audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2017.10.17. 15:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:11 
Fórumtag

Felfrissítettem az APL4-et a sudo pacman -Suy parancsal. A repository-ból az mpd 0.20.9-3 verziót tölti le, ez most a legújabb, ami már fent van. Érdemes kipróbálni a frissítést zenelejátszás közben!!! A linuxnak ez nem gond, közben folyamatosan megy a lejátszás, semmi nyekkenés. Ahogy betölti az új mpd-t lehet hallani, hogy megváltozik a hang. Energikusabb lesz, jobb sávszélekkel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:14 
Fórumtag

MOT64 írta:
gabor80 írta:
Egy kérdésem lenne, milyen szolgáltatás megy a lejátszók alatt, ha leállítom az MPD-t APL4-nél?
Ilyenkor a jobb oldalon megjelenik a formátum, sample rate stb.... info.
Anélkül is szól az összes lejátszó és hallgatva mintha kicsit jobb lenne a hang mint MPD-vel.

Bocs, de nem igazán értem a kérdést. Lehet, hogy más sem? Azért nem válaszolnak. :twisted:

Pontosan én sem ismerem az APL4 működését, lehet nem is jól írtam, én úgy emlékszem hogy az egyes lejátszókhoz az MPD az alap, az fut mögöttük. Én azt hittem ha nem fut akkor nem megy a lejátszás a lejátszó progikban sem, mert hogy ez kell hozzá. Rendszerfrissítés után elmegy ügye az MPD (de le is lehet állítani stop paranccsal persze), és így is mennek a lejátszók. Tehát nem kell az MPD mögéjük, más alapprogi veszi át a szerepét, vagy hogy van ez? (Ilyenkor írja is jobbra a képernyőn hogy MPD not responding és kijön ilyen rate, format stb.. infós sorok az MPD szöveg alá)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:25 
Fórumtag

A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:26 
Fórumtag

Irtam 2-vel előbb. Ha nem fut az mpd, nem kellene kiírnia semmit. Hianyzik a /home/xy_user/.conkyrc fájl-ból a ${if_mpd_playing} sor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:29 
Fórumtag

Konzol írta:
A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.

Aha, tehát akkor ez nem befolyásolja a hangot? Mivel én a gépről lokálisan játszok le, nem hálón, nem érdekes hogy kapcsolódik e, ha jól értem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:41 
Fórumtag

MOT64 írta:
Felfrissítettem az APL4-et a sudo pacman -Suy parancsal. A repository-ból az mpd 0.20.9-3 verziót tölti le, ez most a legújabb, ami már fent van. Érdemes kipróbálni a frissítést zenelejátszás közben!!! A linuxnak ez nem gond, közben folyamatosan megy a lejátszás, semmi nyekkenés. Ahogy betölti az új mpd-t lehet hallani, hogy megváltozik a hang. Energikusabb lesz, jobb sávszélekkel.

Valóban jobbnak tűnik a 0.20.9. Nálam a 0.20.6-ot váltotta. Mindkét verzió forrásból fordítva, gyakorlatilag alap beállításokkal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 16:44 
Fórumtag

gabor80 írta:
Konzol írta:

Aha, tehát akkor ez nem befolyásolja a hangot? Mivel én a gépről lokálisan játszok le, nem hálón, nem érdekes hogy kapcsolódik e, ha jól értem?

A lokális- visszahurkoló interfész 127.0.0.1 - is hálózat, tulajdonképp a socket is annak tekinthető, amit helyileg használnak a programok a kommunikációhoz. MOT64 leírta, csak megismételni tidom, a Cantata az mpd-t használja lejatszásra, a többi lejatszó program az alsa playert. Magyarán másik programot használnak a zene megszólaltatására. Még soha nem hasonlítottam össze az mpd-t az alsa vagy az mplayer hangját.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 16:52 
Fórumtag

Konzol írta:
gabor80 írta:
Konzol írta:

A lokális- visszahurkoló interfész 127.0.0.1 - is hálózat, tulajdonképp a socket is annak tekinthető, amit helyileg használnak a programok a kommunikációhoz. MOT64 leírta, csak megismételni tidom, a Cantata az mpd-t használja lejatszásra, a többi lejatszó program az alsa playert. Magyarán másik programot használnak a zene megszólaltatására. Még soha nem hasonlítottam össze az mpd-t az alsa vagy az mplayer hangját.

Köszi. Tehát az alsaplayer a másik. Kipróbáltam a Deadbeef-et és az Audacious-t is, sztem összességében jobbak mint a Cantata, hangjukban jól hallható különbség van. A Deadbeef hasonló jó basszussal, viszont részletesebbnek tűnik, Audacious gyengébb méllyel, de kicsit még pontosabb hangú talán, analitikusabb.

Ja mivel frissítettem a rendszert 1 hete, nálam is a 0.20.9 verziós MPD van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 21:01 
Fórumtag

Másik dolog, szoktatok játszani ezzel a period és buffer size dologgal? Van hallható hatása, ill. milyen beállítást javasoltok, van vmi bevált érték nálatok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.29. 21:46 
Fórumtag

gabor80 írta:
Másik dolog, szoktatok játszani ezzel a period és buffer size dologgal? Van hallható hatása, ill. milyen beállítást javasoltok, van vmi bevált érték nálatok?

Nálam ki van kapcsolva mind a kettő. # a sorok elején. Ha túl kicsire állítod őket szaggathat a lejátszás. Szerintem a hangra nincsenek hatással.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.08.30. 14:18 
Fórumtag

MOT64 írta:
gabor80 írta:

Nálam ki van kapcsolva mind a kettő. # a sorok elején. Ha túl kicsire állítod őket szaggathat a lejátszás. Szerintem a hangra nincsenek hatással.

Köszi. Akkor nem babrálok vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.03. 13:29 
Alapítótag

Valaki meg tudja osztani az isot?eccerűen 6 óra alatt 20 megát szedtem le:(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.03. 17:35 
Fórumtag

cyberpalko írta:
Valaki meg tudja osztani az isot?eccerűen 6 óra alatt 20 megát szedtem le:(

Az ingyenes letöltés 20Mb/s-ban korlátozva van. Az kb. 12 óra, mire lejön a teljes iso. Most elindítod, reggelre lejön, én is így csináltam.

Persze nem genyózni akarok. Csak tisztelem és becsülöm az APL készítőjét annyira, hogy nem varezolok helyi megosztásokat a szoftveréhez, amiben biztosan sok munkája fekszik. Ahogy már írtam is előrébb, nem tisztességes helyi megosztásokat csinálni. Ha átjössz szívesen felmásolom neked egy pendrive-ra, de megosztani nem akarom.

Irok pü.-t.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 20:12 
Fórumtag

az aplinuxos gépre egy 10" érintöképernyös autómonitort kötnék a kezeléshez, kezelné a linux az érintörészét? igy nem kellene hozzá billentyü meg egér. illetve bluetooth-os távval lehetne kezelni a cantatat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 22:37 
Fórumtag

banzai írta:
az aplinuxos gépre egy 10" érintöképernyös autómonitort kötnék a kezeléshez, kezelné a linux az érintörészét? igy nem kellene hozzá billentyü meg egér. illetve bluetooth-os távval lehetne kezelni a cantatat?

Elvileg kezeli, gyakorlatban ki kell próbálni. Mindkettőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.15. 19:08 
Fórumtag

Van új Daphile 17.09!
Kipróbáltam. Szerintem most már ebben is valamelyik mpd 20.x munkálkodik, mert a hangja nagyon közelít az APL4-hez. RAM-ból lejátszva a zenéket, nagyon meggyőző a hangja. Tiszta megszólalás, remek, széles tér. A kezelőfelület semmit sem változott.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]