audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.28. 16:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.01.15. 19:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
rozsad írta:
Sziasztok!
Próbálta valaki az rpi usb portját, usb dac -Moode párosításaval?
Mik a tapasztalatok?
Köszönöm.
Üdv.

Szia!
Évek óta használok DAC-okat (Burson Playmate, SMSL D300 . . .) Rpi USB-re csatlakoztatva, MoOde-dal :)
Nekem tetszik. Mire vagy kíváncsi, bővebben?
D'


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.01.15. 20:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2014.01.05. 11:36
Hozzászólások: 206
TDani írta:
rozsad írta:
Sziasztok!
Próbálta valaki az rpi usb portját, usb dac -Moode párosításaval?
Mik a tapasztalatok?
Köszönöm.
Üdv.

Szia!
Évek óta használok DAC-okat (Burson Playmate, SMSL D300 . . .) Rpi USB-re csatlakoztatva, MoOde-dal :)
Nekem tetszik. Mire vagy kíváncsi, bővebben?
D'


Szia,
Alapvetően erre voltam kíváncsi. Funkcionál és nem érzed rosszabbnak egy átlag pc usb kimeneténél.
Ezek után az érdekelne, hogyan hoztad létre? Mivel a Moode nem kezeli alapból az usb-t hangkimenetként.
Ez jöhet privátban is ha van hozzá kedved , energiád stb!
Köszönöm szépen.
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.10.05. 10:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
Szerintetek 20cm hosszú GPIO összekötő kábel a Raspberry és egyéb DAC vagy hasonló kártyák között gondot okozhat? Sokkal esztétikusabban tudnám elrendezni a kártyákat ha ez működne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.10.05. 11:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
Szia müködik, én próbáltam. De ajánlani max 10cm ajánlanak. Használlj jó minöségü szalagkábelt minden második ér legyen föld vezeték.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.10.05. 11:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.08. 01:08
Hozzászólások: 185
https://www.audiophonics.fr/en/other/gpio-extender-cable-male-female-40-pin-for-raspberry-pi-a-b-pi-3-pi-2-20cm-p-11111.html
Ilyenem van, fogalmam sincs hogy melyik ér a föld :)
banzai írta:
Szia müködik, én próbáltam. De ajánlani max 10cm ajánlanak. Használlj jó minöségü szalagkábelt minden második ér legyen föld vezeték.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.10.05. 16:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
Elvileg ez hozzá való. De legegyszerübb ha kipróbálod. Az én kábelemet én csináltam és igy bekötve jó volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Raspberry Pi lejátszó
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 10:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Sziasztok!
Belefogok egy RPI4 streamer építésbe a közeljövőben. Nekem ez még teljesen szűz terület. Szeretnék használni Tidalt (standard tagságom van), youtube-ot is esetleg, örülnék ha elérnék a laptopról egykét zenemappát, azt se bánnám, ha a telefonomon lévő DSD, FLAC albumokat is lejátszaná a cucc majd. De, érdekelne később az us, mennyire alkalmas az RPI4 médialejatszónak, 4k mkv jelenlegi filmekhez.
Milyen intelmeket javasoltok, milyen oprendszer, programok a jók? Rpi4-nél a jobb hang irányába később milyen hardveres változtatások ajánlottak?
A héten érkezik egy rpi4 8 Gb, egy hiperszuper 64Gb microsd, miniHDMI kábel, egyelőre egy official rpi táp, egy 10.1 collos kijelző.
Szeretnék ebből később mindenes gépet, ha érdemes. Tehát mediaplayer, streamer, Pepimeter és ilyesmik a látványhoz.
Ha csak úgy lehet megoldani, van pl. multiboot megoldás? Tehàt több rendszer, és indítómenü?
Tervem, hogyha működni fog, egy nagyobb dobozkába teszem, és majd építek tisztességesebb tápo(ka)t, csak először álljon össze...
Tök nulláról fogok neki, csak a Windowshoz értek.
Usb-n tervezem rákötni egy Topping E70 Velvet dacra.
Minden ötletet, segítséget szívesen veszek.
(Külön parám, hogy működjön rendesen a 10.1" 1280x800 IPS kijelzővel).
Amúgy ez is felmerült bennem: megy ez a minigép olyan módban, hogy rajta van ez a kijelző, és pl. párhuzamosan a 4k tv-re is ad ki képet?
Amúgy az rpi4 8 Gb jelentősen stabilabb, mint egy 1-2 Gb-os Rpi3?
Hja, és sokadik felmerült kérdés: mehet nyugodtan minden Wifiről, vagy jobb, ha LAN kábelt kap a Pi? (Egy db LAN áll rendelkezésre, ez a gamer pc-be van bekötve - de akkor veszek egy mini switch-et).
Bonusz kérdés: külső kontroller (pl xbox one) segítségével retro emulátorozni rajta - ez lehetséges?

Bocs a sokrétű kérdésért, de ebből is látszik, hogy Málnaszűz vagyok, de érdekel a dolog.

Amúgy miért ugrottam bele? Eddig direktben telefonokról hallgattam zenét otg usb kábelen. Praktikus, mert közben tudtam böngészni is, stb...szépen szól, de olyan atomstabilnak sajnos nem mondhatom csúcsmidern tekefonnal sem. Előfordul néha recsegés, pattogás, egyéb idegesítő gondok...
Szóval minden választ, tippet, helpet köszi!

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség