audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 14:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 18:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az első megoldást én elfelejteném a helyedben. Ha jól láttam nem írja, hogy linux alatt támogatott lenne,
Ha a kernel nem támogatja, akkor megette a fene.

A harmadiknál láttam, hogy írja az AP módot. Azt a legegyszerűbb beállítani - szerintem.
Lényeg a lényeg, hogy a wifi eszközt lehessen master modba tenni. ( ilyenkor pont ugy latszik, mint az otthoni router, vagy a telefon mikor hot spot-kent üzemel. )
Ha router-t használsz, akkor arra figyelj, hogy a pi-t fix ip cimre allitsd - pl. 192.168.0.1, netmask 255.255.255.0, a router wan interface is kapjon fix ip-t, pl. 192.168.0.2, mask legyen 255.255.255.0. A wifi oldal ip cime legyen pl. 192.168.1.1, mask 255.255.255.0 , dhcp engedélyezve legyen a wifi interfacen, tartomany pl: 192.168.1.10 - 192.168.1.20. Átjáró - gateway - ha megadható legyen 192.168.1.1. SSID, titkosítas kedbed szerint.
Ebben a felallasban a vezérlő eszköz felcsatlakozik a routerre és a pi elérhető lesz a 192.168.0.1 címen, a szokásos 6600-as porton. Elvileg 192.168.0.0/24 tarományre nem illene natolni a routereknek, de szoktak.
Ha AP módot valasztasz, akkor kell dhcp szerver a pi-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 18:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A Fix IP-t pl hol lehet a raspi-n beállítani? Ez nagyon érdekelne, mert most tök wifi-ben megy a vezérlése, és néha megváltozik az IP-je, aztán lehet keresgélni.
Mi az a dhcp szerver, s hogy kell azt is a raspi-ra tenni?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 19:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
http://www.modmypi.com/blog/tutorial-ho ... ip-address

szerkeszteni kell az /etc/network/interfaces fájlt.
Azt is csinálhatod, hogy a routeredben a pi MAC címehez fixen hozzárendelsz egy ip-t. Igy aztán a pi mindig ezt a címet fogja kapni a routertől.

A dhcp szerver képes arra, hogy dinamikusan adjon ip címet azoknak az eszközöknek amelyek azt kerik, és arra jogosultak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszi a segítséget. Azt hittem többen is értenek ehhez.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 15:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Én alapból fix ip-t osztatok a távolról vezérelt eszközeimnek mac cím alapján. Ez minden "okos" eszköz vezérlésének az alapja. Ezt a router DHCP menüjében tudod megtenni. Ha esetleg máshonnan is el akarod érni, akkor talán a legegyszerűbb egy dyndns vagy no-ip -s "fix" ip regisztrálás. Ilyenkor a világ bármely pontjáról elérheted a lejátszód. (persze ha a routered vagy a kinézett kis wifis kütyük alkalmasak pl. no-ip cím kezelésre) Ezt a megoldást használják a médialejátszók, a nasok és a biztonsági kamerák kezelésére is. A gond csak akkor van ha a szolgáltatód (mostanában megesik) átrakott nem publikus ip címre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 20:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Azért én nem lennék ennyire bátor, hogy csak úgy megbizzak mindenféle gyártóban... Nem szivesen engednék be az internetről bárkit gyakran plain text jelszó hitelesítésű okos eszközeimre. Vpn, ssh tunneling a minimum nálam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.01.30. 10:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Hát az én "okos eszközeimen" nincsenek olyan adatok amiket annyira féltenék, csak filmek és zenék. Nem mellékesen annyira nem is értek hozzá, hogy tudjam miket írsz. :D De minden működik rendesen.
Amúgy meg is jött közben az én RPI 2-m és a digit kártya hozzá. Igaz még csak telefon töltővel próbáltam, de látok benne potenciált, így készül hozzá a stabil táp a Pi-nek meg külön a bele kerülő HHD-nek is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 19:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Kipróbáltam a szoftvereket. Nekem legjobban a Moode Player jött be. Elég jól konfigurálható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 10:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bikabeka írta:
Kipróbáltam a szoftvereket. Nekem legjobban a Moode Player jött be. Elég jól konfigurálható.

Erről írhatnál bővebben: mit tud ez a progi, mi alatt fut, mik a jó beállításiok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 11:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
http://moodeaudio.org/
Itt olvashatsz róla. Többek közt azt is, milyen eltérések vannak egyes frissítések miatt. Többet fejlesztik mint a Volumiot. Nekem az androidos kezelője is jobban tetszik. Rengeteg dac-ot ismer. Ugyan úgy települ fel mint a Volumio. Nálam stabilabb is mint az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 12:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bikabeka írta:
http://moodeaudio.org/
Itt olvashatsz róla. Többek közt azt is, milyen eltérések vannak egyes frissítések miatt. Többet fejlesztik mint a Volumiot. Nekem az androidos kezelője is jobban tetszik. Rengeteg dac-ot ismer. Ugyan úgy települ fel mint a Volumio. Nálam stabilabb is mint az.

Meg fogom próbálni. Mi az androidos kezelő neve?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 16:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
mupeace
https://play.google.com/store/apps/deta ... pd.android


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 09:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
dys-cus írta:
Köszi a segítséget. Azt hittem többen is értenek ehhez.


Szia!
Végre megszólalt....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 09:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Suminator968 írta:
dys-cus írta:
Köszi a segítséget. Azt hittem többen is értenek ehhez.


Szia!
Végre megszólalt....

Hi!
Írd már le, hogy sikerült. Azért vagyunk páran, akik nem számtek végzettségük van. Ők szeretnek 3 betűs szavakban beszélni. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mekem meg kellene egy 10cm hosszú LAN (local area network) kábel a két végén csatlakouóval. Tud valaki segíteni?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 11:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
dys-cus írta:
Suminator968 írta:
dys-cus írta:
Köszi a segítséget. Azt hittem többen is értenek ehhez.


Szia!
Végre megszólalt....

Hi!
Írd már le, hogy sikerült. Azért vagyunk páran, akik nem számtek végzettségük van. Ők szeretnek 3 betűs szavakban beszélni. :D


Banális dolog túráztatott, így elment rá jó 3 órám, mire rájöttem... :)
Nálam T-komos net van, D-Link routerrel. Mivel a router mind a négy portja foglalt, így a készülékeim egy switch közbeiktatásával vannak rácsatlakoztatva. Így viszont sem a routerbe nem tudtam belépni, hogy milyen ip-n van a málnás gép, sem a málnás gépet nem tudtam elérni sem böngészőből, sem wifis táblagépről. Elkeseredésemben húztam ki mindent, és dugtam be a routert egyből a pc-be, és érdekes, azonnal be tudtam lépni a menübe. Érdekes, bontva a kapcsolatot, vissza a switch, és működik továbbra is, így is kommunikál a pc a routerrel. De a málnást még mindig nem látom, hiába tudom most már az ip címét... Ekkor jött a szikra, kábel kihúz, és közvetlenül a málnásba dug. És láss csodát, a wifis táblagép egyből látja a volumiot. Újra szétbont a hálozat, vissza a switch, és minden működik, mint a karika csapás. Útálom ezeket a gépeket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 11:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
Egyébbként pár szó a hangról.
Meglepő.
Pi2-volumio, HydraX-PPA usb kábel, diy AN Dac, Klonedo M7 Phono, aktív hangfalak.
A digi+ kártya még úton van, így egyenlőre usb-n megyek a hydrába, de komolyan mondom, nem gondoltam volna. Főként, hogy az Audio PC-m sem éppen piskóta. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 12:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Suminator968 írta:
Egyébbként pár szó a hangról.
Meglepő.
Pi2-volumio, HydraX-PPA usb kábel, diy AN Dac, Klonedo M7 Phono, aktív hangfalak.
A digi+ kártya még úton van, így egyenlőre usb-n megyek a hydrába, de komolyan mondom, nem gondoltam volna. Főként, hogy az Audio PC-m sem éppen piskóta. :)

Várd meg a Digi+ kártyát. Az még nagyobb durranás lessz. A szetapban keresd meg, hogy hol kell a kernelt vagy mit állítani. Válaszd a Mike-ot. Úgy szól a legjobban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 13:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
dys-cus írta:
Suminator968 írta:
Egyébbként pár szó a hangról.
Meglepő.
Pi2-volumio, HydraX-PPA usb kábel, diy AN Dac, Klonedo M7 Phono, aktív hangfalak.
A digi+ kártya még úton van, így egyenlőre usb-n megyek a hydrába, de komolyan mondom, nem gondoltam volna. Főként, hogy az Audio PC-m sem éppen piskóta. :)

Várd meg a Digi+ kártyát. Az még nagyobb durranás lessz. A szetapban keresd meg, hogy hol kell a kernelt vagy mit állítani. Válaszd a Mike-ot. Úgy szól a legjobban.


Elvileg jön már...:)
Nem szabályoz a hangerő, mit kell átállítani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A SETUP részben azthiszem a playback opciónál lehet beállítani, hogy hardveres, vagy szoftveres legyen a volume. Állítsd a másikra, szrintem most hardweren van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 14:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
dys-cus kipróbáltad a Moode-t? Ott alapból lehet hangerőt változtatni. Megadható max hangerő is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Még nem volt időm. Nekem most meg a Wifi nem megy valamiatt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 21:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
dys-cus írta:
A SETUP részben azthiszem a playback opciónál lehet beállítani, hogy hardveres, vagy szoftveres legyen a volume. Állítsd a másikra, szrintem most hardweren van.

Nincs rajta még digi+ kártya, így ilyen opció sincs a beállításokban. Majd megnézem az analóg kijáratot, ott megy-e a hangerő szab.
Ma próbáltam ssd-ről etetni, nem tudta beolvasni. Külső tápos természetesen az ssd, és ntfs-be van formázva. Az alap gép mekkora felbontású zenét kezel, mert raktam az ssd-re 192/24-et is. 96/24-el próbáltam pendriveről, azzal ment.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A hardware-es hangerő szabáyozás csak akkor tud működni, ha az USB-s eszközön olyan amiben van DSP és azt támogatja is az rpi kernele. Ha csak általános usb hangeszközként ismeri fel, vagy nincs olyan funkciója a DAC-nak, akkor csak szoftveren tudja szabáyozni a hangerőt a kütyü. Az S/PDIF kimenetet használva eleve csak szoftveresen lehet megoldani a dolgot - nincs rá mód, hogy megtudja mi dolgozza fel a bitfolyamot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 11:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bikabeka írta:
dys-cus kipróbáltad a Moode-t? Ott alapból lehet hangerőt változtatni. Megadható max hangerő is.

Nem látja az USB-t, illetve a rákötött eszközt. Mit kell állítani? Illetve a Wifi sem megy. Amúgy jobbnak látom mint a volumiót, jobbb a kezelő felülete.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 11:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most már csak a wifit kéne elindítani. Azt írja minden rendben, de mégsem látom a vezérlővel.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 14:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Na szóval a Mood lejátszás tapasztalatai:
A Wifi-t nehezen tudtam beindítani, hol megy, hol nem, de inkább legtöbbet nem. Pedig a beállítása egyszerű, nem kell a config.txt-t írogatni, elvileg a progi megteszi.
Laptopról nem tudom irányítani, nem törölhető a playlist, vincsiről nem tudok zenét játszani. Telóról ez irányítható, de max háromasával törölhető a PL.
A wincsit véletlenszerűen olvassa be, sok a kínlódás, hogy lássa. Az elkészített lejátszási listákat nem tudja beolvasni, így egy album anyaga nem játszható le az eredeti sorrendben. Ez nagy hátrány.A Volumiónál ilyen nincs. A Volumió egyből felismerte a hifi digi kártyát, a Mood kb 10 újraindítással.
Szóval még sorolhatnám, de mintha nem lenne üzembiztos a Mood, a Volumio az igen, csak ne keljen wifizni. Igaz, a wifit emez is csak ugatja. Az egész Mood látványosnak tűnik, de nem igazán működik rendesen.
A megoldás az lessz, hogy marad a Volumio, de önálló routerral, amivel egy 10cm-es LAN vezetékkel lessz összekötve, s az irányítás meg megy telóról, vagy laptopról. Nos kb ennyi. Persze lehet annyira nem értek hozzá, hogy ezeket a hibákat én követem el. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 20:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Nem tudom,persze ki milyen rendszeren hallgat zenét(kivéve dys-cus-t).Ám az én észrevételem szerint sem a rune audio sem pedig ez a moode progi nem hozza koránt sem azt a minőséget mint a volumio!

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 21:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
saraha írta:
Üdv.Nem tudom,persze ki milyen rendszeren hallgat zenét(kivéve dys-cus-t).Ám az én észrevételem szerint sem a rune audio sem pedig ez a moode progi nem hozza koránt sem azt a minőséget mint a volumio!

A sok jó dolgot én is össze vetettem a jó hangal. Igazábol egyet értek veled. Lehet, sőt biztos, a Volumiót nehéz belőni, (pl ahhoz, hogy az USB-n ellássa a vincsit árammal), ahhoz bele kell nyúlni a Liinuxba. Ehhez van irodalom. De viszont nagyon jó a hangja. Egyébként meg mindig gond a vezérlés. De az én DAC-ommal simán leveri az M7-re, DL103-ra, alapuló analóg rendszeremet. Viszont ez nem jó. Megsükeltünk? Talán...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 21:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Na,ja egy jó DAC az kell valóban.Véleményem szerint hülyeség USB-n keresztül táplálni bármilyen vinyót is.Azt külső tápról kell megoldani,pl.:filléres kínai cuccal.Nem kell ehhez szoftveresen okosítani....Bevallom ahhoz már nekem is a programozó barátom segítségét kellett kérjem,hogy feltegye a raspira az xmos driverét.Nekem nem ment.Viszont a raspin belül,ESS9018-xmoson keresztül sokkal "brutálabb" hangélményt kaptam,mint a wm8804-es koax-on keresztül!Szóval nem hiszem én el ezt(valahol olvastam itt),hogy usb-n keresztül nincs is zenehallgatás.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
dys-cus írta:
Na szóval a Mood lejátszás tapasztalatai:
A Wifi-t nehezen tudtam beindítani, hol megy, hol nem, de inkább legtöbbet nem. Pedig a beállítása egyszerű, nem kell a config.txt-t írogatni, elvileg a progi megteszi.
Laptopról nem tudom irányítani, nem törölhető a playlist, vincsiről nem tudok zenét játszani. Telóról ez irányítható, de max háromasával törölhető a PL.
A wincsit véletlenszerűen olvassa be, sok a kínlódás, hogy lássa. Az elkészített lejátszási listákat nem tudja beolvasni, így egy album anyaga nem játszható le az eredeti sorrendben. Ez nagy hátrány.A Volumiónál ilyen nincs. A Volumió egyből felismerte a hifi digi kártyát, a Mood kb 10 újraindítással.
Szóval még sorolhatnám, de mintha nem lenne üzembiztos a Mood, a Volumio az igen, csak ne keljen wifizni. Igaz, a wifit emez is csak ugatja. Az egész Mood látványosnak tűnik, de nem igazán működik rendesen.
A megoldás az lessz, hogy marad a Volumio, de önálló routerral, amivel egy 10cm-es LAN vezetékkel lessz összekötve, s az irányítás meg megy telóról, vagy laptopról. Nos kb ennyi. Persze lehet annyira nem értek hozzá, hogy ezeket a hibákat én követem el. :P

A legújabb Moode-t telepítetted? Mert ott ezek ki vannak javítva. Ott ha kiválasztod a lejátszandó könyvtárat és jobb oldalt a "menü" gombnál a clear and play -re nyomsz akkor törli a listát és csak az új lesz benn. És sorban játssza a nótákat. Nekem egyből felismerte a digi kártyát. Legtöbb beállítás változtatáskor elég a set megnyomása de a kártya beállításakor reboot-olni kell. De ezt ki is írja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 22:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
saraha írta:
...Szóval nem hiszem én el ezt(valahol olvastam itt),hogy usb-n keresztül nincs is zenehallgatás.


Pl. Győrben, dys-cus dacja USB bementről, a laptopjával elég kutyául szólt ;) , de azért ebből nyilván nem az következik, hogy az USB-n keresztüli zenehallgatás, mint olyan az kuka, hanem, hogy az ő eszközei nem megfelelőek ehhez.
Helyes következtetéseket kell levonni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 10:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
saraha írta:
...Szóval nem hiszem én el ezt(valahol olvastam itt),hogy usb-n keresztül nincs is zenehallgatás.


Pl. Győrben, dys-cus dacja USB bementről, a laptopjával elég kutyául szólt ;) , de azért ebből nyilván nem az következik, hogy az USB-n keresztüli zenehallgatás, mint olyan az kuka, hanem, hogy az ő eszközei nem megfelelőek ehhez.
Helyes következtetéseket kell levonni. :)

Igen, de nem a DAC szólt rosszul, meg szerintem nem is az USB kütyü. A zenével volt a baj, egy Grundig kommersz kütyüvel digiztem be igaz TD125-TSD15-DysCus trafón keresztül, de a minőség mégis bajos volt. A Málnácskával azért nem annyira rossz az USB kütyüm, igaz a Digi+ kártya leveri mint kalapács a szeget. De legalábbis az én hangzás ideálom felé viszi a hangképet. Most nekiállok a legújabb Mood-ot megkeresni. Jelenleg a 2.4 van meg. Azt még megpróbálom. Vajon hol találom meg?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 10:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Találtam egy 2.5 teszt verziót. Remélem ez a legutolsó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 10:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Igen, az lesz az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 14:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ott ha kiválasztod a lejátszandó könyvtárat és jobb oldalt a "menü" gombnál a clear and play -re nyomsz akkor törli a listát és csak az új lesz benn."
Na ez az ami nekem nincs, ezért nem is tudok csak telóról lejátszani. A BROWSE részen csak mutatja mi van, de semmi mást nem csinál. Kijelölni lehet, de minek, mert nincs az említett gomb.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 17:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Pedig ennek kéne ott lenni... És ugye erről próbálod elérni: http://moode


Csatolmányok:
2016-02-05_163805.jpg
2016-02-05_163805.jpg [ 15.95 KiB | Megtekintve 44990 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 18:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bikabeka írta:
Pedig ennek kéne ott lenni... És ugye erről próbálod elérni: http://moode

Nem tudok rákattintani, mert azonnal eltűnik mihelyst megmozdítom az egeret. Úgy hogy nem tudom mi az Isten van. Még letölteném a megadott helyről, de ott meg nem találok még csak letöltést sem, nem hogy a programot. Dehát az is idegesítő, hogy először a listába kell tenni valamit, hogy aztán lejátszam. A Volumio-ban a Browserből is lehet indítani a lejátszást.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 18:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.20. 13:58
Hozzászólások: 48
Érdekes... Pedig látod, hogy itt simán play-el le lehet játszani. Nem tudom akkor nálad mi a gebasz. Nem próbáltad más böngészővel? Én firefox-ot használok. És chrome alatt is jó.
http://moodeaudio.org/downloads/moode-sdimg-r25-tr2.zip


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 09:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
Természetesen a 3,5-es analóg kijáraton megy a hangerő szab, csak usb-n nem.

Nektek milyeln rendszerre van formázva a külső winyó, az enyém továbbra sem ismeri fel....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 10:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Suminator968 írta:
Természetesen a 3,5-es analóg kijáraton megy a hangerő szab, csak usb-n nem.

Nektek milyeln rendszerre van formázva a külső winyó, az enyém továbbra sem ismeri fel....

Pedig menni kell USB-n ios a hangerőnek. Van valami olyan opció hogy mixer, vagy valami ilyesmi. Azt kell szoftweresre állítani. A winyó FAT32-re van formázva. Nekem 1 Terás van, 2,5 collos, és fúl USB-ről jár. Ha nagy vinyód van, és az USB-ről kapja a tápot, akkor az a táp kevés, külön táp kell a vinyónak. A kisvinyó is csak úgy megy, ha bevan állítva a max current a raspin. Erről itt korábban írtunk már.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 12:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
dys-cus írta:
Suminator968 írta:
Természetesen a 3,5-es analóg kijáraton megy a hangerő szab, csak usb-n nem.

Nektek milyeln rendszerre van formázva a külső winyó, az enyém továbbra sem ismeri fel....

Pedig menni kell USB-n ios a hangerőnek. Van valami olyan opció hogy mixer, vagy valami ilyesmi. Azt kell szoftweresre állítani. A winyó FAT32-re van formázva. Nekem 1 Terás van, 2,5 collos, és fúl USB-ről jár. Ha nagy vinyód van, és az USB-ről kapja a tápot, akkor az a táp kevés, külön táp kell a vinyónak. A kisvinyó is csak úgy megy, ha bevan állítva a max current a raspin. Erről itt korábban írtunk már.

Ez volt a baj, FAT32-re újra formatáltam, és így látja is. Csak van rajta 3 partíció, és ahogy nézem, nem szereti ha így van, akkor működik csak, ha a másik kettő partíció üres.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 12:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szóval mindkettő lejátszó programot meghallgattam. Nem sok zenén, az is leginkább a nemrég elhúnyt kiváló zenész és komponista Jon Lord: Beyond The Notes című komolyzenei albuma volt, illetve amit mostanában nagyon szeretek Rger Waters. Ez utóbbi azért jó,mertkicsit sötét tónusú felvétel iszonyat mélyekkel, s ha a rencer ilyen irányban nincs rendben, akkor igen csak nagy csalódást okoz a mester. Pedig mindent megtett. Szokás szerint a lemezein a számok közötti átmenet mindenféle zajjal, rádióadással, beszélgetéssel kitöltött. Ezeknek hihetetlen térhatása van, képesek az orrom síkjától +-90 fokban is szólni. A Volumio a mások által is ajánlott Mike kernel profillal ment, az irányítás pedig Samsung tudálékos telóról, mindkét esetben. Röviden az alábbiakat tapasztaltam:
A MOOD kicsit digitális ízű, valamiféle CD-s szineződést hallok. Ez egy gyengébb futómű. Sztereója szűkebb, a női hang reszelősebb. A Waters-et nem szívesen hallgatom rajta. A basszussal nincs gond, de kicsit széteső, mintha nagyon fáradtan hallgatnék zenét. Kicsit bekapcsoltam a Tesla trafómat, de az sem segített. A Volumio bizony analógosabb, jobb térrel rendelkezik, a hegedűhangtól a libabőr faktor belép, a Waters-en hallani a háttérénekes bőrének színét. Igen ez egy igazi hamisítatlan néger énekesnő hangja. Egyszóval a Volumió jobban szól, szolgáltatásaiban nem, csak a grafikája gyengébb mint mint a MOOD-é. A volumio kényes arra, hogy milyen WFI kütyüt dugunk bele. Az ASUS-al véletlenszerűen működött, a LogiTech-el kifogástalan a rencer felállása. A MOOD erre talán nem annyira érzékeny, valamint barátságosabb a beállíthatósága. Igen nagy előnye, hogy a "max current" menűből állítható, a Volumió esetében meg szerkezteni kell a config filét. Na dehát ezt egyszer kell megtenni. Egyébként meg hamarosan jön a Volumio 2. Kibírható procedúra ez a hangolás. Mindenkinek ezt ajánlom. Mármint a volumiót.
Apropó! A hangerő beállítása a playback menűpont 2. opciója: Mixer type: software.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 12:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Suminator968 írta:
dys-cus írta:
Suminator968 írta:
Természetesen a 3,5-es analóg kijáraton megy a hangerő szab, csak usb-n nem.

Nektek milyeln rendszerre van formázva a külső winyó, az enyém továbbra sem ismeri fel....

Pedig menni kell USB-n ios a hangerőnek. Van valami olyan opció hogy mixer, vagy valami ilyesmi. Azt kell szoftweresre állítani. A winyó FAT32-re van formázva. Nekem 1 Terás van, 2,5 collos, és fúl USB-ről jár. Ha nagy vinyód van, és az USB-ről kapja a tápot, akkor az a táp kevés, külön táp kell a vinyónak. A kisvinyó is csak úgy megy, ha bevan állítva a max current a raspin. Erről itt korábban írtunk már.

Ez volt a baj, FAT32-re újra formatáltam, és így látja is. Csak van rajta 3 partíció, és ahogy nézem, nem szereti ha így van, akkor működik csak, ha a másik kettő partíció üres.

Tedd egy partícióra. Úgy is csak zenét fogsz tartani ezen a vinyón. Én elhatároztam, hogy mindig márkás 1T-s vincsit használok, aminek legalább kétév garija van. Harmadik, negyedik évben veszek újjat, a régit átmásolom rá, és továbbra is a régit hasznélom. Még így is olcsóbb, mintha a rengeteg cédát kiírnám. Azt csak eredetit vásárlok a továbbiakban. Viszont nem készítek róla saját célra biztonsági másolatot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 12:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
Apropó! A hangerő beállítása a playback menűpont 2. opciója: Mixer type: software.[/quote]

Oksa, de nincs ilyen menüpontom....:)
Gondolom kéne hozzá a digi+ kártya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 13:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Suminator968 írta:
Apropó! A hangerő beállítása a playback menűpont 2. opciója: Mixer type: software.


Oksa, de nincs ilyen menüpontom....:)
Gondolom kéne hozzá a digi+ kártya.[/quote]
Aha!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 19:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Jött egy ilyen Raspi B:)
Hogy kell ezt zenére bírni?
A Volumio-t rátettem, az le is fut szépen, utána a laptoppal össze kell kapcsolni, vagy router-en? vagy hogy tudom behozni ezt a volumio.local panelt a gépen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 19:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.03. 09:04
Hozzászólások: 46
gabor80 írta:
Jött egy ilyen Raspi B:)
Hogy kell ezt zenére bírni?
A Volumio-t rátettem, az le is fut szépen, utána a laptoppal össze kell kapcsolni, vagy router-en? vagy hogy tudom behozni ezt a volumio.local panelt a gépen?


A legegyszerűbb, ha dugsz bele netet kábelen.
És akkor ugyan ezen a hálózaton levő másik eszköz böngészőjébe írod a volumio.local címet. A másik eszköz lehet wifin is akár, és az lehet pc, táblagép, okos teló.... Csak egy hálózaton legyenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 20:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Suminator968 írta:
gabor80 írta:
Jött egy ilyen Raspi B:)
Hogy kell ezt zenére bírni?
A Volumio-t rátettem, az le is fut szépen, utána a laptoppal össze kell kapcsolni, vagy router-en? vagy hogy tudom behozni ezt a volumio.local panelt a gépen?


A legegyszerűbb, ha dugsz bele netet kábelen.
És akkor ugyan ezen a hálózaton levő másik eszköz böngészőjébe írod a volumio.local címet. A másik eszköz lehet wifin is akár, és az lehet pc, táblagép, okos teló.... Csak egy hálózaton legyenek.

Köszi,így már kezd világosodni, próbálkozom.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 10:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
A webes felületet sikerült behozni, látja a cuccot.
Viszont mást nem sikerült csinálni vele, a HDD-t lelöki magáról, hiába írtam be a max currentet, pendrive sem jelenik meg, meg csak villog néha, aztán a webrádiót probáltam de semmit nem csinál.
Viszont az amanero-t legalább felismeri, az át is állítottam a settings-nél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség