany írta:
OFF
Milyennek gondolod a Soekris 1941-t ( vagy a benne rejlő potenciált ) a PCM63 dachoz képest?


A potenciál meg van benne, de még sokat kell finomítani rajta (nagyobb részben a diyadio.com közösségének, amit aztán a gyártó átvezet, mint upgrade-et ;) ).

Soren mérnök (a "fafejűbb" fajtából -mondom ezt szintén mérnökként-), a HiFi-hez annyi affinitása van, amennyit az eladások éppen megkövetelnek, évek óta a DIY közösség béta teszteléséből módosítgatja a DAC core részeit.

Amit előbb-utóbb biztos meg kell oldania, az az USB 5V tápjának leválasztási lehetősége a "digit" 5V tápról és a R2R létrák kimenetén levő kondik cserélhetősége (most WIMA van bent :shock: ). Az évek óta fennálló alapvető probléma (a létrák referencia feszültség előállítás "milyensége") kis lépésekkel javul, de még messze nem tökéletes.

Jelenleg a DAC-om LT3045-ös tápokkal megy, de nem vagyok teljesen elégedett.
A tonalitással PCM-en nincs nagy gond, DSD-n eddig nem sikerült kielégítő hagnzást produkálnia.
A tér szűkebb, mint a PCM63-as DAC-omé (akár mindkettő SPDIF-el, akár a 1941 USB-n 342/384-re felkonvertálva hajtva).

Majdnem teljesen kész vagyok már a Soekris uBiB sönt tápokkal, azok fogják felváltani a három LT3045 tápot.

Soren végre elkészült az I2S bemenet lekezelésévél, ahhoz is meg kell csinálni a TTL-VDSL átalakítást (még egy táp).
Firmware-t kell frissítenem rajta, le kell cserélni a szűrőkészletét (a DIY közösség által készítettre), doboz kell neki.

Mire kész lesz, árban el fogja érni a mostani -jócskán modolt- PCM63 DAC árát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.09. 07:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Egy másik topikban kérdezték
shany írta:
OFF
Milyennek gondolod a Soekris 1941-t ( vagy a benne rejlő potenciált ) a PCM63 dachoz képest?


A potenciál meg van benne, de még sokat kell finomítani rajta (nagyobb részben a diyadio.com közösségének, amit aztán a gyártó átvezet, mint upgrade-et ;) ).

Soren mérnök (a "fafejűbb" fajtából -mondom ezt szintén mérnökként-), a HiFi-hez annyi affinitása van, amennyit az eladások éppen megkövetelnek, évek óta a DIY közösség béta teszteléséből módosítgatja a DAC core részeit.

Amit előbb-utóbb biztos meg kell oldania, az az USB 5V tápjának leválasztási lehetősége a "digit" 5V tápról és a R2R létrák kimenetén levő kondik cserélhetősége (most WIMA van bent :shock: ). Az évek óta fennálló alapvető probléma (a létrák referencia feszültség előállítás "milyensége") kis lépésekkel javul, de még messze nem tökéletes.

Jelenleg a DAC-om LT3045-ös tápokkal megy, de nem vagyok teljesen elégedett.
A tonalitással PCM-en nincs nagy gond, DSD-n eddig nem sikerült kielégítő hagnzást produkálnia.
A tér szűkebb, mint a PCM63-as DAC-omé (akár mindkettő SPDIF-el, akár a 1941 USB-n 342/384-re felkonvertálva hajtva).

Majdnem teljesen kész vagyok már a Soekris uBiB sönt tápokkal, azok fogják felváltani a három LT3045 tápot.

Soren végre elkészült az I2S bemenet lekezelésévél, ahhoz is meg kell csinálni a TTL-VDSL átalakítást (még egy táp).
Firmware-t kell frissítenem rajta, le kell cserélni a szűrőkészletét (a DIY közösség által készítettre), doboz kell neki.

Mire kész lesz, árban el fogja érni a mostani -jócskán modolt- PCM63 DAC árát.


Végül Trafósan csatoltad ki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.09. 08:53 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
patrik96 írta:
Végül Trafósan csatoltad ki?

Megvannak a trafók, de most egyelőre anélkül megy.
Bele fogom rakni, mert így "túl jó" az átvitel, DSD esetén jobb korlátozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.18. 09:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Szóval ne csak a törpétől óvakodjatok hanem a Dánoktól is!

Gusztustalan egy g.láda ez a Soerkris (Soren) rendeltem az általa gyártott panelt 600€ -ért és Május 3 óta nem küldi el a levelekre nem válaszol, csak gusztustalanul azt írja hogy a cégnél reklamáljak akitől rendeltem. Nos ez a Soerkris.eu ami a:
Soekris Europe
Snoldelev Bygade 59
4621 Gadstrup
Denmark
VAT: 12466358
Phone: +45 70 22 99 96

Tehát ha akartok pár száz € bukni ne kaszinózzatok hanem vegyetek tőle.... leráz mindent magáról hogy Őneki nincs is köze hozzájuk, végül is csak Ö a megbízó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.18. 16:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A diyaudio.com-on nyiss egy új topikot, ahol tisztán, érthetően, érzelemmentesen elmeséled, hogy mi az eset. Annak már lesz súlya, mert az néhányan még olvassák is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.18. 17:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Barth Ida írta:
A diyaudio.com-on nyiss egy új topikot, ahol tisztán, érthetően, érzelemmentesen elmeséled, hogy mi az eset. Annak már lesz súlya, mert az néhányan még olvassák is.


Ezt fogom, tegnap irtam a palinak nem válaszolt csak az után hogy a Vendor bazárba a topikjába is bele irtam, várok hétfő estig és irok a .com-ra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.19. 19:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Kész vagyok a távirányítással (hangerő, bemenet, filterek), a kijelzéssel.... majd doboz kell neki .... valamikor.... ;)
Rendben működik, a hangja is javul, a triódásra be is érik.

Te kerestél ilyen HDMI I2S oda vissza alakítót?
https://www.flickr.com/photos/135181977 ... 931401358/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.05.22. 19:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A DAM1941 meghajtására szolgáló SOtM SM-200 esetében lineáris tápról - https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=68&t=2344 - hajtva "ég és föld" a különbség a f.s kapcsoló üzemű tápjához képest (még a "PC" hálózati ellenére is).


Csatolmányok:
Working with SOtM-200.jpg
Working with SOtM-200.jpg [ 230.26 KiB | Megtekintve 45146 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.06.03. 16:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
patrik96 írta:
euro21 írta:
Kész vagyok a távirányítással (hangerő, bemenet, filterek), a kijelzéssel.... majd doboz kell neki .... valamikor.... ;)
Rendben működik, a hangja is javul, a triódásra be is érik.

Te kerestél ilyen HDMI I2S oda vissza alakítót?
https://www.flickr.com/photos/135181977 ... 931401358/

Igen ez a IanCanada nagyon produktív, régóta barkácsol a diyaudion.
Mivel egyáltalán nincsen DAC-om, vettem egy nagy levegőt és a FiFoPi-s cuccát a RP-hez minden hóbelevanccal együtt megvettem én is, a múlt héten jött meg. DAC fronton teljesen amatőr vagyok, remélem nem faragok vele rá.
Bocs most Off voltam:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.06.03. 21:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
efGyuri írta:
patrik96 írta:
euro21 írta:
Kész vagyok a távirányítással (hangerő, bemenet, filterek), a kijelzéssel.... majd doboz kell neki .... valamikor.... ;)
Rendben működik, a hangja is javul, a triódásra be is érik.

Te kerestél ilyen HDMI I2S oda vissza alakítót?
https://www.flickr.com/photos/135181977 ... 931401358/

Igen ez a IanCanada nagyon produktív, régóta barkácsol a diyaudion.
Mivel egyáltalán nincsen DAC-om, vettem egy nagy levegőt és a FiFoPi-s cuccát a RP-hez minden hóbelevanccal együtt megvettem én is, a múlt héten jött meg. DAC fronton teljesen amatőr vagyok, remélem nem faragok vele rá.
Bocs most Off voltam:)

Ne aggódj, menni fog! Nekem is mostanság érkezett meg tőle ez az ;)
Profi dolgokat készít, szerintem. Szívesen megosztom tapasztalataimat.
D'


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2019.06.07. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
Új játékszer: DAM1941 deszkán.
Szól.... még nyers... majd egy hét múlva lehet értékelni.

Kap még kijelzőt, távirányítást, aztán mehet dobozba.
A triódásra viszem.


Te vetted meg a 30. én 4 hónapra rá a 96.t hát nem egy nagy fogyás..
Az alap lapon változtattál valamit? Pl. van aki a piros Wimákat kiforrasztotta, a Vref-et máshonnan táplálta stb.
És melyik szűrőt használod, meg valahol a diyaudion irtad hogy trafót kötsz rá. Lett rajta?
Kösz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Soekris - diszkrét R2R dac
HozzászólásElküldve: 2020.07.24. 23:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
patrik96 írta:
euro21 írta:
Új játékszer: DAM1941 deszkán.
Szól.... még nyers... majd egy hét múlva lehet értékelni.

Kap még kijelzőt, távirányítást, aztán mehet dobozba.
A triódásra viszem.


Te vetted meg a 30. én 4 hónapra rá a 96.t hát nem egy nagy fogyás..
Az alap lapon változtattál valamit? Pl. van aki a piros Wimákat kiforrasztotta, a Vref-et máshonnan táplálta stb.
És melyik szűrőt használod, meg valahol a diyaudion irtad hogy trafót kötsz rá. Lett rajta?
Kösz



Az enyém a 138-as!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség