audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2012.10.27. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
javasolnátok 25-40k között jó minőségű wolfson chippel szerelt dacot ami tud kezelni usb bemenetet ás rendelkezik fejhallgató kimenettel is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2012.10.28. 13:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Az, hogy egy DAC-ban milyen chip van szerintem az igazság egy apró darabkája. Ami viszont ennél sokkal fontosabb az a körítés. Analóg fokozat, digitreceiver, táp, óra, USB konverter. Ez utóbbi kettő a leggyengébb keresztmetszet leginkább. Ha van Spdif bemenet is, az már jobb. Ezen keresztül közepes minőségű Pci, Pcie hangkártyákkal is jó eredményt lehet elérni. Persze Spif-nél nem árt jó minőségű trafóval leválasztani a jelet a forrás és a DAC felől is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.01.06. 20:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Sziasztok!
Erről mi a véleményetek, megéri ennyiért?
http://viewitem.eim.ebay.hu/SMSL-SD1955-DIR9001-AD1955-24bit-96kHz-USB-DAC-Coaxial-Optical-Decoder-TE7022L/251173654531/item

Esetleg hasonló árkategóriában ha van jobb ötlet, azt szívesen fogadom.
USB és SPDIF bemenet legyen, dobozolás nem fontos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 09:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
kb. annyit ér, amennyit kérnek érte :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 16:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Manapság a piacon egyre több olyan cucc jelenik meg, melynek vagy HDMI, vagy optikai kimenete van.
Sok hazánkfia viszont még régi, sztereó erőlködővel bír, de ezeket nem tudja hozzá csatlakoztatni.
Ilyen esetekre jól jönnek az optikai->RCA átalakítók, vagyis egyszerű DAC-ok.
Ezeknek meg univerzálisak kéne legyenek (habár a mai TVk nem tudom, hogy milyen adják ki a digitális jelet), vagyis nem tudni, milyen a felbontása 16/44.1kHz, 24/96kHz stb, egyéb érdekességekről nem is beszélve.
Ezért élesztettem fel ezt a projektet, több kollégám kérésére (valamikor, kb. 3 éve egy ilyen DAC-ot szerettem volna összedobni, de lehetőségen volt egyet - StyleAudio Carat Rubby II - személyesen megvásárolnom távol-keleten az itteni ár töredékéért) vásárolni, ezért abbahagytam ezt a projektet.

Adott: DIR9001-SRC4192-PCM1794A + opampos I/V meg LP szűrő (mert ilyen van a fiókban ;) ).
Sokat nézegettem a netet, de alapvetően sikeres tervet meg beszámolót nem találtam. Mindenki emlegeti a MicroDAC-ot, ami egy elcseszett rajz (egy földelés hiányzik a DIR9001 szűrőtagján, meg a beállítása sem a legjobb (a tervező saját beszámolója szerint), de hogy melyik a jó vagy legjobb, az titok marad.

Ha valakinek van a fenti 3 komponenssel elkészült DAC-ja, szívesen várom segítségét/tanácsát, hogy ne univerzális, fullra jumprelhető nyákot készítsek.
Előre is köszönet érte!

Csatoltam egy lehetséges kapcsolási rajzot.
A kimenő I/V meg LP az eredeti TI ajánlása alapján van rajzolva, a többi a MicroDAC v1.2 alapján, de a sok működési mód teljesen összekavar - és főleg ebben kérem segítségeteket.


Csatolmányok:
Magyarázat: Kapcsolási rajz tervezet
ext_dac.jpg
ext_dac.jpg [ 81.75 KiB | Megtekintve 65595 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 16:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
És most jönnek még a kérdések:
- a DIR9001-nél mi értelme van az analóg tápnak? Az analóg jel nem a DAC, vagyis a PCM1794A-nél jelenik meg? Eddig mindenütt a digitális táp meg földet láttam a DIR9001 körül.
- mi a jobb, a saját, "free running" oszcillátorát használni, vagy a külsőt kvarcoszcillátort? Ez utóbbi mennyire biztosít automata jelfelismerést?
- a PCM1794A-nál milyen frekire érdemes tervezni a kimeneti szűrőt? A TI 217kHz-re tette a vágási frekit, egy másik adatlap (ADA4075 Analog Device) meg 167kHz-es szűrőt mutat be, mint példa.

Saját tapasztalat: amikor az USB DAC-omat építettem (PCM2704 + SSM2250-es kimeneti opamppal), én is 160kHz-re terveztem az alul-áteresztőt. Eredmény: sszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz hang a kimeneten, és minél alacsonyabb impedanciával terheltem, annál jobban hallatszott (600 ohmos fülesnél semmi, 32 ohmosnál meg nagyon).
Tápra gyanakodtam, sokat cseréltem kondikat, tekercseket - nem sok eredménnyel. Valamit javult, de nem sokat.
Aztán átterveztem a kimenőszűrőt, a vágási frekit áttettem 30kHz-re, és minden egyből jó lett!
Véleményetek?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 17:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
mihalcz írta:
És most jönnek még a kérdések:
- a DIR9001-nél mi értelme van az analóg tápnak? Az analóg jel nem a DAC, vagyis a PCM1794A-nél jelenik meg? Eddig mindenütt a digitális táp meg földet láttam a DIR9001 körül.
Véleményetek?


Szerintem analóg tápot a 9001-ben az óra PLL áramköre kér... Érdemes lehet foglalkozni vele, vannak, akik egy 431-el ezt (is) elintézik :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 17:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
6c4c írta:
mihalcz írta:
És most jönnek még a kérdések:
- a DIR9001-nél mi értelme van az analóg tápnak? Az analóg jel nem a DAC, vagyis a PCM1794A-nél jelenik meg? Eddig mindenütt a digitális táp meg földet láttam a DIR9001 körül.
Véleményetek?


Szerintem analóg tápot a 9001-ben az óra PLL áramköre kér... Érdemes lehet foglalkozni vele, vannak, akik egy 431-el ezt (is) elintézik :)



Pontosan így van, a PLL résznek illik egy külön táp- és külön föld.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 20:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm az infót -> akkor a DIR9001 24-es lába analóg 3.3V, a 23-as meg a hozzá tartozó analóg föld.
Valaki készített el ilyen összeállításban DAC-ot?
Hogyan használja 44.1kHz és 96kHz-es jelek dekódolására? (CD, TV és DVD)

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 21:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A DIR9001-e auto módban nem ismeri a 96kHz-es mintavételt?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.10. 22:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... &viewitem=

ez a nem gyenge ár egy ak4396 / cs8416 párosért ... uhh

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 15:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
tritosine írta:
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290793094090&viewitem=

ez a nem gyenge ár egy ak4396 / cs8416 párosért ... uhh

ez az:

http://hobbyaudios.blogspot.com/2012/08 ... k4396.html


Idézet:
• High Tolerance to Clock Jitter


ez olyan 200-250et jelent szerintem (amit vár), de 75-100-al biztos jobb lenne

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.12. 00:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm az infót - szemezgetek vele.
Ettől függetlenül én erre jutottam a kapcsolással:


Csatolmányok:
ext_dac.png
ext_dac.png [ 41.05 KiB | Megtekintve 66653 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.13. 22:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A 10uH-ket kerülném, főként "GD" és "GA" között. Ezeket rövid vezetékkel (kiöntéssel) illene inkább összekötni.
A DAC chiphez illene még egy hidegítő kondi párost berakni, és a hidegítéseknél szereplő 10uH helyett ha vmit szertnél oda tenni akkor az ne induktivitás legyen hanem inkább ferrit.
A különbségi erősítőben szereplő 560R/270R pedig kicsit alacsonynak tűnik, invertáló bemnete jelentős plusz terhet akaszt ai I/V OPA kimenetére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.15. 23:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi a tanácsot!
1. Akkor GD és GA közé FB,
2. a DAC chip hidegítése alatt azt érted, hogy mindhárom analog Vcc-nek legyen külön hidegítése? Vagyis Vcc1, Vcc2L és Vcc2R-nek?
3. Ajánlatos minden 10uH-et kicserélni FB-re a teljes digitális részben?
4. A kimeneti részt átterveztem, ezáltal a terhelése kevesebb, mint fele lett. Lásd a csatolmányt


Csatolmányok:
Magyarázat: update2
ext_dac.png
ext_dac.png [ 39.58 KiB | Megtekintve 66555 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.15. 23:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Köszi a tanácsot!
1. Akkor GD és GA közé FB,
2. a DAC chip hidegítése alatt azt érted, hogy mindhárom analog Vcc-nek legyen külön hidegítése? Vagyis Vcc1, Vcc2L és Vcc2R-nek?
3. Ajánlatos minden 10uH-et kicserélni FB-re a teljes digitális részben?
4. A kimeneti részt átterveztem, ezáltal a terhelése kevesebb, mint fele lett. Lásd a csatolmányt


1. GD és GA-at a lehető legkisebb impedanciával (rézkiöntéssel) kötném össze, azaz nem kell oda semmi sem.
2. Így van van, minden VCCx/AGNDx láb közelében legyen hidegítés a lábakhoz közel.
3. Igen, minden 10uH-t érdemesebb FB-re cserélni, kivéve a GD és GA között, ahová nem kell semmi, csak egy "jó" rövidzár.
4. A kimeneti rész tényleg változott, bár az eredeti elsőrendűből most másodrendű lett és a fokozat erősítése majd 4x-ese lett mint a korábbi verziónál. Utóbbi döntést nem igen értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.16. 00:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm a visszajelzést. Azt ugyan benéztem. Most Chebyshev-vel jött ki az új. (olyan pici png-ben a file, hogy nem érdemes kivágni csak a kimeneti fokozatot :D )
Te mivel tervezed a kimeneti szűrőt? Én csak a sima FilterProval - bár ebben nincs diff -> single szűrő.


Csatolmányok:
Magyarázat: update3
ext_dac.png
ext_dac.png [ 38.85 KiB | Megtekintve 66544 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.16. 22:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Köszönöm a visszajelzést. Azt ugyan benéztem. Most Chebyshev-vel jött ki az új. (olyan pici png-ben a file, hogy nem érdemes kivágni csak a kimeneti fokozatot :D )
Te mivel tervezed a kimeneti szűrőt? Én csak a sima FilterProval - bár ebben nincs diff -> single szűrő.

Simán csak 3. rendű Butterworth szűrővel számolnék, az I/V-ét is bele kell venni a buliba:)
De egyébként 2db elsőrendű is teszi a dolgát, vmiért menet közben váltottál, de nem feltétlen szükséges a meredekebb vágás.
Bár a 2. fokú aluláteresztő MFB topológiának meg van az az előnye, hogy lehet belőle 1. rendűt is csinálni megfelelő alkatrész (0R) beültetéssel.
A régi FilterPro-t én is szeretem, sajnos az MFB toplógiának csak az egyik gyökét dobja (a másik jobb lenne..., kisebb ellenállás jön ki a bemenetek előtt).
A "Single Ended" MFB szűrőből egyszerűen származtatható a neked szükséges "diff -> single" és a "Fully diff" szűrő is az alkatrészek leduplázásával.
Régi Cirrus Logic (Crystal) AN-ekben le van vezetve a különbségi MFB szűrő mindkét gyöke, szűrőméretezési táblából meg ki lehet gyorsan olvasni az első és másodfokú tag töréspontjait és utóbbinak Q-ját ami szükséges. Egyébként ezekben a doksikban lesz majd talán példa arra is hogy az invertáló ágban arányosan nagyobb impedanciák szerepelnek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.17. 21:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Az ADA4075 opamp adatlapjában szerepelt egy ajánlás/mintakapcsolás, mint DAC kimeneti szűrő, egyben diff-single átalakító, alacsony zajjal és meredek felfutási tényezővel, de pont a látszólagos asszimmetria miatt elvetettem. Szerinted ez jobb volna a kimenetre? Ez is egy másodrendű Sallen-Key, de 167kHz-es vágással.
Fel tudnád ide tenni a Cirrus AN linkjét?


Csatolmányok:
ADA4075diff filter.png
ADA4075diff filter.png [ 3.99 KiB | Megtekintve 66486 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 08:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ez nem áramkimenetű dacokhoz készült, csak egy szűrő.
Mint Szabó Zoli is írta, és nekem is ez vált be, egy egyszerű RC tag, majd a kimenő fokozat, ami nem aktív szűrő. Cseszheted a 130dB jel-zajt, ha kigyilkolod a zenét. Persze szvsz.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 14:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
De Péter, az IV tag maradt az áramkörben, most csak a diff-single konverterről beszélünk, amit ki lehet egészíteni 1-es vagy kettes fokozatú alul-áteresztő szűrővel. A fenti ábra csak ez utóbbira egy példa.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 19:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ok, értem már, de ezt is elég könnyen ki tudod próbálni passzív 6dB + buffer konfigurációként. Szimmetrikus kijárat nem izgat?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 20:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Ahhoz én nem vagyok elég whitefülű. Minden cuccom csak sima RCAs. Lehet, ha nagyon fogok unatkozni, akkor átépítek mindent, de most jelenleg nincs sok időm.
A te DAC-od milyen? Milyen kapcsolást használsz kimeneti oldalon?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 23:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Az ADA4075 opamp adatlapjában szerepelt egy ajánlás/mintakapcsolás, mint DAC kimeneti szűrő, egyben diff-single átalakító, alacsony zajjal és meredek felfutási tényezővel, de pont a látszólagos asszimmetria miatt elvetettem. Szerinted ez jobb volna a kimenetre? Ez is egy másodrendű Sallen-Key, de 167kHz-es vágással.
Fel tudnád ide tenni a Cirrus AN linkjét?

Ez nem Sallen-Key , hanem MultiFeedBack (MFB) tológiájú szűrő, a 167kHz túl magas, valahol 70-100kHz között lőném be a vágást.
A különböző impedancia transzformált értékek a (+) és (-) ágakban biztos segítenek, a nagyobb impedancia kicsit több zajt jelent, de nem kritikus, a FETes bemenetű OPA is barátja a nagyobb impedanciának. Ami kicsit ellene szól az a dupla alkatrész érték...
Bár az is lehet egy jó megoldás, ha dupla keresztbe kötött kivonót használsz a kimenetet (azaz lesz 2 kimeneted). Ezzel +1db OPA szükséges csatornánként, de ez egyszerűbb layout szempontból is a dual OPA miatt és egy esetleges szimmetrikus kimenet szükségessége miatt is jó döntés lehet. -> I/V-ék terhelése szimmetrikus és kapsz egy opcionális szimmetrikus kimenet is.
http://www.cirrus.com/en/pubs/appNote/AN048Rev2.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.19. 22:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Mzpex, most kicsit összezavartál! :D vagy lehet ez lenne jobb :oops:
Az ADA4075 egy bipoláris bemenetű opamp - nem értem, hogy hogyan jött be a képbe a FET-es.
A Sallen-Key meg a MFB topológia meg a szakirodalom által is össze van kavarva, mert az általánosított modellben (lásd első csatolást) belefér az MFB is.
Ettől függetlenül betettem a fent nevezett opa adatlapjának 17. oldalát.
Ez nem mint veszekedés vagy rácáfolás - hanem mint érdekesség, vagy bizonyíték, mennyire keveri a szakirodalom is a dolgokat.
Egyébként pont az volt a kérdésem is, amire válaszoltás: az adott kapcsolás nem szimmetrikusan terheli le a 2 I/V konvertert, és ez szerinted okoz-e gondot -> de megértettem, hogy szerinted is jobb, ha elhagyom, és javaslod a szimmetrikus kimenet építését, szimmetrizálva az I/V terhelését is.

Köszönöm a linket - most már játszadozom vele és nézem az eredményeket különböző frekiken!


Csatolmányok:
Magyarázat: A teljes diff. bemenetű ADA4075-ös példa DAC kimeneti szűrőre.
ADA4075diff filterfull.png
ADA4075diff filterfull.png [ 7.74 KiB | Megtekintve 66365 alkalommal. ]
Magyarázat: Általánosított Sallen-Key. Z3 és Z4 helyett kondikat, Z1 és Z2 helyett ellenállásokat teszünk, valamint R2=0, R1 meg végtelen, megkapjuk a hagyományos, mindenki által ismert Sallen-Keyt (lásd honlapomon a matematikáját mélynyomó szűrőjének tervezésénél)
AltalanositottSallen-Key.jpg
AltalanositottSallen-Key.jpg [ 7.85 KiB | Megtekintve 66365 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.21. 12:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Az ADA4075 egy bipoláris bemenetű opamp - nem értem, hogy hogyan jött be a képbe a FET-es.

Egyszerűen nem néztem utánna:) Ez bizony bipoláris...
mihalcz írta:
A Sallen-Key meg a MFB topológia meg a szakirodalom által is össze van kavarva, mert az általánosított modellben (lásd első csatolást) belefér az MFB is.

Sima SK és MFB topológiájú szűrők között azért vannak jelentős különbségek, előző neminvertáló , utóbbi invertáló... A visszacsatoló elemnek számát illetően is jelentős eltérés van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.21. 23:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
mzperx írta:
Sima SK és MFB topológiájú szűrők között azért vannak jelentős különbségek, előző neminvertáló , utóbbi invertáló... A visszacsatoló elemnek számát illetően is jelentős eltérés van.

Igazad van, én meg csak bambán idéztem az adatlapot ("diffential Sallen-Key filter") :roll:

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.22. 01:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Még szintén az RCA kimenetű verzió (a szimmetrikust még emésztem). Az I/V-k terhelése kiegyensúlyozva - de sok érdekes alkatrészértékkel.
A táp még nem a végleges, gondolkodom jobb megoldásokon is - de szívesen fogadok javaslatokat. A véglegesben esetleg egy Salas tápot teszek.
Sok mintakapcsolásban szerepel a kimeneten elko - ide is betettem, de szimmetrikus táp miatt, szerintem jobb vagy elhagyni, vagy valamilyen száraz kondit tenni a helyére.


Csatolmányok:
Magyarázat: Butterworth 2 pólusú a kimeneten
ext_dac.png
ext_dac.png [ 54.71 KiB | Megtekintve 66307 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 00:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Úgylátszik ha jitter akkor AK4396 ... Csak az a nagy órajele! Az ne lenne...
Idézet:
Effect of jitter on audio DAC performance

Figure 3 illustrates the effect of jitter on dynamic range of several DAC’s. At the bottom of the chart is a first-generation 1-bit DAC. Any jitter rapidly degrades the performance of this older architecture. Next are two examples of resistor topology DACs, nominally specified with SNR of 105 and 110 dB, respectively. These DACs also degrade rapidly with increased jitter, since the jitter has a direct effect on VOUT errors.

http://www2.electronicproducts.com/Unde ... -html.aspx


Csatolmányok:
F503AKME0707[1].gif
F503AKME0707[1].gif [ 22.48 KiB | Megtekintve 66267 alkalommal. ]

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Még szintén az RCA kimenetű verzió (a szimmetrikust még emésztem). Az I/V-k terhelése kiegyensúlyozva - de sok érdekes alkatrészértékkel.
A táp még nem a végleges, gondolkodom jobb megoldásokon is - de szívesen fogadok javaslatokat. A véglegesben esetleg egy Salas tápot teszek.
Sok mintakapcsolásban szerepel a kimeneten elko - ide is betettem, de szimmetrikus táp miatt, szerintem jobb vagy elhagyni, vagy valamilyen száraz kondit tenni a helyére.


C40a, C42a elkókat ki kéne vinni, túl magas DC közösmódusú vezérlést okoznak.
Ezek a DAC chippek jó ki vannak trimmerelve, ezzel a kapcsolás technikával pár mV DC hiba fog keletkezni a kimeneten, én mindenképp elhagynám a kimenetről az elkókat, helyette inkább egy MKS + FKP párost tennék ha egyáltalán kéne ide ez az AC csatolás...
A tápok IN/OUT kivezetései néha fordítva állnak:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 23:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
mzperx írta:
C40a, C42a elkókat ki kéne vinni, túl magas DC közösmódusú vezérlést okoznak.
Ezek a DAC chippek jó ki vannak trimmerelve, ezzel a kapcsolás technikával pár mV DC hiba fog keletkezni a kimeneten, én mindenképp elhagynám a kimenetről az elkókat, helyette inkább egy MKS + FKP párost tennék ha egyáltalán kéne ide ez az AC csatolás...

Köszi, akkor ezekre tervezem a nyákot, legfeljebb átkötöm, ha úgy szebben szól! :D
mzperx írta:
A tápok IN/OUT kivezetései néha fordítva állnak:)

Hüha, szinte mindenütt! :oops:

Tritosine meg jó nagy szeget vert a fejembe a hozzászólásával....(meg az ebay-os linkkel, csak akkor hol marad a kreativitásom?)

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.01.13. 00:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
A saját TI DAC-os projekt alulmaradt, ugyanis Tritosine AK4393-asa nyert (TIs DACom már van egy, nem DIY, Styleaudio Carat-Ruby MarkII, még 2011-ben vettem Dél-Koreában - és azt tuningoltam kondicserékkel).
Tehát, vettem egy Tritosine által javasolt panelt az ebay-on. AZ SMD ICk beforrasztva érkeztek a panellel - és a forrasztás minősége kitűnő.
Még nincsen teljesen készen - csak 50%-ban (ami hiányzik, az a doboz, a trafó meg az átalakított tápkockák)
Mint ilyenkor lenni szokott, a saját alkatrészeim nem férnek bele ebbe a nyákba, az interneten fellelhető infó meg meglepően sok, és sok mindent javasolnak. A jó hír, hogy mindenütt csak jókat írnak e panelről -> már alig várom, hogy hallgassam!
Pár link:
- http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/186245-dac-2496-ak4393-dac-kit-cs8416-ak4393-5532-a.html - ez egy 264 oldalas fórum erről a konfigurációról
- http://hobbyaudios.blogspot.hu/2012/08/cheap-dac-kit-mini2496-ak4396.html itt meg már sok minden van, csak azt nem értem, ha ilyen okos a "diyer", akkor a 317/337-es stabkockát miért 4k-s R1 ellenállással járatja, amikor a nagyobb ellenállás zajosabb meg nagyobb a hőfüggése az adatlap szerinti 220-240 ohmnál.

Csatoltam a kit kapcsolási rajzát (amit úgy kell levadászni a netről), meg a saját eddig összerakott nyákom állapotát.
Az általam használt kondik értéke a tápban merőben különbözik a kittben javasolttól.


Csatolmányok:
SAM_3274s.JPG
SAM_3274s.JPG [ 270.6 KiB | Megtekintve 65260 alkalommal. ]
AK4393 dac kit.pdf [23.06 KiB]
680 alkalommal.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.01.13. 14:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Ha valakit érdekelne a PCM1794-es építőkészlet (DIR+SRC) - a fenti ok miatt, jelentkezzen. Ára (a 3 ICnek): max. postaköltség.
A tervet (beleértve a nyáktervet ExpressPCBben) ingyen átadom.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 10:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.08. 19:28
Hozzászólások: 150
Tartózkodási hely: Paks
Sziasztok!

Figyelem,lehet oltári nagy hülyeséget kérdezek,de mentségemül szóljon,hogy soha nem foglalkoztam még ezzel a témakörrel.
Olyat lehet-e(már jól indul :) ),hogy...
..a tv-m en nincs analóg stereo kimenet,és nincs olyan erősítőm amin lenne digit bemenet,viszont vannak mechanika hibás philips cd játszóim.
Fognám a cd paneljét,megkeresném a dac bemenetét,oda csatlakoztatnám a tv digit kimenetét és a cd eredeti analóg kimenetéről hajtanám meg az erősítőmet.

_________________
Fész


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 11:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezt felejtsd el... :)
Kell egy receiver, a digit jel fogadásához... Mivel TV-n 5.1 is van, így legegyszerűbb választás a WM8805...
vagy ha bonyolultabb, és jobb! vizekre akarsz evezni, akkor SRC4392... de megfelel az első is.

Aztán DAC-nak alkalmazhatod pl. AD1852-t, ennek feszültség kimenete van, vagy valamelyik Wolfson chipet.

Esetleg veszel használtan DAC-ot, amiben WM8805 van. Nagy választási lehetőség azért nincs, mert fontos, hogy támogassa az 5.1-es formátumot, még akkor is, ha 2.0-n akarod hallgatni. Esetleg veszel használtan házimozi erősítőt, és ott lesz 5.1 is, és megy a TV... Vettem anno én is Yamaha-t, csak olyan sz.r volt a hangja, hogy az addigi legrosszabb erősítőnek nyilvánítottam anno.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 21:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
És még egyszerűbb, jelen esetben, mert nincs sok tapasztalatod (legalábbis én ezt értettem, de bocs, ha nem így van), veszel egy készen összeszerelt panelt az ebay-en, vagy egy kit-et a fenti ICkkel, és összerakod.
Kezdetnek ez szerintem éppen elég.
Aztán majd ha téged is elkap az audiophile-láz, onnantól nincs megállás, mert már semmi sem lesz olyan jó hangú, mint amilyent szeretnél, és mindig mindent kell fejleszteni.... :D

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 23:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Ma beizzítottam a Ak4393-as DACot.
Mielőtt belevágnék - a fenti fotón az Error led mögötti elkó fordítva lett beforrasztva, szerencsére ez táplálás előtt már kiderült.
Amit még módosítottam: 78xx és 79xx helyett 317/337 került, a katalógusban megadott képlet és kezdő ellenállásérték szerint, hidegítve a Vref 10uf tantállal.
Elsőre indult minden (először tápteszttel, majd élesben).
A szimmetrikus tápok szabályzói egy kissé melegednek, azokra feltétlenül kell egy hűtőzászló.
Még csak egy órát hallgattam, de nagyon jó a hangja, szerintem jobb, mint a TCM1796-osé, de később még írok róla, mert lehet, hogy túl eufórikus a hangulatom az új cuccot illetően.
Következő lépés majd a kimeneti opamp cserélgetése.

Dobozolásban segítséget kérnék e DAC-hoz:
szükségem volna egy 100x160x70 mm-től -> max 150x200x60/80 mm-ig alu dobozra (az eleje a keskenyebb 100-tó max 150-ig), és felülről szerelhető. Van-e valakinek vagy tudtok e valahol ilyen dobozt itt Budapesten?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 00:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
mihalcz írta:
Amit még módosítottam: 78xx és 79xx helyett 317/337 került, a katalógusban megadott képlet és kezdő ellenállásérték szerint, hidegítve a Vref 10uf tantállal.
Csak egy rövid megjegyzés 317/337-hez, az adatlapban valóban kisebb ellenállások szerepelnek a szükséges fesz. beállításához (Vref és OUt között ~200R), ami nem feltétlen zaj jellegű megfonfontolások miatt hanem inkább a kimenet minimális árammal való terhelése miatt van így. Gyakorlaban is tapasztaltam, hogy egy minimális kimeneti terhelő áram alatt nem indul be a szabályzás és magasabb feszt fog kiadni mint amit beállít az ember. De ha van az osztón kívül más terhelés is amivel lehet számolni, akkor nagyobb ellenállás is alkalmazható, a Ref lábon folyó áram bár jobban fog módosítani a kívánt kimenőáramon. A zajt egyébként 10uF söntöli...
Másik: látom Low ESR elkót előszerettel használsz, ne ezt az LM1117 vagy REG1117 nem nagyon szereti, különösen ha nem kell tetemes áramot szolgáltatnia. Érdemes szkóppal ránézni a tápokra. Ezekkel van lábkompatibilis reg. TI-nél, ami kerámia hidegítéssel is stabil.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 01:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi, megnézem!
Low ESR csak az AK analóg +5 és a CS analóg +3.3V-nál van, a többi a digitális részen.
A kimeneti műv.erősítő tápjában már nincs ilyen kondi (ott FineGold 100uF/50V van a nyák alatt).

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 19:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Végül találtam dobozt.
A doboz előlapjáról a festék le lett csíszolva, a felíratozást a nyákos vasalásos technikával végeztem - ezért nem elég feketék a karakterek - aztán le lett lakkozva. A valóságban jobban néz ki.


Csatolmányok:
Magyarázat: Az eleje
DACfinalfront.JPG
DACfinalfront.JPG [ 118.24 KiB | Megtekintve 65016 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 19:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szép. Csak egy megjegyzés: DAC - Digital-Analog Converter. Nem kell még egyszer kiírni.

Helyesen DAC, vagy DA Converter. Stb.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 21:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mihalcz írta:
Végül találtam dobozt.
A doboz előlapjáról a festék le lett csíszolva, a felíratozást a nyákos vasalásos technikával végeztem - ezért nem elég feketék a karakterek - aztán le lett lakkozva. A valóságban jobban néz ki.



Ha lakkozás előtt WD 40-el megtörlöd fekete lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 23:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
sny21 - köszi, jogos az észrevétel. Legközelebb...
Gybalu71 - WD40, majd lemosod és aztán lakk? Vagy csak símán a WD40-re lakkozol, és rá is tapad?

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 19:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Feltettem DAC rajzát a mostani állapot. Nem tudom, hogy fogok-e még változtatni rajta, de nagyon szépen muzsikál.
A járulékos (nem az eredeti nyákon található) alkatrészek számozása 100-al kezdődik.
Én sajnos az AK4393-as verziót vettem meg, de szinte ugyan ennyiért volt AK4396-os is, csak azt később vettem észre.
Majd lehet, hogy kicserélem.


Csatolmányok:
DAC kit_v1.jpg
DAC kit_v1.jpg [ 206.46 KiB | Megtekintve 64754 alkalommal. ]

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 19:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A tápja nem túl biztató, LM317 nem a világ teteje, szerintem egy jobb tápot megérdemelne.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Ez igaz, de a nyákra (amit Mini DAC2496-néven vettem a 6 beültetett SMD ICvel az ebay-on kb 5200 Ft-ért) ami eredetileg 7809, 7812 és 7912-et tudta fogadni, a legegyszerűbb volt 317/337-es befogadására átalakítani. Esetleg később kaphat más tápot is. Most jelenleg ezzel a kialakítással működik, és lenyomja a Style Audio Carat Rubby II-met (CS8416, PCM1796, 4xNE5532 I/V, 2xOPA604 + TE7022L).

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 22:30 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DHT írta:
A tápja nem túl biztató, LM317 nem a világ teteje, szerintem egy jobb tápot megérdemelne.

És te milyen tápot ajánlanál?
Modifikálom éppen a CD játékosom és táp építésben vagyok. A DAC itt is hasonló (CS4396). Pillanatnyilag nagyon gagyi tápja van. Az analóg rész egy 78L05 keresztül működik, míg a digitális rész tápfsze (3V) az analóg 5V-ból van tovább "stabilizálva" zenerrel és tranyóval.

A modifikáció során az analóg táp külön trafót, puffert és stabilizálást kap. A jelenlegi elképzelés LM317-el felépített 40-60mA-es áramgenerátoron át táplált TL431.
A digit rész is ugyanezt a megoldást kapná csak az eredeti tápról.
Már egyébként a 4db NiMH akku is megfordult a fejemben az analóg rész tápellátására, egy fifikás töltő berendezéssel (kikapcsolt állapotban tölt, ha szükséges).
Várom (várjuk) az ajánlott táp megoldásokat! Salas-on is töprengtem, de most ehhez a feladathoz túl bonyolultnak tűnik...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 09:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Érdemes egy próbát tenni LT1085 és 1033 párossal. Egy az egyben betehető az LM317/337 helyére és lényegesen kisebb a zaja és jobb a hangja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 09:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi a tippet, ezt kipróbálom! LT1085-öm van itthon, viszont 1033-am nincs. Szétnézek majd, hogy hol szerezhető be. Sajnos csak postázással vagy hétvégi boltokban tudok vásárolni alkatrészeket, mert munkaidőm miatt hét közben nem érek rá.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DAC-ot? Milyet?
HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 17:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
szerintem egyedül U8-hoz volna érdemes hozzányúlni, a többi nagyjából jó ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség