audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 09:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Konzol írta:
x86 architektúrán egy próbát megérhet...
Bocs, ez mi?
Talán nem engedi 'bealudni' a gépet? :roll: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 09:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Tiltja a nem maszkolható megszakításkor lefutó kódot, ami másodpercenként ezerszer lefut. Hogy az a kód mit csinál az más kérdés, lényeg, hogy jó eséllyel semmi szükség nincs rá zene lejátszáskor. Mivel az nmi mindenképp kifejti a hatását, szó nélkül megszakíthatja a futó folyamatokat. Az nmi-kor lefutó kód elvileg nem sok, de pont mert mindenképp lefut okozhat jittert.
( Nincs x86 alapú lejátszóm, nem tudom tesztelni a hatását, ezért írtam feltételesen. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 17:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
BruteFIR... vélemény? Linuxba integrálható FIR, nagyon sok együtthatóval, így TAS3108-nál csak az IIR szűrő maradna.
Vagy az se.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
https://www.ludd.ltu.se/~torger/brutefir.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 17:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Esetleg: http://factorial.hu/plugins/lv2/ir
Vagy: http://kokkinizita.linuxaudio.org/linux%20...%20html%20#%20jconv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 19:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hogy kevésbé fájjon a szűrőzés:https://gstreamer.freedesktop.org


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 19:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem csak a FIR-t viszem át SoC-ra. Ahhoz pedig elsőre jónak tűnik a BruteFIR.
IIR-ként továbbra is jónak tűnik a TAS3108. Csak majd integrálnom kell majd.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 20:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Még egy kis súgó: https://www.mopidy.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 19:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gondoltam, ideje áttérni a Linuxra, Wine is kiforrott, így megnéztem a Linux Mint KDE-t, és a Manjaro Linux KDE-t. Pár óra után már fel akartam volna benzinnel gyújtani az egész asztalt... gyorsan visszatértem a Windows 7-re, annak a klasszikus, Windows 2000-hez hasonló kinézetére. A legjobb. Egyébként Arch Linux alap jött be jobban. De az is csak netezésre jó önmagában. Vagy zenehallgatásra. Wine-n fut pár, Windowsra írt, de nem erős Windows környezetet igénylő program. DirectX/Direct3D teljesítménye még mindig kritikán aluli. Megfelelő betűkészletek sincsenek telepítve, telepítés után sem igazi. Wine-nek még nagyon sok verzióra lenne szüksége, hogy jó legyen, és itt főleg az alkalmazáskompatibilitást lesz nehéz megoldani. Viszont nekem nem nyerte el a tetszésemet a Windows NTFS fájlrendszere, ext4-et hackeltem fel most a rendszerre másodlagos meghajtóra. Egész napon beletelt ebbe, de úgy tűnik, most jól megy. Ami nem igényel rendszergazdai megerősítést, az fut róla. Windows 7 rendszeren a Linuxra is írt programok is szebben futnak.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 20:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
[OFF]
A Linuxok többsége kifejezetten felhasználó barát. Viszont az igaz, hogy erősen megválogatják a barátaikat.
[/OFF]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.14. 20:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Linuxok jelentős részénél a rendszer telepítése nélkül is kipróbálható az op. rendszer. Viszont telepítés után nem fog sokkal többet adni. Windows 7 pedig nagyon jól futtatja a win32-es alkalmazások nagy részét. Beleértve a Linuxra is megjelent alkalmazásokat. Ha kivesszük Windows 7-ből a kettyóságokat, még jobb oprendszert kapunk. Boot képernyőt is le lehet alapból cserélni XP-s stílusúra, amivel könnyebben indul a rendszer.

Windows 10-et pedig kezdem nem ajánlani. Minél jobban fejlesztik, annál rosszabb lesz. Pont a Windows lényegét gyomlálják ki belőle, és UWP-t erőltetik Win32 helyet. Ezzel odajutnak, hogy egy idő után tényleg érdemes lesz Linuxot használni. Sőt.

Zenehallgatásnál nagyon jól jött ez az grafikusi felület egyszerűsítése a Windows 7-nél. Meg az EXT4 fájlrendszer alkalmazása is. Persze azon felül, amit előtte mindig meg kell rajtuk csinálni. WASAPI-t persze kerülni kell messziről, ráadásul korszerűtlen is. EXT4-nél még jelentős I/O korlátozások is vannak, de amúgy tényleg közelebb kerülünk vele az LP előnyéhez.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 22:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A hosszú hétvége alatt összevetettem a laptopom és az Orange Pi One képességeit Linux alatt... Az előbbi egy Dell Vostro Intel I7 cpu, 8Gb RAM, utóbbi H3 alapú, 512M rammal. Laptopra USB porton csatlakoztatott CM631A, onnan I2S átkapcsoló után TDA1543, az Orange I2S kimenetei csatlakoztak az átkapcsolóra.
A laptopon Kubuntu, az Orange-on az agyon módosított Armbian futott. Az mpd config azonos mindkettőn kivéve az USB illetve az I2S eszközök számait. Zene nas-ról.
A laptop sajnos ebben a felállásban nem volt ellenfelele az SOC-nek. Zavarosabban, hifisebben zenélt. A kis gép végig stabilabb, nyugodtabb hangot produkált, jobb térrel magabiztosabb előadásmóddal. Zenehallgatás közben nem túl jó ötlet egerészni, böngészni...
Az X - grafikus felület - leállítása sokat javított a laptop hangján, épp úgy ahogy az egyes szolgáltatások kikapcsolgatása. Végül egészen jó lett a Dell is, bár a kis gépet továbbra jobbnak hallottam -térhatásban, jelenlét érzetben.

A kisérletezgetésből arra jutottam, hogy a jóval nagyobb teljesítményű eszközön is hallható időzítés ingadozást okoznak a rendszer szolgáltatásai - pedig az USB vevőnek ezt illene lenyelnie. Az Orange load-ja 0.01 környékén van flac lejátszàs közben, a laptop grafikus felülettel 1-15%, a nélkül 0.00. Tehát gyakorlatilag üresen jàrt mindkét eszköz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 22:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
PCI portos Gemini Lake is egy alternatíva, továbbra is ez a véleményem. Hátha kiadja a Gigabyte. Ha ez nincs, akkor PCI-E port marad, de arra nem tudok megfelelő hangkártyát, vagy PCI-E to PCI átalakító, viszont nem vagyok benne biztos, hogy ide az jól jönne. Előnye: mindenben jobb lehet bármelyik SoC-tól, hátránya, Inteles és drága. Meg még nincs kiadott PCI-s alaplap.

Windows 7 sem jó Audio USB kezelésben szerintem, szintén hangkártyáról zenél most WM DAC-al. Persze nem gyári driverrel.
Aztán ha Gemini Lake megvan a PCI porttal, akkor alternatíva lehet egy lebutított Windows 7, vagy Linux. Mindkettőn megy az MPD is. Meg lehet Windowsban is CPU és eszköz prioritásokat állítani. W7 hátránya leginkább a memória igény, 1GB-ot mindenképpen fel fog zabálni. De hát az csak betöltésnél igényel erőforrást, ha megfelelően van kezelve. Ja, meg a képernyő illesztő lassíthatja a rendszert, bár azért nem túl zavaró mértékben szerintem. Ettől még több féle SoC jó lehet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 11:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto: Venni kell egy 10 dolláros orangét és kipróbálni a konfig módosításokat (már ha érdekel a téma). Még ha nem fordítasz custom konfigolt kernelt, szerintem már akkor is nagyon meggyözö hatású.
A többi eléggé süketelésnek tünik (elnézést).
Konzol konkrét, kipróbált, gyakorlati tapasztalatot írt le, amit én is alá tudok támasztani.

Saját tapasztalatom is az, hogy a viszonylag combos asztali gép x64 alapú 4.10-es kernel / ububtu alatt USB/I2S aszinkron eszközzel gyengébb hangot ad, mint a minigép (odroid c1+/c2 vagy orange pi). Amit windows kerneleknél tapasztaltam, a win10 szignifikánsan jobb hangúnak tünik mint elödjei, gyaníthatóan az UAC2 compliant kernel miatt. Sajnos a minigéptöl jócskán elmarad ez is.
Szerintem egy asztali gépet, amin komplett UI és többszáz szerviz fut nem lehet összehasonlítani egy célra hegyezett mini rendszerrel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak kelleni fog resampler is, ahhoz meg kell teljesítmény. DSD miatt is, FIR miatt is, meg az UHD lejátszás miatt is. Mint írtam, PCI-s kártyát használnék, tehát nem USB-t. Lehet, hogy Windows 10-et kell majd szétszednem, amúgy is van eredeti kulcsom hozzá. Csak annyira túlbonyolítják azt a rendszert, hogy most jobbnak tűnik a Win7-es rendszer, viszont USB nélkül természetesen.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 12:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
miczo írta:
Toto: Venni kell egy 10 dolláros orangét és kipróbálni a konfig módosításokat (már ha érdekel a téma). Még ha nem fordítasz custom konfigolt kernelt, szerintem már akkor is nagyon meggyözö hatású.
A többi eléggé süketelésnek tünik (elnézést).
Konzol konkrét, kipróbált, gyakorlati tapasztalatot írt le, amit én is alá tudok támasztani.

Saját tapasztalatom is az, hogy a viszonylag combos asztali gép x64 alapú 4.10-es kernel / ububtu alatt USB/I2S aszinkron eszközzel gyengébb hangot ad, mint a minigép (odroid c1+/c2 vagy orange pi). Amit windows kerneleknél tapasztaltam, a win10 szignifikánsan jobb hangúnak tünik mint elödjei, gyaníthatóan az UAC2 compliant kernel miatt. Sajnos a minigéptöl jócskán elmarad ez is.
Szerintem egy asztali gépet, amin komplett UI és többszáz szerviz fut nem lehet összehasonlítani egy célra hegyezett mini rendszerrel.
Ha jól értem, akkor a minigépeknek I2S kimenete van, amely közvetlenül csatlakozik a dachoz? Vagy van még SPDIF-I2S átalakítás ? ( Konzol pedig PCM jelet vesz le a tüskesorról ). A lényeg, hogy nincs USB használva.

Az asztali PC viszont a gyári usb kimenetén csatlakozott egy aszinkron USB-I2S átalakítóhoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 13:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Shany: Igen, jól érted. Direkt hardveres I2S kimenet van, ami konfigurálható az SOC szintjén I2S/RJ/PCM kimenetté. Az RJ is müködik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 19:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A Banana-hoz három módon tudok külső dac-ot csatlakoztatni.

1 - USB
2 - SPDIF a Banana 40-es lábán
3 - I2S
BCK - 27-es láb
LRC - 28-as
DATA - 37-es

Ahol a lábak a mikrogép tüskesorát jelentik. Egyes Orange-oknál az SPDIF nem érhető el, ezért hoztam példának a Banana-t. Az Odroidokon külön tüskesorra van kivezetve az I2S port.
Elvileg levehető audió jel az analóg kimenetről - ahol van - illetve a hdmi csatlakozóról.

Az egyes kimenetek külön-külön engedélyzhetőek, tilthatók "hardveresen". A rendszer 192khz 24bit felbontásig minden szokásos formatumot kezel.
Az I2S ahogy miczo is írta több formátumot tud - bootoláskor dől el milyen formátumot generál a kütyü, nem tudok róla, hogy újrabootolás nélkül lehetne váltani az RJ illetve az I2S formátum közt.

Többször leírta miczo is én is, csak ismételni tudom, hogy a meghajtó programok meghökkentően egyszerűek - illetve nem túl bonyolultak, így pontos - a hardver megfelelő felprogramozása után dma -n keresztül eteti adatokkal a megfelelő célhardvert.

Ha upsamplinget csinálnék, azt biztos, hogy azt két géppel csinálnám. Az egyik elvégezné a formátum átalakítást, átküldené a streamet hálózaton, míg a másik csak lejátszana.
A kisérletezgetéseim azt mutatják számomra, hogy a pontos időzítés számít egyedül az összes többi csak vuduzás. Minden egyes a gépen futó folyamat bizonytalanságot hoz az időzítésbe, még akkor is, ha a vas látszólag üresen jár. A saját kernellel ugyanakkora a rendszer terhelése a top szerint 0.00 csak valamiért jobban szól az a kernel változat ami minimális szolgáltatást nyújt a rendszernek. A felhasználói térben futó folyamatokról nem is beszélve.

Hogy mást ne mondjak föltettem ide korábban egy pàr soros perl programocskát. Ez a program gyakorlatilag a semmit csinálja miután elindult.
Megírtam ennek C nyelvű verzióját is, ami szintén a semmit csinálja. A teljesen lecsupaszított rendszeren - még az ssh-t is leállítottam - a C nyelven írt verzió jobb semmit csinál bár ezt lehet, hogy már tényleg csak bebeszélem magamnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 21:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Konzol írta:
Hogy mást ne mondjak föltettem ide korábban egy pàr soros perl programocskát. Ez a program gyakorlatilag a semmit csinálja miután elindult.
Megírtam ennek C nyelvű verzióját is, ami szintén a semmit csinálja. A teljesen lecsupaszított rendszeren - még az ssh-t is leállítottam - a C nyelven írt verzió jobb semmit csinál bár ezt lehet, hogy már tényleg csak bebeszélem magamnak.

Ha belegondolsz, programozási szempontból melyik áll legközelebb a működtető hardverhez, akkor nem kell csodálkozni.
Az interpreter programnyelvek -ilyen a perl is- többnyire egy köztes formátum -pl. C- létrehozásával férnek hozzá a végrehajtható core állományokhoz, amik valamilyen assembler kódban vannak megírva.
A "gyorsaság" ennek megfelelően ennek az útnak az inverze.

Ha hardverközeli (esetleg real-time) programozásra van szükség, a mérnökeim egy része vissza-visszanyúl az ASM-hez, amelyik meg lusta, az C-ben (C++, C# stb.) fejleszt. ;)
Aztán persze néha szentségel, mikor két különböző verziójú (ugyanolyan gyártótól való!) fejlesztő rendszer más-más (néha meglepően eltérő) kódot fordít. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 21:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Tulajdonképpen nem csodálkozok, de csak csodálkozok. A perl mint script nyelv a saját interpreterén keresztül fut - pontosabban a perl pont nem interpreteres megoldast használ, hanem bytekódot fordít és azt futtatja egy veremgépen. Viszont jelen esetben a kód egy végtelen ciklus, aminek a magja egy sleep(30) utasítást tartalmaz perl és C alatt is, daemonként fut mindkettő nincs semmilyen io művelet... Nem ismerem a perl belsejét részletesen, de meglehetősen hatékonynak, gyorsnak gondolom a futtató környezetet. És hát a rendszer 4 magon fut, amik fixen 1.2 Ghz-en járnak, több száz mega szabad memóriával...
Az is igaz, hogy nem véletlenül írtam meg a C kódot...:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 20:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Konzol írta:
...Ha upsamplinget csinálnék, azt biztos, hogy azt két géppel csinálnám. Az egyik elvégezné a formátum átalakítást, átküldené a streamet hálózaton, míg a másik csak lejátszana.
A kisérletezgetéseim azt mutatják számomra, hogy a pontos időzítés számít egyedül az összes többi csak vuduzás...
Láma kérdés...
Akkor elvileg jól értem: modjuk egy Windowsos laptopon filmnézés, játék... majd Utp-s, USB-s, vagy HDMI-s, ... kimenetére kötött "vevő" (te féle tuning) :D mikrogéppel "hangkártyásítva", elvileg ugyanolyan hangminőségre képes lehet, mint magában a "mikrogép"? :?
Mert így akkor ez Totonak is alternatíva lehetne... 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 20:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Jó kérdés. :) Még nem próbàltam ezt a felállást. Pontosabban csak a networkaudiod megoldással, ami nem volt rossz, igaz nem is győzött meg azonnal az igazáról. Próbálgattam, de meggyőződés nélkül. Írtam is a fenntartásaimról a szoftveres környezetről.

Viszont van egy ilyen lehetőség :
https://github.com/badaix/snapcast

Csak átfutottam a leírást, nem mélyedtem el a részletekben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 20:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Konzolra, PC-s játékra ott lesz az SPDIF... Lan-on keresztül biztosan nem továbbítanék jelet.
De hát egyelőre még semmi nincs meg. Csak egy LCD-s érintőképernyő, meg a kétszínű és háromszínű e-papír.

Viszont a HDMI-s LCD érintő képernyőt akkor DVI-D-ről üzemeltetném, hogy HDMI 2.0 menjen majd a TV-re.
Az egyik legnagyobb probléma viszont az, hogy kell a digitális hangváltó. Ez is bonyolítja a projektet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az mindegy, hogy mivel továbbítod a biteket. A tcp/ip protokol komoly előnye, hogy működik, de küldheted soros vonalon is ami szintén működik. Egy a lényeg, hogy pont jókor tegyél jó adatot a dac-ra.
( Mondtuk màr sokszor, hogy vegyél tíz dolcsiêrt - szállítással tizenhárom - egy Orange-ot, ezzel rengeteget megspórolsz magadnak, és nem kell kivárnod, mire az intel vagy amd, vagy az alma kifejleszt direkt Toto specifikáció szerinti akármit... ) Az sem hátrány hogy lesz egy jó lejátszód, ha rákötöd az ad1862-t, vagy amit sikerül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én is mondtam, hogy UHD és resampler, meg talán FIR. Ehhez kell teljesítmény, meg támogató SoC. Ja meg ultragyors DDR4 RAM, 14nm csíkszélesség... a legújabb PI-nek már körülbelül annyi a fogyasztása, mint az Intel féle SoC-nak, bár Intelnél csak marketing THD van, tehát 15-20 Wattos lehet a fogyasztás Pentium Silver esetén.

PI-ből igazán kiadhatnának 14 vagy 10nm gyártási technológiájú SoC-t, HDMI 2.0 támogatással. Biztos lesz majd ilyen is, csak eddig nincs. AD1862 a mélyhez megy, többire csak az akármilyen DAC729-et tenném, persze a kiforrasztott K verziósat, és persze ha működik is.

Ha marad a Pentium Silver, ami egyébként egy túlárazott sz*r, viszont fogyasztásilag toppon van, akkor csak PCI-s alaplap kellene már, ha ez nincs, akkor marad a PCI-E to PCI konverter, vagy valamelyik egyszerűbb SoC.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Na, így készül a modern Luca széke...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
TDP-t akartam írni...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Konzol írta:
Na, így készül a modern Luca széke...



a luca szék tervezete


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 22:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Előszőr még Gemini Lake szériával kacérkodtam végül 8. gen. Caffe Lake lett belőle. Igaz a sajátomban a legkisebb i3-8100 darab fog szolgálatot teljesíteni, de a párhuzamosan épülő gépbe már a nagy tesó kerül 2x4GB helyett 2x8GB RAM társaságában. Az alaplap és NVMe SSD ugyan az lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fognak az évvégén összerakott GA-Z270N-WIFI + i7-7700-hez képest szerepelni.


Csatolmányok:
CaffeeLake_HTPC.jpg
CaffeeLake_HTPC.jpg [ 158.63 KiB | Megtekintve 32907 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gemini Lake-nek több előnye van: Nem kell erős tápegység, tehát mehet mondjuk az LT1084... Illetve a TDP miatt nem kell aktív hűtés, vagy erős hűtés. És DDR4/2400 RAM jó hozzá.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 16:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Gemini Lake-nek több előnye van: Nem kell erős tápegység, tehát mehet mondjuk az LT1084...
Nincsen ingyen vacsora, alacsonyabb órajel, nincs 3 szintű cache, nincs AVX támogatás. Megfelelő tápom meg van hozzá:)
A másik, hogy egy időt állóbb megoldásban gondolkoztam, szóval nem feltétlen egy abszolút low budget projektben. A Gemini Lake mellett szól, hogy az integrált alaplap szignifikánsan kedvezőbb árban, viszont olyan dolgokat nem tud együttesen, amit mondjuk egy LGA1151 alaplapban megtalálhat az ember. Csak, hogy pár dolgot említsek: az elsődleges szempont volt az, hogy M2 SSD-ét mindenképpen tudjon fogadni az alaplap, ha lehet esetleg 2db-ot is. HDMI 2.0 a TV miatt kell (anyának csak ezzel tudtam eladni a projekt feltétlen szükségességét :) ) A Dual Lan egy lehetséges egyszerű bővítést biztosít Rednet felé.
Toto írta:
Illetve a TDP miatt nem kell aktív hűtés, vagy erős hűtés.
65W-ig van könnyen elérhető passziv megoldása több gyártónak is. Amúgy órajel lecsavarással (ami nem idegen dolog audioban) a 10W sem elérhetetlen.
Toto írta:
És DDR4/2400 RAM jó hozzá.
Egy ideje már az újabb dolgok DDR4-gyel jönnek ki, de a DDR3 sincs különösebb szégyenkezni valója, igazi nagy áttörést nem hozott az újabb szabvány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hát... na és melyik zenelejátszó használja ki az AVX-et? Olyan is lehet persze, hogy csökkentjük a processzor órajelét.
Intel egyébként elmehet a részvényeseivel a fenébe. Már rég 10nm-nél kellene tartaniuk. Lehet, hogy még az AMD is megelőzi őket. Az biztos, hogy nem veszek Coffe Lake-t. Cannonlake is megjelenik, míg mindennel elkészülök.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 17:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyelőre az AVX hiányát látom jelentős hátránynak, lemaradásnak, mivel van olyan alaplap, ami több PCI-E kártyát fogad, és M2-t is fogad. HDMI 2.0 meg ugye már van.
De meg kell várni a Gigabyte jobb alaplapjait, amik elvileg készülnek. Órajelet 2.8 Ghz-ig lehet működtetni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 18:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Egyelőre az AVX hiányát látom jelentős hátránynak, lemaradásnak, mivel van olyan alaplap, ami több PCI-E kártyát fogad, és M2-t is fogad. HDMI 2.0 meg ugye már van.
De meg kell várni a Gigabyte jobb alaplapjait, amik elvileg készülnek. Órajelet 2.8 Ghz-ig lehet működtetni.

micro-ITX-ben nem túl a nagy választék főleg Gemini esetében, a 2,8GHz csak burstben érhető el, pont termikus okok miatt.
HDMI 2.0 van, az új procik támogatják is, csak általában az alaplapkon még nem 2.0 a csati. A Z370N-WIFI-n az egyik már ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 18:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Hát... na és melyik zenelejátszó használja ki az AVX-et?
Jplay, Bughead és még ki tudja melyik amiben van lehetőség DSP funkcióra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 13:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na találtam új alternatívát, ReactOS-t. Ez gyakorlatilag egy modern Windows 2000 béta opensource-os verziója. Nem sok mindenre használható, viszont ha fut rajta rendesen a Win x86-os zenelejátszó, akkor hozzálehet szépen igazítani a rendszert. Nem igényel sok ramot, alig van benne valami, de még az egyik vírusirtót is fel lehet rá telepíteni. Ezt CSAK zenelejátszásra lehetne alkalmazni jelenleg, UHD-ra nem igen, ha jól tudom. EXT4 támogatás alapból van rajta.

Nem Linux, viszont sok mindent áthoztak a linuxból, wine megoldásaival együtt gondolom. Már csak az a jó kérdés, hogy kezeli az audiot.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na ez is egy nagy rakás *OS. Viszont ott van még a W8.1, vagy akár W10 is, ha sikerül egy csomó dolgot kivenni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 17:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hmm... Toto egy-két óra alatt velősen megfellebbezhetetlenül mondja a tutit... Kíváncsi lennêk az OpenBSD vagy az OpenSSH elemzésére mondjuk Theo de Raadt ellenében... Sok óra olvasást megspórolhatnék... Pfffff...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 17:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor használd a ReactOS-t. Viszont a fejlesztők is leírták, hogy még béta állapotban sincs.
XP SP3 Posready frissítésekkel integrálva sokkal jobb ettől.

Most majd a W8.1-et nézem meg, mivel ahhoz is van eredeti kulcsom. Valószínűleg kikapcsolom az asztali ablakkezelőt, és visszarakom a klasszikusat. Mindent kigyomlálok belőle, na jó, GUI pl. azért marad.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 18:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto! Ez nem így működik. Időnként -néhány havonta- ránézek hogy állnak a ReactOS-es srácok, esetleg kipróbálom a legújabbat egy virtuális gépen.
Persze újszülöttnek minden vicc új.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 01:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Windows 8.1 rendszert (feltelepített) 5GB alá tudom szorítani alapból. Ha összekapom magam, lesz az 4GB is.
És ez a 64 bites rendszer. Igaz, hogy nem lesz rajta sok minden, de Windowsra portolt ingyenes szoftverekkel ki tudom egészíteni.
Ha sikerül a DWM-et már a telepítőből kivenni, Windows 2000-es kinézete lesz az egésznek. Pont olyan, mint a ReactOS-nál.
Csak míg Windows 8.1 kifejlett rendszer, addig a ReactOS még erősen fejlesztés alatt álló, és kitudja, meddig fogják csinálni. Ha már VM-ben is azonnal összeesik, sok bizalmat nem szavazok neki.

W8.1 esetében az üdvözlő-képernyőnek biztos annyi lesz majd. Csak az asztal fog látszódni, meg a zenelejátszó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 08:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha már ennyire tántoríthatatlanul win párti vagy, akkor a win10 alapú kernellel próbálkoznék. Win Server 2012R2-töl felfele. A win10 hülyeségeit sajnos nem fogod tudni kiirtani.
A reactOS NT kernel alapú (gondolom jogi dolgok miatt ezt lehetett free cuccá portolni). Kétes, hogy abban lesz-e normális driver támogatás USB-re, hangkártyákra.
A mostani videó driverekröl nem szólva. Szerintem felejtös, de mindegy.

Win alatt a kernel konfigurálhatósága nagyon limitált. Van egy lefordított futtatható magod + moduláris kiegészítök, de igazából nincs Nálad a konfigurálhatóság olyan szinten mint egy linuxnál.
Kíváncsi vagyok olyan latency értékeket hogy csikarnál ki egy windózos pc-böl, amit Konzol a minigépen mért.
Aránytalanul drágán, maximumra hegyezett hardverrel igen, de számomra elfogadhatatlan, hogy azért költsek egy gépre 20x annyit hardver oldalon, mert az oprendszer nem tudja úgy gonfigurálni a hardvert, ahogy szeretném.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 10:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Mekkora mért Latency az említett konfigban?
Nekem WIN 10 alatt, PCie RME hangkártyával 0,05ms alatt van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 10:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Most nagyságrendileg itt tart az Orange:

Kód:
root@TDA1543:~# ./cyclictest -t5 -p 80 -n -i 10000
# /dev/cpu_dma_latency set to 0us
policy: fifo: loadavg: 0.42 0.19 0.07 1/85 2265         

T: 0 ( 2284) P:80 I:10000 C:   3328 Min:      5 Act:    5 Avg:    6 Max:      13
T: 1 ( 2285) P:80 I:10500 C:   3169 Min:      5 Act:    9 Avg:    6 Max:      17
T: 2 ( 2286) P:80 I:11000 C:   3025 Min:      5 Act:    6 Avg:    6 Max:      17
T: 3 ( 2287) P:80 I:11500 C:   2894 Min:      5 Act:    6 Avg:    6 Max:      14
T: 4 ( 2288) P:80 I:12000 C:   2773 Min:      5 Act:    6 Avg:    6 Max:      17
root@TDA1543:~#


Az átlag 6 usec. Ami fontosabb, hogy 12usec az eltérés a min és a max érték közt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 10:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ez pedig egy átlagos rendszer, optimalizálás nélkül
Kód:
root@xxnas:/cpufreq-set -g userspace
root@xxnas:/# ./cyclictest -t5 -p 80 -n -i 10000
# /dev/cpu_dma_latency set to 0us
policy: fifo: loadavg: 0.02 0.05 0.01 1/140 22619         

T: 0 (22595) P:80 I:10000 C:  18853 Min:     15 Act:  116 Avg:   28 Max:     314
T: 1 (22596) P:80 I:10500 C:  17955 Min:     16 Act:   24 Avg:   22 Max:     250
T: 2 (22597) P:80 I:11000 C:  17139 Min:     16 Act:   21 Avg:   22 Max:     529
T: 3 (22598) P:80 I:11500 C:  16393 Min:     16 Act:   21 Avg:   21 Max:     607
T: 4 (22599) P:80 I:12000 C:  15710 Min:     16 Act:   29 Avg:   22 Max:     114


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Szép! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
És ez egy kb. 13 USD-be fájó holmin.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 11:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ugyanez egy Dell Vostro 15-ön mialatt ezt a hozzászólást írom, és egyébként a szokásos programok futnak rajta
CPU:
Kód:
vendor_id   : GenuineIntel
cpu family   : 6
model      : 142
model name   : Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2.70GHz
stepping   : 9
microcode   : 0x62
cpu MHz      : 2900.000
cache size   : 4096 KB

dell:~$ free
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:        8035408     4095028      262028      695472     3678352     3012080
Swap:       4059132           0     4059132


És a teszt:
Kód:
dell:~$ sudo cyclictest  -t 5 -p 99 -n  -i 10000
# /dev/cpu_dma_latency set to 0us
policy: fifo: loadavg: 1.53 1.38 1.19 1/928 1344           

T: 0 ( 1151) P:99 I:10000 C:   5692 Min:      1 Act:    7 Avg:    5 Max:    5817
T: 1 ( 1152) P:99 I:10500 C:   5421 Min:      1 Act:    3 Avg:    7 Max:    4731
T: 2 ( 1153) P:99 I:11000 C:   5174 Min:      1 Act:    5 Avg:    5 Max:    3499
T: 3 ( 1154) P:99 I:11500 C:   4949 Min:      1 Act:    8 Avg:    5 Max:     422
T: 4 ( 1155) P:99 I:12000 C:   4743 Min:      1 Act:    9 Avg:    4 Max:     573



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 11:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha marad a W10, akkor a DWM-re mindenképpen szükség van, max. ideiglenesen lesz kikapcsolható.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 12:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
A Win10 igazából nem rossz abszolút értékben, viszont ami fontos lenne, hogy a latency ingadozása legyen alacsony,
ugyanis jelentös plusz jittert vihet bele a lejátszó folyamatba.

A W10 méréséböl itt is látszik, hogy azon a processzoron ami a UI szál fut, latency szempontból hatalmas ingadozás van.
A többi még csak el is menne, bár az optimalizált minigéphez képest majdnem 2 nagyságrenddel roszabb a szórás.

Kód:

OS version:                                           Windows 10 , 10.0, build: 15063 (x64)
Hardware:                                             HP ProBook 650 G2, HP, 80FD
CPU:                                                  GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-6300U CPU @ 2.40GHz
Logical processors:                                   4
Processor groups:                                     1
RAM:                                                  16264 MB total
============

Highest measured interrupt to process latency (µs):   3851,073763
Average measured interrupt to process latency (µs):   5,070860

Highest measured interrupt to DPC latency (µs):       3814,971229
Average measured interrupt to DPC latency (µs):       1,203248

REPORTED ISRs
=============
Highest ISR routine execution time (µs):              38,806090
Driver with highest ISR routine execution time:       Wdf01000.sys - Kernel Mode Driver Framework Runtime, Microsoft Corporation

Highest reported total ISR routine time (%):          0,001845
Driver with highest ISR total time:                   Wdf01000.sys - Kernel Mode Driver Framework Runtime, Microsoft Corporation

Total time spent in ISRs (%)                          0,001845

ISR count (execution time <250 µs):                   2365
ISR count (execution time 250-500 µs):                0
ISR count (execution time 500-999 µs):                0
ISR count (execution time 1000-1999 µs):              0
ISR count (execution time 2000-3999 µs):              0
ISR count (execution time >=4000 µs):                 0

REPORTED DPCs
=============
Highest DPC routine execution time (µs):              1844,515224
Driver with highest DPC routine execution time:       ndis.sys - Network Driver Interface Specification (NDIS), Microsoft Corporation

Highest reported total DPC routine time (%):          0,09280
Driver with highest DPC total execution time:         ndis.sys - Network Driver Interface Specification (NDIS), Microsoft Corporation

Total time spent in DPCs (%)                          0,345802

DPC count (execution time <250 µs):                   263747
DPC count (execution time 250-500 µs):                0
DPC count (execution time 500-999 µs):                304
DPC count (execution time 1000-1999 µs):              11
DPC count (execution time 2000-3999 µs):              0
DPC count (execution time >=4000 µs):                 0

PER CPU DATA
============
CPU 0 Interrupt cycle time (s):                       2,127648
CPU 0 ISR highest execution time (µs):                29,281250
CPU 0 ISR total execution time (s):                   0,004747
CPU 0 ISR count:                                      1510
CPU 0 DPC highest execution time (µs):                1844,515224
CPU 0 DPC total execution time (s):                   0,904237
CPU 0 DPC count:                                      236315
============
CPU 1 Interrupt cycle time (s):                       1,673397
CPU 1 ISR highest execution time (µs):                38,806090
CPU 1 ISR total execution time (s):                   0,001159
CPU 1 ISR count:                                      855
CPU 1 DPC highest execution time (µs):                1330,6250
CPU 1 DPC total execution time (s):                   0,060485
CPU 1 DPC count:                                      8087
============
CPU 2 Interrupt cycle time (s):                       1,050262
CPU 2 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 2 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 2 ISR count:                                      0
CPU 2 DPC highest execution time (µs):                98,467949
CPU 2 DPC total execution time (s):                   0,090585
CPU 2 DPC count:                                      11252
============
CPU 3 Interrupt cycle time (s):                       1,461062
CPU 3 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 3 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 3 ISR count:                                      0
CPU 3 DPC highest execution time (µs):                130,271635
CPU 3 DPC total execution time (s):                   0,051482
CPU 3 DPC count:                                      8408


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség