audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.26. 03:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 04:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Háát...
Jobban járnál, ha ketté választanád a funkciókat. A zene lejátszása alig igényel erőforrást. Szinte bármiről elmegy, keveset fogyasztó, hűtést nem igénylő eszközök tökéletesek erre. A tápegység egyszerű, kis méretű lehet, de akkuról is órákig eljár (tapasztalatból mondom). Kulcsrakész, beépített akkuról működő kitűnő lejátszót - analóg, usb, spdif kimenettel - vehetsz annyiért, amennyibe a táp kerül.

A PC architektúra szerintem mozizásra végleg nem való - lásd konzolok -, de egy csomó olyan dologra használják a PC-ket amire az alkalmatlan. ( szoktunk is anyázni miatta )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Konzol írta:
...A zene lejátszása alig igényel erőforrást. Szinte bármiről elmegy, keveset fogyasztó, hűtést nem igénylő eszközök tökéletesek erre....
Ez teljesen logikus lenne, két dolgot azért hozzáfűznék.

Ha valaki, valamiért úgy dönt, hogy őneki egy tisztán DSD dac jelenti a megváltást, és pcm-ből is kénytelen dsd-be konvertálni ( jó minőségben --> HQplayer ) , akkor ez - tudomásom szerint - olyan proccesszorteljesítményt kíván, amelyhez egy core I5 is kevés. ( ez persze windows alapú játék )

- Nem írtál még róla, hogy milyen komolyabb audio PC-s rendszerrel hasonlítottad össze az általad is preferált minigépeket. Ugye, az a gond, hogy azon kevesek, akik megtették ezt, pont az ellenkezőjét írják ennek, és a sokkal nagyobb költségek, bosszantó logikátlanság, erőforráspazarlás ellenére is a PC mellett voksolnak, ha a hangminőség a mindenek felett.

Kicsit a levegőben lóg ez így...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 11:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nyilván a menet közbeni konverzió bármennyi erőforrást képes elfogyasztani.

"Sima" laptoppal kínlódtam egy ideig W7 alatt, semmi különös Core I7, 8Gb RAM, USB3, SSD, illetve ellenpólusként AMD alapú HP Microserver, 4GB RAM, SSD-vel. Egyik sem "audió PC" az igaz, de eljátszadoztam velük. Semmilyen olyan előnyt nem tapasztaltam ami miatt meg kellett volna maradnom a PC mellett. Furcsa mód a jóval gyengébb AMD-s gép jobban tetszett mint az I7 alapú Asus. (Az külön dolog, hogy nagy helyet foglalnak, viszonylag sokat fogyasztanak, a Windows kényelmetlen és nehézkes használni.) Foobar és a Jriver is másképp szólt, mint a egy Odroid vagy Banana az I2S kimenetre kötött DAC-kal mpd-vel, de messze nem jobban sőt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 12:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Elkepzelheto, hogy jobban jarnek, ha kette valasztanam a funkciokat, illetve levalasztom a zenet egy masik dobozba, de nezzuk az elonyoket:

+ teljesen szeparalt audio lejatszot kapok
+ az audio lejatszo onmagaban olcsobb, mert nem kell bele videokartya es ezert eleg egy kisebb tap

- epithetek egy kulon HTPC-t, amivel megoldom a video lejatszast
- osszessegeben a ketto egyutt meg mar sokkal tobbe kerulne

Azon nem vitatkozom, hogy alkalmas-e video lejatszasra a PC vagy sem, azt meghagyom masnak, de en szeretnem arra hasznalni.
Itt nagyon sok hasznos (angol nyelvu) info van a temaval kapcsolatban, ahol a sracok konfigokat tesznek ossze CAPS neven.
Mar a negyedik verzional tartanak, en sok dolgot onnan veszek at : http://www.computeraudiophile.com/conte ... -bundoran/

Amugy meg ha annyira egyszeru es olcso lenne egy audiora osszerakott lejatszo, ahogy irod, akkor ezeknek a keszulekeknek nem lenne semmi letjogosultsaga: Melco N1Z (kb 2.5M ft) vagy meg jobb pelda a Naim NDS (kb 2.8M ft) ami igazan akkor szol nagyon szepen, ha a szegeny ember vesz hozza egy Naim 555 PS-t, ami egy gyakorlatilag egy tap (kb 2.4M ft) es akkor meg is van a lejatszo cirka 5 millio ft-bol. Nyilvan ezek csak akkor ragyognak, ha olyan kornyezetbe kerulnek.

Eddig ott jarok, hogy a DAC-omat addig reszelgettem, amig elertem a tap nelkuli Naim NDS minoseget, ami jobban szol, mint a Melco N1A (osszehallgattam) es most ezt szeretnem tovabb vinni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 14:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nyilván le lehet játszani videót pc-n.

Hogy milyen cuccoknak, vagy készülékeknek van létjogosultsága és milyeneknek nincs, azt majd eldöntik a vevők:):):)
Elfigyelve a készülékekről készült képeket egyik berendezés sem tűnik olyannak, mint amilyennek a DIY audió PC-k szoktak kinézni. Nincs I7 embernyi hűtőbordával, csillió giga RAM stb. Egyszerű, viszonylag kis fogyasztású CPU/SOC-nak tűnik amit a képeken látszik.

A PC - vagy bármilyen más digitális adatforrás - nem CD futómű, nem szenved a hibajavításból eredő interpolációs hibáktól, korrekten a tárolóra felírt adatokat küldi ki magából.
Ha nem valami teljesen egyedi rendszert tesznek rá -amire elég kicsi az esély, mert nulláról megírni egy komplett rendszert nem egyszerű, ráadásul sok idő-, akkor jó eséllyel Windows vagy valamilyen Linux származék fog rajta futni. ( esetleg BSD ) Többnyire Linux.
A varázslást szerintem nem forrás oldalon csinálják, hanem vételi oldalon. Átgondolt puffereléssel jól tervezett FIFO-val, megfelelő alacsony késleltetésű órákkal stb. A használt PC adattárolók - hdd, ssd, pen drive - adottak. Sebességük, elérési idejük, késleltetési idejük ismert, egy adott érték alá nem vihető (pontosabban RAID-be kötött lemezekkel mint ahogy a valószínűleg a Melco-ban is van csökkenthető). A mai leglassúbb cpu is nagyságrendekkel gyorsabb, mint amire szükség van ezen perifériák normál kezeléséhez, gyorstárazásához. Az usb driver szoftveresen elég komplex, azon lehet valamit farigcsálni, mert egyszerűen nem ilyen időzítésre érzékeny alkalmazásokhoz tervezték (nem véletlen a Microsoft küzdelme az USB audió eszközök késleltetésének fix időn tartására) , de inkább vételi oldalon próbálkoznak aszinkron megoldásokkal. És akkor még nem beszéltünk az egyes perifériákhoz kapcsolt busz sebességéről, késleltetéséről. Lényeg a lényeg, hogy a forrás oldal túl összetett, sok a nem fix időzítésű szoftver és hardver elem. Gyors CPU segít az idő ingadozások egy részének abszolút értékét csökkenteni, de a relatív hiba nem csökken. ( egy lassúbb CPU-n épp úgy ezer és kétezer közötti órajel ciklus kell egy adott kódrész lefutásához, mint egy gyorsabbon, plusz a busz sebesség is fix ). Szerintem az ARM alapú holmik I2S kimenete azért szól számottevően jobban mint az USB-re kötött DAC, mert sokkal vékonyabb az a szoftver réteg amin keresztül megy az adat, mint USB esetén - az I2S driverek kifejezetten egyszerűek, nem ingadozik annyit a futási idejük.

Szerintem vételi (dac) oldalon lehet a gondot érdemben kezelni. Ha az analóggá konvertálandó adat a konverzió -- kapuzás - pillanatában a DAC rendelkezésére áll, akkor teljesen lényegtelen, hogy az az adat mikor került oda.
Forrás oldalon csak csökkenteni lehet a gondot, megoldani nem. Esetleg nulláról újra írni az egész rendszert, fix futási idejűre - Ez messze nem egyszerű a rengeteg ciklus, elágazás miatt. Ezt véletlenül tapasztalatból tudom, mert jó pár éve csináltunk ilyet, igaz nem zenehallgatási célból. Sokkal egyszerűbb korrekt FIFO-t csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 16:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Tyu, gratula, szepet kanyarintottal ossze :-)

Ahogy leirtad, ebben a rendszerben van ter boven optimalizalni. I2S vs USB parharc tekinteteben tok igazad van, bar egy megfeleloen implementalt USB ugyanugy gyonyoruen szolhat es ahogy a technika valtozik, ez csak csokkenhet, bar csak nagyon felszinesen ismerem a temat, lehet rosszul gondolom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
ftom75 írta:
...Kozben talaltam egy masik versenyzot, ami egy hibrid hutest alkalmaz:
https://www.quietpc.com/asus-strix-gtx1060-o6g-gaming
Nem világos, hogy miért kell videokártya ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
ftom75 írta:
...Kozben talaltam egy masik versenyzot, ami egy hibrid hutest alkalmaz:
https://www.quietpc.com/asus-strix-gtx1060-o6g-gaming
Nem világos, hogy miért kell videokártya ?


Nem lesz benne az elso korben, siman jo lesz az integralt HDMI kimenet is, de VR kompatibilsre szeretnem csinalni, hatha 1-2 even belul veszek egy VR szemuveget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 17:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Konzol írta:
.... Szerintem az ARM alapú holmik I2S kimenete azért szól számottevően jobban mint az USB-re kötött DAC, mert sokkal vékonyabb az a szoftver réteg amin keresztül megy az adat, mint USB esetén - az I2S driverek kifejezetten egyszerűek, nem ingadozik annyit a futási idejük...
Ez megint teljesen logikusan hangzik, de így is van minden esetben, vagy csak többnyire ?
Ennek eldöntéséhez kellene egy USB-re kihegyezett audio PC mint forrás, és egy USB-I2S átalakításra kihegyezett egység, és egy I2S bementű jóféle dac. Megintcsak, amit erről így olvastam eddig, nem támasztotta alá az elméletet teljes mértékben.

Én is szívesen kipróbálnék ez ügyben egy két dolgot, csak éppen RJ formátumú jelet fogadnak a kedvenc dac csipjeim. Ha I2S helyett RJ jönne ki abból a málnából...
( Bár van diyinhk féle konverter panelom AD1862-vel, lehet majd egyszer kipróbálom. Mondjuk a jelenlegi Xmos általi direkt, szoftveres konverzióval semmi bajom, meglepne, ha utolérné. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 18:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
ftom75 írta:
shany írta:
ftom75 írta:
...Kozben talaltam egy masik versenyzot, ami egy hibrid hutest alkalmaz:
https://www.quietpc.com/asus-strix-gtx1060-o6g-gaming
Nem világos, hogy miért kell videokártya ?


Nem lesz benne az elso korben, siman jo lesz az integralt HDMI kimenet is, de VR kompatibilsre szeretnem csinalni, hatha 1-2 even belul veszek egy VR szemuveget.
Akkor viszont erre kell építeni egy speciális grafikus erőgépet, az audio orientáltságot ezzel össze hozni meg több mint küzdelmes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 18:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Konzol írta:
.... Szerintem az ARM alapú holmik I2S kimenete azért szól számottevően jobban mint az USB-re kötött DAC, mert sokkal vékonyabb az a szoftver réteg amin keresztül megy az adat, mint USB esetén - az I2S driverek kifejezetten egyszerűek, nem ingadozik annyit a futási idejük...
Ez megint teljesen logikusan hangzik, de így is van minden esetben, vagy csak többnyire ?
Ennek eldöntéséhez kellene egy USB-re kihegyezett audio PC mint forrás, és egy USB-I2S átalakításra kihegyezett egység, és egy I2S bementű jóféle dac. Megintcsak, amit erről így olvastam eddig, nem támasztotta alá az elméletet teljes mértékben.

Én is szívesen kipróbálnék ez ügyben egy két dolgot, csak éppen RJ formátumú jelet fogadnak a kedvenc dac csipjeim. Ha I2S helyett RJ jönne ki abból a málnából...
( Bár van diyinhk féle konverter panelom AD1862-vel, lehet majd egyszer kipróbálom. Mondjuk a jelenlegi Xmos általi direkt, szoftveres konverzióval semmi bajom, meglepne, ha utolérné. )


Lehet, hogy pontatlan voltam. Fogom az I2S bemenetű DAC-om, rákötöm a közvetlen I2S kimenetre, majd rákötöm ugyanazon eszköz USB kimenetére csatlakoztatott USB-I2S konverterre - a szoftveres beállítasok nem változnak, a lejatszó küldi midkét kimenetre folyamatosan a jelet - akkor azt tapasztalom, hogy sokkal jobban szól ha a közvetlen I2S kimenetről hallgatom. Persze, lehetne mondani, hogy ne CM6631A-t, vagy CM108, vagy Xmos, vagy akarmilyen más konvertert használjak, de tény, hogy i2s mindegyiknél jobb. Persze minden USB- I2S konverter másképp szól kicsit, újabb szemet víve az amugy sem egyszerű láncba...
Mindamellett azt nem mondtam egy szóval sem, hogy az USB nem szólhat nagyon jól.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Konzol 2016.11.25. 18:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 18:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Nem tudom, hat a processzor es alaplap adott, itt mar csak a VGA kartya hianyzik. Az egeszet ugyis egy linearis tappal hajtom meg, ezt kozben eldontottem, plusz az SSD-t es a PCIe USB kartyat meg kulon akkumulatorrol tervezem meghajtani. Lehet hogy rosszul gondolom, de nekem ez igy jarhato utnak tunik, hogy ne menjen az audio minoseg rovasara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 18:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
ftom75 írta:
Nem tudom, hat a processzor es alaplap adott, itt mar csak a VGA kartya hianyzik. Az egeszet ugyis egy linearis tappal hajtom meg, ezt kozben eldontottem, plusz az SSD-t es a PCIe USB kartyat meg kulon akkumulatorrol tervezem meghajtani. Lehet hogy rosszul gondolom, de nekem ez igy jarhato utnak tunik, hogy ne menjen az audio minoseg rovasara.


Pont a napokban én is ránéztem a hardver kínálatra. Ha audio PC-t akarnék saját kútfőből építeni, akkor alaplapból nekem ez lenne a rokonsznves, ( https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z170-PRO/ )a ( drága ) Intel USB3.1 vezérlő miatt. Ezt kipróbálnám csupán kíváncsiságból, bár az USB2 csak mellékes üzem a számára. Én jelenleg is még Asus alaplapi USB3 kimenetet használok, a dedikált - még tuningmentes - USB3 kártya előnye nem volt egyértelmű.

Audio PC-nek általában egyszerűbb kivitelű, felesleges egységektől/szolgáltatásoktól mentes alaplapokat választanak.

Processzornak i7-6700(T) min.

Ilyen tápom van jelenleg, 200W-ig néma, nem kapcsol be a ventilátor: https://seasonic.com/product/platinum-660/ persze ez nem lineáris, de mindent képes lenne elhajtani. Tervben van a lineráris tápokról való járatás, ennek a megépítése. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 18:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
Pont a napokban én is ránéztem a hardver kínálatra. Ha audio PC-t akarnék saját kútfőből építeni, akkor alaplapból nekem ez lenne a rokonsznves, ( https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z170-PRO/ )a ( drága ) Intel USB3.1 vezérlő miatt. Ezt kipróbálnám csupán kíváncsiságból, bár az USB2 csak mellékes üzem a számára. Én jelenleg is még Asus alaplapi USB3 kimenetet használok, a dedikált - még tuningmentes - USB3 kártya előnye nem volt egyértelmű.

Basszus ez az alaplap nagyon fincsi es pont az elobb adtam le a rendelest! Megnezem, hogy le tudom-e mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Konzol írta:
...
Lehet, hogy pontatlan voltam. Fogom az I2S bemenetű DAC-om, ...

Értem, de ugye ez nem pont ugyanaz.

Másrészt itt kimondatlanul is feltételezzük, hogy a minigép lejátszója közel tökéletes, vagy jobb a winfos alapúnál.
Egyébként miért szólnak eltérően a lejátszó-programok? A windows alapúak eltérően szólnak, logikus lenne azt feltételezni, hogy egyik sem tökéletes. A legutóbbi Aplinux tesztem óta motoszkál bennem, hogy az új USB3 kártya megengedte, hogy sokkal közelebb kerüljek az Aplinux valódi hangjához. Viszont, ha ez a valódi hangja, akkor számomra ez is művi, csak éppen másképp: vélhetően szándékosan szépítő jellegű, manipulált, már-már "gyanusan" szépen szól.
Létezhet ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 19:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
shany írta:
Konzol írta:
...
Lehet, hogy pontatlan voltam. Fogom az I2S bemenetű DAC-om, ...

Értem, de ugye ez nem pont ugyanaz.

Másrészt itt kimondatlanul is feltételezzük, hogy a minigép lejátszója közel tökéletes, vagy jobb a winfos alapúnál.
Egyébként miért szólnak eltérően a lejátszó-programok? A windows alapúak eltérően szólnak, logikus lenne azt feltételezni, hogy egyik sem tökéletes. A legutóbbi Aplinux tesztem óta motoszkál bennem, hogy az új USB3 kártya megengedte, hogy sokkal közelebb kerüljek az Aplinux valódi hangjához. Viszont, ha ez a valódi hangja, akkor számomra ez is művi, csak éppen másképp: vélhetően szándékosan szépítő jellegű, manipulált, már-már "gyanusan" szépen szól.
Létezhet ez?


Itt ujabb melysegek vannak ezen a teruleten. Pl windows szervert javasoltak sokan anno, de most mar a win 10 jobban szol, mint barmi mas. Tovabba itt egy skac arulja 129 CHF-ert a beallitasat (https://www.highend-audiopc.com/ao-order) , amivel minden vackot ki lehet kapcsolni, ami befolyasolhatja a zenet.

En az audirvana-t hasznalom a mac-rol: https://audirvana.com
Lekapcsol egy csomo dolgot nekem, es memoriaba beolvassa az egesz zenet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 20:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Konzol írta:
...
Lehet, hogy pontatlan voltam. Fogom az I2S bemenetű DAC-om, ...

Értem, de ugye ez nem pont ugyanaz.

Másrészt itt kimondatlanul is feltételezzük, hogy a minigép lejátszója közel tökéletes, vagy jobb a winfos alapúnál.
Egyébként miért szólnak eltérően a lejátszó-programok? A windows alapúak eltérően szólnak, logikus lenne azt feltételezni, hogy egyik sem tökéletes. A legutóbbi Aplinux tesztem óta motoszkál bennem, hogy az új USB3 kártya megengedte, hogy sokkal közelebb kerüljek az Aplinux valódi hangjához. Viszont, ha ez a valódi hangja, akkor számomra ez is művi, csak éppen másképp: vélhetően szándékosan szépítő jellegű, manipulált, már-már "gyanusan" szépen szól.
Létezhet ez?


Persze, nem pont az amit mondtál, de ez egy olyan próba, amely során a forrás anyag azonos, a feldolgozása is azonos, csak a kimeneti formátum más. A DAC azonos.
Másik lehetőség: fogsz egy dual bootos pc-t, teszel rá egy windowst és egy linuxot, mindkettőt optimalizálod amennyire csak tudod, majd USB-n össze tudod hasonlítani a kettőt. Vagy meghallgatod őket alap beállításukban.

A linuxos lejátszók sem szólnak egyformán. Sőt, az mpd verziók is eltérően szólnak. Hogy miért arra csak tippjeim vannak. ( Cseréltem Alsa-t ( hangeszközök meghajtója) és mpd-t is ugyanazon eszközön úgy, hogy forrásból azonos opciókkal fordítottam mind az Alsa-t, mind az mpd-t. Az Alsa verzió váltas nem volt hallható, az mpd régebbi verziója hajszálnyival tömörebb volt, az új pedig nyíltabb. Hogy melyik a jobb, azt most sem tudom. Az újnál maradtam, de megértem aki a régebbit választja )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 20:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Konzol írta:
shany írta:
Konzol írta:
.... Szerintem az ARM alapú holmik I2S kimenete azért szól számottevően jobban mint az USB-re kötött DAC, mert sokkal vékonyabb az a szoftver réteg amin keresztül megy az adat, mint USB esetén - az I2S driverek kifejezetten egyszerűek, nem ingadozik annyit a futási idejük...
Ez megint teljesen logikusan hangzik, de így is van minden esetben, vagy csak többnyire ?
Ennek eldöntéséhez kellene egy USB-re kihegyezett audio PC mint forrás, és egy USB-I2S átalakításra kihegyezett egység, és egy I2S bementű jóféle dac. Megintcsak, amit erről így olvastam eddig, nem támasztotta alá az elméletet teljes mértékben.

Én is szívesen kipróbálnék ez ügyben egy két dolgot, csak éppen RJ formátumú jelet fogadnak a kedvenc dac csipjeim. Ha I2S helyett RJ jönne ki abból a málnából...
( Bár van diyinhk féle konverter panelom AD1862-vel, lehet majd egyszer kipróbálom. Mondjuk a jelenlegi Xmos általi direkt, szoftveres konverzióval semmi bajom, meglepne, ha utolérné. )


Lehet, hogy pontatlan voltam. Fogom az I2S bemenetű DAC-om, rákötöm a közvetlen I2S kimenetre, majd rákötöm ugyanazon eszköz USB kimenetére csatlakoztatott USB-I2S konverterre - a szoftveres beállítasok nem változnak, a lejatszó küldi midkét kimenetre folyamatosan a jelet - akkor azt tapasztalom, hogy sokkal jobban szól ha a közvetlen I2S kimenetről hallgatom. Persze, lehetne mondani, hogy ne CM6631A-t, vagy CM108, vagy Xmos, vagy akarmilyen más konvertert használjak, de tény, hogy i2s mindegyiknél jobb. Persze minden USB- I2S konverter másképp szól kicsit, újabb szemet víve az amugy sem egyszerű láncba...
Mindamellett azt nem mondtam egy szóval sem, hogy az USB nem szólhat nagyon jól.


Azért egy nagy kérdőjel van az I2S forrást illetően, mert nekem málna2-vel gyökeres ellentéte a tapasztalatom. Málna (USB)-XMOS-Isolator(I2S)-Reclock(I2S)-DAC (right justified) nem meglepő módon lényegesen jobb volt mint XMOS nélkül. Mondjuk motoszkál a kisördög, hogy az XMOS kap egy rendes clock-ot a gyári óccó helyett, mert hiába a reclock a DAC előtt ha már eleve sérült bitet kap kenhetjük a hajunkra. A tökéletes órajel a soros adatbuszra pakolástól már kritikus, ezért nem hiszek benne, hogy ezek az arm cuccok közvetlenül jobb minőséget adnak mert nincsenek végletesen az I2S adatforgalmazásra kihegyezve csak egy opció.
Kíváncsi vagyok mit lehet egy ilyen brutál PC-ből hangra kihozni. De azért a 129 CHF :roll:

A mozi-zene két eszközben szerintem is célravezetőbb. Nincs olyan opció szerintem, ha elég sokat költök akkor mindenre jó. A két rendszer különböző igényei miatt vagy itt vagy ott kompromisszum lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 21:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Vedd észre, hogy itt vételi oldalon javítottad a helyzetet, pont ahogy korabban írtam. Reclock, miegyéb.A forráshoz tulajdonságait elfedted.

Az I2Smegoldások hardveresen támogatottak általában. A szoftver csak a hardver felparaméterezését vegzi az adatoknak megfelelően, majd átteszi az adatfolyamot egy dma csatornára. A többi hardveresen megy.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Konzol 2016.11.25. 21:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 21:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Tom314 írta:
A mozi-zene két eszközben szerintem is célravezetőbb. Nincs olyan opció szerintem, ha elég sokat költök akkor mindenre jó. A két rendszer különböző igényei miatt vagy itt vagy ott kompromisszum lesz.

Nem ertem, hogy miert gondolod :-/ Esetemben mind a dititalis USB kimenet, mind az SSD kulon tapot kap. Mit nyernek vele, ha kulon szednem es teljesen kihagynam a VGA-t? Nem szeretem a kompromisszumot :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A vga-t is ki kell szolgálni. Ez nem nulla idő és nem nulla memória ill. io igény. Az osztott erőforrásokon a szükségesnél eggyel többen osztoznak. Bár az alaplapi így is, úgy is ott van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 21:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Konzol írta:
A vga-t is ki kell szolgálni. Ez nem nulla idő és nem nulla memória ill. io igény. Az osztott erőforrásokon a szükségesnél eggyel többen osztoznak.

Ez igaz, de a sima audio lejatszas nem hiszem, hogy erinti a VGA-t. Ezt konnyen ki tudom deriteni majd, mert ha megveszem a kartyat, akkor tudok A/B tesztet csinalni, es ha nincs hallhato kulonbseg, akkor tuti marad. Ha hallok difit, akkor inkabb visszkuldom majd, mert a zene fontosabb, mint a VR meg egyeb extrak, bar kicsi eselyt latok ra, nekem nem logikus, de persze nem ertek hozza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 21:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
Természetesen, nekem az volt a cél ezzel, hogy a lehető legfüggetlenebb legyen a DAC a forrás minőségétől és erre ez a legjobb megoldás, úgy hogy közben univerzális is maradjon a lánc. Egy mozdulattal ki lehet próbálni különböző forrásokat (pl. egy HTPC hogy témánál maradjunk :) ) úgy, hogy a hardware körülmények jórészt változatlanok maradjanak. De abban szerintem egyetértünk, hogy az a legideálisabb ha a soros adatátvitel (I2S) a lehető legrövidebb, mert itt a legérzékenyebb a jelalak a torzulásra. Ezért nem szerencsés pl I2S adatot via-n keresztül vezetni mert ott a nagyfrekis jelben könnyen reflexió keletkezik.
Amúgy nekem is jelenleg a linux alapú arm konfig a befutó, ahogy írtam is, mert ésszerűbb 13 ezerért egy málna mint soook sok százezerért egy fentebb felvázolt PC, de ettől függetlenül látok benne potenciált, hogy jobb is lehet hangminőségre a PC. Ár-teljesítményben azért a PC dúrván elvérzik:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 22:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Tom314 írta:
...Ár-teljesítményben azért a PC dúrván elvérzik:)

Ez igy van, es igy is fog maradni, hiszen ar/teljesitmeny folyamatosan romlik, minel magasabbra mesz, barmit is veszel alapul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 22:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A szamitógép tétlen állapotban is egy csomó dolgot csinál. Jár az óra, figyeli a hőmérsekleteket, az energia menedzsment ki be kapcsolgatja az eszközöket, stb. Rengeteg ilyen-olyan háttérben futó folyamat teszi a dolgát. Ezek túlnyomó része valamilyen perifériához kapcsolódó folyamat. Egér, billentyűzet, usb eszközök, video kartya, hálozat, szenzorok stb.
Az eszközöket vagy ki kell szolgálni, vagy nem. Szokásosan két módja van annak, hogy kiderüljön kell-e valamit tenni az eszközökkel. Az egyik, ha maga az eszköz kéri, hogy kiszolgálják klasszikusan a megszakítási rendszeren keresztül, vagy az oprendszer kerdezi le az eszköz állapotát periodikusan. Az oprendszer kezeli ezeket a folyamatokat az ütemező processzén keresztül. Durván fogalmazva, ha egy eszközt kezelő processznek éppen nincs feldolgozandó adata, akkor az ütemező sorra veszi a következőt. Ha van dolga a folyamatnak, az ütemező egy bizonyos ideig engedi futni a folyamatot. Ha ez végez a dolgaval az adott időszeletben, akkor a dolog letudva, ha nem, akkor a futása fefüggesztődik, majd legközelebb mikor rá kerül a sor folytathatja amit elkezdett. A mindenféle driverek amiket olylelkesen lehet levadaszgatni a netről lelkesen csesztetik a hozzájuk rendelt eszközöket, hogy hülye értesítéseket tudjanak küldeni.

Az ütemező ugyan priorizálja a folyamatokat, de csodát nem tud tenni. A rendszer sok erőforrása osztott erőforrás - pl a PCI busz, merev lemez-amit egyszerre csak egy folyamat tud használni, ráadásul nagyságrendekkel lassúbbak, mint a cpu és a memória. Ilyenkor nem tud mást tenni, mínt sorba állítani a hozzáférési kéreseket, amik aztán majd szépen sorban kiszolgálódnak. Addig a kérést küldő folyamat malmozik...
Na most ha ebbe a folyamatba bekerül egy komlex vga driver, ami lelkesen dumál a kártyájával, annak szenzorival, akkor előbb utóbb akkor akar majd futni kicsit tovább a kelleténél, mikor pont mondjuk ideje lenne kis adatot tolni az USB-be.
Természetesen a fenti leírás erősen nagyolt, nem is igazán fedi a valóságot, de talán érzékelteti a gond gyökerét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 22:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Ez vili, de a kerdes nekem az, hogy ez az 'idle' allapot mennyire hajtja meg a gepet, es en erre azt gondolom, hogy semennyire. De ha kihallhatoan meg is hajtja, akkor meg mindig ott van az a lehetoseg, hogy olyan lejatszot hasznalok, amivel szoftveresen kikapcsolom a VGA-t, ezert nem latom letjogosultsagat a kulon epitett media- es audio lejatszonak. Persze most csak elmeletben beszelunk rola, de nyilvan akkor fog kiderulni, ha a fulemmel tesztelem le, az a donto ugyis :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 22:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Egy mai tétlen gép kb. annyira tétlen, hogy egy korai pentium valszeg vért pisálna ettől a nagy semmittevéstől:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 22:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Konzol írta:
Egy mai tétlen gép kb. annyira tétlen, hogy egy korai pentium valszeg vért pisálna ettől a nagy semmittevéstől:-)

Az mondjuk tuti :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 23:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Jó sok bitet fecsegtem el. Az egésznek az a lényege, hogy nagy, erős, drága, sokat fogyasztó pc SZERINTEM értelmetlen, mert nem oldja meg a pontos időzítéssel kapcsolatos gondokat, csak csökkenti. SZERINTEM célszerűbb dac oldalon megoldani mondjuk egy dsp-vel azokat.

El tudom fogadni, ha valaki másképp gondolja, pláne, ha nem nekem kell állni a tévelygés cehjét :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 23:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Konzol írta:
Jó sok bitet fecsegtem el. Az egésznek az a lényege, hogy nagy, erős, drága, sokat fogyasztó pc SZERINTEM értelmetlen, mert nem oldja meg a pontos időzítéssel kapcsolatos gondokat, csak csökkenti. SZERINTEM célszerűbb dac oldalon megoldani mondjuk egy dsp-vel azokat.

El tudom fogadni, ha valaki másképp gondolja, pláne, ha nem nekem kell állni a tévelygés cehjét :D

DAC-tol mar jo vagyok, ezert abba nem nyulnek bele. Azert is megyek most ra a legjobb forrasra, amit pc-bol ki tudok hozni. Ez a konfig nem ket filler, de azt mar tapasztaltam, hogy ha a rendszeremben minosegi elorelepest akarok elerni, akkor ennek a tobbszoroset kell fizetnem erte, tehat nekem meg mindig jobban megeri egy "ami kifer a csovon" gep osszerakasa, a video meg csak bonusz. Ha megvan az akkumulatoros SSD- es USB meghajtas, akkor szeretnek specialis sata kabelt hozza es vhogy az SSD-t is stabilizalni akarom fizikalisan. Kesobbi terv egy clock update-et es egy LAN isolatort es utana szeretnem osszemerni a nagymeno sokmillios csoda-lejatszokkal. Nem szamolom ossze, hogy ez mennyibe fog fajni, mert valoszinuleg kidobnam a taccsot :-/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 12:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Sziasztok, megjottek a cuccok es elkezdtem osszerakni a gepet. Ha megvagyok vele, irok egy reszletesebb beszamolot rola, de most kellene egy kis segitseg, hatha van valakinek tippe, hogy merre tovabb.

A problema: ket kulso tappal megy a gep, egyik az alaplapot hajtja, a masik meg az usb kartyat. Elsore szepen be is bootol a gep, mindent fel is pakoltam ra, restart megy, de ha lealllitom a gepet, kikapcsolom a tapot, majd tapok vissza kapcsolva a gep nem indul. Latszik, hogy kap aramot, mert a power led vilagit az alaplapon, de csak ugy tudom beinditani, ha kiveszem a kis elemet az alaplapbol, akkor elindul megint, de csak csak a hideg inditasig. Van otlet hogy mi lehet a bibi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 13:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
ftom75 írta:
Sziasztok, megjottek a cuccok es elkezdtem osszerakni a gepet. Ha megvagyok vele, irok egy reszletesebb beszamolot rola, de most kellene egy kis segitseg, hatha van valakinek tippe, hogy merre tovabb.

A problema: ket kulso tappal megy a gep, egyik az alaplapot hajtja, a masik meg az usb kartyat. Elsore szepen be is bootol a gep, mindent fel is pakoltam ra, restart megy, de ha lealllitom a gepet, kikapcsolom a tapot, majd tapok vissza kapcsolva a gep nem indul. Latszik, hogy kap aramot, mert a power led vilagit az alaplapon, de csak ugy tudom beinditani, ha kiveszem a kis elemet az alaplapbol, akkor elindul megint, de csak csak a hideg inditasig. Van otlet hogy mi lehet a bibi?

Azt próbáltad, hogy az USB kártya tápját csak a gép (újra)indítása után adod meg? Vagyis kapcsold ki, aztán be. (Ha lehet és nem ront el semmit! Azért légy körültekintő!)
Nálam majdnem hasonló a szitu (aztán lehet tök más :roll: ), de NOTEBOOK és külsős USB HUB saját táppal, újraindítani csak a HUB tápmentesítése, vagy az USB-jének kihúzása után tudok, hidegből felállás nálam OK.

...vagy valami IRQ összeveszés...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 14:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
deeraudio írta:
Azt próbáltad, hogy az USB kártya tápját csak a gép (újra)indítása után adod meg? Vagyis kapcsold ki, aztán be. (Ha lehet és nem ront el semmit! Azért légy körültekintő!) ....


Leszedtem az usb kartya tapjat, igy csak alaplapbol kapja az aramot, SSD-t is atkotottem, hogy az is a nagy taprol menjen, hatha az kavar be, de ugyanez. Addig minden ok, amig a tapot nem aramtalanitom. Nem ertem mi lehet :-/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Ugy fest, hogy a tap kabelei kozott valamelyik rossz. Kiprobaltam egy regi tappal es siman mukodott, ugyhogy irtam a haz tervezojenek es most uj kabeleket kuld nekem. Ennek ellenere is azt mondom, hogy ez a haz brutal jo cucc, de majd irok bovebben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Sziasztok, sajnos meg all a projekt, mert nem birunk rajonni, hogy mi okozza a hibat, hogy a tap lekapcsolasa utan miert nem bootol a gep - ha valakinek van otlete, hogy kitol tudok online segitseget kerni, irja meg pls.

Amugy kozel vagyok hozza, hogy visszakuldom a tapot, mert nem ket filler, viszont sajnos mas alternativat egyelore nem talaltam meg. Illetve a Teradak ceg gyart meg nagyon jo minosegu linearis tapokat, de azt csak Kinabol tudnam beszerezni, amire meg tetemes vam, afa es postakoltseg jonne ra. Egyelore rendeltem egy sima tapot, ez holnap megjon, es osszehasonlitom majd, hogy mennyit dob a dupla linearis tap vs sima tap plusz a linerais tappal hajtott USB+SSD kombo, ugyhogy egyik tap mar tuti vissza lesz kuldve, vagy a nagy linearis vagy ami holnap jon, de lehet, hogy mindketto. Kezdek belebolondulni :)

Addig csatolok egy kepet rola.

Csatolmány:
DSC_0734.jpg
DSC_0734.jpg [ 1.52 MiB | Megtekintve 47841 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 08:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.03. 11:54
Hozzászólások: 2
Öcsém szerint nézd meg, hogy nem e cserélted meg a VGA és proci segédtápját. Más a kiosztásuk, valószínű hogy letestelted a 12V-ot. Célszerű lenne megnézni, hogy mi van a használatiba írva, meg hogy mi füstölt. Simán lehet hogy később fog megdögleni. Én nem is dugnám össze a helyedbe így, amíg nincs biztosra leellenőrizve a táp, meg a lap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 12:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
pek írta:
Öcsém szerint nézd meg, hogy nem e cserélted meg a VGA és proci segédtápját. Más a kiosztásuk, valószínű hogy letestelted a 12V-ot. Célszerű lenne megnézni, hogy mi van a használatiba írva, meg hogy mi füstölt. Simán lehet hogy később fog megdögleni. Én nem is dugnám össze a helyedbe így, amíg nincs biztosra leellenőrizve a táp, meg a lap.

Oks, koszi szepen! Nagyon fura, hogy a fustoles utan hibatlanul mukodott, de mire kihult a tap, megint visszaallt az eredeti hibas viselkedesre.
Megy vissza a cucc, nem vacakolok vele tovabb :-(
Bolcsebb lenne nem bolygatni, ahogy irtad, de nem birok a veremmel, ezert hetvegen meg megjaratom egy utolso teszt erejeig, mert kivancsi vagyok, hogy mekkora a difi a sima tap es ez kozott. Mar csak azert is jo lenne tudni, hogy menjek-e tovabb egy masik linearis tap beszerzesevel vagy elegedjek meg egy linearis tappal (SSD/USB kartya).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 12:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
No, arra én is kíváncsi lennék. Régóta tervezgetem, hogy lineáris tápot csinálok a géphez.

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy egy PCie kártyára, hogyan érdemes lineáris tápot rakni, és hogyan érdemes leválasztani az alaplapi tápot róla? Gondolom hasonló sztori, mint az USB kártya tápolása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 12:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
hifipisti írta:
No, arra én is kíváncsi lennék. Régóta tervezgetem, hogy lineáris tápot csinálok a géphez.

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy egy PCie kártyára, hogyan érdemes lineáris tápot rakni, és hogyan érdemes leválasztani az alaplapi tápot róla? Gondolom hasonló sztori, mint az USB kártya tápolása.


Ha nincs kulso meghajtasi lehetoseg, akkor passz. En olyan kartyat valasztottam, amivel meg tudom hajtani a kis linearis tappal:
Van egy masik usb kartyam, kettot vettem, mindkettorol nagyon jokat irtak, de meg egyiket sem volt idom tesztelni. A kevesbe jobban tetszot el fogom adni, szolj, ha erdekel, mert nagyon jo aron vettem az egyiket.

Csatolmány:
linearpsuSoTM.jpg
linearpsuSoTM.jpg [ 121.53 KiB | Megtekintve 47809 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.15. 03:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Sziasztok, igertem egy beszamolot a tapasztalatokrol, hatha valakinek segit. A tappal valo vajudasrol mar irtam eleget, ezert azt most kihagyom.

A hazat es a tapokat mind egy helyrol rendeltem (http://www.hd-plex.com/) es azt figyelembe veve, hogy nekem gondom volt a nagy tappal, azt kell mondanom, hogy nagyon igenyesek a cuccok. A haz minden igenyt- es variaciot kielegit. Informatikus hatteremmel nem olvasok manualokat meg hasznalati utasitasokat, mert szeretek mindent en magam kitalalni, igy megmarad a DIY erzes. Hat ennek koszonhetoen a hazzal baromi sokat elpocsoltem es kenytelen voltam elovenni azt a bizonyos manualt es az alapjan csinalni, mert marhara untam ugyanazokat az elemeket szazadszorra szetszedni, mert mindig kimaradt belole valami. Ebbol sejtheto, hogy mindent csak a megfelelo sorrendben es korultekintessel kell osszeepiteni, tehat ez a haz nem annak valo, aki meg nem rakott ossze pc-t, de ha figyelmesen kovetet a manualt, akkor nem lehet gond. A tervezo srac (Larry) meg ejjel 11-kor is valaszolt 2 perc alatt az emailemre.

Minden kis bizbasz fembol van, a legkisebb lapocskaktol kezdve a legnagyobbig es nagyon igenyes a csomagolas is. Mivel en a 400W-os linearis tapra rendezkedtem be, ezert nem volt szempont, hogy milyen tap fer bele a hazba, de amit utolag vennem kellett hozza, az egy nagyon jo minosegu, kicsi tap, ventillatora meg egyszer sem kapcsolt be amiota meg van, pedig ment a fajlok migralasa a NAS-rol a Jriver-rel orakig, es meg akkor sem kapcsolt be, pedig a kis thumbnail-ek legeneralasa ilyen mennyisegben meg kellett volna izzasztania.

Azt kell mondjam, hogy a tapnak koszonhetoen maratonira nyult az egesz, es volt olyan pillanat, amikor azt gondoltam, hogy most legszivesebben mindent szepen visszakuldenek a fenebe, mert nem er annyit az idegeskedes es a penz, de aztan csak atvergottem magam a kritikus idoszakon.

Elsore win10-et tettem fel, legalisat, de meg nem aktivaltam, mert nem tudtam, hogy fogom-e szeretni es az igazat megvallva nagyon nem szerettem. Mar nagyon regota nem hasznalok windows-t, XP-nel leragadtam, es OSX-ben vagy Ubuntuban erzem magam otthon, de azt olvastam, hogy a win10 egy igen jo alap, ezert azzal kezdtem epiteni.

A SoTM kartyam es a Dac-om nem akart kooperalni, ezert - es a hihetetlen korulmenyes win10 miatt - kikukaztam, es megprobaltam egy OSX-et (hackintosh) feltenni, de fel nap szenvedes utan feladtam azt is, mert nem sikerult eljutnom a telepites vegeig. Johetett az ubuntu. Itt minden szepen mukodott, nagyon tetszett az interface, gyors volt, mint az atom, de itt meg az USB kartyam driveret nem sikerult rendesen beallitani.

A tappal valo maratoni szenvedesem es a harmadik sikertelen oprendszer telepitese erosen megtepazta nyugodt idegrendszerem es ezen a ponton ha lehetosegem lett volna, akkor nyomok egy undo-t az egesz projektre. Egyszeruen nem birtam agyilag megemeszteni, hogy 2016-ban meg mindig ugyanott tartunk, mint amikor az elso pentium 100-asomat raktam ossze, semmi sem valtozott, ugyanugy vadaszni kell a drivereket, nem mukodik minden mindennel, biosban szenvedni a beallitasokkal....

Aludtam ra kettot, mert egy alvas keves volt, es megint nekifutottam, de most megint win10 fele vettem az iranyt es a SoTM kartyat most kihagytam a bulibol es betettem a PPA 3v kartyat helyette. Minden mint a karikacsapas, miutan rajottem, hogy hogyan kell beallitani a Jrivert es felraktam az ASIO-t, amivel most mar a SotM kartya is menne, de egyelore a PPA-t hagyom most, hogy szepen bejaratodjon es csak utana tesztelem a masikat.

A Jriver interface nagyon tetszik, foleg a theatre nezet nagyon szep, az alap nezetben meg hihetetlen a beallitasok lehetosege, tiszta kanaan a kockafejeknek. Zenelejatszas kozben szedegeti le a kepeket full screenbe, ami nagyon kellemes, jol el lehet balmbulni benne, meg ugy az egesz nagyon szep es egyben van. A - gyakorlatilag - ventillatormentes gep nagyon erdekes, semmit hangja nincs, ahogy bekapcsolom, jopofa.

A routert egy AudioQuest Vodka UTP kabellel kotom ossze a geppel. SSD-t es a PPA kartyat egy kulso linearis tappal hajtom meg, es az USB kimenetet Tellurium Q Black Diamond kabellel csatornazom a Chord 2Qute Dac-ba, amit egy MCRU linearis tappal hajtok meg. Tellurium Q Ultra Black RCA viszi tovabb az analog jelet a Naim Supernait 2 erositombe, onnan pedig Tellurium Q Silver kabelekkel a PMC 26 hangszorokba. A jumperek a hangszoroban a magasnal Tellurium Q Ultra Black, a melynel es a kozepeknel meg Silver.

Kiprobaltam a sima USB csatlakozoval a zenet es ugy szolt, mint a Sonos Connect-em, es atdugva a PPA kartyaba leesett az allam. Mindig elcsodalkozok, hogy az altalam toleketesnek tartott zene meg mindig tud fejlodni tovabb.

Hihetetlen teret nyitott a zenenek, minden olyan.. nem is tudom, olajozottan hangzik, kb mint egy SD vs HD TV. Nagyon elegedt vagyok most.
Megerkezett kozben egy lap, amivel tudom arnyekolni a chip-eket az alaplapon, de meg nem raktam bele. Javasoljak, hogy az egesz hazat erdemes vegig arnyekolni, mert sokat segit. Megvettem az Audiophile Optimizert is, mert nagyon jokat irtak rola a sracok, de meg nem volt idom felrakni: http://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer

Amit meg tervezek a jovoben, ahogy anyagilag birom:

- premium SATA kabel
- SOtM dx-USB HD + SOtM mBPS-d2s
- clock update: SoTM sCLK-xxxx
- PPA altal megbutykolt router linearis tappal hajtva: http://ppaproduct.blogspot.co.uk/2015/0 ... tcher.html
- premium biztosetekok a tapokba
- audiophile tap kabelek a tapokhoz


Csatolmányok:
IMG_0186.jpg
IMG_0186.jpg [ 188.61 KiB | Megtekintve 47728 alkalommal. ]
IMG_0185.jpg
IMG_0185.jpg [ 145.95 KiB | Megtekintve 47728 alkalommal. ]
IMG_0182.jpg
IMG_0182.jpg [ 255.1 KiB | Megtekintve 47728 alkalommal. ]
IMG_0174.jpg
IMG_0174.jpg [ 271.34 KiB | Megtekintve 47728 alkalommal. ]
IMG_0172.jpg
IMG_0172.jpg [ 416.41 KiB | Megtekintve 47728 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 21:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Volt idom szorakozni a geppel, es felraktam az elektromagneses interferenciat csokkento lapot. Lehet tenni IC-re, RAM-ra meg a haz tetejere, de ugy kellene, hogy folyamatosan pakolgatva 'hangolni' a gepet, arra a szintre, amire szeretnenk, de en nem vacakoltam es telinyomtam mindenhova. Homalyosabbnak tunik most a zene, nagyon 'analog' lett, kicsit talan tulsagosan is, ezert majd fogok vele meg szorakozni, de egyelore meg mindig annyira szepen szol a PPA V3 USB kartya, hogy tovabbra sem szoktam hozza, hogy igazan ki tudjam hallani a kulonbsegeket, ha IC-rol IC-re pakolgatom, foleg hogy a PPA kartya naprol napra egyre jobban nyilik ki.
Ma este kicserelem a SoTM kartyara, hogy osszemerjem a kettot. Hat nem lesz konnyu dolga a SoTM-nek, ha le akarja gyozni.


Csatolmányok:
IMG_0192.jpg
IMG_0192.jpg [ 161.76 KiB | Megtekintve 47666 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 21:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
ftom75 írta:
Ma este kicserelem a SoTM kartyara, hogy osszemerjem a kettot. Hat nem lesz konnyu dolga a SoTM-nek, ha le akarja gyozni.
Ha van kedved kártyákat cserélgetni, akkor adhatok kölcsön egy olyan kártyát aminek a modja itt is megtalálható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 21:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
mzperx írta:
ftom75 írta:
Ma este kicserelem a SoTM kartyara, hogy osszemerjem a kettot. Hat nem lesz konnyu dolga a SoTM-nek, ha le akarja gyozni.
Ha van kedved kártyákat cserélgetni, akkor adhatok kölcsön egy olyan kártyát aminek a modja itt is megtalálható.


Huh, nagyon szeretnék élni a lehetőséggel, de nem élek Magyarországon, bár megyünk haza karácsonykor, viszont csak tavasszal tudnám visszaadni :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.03. 17:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Kezdem kicsit ugy erezni, hogy csak magamba irogatok, de remelem, hogy azert valakinek hasznosak a tapasztalataim.

Felraktam az Audiophile Optimizert win 10-re, hazudnek, ha azt mondanam, hogy marha jol szol, bar oszinten szolva nem is csinaltam A/B teszteket, de bitang gyorsan indul- es all le a gep. CPU 1% korul mozog, a hatasa teljesitmeny alapjan megkerdojelezhetetlen. Van ennek egy brutalisabb install-ja is, amivel meg tovabb lehet csavarni a gepen, egeszen parancssorosra lehet butitani a gepet, de meg nem probaltam ki, majd jovo heten valamikor.
Ami viszont nagyon tetszik, az a Roon lejatszo. Iszonyat draga, egyelore trial van nekem, de eros a kesztetes, hogy egy evre megvegyem a liszenszt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.03. 17:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Engem nagyon érdekel a dolog. Várom, hogy kibontakozzanak a dolgok. Jómagam egy egyszerűbb házba épített PC-t használok (Fractal Design), ATX-es alaplappal, i5 procival. Nincs külön videó kártya, mert csak az akusztikus és rádiófrekis zajt termeli. A táp is egy jobb minőségű kapcsolóüzemű táp (BE Quiet). Win 10 - JRiver22 és Fidelizer Pro van a gépen. A legtöbb javulást a a Fidelizer hozza. A Win-ből is ki van kapcsolva elég sok dolog, az energiagazdálkodás is picit mókova van és BIO-ban is ki van kapcsolva a proci energiagazdálkodási opciói (az Intelnek van elég sok fantázianévvel ellátott megoldása). Nekem nem USB-s a DAC. A gépben egy RME AIO van, amiből SPDIF és AES/EBU-jelet veszek csak ki. Így kezdi hozni azt a hangot, amit egy high-end CD lejátszó is tud. Könnyed megszólalás, minden magától értetődő, hatalmas dinamika kis hangerőn is, finom részletek, cizellált térleképzés és hangszer elhelyezés. Nemrég felmerült egy olyan PC építésének igénye egy ismerősömtől, ahol ugyan ez a HD Plex ház és táp lett volna egy SoTM kártyával, amit te is használsz. Akkor kútba esett a projekt. Most viszont az általad írt tapasztalatok nagyon hasznosak lehetnek nekem a későbbiekben :D

Engem az érdekelne nagyon, hogy a tápok között (jobb kapcsolóüzemű és lineáris) és az USB kártyák kontra alaplap mik a konkrét különbségek? Érdemes-e mindent lineáris táppal ellátni, vagy elég az USB, vagy hangkártyát, stb? A hangkártyához vettem már kis zajú tápokat, de az PCIe kártya külső tápolásában nincs túl sok tapasztalatom. Ha valakinek van, szívesen venném a tapasztalatokat, segítséget. Pl. nem tudom, hogy egyszerre kell-e elindítani a PC és a kártya lineáris tápját, vagy sem, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.03. 18:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.11.23. 20:55
Hozzászólások: 65
Szia Pisti, koszi a biztatast, igy nagyobb elvezettel irok :)

SoTM kartya mar utban van az uj gazdajahoz - egy kedves forumtarsunk szemelyeben, en a PPA V3-at tartottam meg vegul.
USB kartya kontra alaplap tekinteteben az en rendszeremben Ferrari vs Lada a kulonbseg, bar hozzateszem, hogy kulso tappal is hajtom meg a kartyat, ami nem kicsit nyom a latba. Arra kell figyelni, hogy az USB kartya tapja elobb kapjon aramot es utana a PC, mert ellenkezo esetben szet fagyhat a gep, de a kartya is hibasodhat. En ezt hulyebiztosra csinaltam meg, mert a ket tapot egy olyan elosztoba tettem amit egy fokapcsoloval tudok ki/be kapcsolni es a kartya tapja mindig be van kapcsolva, ezert amikor az elosztot bekapcsolom, akkor mar a kartya aram alatt van, ez utan kapcsolom be a pc-t. KIkapcsolasnal ugyanez visszafele: pc ki, aztan eloszto ki.

Leveleztem Phil-lel, aki keszitette az Audiophile Optimizert, es eleg brutal referencia gepek rakott ossze a shop-jahoz, es azt irta ugyanarra a kerdesemre, hogy szamit-e a linearis tap, ha mar az USB kartya is tiszta aramot kap, es erre az a szomoru valasz jott, hogy igen, szamit, egeszen pontosan minden szamit. Tobb oldal velemenyt vegigolvastam kulfoldi forumokon es pozitiv volt a visszajelzes. A linearis tap a Chord 2Qute DAC-omnal is elkepeszto eredmenyt produkalt es a PC amugy is nagyon zajos, nem erre talaltak ki, ezert trukkozni kell vele rendesen es akkor hallod meg, hogy milyen zajos volt a rendszered, ha megszunteted a zajt, addig csak sejtesed lehet, hogy milyen tartalekok vannak a rendszeredben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 17:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Ez is egy szép darab és az ára is :D http://www.6moons.com/audioreviews2/soundgalleries/1.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 17:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Tegnap este gondoltam egyet, teszek egy próbát az audiophyle linux-al, míg a futár megérkezik tegyünk valamit a topikunk érdekében. Linux-al már volt jónéhány lelkes próbálkozásom, de valahogy (elsősorban a mhelyi software-ek miatt) csak a MS maradt, a frász üsse. Végigfutottam itt pár hozzászólást, ugye páran úgy gondolták, hogy inkább nem vágnak ilyesmibe bele. Gondoltam ha más mégis barátkozna a gondolattal, akkor talán ösztönzően tudok rá hatni (vagy örökre elveszem a kedvét az ilyenféle kalandoktól). Amellett, hogy már a málna pc kapcsán is kiderült, hogy ha valami gebasz van,akkor itt is számíthatok linuxot kiválóan ismerő fórumozókra. Végigfutva a segédkönyvet (https://www.ap-linux.com/documentation/ ... ions-v3-0/) nekem nem tűnt nehéznek elsőre a telepítés. Tömören: kell írni egy boot cd/dvd-t (redobackup cd image, iso), pendrive-ra kicsomagolni az Audiophile linux 3.1 file-okat (https://www.ap-linux.com/download/). Jelenlegi tehát 3.1-es verzió, azt is megtudtam, hogy arc linux-on alapul, őszintén szólva nekem ez nem mond sokat, rémlik mintha Mot64 fórumtárs futtatna ilyesmit. Az tény, hogy az ő rendszere fel sem ismerte az Amanerom basszus, ez már telepítés közben futott át az agyamon, de akkor már nem volt visszaút. Találtam ugyanis egy 2008-as évjáratú 160 GB vinyot, ha az AP-linux azt akarja, daráljon le róla mindent, ha az ipari kémek valahogy megszerznék, akkor is cseszhetik :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 17:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
A konfig melegszik, picit zajos is, azaz AMD alapú. Az alaplap Asrock n68vs3-ucc (hogy aktiváljunk eldugott 4-ik magot), a proci pedig a híres (letiltott 4-ik magos) amd x3 450. Egy hardcore gamerestől örököltem (vettem) anno. Kinőtte, gondoltam nekem jó lesz még pár évig :D. Nem nyúztam, most is 3 maggal ment. Az AP pikk-pakk felkúszott, követtem a leírást és a képeket. Az első akadály az volt, hogy nem találta a pendrive-ot, hogy beolvassa a source fileokat. Gyorsan megoldottam, harcedzett kezdő linuxosként átdugtam egy másik usb aljzatba a pendrive-ot. A click on mount point sem sikerült elsőre, de aztán megláttam, hogy van egy mancs a linken. Megcsináltam a Music könyvtárat is. A lényeg, villámgyors AP-m van, még ezen az ósdi és Vistaval anno tetű lassú hd-n is. Kaptam pár lejátszó programot, DeadBeef, Cantata, amarok stb... Böngészők is vannak, no meg vlc. Pár ismert albumot felmásoltam, aztán kezdődött a móka. Naná, hogy csuklóból felismerte az amanero-t!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 17:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
A hangrendszer, hamár FTOM75 is leírta az övét, Proac 2.5 clone, Acoustic Zen Hologram II és Power-N hf kábelek, nem belenyúlás mentes ;) ;) DP 300B monoblokkok, Coincident Extreme IC (egy másik fórumról megismert zeneszerető levetett kábelei), csinált miniDAC (CSMD, a nagyot még nem merem bevetni)- I2S- (Turbo) Amanero, USB kábel, ramaty PC. Első megszólalásra hozza, amit MOT64-nél is hallottam, szellős szépen rajzolt nagy tér, és igencsak jó dinamika. HÖHHÖ, tetszik, jó a tempó, nézem a proci fogyasztást, igencsak alacsony 0.7 és 1.5 % között mozog (0.45 + 0.45+ 0.87). A DeadBeef a lejátszó, a beépített hangerő szabályozójával. Nyúzom mindenféle zenékkel, szépen szerepel, nem a shiga szint ugyan, de hallgatható, elég komoly hang. Ráeresztek egy kis komoly zenét, na ez már nem annyira van rendben, talán picit fárasztó is. Közben olvasom, most készül az új AP-linux, amelyik majd támogatja a Skylake procikat is, hurrá. Közben csörög a telo, megjött a futár az sotm tx-usbexp kártya megérkezett, dupla hurrá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 746 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség