audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.28. 16:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.02.26. 10:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Természetesen egy bizonyos szint után már nem lesz jelentősen észlelhető a javulás, de ennek a szintnek még jócskán felette vagyunk, még igen jelentős hangbeli változáson mehet keresztül a forrás egy jó clock-kal, de mint más helyen is nem az elmélet hanem a gyakorlat, a fül (agy) fogja végül eldönteni, mennyit javul a hangleképzés. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.02.27. 10:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
gabor80 írta:
Természetesen egy bizonyos szint után már nem lesz jelentősen észlelhető a javulás, de ennek a szintnek még jócskán felette vagyunk, még igen jelentős hangbeli változáson mehet keresztül a forrás egy jó clock-kal, de mint más helyen is nem az elmélet hanem a gyakorlat, a fül (agy) fogja végül eldönteni, mennyit javul a hangleképzés. ;)
Több mint 1 dekáddal ezelőtt kezdett el foglalkoztatni az órajel kérdése, akkoriban sokkal többet építettem. Egy PLL1706+SRC4192+PCM1798 dualDAC után közvetlen készült egy komolyabb verzió SCR4392 +PCM1794 dual, amiben más volt az órajel, nem PLL. A kutatás akkor indult el, amikor meghallgatás után konstatálnunk kellett, hogy igazán nem lett annyival jobb, mint ahogy azt elvártuk. Majd 4-5 féle órajelet megmértünk és meg is hallgattunk. Mérve és hallgatva is nagy különbségek adódtak, a leggyengébb mérést produkált muzsikált a legszerényebben és a legjobbak között is akadt eltérés bőven.
De végül nem egy épített Kwak mellett tettük le a voksunkat, ami mérve a legjobb volt abban a mezőnyben, hanem egy mezei 7x5mm Geyer 3.3V oszcillátpr mellett. Mert egyszerűn túl sok volt a jóból "Kwak" esetén, annyira pontos lett a hangok pozíciója, hogy a hangszerek méretie megsinylették ezt és kicsit visszább lépett a zeneiség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.02.27. 13:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ez is egy vélemény, én is azt mondom, ha nem hoz a konyhára már többet, akkor én sem dobok ki pénzt clockra, csak azért mert jobbak a mérési eredmények, de egyenlőre a mostani sc-cut, nagyon sokat hozott az alap NDK TCXO-hoz képest, egész más dimenziót nyitott meg. Ezután már lehet hogy nem lesz nagy a változás, de ezt csak próbával lehet megtudni, ilyen ez a DIY szakma, ha nem lesz sokkal jobb, akkor abbahagyja az ember a további fejlesztést, vagy más komponensre koncentrál ismét, de legalább leköti az embert, jobb mint elinni a pénzt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.01. 20:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Lassan követhetetlen, hogy A. Mori milyen modulokat mire talált ki.
Kíváncsi leszek, hogy mit tesz hozzá a NIST doublerhez ezeken kívül:


Csatolmányok:
NIST doubler + squarer.jpg
NIST doubler + squarer.jpg [ 154.73 KiB | Megtekintve 21610 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.04. 07:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
euro21 írta:
Lassan követhetetlen, hogy A. Mori milyen modulokat mire talált ki.
Kíváncsi leszek, hogy mit tesz hozzá a NIST doublerhez ezeken kívül:


Jó lesz az, bár kicsit drágább lett a játék, amit kitalált. A Driscoll-os szinuszok PN-ja azért igen impozáns, most várom, feltegyen vmi duplázott és négyszögesített jelet, hogy jobban lehessen látni a végeredményt.:)
Ígér vmi diszkrét R2R-t is a jövőben, remélem kompromisszum mentes lesz, mert a piacon előfordulók egyik sem tökéletes megoldások.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.04. 11:56 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Mármint R2R DAC-ot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.05. 12:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Úgy rémlik, de lehet az írta, hogy diszkrét dac, ebből én erre következtettem. Valamilyent diy DAC-ot biztos akar, az R2R fórumba is sokat írogatott.
Most mondjuk legyen meg a faxa órajel, végül úgy csinálom, hogy legyen egy 5,.. MHz-es clock duplázás nélkül, csak a squarer-el, mivel úgyis nagyrészt 44 kilos zenét hallgatok ebből a órajelcsaládból, a másik családból pedig 192 kilora szoktam felclockolni, mert ez jön be a legjobban a rendszeremben, így a 6,.. MHz-es clockot 2x kétszerezem, 24,... MHz-re felnyomva, a reclocker így a 192-t még elviszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.05. 17:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Rá is kérdeztek a dac-ra pont:

Andrea válasza:
"Yes, new DAC will be segmented thermometer/R2R sign magnitude.
Master clock 5.6448 and 6.144 MHz, LRCK divided directly from master clock, FIFO front-end slaved to the DAC."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.05. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
gabor80 írta:
...segmented thermometer/R2R sign magnitude...
Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogja a felosztani a biteket a 2 szegmentált rész és R2R között. Az R2R-ből 10 bitnél nagyobbat nehéz összehozni dither és OS nélkül, ezzel viszont így sok bitet kéne szegmentálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.07.05. 20:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Az PCIe-USB kártyán debütált órajelet áttettem a korábbi formátumra, avagy mondhatjuk azt is, hogy 10 év után frissítettem a régi Driscoll-t.
Másik alacsony zajú és magas fT tranzisztor
A plusz ellenállás beépítésével alacsonyabb 1/f zaj
Új kétfokozatú négyszögesítő, kisebb zaj + rugalmas variálható az opcionális engedélyező/tiltó bemenet.


Csatolmányok:
New_mx_Clock.jpg
New_mx_Clock.jpg [ 378.45 KiB | Megtekintve 21376 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 12:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ismét lettek érdekes mérések Andrea topicjában. Bebizonyosodott, hogy érdemes kisebb frekijű, de alacsony fáziszajú kristállyal előállítani a kívánt frekvenciát (duplázóval, vagy négyszerezővel stb...), mint a kívánt frekvenciájú kristályt használni direktbe (SC-cutnál és Driscollnál legalább is.)


Csatolmányok:
Driscoll_11289 vs Driscoll_56448_Doubler.png
Driscoll_11289 vs Driscoll_56448_Doubler.png [ 160.7 KiB | Megtekintve 20566 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.04.02. 11:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Elkezdtek szivárogni az új masterclockok a diyaudio-n, nekem még útban van. Az egyik tag már összedobta a 5 MHz-es új driscoll lapkát. A régi is nagyon jó volt a piaci órákhoz képest, de ez még igen jól hallható előrelépést hozott. Ha igaz ez lett a mérések alapján (fent) a legjobb zenére használható óra a piacon.
Írása szerint meég pontosabbak a hangok, a mélyek, és szinte teljesen eltűnik már a digitális hang érzése.
TDA1541-el használja, 44k-s zenékkel tesztelte.

Idézet:
"My new Driscoll 5,6mhz clock unit is running since last Sunday and these are my first impressions.

The setup:
The clock is powered with a battery board from Ian with 4 batteries in series and ultracapacitors.
It is clocking a USBridge signature with fifopi feeding my TDA1451A dac, build with salas regulators and a tube IV stage into directly heated triode amps (using 20A-interstage-205D-interstage-AD1 in balance mode-output transformer. EML and Psvane WE replica tubes, Tamura transformers) into open baffle speakers with partly self build field coil wideband units (no filter!) and Phy tweeter.
This is an extremely revealing set that lets you hear every small change, if I only reheat a soldering the difference is already audible (this can be quite a pain in the....)

All music files are 16-24/44,1khz as this is the limit with the 5,6mhz clock.

The comparison is with the already excellent previous driscoll clock from Andrea with SC-cut 45mhz oscillator.

Impressions:
Most apparent is that the musical details in the sound seem to be more compact, fixed in place and better timed. This makes it easier to hear all these details, there is more insight.
You can more easily hear the atmosphere of the recording room. But also tape hiss on old recordings is more detailed......
The S and T sounds of voices is less pronounced, this is already very good with the old driscoll but is now on a higher level.
The musical flow is very nice.
There is not any trace of a digital sound, everything is sounding natural and honest. But sometimes too honest, also all faults in the recordings are clearly audible.
Did I mention the dynamics? The dynamic is improved, delivering more focus and more pulse.
It is so easy to listen and get into the flow, no need for high sound pressures, the volume is now on a lower setting and I do not miss anything in the presentation.

Is this SOTA? Yes I think it is, I have never heard any system sounding as revealing as this one.

If you reach this level and experience how good the old red book material is, you will forget about the high sampling rate marketing hype that need high clock frequencies with accompanying higher phase noise. Why bother if red book sounds so awesome!

Conclusion: very happy with the result!

Note that this analysis is done with my system, your experience may be different.

Next up will be to build the rest of the set: 6mhz, 22mhz and 24mhz driscoll and 4x doubler

Regards, "

Forrás:www.diyaudio.com, tag:Supersurfer


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.05.19. 08:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Igaz magammal jó elbeszélgetek, de akkor írnék pár jó szót az új óraműről, beépítettem a DAC-ba 2 hete, a diyaudio-ra már írtam beszámolót.
Ha röviden kellene leírni, szenzációs, nagyon érdemes jó órát fabrikálni annak aki a digitális lejátszást válassza.
A fáziszajról előbbiekben fel vannak téve ábrák már, a meghallgatás van most soron, a hordozóhoz közeli (close-in PN) fáziszaj alacsonyan tartása a legfontosabb követelmény, ahogy már jó párszor ki lett ez vesézve.
Nos a hang a régi Driscoll óra után, ami kb. jó 15-20 dB-el magasabb fáziszajjal rendelkezett 100Hz alatt.
A mély sokat javult, igen megfogott, pontos, nagyon szép mélyre megy, ütős. A magasak kevésbé sziszegősek, simábban, folyékonyabbak, még analógosabb az egész hangkép, gyengül a digitisz. A közepek is szép tiszták, kellemesek. Még feltűnőbb elsőre a színpadkép, szélesebb, nagyobb a színpad oldalra is, és a térben hátrafelé is. A hangszerek még az összetettebb zenéknél is jól szétválnak, szellősebbek, ennek következménye, hogy sokkal több részlet jön ki az egyes hangszerek megszólalásakor, sok új hangszerrészlet jött elő az előző órához képest (eddig nem ismert hangszereket hallok a háttérben az 1000x meghallgatott zenéknél), az egész hangkép részletesebb, de a hangszereket lecsengését is végig lehet követni, külön életet élnek a hangszerek, nem vesznek el. Nagyon feltűnő a visszhangos részeknél, vagy a hosszabb lecsengéseknél a teljes végigkövethetőség, a visszhangok teljesen az elhalkulásukig végig halhatóak, ilyen eddig nem volt.
Ergo nagyon megérte az update, és nem csak 1bites DAC szempontjából, mivel multibitest használok, és annál is igen szép a javulás, így nem áll szilárd alapokon az, hogy a multibitesnek mindegy mit kap mert nem nagyon érzékeny a jitterre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.05.19. 11:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
gabor80 írta:
... gyengül a digitisz. ...
Mit értesz digitisz alatt? Milyen dacokról van konkrétan szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.05.19. 14:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
gabor80 írta:
... gyengül a digitisz. ...
Mit értesz digitisz alatt? Milyen dacokról van konkrétan szó?


Szerintem kb. tudod mi a jelentése, az analóghoz képest digitális zajjal terhelt, ez minden DAC-nál észlelhető kissé, bár nagyon jól le lehet csökkenteni, főleg a magasaknál, sziszegős szavaknál érezni a természetellenesebb hangzást, ezek csökkenek, simábbak, kevésbé reszelősebbek a hangok. AD1862-vel teszteltem főleg, illetve keveset AK4497-el is, ez utóbbi is jobb lett persze, de én az előbbi szeretem hallgatni az utóbbi időkben főleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.05.19. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Persze, bennem is társul egy jellemzés ehhez a "digitisz"-hez: fémes kontúrokkal határolt, darabos, művi, gépies, stb hangzás, csak nem biztos, hogy mindenki ugyanazt érti rajta. Azért is kérdeztem, mert nálam gyakorlatilag - egy jó ideje - nincs ilyen, de olyannyira nincs, hogy gyakorlatilag digitisz ellentéte van jelen.
Pl. legutóbb mzperx rendszerét is hasonlónak hallottam, mármint ebből a szempontból.
Nekem kicsit furcsa 2021-ben ilyesmit olvasni, régebben én is küzdöttem vele, hol szoftveres-, hol áramköri ( analóg/digit ) oldalon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2021.05.19. 16:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Nem kell túllihegni egyébként, nincs komoly digitisz alapból sem, inkább csak érzésre kerekebbnek hatnak a hangok, sziszegős hangok is tisztábbak, ami nem biztos hogy kifejezetten digitiszhez köthető ebben az esetben, inkább a fáziszaj csökkenéshez, csak hogy meg tudjátok fogni a dolgot azért mondtam digitiszt.
Egyébként pedig nagyon forrászene függő, amit digitiszesen vesznek fel, nem szép a hangzása, vacak master, vagy ADC, az hallatszódni fog kissé bármely rendszeren, na ezeken is javít egy csöppet, de ez a hatás talán a legkevesebb, a többi áll rá inkább amiket leírtam, a tér stb. tekintetében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.07.20. 17:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
CD lejátszó tuninghoz keresnék valami minőségibb oszcillátort 16.9344MHz frekire. Tudtok valami tippet adni hol tudnék beszerezni ilyet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.07.20. 17:46 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Depner audio

https://www.flickr.com/photos/depneraudio/

A PD-8500 piomba levő van fent képként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.02. 16:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Azóta sem sikerült felvenni a kapcsolatot Depner-rel. Van valakinek más ötlete egy ilyen eszköz beszerzésére?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.02. 17:04 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
melorin írta:
Azóta sem sikerült felvenni a kapcsolatot Depner-rel. Van valakinek más ötlete egy ilyen eszköz beszerzésére?


taglistában keresd deneskova -t, és onnan próbálj meg emailt írni neki.
Bár 2015 az utolsó belépése, hátha él még az ott megadott mail címe.
Engem is érdekelne, mert szereztem még egy Pio8500-öt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.02. 17:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
akki írta:
melorin írta:
Azóta sem sikerült felvenni a kapcsolatot Depner-rel. Van valakinek más ötlete egy ilyen eszköz beszerzésére?


taglistában keresd deneskova -t, és onnan próbálj meg emailt írni neki.
Bár 2015 az utolsó belépése, hátha él még az ott megadott mail címe.
Engem is érdekelne, mert szereztem még egy Pio8500-öt.

Ezt már júliusban megtettem, nem lépett be azóta, olvasatlan az üzenetem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.02. 17:26 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
deneskova anno többeknek elküldte a Gábor elérhetőségét, ebbe olvass bele:

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=474


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 08:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Végül rendeltem a Tentlabs-tól egyet. Beszereltem, működik.
A kérdésem az, hogy számít, hogy milyen vezetékkel kötöm össze a panelt a lejátszó áramkörével? 2cm távolságot kell csak áthidalni és én ezt egy minőségi, teflonszigetelésű vezeték darabkával oldottam meg. De olvastam olyat, hogy mindenképp coax kábellel kellene. Csak elég macera lenne ilyen rövid coax kábelt készíteni, ha nem sokat számít, maradnék a hagyományos vezetéknél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 09:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Illene koaxal bekötni :-)
Vannak nagyon vékony (kb. 2mm) teflon szigetelésű koax kábelek, pl. egy router antennájában is hasonló van.
https://www.rf-microwave.com/en/vima/rg178b-u/flexible-teflon-coaxial-cable/rg178/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 20:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
16.9344MHz elméleti hullámhossza 17.7m.
Az a 2cm nem oszt, nem szoroz a TentLabs kimenetén.

Amire oda kell figyelni, az a tápellátása.
példa (mint minimum):


Csatolmányok:
xotent2.jpg
xotent2.jpg [ 86.59 KiB | Megtekintve 8384 alkalommal. ]
xoschema.jpg
xoschema.jpg [ 61.48 KiB | Megtekintve 8384 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 20:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Egy kicsit jobb táp:
http://www.acoustica.org.uk/t/naim/35clockreg.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 21:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Én a komplett tentlabs xo2.2 modult vettem amin van táp is az oszcillátornak. Azt meg egy 12V superreggel fogom táplálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 21:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
melorin írta:
Én a komplett tentlabs xo2.2 modult vettem amin van táp is az oszcillátornak. Azt meg egy 12V superreggel fogom táplálni.

Nekem egy régi XO2 modulom van, abban az az egyszerű táp van, aminek a rajzát lentebb beraktam.
Egy c-l-c-r-c-r-c-r-c táppal elég jól működik a Jolida CD-mben több, mint 15 éve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Órajel kérdés
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 22:01 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Csatolmány:
Linn.JPG
Linn.JPG [ 1.05 MiB | Megtekintve 8368 alkalommal. ]
melorin írta:
Én a komplett tentlabs xo2.2 modult vettem amin van táp is az oszcillátornak. Azt meg egy 12V superreggel fogom táplálni.


Superreg lehet egy kicsit túlzás :)
A Linnemben (karik+Numerik) LM2940 reget alkalmaztak órajel tápként.
Karikba is próbáltam a Depnert, sőt, a kis Ess dacot is.
Valamit tudhat a Linn, reget mit hova, minek.
Átvettem Pionál is.
Ez még + kapott egy jitter free dedikált SPdif kmenetet is.


Csatolmányok:
Pio.JPG
Pio.JPG [ 671.37 KiB | Megtekintve 8368 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség