audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.21. 01:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.01. 10:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem kell mindenkinek különcködnie az AD1862 DAC-al, illetve 2 ohmos lezárással, és a 2SD786 tranzisztor alkalmazásával...
Ugye a 2SD786 hangját már most ismerem, szerintem jobb, mint a 2SC3329... Pedig az is a világ egyik legjobb tranzisztora, melyből sikerült szereznem.
2SD786 tokozása egyedi, valószínűleg nem hamisított. Plusz hangra is nagyon jó, miközben legendásan alacsony zajú.

További jó WM, AKM DAC, illetve trafós csöves R2R DAC hallgatást kívánok a fórumtagoknak!
Szerintem ahogy shany is leírta, nem pont ugyanazt a hangot keressük.
Kapcsolást majd meghallgatom 210 ohmos emitter ellenállás kihagyásával is.


Csatolmányok:
AD1862_IVv7.PNG
AD1862_IVv7.PNG [ 59.05 KiB | Megtekintve 22775 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.01. 13:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
GA2 írta:
Szerintem kétfelé kellene választani a problémát.
- Vannak a multibites DAC-ok, amit 90% zenét adnak ki magukból, és 10% szemetet. Ezeknél a trafó adja a legjobb eredményt, egy csöves kimenettel.
- Van ezen kívül az összes többi DAC chip, ami 50% zenét ad ki, és 50% szemetet. Ezeknél a trafó már nem tud csodát tenni, és csak egy részét képes kiszűrni a szemétnek. Itt valószínűleg jobb eredményt az egy OPAMP-os szűrő, de itt előjönnek a fázishibák, és a tápfeszültség megoldásának kérdései. Szóval ezt a csoportot jobb elfelejteni, ha valaki a zene finom textúrájára kíváncsi.



Ezt amit állítasz milyen műszerrel sikerült megmérned ?

Nekem is kellene, de szerintem többeknek is, hogy egzaktabban tudjuk értékelni a DAC-ok hangját.

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 15:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Toto írta:
Ha USB-s Xmos-t tervezel használni, akkor használd ezt a panelt, mert közvetlenül megtudja hajtani az AD1862 DAC-ot:
http://jlsounds.com/i2soverusb.html
AD1862-hez ne használj ilyen paneleket, persze csak akkor, ha a jobb hangminőséget keresed.
Mint ahogy láthatod, én sem használok továbbiakban logikai kapukat, egyet sem. I2S formátum átalakítására TAS3108-at fogok használni.


Nos, megjött a JL-Xmos. :)
Kértem hozzá külön tápot is az az oszcillátor és reclock számára.
Egy darab cetlit sem adtak hozzá, de az oldalukon megtaláltam a 10 oldalas leírást a konfigurációjához. :roll: Ebben később lehet, hogy kérek segítséget.

Dac panelt nem rendeltem meg, inkább megépíteném. Néhány dologban kérnék tőletek segítséget:
- Az AD1862N-J chip beszerzése. Honnan érdemes megrendelni? Csak Ebay-t néztem, ott francia eladótól van 7e körül, itt: https://www.ebay.com/itm/Circuit-integr ... Sw2EJc0XqZ
Ez normális ár?
- A Dac elkészítéséhez használjam a chip adatlapján látható kapcsolási rajzot? Vagy van más/jobb javaslatotok?

Csatolmány:
AD1862 datasheet.jpg
AD1862 datasheet.jpg [ 72.64 KiB | Megtekintve 22518 alkalommal. ]


- A rajzon az 1. és 15. láb közötti 0,1mF-os, ill. a 13. lábnál lévő 1mF-os decoupling cap-okról azt írja az adatlap, hogy lehetőleg nagyobb (dupla) kapacitácuak legyenek (0,22 és 2 mF), másrészt lehetőleg tantalum fajta. Ezt meg tudjátok erősíteni? Vagy van jobb/minőségibb lehetőség?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 15:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
Toto írta:
Ha USB-s Xmos-t tervezel használni, akkor használd ezt a panelt, mert közvetlenül megtudja hajtani az AD1862 DAC-ot:
http://jlsounds.com/i2soverusb.html
AD1862-hez ne használj ilyen paneleket, persze csak akkor, ha a jobb hangminőséget keresed.
Mint ahogy láthatod, én sem használok továbbiakban logikai kapukat, egyet sem. I2S formátum átalakítására TAS3108-at fogok használni.


Nos, megjött a JL-Xmos. :)
Kértem hozzá külön tápot is az az oszcillátor és reclock számára.
Egy darab cetlit sem adtak hozzá, de az oldalukon megtaláltam a 10 oldalas leírást a konfigurációjához. :roll: Ebben később lehet, hogy kérek segítséget.

Dac panelt nem rendeltem meg, inkább megépíteném. Néhány dologban kérnék tőletek segítséget:
- Az AD1862N-J chip beszerzése. Honnan érdemes megrendelni? Csak Ebay-t néztem, ott francia eladótól van 7e körül, itt: https://www.ebay.com/itm/Circuit-integr ... Sw2EJc0XqZ
Ez normális ár?
- A Dac elkészítéséhez használjam a chip adatlapján látható kapcsolási rajzot? Vagy van más/jobb javaslatotok?

Csatolmány:
AD1862 datasheet.jpg


- A rajzon az 1. és 15. láb közötti 0,1mF-os, ill. a 13. lábnál lévő 1mF-os decoupling cap-okról azt írja az adatlap, hogy lehetőleg nagyobb (dupla) kapacitácuak legyenek (0,22 és 2 mF), másrészt lehetőleg tantalum fajta. Ezt meg tudjátok erősíteni? Vagy van jobb/minőségibb lehetőség?


Sajna a HIfiic-nél már nincs, az lett volna a tuti, talán a Polidánál még van eredeti, de Toto tud a mai állapotokról többet.
Pl: https://www.ebay.com/itm/1PCS-IC-ADI-DIP-16-AD1862N-J/401500434304?hash=item5d7b4a6f80:g:oB4AAOSwVctY5ceH

De van még náluk több tétel a shopban a dac chipből.

Sztem te mikrofarad-ra gondolsz, az itt a fórumon uF-nak írjuk. Lehet 2x akár, annál kisebb lesz a zaja, sztem egy elna silmic elko is jó, én az tettem oda. A kapcsoláson csak az alap kondikat kell bekötni, a kimenetet nem muszáj így megcsinálni, mert ez opás. A bemenetet meg a JLsound fogja táplálni, úgyhogy a rajzon az a chip sem kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 16:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Polidától vettem már AD1862 DAC-ot, átcímkézett N-t küldtek NJ helyett. Szólni viszont szólt, nem sok különbség van köztük. Szerintem most is úgy van. Akik most vesznek ilyet, lehet, hogy csak N-t kapnak, és örülhetnek már annak is, ha nem ocsmány módon van átcímkézve. Nem tudok és nem is merek már eladót ajánlani. Hifiic volt a best, kedvelt is nagyon, bár volt olyan, hogy hitachi tranzisztorból hamisat küldött ki egy másik címre...
Tehát nem sokat tudok mondani, eladót sem merek ajánlani. N is használható egyébként, nem sok különbség van NJ-hez képest, IV minőségén sokkal több múlik. Tehát az N minőségűeknek is örülni lehet manapság... később ez sem lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 17:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 20:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?


A fülesrendszerem AD1862-it foglalatban tettem, a hangfalas dacomban be van forrasztva, ha jó minőségű foglalatba teszed (mondjuk aranyozott is), nem fogsz különbséget hallani, de ahogy szeretnéd, ha cserélgetni akarod akkor ügye foglalat.
Nagyjából akkor olyan rendszerben építed ki a dacot mint én, Jlsound-AD1862-IV.
Csak a kondikat kell köré-építeni a rajzról, meg a tápokat rácsatolni, illetve a 3 PCM jelet (4 a két chipre) közvetlen ráadni a JLsoundról (meg a GND-ot persze).
Nem nehéz a konfig az rajta 2 ellenállással kell áthidalni a megadott tüskéket, és már megy is. USB tápot is érdemes jó külsőre kötni, ahhoz is van csatlakozási lehetőség.
Ez a kombó meglepően jól szól egyébként, az I/V is jól meg kell csinálni és szuper jó lesz.
A digi részekhez minél tisztább táp kell, az analóghoz érdemes esetleg Salas, nekem be szokott jönni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 21:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Meg kell fontolni milyen kondenzátorok és hovà kerülnek! Figyelembe kell venni a stabilizátorok felépítését, fizikai elhelyezését is. Az a diy gyakorlat, miszerint csinál egy jónak gondolt tápot, ilyen-olyan jónak gondolt alkatrészekből lehetőleg minden egyes részegységnek önàllót, majd ezeket besuvasztja a doboz egyik sarkába és a továbbiakban tökéletes egységeknek tekinti, a megtáplált áramkör tapvonalaira szintén ráaggat valamilyen kitűnőnek gondolt lehetőleg low esr-ű kondit, parhuzamosan valami még kitűnőbbnek vêlt nagyobb frekvencián is kapacitasként viselkedővel, majd mindezeket összeköti valamilyen csodadróttal teljesen rossz! Melegágya a rossz tranziens viselkedésnek, nagyfrekvenciás lengéseknek gerjedésnek.

A két egységet össze kell hangolni. Figyelni kell a stabilizátorok stabilitására - ADATLAP!!! - LDO-knál különösen. A dolgot nehezíti, ha viszonylag hosszú drót végén csücsül egy jó kondenzator... Borítékolható a rossz stabilitás. Nem véletlen az adatlapokon szereplő stabilitási feltételek illetve tantál kondi kitétel ( egyrészt magas az ESR-e, másrészt kevéssé függ a frekvenciàtól ) A hosszú kàbelek induktivitása miatt a stabil működés feltételei változhatnak.
Szóval soros csatolásmentesítő ellenállás a tapvonalakra, és/vagy tantál kondi, stabilizátorok közvetlenül a fogyasztók mellett, de figyelve a gyári ajánlásokra, visszacsatolt tápegységek lehetőség szerint messzire kerülése... Esetleg gondos mérés számítás, hangolás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.03. 22:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Szerencsére az AD1862 nem kényes dac (multibitesek általában nem), így csiribi-k nélkül is jól fog működni.
Amire figyelni kell a digi tápoknál az elkoval párhuzamosan 100n NP0/C0G smd-kondikat kell közvetlen a lábak beforrasztásához kötni, aztán már mehet a zene:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 07:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3574
Azt nem tudom, hogy az AD1862 mennyire kényes ( már eladtam a sajátjaimat ), viszont a nagyon hasonló PCM1702 - a megadott, elég jó tápfeszültség elnyomás ellenére - nagyon is "kényes" a tápolás kivitelezésére, beleértve a fizikai elrendezést is ( alapvetően egyetértve Konzollal ).
A kapott szubjektív hangminőség meghatározó befolyásolási lehetősége, "hang" beállításának/milyenségének egyik fontos eszköze. ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=45087#p45087 )
Persze, ez a "hangi" megközelítés :lol:

Műszakilag optimálisan: a egyedi prec. stabilizátorokat oda kell építeni a dac ic közvetlen tövébe, a lehető legkisebb parazita elemekkel ( semmi leválasztó ellennállás és induktivitás amely a vonali szabályzást eliminálja ) és és a gyári ajánlás ( a stabilitási kritériumoknak megfelelő ) szerinti kapacitások használata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 09:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
"Műszakilag optimálisan: a egyedi prec. stabilizátorokat oda kell építeni a dac ic közvetlen tövébe, a lehető legkisebb parazita elemekkel ( semmi leválasztó ellennállás és induktivitás amely a vonali szabályzást eliminálja ) és és a gyári ajánlás ( a stabilitási kritériumoknak megfelelő ) szerinti kapacitások használata."

Ezzel egyetértek, nem is írtam mást, hidegítés, hidegítés, tápok mindenhol jók, ha közel vannak, a leírásotokhoz képest csak a tantál nem alkalmaztam, vagyis az első AD1865-nél volt asszem, de nem észleltem komoly hatást, vagy hátrányt, stb., de persze ha lehet azt kell tenni, de én nem cifráztam ennyire. A tápok zaja és stabilitása sokkal fontosabb, illetve az analógra egy jó hangú táp, ide LDO nekem nem jött be.
És tényleg semmi induktivitás, meg ellenállás, nálam sincs ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 09:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Annyiban javítom magam, hogy ezt a III. JLsound verziót nem ismerem közelebbről, nekem még a II. van, ha jól látom a III.-nál már más egy kicsit a jumperelés, nem kell csak 1 ellenállás úgy látom, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 15:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?


A fülesrendszerem AD1862-it foglalatban tettem, a hangfalas dacomban be van forrasztva, ha jó minőségű foglalatba teszed (mondjuk aranyozott is), nem fogsz különbséget hallani, de ahogy szeretnéd, ha cserélgetni akarod akkor ügye foglalat.
Nagyjából akkor olyan rendszerben építed ki a dacot mint én, Jlsound-AD1862-IV.
Csak a kondikat kell köré-építeni a rajzról, meg a tápokat rácsatolni, illetve a 3 PCM jelet (4 a két chipre) közvetlen ráadni a JLsoundról (meg a GND-ot persze).
Nem nehéz a konfig az rajta 2 ellenállással kell áthidalni a megadott tüskéket, és már megy is. USB tápot is érdemes jó külsőre kötni, ahhoz is van csatlakozási lehetőség.

Valóban hasonló lesz, mint a tiéd.

Ahogy itt lejjebb írod, valóban egy ellenállás kell csak:
Csatolmány:
xMOS-ad.jpg
xMOS-ad.jpg [ 28.75 KiB | Megtekintve 22297 alkalommal. ]

A H1 header 1 és 3. láb közé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 16:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?




Nem nehéz a konfig az rajta 2 ellenállással kell áthidalni a megadott tüskéket, és már megy is. USB tápot is érdemes jó külsőre kötni, ahhoz is van csatlakozási lehetőség.


Ahhoz képest , hogy nem nehéz , 10 oldalnyi anyag van a jumperezéshez. :o
http://www.jlsounds.com/uploads/I2SoverUSB%20v.III.pdf
A jumperezés mikéntjéről Hodyka ma nagyjából megvilágosított, de maradt még itt egy rakás kérdés, pl:
- 9.old. MLCK 2 output, itt melyik sor kell választanom, ha a belső órát használom (egyenlőre)?
- 10. old. Ezt nem értem. Választanom kell a PCM és DSD mód között? Vagyis csak egyik típust hallgathatom? Mivel digi forrásról nem hallgattam még otthon zenét , nem tudom melyik formátumot használjátok gyakrabban, melyiket érdemes választani.
És milyen mintavételi frekin?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?



A digi részekhez minél tisztább táp kell, az analóghoz érdemes esetleg Salas, nekem be szokott jönni.


Volna konkrét javaslat digi táp gyanánt?
Ez melyik Salas? Belinkelnéd?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 16:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Igen. Régebbi verzión az 1-4 tüskét is át kellett kötni. Most viszont van jumperes bit állítás is úgy látom, sokkal praktikusabb (H5). Meg sok funkció van S/PDIF, külső óra használat stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 16:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Ja, bennem az volt hogy már hogy megvan a lap, vagy már úton van. :)
Persze a legjobb ha szerzel chipeket, és köríted, ez elég egyszerű, ld. adatlap.
Az egyik dac nálam pl. raszteres nyákon van, azon lehet kísérletezni is. Vigyázz, mert érzékeny a kisülésre az eszköz, földelt magad szereléskor.
Egy jó I/V majd kellhet hozzá, Toto régi I/V-je is nagyon jó sztem, vagy ami tetszik majd.


Használsz/használtál foglalatot a az IC-hez, vagy kozvetlenül a lábakra forrasztasz?



A digi részekhez minél tisztább táp kell, az analóghoz érdemes esetleg Salas, nekem be szokott jönni.


Volna konkrét javaslat digi táp gyanánt?
Ez melyik Salas? Belinkelnéd?


A Diyinhk-nál vannak jobb tápok, vagy Ebay, én általában LT3042-t használok ahova nem kell nagy áram, (200mA), nálam nagyobb áramra pl a LT1963 vagy LT1764AEQ is bevált, de van még sok csöndes LDO-k, ízlés kérdése is. Salasból vmi alap teljesen jó majd nézek példát, de neten van egy rahedli, ez is inkább ízlés kérdése, hogy ki melyik FET-et szereti benne használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 17:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
A ADM7150 alapú LDO-k is jók, vagy a sokak által preferált, kicsit magasabb zajú, de jó hangú TPS7A4700.
(ja LT3045 is van a Diyinhk-nál szintén jó, nagyobb áramra is.)

Salas pl:
A legkedveltebb a BIB verzió, nyákból van néha group buy, bár én még nem vettem.
https://docplayer.net/8246696-Salas-sslv1-1-bib-boards-guide-docrev2-this-is-a-guide-of-how-to-tackle-the-salas-back-in-black-shunt-regulator-pcb.html

Vagy ezt is szoktam haználni:
http://www.audiodesignguide.com/DACend2/Sala-shunt-for-DAC.jpg

Felépítésre nagyon hasonló az összes Salas, a FET-ek különbözhetnek, esetleg az passzív alkatrész értékek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.04. 21:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
gabor80 írta:
A ADM7150 alapú LDO-k is jók, vagy a sokak által preferált, kicsit magasabb zajú, de jó hangú TPS7A4700.
(ja LT3045 is van a Diyinhk-nál szintén jó, nagyobb áramra is.)

Salas pl:
A legkedveltebb a BIB verzió, nyákból van néha group buy, bár én még nem vettem.
https://docplayer.net/8246696-Salas-sslv1-1-bib-boards-guide-docrev2-this-is-a-guide-of-how-to-tackle-the-salas-back-in-black-shunt-regulator-pcb.html


Én az AD1865 DAC-hoz Salas Ultra BIB-et csináltam. Megvan hozzá a NYÁK-terv. Két pozitív, egy negatív, bár javítani kell kicsit rajta, mert nagyon kényes az elrendezésre. Nekem az utolsó FET-nél a GND kicsit hosszabb úton volt vezetve, és borzasztó zajos volt. Egy holland fórumtárs segített megfejteni, átkötöttem a NYÁK-ot és megjavult. Egyébként jól zenél a AD1865-el.

Csatolmány:
IMG_0468.jpg
IMG_0468.jpg [ 88.31 KiB | Megtekintve 22260 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 08:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3574
bluewhite írta:
...Ahhoz képest , hogy nem nehéz , 10 oldalnyi anyag van a jumperezéshez. :o
http://www.jlsounds.com/uploads/I2SoverUSB%20v.III.pdf
A jumperezés mikéntjéről Hodyka ma nagyjából megvilágosított, de maradt még itt egy rakás kérdés, pl:
- 9.old. MLCK 2 output, itt melyik sor kell választanom, ha a belső órát használom (egyenlőre)?
- 10. old. Ezt nem értem. Választanom kell a PCM és DSD mód között? Vagyis csak egyik típust hallgathatom? Mivel digi forrásról nem hallgattam még otthon zenét , nem tudom melyik formátumot használjátok gyakrabban, melyiket érdemes választani.
És milyen mintavételi frekin?
Vannak gondok...
- Jumperelés: J4 átkötés plusz 1 db 4,7kOhm ellenállás a H1.1 és H1.3 közé:
Csatolmány:
Clipboard011111.jpg
Clipboard011111.jpg [ 108.43 KiB | Megtekintve 22198 alkalommal. ]


- Az AD1862 PCM dac, kizárólag PCM jellel etethető. Mivel a Jlsounds panel nem végez DSD --> PCM koverziót, így az USB forrásnak is PCM jelet kell kiadnia. Ha mégis szeretnél DSD fájlokat lejátszani, akkor a számítógépnek kell elvégeznie ezt a konverziót.
- Jó lenne kicsit utánajárni, mintavételi frekvencia, túlmintavételezés, stb témakörnek, ha már ilyet építesz....
At AD1862 16xFs-t tud, tehát 705.6kHz, de jó eséllyel a 768kHz is működik. Ez azt jelenti, hogy 44.1kHz-től ( CD formátum ) akár 384kHz vagy még magasabb HiRes fájlokat tud NOS módban lejátszani, de a számítógépben, szoftveresen elvégzett OS segítségével a hagyományos túlmintavételezéses dac-ként is működhet ( 44.1x16 ,44.1x8, 44.1x2, 88.2x8, 88.2x4, 88.2x2, 48x16?, 48x8, 48x2, 196x8?, 196x2, stb )

- Ami még alapvető fontosságú:
A Jlsound panel egy igazi highend kütyü, szinte minden elektronikai nyalánkságot tartalmaz, amit highend USB dacokban használnak. ( ehhez képest - gyakorlatilag - ingyen adják )
Viszont hiába van felszerelkezve precíziós tápegységek garmadával, izolációval, ultraprecíz reclockkal, táp-szeparációval, érzékeny a bemeneti USB jel minőségére. Nem tudja átváltoztatni a "gyenge" a bementi jelet, nem tud csodát tenni. Viszont képes az igazán "jó minőségű" USB jel minőségét átkonvertálni, a kiaknázni a benne rejlő potenciált, és ez a "képesség" az igazi érték.
Tehát hiába is készülne el ( véletlenül ) egy igazán potens USB dac, önmagában lópikulát sem ér. Az Jlsounds panel is highend forrással, komoly USB kábellel képes hozni highend szintet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 09:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
PCM 192 Khz / 24 bit-et kell alkalmazni mindenhez. CD-hez, DSD-hez, vagy mozihoz. Ez a formátum teljesen megfelelő a zenehallgatáshoz. Nem kell 32 bit, 384khz, stb...
Resampler minősége az egy másik kérdés. Jriver26/27 resamplere egész jó már.

Viszont lehet, hogy majd alkalmaznom kell fáziskorrekciót 2khz környékére, persze csak akkor, ha majd később meglesz az új Seas W22 hangszóró. TAS3108 chipbe integrálhatom ezt be.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 09:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
bluewhite írta:
...Ahhoz képest , hogy nem nehéz , 10 oldalnyi anyag van a jumperezéshez. :o
http://www.jlsounds.com/uploads/I2SoverUSB%20v.III.pdf
A jumperezés mikéntjéről Hodyka ma nagyjából megvilágosított, de maradt még itt egy rakás kérdés, pl:
- 9.old. MLCK 2 output, itt melyik sor kell választanom, ha a belső órát használom (egyenlőre)?
- 10. old. Ezt nem értem. Választanom kell a PCM és DSD mód között? Vagyis csak egyik típust hallgathatom? Mivel digi forrásról nem hallgattam még otthon zenét , nem tudom melyik formátumot használjátok gyakrabban, melyiket érdemes választani.
És milyen mintavételi frekin?
Vannak gondok...
- Jumperelés: J4 átkötés plusz 1 db 4,7kOhm ellenállás a H1.1 és H1.3 közé:
Csatolmány:
Clipboard011111.jpg


- Az AD1862 PCM dac, kizárólag PCM jellel etethető. Mivel a Jlsounds panel nem végez DSD --> PCM koverziót, így az USB forrásnak is PCM jelet kell kiadnia. Ha mégis szeretnél DSD fájlokat lejátszani, akkor a számítógépnek kell elvégeznie ezt a konverziót.
- Jó lenne kicsit utánajárni, mintavételi frekvencia, túlmintavételezés, stb témakörnek, ha már ilyet építesz....
At AD1862 16xFs-t tud, tehát 705.6kHz, de jó eséllyel a 768kHz is működik. Ez azt jelenti, hogy 44.1kHz-től ( CD formátum ) akár 384kHz vagy még magasabb HiRes fájlokat tud NOS módban lejátszani, de a számítógépben, szoftveresen elvégzett OS segítségével a hagyományos túlmintavételezéses dac-ként is működhet ( 44.1x16 ,44.1x8, 44.1x2, 88.2x8, 88.2x4, 88.2x2, 48x16?, 48x8, 48x2, 196x8?, 196x2, stb )

- Ami még alapvető fontosságú:
A Jlsound panel egy igazi highend kütyü, szinte minden elektronikai nyalánkságot tartalmaz, amit highend USB dacokban használnak. ( ehhez képest - gyakorlatilag - ingyen adják )
Viszont hiába van felszerelkezve precíziós tápegységek garmadával, izolációval, ultraprecíz reclockkal, táp-szeparációval, érzékeny a bemeneti USB jel minőségére. Nem tudja átváltoztatni a "gyenge" a bementi jelet, nem tud csodát tenni. Viszont képes az igazán "jó minőségű" USB jel minőségét átkonvertálni, a kiaknázni a benne rejlő potenciált, és ez a "képesség" az igazi érték.
Tehát hiába is készülne el ( véletlenül ) egy igazán potens USB dac, önmagában lópikulát sem ér. Az Jlsounds panel is highend forrással, komoly USB kábellel képes hozni highend szintet...


Köszönöm, hogy mindezt leírtad. Zenehallgató ember vagyok, nem elekromos :D , így szinte nulláról kellet kezdenem, de az olvasás nem áll meg... ;) A válaszod is része a tanulási folyamatnak.

A PCM like protocolt megtaláltam magam is, értettem is. A CMCK2 output-ról szóló részt nem értettem, és a mintavételi frekiset, de utóbbira részletes választ adtál.

A rendszer most is nagyon jól szól (egyenlőre csak CD-ről), de ezzel a projektek a célja számomra a még jobb hang elérése. Ha ehhez sokat kell olvasni , akkor olvasok.

"[i]érzékeny a bemeneti USB jel minőségére. Nem tudja átváltoztatni a "gyenge" a bementi jelet, nem tud csodát tenni."
Hát kérem, ez nem csak csak az USB kapcsán van így. :) A Higend, az higend. Ott nincs, nem lehet gyenge láncszem.

A minőségi kábel nem gond, nekem meg ennek építésében van tapasztalatom ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 18:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3574
bluewhite írta:
...A minőségi kábel nem gond, nekem meg ennek építésében van tapasztalatom ;)
Mármint USB kábel készítés? 8-)
Gondolom, akkor ilyesmik olvasásán már régen túl vagy ( https://www.researchgate.net/publicatio ... _Signaling ), meg esetleg egy szolíd mérő apparátushoz ( vector network analyzers, stb ) is hozzáférsz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 18:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A kábel egy dolog. A szoftver egy másik. Az USB nagyon összetett dolog. Lehet, hogy kellene írni/àtírni egy végletekig leegyszerűsített USB kernel modult, ami csak az audió eszközt tudja kezelni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 20:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Ugyan ebben a topikba kicsit off, de az USB-s átvitelhez kapcsolódik a kérdésem.
Nekem is JLSounds zenél az AD1865-el, és hetek óta a minőségi USB előállításán gondolkozok. Nálam a zenék a NAS-on laknak, tehát kell egy olyan eszköz, ami fájlszinten, hálózati megosztás stb eléri a zenéket, lejátsza, és kitolja USB-re. Viszont ahogy olvasgattam PC-s, laptop stb USB port nem megfelelő, ha a minőséget keressük. Vagy kell egy drága, külön táppal ellátott spec. USB kártya, vagy valami másik eszköz, pl:
https://allo.com/sparky/usbridge-signature-pcb.html
Itt írnak róla részletesebben:
https://darko.audio/2020/06/allos-usbridge-signature-review/
Van valakinek ezzel, vagy hasonlóval tapasztalata? A cikkben amlítik a Pro-ject Stream Box S2 Ultra-t ami hasonló cucc, de ő reckockolja is az USB-t. Lényeges lehet ez? Megéri vajon a kétszeres árat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 22:23 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
Pl: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=2476

De ha beírod a fórumkeresőbe, hogy delock, vagy usb, számtalan találat jön, ami értékes infóval szolgálhat

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.05. 22:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2126
Krizsi írta:
Pl: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=2476

De ha beírod a fórumkeresőbe, hogy delock, vagy usb, számtalan találat jön, ami értékes infóval szolgálhat

Azért azt hozzá kell tenni, hogy ezek a spec. USB kártyák akkor igazán hatásosak, ha nem abban a gépben használod ahol a lejátszó programot futtatod ... no meg a sz. gép kialakítása se mindegy milyen, pl. táplálás, órajel, Ethernet hálózat stb.
Gyakorlatilag egy streamert kell építened, ami így már közel se biztos, hogy megéri.

Én SOtM-et használok, egy "kicsit" bonyolultabb hálózati elrendezéssel, többnyire Tidal streaminghez.

1GBps internet - router - GBps LAN- WiFi router a nappaliban - GBps Cisco switch (4TB NAS) - Roon ROCK szerver - másik hálókártya - Cisco Switch - 1Gbps optikai LAN - Cisco Switch - SOtM SMS-200 a Roon végpont - USB (DAM 1941 DAC, vagy Singxer USB_to_I2s doboz és I2S (ha majd kiépítem) a DAC-hoz.
Minden audio oldali eszközhöz külön analóg táp (kivéve a routert, a GBps switch-et és a NAS-t).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 10:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto, akkor végül nem lesz összegződ, csak a kétfokozatú erősítő?
Nekem elvileg megvan a kapcsim, 1,5Vrms kimenő és eléri a -100dB-t a THD, a zaj is jó lett, és az átvitel végig szép sima, nincs az a pupli ami nálad látszott. Ha a te verziódban ha nagyra cserélem az első csatolót, akkor kiegyenesedik jobban, de az sztem nem az a megoldás, hogy több mikrót beleerőltetek (nincs is helyem). Valszin a bemeneti ellenállásom változott, így nálam 220n-val is szép lett.
Közben lesz egy kimenőtrafós, csöves verziós dac-vég is, szeretném összeereszteni őket, hogy milyenek lesznek egymáshoz képest. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
10 Hz-en senki nem hallgat zenét. De még 20 Hz-en se. Ráadásul a kapcsolási rajznak nincs hangja, mert azt sz*rul és jól is megépíthető. Az mindenesetre biztos, hogy nem úgy fog szólni, mint a trafós-csöves.

Nálam nem lesz összegző, max. összegző trafós, de az sem biztos. Ott lesz összegzőnek a hangszóró tekercse, annál jobb összegző nincs!
Másik, PCM1702/AD1862/AD1865 R2R DAC, a TDA soha nem is volt az! Ennyi erővel az AD1955 is multibites... Tehát amit én ajánlok, az Multibites R2R DAC egyedül.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.06. 11:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
10 Hz-en senki nem hallgat zenét. De még 20 Hz-en se. Ráadásul a kapcsolási rajznak nincs hangja, mert azt sz*rul és jól is megépíthető. Az mindenesetre biztos, hogy nem úgy fog szólni, mint a trafós-csöves.

Nálam nem lesz összegző, max. összegző trafós, de az sem biztos. Ott lesz összegzőnek a hangszóró tekercse, annál jobb összegző nincs!
Másik, PCM1702/AD1862/AD1865 R2R DAC, a TDA soha nem is volt az! Ennyi erővel az AD1955 is multibites... Tehát amit én ajánlok, az Multibites R2R DAC egyedül.


Azért ott 20-25Hz-en én nem szeretnék 3dB-es kiemelést, így megoldottam hogy ne legyen, egy vinilrip-nél nem jó ha megemeli a rumpli-t, de ez az én bolondériám. :)
Kiderül ha megépül, hogy milyen a hangja, a táptól azért még tartok, de max nem olyan CRC-s lesz mint neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3574
gaszto írta:
Ugyan ebben a topikba kicsit off, de az USB-s átvitelhez kapcsolódik a kérdésem.
Nekem is JLSounds zenél az AD1865-el, és hetek óta a minőségi USB előállításán gondolkozok. Nálam a zenék a NAS-on laknak, tehát kell egy olyan eszköz, ami fájlszinten, hálózati megosztás stb eléri a zenéket, lejátsza, és kitolja USB-re. Viszont ahogy olvasgattam PC-s, laptop stb USB port nem megfelelő, ha a minőséget keressük. Vagy kell egy drága, külön táppal ellátott spec. USB kártya, vagy valami másik eszköz, pl:
https://allo.com/sparky/usbridge-signature-pcb.html
Itt írnak róla részletesebben:
https://darko.audio/2020/06/allos-usbridge-signature-review/
Van valakinek ezzel, vagy hasonlóval tapasztalata? A cikkben amlítik a Pro-ject Stream Box S2 Ultra-t ami hasonló cucc, de ő reckockolja is az USB-t. Lényeges lehet ez? Megéri vajon a kétszeres árat?
Ez elég terjedelemes téma, sokféle jó megoldás elképzelhető...
- jó USB kártyát mxperx-től tudsz venni itt a fórumon, igen méltányos áron, bár önmagagában még kevés a mennybe menetelhez, ha nem spec "audio PC"-be dugod. SZVSZ
- az fenti Allo szerkezet elődjét használom jelenleg is "kétgépes" üzemmódban, épített lineáris tápegységgel, egy komoly teljesítményű, de általános windows-os PC után, . Elégedett vagyok vele/ezzel a felállással ( Roon/Hqplayer szoftverek ) Már olvastam erről az Allo signature gépről, állítólag jobb "hangú", mint az enyém, gondolkodtam is a megvásárlásán. Gyakorlatilag a létező leg-audio-specifikusabb SBC, én nem félnék tőle/gondolkodnék sokat ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=86279#p86279 ) bár kérdés, hogy mit is szeretnél pontosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 15:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
shany írta:
gaszto írta:
Ugyan ebben a topikba kicsit off, de az USB-s átvitelhez kapcsolódik a kérdésem.
Nekem is JLSounds zenél az AD1865-el, és hetek óta a minőségi USB előállításán gondolkozok. Nálam a zenék a NAS-on laknak, tehát kell egy olyan eszköz, ami fájlszinten, hálózati megosztás stb eléri a zenéket, lejátsza, és kitolja USB-re. Viszont ahogy olvasgattam PC-s, laptop stb USB port nem megfelelő, ha a minőséget keressük. Vagy kell egy drága, külön táppal ellátott spec. USB kártya, vagy valami másik eszköz, pl:
https://allo.com/sparky/usbridge-signature-pcb.html
Itt írnak róla részletesebben:
https://darko.audio/2020/06/allos-usbridge-signature-review/
Van valakinek ezzel, vagy hasonlóval tapasztalata? A cikkben amlítik a Pro-ject Stream Box S2 Ultra-t ami hasonló cucc, de ő reckockolja is az USB-t. Lényeges lehet ez? Megéri vajon a kétszeres árat?
Ez elég terjedelemes téma, sokféle jó megoldás elképzelhető...
- jó USB kártyát mxperx-től tudsz venni itt a fórumon, igen méltányos áron, bár önmagagában még kevés a mennybe menetelhez, ha nem spec "audio PC"-be dugod. SZVSZ
- az fenti Allo szerkezet elődjét használom jelenleg is "kétgépes" üzemmódban, épített lineáris tápegységgel, egy komoly teljesítményű, de általános windows-os PC után, . Elégedett vagyok vele/ezzel a felállással ( Roon/Hqplayer szoftverek ) Már olvastam erről az Allo signature gépről, állítólag jobb "hangú", mint az enyém, gondolkodtam is a megvásárlásán. Gyakorlatilag a létező leg-audio-specifikusabb SBC, én nem félnék tőle/gondolkodnék sokat ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=86279#p86279 ) bár kérdés, hogy mit is szeretnél pontosan


Legkevésbé az audio-pc vonal vonz. Nem szeretnék még egy PC-t így is túl sok megy állandóan itthon. Remélem, hogy egy jó lineáris táppal tényleg fényévekkel jobb egy nem audio pc / laptop usb portjánál :)
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 16:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha nem kell DSD szerintem jobban járnál valami ARM-es valamivel és I2S-ről járatva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 18:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Konzol írta:
Ha nem kell DSD szerintem jobban járnál valami ARM-es valamivel és I2S-ről járatva.


Van valam javaslatod erre? Melyik ARM-os valamin van olyan I2S, hogy MCLK is van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 19:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Raspberry Pi mond valamit? Ahhoz hasonló ARM-es gépet mond konzol, persze csak akkor, ha elég a NOS, és a CD minőségű lejátszás... Távolról irányítva, sok esetben SSH-val.
Viszont Jriver 27-es resampler PC-n nekem egyelőre nagyon is bejön. A beépített SoX-al jobb a hang, ami érdekes, mert foobar lejátszónál régebben paraméterezhető volt, de ott sehogy sem jött be.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 19:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Odroid C1+, C2+ van dedikált I2S kimenetük MCLK is. Van SPDIF kimenete is. Jól is működik. USB-t is lehet használni akár egyszerre, akár külön-külön a többivel. Viszonylag olcsó, nagy teljesítményű lapok. Volumio-val vagy valamelyik hasonlóval még csak nem is pilótavizsgás. Resampler is van - sox-, mobilról, tábla gépről, böngészőből egy PC-ről kényelmes. Lehet neki analóg tápot csinálni, egyszerűen... Csak 2A kell 5V-ról.

Tulajdonképp olyat is lehet vele csinálni, hogy mind a három kimeneten más szóljon:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 20:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Toto írta:
Raspberry Pi mond valamit? Ahhoz hasonló ARM-es gépet mond konzol, persze csak akkor, ha elég a NOS, és a CD minőségű lejátszás... Távolról irányítva, sok esetben SSH-val.
Viszont Jriver 27-es resampler PC-n nekem egyelőre nagyon is bejön. A beépített SoX-al jobb a hang, ami érdekes, mert foobar lejátszónál régebben paraméterezhető volt, de ott sehogy sem jött be.


Persze Raspberry-t ismerem, használtam is korábban, de ott gáz van az MCLK-val.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 20:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Konzol írta:
Odroid C1+, C2+ van dedikált I2S kimenetük MCLK is. Van SPDIF kimenete is. Jól is működik. USB-t is lehet használni akár egyszerre, akár külön-külön a többivel. Viszonylag olcsó, nagy teljesítményű lapok. Volumio-val vagy valamelyik hasonlóval még csak nem is pilótavizsgás. Resampler is van - sox-, mobilról, tábla gépről, böngészőből egy PC-ről kényelmes. Lehet neki analóg tápot csinálni, egyszerűen... Csak 2A kell 5V-ról.

Tulajdonképp olyat is lehet vele csinálni, hogy mind a három kimeneten más szóljon:):)

Nem akarom teljesen szétoffolni ezt a topicot. Lehet, hogy át kellene tenni a helyére.
Úgy tudom ezeknél az SBC-knél az órajel a működésükhöz van, nem kifejezetten audio alkamazáshoz. Lehet ezeket külső MCLK-val használni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 20:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Háát... Elvileg igen, de az adatlapot kellene átnézni jó alaposan. Esetleg a szoftvert is, hogy mikor melyik belső pll-t használják egy-egy funkcióhoz.

Azt nem tudom megéri-e foglalkozni a dologgal, szerintem a szoftver farigcsálásával többet lehet nyerni, mint egy kivsit jobb órával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 21:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Hát azért egy jó reclockkal, igen jó hangot lehet kapni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.07. 22:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha kívül reclockolsz az más ügy, mint külső órát kötni egy egy káryás gépre.

A bnyolult szoftver futási ideje az elágazásoktól, megszakítàsoktól függően eléggé ingadozhat, az RT rendszer, fölös folyamatok kigyomlálasa csökkenti a latency ingadozást, ami nagyobb, mint az óra okozta pontatlanság...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.08. 12:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megérkeztek a nyákok... Lassú postával egyébként, így is a gyors posta árát dobtam ki többszörösen a régi PCB-kkel.


Csatolmányok:
adpcb.jpg
adpcb.jpg [ 470.79 KiB | Megtekintve 21646 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.08. 15:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
Te Toto. Az ilyen hangminőség-fícsör, hogy az egyik kondenzátornak egy a másiknak egyse a harmadiknak meg két kétoldalas forr-szeme van? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.08. 16:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
gcs írta:
Te Toto. Az ilyen hangminőség-fícsör, hogy az egyik kondenzátornak egy a másiknak egyse a harmadiknak meg két kétoldalas forr-szeme van? :)

Na, végre valami újat olvastam! Azt hittem, hogy a dupla zener alkalmazása vetődik fel megint, de nem. Már csak azért is beforrasztom az összes zenert...
Rejtés:
Ugye bármit tervezzen/építsen az ember, az jó ugye soha nem lesz, ezért is megy például a weboldal, illetve annak fejlesztési üteme csökkentett üzemmódban, hosszútávban kell gondolkozni, az aktuális diyer generációnak már nem lehet megfelelni. :P
Kétrétegű a nyák, a forr szemek legtöbbször összeköttetések a rétegek között. Ahol nincs, ott talán könnyebb esetlegesen az alkatrészt kiforrasztani, vagy kisebb a kockázata annak, hogy a műanyag kondenzátort megolvassza a forrasztás, zárlatot, vagy időközben sunyi zárlatot okozva ezzel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 10:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Sziasztok!
Az I2SoverUSB v.III board tápellátására, amennyiben mindét oldalt külön táppal szeretném üzemeltetni, milyen teljesítményű trafót javasoltok?
A datasheet ennyit ír a témáról:

3. Using two external power supplies. One must cut external power supply jumper
located on the bottom side of the board, then provide external power supply for
USB side (400mA; 4.0V to 5.3V) on H1.1 and H1.2, provide external power
supply to H3.17 and H3.19 (100mA, 4.5V to 5.3V).


Ez jó: 30VA, 2x9V, toroid?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.11. 16:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3574
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 11:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )


Úgy látom, az első verzió számomra a leginkább járható. Köszi!

A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Látom a fotókon, te nem használtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.12. 11:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )


Annyit tégy meg, kérlek, hogy kifotózod nagyobb felbontásban az alábbi részét a technikának.
A kivitelezésben sokat segítene. A JL Sound- Ad1862 környezete érdekelne.
Csatolmány:
shany dac2.jpg
shany dac2.jpg [ 37.12 KiB | Megtekintve 21316 alkalommal. ]


De bárkitől szívesen veszem itt a fórumon, ha megteszi. Köszi előre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 17:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Rendeltem egy diynhk-s AD1862-es panelt, hogy ne csak a fiókban hverjenek az AD1862-esek. Egyszerű volt összerakni, indult gond nélkül, csak néhány alkatrészt kellett beforradztani és a hat tápfeszültséget kellett rákapcsolni.
A csomagban Ti cimkés NE5532 műveleti erősítők voltak. Az első benyomások egészen jók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
#nehogymá

Kezdésnek, vagy akár átlagos zenehallgatásra biztosan jó az a panel, de tuti, hogy nem használja ki teljesen az AD1862 DAC képességét.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség