audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 10:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.14. 20:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
Van egy sima, egyszerű Deloc gyártmányú és egy olyan noname, amire PP is épít. ( nagyon hasonlón szólnak a picit eltérő Renesas vezérlő ellenére )
Tehát egyelőre még semmi tuning nincs rajtuk, alapkivitelűek.

A tap nagyon sokat dob rajta, foleg, ha minel jobb minosegu! Ha a vinyot is megtudod hajtani - amelyiken az oprendszer fut - az szinten nagyon utos tuning. Amugy sajnos felveszi a zajt az alaplaprol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.14. 21:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Hát remélem a tuning segít, mert nem szeretnék szégyenben maradni :D

Elvileg lesz "rendes" tápom az SSD és merevlemez külön-külön megtáplálására is.

( A másik, régebbi PC-m viszont durván feljavította ez a betett USB3 kártya, szóval amúgy működni működik... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.14. 21:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
ftom75 írta:
HQPlayer megveve. Engem nagyon megvett a hangzasa, miutan megtalaltam a megfelelo beallitasokat. Nem mondom, kellett vele pocsolni rendesen, de most olyan tere van a zenenek, mintha a szobat teleraktam volna hangfalakkal, nagyon utos lett! Boldogsag van :)

Most DSD-be konvertálsz mindent és DSD-t adsz a dacnak ?

( Én is próbáltam a HQplayert a sygnalist dac-kal, pcm-mel is de leszoktam róla, pontosabban bele sem merültem )


Igen, DSD-vel etetem es a mostani beallitast sikerult eltalalnom, de segitett hozza a srac, aki irta a programot.
Nem veletlen kerul annyiba amennyi, pedig azt hittem, hogy ezt meguszom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.16. 15:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Két gondolat:
1. Nem értem (illetve értem, de mégis itt diy oldalon vagyunk) miért kell megutaztatni a jelet: USB-SPDIF- aztán a DAC oldalon SPDIF - I2S - DAC chip útvonalon. Eleve 2 kábelt kell bevetni és a tapasztalataim szerint azok minősége jelentősen belekotyog a hangba, ergo költhetsz USB és digi kábelre is rendesen (persze a kábelgyártók ennek nyilván örülnek). Miért nem USB - I2S (5-10 cm kábel)- DAC chip?
2. Rövid spdif kábel, ugye ezt nem komolyan írtad? Olvasmányaim alapján az spdif kábelnek van egy ideális hossza, ami kb. 1.5 m. Állítólag már az 1 m-es kábel is erős kompromisszum.

Szabó Zoltán írta:
AP Linux -bármilyen gépen- lehet régebbi laptop, vagy desktop is, usb hub külső táppal, tuningolt belső clockkal, xmos usb spdif -lehetőleg ugyanarról a tuningolt usb clockról (ha egyezik a 12 vagy 24MHz), külső, megfelelő minőségű (nem feltétlen NOS, de bármelyik dac csip gyártó cég zászlóshajója jó) dac rövid spdif kábellel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.16. 15:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Az SOtM tX-USBexp kártyám továbbra is járatódik. Egyértelműen jelentős a javulás az alaplapi usb kimenetekhez képest. Persze shany leírása alapján gyanítom, hogy az USB2.0 eleve gyengébb hangot tud kiadni, mintha 3.0-s lenne, vagy/és az amanero is jobban kedveli az USB3-as kimenetet. Időközben megépítettem egy külső lineáris tápot a SOtM tX-USBexp kártyának, Cree SIC egyenirányító diódákat használtam, valamint a shigaclone-hoz a diyaudio.com-on ajánlott tápot, 8V-os kimenettel. A stab IC LT1084Adj, előtte 2200 uF Panasonic FM, stab IC után 1000 uF Elna Cerafine. Legnehezebb volt 5.5mm OD, 2.1mm ID DC adaptor csatlakozót találnom, ami bírja a kb. 1.5 A-t is. Az usb kimenetet szerencsére le tudtam kapcsolni, csökkentve a kártya áramfelvételét, mert így is felismeri a rendszer az amanero-t. Probléma volt még a kártya helyes konfigurálása külső táphoz, mert persze hogy félreértettem a pdf leírást. Már így nyersen is erőteljes javulás halható a külső táppal a belsőhöz képest. Az alapvetően hosszan hallgatható, zenébe belevonó, egyszóval kellemes karakter nem változott, de a felbontás nagyon sokkal megnőtt, és pl. az apró zörejek stb. erősebben és tisztábban hallhatóak. Lassan kéne a külső clock is SOtM tX-USBexp kártyához (MZ/X, MZ/X kérlek jelentkezz :D) !?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.16. 19:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
janos_904 írta:
Olvasmányaim alapján az spdif kábelnek van egy ideális hossza, ami kb. 1.5 m. Állítólag már az 1 m-es kábel is erős kompromisszum.

Nono.
Ha van valami "hifi" világban, ami korrekt megoldás illesztési szempontból, az a 75 Ohmos koax S/PDIF.

Ehhez persze kell pár dolog:
- impedanciahelyes 75 Ohmos meghajtás;
- 75 Ohmos csatlakozó (BNC, a "true 75 Ohm" RCA ritka, mint a fehér holló -én Cardas-t használok-) a forrás oldalon;
- 10m-ig bármilyen hosszú 75 Ohmos JÓ!!! kis kapacitású koax (réz belső vezető, teflon szigetelés, legalább 90%-os -többnyire kettes-hármas- réz harisnya, teflon külső borítás);
- 75 Ohmos csatlakozó (BNC/RCA) ;
- 75 Ohmra tervezett fogadó egység.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.18. 17:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A felsorolt paraméterek teljesen korrektek, de mindez kevés sajnos mert többnyire nem tartják be a gyártók sem. Persze én már láttam lupus-on is BNC csatit-t :-). Rövid digi kábel ezért általában nem lesz jó digi kábelnek, mert nincs meg végig a megfelelő illesztés. Ez itt ugye "off topic", de ha már szóba került:
"Many of you may have heard or read that it is beneficial to use at least a 1.5m length digital cable from your Transport to your DAC. There are actually technical reasons for this, but the requirement also depends on the behavior of the signal from the S/PDIF digital output on your Transport. It turns-out that the jitter on the digital signal can increase if the cable is too short, and the increased jitter can cause the audio to have "halos" or be out of focus."

Akit érdekel, az az egész cikket elolvashatja itt:
http://www.positive-feedback.com/Issue14/spdif.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.20. 18:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Visszaterve a felskalazasra egy kicsit bovebben osszefoglalom, amit NEM a HQPlayer (HQP) oldalon olvastam, es nem is azzal kapcsolatban allo emberek irtak, hanem pl az egyik Roon lejatszo szoftverfejlesztoje is irt a forumukon.

Nagyjabol 99%-a mai DAC-oknak ket lepesben atkodolja a bejovo jelet 352 vagy 384k-ba (nem tudom ez mit jelent) es tovabb konvertalja SDM-be (DSD), amit ez utan filterez es kinyomja az analog jelet. Nem csak az ESS chip-eknel igaz ez, hanem mas gyartoknal is. Ez akkor is igaz, ha a DAC gyartoja azt allitja, hogy “mi nem vegzunk felkonvertalast”. Tehat ahogy az adat elhagyja a lejatszo programot, onnantol megszunik az a jelenseg, amit ugy hivunk “bit perfect” (ladder DAC es Schiit DAC eseteben ez nem teljesen igaz, de ez nagyon ritkan hasznalt manapsag). HQP segitsegevel ezeket a lepeseket el tudjuk vegezni, mielott a jel a DAC-hoz erne.

A kerdes inkabb az, hogy mi a legjobb modja az adat eljuttatasanak a DAC-ba, ami a legjobban hangzik a hangszorokon keresztul. Az osszes DAC gyarto allitja, hogy a legjobb megoldas naluk van, de az igazsag az, hogy a szurest, hang analizist es modulatort a HQP jobban elvegzi el, jo par esetben meg a nagyon draga DAC-okhoz kepest is jobban.

Tehat leegyszerusitve ha ezt a munkat meg a DAC elott elvegezzuk, akkor a DAC-nak konnyebb dolga lesz, ez altal jobb hangot hallunk kimenni belole.

Ki kell probalni, hogy ez kinel mennyire igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 13:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
ftom75 írta:
... (ladder DAC es Schiit DAC eseteben ez nem teljesen igaz, de ez nagyon ritkan hasznalt manapsag)...
Ez egy diy fórum. Ha szétnézel itt, azt látod, hogy leginkább ilyen dacok épülnek, de mindenképp jelentős arányban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 13:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
ftom75 írta:
... (ladder DAC es Schiit DAC eseteben ez nem teljesen igaz, de ez nagyon ritkan hasznalt manapsag)...
Ez egy diy fórum. Ha szétnézel itt, azt látod, hogy leginkább ilyen dacok épülnek, de mindenképp jelentős arányban...


Igen, de én a saját rendszerembol indulok ki, nem a forum trendjet veszem alapul, de már közben rajottem, hogy az AVX-en több a magamfajta hülye :) tom40-kent megtalal, aki akar, de természetesen figyelem az itteni eseményeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 17:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
ftom75 írta:
Igen, de én a saját rendszerembol indulok ki, nem a forum trendjet veszem alapul...

Ja es nem utolso sorban a kepessigeimbol indulok ki. Az, hogy majd egy DAC-t en rakjak ossze, egyelore alom, ezert marad a kiserletezes kesz komponensekbol. Nyilvan aki irta a fenti postot, o is a piacon kaphato DAC-okat vette alapul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 22:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
janos_904 írta:
Két gondolat:
1. Nem értem (illetve értem, de mégis itt diy oldalon vagyunk) miért kell megutaztatni a jelet: USB-SPDIF- aztán a DAC oldalon SPDIF - I2S - DAC chip útvonalon. Eleve 2 kábelt kell bevetni és a tapasztalataim szerint azok minősége jelentősen belekotyog a hangba, ergo költhetsz USB és digi kábelre is rendesen (persze a kábelgyártók ennek nyilván örülnek). Miért nem USB - I2S (5-10 cm kábel)- DAC chip?
2. Rövid spdif kábel, ugye ezt nem komolyan írtad? Olvasmányaim alapján az spdif kábelnek van egy ideális hossza, ami kb. 1.5 m. Állítólag már az 1 m-es kábel is erős kompromisszum.

Szabó Zoltán írta:
AP Linux -bármilyen gépen- lehet régebbi laptop, vagy desktop is, usb hub külső táppal, tuningolt belső clockkal, xmos usb spdif -lehetőleg ugyanarról a tuningolt usb clockról (ha egyezik a 12 vagy 24MHz), külső, megfelelő minőségű (nem feltétlen NOS, de bármelyik dac csip gyártó cég zászlóshajója jó) dac rövid spdif kábellel.

Lehet mindenfélét olvasgatni, de lehet mérni no meg hallgatódzni... Az állítólag egy elég silány szófordulat műszaki indoklásként...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.29. 11:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Itt is megemlítére került már ez a "gyári" audio PC, meglehetősen szerénytelen áron:
http://www.6moons.com/audioreviews2/sou ... ies/1.html

Belepillantva, a legérdekesebb ( számomra )a két hatalmas fojókercsen kívül, hogy nem tartatmaz dedikált USB kártyát:
Csatolmány:
Sound Galleries SGM 2015m.jpg
Sound Galleries SGM 2015m.jpg [ 247.91 KiB | Megtekintve 39686 alkalommal. ]


Persze van itt lineáris táp mindenhova?, van külön precíziós órajelgenerátor. Viszont ez utóbbi - úgy tűnik, bár ezt nem tudom biztosan - a Z170 chipsetet táplálja.
Csatolmány:
Intel Z170.jpg
Intel Z170.jpg [ 244.39 KiB | Megtekintve 39686 alkalommal. ]


Furcsa, hiszen egy külön PCI Express - USB3 kártya ( ennek a PCI Express sávjai nem közvetlenül a processzorhoz kapcsolódnának ? ) jelentéktelen mértékben terhelné a büdzsét, mégsem használják.
A dolog azért érdekes, mert én is úgy tapasztaltam, a ( H77 chipset-es ) alaplapi USB kimenetem jobb hangra, mint egy tuningmentes külön USB3 kártya, és már felmerült bennem ez a fajta tuning gondolata is...

A saját H77 chipset:
Csatolmány:
Intel H77.jpg
Intel H77.jpg [ 242.84 KiB | Megtekintve 39680 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.06. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kigugliztam, hogy a fentebb említett audio pc-ben talán egy ilyen clock táplálja az alaplapot ( valószínűleg 15MHz-es ):
http://www.triplemaudioshop.nl/index.ph ... -ocxo.html

ezen egy ilyen OCXO van, amely paraméterileg azért nem egy túl fényes valami :roll: :
http://www.conwin.com/datasheets/cx/cx205.pdf

és ilyet lehet is venni nem is horror áron:
http://www.digikey.com/products/en/crys ... 72?k=OH100


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.06. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Itt is megemlítére került már ez a "gyári" audio PC, meglehetősen szerénytelen áron

szépek a forrasztások :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.24. 19:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
a saját htpc-en próbálom beállítani több kevesebb sikerrel a daphile front end-t. van hálózatom, látja az usb-s dac-ot. hangerőt lehet a http-s felületről állítani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.25. 19:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
banzai írta:
a saját htpc-en próbálom beállítani több kevesebb sikerrel a daphile front end-t. van hálózatom, látja az usb-s dac-ot. hangerőt lehet a http-s felületről állítani?


Igen. Settings -> Audio Devices -> Volume Control -> ON -
Ki tudod választani, hogy mi legyen az inicializálási érték. Ezután az Audio Player-ben megjelenik jobb felül a hangerő bar.


Csatolmányok:
Daphile Volume.png
Daphile Volume.png [ 600.91 KiB | Megtekintve 39280 alkalommal. ]

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.25. 19:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Ezek szerint működik az USB? ;)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.25. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
banzai írta:
a saját htpc-en próbálom beállítani több kevesebb sikerrel a daphile front end-t. van hálózatom, látja az usb-s dac-ot. hangerőt lehet a http-s felületről állítani?


Igen. Settings -> Audio Devices -> Volume Control -> ON -
Ki tudod választani, hogy mi legyen az inicializálási érték. Ezután az Audio Player-ben megjelenik jobb felül a hangerő bar.

Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.25. 22:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
köszi közben megtaláltam. igen müködik. meg is lepett rendesen. egyelöre alaplapi usb-röl megy. mögötte egy öreg tenor9091+wolfi8741 páros még nem szólt igy soha. valószinüleg egy usb hármas kártyát kap majd a rendszer linális táppal. mit érdemes venni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 11:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 19:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
kishiján kiütötte a hangszóróimat az elsö próbánál. még jó hogy leoldottam gyorsan a tápot. utána csak a szoftveres hangerő-szabályzást próbáltam, mert a végfokomon nincs poti. (amit idáig próbáltam mind vágta a magasat)
ha a daphil-t fel szeretném a merevlemezre installálni akkor az honnan lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 19:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem a szoftveres szabályzás teljesen korrekten működik kb.75-100% közti tartományban. Nem érzek minőségbeli veszteséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 08:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?
A hangerőszabályozás hogy történik, a D/A referencia feszültségét veszi visszább?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 11:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?


Már április 1-re gyúrtok? Mi az hogy +- fél bit ? Az egyenlő a logikai talán-nal ? :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Tom314 írta:
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?


Már április 1-re gyúrtok? Mi az hogy +- fél bit ? Az egyenlő a logikai talán-nal ? :) :)



Csak gyakorolnak :lol:

1 bit= 0.125 bytes

fél bit = 0.0625 bytes

+- 0.5 bit = 0 bytes, vagy nem ? :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 14:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Tom314 írta:
Már április 1-re gyúrtok? Mi az hogy +- fél bit ? Az egyenlő a logikai talán-nal ? :) :)


Az analóg hangerő szabályozás bármilyen értéket felvehet pl. a potméter két vége között. A digitális hangerő szabályozás csak diszkrét értékeket vehet fel, a közelebbi érték felé kerekít, így a hiba (eltérés az analóg értéktől) max. fél bitnyi lehet.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 15:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
DöG írta:
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?
A hangerőszabályozás hogy történik, a D/A referencia feszültségét veszi visszább?


Bocs, én írtam pontatlanul.
A hangerő szabályozásnál aritmetikai úton kiszámolja az értéket.

Pl. 23 dB csillapítás = 13,62 -ed hangerő. Ha a digitális érték pl. 50000 decimális, akkor elosztja. 50000 / 13,62 = 3671,072
Mivel csak egész érték lehet a digitális, ezért kerekíti 3671-re. A hiba 0,072 bit-nek megfelelő analóg jelszint lesz a számítás után.
A hiba maximálisan +- fél bit nagyságú lehet, az analóg értékre vonatkoztatva, ami elenyészően kicsi. Természetesen semmi nem vesz fel fél bites értéket.

Ez a szoftveres hangerőszabályozásra igaz, a DAC csipekben nem így működik, mert akkor nem tudna pl. DSD módban hangerőt állítani.

Hodyka levezetését 2 pint (nem bit) feles után lehet értékelni. :lol: :lol: :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 18:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
banzai írta:
kishiján kiütötte a hangszóróimat az elsö próbánál. még jó hogy leoldottam gyorsan a tápot. utána csak a szoftveres hangerő-szabályzást próbáltam, mert a végfokomon nincs poti. (amit idáig próbáltam mind vágta a magasat)
ha a daphil-t fel szeretném a merevlemezre installálni akkor az honnan lehet?


Remélem a 2 pint feles senkinél nem verte ki a bizosítékot. Kb. olyan mint a fél bit. :lol:

Installálás:
Hozz létre a winchesteren egy "DaphileBoot" és egy "DaphileData" vevű partíciót. A partíciók lehetnek ext4-ek. A DaphileBoot legyen legalább 2 Gbyte, a DaphileData legyen nagyobb, ide kerülnek a zenéid.
A DaphileBoot legyen aktív partíció vagy mutasson rá valami boot manager.

Utána a Daphile-ban: Settings -> System Firmware -> Select Installation Target Drive

Itt válaszd ki a "DaphileBoot" partíciót és mehet az install.
Ha végzett, Reboot, és újra állítsd be a Net hozzáférést, ha kéri.


Csatolmányok:
Daphile_Install.png
Daphile_Install.png [ 589.17 KiB | Megtekintve 39077 alkalommal. ]

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
MOT64 írta:
DöG írta:
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?
A hangerőszabályozás hogy történik, a D/A referencia feszültségét veszi visszább?


Bocs, én írtam pontatlanul.
A hangerő szabályozásnál aritmetikai úton kiszámolja az értéket.

Pl. 23 dB csillapítás = 13,62 -ed hangerő. Ha a digitális érték pl. 50000 decimális, akkor elosztja. 50000 / 13,62 = 3671,072
Mivel csak egész érték lehet a digitális, ezért kerekíti 3671-re. A hiba 0,072 bit-nek megfelelő analóg jelszint lesz a számítás után.
A hiba maximálisan +- fél bit nagyságú lehet, az analóg értékre vonatkoztatva, ami elenyészően kicsi. Természetesen semmi nem vesz fel fél bites értéket.

Ez a szoftveres hangerőszabályozásra igaz, a DAC csipekben nem így működik, mert akkor nem tudna pl. DSD módban hangerőt állítani.

Hodyka levezetését 2 pint (nem bit) feles után lehet értékelni. :lol:


Hodyka érti a lényeget. :)
Előre is elnézést a kötözködés miatt..
A levezetésed alapján akkor ((végtelen+1)-2)<>végtelen ?
Kérlek mutass egy kódrészt amiben az 50000 (B‭1100001101010000‬) elosztod 13,62 (BINárisan mennyi is ? ) -vel és nem egész bináris számot kapsz.
Nem győztél meg, hogy 1 bit hiba nem 1 bit lesz még ha lebegőpontosan tároljuk is,hacsak nem tudsz esetleg mutatni nekem olyan transistor flip-flop-ot amiben van 0.5 transistor :)
Persze értem, hogy mit szerettél volna ezzel mondani, analóg értékben az az 1 bit elhanyagolható, de ha tetszik ha nem már nem bit perfect.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.27. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
hodyka57 írta:
Tom314 írta:
MOT64 írta:
hifitibi írta:
Így van. Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerő szabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.


Én nem vettem észre jelentős változást a hangminóségben. Elvileg is csak +- 0,5 bit lehet az eltérés a hangerő újraszámított értékei esetén. Ez 16 bitnél is -96 dB, amit alig lehet meghallani.
Banzai te vettél észre valami változást?


Már április 1-re gyúrtok? Mi az hogy +- fél bit ? Az egyenlő a logikai talán-nal ? :)



Csak gyakorolnak :lol:

1 bit= 0.125 bytes

fél bit = 0.0625 bytes

+- 0.5 bit = 0 bytes, vagy nem ?


Mi a neved lovag ki ily jártas vagy a tudományokban ? :)

Van egy aritmetikai feladatom számodra (használhatsz DAC-ot a kiszámításához): :)

5-en utaznak egy buszon, az első megállónál leszáll az utasok nyolc hatoda és felszállnak 3-an, hányan utaznak tovább a buszon, és hány éves a kapitány ? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.28. 07:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Tom314 írta:
Van egy aritmetikai feladatom számodra (használhatsz DAC-ot a kiszámításához): :)

5-en utaznak egy buszon, az első megállónál leszáll az utasok nyolc hatoda és felszállnak 3-an, hányan utaznak tovább a buszon, és hány éves a kapitány ? :)


A buszsoför és 4 utas akik élnek :lol:

a Kapitánynak nem írtad a szemeszinét :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.28. 08:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Tom314 írta:

Előre is elnézést a kötözködés miatt..
A levezetésed alapján akkor ((végtelen+1)-2)<>végtelen ?
Kérlek mutass egy kódrészt amiben az 50000 (B‭1100001101010000‬) elosztod 13,62 (BINárisan mennyi is ? ) -vel és nem egész bináris számot kapsz.
Nem győztél meg, hogy 1 bit hiba nem 1 bit lesz még ha lebegőpontosan tároljuk is,hacsak nem tudsz esetleg mutatni nekem olyan transistor flip-flop-ot amiben van 0.5 transistor :)
Persze értem, hogy mit szerettél volna ezzel mondani, analóg értékben az az 1 bit elhanyagolható, de ha tetszik ha nem már nem bit perfect.


OK! Segítek. 13,16D = 1101,010011110101B
Lebegőpontosan oszt, egész számot nem egész számmal. Eredményül tört értéket kap, azt kerekíti egészre. A maradék a hiba.

Na ellovagoltam...

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
hifitibi írta:
Azt viszont vedd figyelembe, hogy így a hangminőség rosszabb, még kopp hangerőnél is, mint a hangerőszabályozás nélküli ("bit perfect") beállításnál.
Pár hónapon keresztül úgy hallgattam a rendszeremet, hogy a végerősítő előtt volt egy normál SMD ellenállásokból álló osztó, ami a rendszer hangerejét állította be zenehallgatós hangerőre. Úgy használtam a rendszert, hogy ha zenét hallgattam, beállítottam a bit perfect lejátszást, ha háttérzenének kellett, akkor beállítottam a szoftveres hangerőszabályozást. Tettem ezt azért, mert bit perfect üzemmódban hallhatóan jobban szólt, háttérzenének meg majdnem mindegy.
Írásom óta két vélemény is érkezett, melyek szerint nincs minőségi különbség a Daphile esetében a szoftveres hangerőszabályozós beállítás és a bit perfect lejátszás között. Ma úgy döntöttem hogy ismételten meghallgatom, mekkora a különbség.

Azóta egy olyan változás állt be a rendszeren, hogy szert tettem egy fórumtársunk által igényeim szerint customzálva készített hangerőszabályozóra. Ezüst-palládium relés, kékvérű, Susumu vékonyréteg SMD ellenállásokkal felépített dologról van szó. Jelentős minőségjavulást ért el a rendszerem ennek a hangerőszabályozónak a beiktatásával az egyszerű ellenállásosztó helyett.

A mai teszt során több zenével is meghallgattam a rendszert. Minden egyes számnál először bit perfect, majd hangerőszabályozós módban, majd megint bit perfect módban. Most a különbség jóval nagyobb. Nagy különbség van a térleképzésben, magas tartományban, zeneiségben, de úgy általában mindenben.

Sokan flac-t hallgatnak. Ott nem is csoda, hogy nem jön ki a különbség. Tessék kicsomagolni, és wav-ot hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 09:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
A .flac veszteségmentesen tömörített formátum. Lejátszás alatt folymatosan kicsomagolja a lejátszó program. Nem hiszem, hogy ez elnne az oka.
De mindenesetre érdekes tapasztalat, amit leírsz. Leközelebb én is tüzetesen megfogom így hallgatni a saját rendszeremen.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 12:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
A .flac veszteségmentesen tömörített formátum. Lejátszás alatt folymatosan kicsomagolja a lejátszó program. Nem hiszem, hogy ez elnne az oka.
De mindenesetre érdekes tapasztalat, amit leírsz. Leközelebb én is tüzetesen megfogom így hallgatni a saját rendszeremen.
A wav kontra flac üzemmódban is hasonlóak voltak a tapasztalataim. Ha nem kell a gépnek közben kicsomagolnia, hanem csak lejátszania, kevesebb a dolga. De ez is lehet összahadonlítás tárgya bárkinél. Én megtettem, nekem ezek a tapasztalataim.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
A Jriver is tud olyat, hogy memóriába teszi az egész file-t és onnan tömöríti ki valós időben, vagy a kicsomagolt fájlt teszi a memóriába. A valós idejű tömörítés esetén jobban szól, ellenkező esetben picit laposabb, döglöttebb a hang :D
Akkor hogy is van ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 18:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Hát akkor valószínűleg így, ahogy írod. :)
A Daphile is tud memóriából lejátszáni. Igyenkor előtte molyol egy kicsit, valószínű ekkor csomagolja ki a tömörített fájlokat. Jobb a hangminőség a memóriából lejátszáskor.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 20:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Igen, a Daphile memóriából való lejátszáskor (majdnem) minden zenén kicsit simábban szól, nekem is így jobban tetszik.
Most van próbaüzemben egy másik gépen az Aplinux V3.1, igen ígéretes.
Bármelyik win config felkötheti a gatyáját...még ha el is éri, akkor is jóval drágábban és macerásabban...

A hangerőszabályzásról: szerintem(elég sok éves tapasztalat) kb. 12dB szoftveres hangerőcsökkentés nem okoz hallható problémát a hangminőségben a zenék 99,9%-ban. 26dB már igen,de még az sem mindegyik zenénél.

Flac/wav: ha valaki nem hallja a különbséget, akkor süket, vagy szar a rendszere? Na ne... Elég egyszerű vaktesztben próbálni, szerintem nem fog összejönni a >75%, ami már szignifikánsnak vehető. Nagyon kevés plusz számítás szükséges a kicsomagoláshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 20:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
hifipisti írta:
A Jriver is tud olyat, hogy memóriába teszi az egész file-t és onnan tömöríti ki valós időben, vagy a kicsomagolt fájlt teszi a memóriába. A valós idejű tömörítés esetén jobban szól, ellenkező esetben picit laposabb, döglöttebb a hang :D
Akkor hogy is van ez?

A Daphile is tud memóriába tölteni, majd onnan lejátszani. (A többi szoftver nem tudom, hogy csinálja, de ez először beolvassa-megcsócsálja az egész zenét, addig csendben van, majd utána játssza le.)
A ma esti teszt idejére elkövettem azt a szentségtörést, hogy flac fájlt tettem a zenelejátszó PC winchesterére. :D Na, de félretéve a tréfát, teljes pártatlansággal álltam neki a dolognak.

Az első zenénél (Chumbawamba, Celebration című száma) az flac zenét izazán dögösnek éreztem, tetején kiemeléssel. Énekesek távolabb, zene kissé csomós. Wav-nál nagyon kiegyenlített lett az egész hangkép megszűntek a kiemelések, több részlet, nagyobb tér.

Másik zene: Enya, One toy soldier:
flac: szűkebb tér, csaj előttem énekel kissé jobbra, kissé fátyolosan.
wav: sokkal nagyobb tér, a csaj hátrébb, "mindenfelé"... de a hangja is valószínűbb.


Én ezt hallottam ma itthon.

szerk: ja ja ja, hogy biztos legyen: A tesztet a memóriába való beöltéssel végeztem. A winchesterről való lejátszást már régen lezongoráztam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 21:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:18
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: Budapest
Probáljátok ki tömörítetlen flac-el!

_________________
B100 - L4, CF3, Matrix, Miczo, B9, NAP250
JV8 - Takman REY
JM Lab - Electra 926
Nordost - Blue Heaven, Red Dawn, Magus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 21:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Rolie írta:
Probáljátok ki tömörítetlen flac-el!

az a wav


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
hifitibi írta:
Rolie írta:
Probáljátok ki tömörítetlen flac-el!

az a wav


Nem teljesen. A FLAC a konténer típusa mint a videónál az AVI. Azon belül van tömörített több féle kompresszióval és tömörítetlen. A lejátszáskor a tömörítettlen FLAC és WAV között nem lehet különbség mert amivel a FLAC több az az egyéb metaadatok számcím stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 21:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:18
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: Budapest
Állítható mi legyen!


Csatolmányok:
flac.png
flac.png [ 431.11 KiB | Megtekintve 38775 alkalommal. ]

_________________
B100 - L4, CF3, Matrix, Miczo, B9, NAP250
JV8 - Takman REY
JM Lab - Electra 926
Nordost - Blue Heaven, Red Dawn, Magus
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
...
Most van próbaüzemben egy másik gépen az Aplinux V3.1, igen ígéretes.
Bármelyik win config felkötheti a gatyáját...még ha el is éri, akkor is jóval drágábban és macerásabban...
....
Miben másabb az előzőnél ( hang tekintetében ) ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.31. 06:31 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
A topik fősodratú témájához lazán sem kapcsolódó hozzászólások az OFFtopikba áthelyezve.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.31. 10:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Akár milyen legyen is a Flac, az mindig gyengébben szól, mint a wav sajnos. A saját tapasztalatom ez. Hiába nincs adatvesztés, akkor is gyengébb. Eleve sok estben azt sem lehet tudni, hogy az adott CD mivel és, hogyan lett grebbelve. Aki biztosra akar menni az vegye meg lemezen, vagy fizessen a letöltött anyagért. A hangminőség még így is jócskán abban a kategóriában marad, amit kiválóan lehet élvezni. Szerintem az itteni emberek nagy része torrent boltokból szerzi be a zenei anyagait ;) Tehát nagyon más választás nincs, mint azt szeretni, ami van.
Egy érdekes másik példa. Van egy Tascam DR100MKIII nagyfelbontású rögzítőm, amit lejátszóként is szoktam használni. Ez csak wav-ot vagy MP3-at játszik, ezért a flac anyagokat wav-ba szoktam kitömöríteni és rátenni a lejátszóra. Ugyan ennek a lejátszónak van spdif bemenete is, tehát DAC-ként is működik. Jobban szól ugyan az a Flac zene, ha a PC-ből valós időben küldöm ki a JRiver-ben lejátszott anyagot a hangkártyám spdif kimenetén, mint ha a lejátszón játszanám a wav változatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.31. 10:15 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
hifipisti írta:
Akár milyen legyen is a Flac, az mindig gyengébben szól, mint a wav sajnos. A saját tapasztalatom ez. Hiába nincs adatvesztés, akkor is gyengébb.


Egyáltalán van értelme tömörítve tárolni a mai tárkapacitások mellett? Viszonylag olcsón össze lehet szedni pár Tear tárhelyet otthonra.

hifipisti írta:
Eleve sok estben azt sem lehet tudni, hogy az adott CD mivel és, hogyan lett grebbelve. Aki biztosra akar menni az vegye meg lemezen, vagy fizessen a letöltött anyagért. A hangminőség még így is jócskán abban a kategóriában marad, amit kiválóan lehet élvezni. Szerintem az itteni emberek nagy része torrent boltokból szerzi be a zenei anyagait ;) Tehát nagyon más választás nincs, mint azt szeretni, ami van.


mp3-ból konvertált Flac-al már én is találkoztam, sajnos. Eddig torrentről a legjobb minőséget az SACD image (ISO) adta, DVD-re felírva a lejátszóm felismeri SACD-nek, és jobban is szól, mint ugyanaz a kiadvány CD-ről...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.31. 11:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nekem jelenleg 4TB-ot foglalnak el a kizárólag Flac zenék :oops: Ugyan ez Wav-ban legalább a duplája lenne. A torrent oldalakon pedig a wav olyan ritka, mint a fehér holló. Nyilván, ha magamnak grebbelnék Pextor premium II CD-vel gyári lemezt, akkor lenne értelme a wav fájlok tárolásának.
A héten vettem egy 6TB-os merevlemezt. 72.000Ft a legolcsóbb. Ezt nem igazán nevezném olcsónak, de az is igaz, hogy ezt a durván 6500db (ebből 300db valamilyen nagyfelbontású anyag) albumot megvásárolni sem lenne két fillér. Ehhez képest elenyésző tétel a vinyó ára :D

Igen, Mp3-ból Flac-ba rakott anyagot már én is hallottam párat. Leginkább azt csinálom, hogy meghallgatás alapján döntöm el, meg marad-e az adott lemez, vagy azonnal törlöm-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.03.31. 12:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Jó hírem van! Ha minden igaz a mostani hétvégén publikus lesz az új Audiophile Linux verzió, amit már mindneki nagyon vár (különösen a Kabylake tulajok). Valószínűleg lesz nativ DSD támogatás is, ha van aki arra vágyott volna. AP linux alatt tök mindegy, hogy wav vagy korrektül csomagolt flac, a különbség oka valami window-zos feature lehet már megint ;) . Ez utóbbit persze csak zrikálásból írtam, ott van a végén a kancsalitás....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség