audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 00:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 08:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mindegy, zenelejátszásra egyértelműen marad a Snakeoil OS, illetve a H3-as ARM alapú gép. Célfeladatú rendszernek 1000X jobb a Linux így. A kliens meg mehet bármiről. Így szinte már felesleges is lett volna quad-core Gemini Lake processzort venni, 4K-t úgysem használnám, L2 cache lett gyengébb így, és nincs DDR4 támogatás. Viszont szerintem a Gemini Lake többet fogyasztott volna, ez képernyő nélkül szerintem 10 Wattos lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 09:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
És kipróbáltad már a kígyó olaját, vagy fejben megy a foci, mint rendesen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 09:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Miután meg is kell keresni a rávalót, nem megy ez olyan gyorsan! Alaplap már érkezik, akkor tápot kell még építeni, ahhoz is kell hálózati trafó. Egyébként LT1084-es tápIC-k lesznek. Azaz kell olyan szekunder is, ami egyenirányítva valamennyivel több DC-t ad, mint 3.3V, 5V, 12V, de mégse nagyon disszipálódjon az IC. És akkor ott vannak a memóriák, abból sem ártana már az 1.35V-os a kisebb teljesítményfelvétel miatt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 09:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Háát:

https://www.snakeoil-os.net/Manual/installation/live-cd

ez kb semmibe sem kerül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 09:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
És akkor ott vannak a memóriák, abból sem ártana már az 1.35V-os a kisebb teljesítményfelvétel miatt.


Lineáris táppal nem nyersz vele sokat...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 09:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jó, majd összedobok neki egy régebbi gépet. ATX-nél a -12V-ra szükség van? +12V DC-ről működtetett ATX PSU-k gondolom a -12VDC-t kihagyják.
Táp az mindenképpen lineáris lesz. Ezért sem árt részben a 10 Watt TDP.

Ez a PCIE-to-PCI átalakító mintha nem rendelkezne -12V-os táppal. Még szerencse, hogy nem lesz rajta OPAMP, mivel nem a teljes ESI Juli@ kártya lesz alkalmazva.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 10:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Táp az mindenképpen lineáris lesz. Ezért sem árt részben a 10 Watt TDP.


Az alaplapok tele vannak DC-DC konverterekkel, amikor azok mennek, akkor szórnak, nagyfrekisen rángatnak. A lieáris tápok szerintem nem jók ide. Azt tudom,hogy minden hülyeséget alá lehet támasztani valami elméleti filozófiával. Inkább cseréld ki a kínai tápban a szekunder oldali kondikat valami jó minőségű (nem eBayról rendelt) lowESR-re. A minigépek simán elmennek akkuról is, nekem ~1.5W-ot eszik üzemszerűen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 11:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Kézzel állítgatni a minden indítás után kissé csüggesztő feladat, az alábbi scriptet mintául használva automatizálható a dolog. Az mpd indítása után kell futtatni. Az egyes mpd verzióknak megfelelelően esetleg módosítani kell.

Kód:
           
#!/bin/bash
MPD=$( ps aux | grep 'mpd.conf' | grep -v grep | awk '{ print $2 }' )
echo $MPD
PID=$(ps H -q $MPD   -o 'pid,tid,rtprio' | awk '/-/ { print $2 }')
taskset -cp 0,1 $PID
PID=$(ps H -q $MPD  -o 'pid,tid,rtprio' | awk '/47/ { print $2 }')
taskset -cp 1 $PID
PID=$(ps H -q $MPD  -o 'pid,tid,rtprio' | awk '/48/ { print $2 }')
taskset -cp 2 $PID
PID=$(ps H -q $MPD  -o 'pid,tid,rtprio' | awk '/99/ { print $2 }')
taskset -cp 3 $PID


Én mpdthreads.sh néven illetem. Szükség esetén az awk utáni /xxx/ részt kell módosítani a megfelelő szál beazonosításához.
( Toto! Értő olvasással sok fölösleges körtől és kiadástól megkímélheted most magad )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
12VDC-vel működő PSU-kon van egyébként negatív 12V is, csak nagyon kevés árammal. Szerintem az alaplapra majd ilyet teszek, remélhetőleg olyat, ami nem szarik be. LT1084-ket meg akkor SATA tápcsatlakozókra rakom, tehát a 3D NAND TLC-kre, és a PCI adapterre.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 16:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Toto írta:
12VDC-vel működő PSU-kon van egyébként negatív 12V is, csak nagyon kevés árammal. Szerintem az alaplapra majd ilyet teszek, remélhetőleg olyat, ami nem szarik be. LT1084-ket meg akkor SATA tápcsatlakozókra rakom, tehát a 3D NAND TLC-kre, és a PCI adapterre.

Nekem az Asrock N3150ITX alaplapom működik -12V nélkül. Több hasonló típusú alaplap is működik -12V nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.16. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
hifitibi írta:
Nekem az Asrock N3150ITX alaplapom működik -12V nélkül. Több hasonló típusú alaplap is működik -12V nélkül.
-12V-ot elvileg a sorosport transceiver IC-je kér, ha ezt nem kapja meg, akkor nem fog működni a sorosport. Viszont találkoztam olyannal, hogy nem volt sorosport az alaplapon és -12V nélkül nem volt hajlandó működni az alaplap, igaz ez AMD Ryzen konfiguráció volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.17. 19:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megérkezett az Asrock J3455M alaplap. Háááát.... újonnan vásároltam, de használtat kaptam, ráadásul az alaplapon lévő szériaszám nem egyezett a dobozon lévővel, ami rajta van a számlán is. Hátlap, csatlakozók összefogdosva, csomagolása meggyűrve, csak lesek, hogy mi van. :shock: Írtam az eladó üzletnek, azt írták vissza, hogy az alaplap garanciálisan ki lett cserélve, de abban a dobozban küldték vissza, amiben eredetileg a hibás alaplap volt és néha szokott ilyen lenni. Tehát az alaplap új, és csak tesztelhették, mielőtt visszaküldték volna. Jól átnéztem, mondjuk nem volt poros, szerintem takarítva se, de azért nem semmi. Azt írták egyébként, hogy arra a serial számra, amit ideküldtek, érvényes a 3 év garancia. Na jó, hátlapot letakarítottam, beszereltem, nem ad képet. :shock: Második indításra villog össze-vissza a monitor. :shock: Harmadikra települt a Windows, össze-vissza villogó monitoron. Na jó, rátettem másik kettő megjelenítőre, TV, illetve az LCD érintőképernyőre, azon stabil volt mindvégig mindkét porton villogás nélkül, és hozta azt a minőséget, amit eredetileg kellett volna. Na de itt nem álltam meg, mivel elavult volt az UEFI bios. :shock: Ráadásul az egyik verzó brick-elte szépen sorban az alaplapokat. :shock: Ebből is két verziót kellett telepíteni. Na mindegy, inkább nem mondok semmit. Most szinte ezek vannak csak 10 Wattos TDP-vel. Az a sejtésem, hogy ezen az alaplapon nem is lesz más. Tehát itt van értelme a win32-es MPD build-nak, csakis proxyként működtetve,


Csatolmányok:
IMG_21.JPG
IMG_21.JPG [ 1.49 MiB | Megtekintve 40342 alkalommal. ]
IMG_20.JPG
IMG_20.JPG [ 1012 KiB | Megtekintve 40342 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 20:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Már ismertettem korábban az lldma nevű programom két verzióját.

A pmqos_static.py több lehetőséget kínál.

https://github.com/NetSys/NetBricks/blo ... -static.py

Használatára egy példa:
futtathstóvá kell tenni a scriptet ( chmod +x /usr/local/sbin/pmqos_ststic.py )

Kód:
/usr/local/sbin/pmqos_static.py network_throughput=0 cpu_dma_latency=0 network_latency=100000

démonként fut

leállítása, ha már nincs rá szükség:
Kód:
/usr/local/sbin/pmqos_staic.py disable

Némi dokumentáció:
https://lwn.net/Articles/465195/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 20:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Elvileg a J3455 processzorú alaplap már támogatja a Snakeoil OS-t. Szerintetek mennyivel jobb, vagy rosszabb, mint a H3-as SoC? Vagy körülbelül hasonló? Hangilag. Mert akkor a minigépre lehetne akár android-ot tenni, MPD kliens-hez. LCD kijelző erre jó. Memória latency ~29 ns lenne, olvasása 11.7 GB/s, lehetőleg alacsonyabb fogyasztás -(1-2 Watt) mellett.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ne viccelj már Toto! Olyan J34xx-ről mástól itt eddig nem olvastam. A Snakeoil is akkor került képbe, amikor megemlítettem. Nyilván a nagyobb teljesítmény az RT kernel mellette szól, a PCIE busz pedig ellene. A H3 mellett szól a direkt I2S kimenete. A H3 akkor igazán jó szerintem, ha úgy használják, ahogy leírtam.
Nem is tudom, mit vacakolsz? Snakeoil egy pendrive-ra, H3-ba micro SD aztán tesztelj!!

Ahogy néztem, a Snakeoil minden 10 évnél fiatalabb vason elindul, és ahogy olvasom a fejlesztője tudja mit csinál, a fülét is használja. Azt viszont előre nyugodtan borítékolhatom, hogy a webszervert lelőve rajta,és hadonló módon módosítva,mint mondjuk a H3 linuxát szinte biztosan javul a hangja - bár itt a PCIE és a hangkártya fekete ló, nincs velük tapasztalatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 20:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ahogy olvasom minden fittyfenén még keresztül akarod zavarni a digit jelet ami kijön a PC-ből... Előre megjósolhatatlan a végeredmény...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont ezaz, hogy arra én sem tudok válaszolni, hogy most melyik a jobb. Orange még postán van, J3455-höz meg nincs például ram. Azt tudom, hogy ESU juli@-t használ a fejlesztője, legalább is támogatja az OS. (elsőnek van felsorolva). Hátránya, hogy PCI-E to PCI átalakítás kell a VIA chiphez, akár gyárilag akár kiegészítve, és a kötelező jobb 3.3V-ot a jobb clock-al még nem is említettem. Linux kernel az mindegyiknél 4-es számú, MPD-ből is van többfajta. És több különböző music server is van az MPD-n kívül. Ram meg 8GB, Dual-channel, viszonylag gyors is, 17ns-os a legjobb, ez 29 ns lenne. (mért értékek)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Elvileg a J3455 processzorú alaplap már támogatja a Snakeoil OS-t. Szerintetek mennyivel jobb, vagy rosszabb, mint a H3-as SoC? Vagy körülbelül hasonló? Hangilag. Mert akkor a minigépre lehetne akár android-ot tenni, MPD kliens-hez. LCD kijelző erre jó. Memória latency ~29 ns lenne, olvasása 11.7 GB/s, lehetőleg alacsonyabb fogyasztás -(1-2 Watt) mellett.


Most hallok először a j3455-ről. Szerintem Te még nem hallottál H3-at, hacsak nem Konzolét két éve a k-k 1/2 1 házi talin.

A minigépre lehet tenni androidot, ha tablet vagy okos teló nincs otthon. Kell hozzá kapacitív LCD, ami olcsó és könnyen illeszthető az orangéra vagy dughatsz rá usb-s egeret. Praktikus és könnyen hasznalható lesz úgy. Vagy vannak ipari, rezisztív érintős LCD-k amit hdmi-n és USB-n tudsz feldugni, emulálják az egeret. Az a legolcsóbb, csak rádugod és megy. Szórakoztunk ilyennel is benn a cégnél. Egy kicsivel eszik csak többet, mint 2W.

Ha van egy kész és egyszzerű, praktikus jó megoldás, akkor nem értem minek lamentálni azon, hogy lehet sokkal szarabbat csinálni sok energia befektetésel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 21:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Mese nincs, próbálgatni kell. Amíg összegyűlik az alkatrész meg kell csinálni a tesztkörnyezetet. Ha van egy régi laptop, asztali gép azon is lehet tapasztalatokat szerezni. Az Alix egy maggal, 500Mhz órajellel RT kernellel USB-n is tudott jó hangot produkálni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 21:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha jól meggondolom csak akkor hiányzott a kijelző a minigépről, amikor elrontottam valamit. Olyankor a soros portja teljesen jól használható volt. Androidos telefonról, táblagépről, vagy laptopról valamelyik klienssel a legegyszerűbb kezelni. A webes kliensekkel sincs semmi baj, kipróbáltam párat, írtam is olyanokat, de valahogy a kliens programok kényelmesebbek. Érintőképernyő, nyomógomb... Oda kell menni, elé kell hasalni/kuporodni, ha nincs elég magasan...
Egyszerűbb, kényelmesebb telefonról, táblagépről.
Fényjátékot persze lehet csinálni, de az szerintem Vanitatum vanitas ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.18. 22:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
X86-nál szinte elkerülhetetlen a PCI-E port, habár SoC-on elvileg van I2S port illetve HD audio port, lényegében használhatatlan így. Aki megelégszik az ALC887 hangjával, annak meglepően jó minőségű ez a J3455M alaplap. Nehéz is megítélni, hogy pontosan milyen hangot lehet összehozni. De ha azt vesszük, hogy PCIE-PCI után egy chip van csak directI2S porttal, úgy már nem olyan rossz a helyzet, pláne, ha a chip meghálálja a jobb körítést illetve a clock-ot. Innentől lehet erős OS-t csinálni, DSD-t, lemezt memóriából játszani, erős FIR-es fáziskorrekciót alkalmazni, stb, stb. Ez marha egy nagy előny neki. Ha nem kell az OS, csak a sima CD lejátszás, arra talán jobb lehet a H3 a direct I2S-el, legalább is előre megítélve.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.19. 06:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha ennyire vágysz a futás közbeni túlmintavételezésre, szűrésre, akkor HQplayer + hálózati lejátszó.
Kitalálták, működik, van aki szereti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.20. 17:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Fejben kártyázva már össze-vissza variálok rajta. Holnap remélhetőleg már tesztelni tudom a DDR3L 1.35V-os, alacsonyabb fogyasztású memóriáimat. Nagyon nagy eséllyel az MPD adatbázist, MPD szervert és az MPD vezérlést fogja vinni az X86-os gép, túlmintavételezés nélkül, IrDA-val, 10 Watt körüli hálózati áram fogyasztással.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.21. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezeket a RAM-okat fogom használni. 1.35V-osak, és Latency Benchmark szerint 26ns késleltetésűek. 13 GB/s körüli olvasási sebességgel rendelkeznek. Ram ügyben teljesen felesleges ide még a DDR4 így, bár az apollo lake processzornál az L2 csak 2MB, az újabb 4MB helyet. Tehát lehet zenélésre is alkalmazni akár, vagy PCI-E portról vagy USB3 portról.


Csatolmányok:
IMG_RAM.JPG
IMG_RAM.JPG [ 1.39 MiB | Megtekintve 40013 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.21. 17:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ennyire összetákolt rendszert még nem láttam... De szólni szól, a hangkártya működik a PCIE-to-PCI átalakítón keresztül. Ráadásul a minőségére sem lehet különösebb panasz youtube-on, wasapi-n keresztül, persze a jótól még távol van. Szerintem van benne tuningolási potenciál. Nem lenne rossz, mivel FIR-t így át lehetne erőltetni X86-ra, DSP-nek meg elég lenne a TAS3108, tehát nem kéne forrasztani, vagy hardveresen SRC-zni.


Csatolmányok:
IMG_25.JPG
IMG_25.JPG [ 1.4 MiB | Megtekintve 39960 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.21. 17:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pontosabban nem kéne SigmaDSP-t forrasztani, bonyolult nyákot tervezni hozzá, elég lenne a sokkal könnyebben megépíthető TAS3108.... Viszont ki kell egészíteni ezt a kártyát tuning PCB-vel, melyen található lenne egy 24.576 Mhz-es CCHD-957, meg akár már a TAS3108, vagy csak digitális isolator, esetleg SRC4192/93 bypass módban. De valamelyik biztos.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.21. 18:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Na, akkor akár egy kígyó hájat is bootolhatsz...:):);)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.21. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem mindenképpen van benne potenciál, mint ahogy később a Snakeoil OS-ban is, egyáltalán nem volt rossz hangja. PCIE to PCI átalakító szerintem észrevehetetlen, nem annyira szólhat bele. Ráadásul a hangkártya beépíthető a DSP-s házba, különválasztva a PC-től. Látszatra olyan, mintha USB3 portról működne a hangkártya, tehát nem árt címkézni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.30. 02:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Viszont a Snakeoil OS és a többi nem települt fel, erős kompatibilitási problémák miatt. Így adott az MPD vezérlés és a proxy szerver Linux Mint alatt. Tehát H3-as vagy hasonló SoC kell a DAC oldalán, és az X86 megmarad proxy szervernek.


Csatolmányok:
lm.PNG
lm.PNG [ 453.9 KiB | Megtekintve 39642 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.06.30. 11:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Még néhány kép... LCD-s érintőképernyő működik, csak még az előlapra fel kell szerelni, ha pedig kényelmetlen, VNC-n keresztül ugyanúgy kiadja. És miután csak MPD proxy szerver, illetve MPD kliens, mehet az energiatakarékosság, mint pl. ECO mode, és C6 CPU state.


Csatolmányok:
lm4.PNG
lm4.PNG [ 307.79 KiB | Megtekintve 39606 alkalommal. ]
lm3.PNG
lm3.PNG [ 142.56 KiB | Megtekintve 39606 alkalommal. ]
lm2.PNG
lm2.PNG [ 90.59 KiB | Megtekintve 39606 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 07:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
shany írta:

hifitibi írta:
...Az én zenelejátszó PC-mben Intel i7 8700T processzor van, Z390 alapú Asus alaplap,...
Milyen az oprendszer, mennyire érzed fontosnak a "nagy" gépet

Windows 10-et használok (optimalizálva). Ennek a vasnak mindegy, hogy mit teszek rá, ez mindegyiket elviszi. A Windows remote app-pal pedig ott van a PC képernyő a kezemben a tableten, ami semmilyen szempontból nem korlátoz.
Egyébként nem is a minőség fejlesztése volt a célom, mert az előző PC-mmel hangilag teljesen meg voltam elégedve. Az az AP Linuxot szerette, azon viszont nem futott a Tidal. Nekem nagyon tetszik a Tidalnak az a szolgáltatása, hogy a hallgatott zenékből, és a hozzá hasonló zenékből listákat állít össze, és azt tolja az embernek. Sokszor azt sem tudom, hogy mi szól, csak nagyon jó.
Nyilván ezzel az új vassal történt minőségi előrelépés is. Itt a hardver már gyakorlatilag semmiben nem korlátoz. Itt minden program ki tudja futni magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 07:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Milyen tápegység/tápegységek vannak benne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 08:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
shany írta:
Milyen tápegység/tápegységek vannak benne?

Most még kapcsolóüzemű tápról jár. Nem low end, egy HP táp.
Egy barátom új analóg PC tápegység építését tervezi. Ez akkor derült ki, amikor mondtam neki, hogy lassan hozzáfogok egy új táp építésének. Most egyelőre a lustább verziót futtatom, azaz várok, hátha megcsinálja mostanában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 18:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Nekiálltam egy audio PC összeállításának. Az eredeti kiszemelt egy ASRock J4105 integrált alaplap lett volna, de megmaradt a korábbi alaplapom (Gigabyte B150 HD3P). Ehhez szereztem egy G4400T processzort (35W TDP), ami rögtön bekavart kicsit a tápba. A további alkatrészek 4GB DDR4 memória, 120 GB SSD, 2-3 TB HDD. Amin még gondolkodom, az a ház. A kiszemelt egy CHIEFTEC UC-02B-OP, a másik opció saját készítésű doboz. A táp saját gyártású analóg, tervezés alatt. Az alkatrészek kiválasztásának indoka az hogy ezek megvannak, kivéve a TPS3510-es IC-t. A táp jelenlegi állapota:


Csatolmányok:
PSU_Schematic.JPG
PSU_Schematic.JPG [ 151.69 KiB | Megtekintve 39196 alkalommal. ]

_________________
üdv
botond
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 19:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
botond írta:
A táp saját gyártású analóg, tervezés alatt. Az alkatrészek kiválasztásának indoka az hogy ezek megvannak, kivéve a TPS3510-es IC-t. A táp jelenlegi állapota:


Van gyakorlati indok a pufferkondik szétosztása mögött? A 12V-os tápokhoz például tehetnél 1db 10000uF-ost a 4700+2200+2200 helyett.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 20:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
A processzort külön akarom táplálni, a HDD-t és alaplapot azért választom szét, hogy a motor által keltett zavar ne jelenjen meg az alaplapon. Még inkább az 5V-ok egyesítésén meditálok.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 20:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
botond írta:
A processzort külön akarom táplálni, a HDD-t és alaplapot azért választom szét, hogy a motor által keltett zavar ne jelenjen meg az alaplapon. Még inkább az 5V-ok egyesítésén meditálok.


Akkor külön egyenirányító hidat is kéne használni. Esetleg külön szekudert is, extra igények esetén külön trafót. Persze, lehet, hogy a vége túlzás.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.07.24. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
sajti írta:
Akkor külön egyenirányító hidat is kéne használni. Esetleg külön szekudert is, extra igények esetén külön trafót. Persze, lehet, hogy a vége túlzás.
Sajti

A trafóval akad gondom, van egy 80VA-os 2x12V-s toroid trafóm, ez esetben külön trafó kell a -12V-nak és 5 és 3,3V-nak. A másik opció, hogy egy meglévő hiperszilről leveszem a szekundert és arra tekerem rá a szükséges meneteket, ekkor nem gond a szekunderek szétválasztása. A külön híd valóban jogos. Kösz a tippet.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.14. 17:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most elég sok változás történt a zenehallgatásnál. Tönkrement a régi PC táp, így lett véve új és jobb hatásfokú, fázisok lettek szétosztva a hálózaton, mégse búgassa a toroid trafót mondjuk egy hajszárító, és ne nagyon zavarja a többi kapcsolóüzemű táp a zenehallgatást. Windows 10 19H1 szolgáltatásból pedig operációs rendszer lett újra. Kb. mintha egyik szobából átmenne egy másikba az ember egy hifikiállításon... Így tudom jellemezni, a hang ugyanúgy nem rossz, csak másmilyen. AP Linux esetleg Snakeoil OS lehet a következő befutó, mindkettőt fejlesztik egyébként.


Csatolmányok:
w10.jpg
w10.jpg [ 101.92 KiB | Megtekintve 37903 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 17:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Érdemesebb az Intel J3455 SoC-ra custom Windows 10-et tenni, sokkal kevesebb bloatware-vel. Hasít rajta rendesen, rá van optimalizálva erősen, pláne a legújabb kiadásoknál. Intel és Microsoft úgy tűnik jóban vannak... Ráadásul az ESI Juli@ hangkártyához is van optimalizált driver, nem mellesleg DirectWIRE funkciója is van így, amivel elvileg a Windowsból kezelhető a kártya FPGA része, amely kezeli a VIA chipet. Lényege, hogy a hangkártya input és az output I2S része direktben, elvileg a VIA chip alatt összekapcsolható (gondolom én), így nem kell átmennie egy csomó szoftveres rétegen. Azaz ha ARM féle minigépet rákötök a hangkártyára, rögtön kiadja ugyanúgy a DAC felé. Ha pedig további dekódolásra van szükség, SPDIF és társai, esetleg lejátszó működtetése, azt elvégzi az Intel CPU.


Csatolmányok:
j3455m.png
j3455m.png [ 92.92 KiB | Megtekintve 37518 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 15:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
https://docs.microsoft.com/en-us/window ... ency-audio
Egyébként ha valaki olyan nagy ász, nyugodtan optimalizálhatja az MPD-t akár a korszerű Windowshoz is. Fenti linken leírást talál róla. Kell továbbá OS timer átállítása 0.5ms-re, processzorhasználat optimalizálása, processzormagok kiosztása, valós idejű prioritások beállítása, KernelStreaming használata. MPD-nél van C verzió illetve C++ változat is. Tessék nyugodtan foglalkozni vele, mert nekem itt az agyam már ledobja az ékszíjat, aki ért hozzá, annak le van írva a fenti linken, hogy kell használni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 21:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jobban utánanéztem ennek a KernelStreaming-nek, de ahhoz, hogy integrálni tudjam az MPD-be, nagyon sok programozási ismeretet kellene szereznem, és akkor se biztos, hogy előbbre lennék. Viszont itt van a Jriver legújabb verziója, ami úgy tűnik végre, valahára nemcsak, hogy elérte a Jriver19 szintjét, hanem sikerült erősen túlszárnyalnia azt a megfelelő beállításokkal. Így végre már van normális 64 bites lejátszó Windowsra. Memóriából játssza a zenéket, ráadásul dekódolva. Most éppen olyan albumot hallgatok, ami megvan LP-n is. Tényleg hasonlóan szól.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.26. 19:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hosszas tesztelés után is teljesen elégedett vagyok a kapott hanggal. Remek a resampler, modern az UI. PCM-et ilyen minőségben még sosem hallottam előtte. Viszont a kapott hangminőséget sok beállítás befolyásolhatja, vagy egy verzióváltás is akár.


Csatolmányok:
jriver.PNG
jriver.PNG [ 95.26 KiB | Megtekintve 37206 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.29. 13:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Legújabb Windows, 19H2 egyik újdonsága a némileg jobb energiagazdálkodás, és további CPU optimalizációk. Ez nem összetéveszthető a beépített energiatakarékossággal, ami ugye ki lett kapcsolva, mert különben sok lesz a latency. Csak a szükségesebb funkciók futnak (főleg így), miután csak növekedő pályán lennének a dolgok, és azok is egyre több teljesítményt vesznek el egyébként a megjelent rendszerből.


Csatolmányok:
19h2_1.png
19h2_1.png [ 63.56 KiB | Megtekintve 36775 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.10.29. 18:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem enyhén még jobb lett a hangja. De nagyon beállításfüggő. Ez már nagyon megüti az elégséges szintet, tehát van egy mindenevő lejátszóm resamplerrel, amit könnyű kezelni is. És, hogy milyen lett a térleképzés? 8-) Igen, sokkal jobb lett. :shock: Oldalról is precízen jön a hang, felülről, alulról, előretekintve minden irányból. És, hogy milyen a hátulról jövő hang? Olyan, mintha az ember fejébe mászna. Így tudom jellemezni. Sajnos eddig nem tudtam elérni, hogy legyen az ember háta mögött legalább 10 méter, de lehet, hogy nem is fogom tudni elérni. De legalább a többi része ok, bármelyik frekvencián.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.11.03. 18:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
8-) Nagyon sokat számít a lejátszó minősége, demóztam a hétvégén, és ez már hozta rendesen az elvárható formát. Csak az a kérdés, hogy eddig miért nem szólt így? Stimmelnek a jellemzések, jobb PCM lejátszók tényleg hasonlóan szólnak. Talán még kilencvenhat kilohertzes optikai vevővel is megáldom a hangkártyát. Meg egy androidmacskás SoC-val az érintőképernyőt, amit mégsem a x86 SoC elejére szerelek, hogy kényelmesebben tudjam kezelni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2019.12.05. 21:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Windows 10 20H1 decemberi kiadás. A rendszer alapja megint sokat fejlődött, nagyon jó átlagos latency értékei vannak, eddigi legjobb teljesítményű OS... persze az "1984"-es dolgok többségének kiszedése után, alapból azzal a háttérrel kéne demózni már ezeket, hogy objektivitás talaján legyünk. Jriver enyhén jobban szól, de nem jelentősen jobban, tehát megfelelő ehhez a 19H2 is.


Csatolmányok:
20H1.jpg
20H1.jpg [ 554.66 KiB | Megtekintve 35167 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2020.01.15. 23:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Eljátszottam egy szabványos ATX táp helyére beépíthető teljesen analóg táp gondolatával.. nem tűnik lehetetlennek, csak a trafót kéne külön tenni.


Csatolmányok:
FullAnalog_AudioPC_ATX_PSU.JPG
FullAnalog_AudioPC_ATX_PSU.JPG [ 75.62 KiB | Megtekintve 34152 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2020.01.16. 01:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tényleg olyan fontos lenne egy analóg táp PC-hez? Nem lenne elég egy jó kapcsolóüzemű? Passzívba, a pc táp helyére.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2020.01.16. 13:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1589
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Tényleg olyan fontos lenne egy analóg táp PC-hez? Nem lenne elég egy jó kapcsolóüzemű? Passzívba, a pc táp helyére.
Igazán minden számít, így sajnos ez is. Személyes tapasztalatom, hogy ez hozza a legtöbbet, lehet ezen felűl sok mindennel játszani kikapcsolni az Intel EIST funkciót, CPU frekit visszavenni, extra USB kártya, stb,... de sajnos a mezei trafós analóg táp a pc elején nagyon sokat jelent. Ha visszaemlékszünk az egész audio PC forradalom kirobbanására, ahol még egy közbenső kapcsolóüzemű HDPLEX Hifi vagy PICOPSU tápok dolgoztak az analóg táp és az alaplap között is sokat hozott. Izoláció miatt kell a trafó, 50Hz szinusszal ideálisabban működik egy hálózati trafó, mint egy SMPS trafó közödmódusú zavarkibocsájtást illetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség