audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.04.01. 20:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
janos_904 írta:
Jó hírem van! Ha minden igaz a mostani hétvégén publikus lesz az új Audiophile Linux verzió, amit már mindneki nagyon vár (különösen a Kabylake tulajok). Valószínűleg lesz nativ DSD támogatás is, ha van aki arra vágyott volna. AP linux alatt tök mindegy, hogy wav vagy korrektül csomagolt flac, a különbség oka valami window-zos feature lehet már megint ;) . Ez utóbbit persze csak zrikálásból írtam, ott van a végén a kancsalitás....


Honnan van az infó? Már én is régóta várom. Nálam jelenleg a APL3.1 fut és Szabó Zolival egyetértve, nekem is passzol eddig a legjobban a zenei ízlésemhez. Persze nem árt hozzá egy jó PC is. :-)
Mivel ápr. 1 van, az is elképzelhető, hogy valaki vicces kedvében van? :twisted:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.04.01. 22:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Tegnap írtam! A honlapon válaszolta egy érdeklődőnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.04.02. 11:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Bocs. Nem úgy gondoltam, hogy te poénkodsz, hanem aki a hírt felreppentette.
Ennek ellenére, lehet vasárnap estére marad a meglepetés.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.02. 16:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tél felé érkezik a Gemini Lake, Apollo Lake utódja.
Ez egy Intel féle processzor, max. 10 Wattos fogyasztással. Némi továbbfejlesztéssel.
Idézet:
A kijelzőmotor az, ami változott, mivel bevezetésre kerül a HDMI 2.0 támogatása, illetve a memóriavezérlőt is modernizálják, így az egycsatornás egység mostantól támogatja a DDR4-es szabványú memóriákat, és ebbe a nagyobb órajelű memórialapkák kezelése is beletartozik. A legfőbb újítás azonban az integrált IEEE 802.11b/g/n-es Wi-Fi és Bluetooth 4.0-s vezérlő lesz. Ehhez továbbra is külső rádiós egység kell, de az integráció így is kisebbé teheti az aktuális platformdizájnokat.


Ezekből szokott lenni PCI-s alaplap is, COM portokkal is, legalább is Apollo Lake esetében még volt.
4K-s támogatás alap lesz, de szerintem nem lesz rajta hardveres HDR, mondjuk nem is kell, tehát csak a felbontás fog növekedni. Mondanom sem kell, hogy zenelejátszásához ideális. És lehet használni Bluetooth féle távirányítót.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 10:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Építgetve az audio PC-m, elég jó hangot sikerül belőle kicsalogatni eddig USB-n is, végső cél az I2S kinyerése volt. Hétvégén meg is történt, Xonar hangkártyáról megcsapolva az I2S adatfolyamot ráküldtem a dacra. :mrgreen:
Az eredmény igencsak jó lett Win10 és APL4 tekintetében is. USB-hez képest több levegő, egész légies tér, és jobb, erőlködés nélküli részletek. A sztereó tér is javult sztem, nem annyira tömött.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 14:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
valami ilyesmiben gondolkodom én is. kinyerni valahogy az audio pc alaplapjáról az i2s-jelet? melyik xonár kátyád van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 21:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
banzai írta:
valami ilyesmiben gondolkodom én is. kinyerni valahogy az audio pc alaplapjáról az i2s-jelet? melyik xonár kátyád van?

Vettem egy Asus xonar DSX PCI-e csatolós kártyát, mivel a m-ITX alaplapomon csak PCI-e van. Elvileg egy plusz átalakítás a PCI-PCI-e brigde ami beleszólhat a hangba, de pár helyen olvastam (akik hasonlítgatták) hogy nemigen lehet ezt meghallani. Ez a kártya 10k körül megkapható, nem érdemes drágábbat venni sztem ebből a családból a digi része mindnek hasonló (Oxygen CMI8878 chip), az analóg részeken van eltérést, azt meg nem használom.
Sokat bújtam a netet és a rajta lévő Oxygen hangproci igen jó minőségű a leírások szerint. Az Emu kártyák és a Juli kártyák minőségét minimum hozza digitális részeken, sokak szerint kissé meg is haladja, mondjuk újabb konstrukció is mint a másik kettő, azok már 10-15 évesek.
A kártyát meg kell kicsit patkolni, adatlap alapján, rácsatlakoztam az I2S jelekre, kivezettem, majd rj45 csatin a jól bevált patch kábelen kivezettem (ezt használom máshol is, igen jó eredménnyel). Persze még lehet játszani árnyékolással, meg a hang-proci órája helyett pl. aktív ketyegőt tenni, ez is dob rajta, majd ezt is megpatkolom később.
A hang nagyon komoly usb-hez képest, igen finom mikrorészletek, levegő, tér stb.
A magas talán még kicsit digitisz-es, de még sima pc kapcsi táp van rajta, de készül már a lineáris is. :D
Nagyon elégedett vagyok ezzel a megoldással pár óra hallgatás után.:))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 21:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
ESI Juli@ hangkártyát mindenképpen meg kell tuningolni a jobb eredmény elérése érdekében.
Kell hozzá 1 vagy kettő master clock, jobb tápegység és tápszűrők. Legalább a 3,3V tápegység legyen kicserélve rajta.

Teljesen egyértelműen jobb alternatíva lehet, mint az USB. Sajnos ezt én is később vettem észre.
Na mindegy, két kártyát beszereztem, ha minden jól megy, csak az egyik kerül átalakításra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 21:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
ESI Juli@ hangkártyát mindenképpen meg kell tuningolni a jobb eredmény elérése érdekében.
Kell hozzá 1 vagy kettő master clock, jobb tápegység és tápszűrők. Legalább a 3,3V tápegység legyen kicserélve rajta.

Teljesen egyértelműen jobb alternatíva lehet, mint az USB. Sajnos ezt én is később vettem észre.
Na mindegy, két kártyát beszereztem, ha minden jól megy, csak az egyik kerül átalakításra.


Juli-nál jó hogy külön 22 és 24 megás óra is van rajta. Nem rossz alapban az sem talán egy kicsit maradhat el a modernebb hang prociktól.
De sztem USB-hez képes mind sokkal jobb eredményt adhat. Ha még egy reclock-ot is be lehet iktatni utána, még a jittert is lejjebb lehet vinni, ami a hangproci-val jár, illetve a vezetékezésből adódhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
gabor80 írta:
shany írta:
gabor80 írta:
shany írta:
Meghallgatod?
( lent a Track73 )

Megfülelem.


Sikerült?


Igen. Következő van. Win 10 alatt nincs semmi, teljesen csendben van a track. APL4-ben viszont ha olyan 80% hangerő fölé megyek akkor halkan hallható egy kis digitális zümmögés.
Rendes zeneszámoknál, csendes, hangmentes részen ilyen mondjuk nincs.
Nem tudom ez jelent e valamit.

Nálam sincs semmilyen zaj ( a készülékek alapzajától eltekintve ), és biztosra merném venni, hogy elvileg nem keveredhet az audio információba semmi egyéb zavarjel, legalábbis az USB átvitel elvéből, protokollból adódóan.
Elsőre arra gondoltam, hogy talán a Jlsounds kártyád árama ( pl. a processzor ) csatolódik be valamilyen módon ( huzalozás, kapacitások, hurkok, stb ), ez is kicsit elvinné a végeredményt.
Ha viszont win alatt teljesen csendes, akkor az ehhez kapcsolódó hardverekkel alkotott egység rendben kellene, hogy legyen ilyen szempontból :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 07:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
hifitibi írta:
sajti írta:


Más: Ennek az I2S, SPDIF hallgatózás megérdemelne egy külön témát. Ez nem az általános HTPC építés témakör. Szerintem.



Támogatom ;)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 07:09 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
hodyka57 írta:
hifitibi írta:
sajti írta:


Más: Ennek az I2S, SPDIF hallgatózás megérdemelne egy külön témát. Ez nem az általános HTPC építés témakör. Szerintem.



Támogatom ;)


Tessék nyitni egy új topikot neki :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 12:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Szeretném megkérdezni, hogy ki használ PicoPSU - atx átalakítót és milyen lappal - mert vettem 1-et de az MSI B250-es lapommal nem megy - annak ellenére, hogy részben elindul , nem is vesz fel sok áramot ( 1,6A ) - viszont régebbi lappal G41 chipset - elég komoly áramfelvétel mellett ( kb 4 A ) simán megy ( tehát az áramkör jó ).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 13:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
psuser írta:
Szeretném megkérdezni, hogy ki használ PicoPSU - atx átalakítót és milyen lappal - mert vettem 1-et de az MSI B250-es lapommal nem megy - annak ellenére, hogy részben elindul , nem is vesz fel sok áramot ( 1,6A ) - viszont régebbi lappal G41 chipset - elég komoly áramfelvétel mellett ( kb 4 A ) simán megy ( tehát az áramkör jó ).

PS

Csak nem valami kis áramfelvételre (SFF formátumú PC...) méretezett mini-ITX tápról szeretnéd a gamer lapot üzemeltetni?:o

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 17:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.06. 20:31
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Miskolc
Az a lap, meg még ami benne lehet, tényleg durva egy ilyen táphoz! :) Nekem egy 120w-os paneltápom van. Régebben egy AMD Brazos ment róla, most egy integrált celeronos mini-itx. Hibátlan.
Ahhoz a laphoz biztos kellene a 4 tűs plusz táp. Az van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem akar valaki Pentium Silver J5005 SoC-ból építeni valamit...
Ahogy látom, közvetlen I2S is megy le róla, hogy a fene vigye el... :twisted:

Oszt erre mehet Windows, vagy Linux, vagy bármi más, és mindenre tökéletesen felhasználható.
Írok is az alaplap gyártóknak, hogy tegyenek már rá valamelyik modellre közvetlen I2S kimenetet...
Vagy csinálják meg úgy, hogy könnyebben le lehessen venni. Bameg, ezt ki kell használni.


Csatolmányok:
gemini-lake-block-diagram_575px.jpg
gemini-lake-block-diagram_575px.jpg [ 101.56 KiB | Megtekintve 47178 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 20:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mondjuk így belegondolva lehet, hogy legyen rajta ez is, oszt jól van elv szerint csinálták meg, akkor lehet, hogy mégis csak jobb a kerülő, tehát PCI-os módosított ESI juli@ kártya a megfelelő driverrel. De az látszik, hogy ezt a SoC-t kifejezetten a Media Centerekhez készítették.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 10:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Már csak az a kérdés, hogy a Core2Duo-s G41-es lap miért megy akkor róla ?

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.04. 22:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Írtam az alaplap-gyártóknak Intel Gemini Lake direkt I2S PIN ügyében, hát, nem tudom, hogy lesz-e belőle valami.
Egyik visszajelzett, és szívesen megcsinálná, ha rendelnék belőle több ezer darabot. De ők és a többiek a hülyék, mivel ha Intel Gemini Lake SoC-nak megfelelő I2S portja van, az nagyon sok hifistának jól jönne, nemzetközi vonalon persze. Leírtam nekik, hogy raspberry (bizonyos típusai) tartalmaznak I2S portot. Ja igen, 2400 Mhz-ig támogat DDR4 memóriát a BGA chip.

Egyéb esetben marad az ESI Juli@, vagy PCI slotos alaplappal, vagy PCI-E -> PCI átalakítóval (van ilyen).
Szerintem úgyse fogják megcsinálni az I2S portot, legalább is amíg a konkurencia is leszarja az egészet.
És csak azért is x86 !!! :twisted:


Csatolmányok:
gl.jpg
gl.jpg [ 724.59 KiB | Megtekintve 46604 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 12:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na egy másik alaplapgyártó most értesítette a fejlesztőgárdát.
Leírtam ott is, hogy raspberry bizonyos típusai tartalmazzák csak ezt.

Clock-al egyébként gondban vagyok, mivel nem sikerült megvenni a bocskorostól az NDK clock-ot,
ráadásul ideiglenesen a pénzem is elveszett, ráadásul mind a kétszer, azt hittem, hogy a Paypal nyúlta le Ebay hiba miatt, de nem. Közben meg sem érkezett hozzájuk a pénz, bankom adta vissza szó nélkül. Innentől sz*rok bele az Ebay-es vásárlásokba, amúgy is, jobb ötlet lenne, ha az alaplap tartalmazná a jobb minőségű clockot. Így az összes mintavételi frekvencia működne a DAC-al.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 15:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Idézet:
És csak azért is x86 !!!

https://logout.hu/bejegyzes/silverss/e-penisz_mero_v2_0.html

szerintem ezt is frissítenék audio pc-sre ha felvennék velük a kapcsolatot ,

lenne benne i2s, nanométer, lineáris táp ami kb GTX TITAN SLI kategória ...

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tritosine 2017.12.07. 15:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 15:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
tritosine írta:

Nem unod még? Persze ez nem csak rád vonatkozik...
Képzeld, nem csak ARM architektúra van, meg jobban szeretem a klasszikusabb x86 architektúrát, 10-15W TDP mellett.
És ez még csak 14nm, tehát 3x jobb SoC-t is létre lehet hozni majd később.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 15:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
...ha itt az a dolog premisszája , hogy az aszinkron USB adatátvitel az eredendően rossz és nem lehet belőle jót csinálni, akkor itt akkora eltájoltság van hogy arra nehezen lehet mit mondani.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.07. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
tritosine írta:
...ha itt az a dolog premisszája , hogy az aszinkron USB adatátvitel az eredendően rossz és nem lehet belőle jót csinálni, akkor itt akkora eltájoltság van hogy arra nehezen lehet mit mondani.

Nem emlékszem arra, hogy határozottan azt mondtam volna, hogy az USB az egy szar.
De ott van a rendszerben az USB, mint láncszem. Nekem van WaveIO, ami az egyik legjobb Xmos-os panel, azt hallgatom jelenleg, de több esetben jobb volt az SPDIF sajnos.

Azt tudom mondani, hogy ha USB-ben hiszel, akkor hajrá. Biztos vagyok benne, hogy frankón meg lehet csinálni, de erre nekem most nincs eszközöm, elég volt a WaveIO, ami még nem is működött Linuxon. Ubuntu-n viszont megszólalt.

Lehet, hogy több energiát áldoznék az USB-s megoldásra akkor, ha számítógépet nem csak kizárólag zenelejátszásra lehetne használni. Mert jó, netezés közben szólhat háttérben a Winamp, vagy a foobar, egyik sem lesz olyan jó, mint egy AP linux például.

Tehát olyan számítógép kell, ami csak és kizárólag lejátszásra van alkalmazva. Innentől nem hülyeség az I2S, inkább az a kérdés, hogy van-e értelme a direkt I2S pinnek. Lehet, hogy jobb még így is az ESI Juli@ kártyahack. Jobb táppal és clock-al.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.11. 01:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
készülőben egy teljesen analóg táp, kimondott Streacom FC10 házhoz...


Csatolmányok:
HTPC_Analog_PSU.JPG
HTPC_Analog_PSU.JPG [ 150.99 KiB | Megtekintve 45942 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 12:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A Nichicon Fine Gold temető :D


Csatolmányok:
IMG_20171216_225144.jpg
IMG_20171216_225144.jpg [ 598.11 KiB | Megtekintve 45357 alkalommal. ]
IMG_20171216_225251.jpg
IMG_20171216_225251.jpg [ 421.06 KiB | Megtekintve 45357 alkalommal. ]
IMG_20171217_222448.jpg
IMG_20171217_222448.jpg [ 554.27 KiB | Megtekintve 45357 alkalommal. ]
IMG_20171217_222500.jpg
IMG_20171217_222500.jpg [ 805.47 KiB | Megtekintve 45357 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 13:58 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Azt hiszem, hogy a jó szó az "impozáns".

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 18:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
A Nichicon Fine Gold temető :D
LC (elő)szűrésen nem gondolkodtál esetleg? Talán alacsony feszültség/nagy áram simításakor se lenne egészen hülyeség. Egy csomó kondit, meg disszipációt lehetne spórolni... És még nehezebb lenne. :mrgreen:
Esetleg trafós aktív szűrést puffer simításnak Smart ripple canceller :?

Itt a rengeteg kondi feltöltéséhez kell lágyinditó a trafónál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 20:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
A Nichicon Fine Gold temető :D
Nagyon profi kivitel.
Ez ugyanaz a kapcsolás, amelyet külön nyákokon árultál legutóbb?
Mi a Nichicon FG előnye itt, mondjuk egy olcsó Yageo low esr kondival szemben?
Milyennek hallod a változást egy ilyenre tápra cserélve a hagyományos PC tápot ( esetleg külön-külön win avagy linux alapú lejátszószoftver esetén :) )?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 22:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
mzperx írta:
A Nichicon Fine Gold temető :D

Wááóóóó! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 23:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
DöG írta:
LC (elő)szűrésen nem gondolkodtál esetleg? Talán alacsony feszültség/nagy áram simításakor se lenne egészen hülyeség. Egy csomó kondit, meg disszipációt lehetne spórolni... És még nehezebb lenne. :mrgreen:
Esetleg trafós aktív szűrést puffer simításnak Smart ripple canceller :?
Elég szűkös a a hely a házban és a lehetséges nagy áramimpulzusok és a búgófeszültség alacsonyan tartása miatt kell így is úgyis a sok kondi. Plusz trafót már tényleg nem szerettem volna.
DöG írta:
Itt a rengeteg kondi feltöltéséhez kell lágyinditó a trafónál?
cirka 120.000uF van bent a 250VA trafó mögött és nem kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 23:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Ez ugyanaz a kapcsolás, amelyet külön nyákokon árultál legutóbb?
Ugyanaz nem lehet:) Vannak hasonlóságok az egyes tápágakban, de nyilván a be-és kikapcsolhatóság, "PowerGood" jel létrhozása miatt ez más.
shany írta:
Mi a Nichicon FG előnye itt, mondjuk egy olcsó Yageo low esr kondival szemben?
Mérés alapján a korábban használt Teapo 4700uF/25V kondinak semmi szégyenkezni valója nincs a FineGold-dal szemben. ("GL"=G.LUxon, "NI"=Nichicon FG, "TE"=Teapo)
shany írta:
Milyennek hallod a változást egy ilyenre tápra cserélve a hagyományos PC tápot ( esetleg külön-külön win avagy linux alapú lejátszószoftver esetén :) )?
Cimbinek raktam össze, nem hallgattam meg. Amúgy rögtön 2db készült belőle, mivel "remote PC"-és felállás lesz, amihez én nem értek.


Csatolmányok:
Elco_Comparison.JPG
Elco_Comparison.JPG [ 113.11 KiB | Megtekintve 45227 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 22:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
mzperx írta:
A Nichicon Fine Gold temető :D


Gratula, szokás szerin nagyon profi lett! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.25. 16:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Kérdezném a tapasztalt audiofüleket hogy mely fájlformátumok szólnak jobban ? Tehát van olyan hogy ugyanaz a zene FLAC-ban jobban szól mint APE formátumban, vagy fordítva ? Vagy mindegyiknek van előnye és hátránya is ?
Csak mert most hallgattam DTS formátumban zenét és meglepően jól szól, habár egy kicsit "nyers"-nek hallom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.26. 15:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
marone írta:
Kérdezném a tapasztalt audiofüleket hogy mely fájlformátumok szólnak jobban ? Tehát van olyan hogy ugyanaz a zene FLAC-ban jobban szól mint APE formátumban, vagy fordítva ? Vagy mindegyiknek van előnye és hátránya is ?
Csak mert most hallgattam DTS formátumban zenét és meglepően jól szól, habár egy kicsit "nyers"-nek hallom.


Olvasgasd

https://logout.hu/cikk/ac3_vs_dts_vs_lo ... tumok.html

Szerintem egyszerű, CD lemez elővesz, lerippeled APE és FLAC formátumba is és meghallgatod, és ha meghallod a különbséget beírod ide :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.26. 19:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mégsem ilyen egyszerű. Ha a kollega letöltöget, akkor nagyon sok A-D konverziót hallgat. Én a flac-ot javaslom. Ezt sok progi támogatja, és sok zene is elérhető rajta. Ráadásul jól kiírható a legtöbb profi CD író progival. Hozzá teszem, nekem nincs mindenre kiterjedő számtek ismeretem. Ma már. De, viszont jól szólnak a flac-ok. Könnyerdén szét lehet szedni a .cue nevű állomány alapján, még az APE-re én még nem találtam egzakt ingyenes megoldást. Szóval FLAC. A voksom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.26. 20:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
Könnyerdén szét lehet szedni a .cue nevű állomány alapján, még az APE-re én még nem találtam egzakt ingyenes megoldást. Szóval FLAC. A voksom.


Pedig van, majd küldök, ha kell ;)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.27. 10:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
Könnyerdén szét lehet szedni a .cue nevű állomány alapján, még az APE-re én még nem találtam egzakt ingyenes megoldást. Szóval FLAC. A voksom.


Pedig van, majd küldök, ha kell ;)

Küldjél légyszi! Tudod hol érhetsz el.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.12.27. 11:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
Könnyerdén szét lehet szedni a .cue nevű állomány alapján, még az APE-re én még nem találtam egzakt ingyenes megoldást. Szóval FLAC. A voksom.


Pedig van, majd küldök, ha kell ;)

Küldjél légyszi! Tudod hol érhetsz el.


Elküldtem ;)

A CUE-t lehúzod az alsó térbe és lehet rippelni


Csatolmányok:
APE.jpg
APE.jpg [ 159.65 KiB | Megtekintve 44693 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 18:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Egy vélemény Windows alapú lejátszást illetően ( kicsit ellensúlyozandó az itteni antiwindowsos hangulatot :D ) egy másik fórumról. Ráadásul USB a PC-s rendszer kimeneti pontja...

"Én is kipróbáltam a Daphile-t kb. 2 év szünet után a legegyszerűbben és leggyorsabban installálható módon a rendszerembe.

Lehet nem korrekt az összehasonlítás, de hátha segít valakinek a későbbiekben a "merre induljak" kérdés eldöntésében. Daphile-t hasonlítottam össze egy dual-PC-s Win rendszerrel (Server 2016+jRiver+jPlay6.2) + PP V4 kártya és lineáris tápok, természetesen ennek a rendszernek az egyik gépe (Audio-PC) volt a Daphile-nak a hardvere is, mondhatni minden földi jót megkapott hardver oldalon.

A dual-PC produktumát nem tudta hozni, minden paraméterében alulmaradt, de ennek ellenére jó hangot produkált amivel lehet együtt élni és azt is eltudom képzelni, hogy valakinek ez lesz a végállomás a PC-s lejátszásban.

...Szóval a dual-PC-nél 2 gép van egy control gép (ahol indítod a lejátszást) ahonnan LAN-on keresztül mennek az audió csomagok az audio-PC-re. Ezt az audio-PC-t használtam mint hardvert a Daphile hardverének, mivel ebben a gépben van a PP V4 és azért írtam, hogy a legegyszerűbb módon."

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=2202740


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 16:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
No akkor az "USB"-s megoldásom. Csak nem tudom dobni, még ha nem is USB-s, akkor sem. :D
PCI-E to PCI kártya. Külön driver sem kell hozzá. Most ezek mennek. Ügyes volt, aki megcsinálta.

Ráadásul ezen a kártyán jumperek is vannak, tehát azzal kezdem, hogy 12V-ot leveszem PCI-E-ről,
mivel SATA tápkábele lesz, külön tápegységgel.

Mi ennek az előnye? Külön házban lesz a PC, külön tápegységgel. Lehet, hogy még a digitális isolatort is meg lehet hozzá csinálni. Így az Esi julia hangkártya I2S modulja mehet a DAC-ba. És mivel PCI-E-es az adapter, így talán miniITX-es alaplap is teljesen megfelelő lesz hozzá.

Arra azért figyelni, hogy a PCI kártya ne legyen fordítva benne!!!


Csatolmányok:
USB11.jpg
USB11.jpg [ 79.75 KiB | Megtekintve 43596 alkalommal. ]
USB1.jpg
USB1.jpg [ 141.18 KiB | Megtekintve 43596 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Érkeznek a Gemini Lake féle alaplapok, természetesen Meltdown-os SoC-kkal, de zenehallgatásra/linuxra jó lehet.
Egyelőre a legerősebb Celeron-ról van infó. (Pentium Silver is van még, másfélszer drágábban)
10 Wattos fogyasztással, de inkább 15 Wattra tippelnék.

Egyik használható alaplap, HDMI 2.0 [4K] porttal, DVI-vel. És pin-es COM-al, amire mehetne akár az IrDA.
Hűtőborda viszont alul-méretezettnek tűnik, Gigabyte megoldása jobbnak tűnik. (csak ott még nincs infó a 4 magos CPU-ról)
Nagy eséllyel ez az alaplap is tudja azt, ami zenehallgatáshoz kell. (meg a 4K lejátszásához HDR nélkül)
Wifi modult is könnyen lehet rá tenni.


Csatolmányok:
J4105-ITX(L4).png
J4105-ITX(L4).png [ 314.26 KiB | Megtekintve 43330 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.22. 12:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jonsbo G3 lesz a számítógépház, pedig egy Jonsbo G1 sokkal jobb lett volna. Szerintem ki sem hozták magyar piacra.
Nem a legjobb, viszont használható. VFD kijelző meghackelése/cserélése és a potméter kicserélése azért jelentős kihívás lesz, mivel az előlap műanyag, aztán az meg szétrepedhet, stb... de ha nincs jobb, akkor nincs jobb. Ha megvan az új VFD panel, IrDA-t is rá lehet integrálni. Ebbe kerül amúgy a DAC is. Alaplap az mITX lesz, ez pedig olyan ATX-es kiegészítő.

http://www.jonsbo.com/en/products_4_1.html

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.22. 12:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Jonsbo G3 lesz a számítógépház, pedig egy Jonsbo G1 sokkal jobb lett volna. Szerintem ki sem hozták magyar piacra.
Nem a legjobb, viszont használható. VFD kijelző meghackelése/cserélése és a potméter kicserélése azért jelentős kihívás lesz, mivel az előlap műanyag, aztán az meg szétrepedhet, stb... de ha nincs jobb, akkor nincs jobb. Ha megvan az új VFD panel, IrDA-t is rá lehet integrálni. Ebbe kerül amúgy a DAC is. Alaplap az mITX lesz, ez pedig olyan ATX-es kiegészítő.

http://www.jonsbo.com/en/products_4_1.html



és milyen lesz a táp?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.22. 12:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
LT1084 IC-kkel teli szórt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 11:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megérkezett a számítógép ház. Hát, az előlap kuka. Legalább ugyanannyit, vagy még többet rá kell majd költenem.
VFD kijelző nincs, a Jonsbo reklámhoz készítettek kijelzőt, ami pedig úgy néz ki, mint az alumínium, az is műanyag.

Viszont a többi része, habár vékony, de elég jónak tűnik. Mondjuk számítógépház szempontból így is sokkal jobb.
Potméter is, ha azt le tudom majd szedni. Lehet, hogy nem szarakodok a VFD-vel, van PI féle LCD kijelző is. Oszt jól van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 11:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezt a stílust meg le fogom részben nyúlni.


Csatolmányok:
0003.PNG
0003.PNG [ 284.88 KiB | Megtekintve 43031 alkalommal. ]
0002.PNG
0002.PNG [ 138.44 KiB | Megtekintve 43031 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 16:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na, sikerült megmenteni a potméter gombot is. (ami a Jonsbo G3-on van) Pont passzol az XLR féle DACT 21-hez.
Digitális hangerő-szabályzó nekem nem jó, sajnos. De legalább sikerült normálisan leszedni róla a gombot.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.01.24. 00:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gondoltam arra, hogy majd e-papírt használok kijelzőnek a HTPC-hez előlapként, csak láttam, hogy milyen a képfrissítés a Youtubeon, és már attól megfájdult a fejem. Nagyon úgy néz ki, hogy touch screen/TFT kijelző marad.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 09:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
x86 architektúrán egy próbát megérhet:

Kód:
#cat /proc/sys/kernel/nmi_watchdog


Ha ez nem 0:

Kód:
#echo 0 > /proc/sys/kernel/nmi_watchdog


Visszakapcsolása:

Kód:
#echo 1 > /proc/sys/kernel/nmi_watchdog


Ha hallható a hatása és tetszik, akkor az '/etc/sysctl.conf' -ba:

Kód:
kernel.nmi_watchdog = 0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség