audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.01. 06:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.07. 22:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
turho írta:
Fontos. Mert hülye vagyok, illetve ideges, ha valamivel nem vagyok tisztában...

A világot nem tudod megváltoztatni, csak a nézőpontodat.
turho írta:
Nem sok különbséget hallok, az se biztos. De melyik mit csinál?

Akkor nem mindegy!? Lazíccsá! Élvezd azt, ami van! Aztán ha találsz egy leírást, hogy mi mit "csinál", amiből vagy hallasz, vagy nem hallasz valamit akkor jó lesz (??????)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.07. 22:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Ok, laza vagyok. Szóval gyári infot keresek, nem a 30 évre titkosított tüzijáték aktát :) gondoltam, valaki hátha tudja. 3 hangzásvilág, melyik mi.

Amúgy élvezem, a különbségek nem nagyok, majdnem zéró. SMSL-nél nincs info, sem a manualokban semmi.
Hátha más AKM tulaj kezelésijében benne van.
Feltúrtam a netet, mielőtt bátorkodtam megkérdezni.
A 6 szűrő, és a 2 DSD szűrő az tiszta...

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.08. 07:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
Fontos. Mert hülye vagyok, illetve ideges, ha valamivel nem vagyok tisztában, pedig elvileg nem titkos.
AK dac-oknál (perpill a 4497 miatt, de szerintem a 4595, ill. 4499-ben is van) van a beállítások menüben a 6 db PCM filter után, masik menüben egy Sound Color menü. 3 választható van, 1, 2, és 3.
Melyik micsoda? Mondom ezt 20 fórum és az AK4497 datasheet 102 oldalának átnyálazása után...idegesít.
Azóta van itt más is, aki AK-zott. Valaki mondja meg, pls... :? :roll:
Nem sok különbséget hallok, az se biztos. De melyik mit csinál?

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=91561#p91561


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.08. 07:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Csatolmány:
51e7Hb10TBL._AC_SY350__1.jpg
51e7Hb10TBL._AC_SY350__1.jpg [ 27.15 KiB | Megtekintve 10489 alkalommal. ]
Szia!
Visszaolvastam én már a napokban, nem a 6 filterrel van bajom.
A sound color menüpontban van 3 lehetőség, ez a régebbi linkeken se lett megmagyarázva, melyik milyen "színezés" a 3-ból. Egyet mindenképp ki kell választani. Erre nem találtam egyértelműen magyarázatot a 4497 datasheet -ben sem.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.11. 17:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Update: SMSL Headquarter kinyögött egy választ, az 1. a natural beállítás, a 2. melegebb, a 3. még lágyabb. De nüansznyi.
(Egy fórumon meg a 3. beállítást szárazabbnak, ércesebbnek írták. De abban egyetértenek, hogy az 1. a "gyári".
Marad az alap 1. beállításon :)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.11. 22:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Headquarter kinyögött egy választ, az 1. a natural beállítás, a 2. melegebb, a 3. még lágyabb. De nüansznyi.
(Egy fórumon meg a 3. beállítást szárazabbnak, ércesebbnek írták. De abban egyetértenek, hogy az 1. a "gyári".
Marad az alap 1. beállításon

Mint egy időjárásjelentés..Bocs. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.12. 19:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Csak, hogy hol tart már a fejlődés 8-)
( a Toppind D90LE extra szolgáltatása, a hangminőségre kényesebb felhasználók számára... )
Csatolmány:
TOPPING D90LE sound mode_.jpg
TOPPING D90LE sound mode_.jpg [ 208.74 KiB | Megtekintve 10252 alkalommal. ]

Hoppá, pont plusz 3 féle beállítható hangzás, a kötelezőkön túl :lol:
Most melyiket kapcsoljam be :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.12. 21:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Vao...mondjuk a D90LE már ESS, azokban eleve több beállítós szűrős móka van, ha jól tudom :) tuti jó. Én mondjuk igyekeznék ezt az utolsó kettőt nem használni :)
4497-nél is ebben akartam biztos lenni, melyik a natív, a nem színezett :)
Jó a DAC amúgy? Gondolom, egyébként hogy az (,utánaolvasgattam).

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 17:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
...Jó a DAC amúgy? Gondolom, egyébként hogy az (,utánaolvasgattam).
Ha azt írják, hogy jó, akkor biztos úgy is van :lol: ....nekem nincs Topping D90LE-m, nem is hallottam még ilyet, csak érdekesség gyanánt tettem be azt az ábrát...
( https://www.audiosciencereview.com/foru ... nts.35165/ )

a linken is példának hozott RME ADI-2 DAC FS manual-jából:
"The ESS allows the adjustment of a correction factor to reduce the second and third harmonic,
i.e. a reduction of the harmonic distortion. The THD Compensation is adjustable in wide ranges,
where 0 corresponds to the RME factory setting.
User’s Guide ADI-2 DAC v3.1 © RME 29
Very high values (10.0k) cause around -60 dB distortion (0.1%). It is therefore also possible to
use K2 and K3 separately and intentionally as an effect. This can be quite instructive - when one
notices that no difference between 0.1% and 0.0001% distortion is audible."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 19:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Hja, értem :D én biztos nem használnám...
(Főleg azért, mert nem modern, pl. Class D torzítást nem tud :D).

Kicsit olyan ez, mint egy high end gamer pc-n emulátorozni...

Ok, Gustard A22 vagy Gustard A18 vélemény van, jók?
(Meghallgattam néhány összehasonlító tesztet youtubeon, tudom, szentségtörés. De a jó mikrofonos, értékelhető teszteket. ROHM MAG-IC, ESS9038PRO, AK4497. Amiket hallok, még ilyen módon is, megvan a tanulság. Kiegyensúlyozott, méretes rendszerbe, ahol legalja, legteteje is végre van a zenének, ROHM-ot venni egyfajta önsorsrontás, önkéntes faxerdő. Az egy lapos, régies, középszerű DAC IC. Egy dinamikakompresszor. Akinek az tetszik, azt idegelik a sávszélek, tuti....az ESS fényesebb, ritmikusabb, az AK komolyabb, testesebb. Nálam marad az AK. D70s viszont sok leírás szerint túl meleg, kerek fent. Nagyon 4499 felé lesegetek. Hacsak ki nem jön a rebesgetett új AK. )

Harmadik gondolat. Nem értem ezt az RME/ADI hájpot. Ak4490-nel sose vennék, volt 4490-em. Ott kezdtem AK-zni. Ess-sel se vennék, nem tetszik az izgágább hangja. 4493-mal elfogadom. De tuti a kütyüzés miatt népszerű, ha csak lejátszás oldalról nézem. 4493-ért sok a 300 k, ha nem kell az a sok "bonusfeature".

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 21:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
...Ok, Gustard A22 vagy Gustard A18 vélemény van, jók? ....
Az A22 egy kemény, magasban túltengő, hallgathatlan dac a X26pro mellett. A Topping D70 kissé meleg, felül lekrekített, a kiegyenlített hangú D70S mellett. A SMSL VMS D2 balansza hasonló a D70-hez...És ez csak a frekvenciabalansz. Sokkal-sokkal mélyebb hangi jellemzők társulnak hozzájuk, mint a tesztekben olvasni, vagy youtubon hallani....már, ha van hozzá rendes digitális forrás, hangsugárzó, erősítő...
Abba kellene már hagyni dac-csip marhaságot...készülékek vannak csak. Készüléket hallgatsz, egyéni áramköri környezettel, tervezői filozófiákkal, tervezett hangzással. Meg kellene már végre érteni ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 22:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Nem akarok semmi rosszatt vagy idegesítőt kommentelni, mert te pl. egy normális és segítőkész ember vagy :)
Sajnos én nem hallottam még, pláne saját rendszerben ennyiféle dac-ot. De hogy ennyi ellentmondást sem olvastam össze életemben sem, mint az elmúlt néhány napban, az is biztos. :D mert csak az alapabb modellekről is írnak vagy nyolcfélét.

Még mindig értem, hogy egyben kell látni, rendszerben.
Amit nem értek: egyik jónevű teszter tollából ezt olvasom, majd máshol meg mást. Kicsit összezavarodok.
Nagyon.
Ha ismered az SMSL M300 MKII hangját, annál egy minimálisan nyíltabb, vagy részletezőbb hangot szeretnék. Egy hajszállal. Egy lehelletnyivel több magastartománnyal. Pici szellősséget. Megtartva a hangkarakterét.
Elhiszem neked, hogy az A22 kemény hangzású.
(Bár a 2 teszt, amit olvastam róla, nem fogalmazott ilyen erősen). Amúgy sem nagyon mennék 6-700 Euro fölé. Majdnem tökéletes az is, ami jelenleg van :) de ez már korábbi rendszeremben is ezt hozta.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 09:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Ez a sok fejben kártyázás nem ad semmilyen releváns információt DIYaudio szempontból, sőt, erősen félrevezető.

Borzasztó nehéz igazán jó minőségű dac csipek hangi jellegzetességeit feltérképezni valamilyen szinten is. Hiszen minél jobb minőségű az a dac csip, annál kevesebb lesz ezekből a jellegzetességekből.
Ha például végig hallgatjuk az összes ( vagy csak sok ), az adott dac csip felhasználásával épített készüléket, és találunk olyan hangi jelenségeket amelyek mindegyik esetben makacsul jelen vannak, akkor feltétezhetjük, hogy ezek a adott dac csippel összfonódottak. SZVSZ az esetek többségében - főleg csúcs dac csipek esetén - a gyári/diyer implementáció sokkal-sokkal erősebb hatást gyakorol a végső hangi élményre.
Ismét hangsúlyoznám a megfelelő hanglánc meglétét...

Nem ismerem a SMSL M300 MKII hangját, nem is érdekel. Viszont számodra- és a rendszeredben működve releváns információt csak úgy fogsz kapni, ha ténylegesen a rendszeredbe próbálod az adott készüléket, és kellő ideig ( akár több hét ) hallgatod. Én felajánlottam egy készüléket kipróbálni, nem éltél vele. Majd másképp oldod meg akkor.

( Mellesleg, ez a "nyitottság" kérdése: ezek a "modernebb, komolyabb" dac készülékek sokkal szofisztikáltabb hangi megformálásokat produkálnak. Ha valami mindig egyértelműen nyitott hangzású, akkor az valamilyen primitív hangi tartalmat feltételez )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 11:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Shanyval teljes mértékben egyetértek. A szakértése, extra türelme és segítőkészsége sajnos nem vezetett eredményre, a kognitív disszonancia nyert :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 13:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Nem nyert itt senki. De itt is minden megváltozott. Marha egyszerű kérdéseim voltak. Nem is sok.
Leoltani meg magamat is le tudom. (Ok, én csak 35 éve hallgatok aktívan zenét, és azt is földközelben.)

Neki már megköszöntem egyébként, Zoli, a felajánlását. Nem akartam pont egy D70s-t kölcsönkérni, mikor kinyilatkozta, hogy meleg hangú. Annál még a mostani is semlegesebb , véleményem szerint (ha lehet nekem olyanom).
De nem szeretek kölcsönkéregetni, ez is igaz.
Ha engem megkérdeznevalaki, milyen az M300 mk2 a Sanskrit 10th, vagy a Behringer AK4490, vagy az ESS9018, vagy az ESS9023, vagy a Wolfsonok, esetleg a TDA1541-43-47 dacokhoz képest, azért tudok róla pár szót mondani (mint DIY).

Szóval okosabb nem, de feszültebb azért lettem legalább egy kicsivel.

Jó nekem akkor az a sok szar kinti nemzetközileg elismert tesztodal is, ahol megmondják hogy milyen a hangkarakter, meg is mérik becsülettel, le is fotózzák, viszonyítják néhány más ismerthez....nem használják a mi helyi szakkifejezéseinket, hogy "hallgathatatlan", meg "chi-fi".

Ha nem akarsz, akartok ilyen "ősember" stílusban kommunikálni, teljesen OK.

Én meg már sokszor ezt a fenntebb stílt unom. No problem, tájékozódom ahogy tudok, ennI.

Szép napot.

(Úgy is megkaptam hogy unalmas is vagyok. Ez régen, SNY idejében eny humoros, laza, beszélgetős fórum volt. Nem volt ennyi meg nem értett maganakvaló bölcs zseni. Bár ezek egy jó része mas okdalakon is osztja a megfellebbezhetetlen észt....)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 14:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
...Nem akartam pont egy D70s-t kölcsönkérni, mikor kinyilatkozta, hogy meleg hangú...
Nem tudom ki és mit nyilatkozott, de én egészen más írtam 8-)
Tehát a Topping D70 és D70S két, merőben más hangkarakterű dac. Hiába van mindkettőben dual AK4497 dac csip, és még egy csomó megegyező részlet. Mindkettő volt/van nekem, sőt a "sima" D70 verziót tuningoltam is, így egészen direkt élményeim vannak velük....legalább elolvashatnád azt a hozzászólást
Hogy nem egyezik a tapasztalatom az ilyen-olyan influenszerek, fizetett tesztelők, stb véleményével - urambocsá! - a te elképzeléseiddel? Sajnos ez van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 18:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Shany, olvastam.
Amúgy sem neked szólt ha morogtam is. De fura lett ez a fórum, meg már szívattak is itt meg, illetve beszólások is mennek. Mintha olyan nagy élet lenne itt, mint anno. Pár hónapja visszatévedtem. Sny utan nem jártam évekig. Jó volt visszanézni, milyen volt itt 10-12 éve :)
Írtad, hogy mindkettő meleg hangú, illetve a d70 tuningot is olvastam. Sajnos láttam, hogy elkelt, ergo úgy vettem, hogy nincs. Azt annyiért meg is vettem volna azonnal, amit az avx aprón láttam visszamenőleg...de lezárt, elkelt.
Na, az M300 mk2-esemmel is az az egy apró bajom van, hogy picit meleg, és picit lekerekít felül.
Én csupán ehhez képest kérdeztem.
4499 Gustardokra pl. elég egyöntetűen írjak-mondják, hogy ezektől mentesebb, nyíltabb karakter.
Nem fogalmazok feltétlen jól mindig.
Amúgy én nem negatív érzéseket akarok kiváltani azzal, hogy leírom: fullra elolvastam nem 2-3, hanem 27 tesztet, fényképeket nézek készülékbelsőkről, stb., illetve nekem szimpatikus az amir és a Wolf mérése is (merthogy van hozzá lelkesedés, és betendezés, viszont a gyártó nem publikál ilyet - és valljuk be, mások sem...)
Idegenkedésem a kölcsönkérésektől-és adásoktól, csupán arról szól, hogy nem szoktam hozzá.
Látod, tulajdonképpen egyszerűen megfogalmaztam, egy relatíve picit élénkebb dual 4497, vagy single 4499 a cél, megtartva a jó tulajdonsagait. (Az ESS ellen be vagyok oltva, a tudat is zavarna...a ROHM az egy kommersz valami, van akinek ezért felszabadító, elfogadom...).
Amúgy nem érdekelnek az influenszerek, indiai és japán tesztet is elolvasok.
De eddig is hallgattam rád, elhiszem amit mondasz.
(Ess valtozatlanul nem kell).

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 20:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
...
Írtad, hogy mindkettő meleg hangú, illetve a d70 tuningot is olvastam. Sajnos láttam, hogy elkelt, ergo úgy vettem, hogy nincs. Azt annyiért meg is vettem volna azonnal, amit az avx aprón láttam visszamenőleg...de lezárt, elkelt...
Hol írtam olyat, hogy mindkettő meleg hangú, tehát a D70 és D70S egyaránt?
Nem nagyom tudom már eldönteni, hogy csak szórakozol, vagy..............én nem tudom leírni amit akarok :!:
( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=91369#p91369 )


turho írta:
...De eddig is hallgattam rád, elhiszem amit mondasz.
(Ess valtozatlanul nem kell).
Nem kell elhinni amit mondok vagy rám hallgatni, nyilván ez is csak egy szimpla és szubjektív vélemény a sok közül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.14. 21:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
https://hu.wikipedia.org/wiki/Nomen_est_omen

Ja a D300 immáron a temérdek hozzászólás alapján totál szar, és csak annak jó, akinek gyenge cucca van... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 09:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Egyet kell, hogy értsek Zolival :roll:

Úgy tűnik a világ most és régen is hitvilágok alapján működött és működik. Ha valakinek van egy értékrendje, akkor azt mindenre és mindenkire szeretné alkalmazni. Egyetlen különbség van a régi és az új hitrendszerek között. Régebben erősen a vallás, a mi esetünkben a kereszténység volt az ami szinte mindent meghatározott legyen az erkölcsi, vagy bármilyen dolog. Ma ez minden személynél más és más, az értékrend egy összetákolt kalyiba olyasmi, mint a farkas és malactestvérek meséjében. Ma ezek a hitrendszer leginkább az erős egóból és a média általi agyzsibbasztásból táplálkoznak, de törékenyek, mint az a bizonyos szalmaviskó, amit a farkas egyetlen erős fúvással el is söpört. Az embereket így lehet leginkább szembe állítani egymással. itt is ez zajlik, ha valaki megfigyeli. Műszaki, vagy építő jellegű hozzászólás egyre kevesebb a személyeskedő annál több. Ráadásul a legtöbben arc és valódi név nélkül mondanak azt amit akarnak, bántanak meg embereket. Ha ott állnának szemtől szemben már nem biztos, hogy lenne vér a pucájukban. Vagy, miért nem lehet hozzátenni egy kijelentő mondathoz pl. azt: "A saját véleményem az, hogy"
Ha a fagyi visszanyal meg mindenki meg van sértődve.
Ízlésbeli dolgokról vitát nyitni meg teljesen fölösleges. Arról is szó van valójában egy készülék vásárlása esetén, és ezt saját tapasztalatból mondom (kb. hat évig dolgoztam hifi boltban, hifistákkal), hogy a delikvens nem szeretne felelősséget felvállalni a vásárlás során, legtöbb esetben tőlem várták azt, hogy ezt a felelősséget levegyem a vállukról. Soha sem tettem :D
Ékes példája volt ennek az, amikor bejött az ember, hogy Technics-et hallgatott. Megmutattam neki elég sok dolgot, koptattam a számat két órán keresztül, majd a végén azt mondja az ügyfél: "De a Technics...."
Ez volt az a pillanat, amikor elhatároztam, hogy felmondok és soha többet nem szeretnék hifistákkal beszélgetni hivatalos ügyben :lol:
Azóta is sokszor hallottam már azt a kérdést, hogy mit vegyek? El kell menni és meghallgatni, mert ízlésbeli dolgokról vitázni és tanácsot adni kb. annyira értelmetlen, mint Don Quijote harca a szélmalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 20:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Ok, én csak egy AK4497 vagy 99 variánst kerestem, amelyik a világosabb felső tartományú csapatban focizik.
Nincs és nem volt bonyolultabb kérdésem.
Ami van, imádom, legfelül enyhén fedett.
Megadtam a típusát is.
Tizenéven keresztül építettem.
Megvolt az összes jelentős DIY dac.
Amúgy meg persze hogy olvasok teszteket, minél többet, hiszen ez nem vakrandi.
Az itteni véleményekre IS adtam, adok.
Vagyis igyekeztem.
Mindegy, megdöbbentem rajta, tulajdonképpen ezzel még barmot csinálok magamból a végén.
Mert úgy le leszek a végén oltva, mint egy kezdő 10 éves.
Végre 2 milliós rendszert hallgathatok 47 évesen, kitartó spórolással, alázattal, egyéb nehézségek mellett.
Visszaolvastam saját magam, aztán az jutott eszembe, kár volt belekezdenem.
Ha tőlem kérne valaki tonális tanácsot olyan dac vagy egyéb ügyben, amit ismerek, dobok neki egy 5 mondatos választ, és kész.
Nem kezdek bele ebbe a végeláthatatlan körülépítéses meg magyarázós dagályba.
Minden körülépítés meg egyebek mellett, én meg például hiszem és hallom egy szintig a Dac chipek saját hangkarakterét. Amit bizonyára meg lehet változtatni felismerhetetlenre.
De az alapkérdésem nem volt bonyolult.
Mindegy is, megvagyok még azzal ami van, mert nem zaklató a dolog. Aztán szerintem lesz egy 4499, pl. a Gustard igen sok leírás és teszt (ajjaj) szerint az, amit keresek.
Köszi mindenkinek..sorry ha valakit felzaklattam.
(Amúgy sem diy kérdés volt.)
(Magamnak köszönhetem).

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 20:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
El kell menni, meg kell hallgatni. Ha tetszik, meg kell venni, de ki kell kötni, hogy x időn belül visszaveszi az eladó, ha otthon mégse tetszik. Mert ez sajnos extrém gyakori. Az eladók olyan mesterséges tereket létesítenek, amik nem hasonlítanak az otthoni viszonyokra, így az eredmény is durván eltérhet, aztán jön a csodálkozás, hogy miért nem az van, mint a bemutató teremben. Jön a kínkeserves hangfal tologatás, drótcsere-bere, másik rendszer elem csere, hogy mentsük a menthetőt, - még akár tényleg a meglévő rendszer elemekben is lehet hiba - és eltelik annyi idő, hogy már az embernek nincs pofája visszavinni a mindent felborító újdonságot. Majd jöhet a használt áruk portáljára a bejeletkezés ...

Tényleg, személyeskedés már kevesebb van ezen a fórumon, most már csak burkolt hülyézés történik, kit ezért, kit azért, a sorok között.

Személyes tapasztalatot, véleményt talán ezért nem mer senki se írni, mert jönnek a leszólt cucc fan-jei, jól lehülyézik az illetőt és megállapítják, hogy nem is volt joga megítélni azt a valamit, mert szar a felszereltsége, rossz a füle, rossz az értékítélete, mert rosszhoz szokott, nincsenek jó zenéi. Nyugodtan hozzázehetjük még azt is, hogy ha 5-en összegyűlünk valahol értékelni valamit, kiderülhet, hogy ugyanazt tök másképp hallottuk, amire nem magyarázat az hogy nem ugyanott volt a fülünk a hallgatás alatt. Akkor hogyan mondjam el, hogy mit hallottam? Még a szavak se ugyanazt jelentik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.16. 08:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
turho írta:
...kár volt belekezdenem....

Foglaljuk össze:
- Négyen tanácsoltuk/állítottuk, hogy releváns információt csak meghallgatással tudsz kapni --> gyakorlatilag nem érdekel
- Szabó Zoli felajánlotta, hogy elsőosztályú körülmények között hallgassál meg többféle készüléket --> gyakorlatilag nem érdekel, sőt lefikáztad a dacját ( amit ő konkrétan hallgat nap mint nap ) a neten olvasottak alapján
- felajánlottam - mint fórumtárs - hogy egy - a megcélzott árkategóriában levő készüléket - próbálj ki saját körülmények között --> gyakorlatilag nem érdekel
- a saját tapasztalataim ( amelyek nem futnak együtt a netes tesztekkel, írásokkal ) --> gyakorlatilag nem érdekel, sőt - szövegértési vagy ki tudja milyen berögzülés okán - a közölni szándékolt információm meg lett másítva /meg lettem hazudtolva

Így utólag visszanézve valóban kár volt egy sort is írni, hiszen az eredeti kérdés nem is valódi kérdés volt, hanem a prekoncepciódat akartad még inkább megerősíteni...
Inkább ilyesmit kellett volna kérdezni:
"Srácok, jó lesz nekem egy AK4499-cel szereld dac ? Csak igennel válaszoljatok !"

És ez egy tiszta helyzet, nem fog senki köröket futni miatta. Még akkor sem, ha tisztán jó szándékkal is próbálna információt/tanácsot/lehetőséget adni. Mert itt azért erről van szó, még ha forma és megfogalmazás alapján nem is egyértelmű mindig.

Egyébként - úgy gondolom, tapasztalom - hogy a nagyon kevés aktív fórumozó/hozzászóló ( magamat is beleértve ) is igen stabil-, akár bebetonozott elvek mentén műveli ezt a hobbit, és ilyen helyzetekben, néha nagyon nehéz valós közös pontokat/metszetet találni, megpróbálni hasznos információkat adni és emellett tökéletesen palástolni a szubjektív-, akár homlokegyenest ellenkező saját véleményt. Nyilván praktikusabb lenne ilyenkor nem szólni...

De persze létezik egyéb aspektus is, hiszen fórum lévén, a kérdezőn kívül sok olvasó is találkozik a tartalommal, és nem mindegy, hogy milyen-, mennyire teljes/igaz/több nézőpontot tükröző az a tartalom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.16. 09:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Az a helyzet, hogy a reakció nem meglepő. Számtalanszor tapasztalom azt, ha valakinek tükör van tartva, ráadásul intelligens módon, akkor 99,9%-ban ezt az illető sértésnek veszi, nem hajlandó elgondolkodni, "ha mindenki hülye, csak én vagyok normális" akkor ott valami nagyon nincs rendben. Ettől függetlenül mindenki úgy élvez, ahogy tud :D

Örömmel látom a fórumon, hogy a legtöbben képesek intelligensen megnyilvánulni, intelligensen tudnak kritikát megfogalmazni és nem a sár és szardobálás megy, mint nem is oly régen. Ezt pozitívumként fognám fel :!:

Csak, hogy mondjak a témához kapcsolódóan is valami építő jellegűt. Mint már fentebb írtam egy RME ADI-2 PRO fs-t hallgatok nagy megelégedéssel. A cuccba nem lett belenyúlva, de a gyárilag hozzá adott kapcsoló üzemű tápot, ami egyébként jó minőségű, kicseréltem egy lineáris tápra. Itteni kolléga tervezte, viszonylag egyszerű, talán három tranzisztor van a kapcsolásban. Vettem hozzá R-core trafót, HEXFRED diódák, stb. nyalánkságokat. Ez a táp 12V-ot csinál, a DAC-on belül gondolom ebből a 12V-ból állítódik elő az összes feszültség, ami az áramköröknek szükséges. Tehát látszólag pici különbségnek kellene lennie. A pici különbség természetesen függ a rendszer többi elemétől és az akusztikai viszonyoktól, ahogy itt már többször is elhangzott. Na mármost a gyári táppal a hangzás neutrális, steril, de alapvetően minden rendben van, nincsenek kiugró hibák, a rendszer sokáig hallgatható. Eleve ezt a hangzást keresem és a nem az unalmas agyonszínezett, punnyadt és unalmas dolgokat. Ízlésben azt hiszem itt máris hatalmas különbség lehet köztem és a legtöbb zenehallgató között. Elkészült a lineáris táp, DAC-ba bedug. Nagy meglepetés, mivel a hangzás meglehetős eltérést mutatott a kapcsolóüzemű tápos kivitelhez képest. Minden megszelídült, analógosabb lett de a szó nem rossz értelmében. Minden részlet megmaradt, mégtöbb tisztaság és természetesség. A basszustartomány megfogott, atom stabil és mindig kottázható. Talán egy nagyon jó studiómagnóhoz (pl. Studer A810) tudnám hasonlítani. Nem lett más DA csip és egyebek, de a különbség távolabbra mutat annál :lol: Tehát saját tapasztalatom az, hogy nem feltétlenül a DAC csipen múlik a végleges hangzás. Szoftveres oldalról Fidelizer PRO-t is használok. Ott csak az a beállítás, hogy a netes dolgokat és az ahhoz tartozó folyamatokat lekapcsolja a progi nagyobb különbséget hoz, mint ha betennél egy új DA konvertert. Akkor hogyan is van ez? Mennyire és milyen módon van köze a hangminőséghez egy DA csipnek? Van köze, de sokkal kevésbé, mint azt a legtöbben gondolnák. Továbbra is az alkatrészek és megoldások közötti szinergiában hiszek ennyi év keresgélés után (40 év minimum).

Azt írod a teteje fedett volt az előző AKM csipeknek szerinted. Erre azt mondanám, hogy nálam egy Genelec S30 muzsikál a rendszer végén, amiben egy zseniális (saját gyártmány) alu ribbon magas is muzsikál. Semmilyen hiányérzetem sincs magasban, sőt. Bárhol máshol, más rendszereket és hangsugárzókat mindig is tompának hallok a saját rendszeremhez képest. Tehát, saját tapasztalataim alapján semmilyen magas hiányérzet sincs. Az annyi, amennyinek és amilyen minőségűnek kell lennie. Se több, se kevesebb. Tökéletesen elegendő a számmora. Ismét felmerül bennem a kérdés, mennyire a DAC csip határozz a meg a végleges hangminőséget?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.17. 15:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Betennék egy pici magyarázatot a magashangszóró ügyében. A hangszóróra azt írtam, hogy saját gyártmány. Természetesen nem én csináltam, hanem a Genelec, aki ezen a dobozon kívül nem használt és használ saját hangszórót. Valami Bolgár licensz.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hifipisti 2022.08.17. 15:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.17. 15:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Meg szeretnélek nyugtatni, hogy nem szerettelek volna bántani. Minden amit leírtam segítségnek szántam. Elnézést kérek ha ez sértő volt a számodra :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.17. 16:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Mindenkitől elnézést kérek, és valóban rosszul, rossz helyen tettem fel a számomra még egyszerűnek tűnő kérdést.
Elég egyértelmű volt, hogy nem érdekel csak az AKM vonal, nem akarok csalódni, nem vagyok elég nyitott arra, hogy harmadjára is ESS központú termékkel szívjak. A Rohm-ot se bántom végülis, weddig is azt mondtam, hogy engem már eleve nem győztek meg a tesztjei, mérései. Szóval nem akarok márkát, elvet váltani, "Skodám van, és egy jobb Skodát" szeretnék csak.
Shany, meg mindenki, nem óhajtottam megbántani senkit. Amennyiben nem hangzott el, vagy nem így, higy a Topping D70s egy meleg hangú, illetve a D90s is egy melegebb hangú készülék, akkor én néztem be, vagy társítottam valamit.
Azt hiszem, kiválasztok valamit, és megveszem, de nem égető még. Ugyanezt a hangot keresem kb., kicsit nagyobb nyitottsággal a felső regiszterekben. Melegebbet, ugyanígy enyhén kerekítettet semmiképp.
Köszi mindenkinek.
Ui: keresni fogok meghallgatási lehetőséget, vagy egyértelmű teszteket, melyik AK termék legyen a befutó. 4499 lesz.
Egy linearis táp próbát megfontolom előtte, illetve némi akusztikai kezelést, vagy finomhangolást.
A készülék átépítgetése nálam nem cél, legalábbis nem vagyok komoly forrasztásokra, próbálgatásokra most berendezkedve.
A tegnapi napon, egy kemény munkanap után, tudtam ismét egy jó 2-3 órát zenét hallgatni. Nem egyértelmű ez a hiányérzetem sem. Biztos hogy felvétel-és hangulatfüggő is. 6 hete nyúzom kb. a friss rendszerem. (Ami mellesleg életem eddigi legjobbja, illetve tudom a korlátaimat is, pl. panellakás. Két változas is történt, az előtte lévő SMSL Sanskrith 10th mk2 nem volt ennyire testes hangzású az AK4495-tel, illetve a hangdobozok is fajsúlyosabbak alul, mint a jelenleg már eladó ACR RP-300 pár)

Köszi, srácok.

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.08.17. 16:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Mindannyian tanultunk sokat és azok is, akik olvassák a hozzászólásokat. Ők azt hiszem többen vannak, mint mi itt, akik írogatunk ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2022.10.15. 21:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
Láma kérdés, de nézegettem a kinai r2r dac-kat és a specifikációknál ezt irják:

"Signal input: 4-wire I2S (Philips IIS format) does not support left-justified, right-justified GND BCK LRCK DATA"

ez akkor nem kezeli sem a balra sem a jobbra igazitott I2S jelet? A panelre a bemenethez ugyanugy rászitázták a
GND BCK LRCK DATA feliratot. Akkor mivel lehet ezt "etetni"? Az amanero kezeli?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2023.01.30. 15:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-d400es-dac-review.40884/

Ismét szép mérési eredmények.
Egyszer azért meghallgatnék egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség