audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.05.01. 09:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mihalcz írta:
Köszi a tippet, ezt kipróbálom! LT1085-öm van itthon, viszont 1033-am nincs. Szétnézek majd, hogy hol szerezhető be. Sajnos csak postázással vagy hétvégi boltokban tudok vásárolni alkatrészeket, mert munkaidőm miatt hét közben nem érek rá.

Lienar Technologi LT-t tegyél bele. A Lomexben néha "kilóra" árulnak kínait, az nem sokkal jobb mint a 78XX IC.
Legnagyobbat akkor javítaná rajta, ha a kimeneto OPA-k helyett trafót tennél be. Várd meg DEER kartárs kísérleteit, szerintem még most az ünnep alatt megfogja hallgatni, és beszámol a tapasztalatairól trafó ügyileg. :) Addig is nézd meg ezt: viewtopic.php?f=81&t=2182

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.05.01. 09:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Dolgozom az ügyön, de nagyobb meló mint gondoltam. A jelenlegi audio részt részben le kell takarítanom a panelről, hogy magasságban kényelmesen elférjenek a trafók (a tetőtől legalább 1cm-t akarok hagyni), és még tápépítésben vagyok...
Szerintem meghallgatás és kondipróba a jövő hét közepén végén.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 14:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Egy "I/U konverter" a Fetishizator :) :
Csatolmány:
JFET_CDout.pdf [510.11 KiB]
1785 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 15:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
Egy "I/U konverter" a Fetishizator :) :
Csatolmány:
JFET_CDout.pdf

Ezt a topológiát leginkább csövekkel tudnám elképzelni. :D
S ha mégis maradnak a FET-ek, akkor a második lehetőleg VFET legyen, az eleje meg ne BF245... :geek:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 15:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Hát, azt írja, ezek passzolnak ide. Arról meg nem ír, milyen típusokat próbált még.

Pont azért töltöttem fel ezt, mert talán igaza van, és tényleg jók ezek az fetek ebben az áramkörben.

( Bár elképzelhető, hogy pl. a másik topikban vizsgált, fesz.utánhúzott-áramgenerátoros fesz.követő jobb alapot biztosíthat egy (V)fetnek. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.01.05. 15:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
Hát, azt írja, ezek passzolnak ide. Arról meg nem ír, milyen típusokat próbált még.
Pont azért töltöttem fel ezt, mert talán igaza van, és tényleg jók ezek az fetek ebben az áramkörben.
...

(Vagy csak ez volt a sarki boltban... :lol: )
Mindenesetre igaza(d) is lehet.
Azért, ha bárki megépítené, akkor első körben mindenképpen tegyen foglalatot a FET-eknek, így több típus is könnyedén kipróbálható (ügyelve az első munkapontjára!).
...és természetesen számoljon be a tapasztalatokról! :D
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 02:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

melyik dac ic-vel érdemesebb foglalkozni? AD1955 vagy WM8741? Most építenék futóműhöz/usb_>i2s hez egy dacot,és nem tudok dönteni,de ez a kettő izgatja a fantáziám...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 08:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
Sziasztok!

melyik dac ic-vel érdemesebb foglalkozni? AD1955 vagy WM8741? Most építenék futóműhöz/usb_>i2s hez egy dacot,és nem tudok dönteni,de ez a kettő izgatja a fantáziám...

Az AD1955-el nekem nincs jó tapasznyalatom. A másikkal, meg semmilyen sem. Én mindenféleképpen multibites, csöves DAC-ot építenék, mert az AD1865-ből nagyon jó analóg hangzású kütyüt lehet építeni természetesen I/U trafóval.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 08:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ha jól emlékszem az AD-t programozni kell és csak egy emberről tudok (Highlander) aki itthon épített vele. WM-mel sokkal több tapasztalat van, ezt többen kihegyezték. A fejben kártyázók a hangjukat is előre meg fogják mondani neked, azt is, hogy a tiéd hogy fog sikerülni :lol:

Utólag: pedig amikor a küldésre nyomtam, még nem is olvastam az előzőt :mrgreen: :mrgreen:

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 10:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Elvileg itt van valami PIC hez való program, amit le lehet tölteni. (AD1955)
http://www.audiodesignguide.com/DAC_final/DacFinal.html
Ki kellene próbálni, hogy működik-e?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 11:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Működni működik a program, de kizárólag ahhoz az eszközhöz. És ugye tartalmaz bizonyos beállítást is.

Szerintem nem ilyen úton kell vele elindulni. Hanem pl. HE-n a cikkek között meg kell nézni az SPI programozást kezdőknek.
Ami bemutatja, hogyan programozzunk fel egy Atmega-val egy SPI kompatibilis eszközt.

Ez egy külön tananyag, de ha megérti az ember, nem olyan nehéz. Tudni kell az Atmega-hoz programot csinálni,
és tudni kell azt flashelni is. Aztán jöhet az SPI...

Itt a program lényegében csak beállítást tartalmazza. De lehet vele digitálisan hangerőszabályozni, és ilyenek...
Ami ugye nem ajánlott D/A esetében.

De ha valaki nem akar elmélyülni a programozásban, csak flashelnie kell. Meg kell csinálnia a flashelőt adott eszközhöz, és programot kell hozzá keresni, amivel flashelheti.

AD1955 hangja tényleg nem rossz, de ha csak ehhez kell a program, nem pedig még a nagyon jó SRC4392-höz, akkor érdemes AD1955 helyet egy jobb multibites konvertert alkalmaznia.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 12:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Köszi a válaszokat.Első körben csak arra lennék kíváncsi,hogy aki meghallgatta mindkettőt az,hogy hasonlítaná össze őket,esetleg karakterre,szubjektív hangminőségre.Még az is elképzelhető,hogy kész dac boardot veszek ebayről,és a körítést építem meg.

Más: Futóműnek kss240a mechanikás denonok megfelelőek? vagy valami mást keressek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 19:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
DAC ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Mindent végiggondolva arra jutottam, hogy az ebay-en keresek valami megoldást. Végül az alábbi két jelölt maradt ringben:
http://www.ebay.com/itm/Great-Parallel- ... 1e8b127a7c

http://www.ebay.com/itm/NEW-Assembled-d ... fresh=true

Mindegyik dual chipes, AK4118 a receiver bennük. Azt tudom, hogy a táp, a körítés, clock sokat számít, de első ránézésre melyik szimpatikusabb?

Esetleg ha valakinek van más, jó tippje, megköszönöm, ha megosztja velem.

Kicsit más terület: az alaplapon levő SPDIF csatlakozó jele közvetlenül (koaxon keresztül) meghajtja-e a DAC bemenetét?

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 19:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
botond írta:
DAC ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Mindent végiggondolva arra jutottam, hogy az ebay-en keresek valami megoldást. Végül az alábbi két jelölt maradt ringben:
http://www.ebay.com/itm/Great-Parallel- ... 1e8b127a7c

http://www.ebay.com/itm/NEW-Assembled-d ... fresh=true

Mindegyik dual chipes, AK4118 a receiver bennük. Azt tudom, hogy a táp, a körítés, clock sokat számít, de első ránézésre melyik szimpatikusabb?

Esetleg ha valakinek van más, jó tippje, megköszönöm, ha megosztja velem.

Kicsit más terület: az alaplapon levő SPDIF csatlakozó jele közvetlenül (koaxon keresztül) meghajtja-e a DAC bemenetét?


Szia

Ha jót akarsz akkor innen

http://www.ebay.com/sch/raindrop_hui/m. ... 7675.l2562

Üdv Sanyi

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 20:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Botond, nekem megvan mindkettő. Elég jók...
Xmos vagy CM kártya kell még hozzá, ha USB-ről is meg akarod hajtani, de sajnos ebben az esetben is SPDIF protokollon megy keresztül a jel. Ámbár az I2S könnyen hozzáférhető, elvileg nincsen akadálya, hogy rácsatlakozz.

AK4399:
Elkövettem néhány kisebb módosítást a cuccon, legelőször is az egyenirányító diódákat cseréltem. Nagyon sokat számít, nem is értem, miért az van benne, ami. Aztán a DAC chip körül cseréltem elkókat, az is dobott rajta. Ugyanitt az ellenállások cseréje nem sokat számított. A kimeneti szűrőben a műv. erősítők perszesze számítanak, de nem olyan nagyon. Elég jó a chip belső szűrése.
Ami még tervben van, az a receiver chip tápjának finomítása. Egy darab regulátorról lejön három ág, egy-egy ferrites szűrés. Ezeket talán megérné külön stabbal kiszolgálni.

WM8741:
Dobozból kivéve ennek van jobb hangja!
A kimeneti szűrő IC-jeivel több variációs lehetőség adódik. Kinek előny, kinek hátrány.
A négylábú kvarc cseréjt meghálálja a ketyere, sokkal simább, mélyebb lesz a csend, nyugodtabbak a lecsengések, stb...
Egyetlen apró kellemetlenség van, mintaváteli freki váltáskor kéne egy automatikus mute neki, ezzel elakadtam, a chipek adatlapjaiból nem bírtam egyértelműen kitalálni, mit és hogyan lehetne csinálni, illetve ezeknek a chipeknek az apró a lábára rácsatlakozni sem egyszerű.
Igazából ezt a DAC-ot talán meg is kéne hirdetnem. Hopp, pici difi, az enyémben a receiver is WM gyártmány.

Ha személyesen tudunk találkozni, egy próbára oda tudom adni bármelyiket. Csak nem egyszerre :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 22:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Hodyka57 köszi a tippet, átbogarászom.

Megaymir nagyon köszönöm a felajánlást, merre laksz?
Tápelkók, diódák opampok cseréjét én is terveztem. Az USB-nél ezzel az Xmos kártyával szemezek:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Asynchronou ... 0956281202?

De lehet, hogy ez egy későbbi téma, egyelőre vagy az alaplapi SPDIF vagy a hangkártya optikai kimenete lesz a forrás.
Ha jól értem, az AK lett jobb az alkatrész csere után?
A Wolfson-nál miben jelentkezik az automatikus mute hiánya?

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 04:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Botond

Ezt olvasd el

"I have been using dual AK4399 and did some heavy modification on it. Just by the time I think I have the best DAC on hand, I purchased a AK4495 single chip stock DAC (AUNE S16) that blows away my heavily modified dual AK4399 in terms of musicality, dynamic and quietness. I used to post a number of my findings in modifying dual AK4399 in diyaudio but I kept my mouth shut after using AK4495. It may be my modifications are not appropriate or the AK4495 is really better than AK4399. I have two ideas:"

http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... k4495.html

Nekem van AK4495 és nagyon jó, és van egy PCM1702K-s DAC is ami szerintem jobb

AK4495-nek i2S bemenete van, CM6631 USB van előtte 32/384-t tud így

http://www.ebay.com/itm/Upgraded-versio ... SwpDdVTCVW

http://www.ebay.com/itm/CM6631A-24bit-1 ... SwxCxT71qt

A lényeg majd lemaradt, kell még egy i2S kapcsoló, ha akarsz SPDIF-et is

http://www.ebay.com/itm/5V-Two-way-Audi ... SwHQ9WaXvu

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 09:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 58
Helló!
Az alaplapi SPDIF-en csak 192khz-ig lehet kivenni jelet,inkább
USB-én érdemes ma már.
Ha csak számítógépről használod akkor AK4495 USB bemenetü verzíóját
célszerű megvenni.
üdv buri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 10:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
botond írta:
Ha jól értem, az AK lett jobb az alkatrész csere után?
A Wolfson-nál miben jelentkezik az automatikus mute hiánya?


Jelenleg egy picit jobb az AK, nüansznyi a különbség. Nem tudom, a WM-en mennyit lehet még finomítani, de biztosan lehet valamennyit.
Mintavételi freki változásnál határozatlan jelet kap a DAC chip,amivel nem tud mit kezdeni és nagy jelszinten egy tizedmásodpercnyi zajt küld ki. Egy pattanás, vagy sercenés. Ha van utána hangerőszabályzás, akkor már egyáltalán nincsen gond, direktbe kötve a végfokra azonban egészségtelen.

Az AK4495-höz:
(Úgy egy éve) kerestem én is erről a chipről infókat viszonylatban a AK4399-el, és a beidézett pár sor összesen, amit találtam. Ennyi azért még nem győzött meg, a "heavy modification" nem egy értelmezhető minőségi jelző. Persze lehet jó, de önmagában egy chipnek nincs hangja, azon múlik, hogy van kiszolgálva.
Hodyka, tanulságos lenne megejteni személyesen az összehasonlítást!

Ezeket a DAC-okat leginkább tanulmányi szándékkal vásároltam, szeretnék majd egy AD1862 projektet véghez vinni, addig is valahol el kell kezdeni ismerkedni a témával. Nos ami meglepett, hogy az E-MU -t azóta be se kapcsoltam, pedig az is AK.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 11:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
megaymir írta:
botond írta:
Ha jól értem, az AK lett jobb az alkatrész csere után?
A Wolfson-nál miben jelentkezik az automatikus mute hiánya?


Jelenleg egy picit jobb az AK, nüansznyi a különbség. Nem tudom, a WM-en mennyit lehet még finomítani, de biztosan lehet valamennyit.
Mintavételi freki változásnál határozatlan jelet kap a DAC chip,amivel nem tud mit kezdeni és nagy jelszinten egy tizedmásodpercnyi zajt küld ki. Egy pattanás, vagy sercenés. Ha van utána hangerőszabályzás, akkor már egyáltalán nincsen gond, direktbe kötve a végfokra azonban egészségtelen.

Az AK4495-höz:
(Úgy egy éve) kerestem én is erről a chipről infókat viszonylatban a AK4399-el, és a beidézett pár sor összesen, amit találtam. Ennyi azért még nem győzött meg, a "heavy modification" nem egy értelmezhető minőségi jelző. Persze lehet jó, de önmagában egy chipnek nincs hangja, azon múlik, hogy van kiszolgálva.
Hodyka, tanulságos lenne megejteni személyesen az összehasonlítást!

Ezeket a DAC-okat leginkább tanulmányi szándékkal vásároltam, szeretnék majd egy AD1862 projektet véghez vinni, addig is valahol el kell kezdeni ismerkedni a témával. Nos ami meglepett, hogy az E-MU -t azóta be se kapcsoltam, pedig az is AK.


Akkor ha ugyanúgy van kiszolgálva a 2 különböző chip akkor ugyanúgy kéne szóljon? :)

Részemről semmi akadálya az összehallgatásnak, de nekem csak, AK4495 és PCM1702K-s dacjaim vannak most :)

Ja és nem nagyon tudok messzire menni, de szivesen látlak itt nálam :)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 11:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Nézd, itt van két teljesen különböző DAC, hasonló körtéssel. Nüansznyi különbségek vannak köztük. És itt van az E-mu, amiben ugyanaz a chip van, mint az egyik kínai panelben. A hangjuknak köze nincs egymáshoz.

Pü ment!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 17:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
megaymir írta:
....Pü ment!

Válasz is.

Köszönöm a tájékoztatást, tippeket. Azért nem könnyítettétek meg a döntést :) , sőt a kör bővült. Az AK4495-öt érdemes kicsit jobban körüljárni, mielőtt döntök.
Ami azért pozitívum, nagyon egyikkel sem nyúlok mellé. Próbáltam már infókat gyűjteni, meglehetősen sok, egymásnak ellentmondó véleményt olvastam. A dual Wolfsonra és a dual AK4399-re volt a legkevesebb negatív visszajelzés, ezért ezek maradtak.
Lehet, hogy a vége pénzfeldobás lesz :lol: .

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 18:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
botond írta:
megaymir írta:
....Pü ment!

Válasz is.

Köszönöm a tájékoztatást, tippeket. Azért nem könnyítettétek meg a döntést :) , sőt a kör bővült. Az AK4495-öt érdemes kicsit jobban körüljárni, mielőtt döntök.
Ami azért pozitívum, nagyon egyikkel sem nyúlok mellé. Próbáltam már infókat gyűjteni, meglehetősen sok, egymásnak ellentmondó véleményt olvastam. A dual Wolfsonra és a dual AK4399-re volt a legkevesebb negatív visszajelzés, ezért ezek maradtak.
Lehet, hogy a vége pénzfeldobás lesz :lol: .


Én ezen nagyon elgondolkoznék......................igaz kicsit drága, de ezzel biztos nem nyúlsz mellé

AD1865N-K NOS- DAC, és még K-s chip is van benne

http://www.ebay.com/itm/DAC-kit-AD1865N ... SwnipWbZVY


Csatolmányok:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg [ 65.95 KiB | Megtekintve 59718 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 18:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Nagyon szimpi a leírás alapján, de jócskán túl van azon, amit rá akarok költeni. 125$ + 50$ USB az eredeti limitem ingyen posta esetén. Itt csak a DAC 156$ postával, és még nincs USB (meg optikai bemenet sem).
Ráadásul a leírásból nekem nem derül ki, hogy tudja-e a 192 kHz-t.
Ha bővebb lenne a keret, valószínű rámozdulnék.
Ráadásul csak kit, még lehet vele forrasztgatni, ami a receivernél azért jelenhetne gondot. Hallottam (olvastam) érdekes dolgokat a kitekről.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 18:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
botond írta:
Nagyon szimpi a leírás alapján, de jócskán túl van azon, amit rá akarok költeni. 125$ + 50$ USB az eredeti limitem ingyen posta esetén. Itt csak a DAC 156$ postával, és még nincs USB (meg optikai bemenet sem).
Ráadásul a leírásból nekem nem derül ki, hogy tudja-e a 192 kHz-t.
Ha bővebb lenne a keret, valószínű rámozdulnék.


AK4113 as digital receiver van benne, így tudja, szerintem :)

Optikai fontos ? 4 coax bemenet van

USB spdif átalakító, nekem is úgy van a PCM1702K

De neked kell dönteni :)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 18:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Az optikai fontos, jelenleg egy Audiotrak Prodigy HD2-es hangkártya van a gépben, ennek az optikai kimenetéről hajtanám (SPDIF kimenete nincs).
Van egy EMU1212-m is, ezen van SPDIF kimenet, de betegeskedik, időnként hol egyik, hol másik csatornában időnként pattogás hallatszik. Még nem sikerült behatárolni, hogy csak a társkártya pattog, vagy a főkártyáról jön?
Nem írtam, hogy összeszerelt (bemért??? :D ) kártyát szeretnék venni.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 20:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 58
Szerintem a PCM1702 és AD1865 elsősorban nomál 44,1/16bites anyagokra való
és jobb hangúak természetesen.
Nálam egy AD1955+DIR9001 van a dvd blue-ray anyagok lejátszására 24/96khz-ig coax
optikai bemenetekkel egy PIO erősítővel.
A nagyobb bontású anyagoknál a számítógép maradt reális megoldásnak így ott egy USB-és WM8741
es és PCM5102A paneleket használok erősítővel fejhallgatóval.
Ez is egy lehetőség nekem ez jött ki a tesztelgetések során.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 20:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
botond írta:
Az optikai fontos, jelenleg egy Audiotrak Prodigy HD2-es hangkártya van a gépben, ennek az optikai kimenetéről hajtanám (SPDIF kimenete nincs).
Van egy EMU1212-m is, ezen van SPDIF kimenet, de betegeskedik, időnként hol egyik, hol másik csatornában időnként pattogás hallatszik. Még nem sikerült behatárolni, hogy csak a társkártya pattog, vagy a főkártyáról jön?
Nem írtam, hogy összeszerelt (bemért??? :D ) kártyát szeretnék venni.



Ha csak USB kell, akkor ezt tudom ajánlani

http://www.ebay.com/itm/2016Assembled-X ... SwymxVN2Qo


Csatolmányok:
s-l1600 (1).jpg
s-l1600 (1).jpg [ 61.88 KiB | Megtekintve 59686 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 21:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
buri írta:
Szerintem a PCM1702 és AD1865 elsősorban nomál 44,1/16bites anyagokra való...
Ezt nem tudom, honnan veszed ( nekem PCM1702 NOS van, csak ezzel van mélyebb tapasztalatom )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 06:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Az enyém adatlapja


Csatolmányok:
Pcm1702 adat.jpg
Pcm1702 adat.jpg [ 71.3 KiB | Megtekintve 59643 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 06:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az enyém adatlapja pedig:
"sampling rates from 44.1 kHz up to 384 kHz"

de szerintem nem a működőképességre gondolt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 08:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 58
Én arra gondoltam két dac IC 20bitesek és alacsonyabb frekvenciáig
mennek el adatlapjaik alapján.Kicsit furcsa megoldás
hogy műszakilag ilyen bontású dac panelben használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 10:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ezeket alapvetően 44kHz és 8X túlmintavételezésre tervezték. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor valójában 352,8kHz mintavételi frekvenciával mennek.
Ráadásul 16X-ra is specifikálták őket.

NOS mód esetén nincs túlmintavételezés, igazából pont pl. a szimpla 44,1kHz Fs a kakukktojás.

( a valós felbontás egy másik témakör )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 11:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 58
A felbontásuk miatt, a PCM 1704 ami a már 24bites nekem az
lenne logikus de ettől még szólhatnak jobban mivel a lényeg a
felépítésben van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 21:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
hodyka57 írta:
Az enyém adatlapja


Pontosan milyen DAC-ot használsz? eBay-en (vagy aliexpresse-en) esetleg megvásárolható. Tud OS-t (lehetőleg 8x-st)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 21:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
robi-k írta:
hodyka57 írta:
Az enyém adatlapja


Pontosan milyen DAC-ot használsz? eBay-en (vagy aliexpresse-en) esetleg megvásárolható. Tud OS-t (lehetőleg 8x-st)?



Pontosan ezt a DAC-ot, csak K-s chipekkel

http://www.ebay.com/itm/DAC-PCM1702-OS- ... Sw9r1V8lXf

Tud OS/NOS üzemmódot, SM5813AP ki kell venni NOS-módhoz és a jumpereket átkapcsolni

Azt hogy hányszororst tud, nem tudom :)
http://i.imgur.com/kdiRgJO.jpg

http://i.imgur.com/xBgIS0F.jpg

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 21:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Itt a rajza


Csatolmányok:
OS NOS.jpg
OS NOS.jpg [ 115.7 KiB | Megtekintve 59565 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 22:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Azt hogy hányszororst tud, nem tudom

8 szoros


Csatolmányok:
8.jpg
8.jpg [ 59.13 KiB | Megtekintve 59562 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 22:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Köszi

Akkor is tisztázva :D

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 06:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
hodyka57 írta:
Köszi

Akkor is tisztázva :D


Kimaradt :)

Pontosan: Akkor ez is tisztázva :D

Itt a rajza a DAC-nak

http://i.imgur.com/ZuI8LNc.png

http://i.imgur.com/e8iXGOs.png

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.15. 20:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nekem most ez a DAC (CS8412+SM5842+PCM1702) piszkálja nagyon a csőrömet :) http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-An-improved-version-of-the-DAC-decoder-CS8412-SM5842-PCM1702/32380034427.html?spm=2114.10010108.1000014.2.vG2BcO


Vagy esetleg inkább gyűjtögessek erre a DAC-ra (XA3 hifi DAC decoder decode board PCM1702P Two and the output of the finished plate)?: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-XA3-hifi-DAC-decoder-decode-board-PCM1702P-Two-and-the-output-of-the-finished/32378907524.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.15. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
robi-k írta:
Nekem most ez a DAC (CS8412+SM5842+PCM1702) piszkálja nagyon a csőrömet :) http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-An-improved-version-of-the-DAC-decoder-CS8412-SM5842-PCM1702/32380034427.html?spm=2114.10010108.1000014.2.vG2BcO


Vagy esetleg inkább gyűjtögessek erre a DAC-ra (XA3 hifi DAC decoder decode board PCM1702P Two and the output of the finished plate)?: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-XA3-hifi-DAC-decoder-decode-board-PCM1702P-Two-and-the-output-of-the-finished/32378907524.html


Szia

Szerintem mind a 2Ő jó lehet. és idővel cseréled K-s chipekkre a PCM-eket

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.15. 20:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A CS8412 max. 55kHz Fs-t tud. Manapság már azért érdemes univerzálisabb cuccot venni. Bár, ha csak cd-hez kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.15. 21:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Van K-s chipekkel is, igaz, PCM63P-K DAC chipekkel, és SM5842APT digitális szűrővel: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-PCM63-Superior-decoding-board-Finished-board-unique-design-left-together-alone/32447607301.html

Forrás: 92/24, spdif (coax).
Mi a véleményetek erről, jobb, mint az előző PCM1702J-s chipekkel szerelt DAC?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 10:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.11.30. 09:42
Hozzászólások: 58
Ennyi pénzért Parasound dacot is lehet kapni
Szerintem a PCM63 jobb mint a PCM 1702 de a megépítés lényeges.
Ezek a panelok inkább CD-re valók.
A 96/24 anyagok nálam nem szóltak jobban mint CD-ről de ezt
már egy másik topicban már kitárgyaltuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 12:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.16. 11:59
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
buri

van benne igazság :)

Közben olvasgatva a fórumokat, leírásokat, szemet szúrt az új AK4497EQ DAC. Hmm, érdekes lehet, lehet, inkább egy ilyet kellene valahol kezdetnek meghallgatni: http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0054/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 19:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
robi-k írta:
buri

van benne igazság :)

Közben olvasgatva a fórumokat, leírásokat, szemet szúrt az új AK4497EQ DAC. Hmm, érdekes lehet, lehet, inkább egy ilyet kellene valahol kezdetnek meghallgatni: http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0054/



Én is meghallgatnám, majd szólj :D

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.26. 18:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
hodyka57 írta:


Ha csak USB kell, akkor ezt tudom ajánlani

http://www.ebay.com/itm/2016Assembled-X ... SwymxVN2Qo


Köszönöm a tippet, meg is rendeltem. Alig drágább, mint egy XMOS vagy CM kártya, és egy komplett USB DAC.
Remélem a hangja is rendben lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.26. 19:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
botond írta:
hodyka57 írta:


Ha csak USB kell, akkor ezt tudom ajánlani

http://www.ebay.com/itm/2016Assembled-X ... SwymxVN2Qo


Köszönöm a tippet, meg is rendeltem. Alig drágább, mint egy XMOS vagy CM kártya, és egy komplett USB DAC.
Remélem a hangja is rendben lesz.



Remélem Én is ;)

Nekem az I2S bemenetű van és jóÓ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2016.04.26. 21:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most komolyan. Az DIY, hogy Kínából vesztek minden féle kütyüt, aztán felfűzitek egy drótra? Hol van itt tervezés, próbálgatás, sk beforrasztás, alkatrész választás, és a büszkeség, hogy ezt én készítettem,nem pedig a kis kínai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség